Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3101) ForRedGlory válasza ForRedGlory (#3100) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Szóval az Alzánál hamarosan lesz CL36/6000 DDR5 készleten. :DDD :DDD :DDD

(#3102) Laraxior válasza ForRedGlory (#3100) üzenetére


Laraxior
titán

Az már akkor Z790 Apex lesz :D
Oda már lehet én is bekukkantok :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#3103) ForRedGlory válasza Laraxior (#3102) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Mondasz valamit. :C

(#3104) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

Giga lapoknál tudja valaki mi az a CPU VDD2 feszültség, ez a többi Z690 lapnál milyen néven fut? :F

(#3105) ScomComputer válasza DroiDMester (#3104) üzenetére


ScomComputer
veterán

"VDD2 voltage rail is directly providing a voltage to the memory data pins on the processor, which are for the DDR PHY of the memory controller"
[link]

(#3106) Csavez™


Csavez™
veterán

Több mint 100 óra teszt és 50e elfogyasztott watt után talán be van állítva a ram.
Sokszor volt olyan hogy a 2020highanta lefutott, de viszont az aida ss teszt az első percben jelezte a hibát. Én nem bányászok, nem kódolok, stb.., szóval nekem elég ha kibír 10perc aida ss-t, és tm5 high-ot, az aidára visszatérve hamarabb kidobja a hibát, mint a tm5!

6200 cr1 volt a cél, itt pl, cl36-ban hibát dobott, de 34 meg stabil :F .

6200, 34-36-36-76 cr1, minden auton kivétel a trefi.



6200 34-36-36-76 cr1 subólva.

ez után már nem ment le a tm5 high, emelnem kellett 0,015 volt-al az mc-t.

A mc voltage-al kell lépcsőnként (0,0075) menni és tesztelni, a többi fesz nem nagyon számít, nincs két ugyan olyan ram, mindenkinek más kell, ahogy a topikban is lehet olvasni.

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#3107) Csavez™ válasza Csavez™ (#3106) üzenetére


Csavez™
veterán

Annyit még hozzá tennék, hogy a ddr5 nagyon érzékeny az "e core"-ra, 4000 felett folyamat hibázott lefagyott, és bármilyen feszt állíthattam a cpu-nak.

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#3108) DroiDMester válasza Csavez™ (#3106) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

akkor most mégse szar az APEX és a GSKILL samu ramos kitt? Mert pár napja már temetted! nem?

(#3109) Csavez™ válasza DroiDMester (#3108) üzenetére


Csavez™
veterán

100 óra..., akkor hol a hiba, szerinted ezt egy "mezei" ember beállítja?
Még mindig állítom hogy valami rossz az apexban.

A probléma ott van, hogy minden ramhoz más mc-kell és ráadásul 0,0075v pontos, és ez a qurva nagy gond, ezzel nem fognak tudni mit kezdeni.

Ha jól emlékszem Keldor írta, hogy a z690 ddr5 egy nyílvános tesztüzem (nem szó szerint így) és majd a z790-ben javítják a hibákat.

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#3110) DroiDMester válasza Csavez™ (#3109) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ezt én már mikor leírtam ide a fóruma? Hogy nagyon pontosan kell a feszeket(nálam nem csak az IMC-t) beállítani, alig pár óra tesztelgetés után már írtam hogy ez van, és ugye nekem most jött csak az APEX meg a DDR5, hiába volt előtte DDR4.el 12700K és 12900K-m itt teljesen másképp van, de ezt is írtam!

És azt is mondtam hogy aki HERO/APEX lapot vesz az nem azért veszi hogy beteszi a cpu-t meg a ramot és megy alapon vagy max állít egy XMP-t neki, mert aki így van vele az hülye mert erre elég egy 75.e Ft-os giga UD lap is, nem kell 270.e ért venni APEX-et!

(#3111) Csavez™ válasza DroiDMester (#3110) üzenetére


Csavez™
veterán

Amikor te még a ddr5-öt szutykoztad, én már ezzel játszottam! :C

Aki ddr5-ös asus lapot vesz, és kell neki a magas freki, az készüljön fel hogy cumizni fog!

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#3112) Csavez™


Csavez™
veterán

ASUS Enhanced Memory Profile (AEMP)
Így reklámozták a ddr5 z690-es platformjukat, hogy pár kattintás, és ez mindent beállít, hát nem így lett, pont az ellenkezője!

