Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) Simi37 válasza fatal` (#3850) üzenetére


Simi37
őstag

Kiadta a Spectre és Meltdown által érintett CPU-i listáját az Intel

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#3852) schawo válasza Simi37 (#3851) üzenetére


schawo
titán

Ez két külön dolog. A hibák természetesen érintik a 8. generációt, ahogy érinteni fogják a 9. és 10-et is. De az elsőre kiadott javítás a 8. generációban nem okoz instabilitást, "csak" a többiben.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3853) fatal` válasza Simi37 (#3851) üzenetére


fatal`
titán

Ezt a linket a most nem értem. A hiba érinti a coffee laket, az updatelt microcode miatti instabilitás viszont nem.

(#3854) laychi


laychi
veterán

1070-et ki hajt itt srácok?
A max 24/7 kisajtolható gpu és vram órajelen nem futtatna nekem tesztet firestrike-al és time spy-al?

(#3855) mormota79 válasza laychi (#3854) üzenetére


mormota79
tag

Nekem van de alapon használom. Soha nem tunningoltam.

[ Szerkesztve ]

(#3856) laychi válasza mormota79 (#3855) üzenetére


laychi
veterán

Jöhet az is, kiindulópontnak jó lesz.
Nem tudom a többieket zavarná e itt az off, privátban is megfelel.

Legújabb UI és driver jó lenne,hogy reálisabb legyen az összehasonlítás.

[ Szerkesztve ]

(#3857) mormota79 válasza laychi (#3856) üzenetére


mormota79
tag

Mindjárt lejön és futtatok egyet.

(#3858) Simi37 válasza fatal` (#3853) üzenetére


Simi37
őstag

Woops. My bad. Nem olvastam elég figyelmesen.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#3859) Grenczii válasza snecy20 (#3829) üzenetére


Grenczii
tag

Asrock K6 Fatal1ty 1.40es BIOSa is eltűnt ma reggel néztem.
Feltettem vasárnap,nálam nem produkált semmi érdekeset eddig de lehet visszateszem az 1.30at.

(#3860) woros válasza Grenczii (#3859) üzenetére


woros
őstag

Én is visszaraktam inkább az 1.30-at. Nem véletlen vehették le. Bár nálam sem volt semmi kül.

(#3861) tobi'' válasza schawo (#3849) üzenetére


tobi''
tag

Az enyémhez (z370n itx) a 2. biost látom rá, előbb f3b néven jött 01.10-es dátummal, majd f3c 01.22-es dátumos. Egyik sem okozott nagy gondot, csak az easytune app nem indul el.
F3C esetén lett egy opciós flash előtt "fast" vagy "intact", előbbivel törölt minden korábbi bios beállítást, míg a másik gondolom megtartotta volna.
Viszont a Morcosmedve által linkelt progiban úgy látom ki lehet kapcsolni a védelmeket, bár írtad, hogy visszaraktad a korábbit, de lehet azzal is rá kellett volna tesztelni? :)

(#3862) TomiLi


TomiLi
addikt

Enhanced Turbo vagy Multicore Enhancement: Nem "K" jelzésű CPU-k esetén van értelme használni, a funkció bekapcsolása esetén a CPU a minden magja a gyárilag megadott max turbo órajelen képes üzemelni akkor is, ha minden mag terhelve van.

Ezt a funkciót illetően szeretném kikérni a véleményeket, tapasztalatokat, már amennyiben van.

Nálam ugyanis ez a funkció nem volt elérhető: (MSI Z370 Tomahawk, i7 8700.) Na most itt az lenne a kérdés, hogy elképzelhető-e, hogy a cpu nem is támogatja ezt a funkciót, vagy az alaplap leírása hibás?

OC Menu / Misc Setting* / f Enhanced Turbo [Auto]*

Enables or disables Enhanced Turbo function for all CPU cores to boost CPU
performance. This item appears when the installed CPU supports this function. ???
[Auto] This setting will be configured automatically by BIOS.
[Enabled] All CPU cores would be increased to maximum turbo ratio.
[Disabled] Disables this function.

Nekem "természetesen" nem jelent meg ez a funkció....

Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#3863) #Morcosmedve válasza TomiLi (#3862) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Mert az all core turbo csak k-s procikon van. Amugy egy adott MHz-en, tudja jaratni minden magját vagy lépcsoben turbozza hasznalttol fuggoen.

