Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) kicsipapucs válasza janos666 (#3523) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Nem egy értékkel van szabályozva a kari fogyasztása. Külön van fogva a gpu, a teljes kártya, az egyes csatlakozók (pci-e, 6 és 8-pines csatik) is. A userek által állítható egyetlen érték sok esetben nem elég a kártya kimaxolásához. Ezért nagy szívfájdalmam, hogy már nincs egy rendes bios editor az új nv karikhoz, 6-7-900-as szériánál nagyon frankón testre lehetett még szabni. Egy 980Ti Kingpin kitolt TDP-vel ugyanúgy levette az órajelet 200MHz-cel, mint egy ref. ÉSSZERŰ és hozzáértő moddal stabillá vált. :) Szóval, röviden, a te eseted logikus és megmagyarázott.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#3552) janos666 válasza kicsipapucs (#3551) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én a Board Power Limit-ről beszéltem, amit módosítgatni nem, de olvasni ki lehet a VBIOS-ból és a monitorozó programok össze tudják vetni az aktuális fogyasztás (teljes kártya, avagy "board") értékkel. Szóval ez nem borul semmi komplex ködbe, hogy mit hova miért és hogyan, egyszerű és világos hogy mit nézek és mit mivel vetek össze, illetve hogy mi történik.

Amúgy is egy VGA-n mindig a GPU fogyaszt legtöbbet és a VRAM kvázi statikus értéknek vehető, a VRM is hasonlóan csak a saját hatékonyságától függ és azután a GPU fogyasztással együtt ingadozik, hogy mennyit fűt el, szóval nem olyan hatalmas puzzle ez. :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3553) laychi


laychi
veterán

Ez már vicc...Hofi lék

Nagyon gáz,hogy belassult a coffee a frissítés után...szégyen az inteltől...pfff :DD
A mérések 8600K 5GHz/4,7GHz(uncore) 3200Mhz XMP beálítással készültek
Ha van is minimális eltérés mérési hibahatáron belül vannak :D

Előtte:

Utána:

Előtte:

Utána:

Előtte:

Utána:

3DMark TimeSpy Előtte/Utána:

3DMark Firestrike Előtte/Utána:

[ Szerkesztve ]

(#3554) snecy20 válasza laychi (#3553) üzenetére


snecy20
veterán

Állítólag a BIOS frissítések után jön majd a feketeleves. :DD

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3555) laychi válasza snecy20 (#3554) üzenetére


laychi
veterán

Kíváncsi leszek rá,arról volt szó,hogy bios szinten nem befolyásolható,windowson belül van szabályozva a történet oprendszer szinten...akkor hogy is van ez?Mit befolyásolna egy új bios ebben az esetben? :D

Haswell topikban már elkezdődött az állítólag új epizódja...[link]
Új mítoszrombolókat keresek,mérjen más is pls :)

[ Szerkesztve ]

(#3556) hokuszpk válasza laychi (#3555) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Mit befolyásolna egy új bios ebben az esetben? :D"

a mikrokodot a bios tolti be. elvileg uj mikrokodot ad ki az Intel.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#3557) snecy20 válasza laychi (#3555) üzenetére


snecy20
veterán

Előtte-utána mentéseim nincsenek, de ugyanazt tapasztaltam én is, mint te. Tizedszázaléknyi eltérések vannak, ami ilyen szinten semmi, főleg hogy egyik benchmark sem szokta általában kétszer ugyanazt dobni.
Érdekesnek találom én is ezeket az új BIOS-okat, mert erről nem igazán volt szó...
Itt látható amúgy hogy Windows + BIOS update-tal sincs tragédia:

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3558) Maelephant válasza hokuszpk (#3556) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Egyre gyakrabban emlegetik ezt a mikrokód-frissítést (GamersNexus tesztvideójában is elhangzik sokszor), kérdésem, hogy az ezeréves CPU-kra is kiadnak egy BIOS-frissítést? Ezt nem nagyon hiszem...
Vagy hogyan máshogy lehet (lehet-e egyáltalán) telepíteni mikrokód-frissítést?

(#3559) hokuszpk válasza Maelephant (#3558) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

egyelore valami olyasmi volt a mondas, hogy az elmult 5 evben kiadott procik 90% -at javitjak egy heten belul.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#3560) hokuszpk válasza Maelephant (#3558) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Vagy hogyan máshogy lehet (lehet-e egyáltalán) telepíteni mikrokód-frissítést?"

linux alatt van ra mod, a kernel indulaskor be tud tolteni eltero mikrokodot, mint amit a biosbol orokolt.
ehhez a mutatvanyhoz passzolni kell a mikrokod - cpu parosnak, igy ha nincs frissitett bios, akkoris mehet az uj koddal a proci.
Windows kernel nem csinal ilyet, oda mindenkeppen a friss mikrokodot tartalmazo bios szukseges.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#3561) janos666 válasza Maelephant (#3558) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet frissíteni szoftveresen.
A mainline Linux-ban van hozzá in-tree kernel modul (és általában a disztró csomagkezelője is letölti a frissítéseket az Intel-től).
Windows-on pedig: vmware microcode update driver, amit kicsit körülményes telepíteni egy átlag Windows felhasználónak, de nem lehetetlen.

