Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#183) KROK640 válasza hobizoli (#181) üzenetére


KROK640
veterán

A szomszédnak évekig volt. Eleinte használták, meg nagy volt az öröm, aztán jött az algásodás, meg sokba volt a vizet cserélni rendszeresen, az év 12 hónapjából 9-ben csak leeresztve foglalta a helyet (relative kiskert, ahhoz képest nagy, de mégis kicsi medence), aztán jött a nem megfelelően tisztított víz miatt a mindenféle bőr fertőzés... végül tavaly előtt nyáron betemette az egészet. De akkor már vagy 2-3 éve nem is volt használva.

Mondanám, hogy a benti medence másabb, de : van egy ismerősöm (fiának tanítottam angolt), akinek benti medencéje van. Elmondta, hogy nem fogja használni télen, ugyanis a házának 800 ezer ft / hó volt a fűtésszámlája, és amikor a medencés helységet (ház szerves része volt, rendesen téglából, hőszigetelt ablakokkal, újépítésű ház) kivette a fűtésből, plusz leeresztette a vizet (azt felfűteni is nagyon sok volt) akkor pont felére esett a fűtés számla. Havi 4 kilót nem ért neki az, hogy hetente 1-2szer úszkáljon benne télen. így csak nyári fedett maradt. És bár ez volt a legnagyobb ilyen jellegű medence amit magánháznál láttam, még ez is alig volt hosszabb 10 méternél egy rendeset nem tud tempozni benne az ember.

Közösségi felhasználásra, a legnagyobb viszont az volt, mikor Aguadulce-ben éltünk (még nagyon kicsi voltam), első emeleten laktunk, és rá lehetett látni, a háznak volt egy közös használatú medencéje. (gyakorlatilag a lakók használhatták) Na az nem volt kicsi. Eleinte nem értettem, hogy minek ide medence mikor az ablakból látom a tengert, de aztán 1-2 hét tengerbe fürdés után megértettem, hogy ilyen helyen miért van inkább medence. (a bőr nem likeolja a rendszeres sós vizes fürdést; bár ez is fura, mert Cipruson félévig fürödtem a tengerben szinte mindennap semmi bajom nem volt tőle).

Egyébként ha összehasonlítom egy medence építésének és fent tartásának az árát, egy uszoda bérlet árával (ahol nagyobb medence van, és nem a te gondod ami ezzel jár), akkor azt mondom, hogy nagyon sok évig és unásig kell használni a saját medencét, hogy nagyon sok év múlva azt mondhassa az ember, hogy "megérte", már ha egyáltalán lesz ilyen...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.