Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) snecy20


snecy20
veterán

8700k-ról egy lehúzós, nagyon-nagyon megalapozott vélemény:

:D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4052) Milka 78 válasza snecy20 (#4051) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én a múltkori 8600k-s h.sz-re reagáltam ennek a csontos nevezetű birkának,de valamiért moderálták :F A tudatlan,tuskó,nomád szavakon kívül esküszöm nem volt benne durvább jelező :DDD

(#4053) snecy20 válasza Milka 78 (#4052) üzenetére


snecy20
veterán

Jah, az ilyen egyértelmű trollkodás meg ott éktelenkedhet. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4054) Hunter2


Hunter2
addikt

Most váltok félkonfigot, ezeket szerzem be éppen:
-Core i3-8350K
-ASRock Z370 PRO4
-Crucial 16G/2400 CL15 Crucial Ballistix Sport KIT

A ram 2400MHz 1.2V CL15 van annak valami veszélye ha 1.35V 2666-on akarom használni? Az esetleges instabilitáson kívül. Maximum lazítok az időzítéseken kicsit.

(#4055) #Morcosmedve válasza Hunter2 (#4054) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Lehet nem is kell feszt emeljel-ennyit emeljel, ha a CL marad.
Memoriat lehet gyilkolja, de mas szempontbol nem gond az 1,35V.

© asszongya'hogy

(#4056) Hunter2 válasza ImpersonatoR (#4046) üzenetére


Hunter2
addikt

Én ugyanazt a Brocken 2 hűtőt fogom felrakni a Z370-es lapra ami az s1156 és s1155-ös lapon volt. :DDD
Minden 115x-es lapnak ugyanaz a lyuktávolsága tehát kompatibilisek. ;)

(#4057) Beast007


Beast007
aktív tag

Egy kis helyzet jelentés: Végre működik minden leszámítva a döglött hálózati kártyát az alaplapon. Ha marad a lap akkor jövőhéten felkerül rá a D15 is és megnézem mit bír.

(#4058) Beast007


Beast007
aktív tag

Egyébként mi az általános vélemény érdemes sima alapjárathoz is finomhangolni biosban, vagy ráérek vele oc-ig?

(#4059) mormota79 válasza Beast007 (#4058) üzenetére


mormota79
tag

Egyből OCval kezd :))

(#4060) NFree


NFree
addikt

Sziasztok ma ramozgattam kicsit s kiváncsi lennék a véleményetekre , a rendszer nem stabil nem ez volt a cél . csak amolyan kiváncsiság . ram 1,42v io 1,2v sa 1,26v .
:F :R

[ Szerkesztve ]

vga

(#4061) demmer123


demmer123
őstag

PCX 8600K 73 670FT

Ennyiért bőven megéri. :) 1 hónappal ezelőtt 80 fölött volt.

(#4062) schawo válasza demmer123 (#4061) üzenetére


schawo
titán

255 a dollár

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4063) laychi válasza schawo (#4062) üzenetére


laychi
veterán

Valószínűbbnek tartom,hogy a rendelés leadásakori árfolyam a mérvadóbb,nem az aktuális.

(#4064) -Solt-
Nem szoktam nézegetni :)
Forint árfolyammal sokra amúgy sem megyek sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#4064) -Solt- válasza laychi (#4063) üzenetére


-Solt-
veterán

Kb 1 hónapja aktuális ez az árfolyam...

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#4065) palfitom válasza demmer123 (#4061) üzenetére


palfitom
félisten

Jó ár érte.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#4066) Televan74 válasza demmer123 (#4061) üzenetére


Televan74
nagyúr

Jó az ár! :K Ha trollkodni szeretnék azt mondanám jön a ryzen refresh. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4067) demmer123 válasza Televan74 (#4066) üzenetére


demmer123
őstag

Válaszként meg jön az Ice Lake :)

(#4068) Mans20 válasza demmer123 (#4067) üzenetére


Mans20
addikt

Plusz 2% gyorsulással, ahogy évek óta.

