Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) Shkiz0 válasza TechRobot (#3300) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

[link] ;)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3302) anulu


anulu
félisten

új kazán beüzemelve :) 12700KF egy ASUS Z690-PLUS Wifi D4 lapban, mellette EVGA 3070 és 32GB 3600/CL16 Kingston Fury Renegade. az előző 7700K-m 4+ évig simán bírta, remélem, hogy ez is fogja :)

VGA-n pöcköltem picit (+100/+1000), így lazán 14,3k 3DMark Time Spy.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3303) Donnie válasza Csavez™ (#3287) üzenetére


Donnie
őstag

Megjöttek? :Y :C

(#3304) Donnie válasza DroiDMester (#3290) üzenetére


Donnie
őstag

A legjobbkor :DDD

(#3305) Donnie válasza TechRobot (#3300) üzenetére


Donnie
őstag

4 db modullal sajnos nem fog menni az xmp órajel/időzítés sajnos. Ez DDR5 ”sajátosság” 4400, 4800 Mhz talán még kihozható belőlük ha szerencséd van.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#3306) tasiadam válasza nyul105 (#3243) üzenetére


tasiadam
veterán

Akkor veszel PST arcticot es egybekotod.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#3307) nyul105 válasza tasiadam (#3306) üzenetére


nyul105
senior tag

lehet őket akkor külön görbével kezelni?

(#3308) Busterftw válasza DroiDMester (#3277) üzenetére


Busterftw
veterán

Azóta jott ki bios update Giga lapokra, ami ezt orvosolja:
"Improve DDR4 XMP 3200~3600MHz compatibility"

(#3309) tasiadam válasza nyul105 (#3307) üzenetére


tasiadam
veterán

Mert mindegy mashogy kezeled? Az eleg egzotikus. Akkor nezz egy kulon ventivezerlot es laptol nem fogsz fuggeni tobbet

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#3310) TechRobot


TechRobot
aktív tag

Köszi mindenkinek a segítséget. Így már kb világos lett szitu. Legalább megválhatok a másik kittől.
Viszont alapból tök jó ez a 6000Mhz CL36 XMPvel elsőre minden flottul ment vele.

Dikk egy százas...

(#3311) DroiDMester válasza Busterftw (#3308) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Sajnos nem segített rajta az update! Még mielőtt vissza küldtem az ELITE DDR4.et feltettem ezt az állítólagos javítást, és maradt ugyan olyan szar mint előtte!

Nagyon szenvedve össze lehetett hozni vele a 3400MHz-et de az sem volt teljesen stabil! Szóval maradjuk a 3200.nál, és ugye az sem mindegy milyen RAM-al próbálod, 2x16.giga Single RANK az megy neki!

De ilyen nincs 16gigás b-die ramból, azok mind dual rankosak!

érdekes módon ASUS lapba meg 1pöccre megy a 4000MHz Gear1 be ugyan ezekkel a dual rankos ramokkal! Akkor hogy is van ez? :F biztos a ram szar és a giga lap jó mi?
Jobban mondva nem lenne rossz a giga lap, csak sajnos nemtudnak normális BIOS-t írni rá, és ez ugyan így van a most itt lévő DDR5ös Aorus Ultra lappommal is

[ Szerkesztve ]

(#3312) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

Gyorsteszt megvolt :C

nincs ezzel a 5600as GSKILL-el semmi gond, itt is viszi szépen a 6200.at

[ Szerkesztve ]

(#3313) Busterftw válasza DroiDMester (#3311) üzenetére


Busterftw
veterán

Redditen amúgy én is olvastam, sok embernek volt vele gondja. :K

(#3314) DroiDMester válasza Busterftw (#3313) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

hardverileg nagyon rendben vannak ezek az AORUS lapok, csak sajna a BIOS az gyalázatos mindegyiken!

Ha tudnának rá normális BIOS-t írni nagyon jó lapok lennének, és árban sincs annyira el szállva mint az ASUS

De ott van az MSI az meg hardveresen gyengébb mint a giga hasonló árú lapjai, és itt meg az van hogy némelyik lapjuk ami nagyon felkapott PL: PRO Z690-A DDR4 oda tudnak jó BIOS-t írni, de ami meg kicsit jobb és komolyabb lenne, és régi sláger termék volt a TOMAHAWK arra meg nem tudnak jó BIOS-t írni :O

(#3315) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

Nem tudom mi bajotok van ezekkel a Samu chippes GSKILL RAM-okkal, nálam APEX ban is tökéletes! igaz az enyém 5600@CL36.os gyárilag de sz.tem ez nem jelent semmit mert mind ugyan az csak másik SPD van beléjük égetve!
Egy gond van velük csak hogy a hűtő bordájuk az nagyon nagyon gagyi és kevés rájuk, majdnem ~15.fokkal melegebbek ezek a GSKILL-ek mint a Dominator Platinum RAM-ok voltak azonos beállításokon!

