Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3901) nutella1 válasza C64 (#3899) üzenetére


nutella1
őstag

Azt nem tudom hányas rev. lesz, max cserélem.
Végül megvettem a Rog Apex lapot, az LF II 420-ast, 2x16 gb 6000mhz Fury Beast-et, meg a 12900k-t.
Mindent Alza-ról, nem volt kedvem ezt a négy komponenst négy különböző embertől beszerezni innen az apróról, sokszor drágábban kínálják itt, mint ott, vagy minimális árkedvezménnyel. Nekem ez annyit nem ér. Nincs kedvem négy különböző helyre, vagy magánszemélyhez rohangálni, ha valami majd nem stimmel.

https://erdélyízei.com

(#3902) DroiDMester válasza nutella1 (#3901) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ha nem lesz gyárilag hozzá 1700.as felfogatás itt tudsz venni hozzá

APEX lapnál sajnos kell barkácsolni kicsit, mert szélességben nem fog beférni a VRM bordáitól a felfogató konzol 2.széléből le kell vágni hogy beférjen a bordák közé!

kb így kellett levágnom ahogy a lenti képen jelöltem pirossal!

Viszont jó hír hogy a szivattyú védőburkolatát nem kell levenni, mert elfér nincs útba neki semmi nem úgy mint a STRIX Z690-F nél ott sajnos le kellett vennem mert egy kondi útba volt neki pont! :O

[ Szerkesztve ]

(#3903) nutella1 válasza DroiDMester (#3902) üzenetére


nutella1
őstag

Alza azt írja, tartozék. De ez nagyon jó. :DDD És mivel vágjam le, ollóval? :DDD De azért köszi.

#3904: értem, de ez nem normális. Akkor már ez nem lenne jobb választás? [link]

[ Szerkesztve ]

https://erdélyízei.com

(#3904) DroiDMester válasza nutella1 (#3903) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nagyon kemény acél lemez, tehát vasfűrész csak nehezen viszi!

Én FLEX-el vágtam le, biztosan akad ismerősöd aki szokott barkácsolni és van FLEX-e azzal 2.perc az egész!

(#3905) DroiDMester válasza nutella1 (#3903) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

De normális, csak az APEX-nak túl nagy a VRM bordája, én már vagy 10.lapra feltettem és összesen 2 nél volt gond, ahogy írtam a STRIX Z690F nél ott a szivattyú burkolatát kellett levenni mert útba volt neki 1kondi, és itt APEX nél a nagy bordák végett nem ment be, kb ~fél-fél centi mind 2 oldalon amit vágni kell, nem tudom miért hagyták ott az LGA1700 KITT-en az AM4 nek a rögzítő furatait mert azok vannak útba pont! :W

És nem jó hozzá a Freezer 50 nek a konzolja, mert az egyenes ha megnézed ehez meg hajlított van!

[ Szerkesztve ]

(#3906) nutella1 válasza DroiDMester (#3905) üzenetére


nutella1
őstag

Értelek, és köszönöm, de még ezzel vergődni.. Majd beszerzek egy Flex-et. Vicc. :DDD

https://erdélyízei.com

(#3907) C64 válasza nutella1 (#3906) üzenetére


C64
őstag

A rev 6 már újabb védőburkolatot kapott ami befér, de amúgy ezt a gyártó ingyen pótolja ha írsz neki. És azt hiszem már a lefogató is jó hozzá.

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#3908) DroiDMester válasza C64 (#3907) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Burkolattal nincs gond csak a STRIX Z690F nél!

az LGA1700 KITT pedig ugyan az a gyári csomagban is mint amit linkeltem!, és nekem is küldött a gyártó!

(#3909) C64 válasza DroiDMester (#3908) üzenetére


C64
őstag

A gyáró nem ezt mondja.

Nekem is le kellett vennem a strix Z690-A-nál.

Az apex mondjuk nincs a listán.

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#3910) DroiDMester válasza C64 (#3909) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

STRIX-A ra nekem simán felment, nem tudom nálad miért nem?!

