Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) kulerr válasza lipi67 (#148) üzenetére


kulerr
őstag

Jogos :DDD lenni akart lenni...most ott a szerva :B

[ Szerkesztve ]

(#152) lipi67 válasza kulerr (#151) üzenetére


lipi67
veterán

A tehenekkel még mindíg fölényben vagy:)
Krammerka :Mi a probléma???(pontosan)

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#153) kulerr válasza lipi67 (#152) üzenetére


kulerr
őstag

...sokan vagyunk de nem elegen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#154) fekeandras válasza kulerr (#153) üzenetére


fekeandras
őstag

Mindenki hozzon magával még egy embert! :DDD

(#155) kulerr válasza fekeandras (#154) üzenetére


kulerr
őstag

:K :K :C

[ Szerkesztve ]

(#156) Gyuri27 válasza fekeandras (#154) üzenetére


Gyuri27
félisten

Lehet az amd-s is? ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#157) lipi67 válasza fekeandras (#154) üzenetére


lipi67
veterán

Miért,hova megyünk? :K Krammerka: vszoltam a táblázatosba,msn-ről eltüntél.
Kedves György!IIde még az is jöhet aki nem akar?)Ha meg van Ági utónevü rokonod,akkor 1x majdnem rokonok lettünk,asszem:)

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#158) fekeandras válasza lipi67 (#157) üzenetére


fekeandras
őstag

Én konkrétan tönkre de, hogy ti hová azt nem tudom... ;)

(#159) lipi67 válasza fekeandras (#158) üzenetére


lipi67
veterán

Én..el szeretnék :B

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#160) fekeandras válasza lipi67 (#159) üzenetére


fekeandras
őstag

Ba+ ezt ne nekem mond! :B :P

Gyuri27:(#156): Simán!

[ Szerkesztve ]

(#161) lipi67 válasza fekeandras (#160) üzenetére


lipi67
veterán

Nem is Tőled vártam a megoldást:)Kérdeztél,feleltem..

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#162) Gyuri27 válasza lipi67 (#161) üzenetére


Gyuri27
félisten

A perverzkedés miatt lett kidobva a brigád szvsz. :DDD

fekeandras: lapot megvetted már?

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#163) lipi67 válasza Gyuri27 (#162) üzenetére


lipi67
veterán

Erre Te is felfigyelsz:)Ez perverz?Láttál volna a multkor a vadludakkal..Reptében! :D

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#164) fekeandras válasza Gyuri27 (#162) üzenetére


fekeandras
őstag

Áhh :( senkit sem sikerült letarhálnom... :O
Erről úgy tűnik most lemaradok...

[ Szerkesztve ]

(#165) kulerr


kulerr
őstag

nah végre a második nap csak elérkeztünk a téma témájához :C :D
Gyuri de ne csak mond! hozd is aztán pont annyian leszünk :D

egyébként 1 nap alatt 165 hozzászólás és közel 1400 lekérés :Y :Y hát el lehet gondolkodni...de nagyon örülök hogy nem ment szét a banda :R

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#166) lipi67 válasza kulerr (#165) üzenetére


lipi67
veterán

Mi is az?Az alaplap vagy a vadludak?
Mén a fenébe...mondanám,h a dógomra,de az spec nincs,ill.megyek "Gizi"elé.

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#167) kulerr válasza lipi67 (#166) üzenetére


kulerr
őstag

Naná! Gyuri bátyánkkal egyetemben szemfülesen rá is ugrottatok :DDD
Az alaplap? az meg már az offolást súrolja :F de határeset... ;)

[ Szerkesztve ]

(#168) Gyuri27 válasza fekeandras (#164) üzenetére


Gyuri27
félisten

50-s kamatra tudok adni :D

kulerr: nem mert 939-s amdről van szó így az itt is off!!!!

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#169) kulerr válasza Gyuri27 (#168) üzenetére


kulerr
őstag

nem számít milyen a deszka :DD de a többit tartom :DDD

egyébként komolyra fordítva itt nagyon remélem semmi nem lesz már itt off...talán békesség lesz :R

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#170) shteer válasza Gyuri27 (#168) üzenetére


shteer
titán

menjetek az amd-s offtopikba amdoffolni :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#171) kulerr válasza shteer (#170) üzenetére


kulerr
őstag

:DDD ez már az offtopik offok offja...nagyon keméééény :Y :DD

[ Szerkesztve ]

(#172) krammerka válasza kulerr (#171) üzenetére


krammerka
őstag

:DDD :DDD

1 nap alatt 172hsz :C :C

[ Szerkesztve ]

(#173) fekeandras válasza krammerka (#172) üzenetére


fekeandras
őstag

173 "off" ;]

(#174) Gyuri27 válasza shteer (#170) üzenetére


Gyuri27
félisten

Menjetek? Egyedül vagyok. De mingyá szét offolom az offtotyikot, hogy innen is elkel költözni. :DDD Na.