VDD+VDDQ+VDDQ-TX=1,40.V, IMC=1,25.V, SA=1,10V, IMC=1,25V :C

[ Szerkesztve ]

(#3316) vdc


vdc
tag

Az új 0070-es biossal tudtam még egy kicsit tekerni a hynix-en. A fórumok alapján heroval nagyjából ez a max (6400) léghűtéssel, az időzítés még húzható talán kicsit tovább is.

[ Szerkesztve ]

(#3317) tasiadam


tasiadam
veterán

Csak kérdés: Volt az a cikk, hogy egy pentiumot fel tudtak húzni 4.4ghz-re Z-s lapban és jaj de ment, verte 1T a 10900k-t is. Nos. Ugyan ezt tudja egy nonK proci, akár i3 vagy i5? Pl 12400F all core 4.4ghz? Vagy hogy sikerült azt rátolni a pentiumra?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#3318) Csavez™


Csavez™
veterán

Most kaptam a tippet ring stabilitáshoz, és ezzel a ddr5 xmp-k is működnek!
4400-as ringhez a ring pll voltage-t kell 1.3v -ra állítani! ;)

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#3319) Csavez™


Csavez™
veterán

Apex 0072

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#3320) DroiDMester válasza Csavez™ (#3318) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

és tényleg megy mondjuk én egyből 4500.ra tettem :DDD
és faragtam még kicsit az IMC-ből és SA-ból is :C

VDD+VDDQ+VDDQ-TX=1,40.V, IMC=1,20.V, SA=1,0V,

(#3321) Csavez™ válasza DroiDMester (#3320) üzenetére


Csavez™
veterán

X45? 1,305-el?
Én most lőttem be az x42 e-coret! :))

Hihetetlen mennyi feszt kell belőni a fenti értékek eléréséhez, 9 darabot.

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#3322) Shkiz0 válasza DroiDMester (#3320) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ez DDR4-nél is műkszik? Mármint az NB része persze.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3323) DroiDMester válasza Csavez™ (#3321) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

igen 1,305.el 45ös ring

*****************************************************************
Shkiz0 nem tudom STRIX-A nál van e ilyen ring pll fesz állítási lehetőség, ha van akkor ott is működik biztosan!

(#3324) ScomComputer válasza DroiDMester (#3323) üzenetére


ScomComputer
veterán

Van benne ugyanott,mint a Apexnél "Twekers paradise"-ban...
Én kérdeztem ezt a brazil asusos csákót róla(fesz.információkat,stb) de ezt írta:
"I didnt find a min/typical/max voltage in the intel documentation.."
Majd ír,utána néz... :)

(#3325) Csavez™ válasza ScomComputer (#3324) üzenetére


Csavez™
veterán

Én meg belemerültem az e-core feszének a beállításába, és a tegnapi 1.168-al lement a cb throttling teszt, de a tm5 hibát dobott, és anomáliák voltak a windows alatt, ilyen ezred mp-re ablakok jelentek meg, mindig máshol. :)
E-core 4200-nél a bios auton, cpu l2-nek 1.07 voltot ad, és ez sok, azért dob hibát a cb, 0,95 meg kevés, én 0,975 voltra állítottam, ez a windowsban 1volt körül van, és így lett stabil a rendszer!

