Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) RECSKA válasza schawo (#4949) üzenetére


RECSKA
veterán

Na, ring 40en van, fesz auton.
Ha a ringet felveszem 44re, feszt hagyom, ramkezeles no, proci lassul.
Ha feszt is adok neki, melegszik, es nem gyorsul.

Most igy hagyom :
Cpu 5GHz
Ring 4GHz
Vcore 1.275
Sa 1.25
Io 1.2

Tobbi fesz alapon.

Igy ibt alatt max 82 fok, 207gflops

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#4952) woros


woros
őstag

ASRock vonalról valaki felrakta már az 1.80-as BIOS-t? Én még mindig az 1.30-nál maradtam, nem mertem/akartam updatelni, nehogy elrontson valamit a tuningon.

(#4953) bombibmw válasza woros (#4952) üzenetére


bombibmw
veterán

1 óra múlva rakom fel.
Majd írok, hogy megint lejjebb megy-e a vcore, vagy sem? :D

(#4954) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Hali...nézzétek már meg légy szíves nekem,hogy az eseménynaplóban találtok e(rendszer) Whea figyelmeztetést,mert állítólag nem az oc miatt van,hanem állítólag a "meltdown spectre" javítás okozza....főleg a 8xxx szériánál jelentkezik,ezzel javítható...
Nagyon szépen köszönöm,mindenkinek aki hajlandó megnézni... ;)

[ Szerkesztve ]

(#4955) xilurux válasza ScomComputer (#4954) üzenetére


xilurux
tag

nekem nincs se hiba se figyelmezetets ilyen formaban

(#4956) xilurux válasza woros (#4952) üzenetére


xilurux
tag

nekem ma egy ideje az van es nem vetem eszre semi kulonost vagyis inkab javitott egy kicsit a vcoren

(#4957) schawo válasza ScomComputer (#4954) üzenetére


schawo
titán

Bármi okozhatja. Lehet az oka instabil tuning, vagy a spectre javítás első, bugos változata, de ez csak kaby előtti rendszereken (az újabbakat nem érintette a mikrokód bug).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4958) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Köszi...látszólag stabil az oc,mert nincs semmi rá utaló jel,hogy rossz lenne,tudom az is okozhatja,most feltettem a javítást,majd meglátom mi lesz....
:R

(#4959) #Morcosmedve válasza schawo (#4957) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

De, ez itt is jelen van. Csomóan próbálkoztak már az első javított BIOS-okkal a Z370-es lapoknál.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#4960) tobi'' válasza schawo (#4957) üzenetére


tobi''
tag

Kinél mi a bugos...nálam a BF4 random fagyott a "végleges" Spectre Bios kiadás (F3) után giga lapnál, így visszamentem a januári verzióra (F3c), azóta nem tojta össze magát a játék. :)

(#4961) woros válasza ScomComputer (#4954) üzenetére


woros
őstag

Ajánlom magam: 6700K proci 2015.10.10-én: [link]

(#4962) bombibmw


bombibmw
veterán

Nekem az 1.8-as bios-al több vcore-t kér a proci.
Ment vissza az 1.6.

(#4963) Milka 78 válasza woros (#4952) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Dettó ez a helyzet,engem is érdekelne a válasz :K

(#4964) bombibmw válasza Milka 78 (#4963) üzenetére


bombibmw
veterán

Előtted írtam. :)
Annyival kiegészíteném, hogy feszemelésekkel is kékhalálokat dobál a gép.
Persze lehet, hogy másnál nincs gáz vele.
Az 1.6-al semmi gondom.

[ Szerkesztve ]

(#4965) schawo válasza #Morcosmedve (#4959) üzenetére


schawo
titán

A tuning során magasabb feszültség igénye nem ugyanaz, mint a random fagyás alapórajelen. A bug a második eset, az első csak szívás. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4966) #Morcosmedve válasza schawo (#4965) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

:F

© asszongya'hogy

(#4967) schawo válasza #Morcosmedve (#4966) üzenetére


schawo
titán

Vagy nem? :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4968) #Morcosmedve válasza schawo (#4967) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

A mondat első fele igaz, de nem arra reagáltam, hogy tuning miatt lehet ilyen hibája, hanem a BIOS mikrokódok is okozhatnak gondot, ha elsőszériás javítás van feltéve neki.
Elvileg azt írta, hogy nem tuning, igaz, alapon is megnézhetné.

© asszongya'hogy

(#4969) Milka 78 válasza bombibmw (#4964) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az jó csak nekünk más deszkánk van ;)

(#4970) janos666 válasza bombibmw (#4964) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A legutolsó ASUS Prime-A firmware frissítése után vissza kellett vennem 49/47-ről (core/uncore) 48/46-ra, mert hiába adtam neki még 0.01V-ot, ellenben a szorzócsökkentés után elvehettem ugyan ennyit (+0.02 pedig már feszegeti a VRM és hűtés határát, legalább is ami a több órás LinX 9.x nyúzást illeti).