© asszongya'hogy

(#3864) tobi'' válasza TomiLi (#3862) üzenetére


tobi''
tag

Nincs MSI lapom, de yutén nézve mikor a CPU Ratio Mode fixre teszi, akkor tűnik el az a Enhanced Turbo a menüből.
Nálam gigalapnál offon van amúgy. Előbb bekerestem fix szorzón a szükséges vcore értéket, majd átraktam normal mode (máshol talán dinamikus vagy adaptív néven szerepel), adtam neki kicsi offset, illetve variáltam az LLC-kel is (cpu internal és vcore). Auton nem akartam használni, mert akkor a vcore kérdéses, azzal pedig a hőfok is.
Gigánál van speedshift, azt használom még, win alatt energiatakarékos mód, plusz találtam egy kis progist, amivel a beadott programok futtatásakor auton vált teljesítménycentrikus módra (illetve program bezáráskor vissza).
Talán valakinek hasznos lehet: [link]

(#3865) TomiLi válasza #Morcosmedve (#3863) üzenetére


TomiLi
addikt

Kicsit összekavarodtam, mert az összefoglalóban az volt írva, hogy ennek a funkciónak (Enhanced turbo)
az a lényege, hogy minden mag a max. turbo órajelen megy. De akkor ezt a non k esetén nem úgy kell érteni, hogy minden mag 4.6GHz-en megy, hanem ahogy a max. turbó órajelek alakulnak magokra lebontva?

8700-nál, egy aktív mag 4.6GHz; két mag 4.5GHz; három mag 4.4GHz; négy/öt/hat aktív magnál meg 4.3GHz a max. turbo órajel.

Akkor ezért nincs értelme ennek a funkciónak non k cpu-val,(msi-ben ezért nem tudtam "megjeleníteni"), mert ez lényegében a sima turbo? Ergo: az összes magra 4.6GHz-et nem lehet sehogy beállítani egy sima 8700-zal.

(#3864) tobi'' Próbáltam mindkét módot (fixed/dynamic), de nem jelent meg az "Enhanced turbo" nekem...

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#3866) snecy20 válasza TomiLi (#3865) üzenetére


snecy20
veterán

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3867) snecy20


snecy20
veterán

80.9k-ért már nem rossz a 8600k. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3868) demmer123 válasza snecy20 (#3867) üzenetére


demmer123
őstag

Szép lassan megy lefele.Szerintem bőven lesz még alzan 75k-ért is.

(#3869) laychi válasza snecy20 (#3867) üzenetére


laychi
veterán

Lemennek a prociárak, hogy az ember többet fordíthasson ramra és vga-ra :W

(#3870) snecy20 válasza laychi (#3869) üzenetére


snecy20
veterán

Jaja...lényegében az egyetlen szegmens, ahol lefelé tartanak az árak. :D
Annyit még a 8600k-hoz hogy szerintem 85k-ért is jó vétel volt, 80 alatt meg már az abszolút ajánlott best-buy kategória, főleg úgy a hogy a 7700k már nagyon lefelé nem fog már menni mint prev-gen konkurens, ellenben a 8600k vége simán benézhet majd 70k környékére is nemsoká.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3871) laychi válasza snecy20 (#3870) üzenetére


laychi
veterán

Kb 86-87k-nak megfelelő összegért sikerült hozzájutnom megjelenés után.
Első gondolatom ami volt, hogy az elején jó chipek fognak jönni, le kell csapni rá...és nem volt az ár sem rossz, pláne úgy, hogy hiány volt és többe került mindenhol, ahol olcsóbb volt meg hónapokat kellett várni.
Jó döntés volt úgy vélem :)

(#3872) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

A 6. gen ára is már hogy lement. 6700k-t 60k-ért vesztegetik aprón. :( Én még 100k-ért vettem kicsit több mint 1 éve. Aztán persze jött a ryzen és vége lett a dalnak. Eddig egy cuccomon se buktam ennyit ennyi idő alatt :o

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#3873) snecy20 válasza sid.:Rc211v (#3872) üzenetére


snecy20
veterán

Azért az tartja magát...

[link]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3874) laychi válasza sid.:Rc211v (#3872) üzenetére


laychi
veterán

használtan vetted annyiért?

