Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#34151) demars


demars
addikt

Sziasztok!

Nemrég lettem HP tulajdonos! (HP EliteBook 8460p) Win7 döcög rajta.
Milyen drivereket kell illetve érdemes telepíteni? ( legfrissebb vga, cpu, stb kell? vagy elég amit a win felpakolt?)
A HP honlapján láttam sok extra drivert, mik azok amik használhatók is? (multimédiás, biztonsági szoftverek...
diagnosztikai eszközök, op rendszer javítás. stb. )
Azt honnan tudhatom meg, hogy az én gépem base modell notebook vagy notebook vagy notebook energy star ? Számít ez egyáltalán? ( ITT)

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#34152) hamham


hamham
tag

Hp laptopom ventilátora elkezdett berregni, előfordult már korábban, de akkor egy újraindítás segített neki, ráadásul nem is volt ilyen hangos. Vártam egy hetet hátha most is elmúlik, de nem. Tudna valaki segíteni, hogy pontosan milyen ventilátor kell és honnan célszerű beszerezni. A laptop típusa: DV6-1308SL, találtam egy ilyen számot is VS040EA#ABZ
Mennyire ajánlatos otthon megcsinálni a cserét, mert találtam egy egészen jó youtube videót [link]

(#34153) amdathlonxp válasza Aethelstone (#34078) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Szia
esetleg hp g6000 hez tudnál w7 drivert? sehol nem találok.

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#34154) NEMO1968 válasza hamham (#34152) üzenetére


NEMO1968
őstag

Az attól függ,mennyire érzed bátornak magad,ill. mennyire félted a gépet. :K
Elég tisztességesen szét kell bombázni,és ha valamit nem jól csinálsz,kezdheted elölről.
Amúgy meg lehet csinálni,csak pl nekem egy Pavilion DV 9700-asra egy délutánom ráment :D .

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#34155) Aethelstone válasza amdathlonxp (#34153) üzenetére


Aethelstone
addikt

Hali. Itt Vista driverek vannak, de jó eséllyel win7-hez is jók.

[link]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#34156) amdathlonxp válasza Aethelstone (#34155) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Helló
Ezeknek már a 95% végigprobáltam és nem jó,erre most találomra ráböktem egyre és egyből fel ment :C
Nem tudom hogy csinálod de kösz :R

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#34157) Aethelstone válasza amdathlonxp (#34156) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nem tudom. Megérzés :) Örülök, hogy sikerült :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#34158) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Adott egy ismerős hp laptopja.
Elmondása szerint leöntötte egy pohár borral, a folyadék azonnal le lett öntve és le is lett csúrgatva utána és ki lett szárítva. Be és ki is lehet kapcsolni a gépet, de csak egy betűt lehet vele írni, de azt végtelen mennyiségben. Egyenlőre ennyit tudok róla.
Szerintetek mit kellene megnézni és kicserélni benne?

(#34159) NEMO1968 válasza Ice&Lime (#34158) üzenetére


NEMO1968
őstag

Először is le kéne kötnöd a bill.-t,és kipróbálnod egy USB-s bill.-el.
Ha úgy huzamosabb ideig nincs probléma,akkor valszeg megúszod egy bill. cserével.
Esetleg meg lehet próbálni szétszedni,kitakarítani,kimosni.
Van rá esély(ha nem is sok)hogy még jó is lesz,de a cserére is fel kell készülni.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#34160) GABESZ1974


GABESZ1974
csendes tag

Sziasztok! Nekem egy HP 2530P gépem van! kérdésem hogy meddig lehet növelni a memóriát! most 2gb és hogy lehet e illetve hogyan lehet gyorsítani?!

Köszi!

(#34161) Aethelstone válasza GABESZ1974 (#34160) üzenetére


Aethelstone
addikt

Szia!

A leírás [link] szerint max. 8GB. Viszont DDR2, így manapság nagyon drága játék 8-at beletenni. Szerintem 4-re érdemes felrántani, az még viselhető. Proci milyen van benne?

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#34162) GABESZ1974 válasza Aethelstone (#34161) üzenetére


GABESZ1974
csendes tag

szia a proci Intel(R) Core(TM) 2Duo CPU L9400 1.87GHz

(#34163) Aethelstone válasza GABESZ1974 (#34162) üzenetére


Aethelstone
addikt

Ahogy látom, prociban már nem nagyon tudsz erősíteni. SSD-vel gyorsíthatod.

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#34164) GABESZ1974


GABESZ1974
csendes tag

igen én is erre gondoltam! köszi a segítséget!