Először én ezt nem is annyira a frissitéhez kötöttem gondolatban, vagy elintéztem annyival, hogy "bejáródott" a VRM, vagy picit változott a VRM/LLC paraméterezése a frissítéstől, és ezért viselkedik kicsit rosszabbul, de ha többeknél van ilyen, akkor a microcode is lehet az oka.

Nekem amúgy nem a normál használat mutatta ezt meg, hanem a Prime95. Nyugodtan játszogattam 1-2 órát, míg ez futott a háttérben és leállt egy worker.

Tudtommal a 7C-től van instabilnak és 84-től stabilnak ítélt Specrte fix (a HWInfo kiírja microcode verziót), de elvileg a Windows is letiltotta később pár microcode-ra OS oldalon a dolgot, mikor az Intel instabilnak jelölte őket (ugyan ez Linux kernelben). Mondjuk nálam a 7C és 80 verziókkal sem jött elő se gond, és azt sem láttam, hogy a Win10 magától kikapcsolta volna ezt a védelmet.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#4971) schawo válasza janos666 (#4970) üzenetére


schawo
titán

Mi a francnak több órán át linxen nyúzni? Bántott az téged? :))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4972) bombibmw válasza Milka 78 (#4969) üzenetére


bombibmw
veterán

Jóvammá! :D

(#4973) #35434496 válasza bombibmw (#4964) üzenetére


#35434496
törölt tag

Drága Bélám!
Nálam a Taichi az új1.8 bios-al ugyan olyan jól megy szóval user error lesz meg VISZLÁT is van. :DDD

(#4974) bombibmw válasza #35434496 (#4973) üzenetére


bombibmw
veterán

Teszek vele még egy próbát.
A user error kizárva, ezért VISZLÁT 2x is! :D

(#4975) #35434496 válasza bombibmw (#4974) üzenetére


#35434496
törölt tag

(#4976) #35434496 válasza #35434496 (#4975) üzenetére


#35434496
törölt tag

És 1.264v max vcore-al.

(#4977) HAGYMAFA


HAGYMAFA
tag

Sziasztok!

Pát hete i5-8400 tulaj vagyok, betettem a gépbe és használtam, nem nagyon néztem én róla semmit. Ma feltettem az AIDA 64-et és a következőt látom, hogy írja:

CPU órajel: 3889,5 MHZ (eredeti: 2800 MHZ, túlhajtás: 38%)

Ez normális? Hol lehet beállítani, hogy ne legyen túlhajtás? Én nem álítottam ilyenre.

(#4978) schawo válasza HAGYMAFA (#4977) üzenetére


schawo
titán

Ez nem "túlhajtás", hanem normális funkció. Így hívják, turbo.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4979) HAGYMAFA válasza schawo (#4978) üzenetére


HAGYMAFA
tag

Ja akkor ez egy teljesen normális funkció? Már megijedtem, nem vagyok a túlhajtás híve :D

(#4980) janos666 válasza ScomComputer (#4954) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

84-es microcode-ot használok, mióta kidobta a frissítést az ASUS 9.-én.
De amúgy most hogy mondod, van WHEA log, bár mind PCI-E. Lehet, hogy meg kéne vizsgálnom a dolgot, talán haldokklik vagy rosszul illeszkedik a slot-ba egy PCI-E kártya...? :U

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#4981) schawo válasza ScomComputer (#4954) üzenetére


schawo
titán

Nálam egyetlen WHEA bejegyzés sincs, pedig én is a legújabb mikrokódot használom.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4982) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Köszi...a mikrokódot,mivel tudom kiolvasni,és hogyan?
:R

(#4983) Ringman


Ringman
nagyúr

sziasztok!

csatlakoznél egy i7-8700k+msi z370 sli plusszal. ram: gskill F4-3200C16D-32GTZ - 2×16gb

milyen kezdő lépések szükségesek a plug&playen kívül? - tuningot nem bolygatnám még, biosban az xmp-t és a turbo boostot bekapcsoltam.
futtassak egy prime 95-öt aztán ha minden ok, akkor ennyi volt, használjam boldogan?

ventibeállításokat hagytam stock értékeken (macho rev b a hűtő). bios frissítés van még hátra, gondolom az ajánlott is.

(#4984) janos666 válasza ScomComputer (#4982) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Pl. HWInfo

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#4985) ScomComputer válasza janos666 (#4984) üzenetére


ScomComputer
veterán

Köszi...megnéztem az enyém is 84... :R

(#4986) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Adjon Isten szép estét!
Mai napon elgondolkoztam azon, hogy lehet kipróbálnék egy 8600K-8700K-t, de ami visszafogja a lelkesedésemet, hogy a nyákja vékonyabb legalább 30% mint a Haswellé volt, nem vagyok egy kapkodós gyerek és túlsem szoktam húzni a hűtőket, csak pont addig amíg erölködés nélkül megy. Igazából ennyi lenne az aggályom. Pópókavics K6 menne alá és felette egy FPS Windale 6 figyegne.