(#3911) C64 válasza DroiDMester (#3910) üzenetére


C64
őstag

Hát én láttam, hogy mit ír a gyártó és meg se próbáltam coverrel együtt feltenni :))
És már írtam is a gyártónak, hogy igényt tartok egy új coverre.
Hát ha egyszer oda van írva 😁

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#3912) ScomComputer válasza C64 (#3911) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ne is tedd fel én raktam össze most 2db gépet Prime-A és Strix-A lappal a héten és le kellett venni,mert beleér a kondi alul,sőt ha leveszed ajánlott az ottani elektronikára egy szigszalagot ragasztani,nehogy gond legyen bár igy van távolság de nem sok csak pár mm,de gyártó azt írta nekem,hogy már folyik az új cover gyártás és aki igényelt az kap ingyen... :K
Szerk:viszont azt nem tudom,hogy az új arctic aio-k ezzel coverrel jönnek e ki most,vagy még azok se...

[ Szerkesztve ]

(#3913) rumkola válasza ScomComputer (#3912) üzenetére


rumkola
veterán

Üdv!
Hol lehet kérni az új covert?

(#3914) C64 válasza ScomComputer (#3912) üzenetére


C64
őstag

A rev 6 már ezzel jön. A supportnak kell írni, de kell a termék számlája is!

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#3915) ScomComputer válasza C64 (#3914) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ezek még nem azok voltak(majd intézi a gazdája ha akarja),nekem is van kettő 420/360-s azok már régen intézés alatt vannak... :K
#3913rumkola: C64 írja....support ! :)

[ Szerkesztve ]

(#3916) nutella1 válasza C64 (#3914) üzenetére


nutella1
őstag

De a rev.6-ot itthon már forgalmazzák? Most nem örülök neki neki, hogy az Apex mellé megvettem ezt az LF II 420-ast, aztán ilyen dologgal kell foglalkozni.

https://erdélyízei.com

(#3917) ScomComputer válasza nutella1 (#3916) üzenetére


ScomComputer
veterán

Olvasd el újra mit írt és értelmezd is ! [link] :)

[ Szerkesztve ]

(#3918) nutella1 válasza ScomComputer (#3917) üzenetére


nutella1
őstag

Értelmeztem már ennek előtte. :) Ám a sok egymásnak ellentmondó információ összekeveri még a sorrendbe tett kártyalapokat is.

https://erdélyízei.com

(#3919) ScomComputer válasza nutella1 (#3918) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ne foglalkozz velük,az LF420+Apex páros nyerő lesz nem lesz semmi gond,nem kell mókolni vele.. :D

(#3920) nutella1 válasza ScomComputer (#3919) üzenetére


nutella1
őstag

"Garanciát" vállalsz rá? :) Mert már látom magam, ahogy kedden megérkeznek a komponensek, és itt eszem magam. Flexezzen a szomszéd, hogy felférjen a hűtő, de nem én. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://erdélyízei.com

(#3921) ScomComputer válasza nutella1 (#3920) üzenetére


ScomComputer
veterán

Jujj tényleg,,,,olvastam....na de a burkolat maradhat,kis öröm is öröm... ;] :P

(#3922) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

I5 12400f gyári hütövel max 69 fokig megy fel.
Igaz, nem tartja itt a hőfokot, de ez a max amire felugrott egy másodperce. A hangját lehet hallani, föleg az a zavaró, amikor felpörög majd hirtelen visszaveszi a fordulatot, ekkor morog hangosan...igen, igazából ezt csinálja folyamat, felpörög, majd gyorsan visszavesz mikor rövid idön belül felmelegszik a proci. Elég gáz, kell vennem egy cpu hűtött....

[ Szerkesztve ]

(#3923) DroiDMester válasza ProEvoFan (#3922) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

vagy belépsz a BIOS.ba és kézzel szépen bekonfigurálod a CPU hűtését! És akkor nem fog le fel ugrálni!

