Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) hokuszpk válasza Milka 78 (#3399) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az nemlehet, Intel barmilyen rammal elmegy.
mint az koztudott.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#3402) #Morcosmedve válasza hokuszpk (#3401) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

nem kompatibilitási baja van, hiába flame-elnél. :)

© asszongya'hogy

(#3403) Milka 78 válasza #35434496 (#3400) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem nyúltam a procihoz 2 hete.Van egy modul amit bárhova rakok az vagy 4c-t dob,ha meg a legelső slottba rakom akkor 00-55-öt dob.A másik modul megy mindenhol.

(#3404) Milka 78 válasza hokuszpk (#3401) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha annyi eszed volna,hogy elolvastad volna a sztorit akkor vágnád,hogy sanszosan a modul krepált be,de kösz,hogy benéztél Bélám! :C

(#3405) tailor74 válasza Milka 78 (#3403) üzenetére


tailor74
őstag

Akkor innentől kezdve szerintem egyértelműen memória frixi van.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#3406) woros válasza Milka 78 (#3403) üzenetére


woros
őstag

Remélem gyorsan tudod gariztatni. :(

(#3407) hokuszpk válasza #Morcosmedve (#3402) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

egy kicsi csipkelodes belefer, plane ugy, hogy a kollegak nagyresze is anelkul szolja le a zen kompatibilitasat, hogy meg a kozelebe se mentek.
ott is tobbszor kiderult mar, hogy hibas volt a modul.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#3408) Milka 78 válasza hokuszpk (#3407) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem teljesen értem,hogy mit is keresel itt,de én aki Ryzenezett is tuti nem mentem át trollkodni,tehát a kérdés még mindig az,hogy esetleg eltévedtél vagy mi van?Vagy te is az a fajta vagy aki valja a legszebb öröm a káröröm elvet?
Nem gond,ezt lementettem és megkérdem Radit,hogy mi fér bele a topick életébe,de úgy tudom a flame keltés nem.

(#3409) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Többi fórumtársnak.
Ez a választék.

A két HyperX benne van a qvl-be,míg a 3200-es Trident nincs csak a gyártói oldalról.

Szívem szerint a Hypex 3333-as elég lenne nekem és árban is kedvező.

woros : Újjabb 6 hét és BestMarkt ami necces lesz.Most megyek a FirstComputer-be betesztelni a modult és ha már ott vagyok veszek egy normálisat,mert ez a Ripjaws V soha nem volt százas,nem kell még egy ilyen szett.Szerintem kihozzák majd,hogy nem javítható,nem cserélhető és pénz vissza ami nem túl jó lévén még 26 ropiért szereztem most meg majd 3x annyiba kerül bármi is.

Tailor : Ja ezt megint beszívtam.Amit megnyertem a gépépítéssel azt elbukom most a memóriával :((

players : Bármit csinálok a gyanús modullal ha a géphez ér bármely slotban akkor kakukk a rendszernek,míg a másikkal indul rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#3410) janos666 válasza Milka 78 (#3363) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"nézegetem a német prókat,de ők full avx off tesztelnek.Nem fals ez egy kicsit?"

Nézőpont kérdése. Ha "profi szinten" szeretnél vetélkedni, akkor kizárólag a vetélkedő szabályai számítanak, semmi más (egészen a hypernormalizáció szintjéig, tehát félre kell tenni a "józan paraszti észt", csak a verseny szervezőinek véleménye számít, hogy eleget tettél a vetélkedő szabályainak, vagy sem, ha nem zárnak ki érte, akkor bárhogy "csalhatsz", pl. doppingolhatsz sportban, vagy lefizetheted az ellenfelet hogy hagyjon nyerni...).

Ha verseny helyett a "valóság" érdekel, van érv mindkettő mellett és ellen.

