Hirdetés
- MasterDeeJay: Intel Xeon 2673v4 best buy, avagy 20 mag 6eft-ért
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Pajac: Kínai
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot
- Gurulunk, WAZE?!
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Met: Metallica: M72 World Tour
-
3800 - 3701
5650 - 5601 5600 - 5501 5500 - 5401 5400 - 5301 5300 - 5201 5200 - 5101 5100 - 5001 5000 - 4901 4900 - 4801 4800 - 4701 4700 - 4601 4600 - 4501 4500 - 4401 4400 - 4301 4300 - 4201 4200 - 4101 4100 - 4001 4000 - 3901 3900 - 3801 3800 - 3701 3700 - 3601 3600 - 3501 3500 - 3401 3400 - 3301 3300 - 3201 3200 - 3101 3100 - 3001 3000 - 2901 2900 - 2801 2800 - 2701 2700 - 2601 2600 - 2501 2500 - 2401 2400 - 2301 2300 - 2201 2200 - 2101 2100 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
MrTwister
őstag
-
Fifi
őstag
-
PpenoO
őstag
Érdemes feltenni az új biost? Mennyivel lassítja be a gépet, illetve ventivezérlés szinten van valami előrelépés?
-
Fifi
őstag
Igazad van, lehet "Shared Network Port" is, de én életemben nem használtam így, ha már van dedikált port.
Pl. innen kiindulva viszont nem lehetetlen küldetés, ha valakinek erre van igénye.
-
GoZoL
senior tag
-
Fifi
őstag
Sziasztok!
iLOt szeretném beállítani de nem járok sok sikerrel. Vásároltam Advanced key-t is hogy remote consolon is elérjem. A fő probléma szerintem az, hogy valamiért nem kommunikál a routeremmel. DHCP-n nem kap IP-t, staticon meg nem érhető el, nem tudom pingelni az eszközt. A LAN-1es portot használom és szerintem úgy van beállítva hogy az iLO port a LAN1 legyen. A fő probléma lehet ez, hogy rossz helyen van beállítva. Ezt hol tudom beállítani? Intelligent Provisioning felületén is állítgattam az iLO-t de nem lett jó.
Köszi! -
GoZoL
senior tag
Sziasztok!
iLOt szeretném beállítani de nem járok sok sikerrel. Vásároltam Advanced key-t is hogy remote consolon is elérjem. A fő probléma szerintem az, hogy valamiért nem kommunikál a routeremmel. DHCP-n nem kap IP-t, staticon meg nem érhető el, nem tudom pingelni az eszközt. A LAN-1es portot használom és szerintem úgy van beállítva hogy az iLO port a LAN1 legyen. A fő probléma lehet ez, hogy rossz helyen van beállítva. Ezt hol tudom beállítani? Intelligent Provisioning felületén is állítgattam az iLO-t de nem lett jó.
Köszi! -
MrTwister
őstag
Ne már .... rákattintottál a hozzászólásomban lévő 3 linkre?
Kiválasztod a fenti linkjeim közöl, ami neked szimpatikus (cp036418.exe vagy cp036419.exe) ,letöltött, futtatod és a kapott CPQJ0613.4B5 file-t az iLO felületen betallózod .. reboot és már az új BIOS muzsikál.
ilo4_260.bin abban lesz, amit kiskakas linkelt, de az nem a BIOS, hanem az iLO fw.
Ja ok nem kattintottam rá, mert melóhelyen vagyok, céges gép, csak átböngésztem a fájlokat és nem voltak elég beszédes nevűek, hogy ezt kibontod vazze és ott lesz benne a bin fájl, de így már minden világos köszönöm szépen, este frissítek!

-
Fifi
őstag
Ne már .... rákattintottál a hozzászólásomban lévő 3 linkre?
Kiválasztod a fenti linkjeim közöl, ami neked szimpatikus (cp036418.exe vagy cp036419.exe) ,letöltött, futtatod és a kapott CPQJ0613.4B5 file-t az iLO felületen betallózod .. reboot és már az új BIOS muzsikál.
ilo4_260.bin abban lesz, amit kiskakas linkelt, de az nem a BIOS, hanem az iLO fw.
-
MrTwister
őstag
Pedig nem nagy ördöngösség ... innen kiindulva win exe vagy ez win x64
Bocs de itt nem találom a letöltések között a legújabb BIOS .bin fájlt...
-
Fifi
őstag
Pedig nem nagy ördöngösség ... innen kiindulva win exe vagy ez win x64
-
kiskakas
senior tag
Pontosan.. iLO-t talalsz az altalam elobb belinkelt fileban,miutan kibontod, a ilo4_260.bin file-t kell betallozni/feltolteni. Bios is ugyanigy megy,csak azt egyelore nem talaltam..
-
MrTwister
őstag
-
kiskakas
senior tag
-
Coyot
őstag
-
kiskakas
senior tag
-
itanczos
senior tag
-
Fifi
őstag
-
tacsk0
aktív tag
A legujabb spp-t valaki oda tudja nekem adni, gari lejart tavaly....
-
Galopp
tag
Erről jut eszembe, jelenleg az alábbi ROM és iLO fut nálam:

Elfogott az updatelnék.

Valaki már frissített és van már tapasztalata ezekkel?
Firmware - Lights-Out Verziószám: 2.60 (30 máj. 2018)
BIOS -Verziószám: 2018.05.21 (25 jún. 2018)Ps: A BIOS-t mióta lehet letölteni gari után is account nélkül?

iLo frissítés megvolt júniusban. Kb semmi változást nem vettem észre azóta sem..
-
Fifi
őstag
Erről jut eszembe, jelenleg az alábbi ROM és iLO fut nálam:

Elfogott az updatelnék.

Valaki már frissített és van már tapasztalata ezekkel?
Firmware - Lights-Out Verziószám: 2.60 (30 máj. 2018)
BIOS -Verziószám: 2018.05.21 (25 jún. 2018)Ps: A BIOS-t mióta lehet letölteni gari után is account nélkül?

-
tacsk0
aktív tag
Sziasztok!
Melyik a legujabb spp gen8 microserverhez?
-
Bathalsar
aktív tag
-
RazoR
veterán
Akkor meg sem mondom mennyiért vettem újonnan.....53k
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Coyot
őstag
MIkor 50 ért adták nagyon bánom, hogy nem vettem egyből kettőt, már csak alkatrésznek is megérte volna annyira jó cucc szerintem. Nekem amugy megfelelne a gen10 is, de az ILO hiánya fájó pont és még drága is - a nem cserélhető prociról nem is beszélve. Na mindegy így járás.
-
RazoR
veterán
-
Coyot
őstag
-
Bathalsar
aktív tag
-
RazoR
veterán
-
M3kk
őstag
-
Coyot
őstag
40 alatt ugye nem mér a szenzor, csak fura hogy nem melegszik egy nagyobb tdp-vel rendelkező proci. Bár szellőztetett rackben van most megnéztem külseje sem meleg.
-
MrTwister
őstag
Ha nem Xpenologyban nézed akkor mindenesetre több mint érdekes...valószínűleg kamu lehet ha mindig max. 40, azért néha mutat 3x fokokat is?