Mielőtt megkérdi valaki mi az.

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#3113) DroiDMester válasza Csavez™ (#3111) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Én csak annyit mondtam hogy nem éri meg az árát a DDR5, és ezt most is ugyan úgy mondom, annak ellenére hogy mégis kipróbáltam :DD

Akkor érné meg ha 2x16Giga 6600MHz CL32 kitt kerülne max 120-130.ba, nem így hogy veszel 5600-6000.rest és ezt próbálod a használhatóbb szintre tuningolni!
Mert alapból a 6000@CL36.os kitt még annyira nem okés. :O

(#3114) keIdor válasza Csavez™ (#3109) üzenetére


keIdor
titán

Első generáció.
X99-ben is gyenge volt a DDR4 meg az akkori kitek a maiakhoz képest. Ugyanez lesz DDR5-nél is. Nem is igazán a Z790, én inkább a Meteor Lake és Raphaelnél várok nagyobb gyorsulást DDR5-el, ahol már csak az lesz támogatva. Utóbbi év végén kiderül, arra day1 akarok váltani, a Meteor meg jövőre, azt is nagyon várom.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3115) Csavez™ válasza DroiDMester (#3113) üzenetére


Csavez™
veterán

Nem rossz a ddr5, csak beta, én kimondottan élvezem tesztelni "még". :)
Az anta extrem, viszont semmilyen beállítással frekvenciával, fesszel nem fut le , a gyárit is beleértve, lehet köze van a ssd-hez másra nem tudok már gondolni.
Viszont a mostani beállítással pár óra játék után sincs hiba, és 32 °C körül van a ram. :C

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#3116) kvarc


kvarc
tag

Melyik a legjobb ddr4-s alaplap 12900K cpu alá amit kapi is lehet?

(#3117) DroiDMester válasza kvarc (#3116) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ASUS ROG STRIX Z690-A, de sajnos az ára is a leg drágább :U vagy kicsivel olcsóbban Asus TUF

[ Szerkesztve ]

(#3118) DroiDMester válasza Csavez™ (#3115) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nehogy azt hidd a többi lap pikk pakk megy!

ugyan olyan szar(vagy még sokkal szarabb) a giga is(sajnos)

Attól hogy a net tele van mindenféle DDR5ös Z690 lappal, meg Aida64 tesztekkel az mitsem ér, az lefut egy KV-főzőn is! :)

(#3119) Walter_White válasza kvarc (#3116) üzenetére


Walter_White
senior tag

strix z690-A Gaming, a csúcs DDR4-es lap. Ennél jobb egyik gyártónál sincs jelenleg. (Sztem nem is lesz)

(#3120) Csavez™ válasza DroiDMester (#3118) üzenetére


Csavez™
veterán

Ez a te lapod?

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#3121) Atom_Anti válasza Csavez™ (#3120) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Le akarom cserélni gépem Intel i5-12400F alapú gépre. Lehet ezt valahogy bclk-san tuningolni? Kb meddig?

(#3122) DroiDMester válasza Csavez™ (#3120) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

igen!

APEX vissza ment a boltba, mert már új korában se volt jó rajta az 1ik bios. Még benne voltam a 3napos cserébe, de a bolt köcsögösködik nem akarta egyből cseréni..... de hosszú történet!

most átmenetileg ez a giga lett helyette, a master előtt van egy szintel, de ez se remekel ram kezelésbe! :O

a gyári BIOS-al fel sem ismerte a dominator ramjaimat, még jó hogy lehet ezeket a lapokat ram és cpu nélkül bios updatelni :DD

[ Szerkesztve ]

(#3123) Walter_White válasza DroiDMester (#3122) üzenetére


Walter_White
senior tag

Gigánál az a VCSSA kevés lesz. Masternél még az XMP is 1.33V-ot ad neki. amit le lehetett vinni 1.3V-ra. Azalatt a 6000 is hibázik.

(#3124) DroiDMester válasza Walter_White (#3123) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

1,25.ös SA-val lefutott hiba nélkül a 6200@CL36 VDD és VDDQ 1,40V on volt amúgy

csak a ram fesz értékeit hibásan irta a hwinfó miután a cpuz.t elindítottam :O

(#3125) Csavez™


Csavez™
veterán

Sikerült belőnöm az utolsó 2 feszt ami auton volt.
Az sa-ra a legjobb fegyver az aida sst, 10mp alatt kidobja ha valami nem jó, a tm5 a 20. perc után jelzett.