Ha abszolút biztos vagy benne, hogy sohasem terheli meg neked úgy semmi hasznos program a CPU-d, mint az AVX-es szintetikus teszt és/vagy nem lesz belőle problémád, ha néha mégis hibázik, akkor nem kell ilyet futtatnod. De honnan tudod ezt előre...?

A másik, hogy ha őszinte szeretnél lenni magaddal és tényleg stabilitásra vágysz, akkor úgyis mindig a biztonság felé kéne hajlanod, szóval a lehető legagresszívabb tesztet kell vagy nagyon hosszú időn át futtatnod (napokon, akár egy héten át), vagy közepesen hosszú ideig (több órán át, de akár egy napig), és még utóbbira rátenni kézileg egy kis biztonsági tartalékot (vagy 1 lépcső vissza a frekin, vagy egy lépcső fel a feszültségen, stb). A biztonság felé csalni/tévedni szerintem sohasem rossz dolog, ha nem jár túl nagy áldozattal. A bizonytalanság felé torzítani a dolgokat, az inkább önámítás, vagy igénytelenség.

A gond az, hogy maximalizálni kéne a teszt hatékonyságát (minél rövidebb futási idővel és minél nagyobb valószínűséggel megállapítani a stabilitást az általunk elvárt bizonyosságig), de ez a gyakorlatban sokszor hűtési problémát jelent (nem azt teszteled ki, hogy hibázik-e a CPU, hanem azt hogy le tudod-e hűteni). De ha feladod azt, hogy le tudd hűteni, akkor romlik a tesztelés hatékonysága, tehát hosszabb időn át kell futtatnod vagy kevéssé bízhatsz benne. Vagy előjöhet még ugyan ez a tápellátással (ha nem bírja a tesztet a VRM, de normál használat közben valószínűleg sohasem terhelődne túl), stb.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3411) #Morcosmedve válasza Milka 78 (#3409) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szerintem is, főleg, hogy a GTZB-kkel nincs jó tapasztalatom, sima GTZ kéne, ami már 10k-val több a Hypernél (XMP-ben, pedig jelentéktelen az előnye). G.Skill-nél nem véletlenül a legjobb/legdrágább választás a GTZ-TridentZ, Ripjaws V-ök inkább a budget kategóriát képviselik. :/

(#3407) hokuszpk: Szerintem nem vicces más problémája. A másik gond, hogy engem nem érdekel mi folyik más topikban, mert azzal az foglalkozzon, akinek a dolga, moderálja, itt viszont már korábban is okoztál nézeteltéréseket (ha vélt/ha valós probléma is).

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#3412) Milka 78 válasza #Morcosmedve (#3411) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Megleptél Mackó,én azt hittem nem fogod ajánlani a HyperX-et.Nekem zavar volt a fejben és kevertem a GTZ és a GTZB-t,de ezek szerint közük nincs egymáshoz.
Köszi az átfogó képet akkor berendelem a 70 ropisat :R

[ Szerkesztve ]

(#3413) hokuszpk válasza Milka 78 (#3408) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

flame akkor keletkezik, ha van ra "vevo", aki ugrik a beszolasra, idealis alanynak tunsz :DD

a zenes lapodban veletlen nem ugyanez a ripjaws ketyegett ?

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#3414) snecy20 válasza Milka 78 (#3409) üzenetére


snecy20
veterán

Ha apróról nézed, egy 15k-t lehet azért faragni az összegen a 2x8GB-s kiteknél.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3415) woros válasza Milka 78 (#3409) üzenetére


woros
őstag

Ugyan nem vennék kingston terméket többet, de végül is élettartam gari van a memóriákra, úgy azért meggondolandó (g.skill-nél is), bár tuti a GTZ-s tridentet venném. :) Biztos tudna szép értékeket produkálni. ;) Mondjuk látható különbség szvsz nem lenne játékokban.

[ Szerkesztve ]

(#3416) Milka 78 válasza snecy20 (#3414) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Egy céghez akarom besűríteni az összes alkatrészem.Minden fajta olcsó céggel és PH árussal már volt bajom és az sem tuti amikor szabit kell kivenned,hogy be tudd vinni gariba az aktuális motyót.