(#4987) laychi válasza SECTORnooB (#4986) üzenetére


laychi
veterán

Nekem a noctua nh d14 van rajta, semmi gond nincs, qio-val sem volt. Igaz msi lap.

(#4985) scomcomputer Nekem 6E :P [link]

[ Szerkesztve ]

(#4988) SECTORnooB válasza laychi (#4987) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Akkor nem gondolom túl a dolgokat :D tapasztalataitok szerint melyik lap a legjobb vétel 50-65 ezer között?

(#4989) janos666 válasza laychi (#4987) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azt egyébként tudtad, hogy szoftveresen is ki lehet kapcsolni a Spectre/Meltdown cuccokat, és akkor minden más potenciális bugfix-et is megkapsz a microcode-al?

Már 10 éve is adtak ki microcode frissítéseket, akár 3-4 évvel a CPU megjelenés után is, nem csak súlyos hibákra és nem csak biztonsági jellegűekre.

Bár bevallom őszintén még lusta voltam kipróbálni, hogy önmagában a microcode vajon lassít-e bármit letiltott OS/kernel opciókkal. De mivel nem indult meg semmi futótűz, már fontolgatom a dolgot. Főleg a Linux-os gépeken, azon belül is amin kvázi csak a disztró hivatalos repójából jön minden, ami fut. De kezdetben biztos akartam lenni afelől, hogy ha felütik a fejüket az erre alapozó vírusok, akkor nem csap meg az első hullám, ezért telepítgettem szorgosan ezeket. Aztán persze mégsem olvad épp lefelé a fél világ (de nem akartam erre fogadni látatlanban).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#4990) laychi válasza janos666 (#4989) üzenetére


laychi
veterán

Nem próbáltam még én sem, de nem is nagyon foglalkoztat.

Amúgy kipróbáltam ma a legújabb biost, pont hanyagolom, mikor 1,3V-ot beállítok és rendszerbe lépéskor 1,52V-ot ad terhelés nélkül...(adaptív mód)
Nekem eddig az A1-es jött be.
Ha ilyen szutyok biosokat fog írni a jövőben az msi, akkor a következő lapom nem tőlük lesz.

(#4991) ScomComputer válasza janos666 (#4989) üzenetére


ScomComputer
veterán

Visszatettem egy régebbi biost..úgy néz ki jó lesz! :K
(PRIME-Z370-A-ASUS-0606)

[ Szerkesztve ]

(#4992) schawo válasza janos666 (#4989) üzenetére


schawo
titán

Bár bevallom őszintén még lusta voltam kipróbálni, hogy önmagában a microcode vajon lassít-e bármit letiltott OS/kernel opciókkal.

Nem, én kiteszteltem.

A meltdown patchet nyugodtan aktiválhatod is, annak semmi jelentősége. Ami lassít, az a spectre a mikrokódjával, de ha nincs bekapcsolva, akkor a mikrokód önmagában nem lassít semennyit.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4993) Årpi válasza schawo (#4992) üzenetére


Årpi
őstag

Tehát akkor, ha nem szeretném, hogy rosszabb legyen a teljesítményem, akkor nyugodtan frissíthetek a legújabb biosra, csak pl. inSpectre segítségével lőjem ki a Spectre protectet?

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#4994) #Morcosmedve válasza SECTORnooB (#4988) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Itt megírják.
Seggszikla Extreme4-K6-Taichi mind jó.

© asszongya'hogy

(#4995) schawo válasza Årpi (#4993) üzenetére


schawo
titán

Így van.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4996) Milka 78 válasza SECTORnooB (#4988) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Amit néztél az tökéletes.Ettől kicsit lejebb Extreme 4 kicsit feljebb meg a Taichi,pont ahogy a Morcos mondta.

[ Szerkesztve ]

(#4997) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Van itt valakinek Asus Hero X-es lapja?
Hogyan sikerült beállítani a BIOSban a feszültségértékeket? Ha adaptívra teszem is 1.4xx voltot tol a 8700k-ra a lap.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#4998) bombibmw válasza Bélaaaa (#4997) üzenetére


bombibmw
veterán

A Vcore 1,4V , vagy a VID?
A VID nem mérvadó.

(#4999) Bélaaaa:
A VID csak egy megközelítő érték, amit a lap gondol a procinak.
Ennél tudsz sokkal lejjebb is menni.
Ugye közhely, de minden proci más és neked kel kitesztelni, mit tud.
Elsőnek én megpróbálnék 4,8GHz-hez 1,28V-ot állítani, aztán ha bírja, kis lépcsőkben lejjebb vinni a Vcore-t.
Vagy 4,7GHz-hez 1,25V-ot, ezt talán bírja a legtöbb.

[ Szerkesztve ]

(#4999) Bélaaaa válasza bombibmw (#4998) üzenetére


Bélaaaa
őstag

A VID, azért tettem be a logról a képet.

Mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#5000) schawo válasza Bélaaaa (#4999) üzenetére


schawo
titán

A VID az semmi, a Vcore a feszültségérték.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.