Az utolsó 5 feszt kell beállítani, hogy a ram stabil legyen, na ennek az 5 értéknek több ezer variációja lehet, ha nem 100e! Nyilván tudja az ember, kb. honnan induljon, ha kicsit utána olvas. Nekem pl. az sa-ra auton 1.233 lőtt be, amit kézzel beállítva az első másodpercekben piros lett az aida! :) Na mind1, elvileg kész, az nb-t csökkentenem kellett x41-re, viszont az ecore-t vissza engedte 4100-re, a két hiányzó fesz stabilizálása után.

Ja és most bírja, 55 °C+-t! A teszt elött elvettem az aktív hűtést a ram elől, és felkerült az üveg oldal a házra, és mehetnek a ledek is! :))

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#3126) ScomComputer válasza Csavez™ (#3125) üzenetére


ScomComputer
veterán

Na,szuper.....amúgy az E magokat is ki lehet tesztelni,hogy kb. mennyi fesz kell nekik az adott órajelhez,a következőképpen...
About E-cores

(#3127) Donnie válasza Csavez™ (#3125) üzenetére


Donnie
őstag

Ez így elég baráti!

Nagyon jó a légáramlás a házadban ha aktív hűtés nélkül 55 °C körül tudod tartani terhelés alatt a memóriát.

(#3128) Csavez™ válasza ScomComputer (#3126) üzenetére


Csavez™
veterán

Papíron, de legtöbb esetben olyan fesz van, hogy bőven elegendőnek kéne lennie, de még is kifagy az e magok miatt, betudható a windowsnak is.
Jó kis írás amit linkeltél. :R
Ránézek mi az e magok plafonja nálam.

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#3129) tasiadam


tasiadam
veterán

A b660 lapokon minek van 8+8 vagy 8+4 táp? A VRM hűtése és mérete sem indokolja. Akinek meg van egy 12900k, nem fogja egy b660 tomába rakni.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#3130) PuMbA


PuMbA
titán

Core i3-12100F

Ez a nem mindegy. 42 ezer magyar HUF-ért tolhatod 100fps-sel a Cyberpunk 2077-et :) Sokkal meggyőzőbb, mint a felső kategória.

[ Szerkesztve ]

(#3131) tasiadam válasza PuMbA (#3130) üzenetére


tasiadam
veterán

Es sokan nem ertik hogy miert szemezek ezekkel es nem a 130k-s 5600al...

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#3132) PuMbA válasza tasiadam (#3131) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, jóval jobb vétel. AMD-nek muszáj lépnie, mert ilyen áron nonszensz az 5600X :K Ebben a csatornába egyébként 1 hiba van, mégpedig az, hogy PBO-val tesztelik az AMD procikat és azért ennyire sok a fogyasztás. Másik csatornán látszik, hogy az AMD-k pár wattal még mindig kevesebbet fogyasztanak, de már nem jelentős a különbség, mint az előző generációknál.

[ Szerkesztve ]

(#3133) MPowerPH válasza keIdor (#2990) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tachyon? Latom, hogy az Apex nem lett az igazi.
Csak meg mindig nem gyoztem meg magam, hogy ez kell nekem.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3134) keIdor válasza MPowerPH (#3133) üzenetére


keIdor
titán

Aorus Z690 Tacyhon, igen. :) Aorus Apex-e, sokkal ritkább és kisebb darabszám.

Én az 5800X3D-t próbálom inkább ki hosszú távra. Azt hittem csak 12-16 maggal jön, de ezek szerint pont ellenkezőleg.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3135) PuMbA válasza keIdor (#3134) üzenetére


PuMbA
titán

Az Intel maximum 8 darab P-core döntése után azzal, hogy csak a Ryzen 5800X lett a 3D cache-es szerintem kristály tisztává vált, hogy 8 mag elég lesz még a játékoknak jó ideig. Az Intel és az AMD tisztában van a folyamatban lévő fejlesztésekkel és ugye a konzolokban a mostaniaknál gyengébb 8 mag van a Zen 2 személyében, amiből ráadásul csak 7-et használhatnak a játékok. Ez lesz az irányadó fejlesztés.

