Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) Dency01 válasza schawo (#3800) üzenetére


Dency01
aktív tag

AHa, xmp és sync all core 4.7 Ghz

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#3802) schawo válasza Dency01 (#3801) üzenetére


schawo
titán

És a feszültséget kézzel állítottad? Mert ha nem, akkor lehet, hogy az új bios kevesebbet ad alá, ami kevésnek bizonyul. Az automata oc-t is ki kell tesztelni. Csak az automatát minden bios frissítéskor. Ugyanúgy lehet instabil, mint a kézi.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3803) Retekcloud


Retekcloud
tag

Sziasztok!
ROG Strix Z370-H Gaming lapról vélemény? VRM hűtés? árkategórában van egyértelműen jobb vétel?
Köszönöm
Dani

(#3804) NFree


NFree
addikt

Sziasztok , nos a multkori félemeim hál isten nem jöttek be , szépen megette a win7 et a rendszer (asrock z370 taichi+8700K)
Jelenleg monitorozó progikat szedem össze +barátkozunk , sajnos, meleg, vantage cpu teszt alatt 70 fok vízzel, valami nem okés. szóval lessz mit babrálni , ha lessz valami értelmes akkor jövök, meg persze ha elakadnék valahol. :R :R

vga

(#3805) snecy20 válasza NFree (#3804) üzenetére


snecy20
veterán

Semmi rendelleneset nem látok a hőfokot tekintve.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3806) NFree válasza snecy20 (#3805) üzenetére


NFree
addikt

Default beálítással , megy a gép , 4340mhz re megy fel a proci összes mag , 70 fok linx ill intel burn közben , Ha jó értelmezem a dolgokat elvileg 1,2v ot kap a proci cpu_z és hv infó :vcore. holnap lessz bilentyűm a másik géphez is akkor majd babrálok valamit, hogy kép is legyen . de így első látásra én sokallom . :( de remélem csak piszok szarul lövi be a bios , ha megismerekedünk akkor majd jobb lessz. :F

vga

(#3807) dom1n0 válasza NFree (#3806) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Nalam is hasonlo fokok vannak kopp terhelesen.
Kollega notis i7-e letiltott 100 foknal wprime alatt...
Ez a szeria igy sikerult ugy erzem, delid kell ide :D

(#3808) schawo válasza NFree (#3806) üzenetére


schawo
titán

Sok a gyári feszültség, ezért magas a hőmérséklet.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3809) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Sziasztok! Egyik spancim egy xbox csere alkalmával, megnyert magának egy 8600K-t, a vele járó Gigabyte Z370 HD3 lapon már túl adott. Kérdése az lenne hogy a Z390 line mikor lesz kapható? Illetve megéri e kívárni a következő gen szempontjából? Ha nem éri meg kívárni akkor egy Asrock K6 ajánlott e alá illetve milyen tapasztalatok születtek vele?

(#3810) #Morcosmedve válasza SECTORnooB (#3809) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Franc se tudja, hogy mikor lesz (plusz valójában mikor kapható majd).
K6 tökéletes vétel.

© asszongya'hogy

(#3811) NFree


NFree
addikt

Sziasztok , ma próbálgattam kicsit a gépet , de csak kinlódás 10 böl 1x indul el a szivatyú, úgy néz ki ennek annyi :W
A másik dolog hiába nézem az összefoglalót , még annyira nem körvonalazódott bennem a dolog , így azt kell mondjam nem lessz sétagalopp.
Ráadásul hiába állítok biosba 1,280v ot . llc 2 re ledroppol terhelés alatt 1,150v ra , s persze intel burn úgy megfagy ahogy elő van írva .
Szerettem volna egy 4,8 at 24/7 re , a többi meg majd ahogy sikerül . De azt kell mondjam nem haswell. Azt nagyon szerettem egyszerű volt .
Ugyhogy egy kicsit késik a mutatvány . Batch L744D346. :O

vga

(#3812) SECTORnooB válasza #Morcosmedve (#3810) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Delid nélkül mennyi lenne a vége a 8600K nak saccperkábé? Illetve anno volt a Skylakenél a vetemedős sztori a Kávénál ez mennyire aktuális?