-
Coyot
őstag
Sziasztok!
Az normális hogy nekem a Xeon1265 el sem mutat soha 40 fok feletti cpu hőmérsékletet? Nagy load nincs rajta ilyen 20-40%
Valamint az aláírásomat csekkoljátok légyszi

-
djgeg
őstag
Nem sajnos és megnéztem a tápokat (eredetit és az újat) és mindkettő működik. Alaplap hibára gyanakszom, de ha van valami ötlet, akkor szívesen fogadom. A garancia 2 hete járt le

A gariban töltött idő meghosszabítja a garit annyi idővel amennyiben a gariban volt.
Nekem is volt tápcserés GEN8 am pont a lejárat előtt 1 nappal. Majd visszakaptam "új" táppal ami 2 nap után meghallt. Szépen vittem vissza és megcsinálták (kiderűlt nem gyári új tápot ragtak be elsőre...) -
Pelican
őstag
Nem sajnos és megnéztem a tápokat (eredetit és az újat) és mindkettő működik. Alaplap hibára gyanakszom, de ha van valami ötlet, akkor szívesen fogadom. A garancia 2 hete járt le

Ezek a spéci alaplapok általában nem javíthatók/cserélhetők gazdaságosan, ha az a baja, akkor kuka.

-
Kiratheonly
tag
-
Gabesz84
őstag
Nos, úgy tűnik, hogy a táp csere után is ugyanaz a helyzet. Hiába dugom be a konnektorba, nem indul el a gép. Semmilyen LED sem világít. Lassan kezdem feladni. Már a BIOS elemet is kiszedtem egy fél órára, hátha az segít (egyik fórumon megoldotta a problémát). Az összes kábelt átnéztem, se púpos kondi, sem szag nem észlelhető. Valakinek volt már hasonló problémája?
Nem volt szerencsére.
Power gombon sem világít a led? -
Kiratheonly
tag
A megválaszolt hozzászólás már nem elérhető.Nos, úgy tűnik, hogy a táp csere után is ugyanaz a helyzet. Hiába dugom be a konnektorba, nem indul el a gép. Semmilyen LED sem világít. Lassan kezdem feladni. Már a BIOS elemet is kiszedtem egy fél órára, hátha az segít (egyik fórumon megoldotta a problémát). Az összes kábelt átnéztem, se púpos kondi, sem szag nem észlelhető. Valakinek volt már hasonló problémája?
-
szabolcs77
tag
Felső elhelyezésű tartály, a bemeneti csonk mellett spriccel a víz. Márkát direkt nem írok, magyar, víztakarékos, olcsó. Törött volt a csonk első 1-2 meneténél /műanyag csonk, fém cső kapcsolat/. 48 év alatt kétszer is volt.
Nekem drága lenne így elbukni egy gen8-at. De inkább befejezem az offot.mondjuk úgy valóban, nálam a tartály lent van, így onnan nem fog felspriccelni.
Garázs is jó ötlet amúgy. -
kgymac
őstag
A wc ajtó felett van a polc amin rajt van, ha már több mint 2m a vízszint, akkor a server lesz a legkisebb bajom

Felső elhelyezésű tartály, a bemeneti csonk mellett spriccel a víz. Márkát direkt nem írok, magyar, víztakarékos, olcsó. Törött volt a csonk első 1-2 meneténél /műanyag csonk, fém cső kapcsolat/. 48 év alatt kétszer is volt.
Nekem drága lenne így elbukni egy gen8-at. De inkább befejezem az offot. -
szabolcs77
tag
-
lordjancso
senior tag
nálam a wcben van és nem zavar, sőt a párom szerint még jó is, mert éjszaka ad elég fényt

Tehát akkor nincs megoldás a zaj problémára? Simán csak dugjam el valahova?

A wc azért szimpatikus, ezen gondolkodom, ha nem lesz más alternatíva.
Esetleg küldhetnél egy képet privátban, mert érdekelne hogyan oldottad meg. -
kgymac
őstag
nálam a wcben van és nem zavar, sőt a párom szerint még jó is, mert éjszaka ad elég fényt

Mi lesz csőtöréskor?
-
szabolcs77
tag
Köszi, de nálam a garázs nem opció...

nálam a wcben van és nem zavar, sőt a párom szerint még jó is, mert éjszaka ad elég fényt

-
lordjancso
senior tag
-
Gabesz84
őstag
Nem tudom, most hogy mondod, lehet. Nekem viszont AHCI modban van es halk.
Az is lehet ezt a bugot már rég javították. -
tm5
tag
Sőt, úgy gondolom, a HDD "ciripelése" még zavaróbb, mint a ventillátor hangja. Erre esetleg valami ötlet a spájzon kívül?

Úgy rémlik, láttam itt már képeket olyan szerverről, amit leszigeteltek a por miatt. Gondolom ez a hangját is csökkentette.
Nekem a garázsban van, a router mellett...De tényleg

-
kgymac
őstag
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy volt-e már olyan veletek, hogy abszolút nem akart bekapcsolni a masina? Nem rég álltam neki telepíteni, konfigurálni. De mikor hosszan kinyomtam és szereltem, utána nem adott magáról életjelet. Most ott tartok, hogy minden kábel a helyén és a bekapcs gomb abszolút nem világít. Tápkábelt is cseréltem, megnéztem másik konnektorban.. Semmi. Valaki esetleg nem tudja, hogy mi lehet a baja? Esetleg valaki cserélt már tápot ebben a jószágban?
-
Kiratheonly
tag
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy volt-e már olyan veletek, hogy abszolút nem akart bekapcsolni a masina? Nem rég álltam neki telepíteni, konfigurálni. De mikor hosszan kinyomtam és szereltem, utána nem adott magáról életjelet. Most ott tartok, hogy minden kábel a helyén és a bekapcs gomb abszolút nem világít. Tápkábelt is cseréltem, megnéztem másik konnektorban.. Semmi. Valaki esetleg nem tudja, hogy mi lehet a baja? Esetleg valaki cserélt már tápot ebben a jószágban?
-
lordjancso
senior tag
A venti csere tervben van. Egyébként van valami ajánlás, hogy milyen ventit érdemes bele tenni, ami megfelelő teljesítményű, viszont lassú?
Továbbá nem lehet valami extra szigetelést tenni a házba? Vagy az a hőmérséklet (és így a ventillátor forgási sebessége) miatt nem jó ötlet?
Sőt, úgy gondolom, a HDD "ciripelése" még zavaróbb, mint a ventillátor hangja. Erre esetleg valami ötlet a spájzon kívül?