Az én Z370 lapomra már kiadta az ASUS a frissítést: 7C microcode van benne (az Intel oldaláról tölthető novemberi csomagban még 70-es van, nem tudom hogy már az is jó-e), amivel azt mondja a PowerSchell script, hogy minden ÉjjÓKÉÉ, HuRRééj! ;]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3562) Maelephant válasza hokuszpk (#3560) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Tehát az alaplapgyártók közreműködése is szükséges, itt meg már erős kétségeim vannak, mennyi kedvük/erőforrásuk van egy 5-5+ éves, rég felhagyott termékhez BIOS-updatet gyártani...

(#3563) Maelephant válasza janos666 (#3561) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Köszi,

a hírek szerint eleddig csak az ASUS adott ki BIOS-frissítést és csak a Z370-hez. A BIOS update + Win update hatására a játékokban 3-4% lassulás mérhető, az SSD-k kezelése, különösen írási műveleteket érintően és különösen az NVME meghajtóknál és különösen ATTO alatt mérve erőteljes (40%) lassulás tapasztalható.

[link]

FYI

(#3564) fatal` válasza hokuszpk (#3556) üzenetére


fatal`
titán

Néhány laphoz már kint is van, pl. az enyémhez is. Fel is raktam, viszont nem benchmarkoltam előtte, úgyhogy eredményekkel nem tudok szolgálni. :((

(#3565) janos666 válasza Maelephant (#3563) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs frissítés előtti mérésem összevetni, de szerintem még most is egész jól "kihajcsa" szegény:

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3566) schawo válasza Maelephant (#3563) üzenetére


schawo
titán

Azt is tegyük hozzá, hogy nvme meghajtóknál 2 indítás között is szoktam 5-10% különbséget mérni, pedig semmi sem változik. Szóval ha valaki 3-4%-ot kimér, azt megtapsolom. Ráadásul a k..va vihar gyorsból lesz 3-4%-kal lassabb k..va vihar gyors.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3567) laychi válasza janos666 (#3565) üzenetére


laychi
veterán

Töröld a frissítést és mérj,aztán frissíts vissza és mérj újra... :)

Lehet nincs is semmi bug egyébként,csak azért ijesztgetik a usereket,hogy frissíteni kell, hogy most szüntessék meg a maradék magánéletet is.
A rémületkeltés jó politikai húzás :)

hokuszpk: várok,majd ha lesz újabb patch illetve bios,akkor újra tesztelek,összehasonlítási alapnak itt vannak az eredményeim :)

(#3568) janos666 válasza laychi (#3567) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Te azt hitted neked volt valaha magánéleted? MÚÚHHAAAHHHAAAHHAA! ;]

Nem jó, már végigcsináltam a szokásos havibaj-rutint: a Culmulativusz Updateus után kipucoltam az Update Cache-t és WinSxS-t is (lefuttattam a DISM ... /ResetBase parancsot), innen nincs visszaút.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3569) janos666 válasza Maelephant (#3563) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Jut még eszembe: igazából a Windows-nak is van olyan integrált microcode updater része, mint a Linux-nak, csak annyi a gyakorlati különbség, hogy a Microsoft kizárólag az általa kritikusnak érzett verziókat teszi bele, nem mindet, amit kidob az Intel/AMD. De ez esetben reálisnak tűnne, ha most az OS oldali foltozás kiegészítése gyanánt kritikusnak ítélné az MS, hogy az összes érintett CPU-hoz mellékelje a foltozott verziót, ami lényegében egyszerűbb lenne úgy, ha szimplán áttérne arra, hogy átlapátolja 1:1 az Intel teljes csomagját, amit a Linux is használ (és ne adja Isten megtarthatná a "jó szokását" innentől a jövőre, hogy ezt karban tartja ezután, akár a Win Update külön tölti le a microcode csomagot, ahogy a VGA driver-t).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3570) laychi válasza janos666 (#3568) üzenetére


laychi
veterán

Pedig volt, éltem én technika nélkül is :)

(#3571) draco31


draco31
veterán

Gépvásárlás előtt állok. Egy i3-8100 GTX1050Ti-al 8Gb rammal és egy ASROCK Z370M Pro4 jól gondolom, hogy elég játékra? Youtube játékteszteken úgy látom mindig meg van az átlag 50 fps. Be Quiet! Pure Rock Slim-et gondoltam rárakni.
Xeon L5420 lesz leváltva.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#3572) woros válasza draco31 (#3571) üzenetére


woros
őstag

Ez relatív, de összességében elmondható, hogy közepes grafikával szerintem igen, elég lehet.