(#3417) Milka 78 válasza hokuszpk (#3413) üzenetére


Milka 78
nagyúr

És ezzel meg is magyarázod a flam-et?Szerintem az a flame amikor valaki a sértettségét,kötekedő hangnemű h.sz-ekkel próbálja kompenzálni...te ilyen alanynak tűnsz :DD

2666 c16 AGESA 1.0.0.7 és 3333c15 7700k alatt.

[ Szerkesztve ]

(#3418) snecy20 válasza Milka 78 (#3416) üzenetére


snecy20
veterán

Értelek. Sajnos most tetőzik a DDR4-ek ára...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3419) #35434496


#35434496
törölt tag

5GHz/4.7GHz Uncore kb 30 perc PUBG és egy rövid 5 perces videót is felraktam hozzá. (Szaladgáltam max grafikai részletesség mellett.) [link]

Ha lesz időm készítek majd a többi játékról is videót. (BF!, TR, Division, SWBF2)

(#3420) Chaser válasza woros (#3415) üzenetére


Chaser
titán

lehet te nem kevered, de sokan igen, élettartam gar nem = örök élet gar, az adott termék gyártási ciklusáig tart, ha 1 év akkor 1, ha 20 év akkor 20

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3421) woros válasza Chaser (#3420) üzenetére


woros
őstag

Kingston oldalán semmi ilyesmire utaló írás nincsen. Egyetlen kivétel van Oroszországra, hogy ott 10 év a vásárlástól számítva. G.Skillnél sem látok ilyesmit, de ha 20 év múlva menne tönkre mondjuk, nyilván ugyanilyen memória már nem lesz, de valahogy csak kompenzálnának nem?

(#3422) Milka 78 válasza Chaser (#3420) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mondjuk ez egy jogos kérdés és meg is kérdezem a bolt hivatalos álláspontját.Estére meglesz a válasz:)

(#3423) Chaser válasza woros (#3421) üzenetére


Chaser
titán

mért kompenzálnának? élettartam gar ezt jelentete mindig, az egy dolog h a kereskedők nem tudják mit jelent, volt olyan bolt ahol 99 évet írtak ( : mert a sw készítője nem tudott mit kezdeni az "örök élet" garral
ha kicsit belegondolsz, egyszer minden tönkremegy,10- 20-30év múlva viszik vissza mázsa számra a ramokat, minden gyártó lehúzhatja a redőnyt

Milka 78
boltot kérdezheted, az számít ami a papíron van, 3/5/10 év kézzelfogható, élettartam az nem, egyébként meg kár túlkombinálni, gyártók voltaka hülyék h ezt kitalálták

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3424) KaZaA válasza Milka 78 (#3399) üzenetére


KaZaA
tag

dejavu hasonló probléma.... annyi hogy a1 a2 slot modullal indult, corsair ramokkal, asus f deszka, egyszerűen a b1 b2 slot mintha nem is létezne ahogy ramok voltak benne biosig se volt hajlandó elindulni. vissza ment gariba! :O de egy full új lapnál ez hogy fordulhat elő? nem értem!

(#3425) #Morcosmedve válasza KaZaA (#3424) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Majd kideríti, hogy mi a pontos probléma az új memóriákkal-mivel egyikkel megy minden slot, inkább a ram hibás. Btw. még a Nasa-nal is tudnak gyártási-szerelési hibát csinálni, nemhogy egy sorozat gyártott terméknél.