Amd - Radeon - Ryzen

(#175) shteer válasza Gyuri27 (#174) üzenetére


shteer
titán

van pár híd, ezek után már csak oda megyünk :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#176) kulerr válasza shteer (#175) üzenetére


kulerr
őstag

És ott hogy-é offoljunk?

De állj!! nekem van egy zsukom :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#177) Gyuri27 válasza shteer (#175) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az a baj, hogy itt kicsit forditva ülnek a lovon. Miért? Ez az egész egy szolgáltatás. Minnél több aktiv tag van a ph-n annál többet ér a reklám felület. Ill annál többen vásárolnak a bazárokban. Mint tudjuk a bazárok is tejelnek. Ez csak két példa. De így lehet forintositani egy régi tag értékét (és így keres pénzt egy régi tag a ph-nak). A másik dolog, hogy nem ezért vagyunk itt hogy a modiknak legyen dolga. A modiknak azért van dolga mert mi itt vagyunk. Meg az is érdekes, hogy van egy szabály amit alkalmaznak mert le van írva. Az, hogy az jó vagy rossz esetleg idelyét múlt nem számit. Azért itt vannak alapvető hibák szvsz. Ha minden kötél szakad átköltözünk másik fórumra totyikostól. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#178) kavicssli


kavicssli
addikt

Lassan GO meló! :DD

[ Szerkesztve ]

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#179) kulerr válasza Gyuri27 (#177) üzenetére


kulerr
őstag

Biztos így van ahogy leírtad, és így mégjobban elszomorító ami történt...dehát mint leírták széllel szemben... :(

[ Szerkesztve ]

(#180) fekeandras válasza Gyuri27 (#177) üzenetére


fekeandras
őstag

:K

(#181) Dyno


Dyno
veterán

Hello Srácok.

Asszem ide tartozok a topikba.E2000 powa :DDD

(#182) TeeBee73 válasza Dyno (#181) üzenetére


TeeBee73
addikt

A Tuningot ne ide... :DDD
Üdv a táborban! :D :C

3 óra múlva kelnem kell... :O :O :O
Megyek dőlni. :(((

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#183) kavicssli válasza TeeBee73 (#182) üzenetére


kavicssli
addikt

Te még fent vagy/voltál? :D

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#184) TeeBee73 válasza kavicssli (#183) üzenetére


TeeBee73
addikt

Nem, csak imitáltam... :DDD

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#185) TeeBee73 válasza TeeBee73 (#184) üzenetére


TeeBee73
addikt

Most meg már ébren... De sz*r, hogy letelt a szabadság... :O :O :O

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#186) krammerka válasza TeeBee73 (#185) üzenetére


krammerka
őstag

Ez igen :C ,szép műszakot nyomtál,biztos nem vagy fáradt :DDD

Gyuri27: teljesen egyetértek :K

[ Szerkesztve ]

(#187) Pompi válasza Gyuri27 (#177) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Az elméletedben - mely szerint forintosítható egy régi tag - vannak alapvető hibák. Ez is ki lett már tárgyalva a jogosmodban, Parci véleménye is megtalálható, úgyhogy ebbe én nem megyek bele, ha érdekel megkeresed.
Szomorú, hogy még mindig azon rugóztok, hogy miért nem jó szétoffolni egy szakmai topikot.
Másrészt a fals elméletednél maradva, itt lehet pörgetni a topikot, a forintosítást tekintve mind1, hogy hol pörög a fórum.

Feel Good Inc.

(#188) Parci válasza Gyuri27 (#177) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

miért jó a ph!-nak, hogy én itt vagyok?

pár ember időről-időre előkerül, akik úgy gondolják, hogy azzal, hogy a fórumon ágálnak a szabályok ellen, hogy folyamatosan balhéznak, követelnek, reklamálnak - nos, hogy ezzel ők szolgáltatnak a ph-nak. hogy a fórumos jelenlétéből él az oldal, ők tulajdonképpen szolgáltatnak, szívességet tesznek. ergo meg kéne becsülni őket, bármennyire is pain in the ass esetleg.

emberek!