Úgy rémlik, láttam itt már képeket olyan szerverről, amit leszigeteltek a por miatt. Gondolom ez a hangját is csökkentette.
-
PpenoO
őstag
Tedd a spájzba.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Komolyra fordítva, ha olyan 25% alatt van a venti fordulatod amit ILO mutat, akkor érdemben csak venti cserével lehet. Ez macerás mert spéci csatija van, de megoldható.Ha nem kell a "hardveres" RAID, akkor átteheted a vezérlőt AHCI módba, akkor lassabban járatja a ventit. 20-25% körül szokott nekem pörögni így.
Nem úgy van, hogy az softwares gyári raid halkabb mint az ahci mode? Nekem abban van, 3 hdd + 1 ssd mind külön raid 0ba + 1220v2 + hd6450. Így nyáron 27 fok is van a szobában ahol van és 45% felett is szokott menni a ventilátor.
-
lordjancso
senior tag
Tedd a spájzba.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Komolyra fordítva, ha olyan 25% alatt van a venti fordulatod amit ILO mutat, akkor érdemben csak venti cserével lehet. Ez macerás mert spéci csatija van, de megoldható.Ha nem kell a "hardveres" RAID, akkor átteheted a vezérlőt AHCI módba, akkor lassabban járatja a ventit. 20-25% körül szokott nekem pörögni így.
A venti csere tervben van. Egyébként van valami ajánlás, hogy milyen ventit érdemes bele tenni, ami megfelelő teljesítményű, viszont lassú?
Továbbá nem lehet valami extra szigetelést tenni a házba? Vagy az a hőmérséklet (és így a ventillátor forgási sebessége) miatt nem jó ötlet?
-
Gabesz84
őstag
Sziasztok!
Szeretném kicsit csendesebbé tenni a szerveremet. Milyen praktikákat szoktatok bevetni a cél érdekében?
Előre is köszi!Tedd a spájzba.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Komolyra fordítva, ha olyan 25% alatt van a venti fordulatod amit ILO mutat, akkor érdemben csak venti cserével lehet. Ez macerás mert spéci csatija van, de megoldható.Ha nem kell a "hardveres" RAID, akkor átteheted a vezérlőt AHCI módba, akkor lassabban járatja a ventit. 20-25% körül szokott nekem pörögni így.
-
llacee
őstag
-
lordjancso
senior tag
Sziasztok!
Szeretném kicsit csendesebbé tenni a szerveremet. Milyen praktikákat szoktatok bevetni a cél érdekében?
Előre is köszi! -
jegesib
aktív tag
Az ESXi 6.5u1-re sikeresen raraktam a 6.7-et.
Azota az eddig tokeletesen mukodo Xpenology tetu lassu lett.
(igazabol a Xpenologyt is frissitettem DSM 6.1.4-15217 -rol DSM 6.1.7-15284 -re, de nem tartom vloszinunek, hogy ez lenne a gond)A 2 VM kozott (W10 - Xpenology) eddig tudtam masolni 400-550MB/s-el, most pedig 5-20MB/s. Tehat jelentosnek mondhato a kulonbseg. Sajnos 1 nem VM, es Xpenology kozott kozott is ugyanez a helyzet.
Tehat mostmar mint file server igen korlatozottan hasznalhato.Mivel sajnos nem csinaltam Snapshot-ot, igy felve kerdezem meg, hogy vissza tudok downgrade-elni pl 6.5u2-re? Szerintem az LSI raidkartya kezelessel lesz a gond.... Szerintem.
Otlet?
Mas nem tapasztalt semmi hasonlot gen8-on 6.7-es ESXi-vel?
Lehet, hogy nem veleltlenul nincs feltuntetve, mint supportalt szerver?Nálam is szar a disk performance, több helyen olvastam h megint kakker a 6.7-el.
-
Drone86
tag
Sziasztok!
Egy éve vettem az emag.hu-ról egy Gen8 Microservert, ami eddig tökéletesen működött.
Viszont pár hete random időközönként leáll, és a ledek sem villognak utána, mintha teljesen áramtalanítva lenne. Aztán, ha kihúzom a hálózati kábelt, egy idő után újra be tudom kapcsolni..
Még van rá két hét garancia, csak nem tudom, hol érdemes érvényesíteni.
Az emag-nál vagy a hp-nél közvetlenül?
És lehetséges amúgy további garanciaidő vásárlása esetleg?
A válaszokat előre is köszönöm!
-
Bathalsar
aktív tag
-
Galopp
tag
Nem tudom, érint-e valakit, de az ebay-en mostanság az "ilo4 license" kifejezésre rákeresve igencsak olcsó megoldásokat lehet találni...
-
RazoR
veterán
Tekintve, hogy anno te tetted közzé, így nem is csodálkozom rajta.. :-)
Egyébként anno, mikor szó volt a közös rendelésről, kerestem átmeneti megoldást. Többek között kipróbáltam a páraelszívókba való szűrőt ( ilyesmit: KLATTY )
És meglepően jól bevált. Méretere vágtam, nem törődve a pontos formával, csak az ajtó mögött épp elférjen és lehetőleg takatjon mindent. A beszögellések úgyis be tudják nyomni ezt az anyagot.
Kb 3 hónap után mostanság procit cseréltem (ebay-es 1265Lv2-re) és meglehetősen tiszta volt a gép belül. Persze a 3 hónap alatt kb 2x kivettem és kiporszívóztam az anyagból az ajtó apró nyílásainál lerakódott port.
Amin még gondolkodtam, de végül odáig nem jutottam, a motorosboltól beszerezhető levegőszűrő habtábla, vagy minek is nevezzem.Egyébként ez a Demci-s szürő mennyire fogja meg a port? Gondolok itt arra, hogy az asztali gépemben hiába van mindenütt szűrő, a nagyon apró, nagyon finom por olyan szépen beférkőzik és megül mindenen. Lefújni nem is igazán tudom, erre a célre egy ecset van rendszeresítve..
Amit fentebb látsz képet az kb 3 hónap eredménye. Én ilyen szűrőket használok a PC-ben is és nekem bevált, sokkal kevesebb por van a gép belsejében, mint előtte más szűrőkkel.
-
Galopp
tag
Tekintve, hogy anno te tetted közzé, így nem is csodálkozom rajta.. :-)
Egyébként anno, mikor szó volt a közös rendelésről, kerestem átmeneti megoldást. Többek között kipróbáltam a páraelszívókba való szűrőt ( ilyesmit: KLATTY )
És meglepően jól bevált. Méretere vágtam, nem törődve a pontos formával, csak az ajtó mögött épp elférjen és lehetőleg takatjon mindent. A beszögellések úgyis be tudják nyomni ezt az anyagot.
Kb 3 hónap után mostanság procit cseréltem (ebay-es 1265Lv2-re) és meglehetősen tiszta volt a gép belül. Persze a 3 hónap alatt kb 2x kivettem és kiporszívóztam az anyagból az ajtó apró nyílásainál lerakódott port.
Amin még gondolkodtam, de végül odáig nem jutottam, a motorosboltól beszerezhető levegőszűrő habtábla, vagy minek is nevezzem.Egyébként ez a Demci-s szürő mennyire fogja meg a port? Gondolok itt arra, hogy az asztali gépemben hiába van mindenütt szűrő, a nagyon apró, nagyon finom por olyan szépen beférkőzik és megül mindenen. Lefújni nem is igazán tudom, erre a célre egy ecset van rendszeresítve..
-
RazoR
veterán
-
Galopp
tag
-
RazoR
veterán
-
Coyot
őstag
-
RazoR
veterán
Volt már erre próbálkozás de végül ketten rendeltünk.
2 főnél 4100.-/főre jött ki az összeg, csak ugye sajnos figyelni kell a 22 eurós vámmentes összeghatárra, szóval szerintem kettesével érdemes rendelni. -
MrTwister
őstag
Mindenképpen jó lenne, szerintem rendelek én is egyet, esetleg csoportos rendelés, ha többen rendelünk megoszlik a postaköltség is, ha gondoljátok leszervezem!

