Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3251) Maxiri


Maxiri
tag

Srácok! A gépemben (6720s) van egy kártyaolvasó az elején. SD,MMC kártyákat olvas. Mivel nincs itthon egyik típusú kártya sem, hogyan bizonyosodjak meg arról, hogy működik az olvasó? Mert a sajátgépben most nincs, lehet, mert üres :)

[ Szerkesztve ]

(#3252) ABE válasza Maxiri (#3251) üzenetére


ABE
őstag

Csak akkor jelenik meg sajátgépben, ha raksz bele kártyát. Ha BIOS-ban nincs letiltva, és a drivere is fel van telepítve, akkor az eszközkezelőben megjelenik Smart Card olvasó néven. :)

(#3253) BluEyes válasza stork13 (#3249) üzenetére


BluEyes
őstag

kvikk láncs button?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#3254) ABE válasza BluEyes (#3253) üzenetére


ABE
őstag

Jogos a két pont, emlékeim szerint nekem is ez ment az idegeimre nx6310-nél. :D

(#3255) Maxiri válasza ABE (#3252) üzenetére


Maxiri
tag

Az eszközkezelőben hol? Mert végignéztem és nincs benne ilyesmi.

(#3256) Eszleny válasza KillHates (#3239) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Itt nem kell regisztrálni: [link]

(#3257) stork13 válasza spyduck (#3250) üzenetére


stork13
aktív tag

Az audio gond megoldódott szerencsére. A másiknál megpróbálom akkor újra az összes drivert, progit. Bár a letöltöttek száma egyezik a honlapon lévők számával.
Köszi
Stork

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#3258) stork13 válasza BluEyes (#3253) üzenetére


stork13
aktív tag

Őőőő, izé, nem értem. :B
Miféle gyorsindító gomb?

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#3259) ABE válasza Maxiri (#3255) üzenetére


ABE
őstag

Bocsánat, kevertem, nem Smart Card Reader a neve, az valami más. :)

Nekem angol XP van, ezért úgy írom, ahogy nálam megjelenik a kártyaolvasó az eszközkezelőben:

PCMCIA and Flash Memory Devices / Texas Instruments PCIxx 12 Integrated FlashMedia Controller

Secure Digital Host Controllers / SDA Standard Compliant SD Host Controller

Mindkettőnek külön pontja van az eszközkezelőben, tehát nincs eldugva. Ha valami hasonló nem jelenik meg nálad, akkor vagy BIOS-ban van letiltva, vagy pedig driver nincsen feltéve hozzá.

Valaki meg tudná mondani, hogy nálam a Smart Card Reader az tulajdonképpen hol van, micsoda és mire jó? :F

[ Szerkesztve ]

(#3260) ABE válasza stork13 (#3258) üzenetére


ABE
őstag

Ezt töltsd le és telepítsd fel: [link]

Valamiért nem jelenik meg a gépedhez való letölthető drivereknél. Én is ezzel szívtam nx6310-nél...

Előző hozzászólásomhoz kiegészítés, mert közben utánanéztem: ez a Smart Card valami biztonsági eszköz, amit a PCMCIA foglalatba lehet belerakni? Tehát tulajdonképpen a PCMCIA foglalat egyben a Smart Card olvasó is? :F

[ Szerkesztve ]

(#3261) spyduck válasza stork13 (#3257) üzenetére


spyduck
nagyúr

Kapcsold be a bluetoothot ha van rajta és úgy telepítsd s szoftvert!

(#3262) Maxiri


Maxiri
tag

Most Én vagyok hülye? A hp.hu drivereknél (Vista Home Basic) nincs is semilyen card reader driver (Storage-nál van egy Intel Matrix Storage Manager). És az eszközkezelőben sincs. És a BIOSban sincs, pedig F.09 -es. Ötlet?

(#3263) Peter M válasza ABE (#3260) üzenetére


Peter M
tag

Smart Card Reader:

Bal oldalon (nálam) a PCMCIA és a SD kártya kozott van egy 2mms nyilás oda kéne behelyezni. A kártya 10xxxFt körül mozog biztonsági boltokban, funkcioja is ua ez Cred Managerbe is beállíthatod vagy akár csak azzal indulhat el a gép.

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#3264) spyduck válasza Maxiri (#3262) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem kell hozzá semmilyen driver!!! Azért nem találod :)

(#3265) ABE válasza Peter M (#3263) üzenetére


ABE
őstag

Köszike, akkor ez is egy olyan cucc, amire nekem semmi szükségem. :) Mindenesetre nekem csak PCMCIA foglalat és SD kártyaolvasó van, szóval még berakni sem tudom sehova. :F

(#3266) Maxiri válasza spyduck (#3264) üzenetére


Maxiri
tag

Kösz, hogy szólsz :) . Akkor az SD/MMC kártyaolvasómat zsigerből vágja a Vista? :)

(#3267) ABE válasza spyduck (#3264) üzenetére


ABE
őstag

Érdekes, hogy nekem az nc4400-hoz van Media Card és külön SD Card driver is: [link]

A másik érdekesség, hogy az SD Card driver a magyar HP oldalról nem letölthető.

Vistához nekem sem elérhető, csak a Media Card driver, az előbbi linken XP-s driverek vannak.

Maxiri

Én XP-t használok, lehet, hogy amiatt nem jelenik meg nálad az eszközkezelőben, mert Vistát használsz.