(1) a bazárosok "tejelnek", valóban, mert alapvetően eléggé értékborult dolog lenne, ha úgy keresnének pénzt belőlünk, hogy azt tőlünk teljesen független bevételnek gondolják. remélem, azt azért elfogadjátok, hogy qrva sok költségünk van per hó (tehát több milliós nagyságrend), igen sok pénzbe, időbe, energiába, sok ember munkájába kerül, hogy van itt olyan tartalom, ami okot ad arra, hogy itt sokan olvassanak, fórumozzanak, apróhirdessenek. nem véletlenül tévedt erre havi 300e olvasó, azért vannak itt, mert van mit olvasni, napi sok hw, mobil, it hír, van logout, van gamepod stb.

(2) tudjátok, hogy mennyi pénzt fizetünk például az indexnek, hogy kint legyenek a híreink címei náluk? van fogalmatok arról, hogy milyen havi költségeink vannak? nem hinném, én így nem is igazán értem a felháborodást, hogy "pénzt kérünk valamiért". próbálunk fenntartani egy rendszert, hogy jövő hónapban is legyenek hírek, cikkek, fórum, aprók, ergo legyen ph.

(3) "forintosítani egy régi tag értékét" - szori, de ez marhaság. de tényleg. senki sem tesz szívességet nekünk azzal, hogy itt fórumozik. mivel egyelőre meg tudunk élni hónapról-hónapra, mint ph, ezért fogalmazzunk úgy, hogy mi sem szívességet teszünk azzal, hogy van ph, hanem szolgáltatunk.

mi igyekszünk a lehető legjobbat kihozni a fórumból, aprókból, hírekből, tesztekből, mindenből, ti pedig eldöntitek, hogy itt szeretnétek olvasni, fórumozni, vagy van más, aki ezt nálunk lényegesen jobban csinálja, ahol jobban érzitek magatokat. ha az utóbbi, előbb-utóbb úgy is elfogynak az olvasóink, mert mást jobb lesz olvasni. mi azon vagyunk, hogy a legjobb hardver (mobil, it, stb.) site-ot csináljuk. nyilván vannak hibák, ilyen méretekben elég nehéz volna elkerülni (10-20 ember, aki a tartalmon dolgozik, 30-40 mod, stb.).

(4) vannak példák, amik igenis kifejezetten értetek vannak, ami részünkről is a szívesség kategória. a Logout eddig mindenképpen ilyen, mert egy fillért nem kerestünk vele soha, holott fenntartani, megcsinálni nem 3 forint volt. ha megkérdezel egy értékesítőt, ügynökséget, azt fogják mondani, sosem visznek majd oda hirdetést. szóval, kéretik ezt is figyelembe venni, amikor épp háborogtok a hülye nagybetűsök "zsugorisága" miatt.

(5) az aprók minimális pénzt hoznak. kevesebbet, mint amennyi szívás, költség van vele. nem megyek bele abba, hogy milyen jellegű szívások, mert nem akarnék ötleteket adni (nem nektek, hanem vmi ámokfutónak, aki olvassa, aztán beindul, mint rgb a fórumon :DDD) de több időnket elveszi, mint más, konstruktívabb dolgok.

summa summarum, maradjunk annyiban, h mi is megpróbáljuk a legjobbat nyújtani, és ti is megpróbáljátok jól érezni magatokat. néha ez nehezebb lesz, ha nem értünk egyet, de azért alapvetően sikerült ez mindenkinek az elmúlt sok évben.

és nem, senki sem tesz nekünk szívességet azzal, hogy a fórumon klikkelget. nem forintosítható a jelenléte. én sem teszek szívességet azzal, ha bekapcsolom az rtl klubot (nem néztem tv-t 1+ éve, de a példa kedvéért mondom). mi csináljuk a legjobb tudásunk szerint, ti pedig eldöntitek, hogy itt akartok-e lenni, vagy nem. mi igyekszünk úgy csinálni, hogy mellettünk döntsetek. de ez nem azt jelenti, hogy minden szabadságharcos fórumosnak kötelesek vagyunk fejet hajtani, bármit is kér, mert nem engedhetjük meg, hogy más fórumot válasszon magának.

peace! megyek is vissza fejleszteni :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#189) kavicssli


kavicssli
addikt

szép jó reggelt mindenkinek! :D :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#190) krammerka válasza kavicssli (#189) üzenetére


krammerka
őstag

reggelnek már egy kicsit erős,de: Jó reggelt!! :DDD

(#191) fekeandras válasza Gyuri27 (#57) üzenetére


fekeandras
őstag

Ja igen, jó reggelt.