(#34165) amdathlonxp válasza Aethelstone (#34161) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Szia küldtem egy pü-t

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#34166) Aethelstone válasza GABESZ1974 (#34164) üzenetére


Aethelstone
addikt

Szívesen :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#34167) Aethelstone válasza amdathlonxp (#34165) üzenetére


Aethelstone
addikt

Még nem jött meg :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#34168) Ice&Lime válasza NEMO1968 (#34159) üzenetére


Ice&Lime
veterán

köszi ez jó ötlet.
de szerinted nem mehetett bele valamennyi bor az alaplapba? vagy akkor be sem kapcsolt volna ugye...?..
vagy ha rászáradt borral is működik a lap?..

(#34169) lolka1980 válasza Ice&Lime (#34168) üzenetére


lolka1980
aktív tag

"vagy ha rászáradt borral is működik a lap?.."
:D :D :D

Ne haragudj,de ez nagyon tetszik.

(#34170) NEMO1968 válasza Ice&Lime (#34168) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ha azonnal meg lett fordítva,lefolyatva(rázva)csöpögtetve a bor,akkor nem valószínű.
Úgyis kiderül,mikor lekötöd a bill.-t,mert ha alatta találsz valamit,akkor lehet hogy az alaplapon is van.
Akkor óvatosan le kéne mosni valamivel,de ha eddig csak a bill.-el volt probléma,jó eséllyel megúsztad.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#34171) Ice&Lime válasza NEMO1968 (#34170) üzenetére


Ice&Lime
veterán

hát, kíváncsi leszek milyen lesz, mert eddig csak a gép tulajdonosának az ismerőse mondta el nekem, amől ugye kimaradhatott azért pár részlet is.
akkor megkérem hozza el aztán kiderül milyen is valójában a cucc.
majd még írni fogok ez ügyben. addig is köszi a választ.

(#34169) lolka1980: köszi, igyekszik az ember.

[ Szerkesztve ]

(#34172) lolka1980 válasza Ice&Lime (#34171) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Komolyan ne haragudj nem sértésnek szántam.
De hát borral?Kávéval meg üdítővel "szokták".........Hát ez így sikerült.

(#34173) Ice&Lime válasza lolka1980 (#34172) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Áh, semmi baj, én sem úgy vettem.
Egyébként nem én öntöttem le vele, hanem egy ismerős volt az, ahogy azt az indító hozzászólással is kezdtem (#34158).

[ Szerkesztve ]

(#34174) NEMO1968 válasza Ice&Lime (#34173) üzenetére


NEMO1968
őstag

Értem!!!
Az ismerős ismerősének a barátnőjének a lányának a férje mondta :D .
Ezt tényleg jobb inkább látni :K .

olka1980
Már megbocsáss,nem sértés és kötekedés,de mindenkinek szuverén joga,hogy mivel önti le a gépét :D .
Neki borra szottyant kedve. ;]
Lehetett volna rosszabb is(méz,forró csoki,szurok) :D :Y

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#34175) Ice&Lime válasza NEMO1968 (#34174) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Mellesleg csak azért kérdeztem meg a dolgot, hogy bevállaljam e.

(#34176) Skyline18


Skyline18
tag

sziasztok!
kérem írjon nekem privát üzenetet akinek HP 620-as típusú laptopja van!
fontos lenne
Teljesen mindegy milyen felszerelt a gép. lényeg hogy működjön neki!
köszi előre is annak aki ír!!

(#34177) lolka1980 válasza Ice&Lime (#34175) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Csak ha nagyon jó ismerősöd.
Személyes tapasztalatom,hogy jobb az ilyenből fizikailag kimaradni,Tanács az lehet de az is csak szigorúan tanács!
Én úgy jártam mint te illetve hasonlóan,ismerősöm kihúzta a laptop oldalán található dvd tálcát majd sikeresen letörte.
Vettem neki egyet helyette kicseréltem működött majd kb 1/2 év múlva beadta az unalmast az úristennek nem írt lemezt csak hibásan amiért természetesen én voltam a hibás.Na akkor megfogadtam ilyet meg hasonlót többet nem vállalok.
Megjegyezném a DVD írót garanciában kicserélték azóta működik szépen

(#34178) amdathlonxp válasza lolka1980 (#34177) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Helló
Én nyáron önteni szeretem volna egy pohár kólát ismerősöméknél kicsúrant a pohárból 3 csepp a gép alá folyt persze azonnal kihúztam ,levettem az aksit kiráztam de soha többé nem adott képet vettem helyette neki egy másikat még jobbat is de azt hitte a haverom hogy ezzel együtt élettartam garanciát is vállaltam rá kb a 3 kisebb alkatrészcsere javítgatás után megadtam neki egy laptop szerviz telefonszámát,azóta nem adok el laptop-ot ismerősnek, :D
persze ez is mindig más gépével történik sajátommal soha lehet azért mert nem tárolóm az üditökkel egy asztalon. :)

ui nagyon nagy mákod van ha csak ennyi a baj..