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#3326) ScomComputer válasza Csavez™ (#3325) üzenetére


ScomComputer
veterán

Azt,hogy mennyit ad auto-n az E-corenak úgy tudod megnézni,hogy win-ben az energiagazdálkodást leveszed energia takarékosra,majd futtatod a CB23-at és meglátod mit ír a hwinfo...ez valós fesz. :K

(#3327) Csavez™ válasza ScomComputer (#3326) üzenetére


Csavez™
veterán

Ahhoz nem kell bekapcsolni az energia takarékosságot, auto-ra állítod és megnézed a hwinfoban a "IVR Atom L2 Cluster0" alatt mennyít ír. A bios 1.07, az 1.088 win terhelés alatt, és ugyanaz x41/x42, de egy 10 órás körutazás után visszatértem az eredeti felállásra, x41 bios 1.1v, az winben 1.12.
A 4200 ecore penge él egy kifeszített rendszernél, de már többször írtam, még is nekimentem még1x.
Egyszer ez futott le, egyszer az hibázott, aztán minkettő teszt (cb+tm5) hibátlan, aztán megint nem! :D
Ecore x41 , bios 1,1v, ennél nincs hiba, nálad is így van nem?

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#3328) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Intel Alder Lake Non-K OC

#3327Cshavez:
De be kell kapcsolni,mert akkor csak az E magokat terheli,és ahogy írtam ez a valós fesz..
Nem én találtam ki ezt nálunk okosabbak írták és igazuk van ,én már teszteltem régebben...
:K
Ja és ezt defaulton kell tesztelni és a E-Core Vid-t kell nézni az adott előre beállított all core frekihez...
About E-cores
De én ezt már linkeltem neked egyszer úgy emlékszem.. :D

[ Szerkesztve ]

(#3329) Pioneer válasza ScomComputer (#3328) üzenetére


Pioneer
senior tag

Azért az a 158-as SP érték kemény. :D

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#3330) Csavez™ válasza ScomComputer (#3328) üzenetére


Csavez™
veterán

Ezen túl vagyok, ugyan az az érték jött ki ha az energiaséma teljesítménycentrikuson van, lehetnek okosabbak, de a hwinfonál nem hiszem!

Amúgy ennek a leírásnak és videónak semmi köze nincs az l2 fesz beállításához! :)
Nem nagyon érdekel a ecore vid, az akkor lenne lényeges, ha mondjuk pcore 4500, és olyan feszt adnék neki, ami nem elég az e-magoknak, de 5200-nél ilyen nem jön szóba!

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#3331) ScomComputer válasza Csavez™ (#3330) üzenetére


ScomComputer
veterán

Hallgatok rád,most levettem én is 1.000v-ra tesztelem....ezt a BLCK babrálást próbáltad már ?
Alapból nekem is auto-n 1.088-t ad a winben...
Most így 1.040-t látok..

[ Szerkesztve ]

(#3332) Csavez™ válasza ScomComputer (#3331) üzenetére


Csavez™
veterán

1.000 x42-nél jóvolt, de x41-nél hibát dobott, ne erre mondjon valaki valamit! :D
Ez a videó a non-k cpu-k tuningolására vonatkozik, én babráltam a blck val, de k-s procinál semmi értelme, a ramot tudtam így túlhajtani.

Ja és 0,95 e- is lefutott a throttling teszt.

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#3333) ScomComputer


ScomComputer
veterán

(#3334) Csavez™ válasza Pioneer (#3329) üzenetére


Csavez™
veterán

Az egy bug, mellette minden érték n/a.

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#3335) Pioneer válasza Csavez™ (#3334) üzenetére


Pioneer
senior tag

:R

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#3336) ScomComputer válasza Csavez™ (#3334) üzenetére


ScomComputer
veterán

Hát az AI Features-re én is kíváncsi lettem volna... :DDD

(#3337) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Javul a helyzet a DDR5 -el? Most mar talalni kit -eket majdnem emberi aron.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3338) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Vége az AMD 5300G 4 magos uralmának hwbot-on, a kis i3 elfenekeli rendesen.

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#3339) tasiadam válasza kicsipapucs (#3338) üzenetére


tasiadam
veterán

Még a zen+ 8 magosat is
De mi az a GHZ? :D

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#3340) DroiDMester válasza MPowerPH (#3337) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Milyen helyzet javulásra gondolsz? :F

(#3341) MPowerPH válasza DroiDMester (#3340) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azert voltak itt gondok, BETA BIOS hegyek, instabilitas, DDR5 OC gyenge volt, stb...