(#3573) draco31 válasza woros (#3572) üzenetére


draco31
veterán

Az L5420 és GTX560Ti páros amit vált.
A drága lapok miatt nem fér bele a keretbe egy i5-8400.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#3574) schawo válasza draco31 (#3573) üzenetére


schawo
titán

inkább a 1050 Ti fog korlátozni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3575) snecy20 válasza draco31 (#3571) üzenetére


snecy20
veterán

K-s i3 semmi esetre sem opció? :B

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3576) draco31 válasza snecy20 (#3575) üzenetére


draco31
veterán

200-ból kell alaplap, ram, proci, vga, ház, ssd. Illetve nem gyári hűtőt akarok, és egy egér is kell, és már 230-nál járok. Ház árán szerintem nem lehet jobban faragni már. A ram és az alaplap ami drága...

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#3577) NFree válasza draco31 (#3576) üzenetére


NFree
addikt

Esetleg itt aprón bazárosoktól ezt azt olcsóbban meg lehet venni . tudom fontos a gari és az egyszerűbb ügyintézés de inkább beáldozza az ember mint hogy komolyabb kompromiszumot keljen kötni . :B
(#3578) snecy20
Az a baj ha sokfele kacsingat az ember akkor a sokat a pk viszi el . Nehéz . :R

[ Szerkesztve ]

vga

(#3578) snecy20 válasza draco31 (#3576) üzenetére


snecy20
veterán

Így elsőre az az 1050ti nagyon drágának tűnik, ott közel egy 10-est meg tudnál fogni. Olcsóbb egyventis modellek simán jók, tapasztalat... Lehet amúgy hogy külön helyről kéne összeszedegetned az alkatrészeket, szinte mindegyik komponens van olcsóbban, drága az ipon. Alsó hangon is megmaradna egy 20-asod...

Gainward 1050Ti

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3579) draco31 válasza NFree (#3577) üzenetére


draco31
veterán

Tizen 1-2 éve van gépem, eddig csak tápegységem volt új, és a HDD-m amiket most is használok, másra sosem volt garim, esetleg 1-2 hét. Így ez annyira nem zavar. Ismerem az aprót is, jelenlegi gépem nagyjából onnan van.

snecy20
A VGA-t csak beledobtam, nem néztem meg hirtelen a többi árát. Ez úgy nagyjából csak egy irány, de a keret ennyi. A ház pl edigitálon olcsóbb picit.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#3580) snecy20 válasza draco31 (#3579) üzenetére


snecy20
veterán

Én nem akarlak rábeszélni semmire, ill. az ellenkezőjére sem, de ha már adott a Z-s lap, akkor lehetne cél bele a K-s proci, és elnézve hogy máshol mi mennyi, nem is egy nagy művészet megfogni rá azt a 16-17k-t. :B
Kivéve ha vidékre postázós a dolog, mert akkor valóban a pkg. el is viszi azt a keretet...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3581) draco31 válasza snecy20 (#3580) üzenetére


draco31
veterán

Igazából nem látok olcsóbb alaplapot, ami megenné a 8. generációt.
Gondolkoztam még hetedik generáción is, akkor beleférne talán egy i5.
illetve a konkurencia 1600-asa van még játékban.
Postázós a dolog, 60Km-es körzetben csak Bestbyte van ami nagyobb üzlet.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#3582) schawo válasza draco31 (#3581) üzenetére


schawo
titán

Ez ugyanaz, mint egy előző generációs i5-tel, csak valamivel olcsóbb.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3583) palfitom válasza draco31 (#3581) üzenetére


palfitom
félisten

"Gondolkoztam még hetedik generáción is, akkor beleférne talán egy i5."
Ennek pont semmi értelme nem lenne, a 8. gen i3 kvázi ugyanazt tudja olcsóbban... Ne zavarjon meg a neve!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#3584) #35434496


#35434496
törölt tag

5g/4.7g uncore 1.264v max 1.28v HWINFO szerint. Játékok alatt egész jó a hőmérséklet de egy LinX alatt horror meleg lenne szerintem.