[ Szerkesztve ]

(#3136) keIdor válasza PuMbA (#3135) üzenetére


keIdor
titán

Ami jó, mert a Zen 4-ből is elég lesz a 7800X.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3137) Csavez™


Csavez™
veterán

Én meg rámentem a 6000-re, de ahogy csökkentettem a Tras-t úgy szállt el a hőmérséklet is, és kb. tm5 high 15perc 64 °C-nál hibát dobott, beraktam egy néma 80-as noctuát (ha fekete lenne észre sem lehetne venni) és lement max. 56-ra, és szépen végigfutott minden ahogy kell!:))


tras40

tras38

Nézem az aida bench-t is.

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#3138) Atom_Anti válasza PuMbA (#3130) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Érdekesebb lett volna látni ha az erősen túlárazott 5600X-et is veri. Lehet tuningolni ezeket valahogy?

(#3139) Csavez™ válasza Csavez™ (#3137) üzenetére


Csavez™
veterán

Semmi értelmét nem látom a fő időzítéseknek a csökkentését, és beleértve mások cl32-es eredményeit, ami nálam nem is megy, de érdekes hogy nekem cl34-ben több pontot ad, szóval nem vágom a beállításaikat.
A mostani 34/36/36/38

és régebben a 34/34/35/36, itt nem futtattam cbr23-at, az mindenre beteszi a kaput

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#3140) PuMbA válasza Atom_Anti (#3138) üzenetére


PuMbA
titán

Azt már nem veri, hiszen a 3600-hoz képest tudjuk, hogy simán gyorsabb :) 5600X-nek a szintén 6 magos i5-12400 az ellenfele. AM4 foglalatba a 3D cache-es 5800X egy tökéletes befejezés, mint utolsó proci. Teljesítménye pár évig teljesen okés lesz, ha valaki nem akar váltani majd AM5-re és Zen 4-re.

[ Szerkesztve ]

(#3141) DroiDMester válasza Csavez™ (#3139) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

szóval akkor felesleges kínozni!

bőven jó a 6200MHz, 36-36-36-60 CR2

és ez még mindég a szarrá hajtott winem, frissel jobb lenne

[ Szerkesztve ]

(#3142) tasiadam válasza PuMbA (#3135) üzenetére


tasiadam
veterán

Főleg ha megnézed a steam survey-t vagy az újabb procikat, mindig meg-meg jelenik valami erősebb 4 magos, ami még mindig tud újat mutatni. Aztán ott vannak a 6 magos mókák, 11400-tól fölfele, az 5600x és a 12400. Mind mindi nT erőben ott körül lehet, mint egy konzol proci, főleg hogy az 7 magon mehet, ezek meg izomból, magasabb órajelen 6-al. Valszeg játékokra most lesz fokozottan igaz, hogy 6 erős inkább, mint 8 gyengébb. Meg a 8+ magot még mindig az tudja kiélvezni, aki civilization-t játszik meg dolgozik.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#3143) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Apexeseknek ajánlom a figyelmébe, 9901-es beta vadiúj bios:
[link]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#3144) DroiDMester válasza kicsipapucs (#3143) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Miben más mint az eddigiek?, kb hetente jönnek ilyenek!

(#3145) ForRedGlory válasza kicsipapucs (#3143) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Sikerült a Hero biosát belinkelned. Nem vicces.

(#3146) kicsipapucs válasza ForRedGlory (#3145) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Mellékattintottam, itt van az is:
[link]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#3147) Csavez™ válasza DroiDMester (#3141) üzenetére


Csavez™
veterán

Azt mondja meg nekem valaki, hogy a Tras miért felel, mert nálam nem oszt nem szoroz, lehet 80, vagy 36.-on.

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#3148) MPowerPH válasza Csavez™ (#3147) üzenetére


MPowerPH
félisten

tCL+tRCD+tRTP

Ha alacsonyabbra rakod, a memoriavezerlo ugyis belenyul, es ad neki rendes erteket.

Don't Tread On Me

(#3149) vdc válasza kicsipapucs (#3143) üzenetére


vdc
tag

Én megköszönöm a HERO bios-t. :)
Ez melyik fórumból jött?

(#3150) Csavez™ válasza vdc (#3149) üzenetére


Csavez™
veterán

Többen linkeltük már az overlock.net -et, és shamino1978 ossza meg a biosokat, az asus munkatársa.

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.