(#3875) sid.:Rc211v válasza snecy20 (#3873) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Ok persze de újan màr nem relevàns az ára.
laychi: Nem. újan lectől

[ Szerkesztve ]

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#3876) snecy20 válasza sid.:Rc211v (#3875) üzenetére


snecy20
veterán

Miért is ne lenne az? Számomra csak az új ár a releváns, kivéve ha valami nagyon kifutó termékről van szó.
Ebay-en is van 57.000-ért meg 64.000 + postáért 8600k, nem hiszem hogy mérvadó lenne. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3877) sid.:Rc211v válasza snecy20 (#3876) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Ok igaz vègül is. Csak ujan mar nem valószìnü hogy vesznek ilyen procit pont mert kifutó szeria ugye, es hasonló àrban van màr jobb.

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#3878) laychi válasza sid.:Rc211v (#3877) üzenetére


laychi
veterán

8600k itt van példának

(#3879) schawo válasza sid.:Rc211v (#3872) üzenetére


schawo
titán

Hogy jön ide a használt ár? Kihozod a boltból 100ért, és máris csak 75-öt ér. Ahhoz képest 2 évre 15ezer forintnyi bérleti díj nem sok.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3880) pohár


pohár
félisten

üdv urak!

kezd kihalni az alaplap az i7-3770-em alól, ezért ideje lassan utód után néznem... most jön a dilemma, i7-7700(K), vagy i5-8600K, OC-t nem tervezek perpill

játékra kellene (BF1, Overwatch, meg amit a jövő hoz), melyik platformmal/procival járnék a legjobban szerintetek? (deszkánál nekem 40k a tűréshatárom, abban az árkategóriában perpill 2 van, meg egy MSI picivel felette, de FD Define Mini C házam van, szóval mATX lap kell)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#3881) snecy20 válasza pohár (#3880) üzenetére


snecy20
veterán

Már csak a 8600k -> 8700k fejleszthetőség miatt is a Coffee Lake az ajánlott jelenleg. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3882) pohár válasza snecy20 (#3881) üzenetére


pohár
félisten

a 3770-nel is elvoltam 2013 óta, szóval nem vagyok az a sűrűn cserélgetős :DDD

ezért is kérdeztem, hogy inkább 4C/8T a nyerő inkább, vagy a 6C/6T játékok szempontjából, de mondjuk még az is lehet, hogy a következő generáció is belemegy a Coffee Lake-hez kidobott lapokba, nemde?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#3883) dewil666 válasza snecy20 (#3822) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!
Rákerestem erre a játékra és néztem videót. Annyira megtetszett hogy be is szereztem viszont a laptopomon sajna döcög (még a FC4 az akadásmentesen futott) tudom régi gyenge gép GT635-el megy :D .
Szégyelld el magad most rakhatok össze egy gépet emiatt :D :D
Meg akartam várni a 8500 procit de lehet 8600K lesz belőle.
Ezek a procik nem vesznek össze a Win7-el?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#3884) NFree válasza pohár (#3882) üzenetére


NFree
addikt

Valószinű a köv gennel megint lapváltás lessz ;) intel bácsi így csinálja mindíg . mondjuk az újabb lapok kaompatibilsek lesznek a régebbi procikkal de az újhoz biztos új lap kell. (z170,z270) lapok olcsók , mert ugye most mindenki szabadulna a 370 miatt. én 370 ajánlanék 8600k val, aztán ha váltani kell megint cserélni kell mindent .

[ Szerkesztve ]

vga

(#3885) ReFleXx válasza dewil666 (#3883) üzenetére


ReFleXx
addikt

win7 nem supportalja

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#3886) snecy20 válasza pohár (#3882) üzenetére


snecy20
veterán

Bőven jó még évekig játékok alá egy 6/6 proci, aztán ha idővel kevéssé válik, akkor majd tűrhető áron tudsz 6/12-t beletenni, de az szerintem már akkora távlat időben, hogy mire a 6/12 alapelvárás lesz gépigényileg, addigra úgyis egy későbbi aktuális platform lesz a jó választás, 3-4-5 év múlva... Jelen állás szerint a ma kapható alaplapokba csak Coffee Lake megy bele, és ez nemigen hiszem hogy változni fog.

dewil666

Nem tudom mi értelme lenne egy jövőre már 10 éves oprendszerrel vesződni. Elvileg nincs gondja a Coffee Lake-nek a Windows7-tel sem, csak hát nem lesz alá már hivatalos driver, illetőleg teljesítményileg is Windows 10-re van "fejlesztve" ez a platform. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3887) pohár válasza snecy20 (#3886) üzenetére


pohár
félisten

yep, igazad lehet ebben, hogy mire a 6/6 kevés lesz, lesz olcsón 6/12 :K

ezen lapokat néztem ki a proci alá, valamelyikhez esetleg ellenvetés bármilyen szempontból? (hatalmas tuningot ugye nem tervezek, szóval felesleges nekem az 60 ezres ASUS csoda :D )