(#3585) janos666 válasza #35434496 (#3584) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig hasznos az a LinX 9.1 :B
Miután legutóbb megpiszkáltam a RAM-ot, kb. 3-3 órát futott a Prime95 Blend (AVX/FMA3) és a Memtest hiba nélkül, de a LinX fél órán belül kifagyasztotta a gépet. Adtam két lépésköznyi feszt a VCCIO-ra és VSA-ra, de még mindig leállt hibával 10-20 percen belül. Még két lépcső ezekre a feszekre, és most már vastagon 1 órán túl jár.
Oh, The horror. THE HORROR !!! (max temp 91 °C) :P
Csak annyi, hogy el kell fogadni, hogy (legalább is Coffee-val?) valamiért "sohasem" lesz 10+ futtatásból mindig ugyan az a kerekítési maradék, mint a régebbi verzióknál, de gyakorlatilag mégis jól használható, mert a saját hibadetektálási kritériuma szerint leáll az, mikor baj van, és úgy tűnik, ez hamarabb beüt, mint Prime95-el (még RAM probléma esetén is).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3586) #35434496 válasza janos666 (#3585) üzenetére


#35434496
törölt tag

91 fok? :Y Bátor vagy! :C

(#3587) schawo válasza #35434496 (#3586) üzenetére


schawo
titán

150 fok alatt minden nyomtatott áramkör teljesen rendben van (kivéve talán az ssd). Ezért throttlingol 100-on, mert lehet pár fok eltérés a chip felületén, és nehogy ebből egyen a probléma. De a 100 fok már amúgy is hatalmas ráhagyás.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3588) schawo válasza janos666 (#3585) üzenetére


schawo
titán

Nekem fél óra linx után a pubg fél nap alatt kifagyasztotta a beállításomat. Dobtam rá még 15mV-ot, és azóta jó. LinX sem 100%, mindig ugyanazt a hülye műveletet végzi, simán lehet, hogy nem találja meg az instabilitást. Szóval pár nap játék biztosan jobb, és puhább, mint a LinX.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3589) janos666 válasza schawo (#3588) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ezért szoktam úgy LinX-ezni, hogy az alacsony CPU prioritással fut, miközben netezek és játszok is valamennyit (utóbbi még a hőfokra is rádob egy picit, ha a VGA blokk előfűti a vizet).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3590) snecy20


snecy20
veterán

Közlemény:

1.30-as BIOS felfrissítése után gond nélkül elérhetővé és stabilizálhatóvá vált feszültségemelés nélkül a 4.7Ghz uncore/cache/ring/north bridge, a legutóbbi 1.00 / 1.10 / 1.20 Biosokkal amiket végigpróbáltam ugye már 4.4Ghz felett kiakadt. (Fatal1ty Gaming i7). Még mindig van itt potenciál ahogy forr ki a platform.
Egyelőre stabilan mennek a memóriák is 4200-on. Ha RGB mode off a TridentZ-ken, akkor megy a 4266 is. Érdekes. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3591) woros válasza snecy20 (#3590) üzenetére


woros
őstag

Azt a biost nem decemberben adták ki? Te még csak most frissítettél? :B Grat az eredményekhez!

(#3592) snecy20 válasza woros (#3591) üzenetére


snecy20
veterán

Aha, ma vettem csak észre. :)
Gondolom az ezt követő BIOS az már az új CPU-mikrokóddal jön.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3593) woros


woros
őstag

Ez a sata vezerlo atalakitoval lekezel sas vinyokat?

(#3594) #35434496


#35434496
törölt tag

Egy kis móka így a mai napra. 5.1G/4.8G Uncore Cinebench R15

(#3595) #Morcosmedve válasza #35434496 (#3594) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Valakinek dolgozni is kéne nem? :DDD

© asszongya'hogy

(#3596) NFree válasza #35434496 (#3594) üzenetére


NFree
addikt

Szép de mikor mész már feljebb ? azért így léggel is egy chine erejéig 5,2-5,3 at nem lehet megpróbálni? delid megvolt már ?

vga

(#3597) #35434496 válasza #Morcosmedve (#3595) üzenetére


#35434496
törölt tag

Megyek már! :DDD

(#3596) NFree Úgy érzem le kellene porolnom a Dragon F1 Extreme Dark potot. :K

[ Szerkesztve ]

(#3598) snecy20 válasza #35434496 (#3594) üzenetére


snecy20
veterán

Ez a beállítás így stabil lenne stresszprogramok alatt? A Cinebench sokat megenged, olyan értékeken lefutnak a tesztek benne, ami alatt olyan 20-60mp alatt fossa össze magát Prime/IBT/Linx hármas kékhalál vagy azonnali fagyás keretében.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3599) #35434496 válasza snecy20 (#3598) üzenetére


#35434496
törölt tag

Szerintem nem. LinX stabil teszthez kellene kb 1.36v de azt én ki nem próbálom az 100% :D
Ott már 100fok lenne a proci az tuti. Szerintem ennek a 8700k procinak vagy domború vagy homorú a kupakja mert így delidelve is nagyon melegszik. 1.3v+ Hétvégén szétszedem megint és megnézem. :K

[ Szerkesztve ]

(#3600) schawo válasza snecy20 (#3598) üzenetére


schawo
titán

Valószínűleg stabil, ez még nálam is LinX stabil, pedig az övé jobb szilícium.

1 hónapja készült:

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.