-
Bélaaaa
őstag
Egy kis Gen10-es tapasztalat megosztás - HPE ProLiant MicroServer Gen10 túlmelegedés
Üzemeltetek otthon egy ilyen szerkentyűt, Ubuntu 16.04 van rajta, NAS, Domoticz és még pár apróság fut rajta.
Szombat délután 4-kor (mikor máskor, mint a VB bronz meccse előtt 1 perccel nagyon hangos lett, majd le is kapcsolt, az elején szép sárgán villogott az üzemjelző led, hogy baj van babám.
Újraindítottam, láttam, hogy Fail2ban 100%-on pörgeti a procit, majd ismét leállás. Mondom mi ez? Gondoltam megzakkant az alkalmazás, leszedtem gyorsan. Ezután ment egy kis ideig majd ismét zúgás és leállás.
Kénytelen voltam monitort szerelni rá (fent van egy felső polcon jó magasan, nem egyszerű monitort rárakni, öröm volt).
No látom, hogy folyamatosan jönnek ezek a vészleállós üzenetek. Ekkor nem volt mit tenni, kiszedtem a helyéről és egy kényelmesebb helyen szétkaptam. Pont itt a fórumban 1 nappal korábban láttam valakitől, hogy milyen poros volt a Gen8-asának az előlapi szűrője. Megnéztem az enyémet és átláthatatlan volt. Jól kifújkáltam, így már átlátok rajta - de közben teszteltem is és szétszedve is leállogatott. Felraktam egy pemdrájvos Linuxot, azzal is teszteltem, hátha szoftveresen kúródott el valami - azon ment egy darabig, aztán ott is jött a túlmelegedés. Na mondom ennek kampó, szerviz lesz belőle. Azért rákerestem az üzenetre, amit újraindításkor elémtárt a kis ketyere. Ezt találtam.
Pontosan ezzel a ZA10A290-es BIOS-szal volt az enyém is és ő is ezt üzente nekem.Linux alatt kissé remegve - és a procedúra alatt a processzort teli tüdőből fújva - frissítettem a BIOS-t a legújabb A350-esre (azt hiszem ez volt a legutóbbi).
Szerencsésen végigment a folyamat. Újraindítottam és innentől nincs kép a monitoron. Mondom anyád!
Többször próbáltam, de semmi. Mondom OK, akkor előkaparok egy régi VGA kábelt, hátha azzal lesz kép (Display port esetleg alapból kinyomva?).
1 órányi pincetúrás után a kedvesem segítségével lett is egy végre. Eléggé lemondóan dugtam rá a gépre. Újraindítottam, imádkoztam egyet és.... és semmi! Nincs kép. No akkor még kiszedtem a benne található elemet is, meg a jumpert is bactattam, hátha. Ezután ismét próba és... semmi! Anyáztam kicsit és már készültem egy szervizes sztorira. Ekkor még ment a gépezet, villogtak a ledek rajta, de kép sehol. Mondom OK, vége kikapcs. A monitort kikapcsoltam, de jött egy érzés, hogy vissza kéne kapcsolni.
No ekkor jött el a csoda. A monitort visszakapcsolva látom, hogy a gép éppen szüttyög valami hálózati eszközöket keresve, hogy onnan bootoljon. Győzelem! Ezután visszadugtam a másik kábelt és egy monitor ki-be kapcs után azon is volt kép
Újraindítottam, be BIOS-ba, UEFI átrakva LEGACY-ra és már élt is a szép Ubuntu szerverem.
Az újraindulások, venti pörgetések megszűntek. Leszedtem stress programot is hozzá, meg egy sensor nevűt is, és pár percig 100-ra pörgettem. 60-65 fokon maradt a proci hője, azóta is szépen működik.Ezt csak azért írtam le, hogy ha valakinek HPE Gen10 van, ZA10A290 BIOS-szal és elő jönne egy ilyen túlmelegedéses leállásos sztori, akkor úgy néz ki, hogy ez megoldja.
Nekem este 10-re sikerült a dolog, 6 órát szívtam vele, másnak nem kell ennyit, ha erre rátalál.
Remélem, hogy innentől sok évig nem lesz semmi bajom vele, mert alig fél éves a gép és hosszútávra vettem.Csak érdekesség képp, kint van a ZA10A360 (13 Jul 2018). Érdemes lenne erre frissítened...
-
RazoR
veterán
-
MrTwister
őstag
-
sparks
senior tag
Egy kis Gen10-es tapasztalat megosztás - HPE ProLiant MicroServer Gen10 túlmelegedés
Üzemeltetek otthon egy ilyen szerkentyűt, Ubuntu 16.04 van rajta, NAS, Domoticz és még pár apróság fut rajta.
Szombat délután 4-kor (mikor máskor, mint a VB bronz meccse előtt 1 perccel nagyon hangos lett, majd le is kapcsolt, az elején szép sárgán villogott az üzemjelző led, hogy baj van babám.
Újraindítottam, láttam, hogy Fail2ban 100%-on pörgeti a procit, majd ismét leállás. Mondom mi ez? Gondoltam megzakkant az alkalmazás, leszedtem gyorsan. Ezután ment egy kis ideig majd ismét zúgás és leállás.
Kénytelen voltam monitort szerelni rá (fent van egy felső polcon jó magasan, nem egyszerű monitort rárakni, öröm volt).
No látom, hogy folyamatosan jönnek ezek a vészleállós üzenetek. Ekkor nem volt mit tenni, kiszedtem a helyéről és egy kényelmesebb helyen szétkaptam. Pont itt a fórumban 1 nappal korábban láttam valakitől, hogy milyen poros volt a Gen8-asának az előlapi szűrője. Megnéztem az enyémet és átláthatatlan volt. Jól kifújkáltam, így már átlátok rajta - de közben teszteltem is és szétszedve is leállogatott. Felraktam egy pemdrájvos Linuxot, azzal is teszteltem, hátha szoftveresen kúródott el valami - azon ment egy darabig, aztán ott is jött a túlmelegedés. Na mondom ennek kampó, szerviz lesz belőle. Azért rákerestem az üzenetre, amit újraindításkor elémtárt a kis ketyere. Ezt találtam.
Pontosan ezzel a ZA10A290-es BIOS-szal volt az enyém is és ő is ezt üzente nekem.Linux alatt kissé remegve - és a procedúra alatt a processzort teli tüdőből fújva - frissítettem a BIOS-t a legújabb A350-esre (azt hiszem ez volt a legutóbbi).
Szerencsésen végigment a folyamat. Újraindítottam és innentől nincs kép a monitoron. Mondom anyád!
Többször próbáltam, de semmi. Mondom OK, akkor előkaparok egy régi VGA kábelt, hátha azzal lesz kép (Display port esetleg alapból kinyomva?).