Vazze.Ilyen nincs!Végig a bios elem viccelődött velem.Aztán pár napja betértem egy óráshoz és vettem 2db elemet.Kicseréltem és ugyanaz a szitu.El is keseredtem.Vehetek másik alaplapot.(a másik új elemet meg sem próbáltam).Aztán ma kiváncsiságból kipróbáltam azzal is és láss csodát.normálisan működik! :C
Ezekszerint két új elem helyett egy lemerült szart kaptam az órástól + egy jót,a k....g!

[ Szerkesztve ]

(#192) Gyuri27 válasza Parci (#188) üzenetére


Gyuri27
félisten

Akkor had válaszoljak.
1: természetes dolog, hogy egy szolgáltatásért fizetni kell. A bazár egy piac, még akkor is ha virtuális. A piacokon meg napi jegyért lehet árulni. Ennek jogosságát nem kérdőjeleztem meg! Persze azt is látni kell, ha a bazárosoknál a tagok nem vásárolnak, nincs bevétel. Ha nincs bevétel nem fizetnek a ph-nak.
Mekkora piac is ez? Jól mutatja, hogy boltok is vannak a bazárokban és egyre több a bazáros. Tehát a forgalom nem kicsi. Azt is tegyük hozzá, hogy velem együtt sok tag irányit, érdeklődőket a bazárok felé. Így azt hiszem a kör bezáródott és mindenki jót tett mindenkivel.

2: nem tudakoltam a ph költségvetését. Nem tartozik rám. Mint ahogy a ph-ra sem, hogy a tagoknak mennyi az otthoni rezsije. Nyilván mindenki, én is azt akarjuk, hogy legyen ph. Nem írtam olyat, hogy "le a ph-val", de még csak olyat sem, hogy csináljunk forradalmat és döntsük meg a rendszert.

3: hozzászólásomban kifejtettem én is, hogy ez egy szolgáltatás. Azt nem írtam, hogy üzlet. Nyilván az és nem az átlag tagnak. Mert nekem ebben nincs üzlet. Az nektek van. Hangsúlyozom ez nem baj.
A tartalom minőségét nagyon ritkán illettem kritikával mióta itt vagyok. A hsz-ben erre nem is tértem ki. Nyilván mind azzal, mind a társasággal meg vagyok/vagyunk elégedve, hiszen sokat vagyok/vagyunk itt.

4: logout: úgy is lehet nézni, hogy nem hoz pénzt, ami közvetve talán igaz. De ha a szakmai részét nézed igen is generál forgalmat (újabb tagokat). Miért? Mert én (és gondolom mások is) szeretem a teszteket olvasgatni egy user tapasztalatai alapján. Mivel az a valóságot mutatja és teljesen más egy bemutató teszt (ahova esetleg a gyártók forgalmazók válogatott terméket küldenek). Meg ugye mindent ti sem tesztelhettek, így viszont több teszt elérhető a ph-n.

5: nyilván az apróból sem ömlik a pénz. De egy fórum életében talán elengedhetetlen. Akik ott eladnak sok esetben a bazárban költik el a bevételt. Akik pedig ott vásárolnak a fórumon(is) kapták a linket, hogy azt "kell" venni. Megint egy kör amiben mindenki jól jár.

Zárszónak annyit csak, hogy ne legyenek a szabályok kőbe vésve! Mert mint kitárgyaltuk ez egy szolgáltatás, és tessék figyelembe venni amit az öregek írnak. (az igazi nagy öregek). Mi mint felhasználók nem vagyunk tökéletesek. Ha közlik velünk nem sértődünk meg. A modik sem azok, ők se sértődjenek meg ezen. Azt, hogy egy modi döntése megváltoztathatatlan és végleges nem értem. Hiába vágja az arcomba bárki, hogy itt nincs demokrácia. Oksa ne legyen, de despotának sem kell lenni.