(#3813) NFree válasza SECTORnooB (#3812) üzenetére


NFree
addikt

Szerintem , hogy mennyi a vége ez hűtés és darab függő , de jó darabbal akár 4,8-5ghz is lehet . 4,7re saccolok ;)
Dettó ugyanaz a vékony nyákja a procinak úgyhogy a leszorítóval csak óvatosan.

vga

(#3814) SECTORnooB válasza NFree (#3813) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Fsp Windale 6 lenne rá [én ajánlottam neki :D] kB 830g egy ilyen kaliberű hűtőnél is vigyázni kell vagy csak az 1kg pluszosoknál?

(#3815) #Morcosmedve válasza SECTORnooB (#3814) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem a súly az érdekes, hanem a lefogatás módja. Ha túlhúzható a rendszer, akkor lehet meghajlik (korábban sem szerette, kékhalálozott a proci).

© asszongya'hogy

(#3816) SECTORnooB válasza #Morcosmedve (#3815) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Köszönöm, akkor a K6 lesz neki... Milyen ramok ajánlottak?

(#3817) #Morcosmedve válasza SECTORnooB (#3816) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Támogatási lista.
3000CL15 alá nem mennék, de inkább 3200CL15, csak ugye drága mint a fene.

© asszongya'hogy

(#3818) SECTORnooB válasza #Morcosmedve (#3817) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Majd megemészti, köszönöm a segítséget! ;)

[ Szerkesztve ]

(#3819) Milka 78 válasza NFree (#3811) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Elolvastad az összefoglalót+átnézted Morcos beállításait?Asrock llc1(terhelésre felül fog lőni,de az nem gond),így gondolom nem nézted át ;)
A K6-nak szinte takra ugyan az a biosa mint a Taichié,a fent említett beállításokkal 90%-ra be lehet lőni a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#3820) NFree válasza Milka 78 (#3819) üzenetére


NFree
addikt

Átnéztem egyik gépen ment az összefoglaló másikat próbáltam babrálni , menni fog ez csak most hirtelen annyi az infó hogy összevisszaság van ;) de most egy darabig megint félre teszem a projectet etől fügetlenül llc 2 es beálításon nem kéne 1,28v ról dropoljon 1,150 ig . de lehet biosfrissítés fog rajta segíteni asszem 1.10 van még rajta , de nemis nagyon volt időm babrálni , mert megált a vízpumpa :W

vga

(#3821) Milka 78 válasza NFree (#3820) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Na az nem jött most jól :( Próbáltad a pumpát más csatin is,vagy külön vezérlőt használsz?
Szerintem rakd llc1-re.Nekem 1.280v/llc1,terhelés alatt 1.296v-t jelent (fix feszes oc).Inkább fölé lőjön mint alá. :K Ennyin még egy játékvíz is megfogja 90 fok körüli,legmelegebb maggal és a leggyászosabb Coffee is megy 4.8-on.
Esetleg próbálhatsz egy 4.7@1.45v-t és onnan tovább lépni.
Próbáld kiszűrni,hogy memória avagy a proci a ludas,nekem is bekavart a döglődő memória szettem.Pl először alapon hagytam mindent,csak a legszükségesebb beállítások és teszt.Ha stabil volt nekimentem csak a memóriának és amikor minden stabil volt jött a proci (közben szorgosan mentegettem az oc profilokat).
Na ja egy bios frissítés nem árt,én is azzal kezdtem.Az 1.3-as verzió még nem Spectre mentes bios,de szerintem nem is árt kicsit azzal várni,hadd forrja ki magát ez az egész cécó (talán még nincs is frissebb Taichi-re).