1 órányi pincetúrás után a kedvesem segítségével lett is egy végre. Eléggé lemondóan dugtam rá a gépre. Újraindítottam, imádkoztam egyet és.... és semmi! Nincs kép. No akkor még kiszedtem a benne található elemet is, meg a jumpert is bactattam, hátha. Ezután ismét próba és... semmi! Anyáztam kicsit és már készültem egy szervizes sztorira. Ekkor még ment a gépezet, villogtak a ledek rajta, de kép sehol. Mondom OK, vége kikapcs. A monitort kikapcsoltam, de jött egy érzés, hogy vissza kéne kapcsolni.
No ekkor jött el a csoda. A monitort visszakapcsolva látom, hogy a gép éppen szüttyög valami hálózati eszközöket keresve, hogy onnan bootoljon. Győzelem! Ezután visszadugtam a másik kábelt és egy monitor ki-be kapcs után azon is volt kép
Újraindítottam, be BIOS-ba, UEFI átrakva LEGACY-ra és már élt is a szép Ubuntu szerverem.
Az újraindulások, venti pörgetések megszűntek. Leszedtem stress programot is hozzá, meg egy sensor nevűt is, és pár percig 100-ra pörgettem. 60-65 fokon maradt a proci hője, azóta is szépen működik.Ezt csak azért írtam le, hogy ha valakinek HPE Gen10 van, ZA10A290 BIOS-szal és elő jönne egy ilyen túlmelegedéses leállásos sztori, akkor úgy néz ki, hogy ez megoldja.
Nekem este 10-re sikerült a dolog, 6 órát szívtam vele, másnak nem kell ennyit, ha erre rátalál.
Remélem, hogy innentől sok évig nem lesz semmi bajom vele, mert alig fél éves a gép és hosszútávra vettem. -
RazoR
veterán
-
bon
őstag
Szerintem hosszútávon jobb megoldás a média tartalmakat nfs-n vagy smb-n megosztani. Ehhez nem kell upgradelned a hardware-t a microserverben.
PC-n, notebookon, mobilon és tableten könnyű elérni, a TV-k mellé meg kell egy médialejátszó, ami nagyságrendekkel többet fog tudni, mint a TV beépített szoftvere.
Szerintem a legjobb megoldás, eddig több helyen bizonyított, Serviio, átkódolás kikapcsolva, mert felesleges.
-
Fifi
őstag
Köszönöm a válaszaitok. Igazából minden kérdésemre megkaptam a választ. Megpróbálok e-bayról jövő hónapban beszerezni egy procit és nézek rá biztos ami biztos egy jobb hűtőt. Nálam 2 kliens nagy ritkán (évente 2x) max 3 amit kell bírjon egyenlőre, de ebből egy mindig sd minőség (feleségem sorozatai
)
A videokari vs plex regisztráció sajna ugrott. Már korábban néztem, de havi vagy éves... én meg az ilyennek nem vagyok híve. Egyszer akarok fizetni egy progiért azt felejtsük el egymást. De havonta nem szeretek tejelni.Szerintem hosszútávon jobb megoldás a média tartalmakat nfs-n vagy smb-n megosztani. Ehhez nem kell upgradelned a hardware-t a microserverben.
PC-n, notebookon, mobilon és tableten könnyű elérni, a TV-k mellé meg kell egy médialejátszó, ami nagyságrendekkel többet fog tudni, mint a TV beépített szoftvere.
-
Gabesz84
őstag
Köszönöm a válaszaitok. Igazából minden kérdésemre megkaptam a választ. Megpróbálok e-bayról jövő hónapban beszerezni egy procit és nézek rá biztos ami biztos egy jobb hűtőt. Nálam 2 kliens nagy ritkán (évente 2x) max 3 amit kell bírjon egyenlőre, de ebből egy mindig sd minőség (feleségem sorozatai
)
A videokari vs plex regisztráció sajna ugrott. Már korábban néztem, de havi vagy éves... én meg az ilyennek nem vagyok híve. Egyszer akarok fizetni egy progiért azt felejtsük el egymást. De havonta nem szeretek tejelni.Lehet 1x is fizetni:
Lifetime 119,99 €EUR -
scansat
tag
Köszönöm a válaszaitok. Igazából minden kérdésemre megkaptam a választ. Megpróbálok e-bayról jövő hónapban beszerezni egy procit és nézek rá biztos ami biztos egy jobb hűtőt. Nálam 2 kliens nagy ritkán (évente 2x) max 3 amit kell bírjon egyenlőre, de ebből egy mindig sd minőség (feleségem sorozatai
)
A videokari vs plex regisztráció sajna ugrott. Már korábban néztem, de havi vagy éves... én meg az ilyennek nem vagyok híve. Egyszer akarok fizetni egy progiért azt felejtsük el egymást. De havonta nem szeretek tejelni. -
vikkboy
tag
Egy E3-12xxVy proci transzkódoláskor melegedni is fog, így nem elég csak a G1610T-t xeonra cserélni, a hűtését is meg kell oldani. Nekem 1220Lv2 van benne, eredeti hűtéssel, egy kicsit magasabb hőmérsékletet mér az iLO, mint G1610T-nél. Elbír egyszerre egy xeon-os gen8 3-4 tv-t plexel? Transzkódolással biztosan nem. Én inkább médialejátszó irányba indultam 1-2 éve, SMB-n, de max FHD anyagot nézek, 4k tv-m, 4k-s anyagom nincs jelenleg
simán megy a 4 transcodolás, debian vm alatt 1230v2 gyári hűtővel. de előbb fogy el a proci mint hogy felszálljon a gép.
-
lordjancso
senior tag
Bocsi most nézem hogy elvileg raid nélkül is menni fog, parancsolj egy megoldás rá innen a fórumból: [link].
Én mikor elsőre használtam raid tömböt hoztam létre hozzá és arról bootoltam de elvileg a sata vezérlő AHCI-ról Legacy-re állításával választható marad, utánna pedig vissza lehet állítani, ahogy a linkelt hsz-ben levő linkekek is van - hozzáteszem nekem a raides megoldás ment ezt nem próbáltam. Azóta meg SD kártyáról bootol a gép ESXI-vel.
Mindenkitől kérdés:
ESXI 6.5 van fenn visszaállított driverekkel, hogy legyen lemez performance. Van lehetőség, arra hogy lementsem a VM gépek fájljait? A webes host adminban van lehetőség rá, de nekem csak egy pár Kbyte nagyságú fájlt tölt le mikor a fájlok letöltésére kattintok. Van erre valami megoldás?
Köszönöm szépen, már olvasom is!