NFree... igen, én is azért néztem a régebbi 1151-es választékot, mert olcsón hozzá lehet jutni egész jó mATX lapokhoz, egy 7700(K) meg annyiba került aprón, mint egy 8600K újonnan, csak nem voltam biztos benne, hogy melyiket is válasszam

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#3888) ReFleXx válasza snecy20 (#3886) üzenetére


ReFleXx
addikt

vajh az elkövetkező 8genes procikba javitjak majd a spectre/meltdown sebezhetoseget?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#3889) SECTORnooB válasza laychi (#50) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Láttunk már éjjeli őrt reggel meghalni, és 8350K-t Z170 es lapban működni :D

(#3890) schawo válasza ReFleXx (#3888) üzenetére


schawo
titán

A meltdownt talán, a spectre hibát biztosan nem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3891) laychi válasza SECTORnooB (#3889) üzenetére


laychi
veterán

z170-es lapban ment 8350k,de nem teljes kompatibilitással,ha az asus-os dologra gondolsz,és mint írtam "elvileg"
szerencsére még senkit nem láttam,semmilyen napszakban meghalni

egyéb kérdés?

szerk.:
mellesleg az még nagyon a téma elején volt....megjelenés után. Minek is köszönhetem a kötekedésed?

[ Szerkesztve ]

(#3892) snecy20 válasza ReFleXx (#3888) üzenetére


snecy20
veterán

Abu-nak volt egy olyan látomása hogy 2019-2020 körül már javítva lesznek ezek hardveresen, architektúra szintjén...még akár igaz is lehet.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3893) ReFleXx válasza snecy20 (#3892) üzenetére


ReFleXx
addikt

9th genre mindenkepp javitva varnam

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#3894) schawo válasza ReFleXx (#3893) üzenetére


schawo
titán

Ha azt javításnak tekinted, hogy a mikrokódot nem utólag, a biosból kell feltölteni, hanem gyárilag tartalmazza a cpu, akkor igen, természetesen javítva lesznek. Ha arra gondolsz, hogy a processzor utasításkészlete, és végrehajtása úgy kerül módosításra, hogy ne legyen hajlamos a spectre támadásra, és a javítása ne okozzon komoly io veszteséget, akkor még a 10. genre sem lesz javítva. Hiszen annak a fejlesztése is már rég lekerült a tervezőasztalról.

Szóval most mindössze annyi fog történni, hogy a gyártósoron feltöltik a prociba a mikrokód szintű javítást. Ami egy oltári szívás lesz, ha amúgy inkább nem raknád fel, ahogy a 8. gennél még meg van ez a lehetőséged.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3895) ReFleXx válasza schawo (#3894) üzenetére


ReFleXx
addikt

utobbira

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#3896) dom1n0 válasza ReFleXx (#3888) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Ev vege fele fogjak/tudjak fizikailag javitani, azt olvastam.

(#3897) woros válasza dom1n0 (#3896) üzenetére


woros
őstag

Majd írok Intelnek, hogy térítésmentesen cseréljék a mostanit egy olyanra.

[ Szerkesztve ]

(#3898) schawo válasza dom1n0 (#3896) üzenetére


schawo
titán

Én meg azt, hogy évek kérdése, míg a mai rendszerű processzorok (bármelyik márka) védettek lesznek a spekulatív végrehajtású támadások ellen, hiszen a mai procik egyik fő működési elve a spekulatív végrehajtás.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3899) SECTORnooB válasza laychi (#3891) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Téma első oldalán volt, én telefonról voltam azt hittem az az utolsó oldal, így reagáltam rá. Az éjjeli őrös meg egy szimpla poén volt. ",olyan dolog ami nem következhet be, még is be következik"

(#3900) hokuszpk válasza dom1n0 (#3896) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hát szvsz ezt az Intel vezére mondta, a fejlesztőmérnökök meg valószinűleg fogják a fejüket, hogy ezt nem kellett volna.

b verzio, hogy már régebben tudtak ezekről a hibákról, és ki van dolgozva a javitás.

esetleg gyorsba kitaláltak valami hacket, de ebben nemhiszek, a sziliciumon egy-egy apró módosítás validálása is elég sokáig tart, ezt meg talán nagyobb belenyúlás lenne.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.