Nem kell a hszt offba tenni. Egyrészt itt barátok között vagy és a modik is. Még akkor is ha nem egy a véleményünk (vagy meg akarnak enni mint Pompi az imént :DDD ). Illetve azért sem kell, mert ebben a társaságban mindenkit érint ez a dolog.

Azt, hogy időt szántál ránk/rám ezze a hsz-l külön meg kell köszönöm.
Köszönöm a totyik lakók és magam nevében, hogy időt szántál ránk. ;)

Pompi: írd oda, hogy szerinted fars a véleményem. Ugyanis ez a tény nem bizonyitott. ;)
Az meg ne legyen vita, vagy probléma tárgya, hogy egy baráti off totyikban miről beszélgetünk!
Mert szerintem ezért van nekünk ez, azért lettünk ide küldve, hogy bármiről kötetlenül eszmét cseréljünk. A magunk egyszerű módján. :K

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#193) Gyuri27 válasza fekeandras (#191) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mindenki tévedhet, mondta a sün és lemászott a súroló keféről.
Pedig milyen üzleti konstukciót találtam ki. :B
Veszek két lapot. Az egyiket neked adom és te részletekben törlesztesz nekem 20 pénzt. Így mindenki jól járt volna. Tiszta provident. A thm-ről meg ne érdeklödjél vazze. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#194) fekeandras válasza Gyuri27 (#193) üzenetére


fekeandras
őstag

THM 2xx - 4xx% :B

(#195) shteer


shteer
titán

segíccsetek :R

..szerintem jónak tűnik

(#196) fekeandras válasza shteer (#195) üzenetére


fekeandras
őstag

Az cumi.Tildy-t kérdezd.Ő vágja az ilyesmit.

(#197) Gyuri27 válasza shteer (#195) üzenetére


Gyuri27
félisten

Remélem én is jó leszek. Nos mivel én is szoptam vele nem keveset azt kell mondanom esélyed sincs. :DDD Az xp ugyanis nem engedi az elsődleges particiót sem törölni sem formázni sem semmit. Áldassék Bill neve. A tuti az lenne ha másik gépbe be tudnád rakni. Ott a sajátgép, kezelés, lemez kezelés opcióval (vagy akármilyen segédprogival) lepucolhatod drága xp maradványait. Vagy ha nincs másik vas, tölts le egy dos inditó lemezt [link], bootolsz róla és format c:. Ha szerencséd van leszedi neked. Utánna xp telepitéskor egy kis törlés és miegymás és kész is vagy telepités után. Ha valami nem vili zaklass nyugodtan. Viv'la Amd! :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#198) Dyno


Dyno
veterán

Srácok ez elég off lesz.Van ilyen topik tudom, de ez itt pörög remélem tudtok segíteni.

Vistára váltottam XP-ről formázás megvolt, a rendszer maga tökéletesen működik, viszont van egy idegesítő dolog.Torrentezni szoktam elég sokat és vane gy jól bevált kliensem uTorrent 1.6.1, ezzel az volt a bajom hogy nem zöldült ki alul a kapcsolat és nem tudtam seedelni, felkerült az 1.7.7(build8179..asszem, nem otthonról írok)Ennél tökéletesen kizöldült a kapcsolat és seedelni is tudtam, viszont amikor leállitom a kliens szétkapcsol a ruterem, viszont reggelre visszajönn a kapcsolat, ha esetleg este nem állítom vissza a rutert.SMC ruterem van pontos tipust nem tudom, Eset Smart securityt használom mindenütt át van engedve a torrent és port is van nyitva neki.Előre is megköszönném ha lenne valakinek valami tippje.Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#199) fekeandras válasza Dyno (#198) üzenetére


fekeandras
őstag

Nekem csak egy tippem van.Ajánlom fogadd meg!

Villámgyorsan tüntesd el azt a borzalmat a gépedről (főleg ha 64bites!) ha vadul letöltögetsz, mert úgy fogsz járni mint én!Csak idő kérdése.

Azt sose feledd, hogy a Big Brother mindent lát.

Rendőrök már lassan családtagok nálunk... :U
Mindent meg lehet oldani okosan! de a warezolással nagyon vigyázz!
Olcsóbb ha bemész és megveszed a boltban, hidd el. :K

[ Szerkesztve ]

(#200) kavicssli


kavicssli
addikt

Kellemes szép estét mindenkinek! :D Utolsó éjszakás napom a hétből! :K

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.