Don't Tread On Me

(#3342) DroiDMester válasza MPowerPH (#3341) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nincs és nem is volt gond, illetve annyi van hogy PONTOSAN kell a feszültségeket beállítani! És ezt nem lehet másik illetőtől lemásolni hiába van ugyan olyan lapja ramja és cpuja!
Leginkább attól függenek ezek a feszültségek, hogy a te CPU-ban milyen az IMC!

nálam pl vegyük az AORUS ULTRA lapot ne az APEX-et mert azt szidjátok hogy nem okés Samu chippes rammal

szóval aorus ultra lap, GSKILL 5600 CL36.os ram és 12900K, full stabilra belőttem a ramokat 6200@CL36.ba, megjött az APEX csere lap így ment oda vissza a 12900K az ultrába meg a 12700K, nem nyúltam semmihez csak a cpu feszt állítottam oda ahová kell a 12700K-nak, a ram dolgaihoz nem nyúltam!

Indítom a TM5 öt 10.sec múlva halom hiba, persze a többi teszt progi hibátlanul mennek CB23 is 1.óra és 0hiba!

No akkor mi lehet a gond? túl sok volt az SA fesz 12900K nak 1,37V kellett, a 12700K-nak meg csak 1,20V kell! ha többet adok dobálja a hibákat TM5 alatt, no a többi fesz(VDD, VDDQ, VDDQ-TX, IMC) is pont ilyen érzékeny ha sok az se jó ha kevés az sem, tehát ennyi a probléma a DDR5.el pontosan el kell találni hogy az adott lapban adott RAM-hoz és adott CPU-hoz milyen értékek kellenek.
Aki nem ért hozzá csak bumm bele b@ssza a lapba a RAMot és CPU-t meg nyom neki egy XMP profilt, annak 90% hogy nem lesz stabil semelyik RAM semelyik lapban!
illetve igen, de csak max 5200MHz-ig, e felett már tökölni kell a fenti dolgokkal! Tehát akinek nincs türelme és nem is ért a tuninghoz, annak azt mondom véletlenül se vegyen DDR5.öt vagy vegyen, de akkor csak 5200MHz-es ramot tegyen bele!

[ Szerkesztve ]

(#3343) kicsipapucs válasza tasiadam (#3339) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Melyik GHz-re gondolsz?

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#3344) tasiadam válasza kicsipapucs (#3343) üzenetére


tasiadam
veterán

arra az 5450mhz-re.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#3345) rumkola


rumkola
veterán

B660 Mortarban a 12600k működik teljes értékűen, csak a cpu tuning nem fog menni ugye?

(#3346) hokuszpk válasza DroiDMester (#3342) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Aki nem ért hozzá csak bumm bele b@ssza a lapba a RAMot és CPU-t meg nyom neki egy XMP profilt, annak 90% hogy nem lesz stabil semelyik RAM semelyik lapban!"

a sajatommal elmatekolok ha kell, de az userek 90% -a nyom egy xmp profilt oszt menjen, sot ha nemmagamnak rakom ossze, akkor en is, mert ha valami miatt ( mittomen 3 bootfail ) resetelodik a bios, akkor azt meg elmagyarazom telefonon, hogy mikent kapcsolja vissza, de azert nemfogok orakat adni freki, fesz es subtiming temakorben.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#3347) TechRobot válasza hokuszpk (#3346) üzenetére


TechRobot
aktív tag

csak bumm belevágtam nyomtam egy xmp-t és eddig atom stabil 2 különböző kittel is az volt a konfigom (az elmúlt 1,5 hónapban). Akkor én a mázliták közé tartozok?

[ Szerkesztve ]

Dikk egy százas...

(#3348) DroiDMester válasza TechRobot (#3347) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát minap itt sírtál hogy nem megy a 4.db ram modul! Nemde?

Akkor hogy is van ez?........

És látom az előző kitted is 5200.as volt, ami még megy belevágva xmp.vel!

[ Szerkesztve ]

(#3349) MPowerPH válasza TechRobot (#3347) üzenetére


MPowerPH
félisten

6000MHz alatti DDR5 szerintem emlitesre sem melto, foleg XMP -vel, hogy tuti lassu legyen, mert a subokat tullovik a lapok. Nem is szamolom, mert ha csak annyin megy, az netto penzkidobas. Szoval >=6000MHz beszelek, alacsony fo idozitesekkel es beallitott subokkal.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3350) DroiDMester válasza MPowerPH (#3349) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

5600as kittet már szabad venni, azok szinte az összes samsung vagy hynix chippesek, és mennek 6400.at is akár, csak megfelő lap kell alá, pl msi lapokba nem mennek csak 6000ret.

5200ast nemszabad semmiből venni mert azok 100% hogy Micron chippesek és nem is mennek többet!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.