[ Szerkesztve ]

(#3822) snecy20


snecy20
veterán

A legutóbbi pasztázáskor valami nem volt kerek, mert így két hónap elteltével már elég érdekes hőfokokat láttam a procin, főleg a magok között volt néhol nagy difi, úgyhogy tegnap este volt egy újrakenés. Ezúttal Kryonaut került fel rá. Másfél óra Ghost Recon Wildlands után is szépen bent voltak a magok a 38 és 45°C közötti tartományban. (4.8Ghz@1.29V)

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3823) ScomComputer válasza snecy20 (#3822) üzenetére


ScomComputer
veterán

34fps...az durva... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3824) snecy20 válasza ScomComputer (#3823) üzenetére


snecy20
veterán

Ultra beállítások és 1050Ti mellett mennyit szeretnél, mennyi kéne legyen? :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3825) Maelephant válasza schawo (#3808) üzenetére


Maelephant
aktív tag

I see what you did there!

[link]

:)

(#3826) ScomComputer válasza snecy20 (#3824) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ja,értem én az a lényeg,hogy ultrán legyen,így mindjárt más.....hehehe... :P

(#3827) NFree


NFree
addikt

Srácok azt honnan lehet tudni , hogy a laphoz kiadott biosok meike támogatja a frissítést (Meltdown és a Spectre) mert ahogy néztem a laphoz a bios-okat . Nem láttam , hogy fel lenne tüntetve . :F meg mondjuk lama is vagyok hozzá . :B

vga

(#3828) b0rZ válasza NFree (#3827) üzenetére


b0rZ
aktív tag

updated cpu microcode stringet figyeld szerintem

(#3829) snecy20 válasza NFree (#3827) üzenetére


snecy20
veterán

Szerintem most érdemesebb várni, az Asrock a Fatal1ty Gaming i7-hez a már kiadott 1.40-es új mikrokódos BIOS-t el is tüntette már, nem véletlenül.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3830) #Morcosmedve válasza NFree (#3827) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Description-ben lenne róla szó, hogy mi a fő frissítés célja. Nyilván nem az lesz benne, hogy Meltdown/Spectre, inkább CPU Microcode Update-ként fogják emlegetni.

Viszont még nem jött ki idén új stabil BIOS a Taichi-ra, ezért a köviben biztos benne lesz a javítás.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#3831) snecy20 válasza #Morcosmedve (#3830) üzenetére


snecy20
veterán

Voltak már idén új BIOS-ok, de ahogy látom mindegyiket visszavonta az Asrock, decemberi a legfrissebb mindegyik lapjuknál.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3832) #Morcosmedve válasza snecy20 (#3831) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ja, javítotam is. Nem kell felülni erre a vonatra. Nekem még 1.20 van, még az 1.30-at sem tettem fel. Stabil.

© asszongya'hogy

(#3833) snecy20 válasza #Morcosmedve (#3832) üzenetére


snecy20
veterán

Egyszerűen csak kéne időt hagyni az Intelnek is meg az alaplapgyártóknak is hogy végiggondolják, és megcsinálják rendesen amit meg kell. Ezek a sebtiben történő foltozások pont csak arra jók, hogy utána újra hozzá kelljen nyúlni, mert szar. Csak hát ugye óriási a nyomás, hogy most és azonnal kell a megoldás.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3834) NFree válasza #Morcosmedve (#3830) üzenetére


NFree
addikt

Nos pont ettől parázok , mivel már az 1,20 hoz is oda van írva :F
Tudom , hogy az a kis százalék kb 3 . nem oszt nem szoroz de engem idegel egyenlőre bench gép lessz ha egyszer összeáll. Aztán pont lehet az a kicsi fog hiányozni itt ott , mivel annyira én sem vagyok pro csak amolyan hobby amatőr. :W

vga

(#3835) #Morcosmedve válasza snecy20 (#3833) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Apple is meg tudja engedni magának, hogy akár egy hónapot vár, szerintem az intel nem sokkal nagyobb cég, mint ismertség-emberközei. Plusz van, ami fontosabb azért, plusz a lejáratás. Marha ciki, mikor egy melóra rámondod, hogy fasza, de közben nem az.