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#34179) SeniorTilla válasza Ice&Lime (#34175) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én nem vállalnám be a helyedben, egyrészt azokért amiket az előttem szólók leírtak, másrészt:

A bor savas folyadék, ami az alaplapba folyva marni kezdi a fémeket. Ez lehet, hogy csak később okoz majd problémát, azaz pl. egy hónap múlva egyszercsak nem indul el a gép. Aztán majd jönnek a kérdések, hogy miért, hiszen te megcsináltad... és azt mondtad, csak a bill-el van baj...

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#34180) oliwire válasza SeniorTilla (#34179) üzenetére


oliwire
őstag

Így van, a bor később elkezdi enni az áramköröket. Ilyenkor talán még óvatosan át lehet törölni az alaplapot egy speciális alkoholos oldattal, de ahhoz nagyon szét kell szedni a gépet.

(#34181) 426os válasza Ice&Lime (#34175) üzenetére


426os
őstag

Telefonoknál az ultrahangos tisztítást szokták javasolni ilyen esetben, az többet ér, mint törölgetni az ic-ket. Gondolom laptopnál is alkalmazható. Persze az sem garantálja a további hibamentes működést, de talán a leghatásosabb megoldás.

.

(#34182) SeniorTilla válasza 426os (#34181) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Régi tapasztalataim szerint az is jó, ha tiszta csapvízzel átmosod a teljesen áramtalanított (bios elem is) alaplapot, és utána alaposan kiszárítod. Mi anno 2-3 napot hagytuk a radiátor felett egy Gericom gép alaplapját, amit kintfelejtettek a monszunesőben a sátor mellett egy expedíción. Kicsit beázott. Azóta is hibátlanul megy, illetve sok évig ment, most már nem tudom mi van vele. Kóla, sör, kávé is lett így kimosva gépekből, és működtek.

Az idő viszont sokat számít, ha napokat várnak vele, akkor kevés az esélye.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#34183) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Mindenkinek, akik a témához szóltatok és megpróbáltatok segíteni: (#34158)
Köszi a tanácsokat, megfogadtam és inkább lemondtam a dolgot, nem vállaltam be.
Azt tanácsoltam, hogy vigye szervizbe inkább.
Még egyszer köszi mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#34184) demars válasza SeniorTilla (#34182) üzenetére


demars
addikt

hmmm nem desztillált vizet akartál írni?? Úgy tudom azzal lehet, abban nincsenek ásványi anyagok, sók stb...
Én szemtanúja voltam egy ilyen tisztításnak... apró darabokra szedte a srác... esőt kapott. Azt mondta jól le kell mosni desztvízzel... h ne maradjon az áramkörökön semmi sem. Utána jött az alkohol és az alapos szárítás. 4 vagy 5 napba telt, de működött!!!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#34185) SeniorTilla válasza demars (#34184) üzenetére


SeniorTilla
veterán

nem, mert a desztillált víz az egyik legerősebb oldószer, soha nem szabad vele dolgozni, nem véletlenül van betiltva. sima csapvíz

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#34186) lolka1980 válasza SeniorTilla (#34185) üzenetére


lolka1980
aktív tag

A víz oldja a
Nátriumot,káliumot,kalciumot,magnéziumot,vasat,mangánt,....................................
Meg még ki tudja miket.
Vagyis ha a sima víz feloldotta ezeket akkor már más dolgot nem is tud oldani ezért kell sima csapvizet használni.Vagyis így elveszíti a maró hatását.
:)

[ Szerkesztve ]

(#34187) pycur válasza hamham (#34152) üzenetére


pycur
tag

Helló!

Tesómnak is egy HP Pavilion DV6 gépe van. Szétszedni szerencsére nem ördöngősség. Alulról minden csavar ki, bill és fedél le, kábelek szét, képernyő le. Utána már csak ki kell emelni az alaplapot. Kb semmi se tartja.

Viszont ám nekem is támadt egy problémám vele:
A hűtése totál megadta magát, vagy a gép lett rossz, vagy nem tudom.
15 perc idle módban, akár a biosban állva is és felfő a proc és a chipeki 100 fokig (aida64-el 96-ig néztem) és kikapcsol a gép.
A chipeket hiába pasztázom be, semmit se ér mert a hűtés elvezető cső izét nem lehet rendesen rácsavarozni a chipekre. Szóval van köztük rés ha jól látom. 2 befelé csavarás után megáll a csavar hogy neki ennyi elég volt. Ha megnyomom lefelé akkor érezni, hogy még mehetne de nincs mit tenni.
Most kb használhatatlan állapotban van a gép.
Mit lehet ezzel tenni? Ha veszek új hűtőt az megoldja, vagy tudtok egy jobb pasztát rá?
Köszi!