[ Szerkesztve ]

(#3924) palfitom válasza ProEvoFan (#3922) üzenetére


palfitom
félisten

Próbáld meg úgy, hogy Silent-te állítod a bioszban.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#3925) DroiDMester válasza palfitom (#3924) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

azzal még rosszabb lesz!

pont az kell kiküszöbölni, hogy ha kap egy kis terhelést és hirtelen felugrik 70.fokra a CPU mag, akkor ne akarjon egyből felpörögni!

a silent mód még rosszabb, mert ott próbálja alacsonyan tartani a ventit de 70foknál ő is rátolja a 80% PWM-et a ventire!

kézzel kell beállítani másképp nem tudod ezt elkerülni!

(#3926) ProEvoFan válasza DroiDMester (#3925) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nagyszerű. Ennek nem örülök...
Faxom tudja milyen értékeket adjak meg hogy jó legyen...

(#3927) d@minator válasza ProEvoFan (#3922) üzenetére


d@minator
addikt

A hűtő reakció idejét próbáld növelni CPU fan speed up és CPU fan speed down vagy valami hasonló.

(#3928) nyul105 válasza ProEvoFan (#3926) üzenetére


nyul105
senior tag

nem értem, én eddig ami biosokat láttam, mindben pofon egyszerű volt beállítani, volt egy rpm/temp görbe azt kész, esetleg lépcsős fv.
kajak az újakban már bonyolítják? :W

[ Szerkesztve ]

(#3929) ProEvoFan válasza nyul105 (#3928) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Az most is van, csak én vagyok a balfasz.
Utoljára nyolc éve raktam össze gépet....
Többieknek köszönöm a tippeket. :R

[ Szerkesztve ]

(#3930) palfitom válasza DroiDMester (#3925) üzenetére


palfitom
félisten

Volt, ahol ez már megoldott hasonló problémát, de az egyedi ventiprofil tényleg jobb megoldás.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#3931) Hublot


Hublot
senior tag

12900k&Z690 Hero deszkával van valami tapasztalat?

“ A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!”

(#3932) DroiDMester válasza Hublot (#3931) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

mire vagy kíváncsi? :F

(#3933) Hublot válasza DroiDMester (#3932) üzenetére


Hublot
senior tag

6000MHz ramok mennek benne gond nélkül?
Uncore oc-t bírja a deszka ha jó a proci?

“ A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!”

(#3934) DroiDMester válasza Hublot (#3933) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

RAM 6400.ig okés, utána szerencse kérdése! Ha többet akarsz akkor 2 memória slottos lapot nézz PL APEX, vagy MSI Unify-X

Uncore oc aktív kis magok mellett 4000ig megy, az felett vagy túl kell feszelni a ring PLL-t, vagy tiltod a kis magokat! De ez kb az összes lapnál így van!

[ Szerkesztve ]

(#3935) ProEvoFan válasza ProEvoFan (#3929) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Áh. Ezegy rakás szar. Kell vennem egy cpu hűtöt...elég gyér a kinálat, gyakorlatilag nincs is 10K alatt hütö 1700as foglalthoz. :( ARCTIC COOLING Freezer i35 vagy CO a legolcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#3936) nyul105 válasza ProEvoFan (#3935) üzenetére


nyul105
senior tag

mi az új probléma? túl meleg vagy túl hangos?
a felpörgés azért van, mert alapból túl meredek a ventigörbe, vagy túlságosan ingadozik a cpu használat (ez ritka).
ha a második, akkor pedig magasabbra kell tenni a minimum rpm-t.

[ Szerkesztve ]

(#3937) d@minator válasza ProEvoFan (#3935) üzenetére


d@minator
addikt

A gyors felpörgéseket és lepörgéseket nekem ez oldotta meg. A step up és step down értékeket maxra tettem.

(#3938) Géjza


Géjza
őstag

Úgy néz ki Asrock B660m Pro RS power limit állításaival gond van: [link]

Lehetőség van rá, de a gyakorlatban nem történik semmi. Viszont a legolcsóbb B660m Tuf egész jól teljesített nagy procikkal is.