(#3427) KaZaA: Ez így van, sajnos elég bosszantó tud lenni, de ezért fontos a rendes gari megléte.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#3426) Milka 78 válasza Chaser (#3423) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A boltot simán kérdezhetem,mert az a papírra van írva amit válaszolnak.A First-nél pl. A Seagate SSHD-t 3 év boltira adták és segítenek a +2 év kiterjesztetbe is.Rákerült a papírra is.Nem minden bolt szemétkedik ezzel és ha buktató van benne arra felhívhatják a figyelmet,igaz a legtöbb boltot addig érdekled amíg eladja neked a terméket.
Majd megkérdezem őket,hogy mi a jogi része ennek,lehet neked lesz igazad:)

[ Szerkesztve ]

(#3427) KaZaA válasza #Morcosmedve (#3425) üzenetére


KaZaA
tag

Persze - teljesen jogos, ezért nem is bosszankodom, hisz emberek vagyunk, meg hát ott a gari, nem hiába, csak mikor már az ember türelmetlen.. :U . nyomnám a "tunnyingot" ezerrel.. erre itt szarakodok az oda vissza gls futárral :( mert még mindig nem állt össze a gép :(((

[ Szerkesztve ]

(#3428) Milka 78 válasza KaZaA (#3424) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Valószínűleg nálam a modul feküdt ki.Addig eröltettem az oc-t amig kilehelte a lekét.Nálam az összes slot működik az egyik modullal míg a másik modullal egyik sem.

[ Szerkesztve ]

(#3432) Chaser válasza KaZaA (#3424) üzenetére


Chaser
titán

gyári hibás, lényegtelen milyen hw, bármelyiknél lehet, nem tesztelik őket, nem éri meg pénzt költeni rá, ha valami rossz kicserélik, üdv a tömeggyártás korában:) fél milliós notebookot is nyugodt szívvel kiküldenek teszteletlenül
newegges teszteket ha nézel legtöbb negatívnál a doa szócska van indoklásnak, dead on arrived, valami ilyesmit jelent, gyári döglött

szerk: Milka 78 ha értelmes bolt igen, abból kevés van

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3433) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Na urak az élettartam gari nem az adott típusra vonatkozik hanem magára a ddr4-es memóriák élettartamára.Pl ha egy G-Skill Ripjaws V 3000 c15GVRB meghal az addig cseregaris amíg a gyártó fel tud ajánlani hasonló paraméterű cseredarabot.Ez lehet 3000c15 GVR vagy GVKB,de lehet akár Trident is.Perpill még a ddr3-as memóriáknál is volt minden esetben cseredarab tehát odébb van még a para ettől és itt is elhangzott a 10 év ha számszerűsíteni kéne.
A First betesztelte a memóriát és az egyik modul full halott.

(#3434) #35434496


#35434496
törölt tag

SWBF2 6mag 12 szálat terheli elég szépen. Itt 4.9/4.5 néztem 1.248v mellett. Játék közben 96-97% a terhelés.

[ Szerkesztve ]

(#3435) Jack@l


Jack@l
veterán

http://www.guru3d.com/articles-pages/windows-vulnerability-cpu-meltdown-patch-benchmarked,1.html

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#3436) schawo válasza Jack@l (#3435) üzenetére


schawo
titán

Pont erre számítottam.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3437) Tom5


Tom5
addikt

Mi a fenéért van ez? 1,5-ös CPU VID-ekre gondolok....

Fesz BIOS-ban fixen 1,375V - LLC1 - Asrock K6-os lap.
Ha offsetre állítom még bődületesebb marhaságokat produkál.
Ott ha mínuszosra állítom MV-ot terhelés alatt ugyanígy 1,5V-ra lövi....
8350K-t cseréltem ki ma.
Fogalmam sincs mivan. :F

(#3438) janos666 válasza Tom5 (#3437) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam akkor lőtt hasonlókat, mikor engedélyeztem az SVID alapú offset módot. Ilyenkor szerintem rápakolja a gyári turbó lépcsőkből extrapolált értéket (képzeletben rajzolj egy egyre meredekebb görbét, amik a gyári pontok, majd intuíció szerűen folytasd a görbét kézzel tovább a magasabb szorzókhoz új magas pontokra... gondolom ilyesmit csinál ez is, csak polinomot fektet rá...) és még a te általad beállított eltolást is. Nem tudom, hogy az Asrock-nál van-e ilyen SVID kapcsoló. A leírása az, hogy a külső fesz-szabályzó figyelmen kívül hagyja a CPU utasításait.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3439) Tom5 válasza janos666 (#3438) üzenetére