(#4069) C64 válasza Mans20 (#4068) üzenetére


C64
őstag

AMD is készül új procikkal, ha nem akar Intel kimaradni a buliból, akkor többet kell kihoznia mint 2% :K

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4070) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!

8700K alá keresek lapot, a cél 5Ghz Dark rock Pro hűtővel, corsair lpx cl15 3000Mhz 16 rammal, Corsair vx450 táppal.
Asust szeretnék mindenképpen azonban 2 lap közül nem tudok dönteni:
Asus z370 Gaming F
Asus Z370 Prime A.
Nem tudom van e olyan difi bennük ami a tuning, megbízhatóság, élettartam szempontjából releváns, illetve van e olyan szolgáltatása ami valóban hasznos.

Köszönöm a segítséget!

(#4071) C64 válasza Hooper (#4070) üzenetére


C64
őstag

Asus Z370 Prime A :K

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4072) Hooper válasza C64 (#4071) üzenetére


Hooper
őstag

Szia
Nem kukackodás, de számodra miért jobb választás?
Én is felé húzok, de megindokolni nem tudom :D

(#4073) Shamli86


Shamli86
tag

Sziasztok. Mai nap raktam össze egy új gépet. I7-8700k, alaplap Asus maxumus x hero memória egyenlőre csak 4gb van benne, mert várok a 16gb-ra és nem bírtam ki, hogy ne menjen a gép. A lényeg az, hogy egyenlőre tuning nélkül szeretném használni és így érdemes valamit beállítani a bisoban, hogy minden tökéletes legyen vagy egyből tuningolni érdemes? 1080-as vga van még a gépbe és sokat használom játékokra. A válaszokat előre is köszönöm!

(#4074) bajnokpityu válasza C64 (#4071) üzenetére


bajnokpityu
félisten

2 gondom volt a prime-A val. Egyik, hogy nemtom melyik idióta volt, de a bios default esetén benne marad az asus magkezelése, ami instant tuning. Azt gondolná az ember, hogy a bios default az atombiztos beállítás, nem azt, hogy onnastól 6x47es szorzón próbálkozik, amig elkezd throtthlingolni :D

A másik meg valszteg nem lapspec, hanem coffe spec, hogy teljesen fixálni a core feszt nem lehet, csak offsetet tudsz benne állítani.

Egyébként olyan szinten állítgatható, hogy könnyebb elveszni benne, mint jól beállítani. Egyébként stabil, gyors,nem cicereg, mindene jól működik.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4075) #Morcosmedve válasza bajnokpityu (#4074) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ez hülyeség, van fix fesz, maximum LLC van, amivel minimálisan eltérjet a BIOS-ba beírt, de megvannak azok a beállítások, amikor nem mászik el a mért fesz. :)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#4076) janos666 válasza bajnokpityu (#4074) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én rákérdeztem a fórumukon, és azt a választ kaptam, hogy az 5-ös számmal kezdődő és BETA nevezetű firmware kiadásban csak az az egyetlen különbség, hogy alapértelmezésben aktív ez a funkció, hogy minden magot fixen felhúz turbó órajelre, és talán még az első néhány "nem-béta" verzió volt ilyen, de a frisebb, 0-al keződőeknél elvileg nem kéne így lennie. De mostanában már nem is adják ki ezt a Beta verziót, csak a régebbiekből volt ilyen (talán rájöttek, hogy zavaró a két verzió megléte és akár maga a funkcionalitás is).

Bár az könnyen lehet, hogy mikor bekapcsolod az XMP módot, akkor automatikusan bekapcsolja ezt mindkét kiadás (de vissza ki tudod kapcsolni és előre szól, hogy mivel jár azt XMP mód aktiválása, ugyanakkor megmarad a memóriabeállítás, ha ezt is lövöd).