-
deci
tag
Van TC plugin a vmdk file-okhoz és elvileg az ESXI alól is megosztható könyvtár smb-n.
[Itt] és [itt] olvastam tegnap (az első hozzászólás második része).
Ha smb/nfs nem megoldható, akkor SSH-n másolható usb-re. Még nem próbáltam ki, elég kezdő vagyok esxi alatt.@deci:
Én is néztem, de elég drága jószág a 1260/1265, hasonlóan a 1220Lv2-höz.
szerk2: Virtuális gépen futó xpeno-val max kettő plex klienset bírhat el transzkódolva, az említett lehetséges kliens szám miatt én inkább lejátszóval próbálkoznék.Tudom, hogy drága, de használtan skerült szerezni egyet és nagyobb hőtermelésűt nem akartam, így maradt ez.Nekem nem virtuális alatt fut, lehet virtuális alatt máshogy mennek a dolgok

-
Coyot
őstag
Van TC plugin a vmdk file-okhoz és elvileg az ESXI alól is megosztható könyvtár smb-n.
[Itt] és [itt] olvastam tegnap (az első hozzászólás második része).
Ha smb/nfs nem megoldható, akkor SSH-n másolható usb-re. Még nem próbáltam ki, elég kezdő vagyok esxi alatt.@deci:
Én is néztem, de elég drága jószág a 1260/1265, hasonlóan a 1220Lv2-höz.
szerk2: Virtuális gépen futó xpeno-val max kettő plex klienset bírhat el transzkódolva, az említett lehetséges kliens szám miatt én inkább lejátszóval próbálkoznék.Köszi meglesem. SSH megoldás és fizikai eszközre másolás megvan hogy működik, de azért azt macerásnak érzem na

A proci témához nekem is egy E3-1265L v2 van benne, nem transzkódolok ritkán van 30% nál nagyobb load a serveren de sosem láttam még 40 foknál nagyobb CPU értéket a logban.
-
kgymac
őstag
Bocsi most nézem hogy elvileg raid nélkül is menni fog, parancsolj egy megoldás rá innen a fórumból: [link].
Én mikor elsőre használtam raid tömböt hoztam létre hozzá és arról bootoltam de elvileg a sata vezérlő AHCI-ról Legacy-re állításával választható marad, utánna pedig vissza lehet állítani, ahogy a linkelt hsz-ben levő linkekek is van - hozzáteszem nekem a raides megoldás ment ezt nem próbáltam. Azóta meg SD kártyáról bootol a gép ESXI-vel.
Mindenkitől kérdés:
ESXI 6.5 van fenn visszaállított driverekkel, hogy legyen lemez performance. Van lehetőség, arra hogy lementsem a VM gépek fájljait? A webes host adminban van lehetőség rá, de nekem csak egy pár Kbyte nagyságú fájlt tölt le mikor a fájlok letöltésére kattintok. Van erre valami megoldás?
Van TC plugin a vmdk file-okhoz és elvileg az ESXI alól is megosztható könyvtár smb-n.
[Itt] és [itt] olvastam tegnap (az első hozzászólás második része).
Ha smb/nfs nem megoldható, akkor SSH-n másolható usb-re. Még nem próbáltam ki, elég kezdő vagyok esxi alatt.@deci:
Én is néztem, de elég drága jószág a 1260/1265, hasonlóan a 1220Lv2-höz.
szerk2: Virtuális gépen futó xpeno-val max kettő plex klienset bírhat el transzkódolva, az említett lehetséges kliens szám miatt én inkább lejátszóval próbálkoznék. -
deci
tag
Egy E3-12xxVy proci transzkódoláskor melegedni is fog, így nem elég csak a G1610T-t xeonra cserélni, a hűtését is meg kell oldani. Nekem 1220Lv2 van benne, eredeti hűtéssel, egy kicsit magasabb hőmérsékletet mér az iLO, mint G1610T-nél. Elbír egyszerre egy xeon-os gen8 3-4 tv-t plexel? Transzkódolással biztosan nem. Én inkább médialejátszó irányba indultam 1-2 éve, SMB-n, de max FHD anyagot nézek, 4k tv-m, 4k-s anyagom nincs jelenleg
Azért választottam ezt a procit TDP-je 45 Watt, így közelebb áll a gyári hűtés 35 Watt-jához, mint a többi proci, amik lehetnek mondjuk 69 Watt-osak is.
Egy FHD transzkódra a plex szerint kell kb. 2000 passmark pont ez a proci tud 6600 körüli passmarkot, bőven elég a transzkódoláshoz és egyszerre elbír többet is próbáltam.
De a plexes transzkódolást ne úgy képzeld, hogy 100%-on pörgeti a procit egész idő alatt, megcsinál egy kis szeletet az elején 100%-on aztán folyamatosan csinálja már alacsonyabb kihasználtság mellett, nem kell félni tőle, hogy megfőzi a procit.
Az ajtó le van véve így jobban szellőzik a 4db szerver vinyó is

-
Coyot
őstag
Értem. És tudnál ebben segíteni pár mondatban?