Tom5
addikt

Most belőttem 1,25V@4,5Ghz-re. Teszt alatt 1,35V és kb 3mp tesztelés után ismét felugrik 1,5V-ra. :F
8350K-nál nem volt ilyen "anomália" Ezen beállításokkal szépen tartotta a belőtt feszt. :F

(#3440) Tom5 válasza Tom5 (#3439) üzenetére


Tom5
addikt

Melyik érték a mérvadó CPU fesz kijelzésére?


Ahol az alaplap írja az 1,248-at vagy ahol magonként mutatja VID-et?

(#3441) woros válasza Tom5 (#3440) üzenetére


woros
őstag

Vcore

(#3442) schawo válasza Tom5 (#3440) üzenetére


schawo
titán

Ne keverjük a Vid-et a Vcore-ral. A Vid-nek az ég egy adta világon semmi jelentősége.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3443) Tom5 válasza schawo (#3442) üzenetére


Tom5
addikt

Akkor már csak arra kellene rájönnünk hogy offset módban +10-et ráadva LLC1-el miért nyomja fel a feszt teszt közben 1,5V-ra. Miközben 1,35V-ról indul és a 8350K-nál nem volt ez a gond. Ott belőttem offset +40-et és 1,38V körül ment 4,8ghz-en. Itt ha visszavettem az offsetet -100-al (ennyi a max.) Akkor volt terhelés közben 1,275V. Ergo így alulfeszelni sem tudok. (4Ghz@1,1V környéke) szóval WTF? :F

(#3444) woros válasza Tom5 (#3443) üzenetére


woros
őstag

Hagyd az offsetet és manualban fixáld.

(#3445) Tom5 válasza woros (#3444) üzenetére


Tom5
addikt

Már azon vagyok, csak eddig mindig offseteztem és nem értem miért csinálja ezt... :F

(#3446) schawo válasza Tom5 (#3445) üzenetére


schawo
titán

A gyárban ilyen vid-táblát kapott a procid. Valószínűleg a kristálytömbön belüli elhelyezkedés alapján osztják ki neki a Vid-táblát. Ez szar helyen volt, meredek Vid-táblát kapott, hogy biztos ne hibázzon autón. Persze valószínűleg túllőtték. De egyesével nem tesztelnek, és inkább biztosra mentek.

Egyszerű a megoldás: használd a fix feszültséget.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3447) Tom5 válasza schawo (#3446) üzenetére


Tom5
addikt

Állandóan antituning szar procikat fogok ki, ez már vicc. :DDD
1,36V@4,8Ghz 3D Mark lefut. IBt és társai megfőzik :DDD Velük nem is barátkozom.
De nem tetszik, hogy állandó 1,3+V ot kapjon. Még ha "hétköznapi" körülmények közt nem megy 75 fok fölé a proci. Offset téma eddig minden procimnál működött, ittmeg.... :(((

(#3448) schawo válasza Tom5 (#3447) üzenetére


schawo
titán

A 4,8 nincs meg 1,36 alatt? Én annyit állandóra nem adnék neki, inkább 4,7, tök mindegy, azon a 100 MHz-en nem múlik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3449) Maelephant


Maelephant
aktív tag

Továbbá itt is teszt az MS már elérhető critical update-jéről:

[link]

Játékokban érdemi csökkenés - eleddig - nem jelentkezik.

(#3450) Milka 78 válasza schawo (#3448) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Olyan soknak számít?Én egy deliddel megkockáztatnék olyan feszt,legalább is a 6600k-m fix 1.395v-t 2 éven keresztül,igaz a sima 4 mag volt.
Persze sanszosan tévedhetek is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.