Lehet fix feszt állítani. Az akko működik jól, ha le van tiltva az SVID mód (de talán akkor is, ha csak minden energiagazdálkodás, a Speed*, C*, stb). De igazából ha nem vagy kukapcos, a +/- 0.005 V offset is ugyan az, mint a manual fix default, vagy épp az 1.2 + 0.1 offset is ugyan az, mint az 1.3V, ha le van tiltva az SVID és/vagy minden energiagazdálkodás...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#4077) bajnokpityu válasza #Morcosmedve (#4075) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a procin belül a magok feszét direktben nem tudod állítani, így az továbbra is ugrál.

janos:sztem nem marad meg xmp letiltása után a memóriabeállítás.
ha svid-t letiltod, onnastól nem tudod monitorozni a mag feszét, ha jól emlékszem. Akkor honnan tudod, h a mag mennyit kap?

nekem 5össel jött, közben lett 6os, a mikrokód miatt, de mindkettővel csinálta. Nem mondom, hogy egyértelműen hiba, de én javasolnám a mérnököknek, hogy a default setupba nem kéne durva tuningot belerakni, mert azt egységsugarú user, mint én, arra használom, hogy innen akarok kiindulni.

ami viszont a lap mellett szól, az az EZ tuning. gyakorlatilag 10mp alatt stabil 6x46ot csinált, és még le is lehetett hűteni levegővel.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4078) schawo válasza bajnokpityu (#4077) üzenetére


schawo
titán

Másik lapon biztosan lehet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4079) C64 válasza bajnokpityu (#4077) üzenetére


C64
őstag

hogyne lehetne, manulara kell állítani és ott meg lehet adni a fix feszt.
ez a turbo dolog ez furcsa, én nem tapasztaltam ezt defaulton, minden az alap órajeleken megy defaultba.
szvsz elég jó lap jó áron, remekül lehet vele tuningolni, stabil lesz a rendszer.

Hooper@ azért jobb az A, mert annak 8 fázisú digitális tápellátása van, szemben az F-el.

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4080) schawo válasza C64 (#4079) üzenetére


schawo
titán

Annyira túl van tolva ez a tápellátáskérdés, hogy csak na. Ha nem fagyasztasz, akkor kábé mindegy. Az mezei, 5-fázisos alaplapom is simán viszi az 5,2-t.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4081) #Morcosmedve válasza bajnokpityu (#4077) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Vagy nem jól/nem értem vagy olyat szeretnél, amit egy lap sem tud.

© asszongya'hogy

(#4082) schawo válasza #Morcosmedve (#4081) üzenetére


schawo
titán

Nem VRM kérdésre gondol, szóval nem a terhelés alatti feszültségesésre. Mert az nem lap, hanem egyszerűen elektronikai (ohm törvény) kérdés.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4083) Milka 78 válasza C64 (#4079) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A Strix F-nek is 8 fázisú (8x20a ha jól rémlik,de majd a Morcos kijavít),digi vrm része van,ráadásul még a gyártó is ugyan az.Kb egy szinten mozog a két deszka,de a gyártó magasabb osztályba sorolja a Strix-et.
Mondjuk a Z370-A-nak két változata is van amit más más vrm-el szerelnek (Vishay vs OnSemi).Az utóbbit jobbnak tartják,de kérdés,hogy melyik jut neked.

(#4084) janos666 válasza bajnokpityu (#4077) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Van 3 AITweak mód: Auto, XMP, Manual

Ha itt kiválasztod az XMP-t, akkor kapsz egy figyelmeztető üzenetet arról, hogy nagyjából mi minden és hogy lesz átállítva a RAM profilon kívül. Ha ezt elfogadod, akkor egyrészt kitölti neked a RAM beállításokat (a legtöbb RAM paramétert, amit enged kézzel is állítgatni a Setup, és most megtalálja hozzá a modul profiljában a javasolt értéket, azt átírja számszerűen arra Auto helyett), valamint "megfűszerezi" neked a CPU beállításokat is kicsit "tuningosra".

Ha ezután hagyod az AITweker-t XMP módban, gyakorlatilag bármit át tudsz állítani anélkül, hogy magától kilépne az XMP módból, akár még a RAM beállításokat is felülbírálhatod kézileg, nem csak a CPU-t, végig XMP módban fog maradni, de nem állít el neked semmit, kivéve ha újra legörgeted a profilválasztót és Enter-t nyomsz a profilon, akkor újra kitölti neked a RAM beállításokat a profilból (ha elállítgattad kézzel, de vissza akarsz menni a profilra), vagy persze előről kezdődik az egész, ha átlépteted az egész AITweak kapcsolót valami másra, és újra kiválasztod az XMP módot (ilyenkor megint mindent újra kitölt neked úgy, ahogy egy komplett reset után indul az XMP mód).