(#3834) NFree: 1.30-ig felteheted. Utána gyorsulni nem igen fog, sőt, inkább lefele megy a % max szinten tartás.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#3836) bombibmw válasza snecy20 (#3829) üzenetére


bombibmw
veterán

Nekem még az 1.40 van a Taichi-n.
Semmi gondom nincs vele.
Számítanom kéne valami meglepetésre?

(#3837) snecy20 válasza bombibmw (#3836) üzenetére


snecy20
veterán

Kékhalálos meg újraindulgatós móka van állítólag.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3838) mormota79


mormota79
tag

Asus prime A-ra jan 4. bios az utolsó. ebben már meg lehetett a sebezhetőség javítás?

PRIME Z370-A BIOS 0606
"1. Update CPU Microcode

2. Improve system compatibility and stability"

(#3839) ScomComputer válasza mormota79 (#3838) üzenetére


ScomComputer
veterán

Oda van írva..."Update CPU Microcode",tehát benne van,én nem tettem fel,nekem jó a régebbi is, mert annyi mindent belőttem benne f@szául,hogy nincs kedvem megint bibelődni vele.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3840) #Morcosmedve válasza mormota79 (#3838) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem tudom, hogy aznapra hogy készült el vele az Asus, szerintem ez még korábbi. Utána kéne nézni.

© asszongya'hogy

(#3841) mormota79 válasza #Morcosmedve (#3840) üzenetére


mormota79
tag

Köszönöm.

Van valami program amivel ellenőrizni lehet?

(#3842) #Morcosmedve válasza mormota79 (#3841) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Hogy a viharba ne.

Itten van a program.

© asszongya'hogy

(#3843) mormota79 válasza #Morcosmedve (#3842) üzenetére


mormota79
tag

:R

Akkor benne van.
Rendben minden.

(#3844) #Morcosmedve válasza mormota79 (#3843) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ha minden zöld, akkor igen. :)
Nm.

© asszongya'hogy

(#3845) mormota79 válasza #Morcosmedve (#3844) üzenetére


mormota79
tag

Nagyon zöld.

Én már felraktam 5.-én.

Semmi kékhalál és újraindulás nem volt azóta. Asusnak akkor jól sikerült ehhez a laphoz.

(#3846) #Morcosmedve válasza mormota79 (#3845) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Hat, leginkább az intelnek vagy az egész gép felhasználás nem hozza elő. Szerintem ez utóbbi okoz leginkább gondot-variációt ebben a kékhalál sztoriban. Egyébként első kézből senkitől sem hallottam, hogy haldokolna a gép. Lehet tök más is bele szól.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#3847) ScomComputer válasza #Morcosmedve (#3846) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ezért kár volt koptatni a billentyűzetet,mert én már leírtam neki,hogy benne van,mivel utána néztem anno....de még csak azt sem válaszolta,hogy: búúú.... :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3848) mormota79 válasza ScomComputer (#3847) üzenetére


mormota79
tag

Te csak azt írtad hogy ott van hogy microkód. Na az nem feltétlenül az. Vagy szerinted?

(#3849) schawo


schawo
titán

Gigabyte már a harmadik biost adja ki mikrokódfrisstéssel, az előző kettőt levette.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3850) fatal` válasza snecy20 (#3837) üzenetére


fatal`
titán

Coffee Laket az nem érinti elvileg, legalábbis az összes hírben Skylake és attól lefele lehetett olvasni. Nekem már több hete fent van az ASUS által kiadott BIOS a frissített mikrokóddal és semmi probléma a stabilitással.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.