(#3939) Csavez™


Csavez™
veterán

Talán ez a legjobb helye a kérdésemnek.
A hwinfo-t a windows-al együtt csak úgy tudom indítani, hogy az msi afterburner-t indítom (start with windows), és az indítja a hwinfot, a hwinfo-ban pár pipállással szépen a háttérbe rakja és nem is látok belőle semmit, a ddr5 venti szabályzása miatt kell.
Tud valaki egyszerűbb megoldást, vagy a hwinfot nem lehet a windows-al együtt indítani?

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#3940) Laraxior válasza Csavez™ (#3939) üzenetére


Laraxior
titán

Amikor indítod, a "run" mellett ott a "settings" gomb. Ott tudod belőni, meg dobd be az indítópultba.
Legalábbis nekem így rémlik, hogy csak ennyit csináltam. :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#3941) Csavez™ válasza Laraxior (#3940) üzenetére


Csavez™
veterán

A "shell:startup" -ot rontottam el, kettőspont nélkül írtam be a futtatás-ba, de így már sikerült berakni, és működik! :R

Vagyis nem, azaz létrehoztam egy parancsikont a hwinfonak, mutatja is az indítópult, és engedélyezve van, de nem indítja el, csak az afterburner -es megoldás jó eddig.
(bent hagytam az afterburnert az indítópultban az zavart meg)

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#3942) Csavez™ válasza Donnie (#3878) üzenetére


Csavez™
veterán

Nem is láttam még ezt a házat :Y , egy aio-val van szerelve, godnolom ki lehetne bombázni belőle.
Nekem a legnagyobb problémát a házon belüli felső slim radi okozza, most is fel van gyorskötözővel húzatva, mert a t-force nem fért be, negyed milliméter van most ott, meg van a terv már, egyszer majd nekiállok.

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#3943) DroiDMester válasza Csavez™ (#3939) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

tudom hogy letiltottál és nem látod, de majd más továbbítja neked.

nem tudom mit szenvedsz mindenféle parancsokkal, ott a beállításaiban az automata indulás kijelölöd és megy!

(#3944) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

És pár friss teszt Fury 6500MHz-en. :))

(#3945) keIdor válasza DroiDMester (#3943) üzenetére


keIdor
titán

Azt hiszem nála úgy működik, hogy aki továbbít azt is tiltja, szóval engedd el. Majd unblockol az látja, ha meg nem, így járt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3946) Csavez™ válasza DroiDMester (#3943) üzenetére


Csavez™
veterán

Az nem a windows-ra vonatkozik, hanem ha ráklikkelsz a parancsikonjára, nem tesz fel kérdést, auto-n indul.

#3945keIdor
Tegnap reggel nyomoztam ki, hol lehet unlockolni, mert eldugták rendesen.

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#3947) Laraxior válasza Csavez™ (#3946) üzenetére


Laraxior
titán

Kipróbáltam, ha behúzod az indítópultba a start menüben, kipipálod azt az auto-t, akkor indul a winnel automatikusan. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#3948) DroiDMester válasza Csavez™ (#3946) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Akkor nekem valami különleges winem van, én nem csináltam semmit, csak ott kijelöltem az auto startot és indul a winnel együtt!

[ Szerkesztve ]

(#3949) ittakary


ittakary
nagyúr

Sziasztok

Alaplap: TUF GAMING B660M-PLUS D4
CPU: i5 12600KF

Teljesen default beállításokkal futtattam egy Cinebench R20at és valami horror kevés pontot kaptam. Találam a BIOSban valami Legacy Game Compatibility Mode beállítást, ami Scroll Lock benyomásával leparkolja az Efficiency Core-okat

így már rendes Cinebench score-t kaptam.

Alapvetően letojnám a Benchmark pontokat, de most eléggé zavarba jöttem. Normál felhasználásnál, játékok, videóvágás stb, nekem kell ezt majd nyomkodnom - mint amikor a Suzukiban emelkedő előtt kinyomjuk az AC-t?

(#3950) DroiDMester válasza ittakary (#3949) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ne R20.al tesztelj, az ezer éves ELAVULT!

R23.al próbáld, és elég sokat számítanak a kis magok is, CB23 nál biztosan!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.