Szóval...
0: kérj egy reset-t.
1: Válaszd ki az XMP módot és hagyd is úgy
2: állítgass bármit bárhova (RAM, CPU, stb), ahogy neked tetszik
opcionális: ha piszkáltad a RAM-ot és instabil, válasz ki újra a profilt a görgetőmenüben (ne a teljes AITweak módot állítsd át, van egy külön XMP lista)

Amire panaszkodtál, az "all core turbo", az pedig a MultiCore Enhancement, ezt tiltsd le (Auto helyett), ha nem tetszik. De ez a funkció elérhető XMP módon kívül is, esetleg az változik, hogy az Auto érték mikor mit jelent (de ez még a firmware verziók közt is váltakozhat).

A letiltott SVID elvileg annyit jelent, hogy az alaplapi VRM figyelmen kívül hagyja majd a CPU kéréseit (hogy mikor mennyi feszt kéne adni), szóval annyi feszt ad a lap a CPU-nak, amennyit te beállítasz. Ettől még lehet monitorozni (pl. HWInfo szenzor fül is kiírja).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#4085) Shamli86


Shamli86
tag

Senki nem reagál a kérdésemre?? :(

(#4086) #Morcosmedve válasza schawo (#4082) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Én sem...

(#4085) Shamli86: Ha nem feszeli tul a procit, 1,2V korul ad, akkor nem kell. Ha igen, akkor LLC-t kell allitgassal a valasztott fesz opcio mellett.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#4087) schawo válasza #Morcosmedve (#4086) üzenetére


schawo
titán

Akkor te mire gondolsz, hogy nem tud egyik sem?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4088) #Morcosmedve válasza schawo (#4087) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

”procin belül a magok feszét direktben nem tudod állítan”
- erre.

Kiemelném a magok szót.

© asszongya'hogy

(#4089) schawo válasza #Morcosmedve (#4088) üzenetére


schawo
titán

Nem az egyes magok, hanem a magok, az én olvasatomban :) És az megy. De tényleg lehet, hogy az egyesre gondolt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4090) #Morcosmedve válasza schawo (#4089) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ezert irtam, hogy lehet mashogy erteni. Ha a magok feszet direktben, az mind az osszes mag kulon kulon feszelve. Azert is furcsallnam a kerdes masik ertemet, mert 5-en leirtuk, hogy amugy de, van fix fesz.

© asszongya'hogy

(#4091) bajnokpityu válasza schawo (#4089) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem az egyes magok fixálása jelenti a gondot. Hozzátenném, azért, mert volt egy pici instabilitása a gépnek még az elején, és ebben láttam a megoldást. Közben rájöttem, mi volt a para, most már nem érdekel eléggé a magonkénti fesz.

teljesen alapon megy, így is veszett gyors, és gördülékeny a gép.

janos: azt utolsó sorod a lényeg: nem, ha elveszed a videt, akkor monitorozni se tudod a magonkénti feszt. 1db Vcore lesz, és csókolom. Amit egyébként az EZ tuning is fixre állít. Így jöhetett össze, hogy az auto tuningból indultam el, amikor érdekelt mit tud a proci/hűtésem. Mert egyszerűen eredményesebb voltam vele, mint kézi setuppal.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4092) schawo válasza bajnokpityu (#4091) üzenetére


schawo
titán

Miért kéne az egyes magoknak különböző feszültséget adni? Ilyet tényleg nem lehet, és nem is lehetett még.