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#34188) SeniorTilla válasza pycur (#34187) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ajánlom az első három találatban szereplő pdf-eket és videót átnézni, akkor nem ér majd meglepetés!

A chipek és a hűtőtönk között lennie kell egy puha, gyurmaszerű anyagnak, ami 1-2mm vastag, ez viszi át a hőt. Sima pasztával nem lesz jó, ilyen cuccot kell alá tenned.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#34190) pycur válasza SeniorTilla (#34188) üzenetére


pycur
tag

Köszi szépen! Valami ilyesminek a nyomait találtam benne is, csak nem tudtam mi az, mert a felismerhetetlenségig szétporladt kb.
Hol tudok ilyet szerezni? Mi ennek a neve?

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#34191) SeniorTilla válasza pycur (#34190) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én nem tudom, de vannak itt többen is akik szervizelnek, majd ők megmondják.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#34192) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello!

Hülye kérdés.

Valakinek van tippje, mi baja lehet egy Compaq CQ56-nak, ami lazán kikapcsol néha? Van, hogy 6 órát megy, de van, hogy fél óra alatt kétszer magától lekapcsol.
Cseréltem benne alaplapot (el se indult), de az új lappal ezt csinálja, illetve a régit megmelegítettem hőléggel, és a régivel is ez a tünet.
Proci AMD Athlon II P320, terhelve Everest szerint 65-67 fokos. Mindenesetre nem terhelésre kapcsol le...
Két tápegységgel is ezt csinálja, akkuja döglött, benne sincs.
Mi a franc okozhat ilyet szerintetek? :D

@pycur : Azaz kéne oda szilikongumi.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#34193) 426os válasza pycur (#34190) üzenetére


426os
őstag

Thermal pad/Hővezető párna. Aprón is van, nem drága.

.

(#34194) lolka1980


lolka1980
aktív tag

Sziasztok!
Volna nekem elitebook 8440p
Hogy lehetne belevarázsolni SSD-t?
Én dizájnos megoldásként ezt találtam.
Vagy esetleg valami más ötlet?
Jó volna ha megmaradna a dvd író.........

[ Szerkesztve ]

(#34195) pycur válasza 426os (#34193) üzenetére


pycur
tag

Köszi szépen, már keresgélem. Remélem ez megoldja azt, hogy ne legyen a fél gép 100 fokos, mert a cpu venti is jobban pörög így mint egy rotációs kapa...
Majd megmondom hogy jó lett e, de lehet hogy csak jövő héten.

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#34196) Aethelstone válasza lolka1980 (#34194) üzenetére


Aethelstone
addikt

Én a gépbe raktam SSD-t és az 500GB-s HDD ment caddy-be. Egyébként ennyi pénzért hardveraprón is van caddy.

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#34197) lolka1980 válasza Aethelstone (#34196) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Már ha beletetted had érdeklődjek már ha nem gond.
Megérte,látványosan "gyorsult" a pc?
Sok jót hallottam felőle és mivel inkább nettezésre és irodai munkára használjuk a pc-t vagyis játékra nem,......
na szóval megéri belefektetni?

(#34198) pycur válasza Aethelstone (#34196) üzenetére


pycur
tag

Én pontosan ugyanezt csináltam, viszont nekem nem hozott semmiféle gyorsulást az ssd. 8 GB ram van a gépemben és vsz azért, a win7 mindent becachel és megyen mint a rakéta. 8-10 megával másolja a fájlokat commander szerint. Ghostolni 15 gigát ugyanúgy 20 percig tart mint hdd-n.
A win betöltési időn se láttam pár másodpercnél több javulást, esetleg annyi, hogy az üdvözöljüköt 1 másodpercig látom. Próbából defragoltam, hogy lássam mire képes, hát ott is szemmértékkel 2,5x volt gyorsabb mint ha hdd-n túrná a fájlokat.
Pedig kingston v300 60gb-ot vettem....400MB/s sebességet ígért.

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#34199) hcl válasza lolka1980 (#34197) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mindenképpen gyorsabb lesz a gép, mert szinte nincs várakozási idő a winyóműveleteken.Márpedig a HDD lassúsága minden procit visszafog. Más kérdés, megér-e annyi pénzt, hogy a Word gyorsabban nyílik meg. (Nekem nem ért, a céges i5-ös lapotpom pl.alig gyorsabb az asztali Core2-es gépemnél, mert mind a kettőben HDD van.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#34200) Aethelstone válasza pycur (#34198) üzenetére


Aethelstone
addikt

Ezt mondjuk konkrétan nem hiszem el :)

Ez a 400MB/s csak egy elméleti maximum...sokmindentől függ.

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.