Bocsi most nézem hogy elvileg raid nélkül is menni fog, parancsolj egy megoldás rá innen a fórumból: [link].
Én mikor elsőre használtam raid tömböt hoztam létre hozzá és arról bootoltam de elvileg a sata vezérlő AHCI-ról Legacy-re állításával választható marad, utánna pedig vissza lehet állítani, ahogy a linkelt hsz-ben levő linkekek is van - hozzáteszem nekem a raides megoldás ment ezt nem próbáltam. Azóta meg SD kártyáról bootol a gép ESXI-vel.
Mindenkitől kérdés:
ESXI 6.5 van fenn visszaállított driverekkel, hogy legyen lemez performance. Van lehetőség, arra hogy lementsem a VM gépek fájljait? A webes host adminban van lehetőség rá, de nekem csak egy pár Kbyte nagyságú fájlt tölt le mikor a fájlok letöltésére kattintok. Van erre valami megoldás?
-
kgymac
őstag
Szia!
Nekem egy E3-1265L v2 van benne, nekem is van plex, nagyon jól transzkódol ha kell.
Azt tudnod kell, hogy külső/belső videókártyát csak akkor fog használni kódolásra ha előfizető vagy az ingyenes verzióban csak a CPU-ra tudsz hagyatkozni.LG Tv-re van egy Xplay nevezetű lejátszó, ami kompatibilis a plex szerverrel, fizetős, de van 5 napos kipróbálási lehetőség és általában mindent direktben játszik de ha transzkódolni kell azt is kiirja piros (T) jelzéssel mondjuk a felirat miatt, ilyenkor ha kilövöd a feliratot akkor már nem traszkódol.
Ha több kérdésed van a plexről tényleg nézz át a plex-es topicba.
Üdv.
deciEgy E3-12xxVy proci transzkódoláskor melegedni is fog, így nem elég csak a G1610T-t xeonra cserélni, a hűtését is meg kell oldani. Nekem 1220Lv2 van benne, eredeti hűtéssel, egy kicsit magasabb hőmérsékletet mér az iLO, mint G1610T-nél. Elbír egyszerre egy xeon-os gen8 3-4 tv-t plexel? Transzkódolással biztosan nem. Én inkább médialejátszó irányba indultam 1-2 éve, SMB-n, de max FHD anyagot nézek, 4k tv-m, 4k-s anyagom nincs jelenleg
-
deci
tag
"A TV-nek tuti kell a transzkódolás? mi történik ha letiltod a transzkódolást?"
Fogalmam sincs hogy kell-e. Hol tudom letiltani a transzkódolást? Mert a Plex menüben a 'Beállítások' /'Kódoló'
menüben letiltást nem látok. Olyan van, hogy :
-automatikus
-Prefer higher speed encoding
-Prefer higher quality encoding
-Make my CPU hurtNem akarnék videokábelezni. Ezért is van jó LAN-om. Túl sok a gép amin/aki nézni akar a tárról.
Amit észrevettem, hogy PC-n ugyanaz a film megy szépen a pley player-el, de a TV-n szaggat erősen. Szóval a formátumháború (na meg az ncore felhasználóbarát tömörítésének hála) a tv-n jobban érezteti a hatást.
Viszont van egy szinte új HD 5450 low profil low power videokarim...ha azt érdemes bele tudom tenni.Szia!
Nekem egy E3-1265L v2 van benne, nekem is van plex, nagyon jól transzkódol ha kell.
Azt tudnod kell, hogy külső/belső videókártyát csak akkor fog használni kódolásra ha előfizető vagy az ingyenes verzióban csak a CPU-ra tudsz hagyatkozni.LG Tv-re van egy Xplay nevezetű lejátszó, ami kompatibilis a plex szerverrel, fizetős, de van 5 napos kipróbálási lehetőség és általában mindent direktben játszik de ha transzkódolni kell azt is kiirja piros (T) jelzéssel mondjuk a felirat miatt, ilyenkor ha kilövöd a feliratot akkor már nem traszkódol.
Ha több kérdésed van a plexről tényleg nézz át a plex-es topicba.
Üdv.
deci -
lordjancso
senior tag
-
Coyot
őstag
Sziasztok!
Vettem egy ssd-t és egy beépítő keretet, hogy az odd helyére be tudjam kötni és ezen futna a rendszer.
A SATA5 ODD-re fogom kötni az ssd-t, de úgy hallottam, hogy ha nem használom a RAID kontrollert (és nem használom - jelenleg egy hdd van a szerverben), akkor nem fog bootolni a SATA5-ről.
Ez igaz?
Milyen egyéb megoldást javasoltok?
Köszi szépen!Készítesz egy 1 lemezes raid tömböt az SSD-ből és akkokr fog bootolni róla. Tehát raid vezérlő bekapcs lesz belőle.
-
lordjancso
senior tag
Sziasztok!
Vettem egy ssd-t és egy beépítő keretet, hogy az odd helyére be tudjam kötni és ezen futna a rendszer.
A SATA5 ODD-re fogom kötni az ssd-t, de úgy hallottam, hogy ha nem használom a RAID kontrollert (és nem használom - jelenleg egy hdd van a szerverben), akkor nem fog bootolni a SATA5-ről.
Ez igaz?
Milyen egyéb megoldást javasoltok?
Köszi szépen! -
Gabesz84
őstag
Hát, az megvan. De mind a tv mind a PC az eredeti full HD 1080p 30 Mbps minőségben játssza a filmet. Ezért is nem értem, hogy egy ilyen film és egy SD film egyidejű lejátszása miért gond, hisz gyakorlatilag így nem transzkódol.
Az nem gond, hogy a "Transcoder temporary directory" -nál nincs semmi beállítva?
Azt vettem észre ugyanis, hogy ha elindítom a két filmet akkor 30-50 percig megy normálisan a tv-n aztán kezd akadozni. Ha megállítom a pillanat stop-al és várok kicsit, akkor utána megint megy egy darabig.Ha transzkódol, akkor ennek a procinak már 1 film streamelése is gond, mert gyenge. Ez van.