Mindegyik azonos órajelen jár, de ha külön órajel lenne, akkor is azonos eséllyel jutna a terhelés az egyes magokra. Szóval ha épp arra a magra esne a terhelés, amit alacsonyan hagytál, akkor jönne a fagyás. Tehát kénytelen lennél mindet megemelni. Lásd kiindulóhelyzet.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4093) bajnokpityu válasza schawo (#4092) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem kell különböző fesz, de a magonkénti feszt nem tudod fixálni. tehát pl 6x46hoz nem tudod azt mondani, hogy 1.2Vt kérsz a magokra. csak a Vcore-ra tudsz, de a magonkéntit továbbra is állítgatja ide-oda.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4094) janos666 válasza bajnokpityu (#4093) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Miért nem tiltod le egyszerűen a SpeedStep-et (bár ezt mindenkinek mindenképp javaslom, ahol van SpeedShift is, mert utóbbi jobb, ha már használsz ilyet) és még a SpeedShift-et is? Akkor nincs dinamikus freki skálázás, esetleg C állapotban nyuggerkedik (elvágott órajellel és egyéb beállításoktól függően a fix, vagy standby voltage értéken), de ha akarod még azt is le tudod tiltani (én C1E-n túl mindent le is tiltanék, ha nem vagy "szuperzöld", mert a C1E viszi el a takarékosság oroszlánrészét, a többi viszont egyre több potenciális hátrányt hozhat, de alig takarékoskodik már, ha nem notebook szemmel nézzük). Vagy azzal együtt sem szűnik meg a feszültség skálázás?

Lehet, hogy akkor én is csak tudatlan és figyelmetlen vagyok, de azt hittem, hogy mikor SVID, és enegergiagazdálkodás OFF, akkor minden mag fix feszen megy, de lehet hogy csak nem látom a valódi mérést...? :U

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#4095) schawo válasza bajnokpityu (#4093) üzenetére


schawo
titán

De a Vcore (core mint mag) az a magok feszültsége. Ha 1,2V-ot állítasz be, akkor a magok feszültésge 1,2V lesz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4096) wassabi11


wassabi11
aktív tag

Sziasztok.

Lenne egy kérdésem az normális ha a 8700k egy cinebench teszt alatt 55 fokos? egy silver arrowal van hűtve.

(#4097) Hunter2 válasza wassabi11 (#4096) üzenetére


Hunter2
addikt

ha nincs húzva/feszelve akkor egy ekkora batár döggel simán normális.
nem ez a kategória de az arányok hasonlók, nekem egy i3-6100 egy scythe mugennel 100%-os terhelés mellett 46 fok volt.

(#4098) tobi'' válasza janos666 (#4094) üzenetére


tobi''
tag

Ha van Speedshift, akkor C1E is disabled, úgy van értelme. Ha vesszük a teljesítménycentrikus módot, akkor a min.-max. processzorteljesítménynek 100%-on kell lennie, úgy biztosan nem mozdul el.. Ha 99%-ra tesszük, akkor az alap órajel -100MHz-et fog adni. Nálam 100%-on van mindkét érték, a kiegyensúlyozott módot hagytam 5 és 100%-on, míg az Energiatakarékos mód min. 5% max. 65%, így 800-2000MHz közt változik a freki (0.504V-0.636V).
8700-nál a 4.3GHz 1.092V-on, 4.1GHz Uncore Ratio mellett stabil. Energiatakarékos mód használom a gépet és a Full Throttle Override progiba beadtam a proci igényesebb dolgokat, amik ha indulnak, egyből teljesítménycentrikus mód ugrik, bezárásnál meg vissza, ahol volt. Így elég takarékos is és olyan gond sincs, hogy manual elfelejtek lépkedni az energiasémák között. :)
Az idle fogyasztás monitor nélkül 1-1 ssd és kis vincsivel, nvidia gtx1070 mellett átlag 37W.

(#4099) wassabi11 válasza Hunter2 (#4097) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Akkor ez nem sok? Még a 60 fok sem? Nincs feszelve se húzva.

Asrock extreme 4- lapba van és a bios led világit azzal mit lehet kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#4100) Hunter2 válasza wassabi11 (#4099) üzenetére


Hunter2
addikt

miért lenne sok? 100%-os terhelés mellett ez bőven jó!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.