Tedd bele a hd5450-et, hátha tudja gyorsítani a transzkódolást, ha már letiltani nem lehet teljesen.
A filmlejátszás akadozása a TV-n lehet azért van mert gyenge hozzá a TV is, ezt meg az akadozós film prendrive-ra másolásával és közvetlenül a TV-be dugva tudod csak kipróbálni.Én innen tovább passzolok PLEX ügyben, más ötletem nincs. Viszont van itten egy PLEX-es topik, lehet ott többet tudnak segíteni.
-
scansat
tag
a kliensben keress a Quality alatt Video quality beállításokat, itt ha maximum-ra állítod, akkor nem transzkódol elvileg, ha a kliens egyébként le tudja játszani.
Esetleg "Direct play" nevű beállítást keress.Letiltani a transzkódolást google találatai alapján azt mondom hogy nem lehet.
Régen plexeztem már, most csak az androidos klienst tudtam megnézni
5450-et érdemes beletenni, amíg a forrásaid h264-esek. Azt hogy a plex kezd-e valamit vele, jó kérdés

Én múlt héten dobtam ki a hd6450-et belőle (ugyanaz mint hd5450), nekem direktben van hdmi-vel a TV-re kötve.Hát, az megvan. De mind a tv mind a PC az eredeti full HD 1080p 30 Mbps minőségben játssza a filmet. Ezért is nem értem, hogy egy ilyen film és egy SD film egyidejű lejátszása miért gond, hisz gyakorlatilag így nem transzkódol.
Az nem gond, hogy a "Transcoder temporary directory" -nál nincs semmi beállítva?
Azt vettem észre ugyanis, hogy ha elindítom a két filmet akkor 30-50 percig megy normálisan a tv-n aztán kezd akadozni. Ha megállítom a pillanat stop-al és várok kicsit, akkor utána megint megy egy darabig. -
Gabesz84
őstag
"A TV-nek tuti kell a transzkódolás? mi történik ha letiltod a transzkódolást?"
Fogalmam sincs hogy kell-e. Hol tudom letiltani a transzkódolást? Mert a Plex menüben a 'Beállítások' /'Kódoló'
menüben letiltást nem látok. Olyan van, hogy :
-automatikus
-Prefer higher speed encoding
-Prefer higher quality encoding
-Make my CPU hurtNem akarnék videokábelezni. Ezért is van jó LAN-om. Túl sok a gép amin/aki nézni akar a tárról.
Amit észrevettem, hogy PC-n ugyanaz a film megy szépen a pley player-el, de a TV-n szaggat erősen. Szóval a formátumháború (na meg az ncore felhasználóbarát tömörítésének hála) a tv-n jobban érezteti a hatást.
Viszont van egy szinte új HD 5450 low profil low power videokarim...ha azt érdemes bele tudom tenni.a kliensben keress a Quality alatt Video quality beállításokat, itt ha maximum-ra állítod, akkor nem transzkódol elvileg, ha a kliens egyébként le tudja játszani.
Esetleg "Direct play" nevű beállítást keress.Letiltani a transzkódolást google találatai alapján azt mondom hogy nem lehet.
Régen plexeztem már, most csak az androidos klienst tudtam megnézni
5450-et érdemes beletenni, amíg a forrásaid h264-esek. Azt hogy a plex kezd-e valamit vele, jó kérdés

Én múlt héten dobtam ki a hd6450-et belőle (ugyanaz mint hd5450), nekem direktben van hdmi-vel a TV-re kötve. -
scansat
tag
nem tudom hogy a PLEX a videokártyát tudja-e használni, de ha transzkódolni akarsz, és még a 4k-t is, akkor egyrészt nincs olyan proci ebbe a gépbe ami elég lenne. Viszont elméletben egy geforce gtx 1050 tud encodeolni és decodeolni is h265-öt.
A TV-nek tuti kell a transzkódolás? mi történik ha letiltod a transzkódolást?
Mennyire messze van a TV-től a szerver, nem egyszerűbb beledobni egy hdmi-s videokártyát?
Az LG-k elég sok fájlformátumot ismernek."A TV-nek tuti kell a transzkódolás? mi történik ha letiltod a transzkódolást?"
Fogalmam sincs hogy kell-e. Hol tudom letiltani a transzkódolást? Mert a Plex menüben a 'Beállítások' /'Kódoló'
menüben letiltást nem látok. Olyan van, hogy :
-automatikus
-Prefer higher speed encoding
-Prefer higher quality encoding
-Make my CPU hurtNem akarnék videokábelezni. Ezért is van jó LAN-om. Túl sok a gép amin/aki nézni akar a tárról.
Amit észrevettem, hogy PC-n ugyanaz a film megy szépen a pley player-el, de a TV-n szaggat erősen. Szóval a formátumháború (na meg az ncore felhasználóbarát tömörítésének hála) a tv-n jobban érezteti a hatást.
Viszont van egy szinte új HD 5450 low profil low power videokarim...ha azt érdemes bele tudom tenni. -
scansat
tag
Nekem xeon van benne1230v2 vmware alatt fut a debian. Plexbe ritkán megy a direkt play attól fugg milyen a forrás állomány ha felirat van akkor biztosan transcodol, de valamikor csak a hangot. Ennek ellenére frankón tud 2-3 egyidejű lejatszast(full hd) , de akkor a load 10 felett van. Amúgy meg a plexben van dlna is akkor nem csinál semmit a vidikkel = 0 terhelese van a cpunak. Lg tv-n nem is nagyon megy direkt playban.
Az szép. Nekem is valami ilyesmi kellene. Ahogy látom ez a processzor 37W és 107W közt fogyaszt. Bírja ezt a Gen8-ak tápja? A másik: mennyi RAM-ot használsz?
Új hozzászólás Aktív témák
-
3800 - 3701
5650 - 5601 5600 - 5501 5500 - 5401 5400 - 5301 5300 - 5201 5200 - 5101 5100 - 5001 5000 - 4901 4900 - 4801 4800 - 4701 4700 - 4601 4600 - 4501 4500 - 4401 4400 - 4301 4300 - 4201 4200 - 4101 4100 - 4001 4000 - 3901 3900 - 3801 3800 - 3701 3700 - 3601 3600 - 3501 3500 - 3401 3400 - 3301 3300 - 3201 3200 - 3101 3100 - 3001 3000 - 2901 2900 - 2801 2800 - 2701 2700 - 2601 2600 - 2501 2500 - 2401 2400 - 2301 2300 - 2201 2200 - 2101 2100 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Angol nyelvű infók (BIOS, RAM lista, driverek, stb.)
- Battlefield 6
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Milyen monitort vegyek?
- Ingatlanos topic
- Shield TV-t csinált a Shieldből az NVIDIA
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Xbox tulajok OFF topicja
- Kirúgással fenyegeti mérnökeit az Intel vezére
- További aktív témák...
- Microsoft: Windows / Office / Server / Stb.
- Samsung Galaxy Watch7 40mm LTE, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy A56 5G / 8/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 256GB Gold -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5238, 100% Akksi
- -50% Dobozos Új Lenovo ThinkPad X1 gen 10 2-in-1 Ultra 7 268V 32gb ram Inter Arc 140V Gari 2030
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest








![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

)