[ Szerkesztve ]

(#3268) Maxiri válasza ABE (#3267) üzenetére


Maxiri
tag

Az lehet... Mindenesetre veszek majd egy olcsó SD kártyát és belepróbálom :) ...legalábbis ha nem drága :)

(#3269) nfsu17


nfsu17
veterán

Még olyan kérdésem lenne, hogy boltban valószínűleg vista lesz a gépen, de én itthon már tenném is rá a zikszpét.
Namármost ehhez kell új bios? Az xp-hez?
Vagy ha a legújabb bios van rajta, akkor mindegy?
Van egyáltalán külön xp meg vista bios? :U

(#3270) spyduck válasza Maxiri (#3266) üzenetére


spyduck
nagyúr

Azt nem tudom, h más notikhoz kell-e de a 6720s és 6820s-hez nem kell ilyen driver!

(#3271) ABE válasza nfsu17 (#3269) üzenetére


ABE
őstag

A leendő géped típusszáma alapján meg tudod nézni a HP oldalán, hogy milyen BIOS-ok vannak. Toshibánál pl. volt ilyen megkülönböztetés néhány modellnél, HP-nál nem tudom, hogy mennyire divat. :)

(#3272) Maxiri válasza nfsu17 (#3269) üzenetére


Maxiri
tag

Új oprendszer, új bios? Minek? Ha friss a biosod, akkor nem is kell foglalkozz vele. Egyébként ne akard rögtön az első pillanatban rárakni azikszpét, hanem járasd be először a notit! (4-5 teljes lemerítés és feltöltés) A másik meg, mindenképp csinálj recovery DVD-t, mert lehet, hogy később újra akarod rakni. Szerintem egy legális Vista sokkal jobb, mint egy nem legális XP. Ha nagyon akarsz XP-t, akkor azt megcsinálhatod virtuálisban is Vista alatt.

(#3273) nfsu17 válasza ABE (#3271) üzenetére


nfsu17
veterán

Igen, azt megkeresem, de pl ehhez a vista home 32-höz nincs írva bios
[link]

az xp prof-hoz meg igen
[link]

Kérdésem inkább arra irányult volna, hogy teszek rá XP-s biost, ha vista van fent. Nem lesz abból crach?

---

#3272
Az eladó azt mondta, hogy ezekhez nem jár eredeti vista, hanem freedos. Most én kitörölhetem vele, azt se tudom mi ez a freedos. Helyette van rajtam valami 30 nap után lejárós vista.
Ezek tudatában se tegyek rá xp-t?

[ Szerkesztve ]

(#3274) ABE válasza nfsu17 (#3273) üzenetére


ABE
őstag

Ha rákattintasz a BIOS leírására, ezt láthatod:

Operating System(s): Microsoft Windows Vista, Microsoft Windows Vista (64-bit), Microsoft Windows Vista Business (32-bit), Microsoft Windows Vista Business (64-bit), Microsoft Windows Vista Home Premium (32-bit), Microsoft Windows Vista Home Premium (64-bit), Microsoft Windows XP, Microsoft Windows XP Home Edition, Microsoft Windows XP Media Center, Microsoft Windows XP Professional

Tehát ugyanaz van hozzájuk. Crash nem lesz, ha különböző BIOS-t adnának ki, az olyan "apróságok" miatt lenne, hogy pl. WiFi kapcsoló vagy Fn gombok működjenek.

(#3275) Maxiri válasza nfsu17 (#3273) üzenetére


Maxiri
tag

Ja, hogy lejárós Vista? Így már más. Azt töröld nyugodt szívvel. De azért járasd be a gépet mielőtt oprendszert telepítesz. Ha Vistával járatod be, akkor jobban jársz, mintha XP-vel járatnád be :) . És felejtsd már el ezt a bios-ozást, mert az az ALAPLAPodat vezérli és KÖZE NINCS AZ OPRENDSZERHEZ, csak elindítja azt. Na. Azért nem írtak a Vista Home 32-höz Bios-t mert lemaradt. Ez nem driver, amit fel kell rakni az aktuális oprendszerre. :) És olyan sincs, hogy XP-Bios...A BIOS dióhéjban ...Abból lesz crash, ha van fent Vista és utána telepíted az XP-t. Az XP bootloader -je meghülyíti a Vistáét és nem lesz többé indítható Vista, csak XP...(Meg lehet oldani, mert van rá a neten progi)... Hirtelen ennyi. :U
Ha van még kérdés, írj! :)

(#3276) nfsu17 válasza ABE (#3274) üzenetére


nfsu17
veterán

Remek.
Köszönöm. :R
Ettől a bios-ozástól paráztam.
Maga a bios update sem gáz ugye? Csak "flashelni" kell? Az meg megy oprendszer alól, nem?
Legyen már hétfő. :DD

-------

Ha van még kérdés, írj!

Olyan jó, hogy itt mindenki olyan segítőkész. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#3277) Maxiri válasza nfsu17 (#3276) üzenetére


Maxiri
tag

A BIOS update annyi, hogy letöltöd és elindítod. Utána újraindítod a gépet. De erősen ajánlott, hogy legyen a gépben az akksi, mert megszívhatod. Ha nem megy végbe(félbeszakad) a BIOS-frissítés, akkor annyi volt az egész gép.(alaplap) És igen, oprendszer alól megy :)

(#3278) ABE válasza Maxiri (#3275) üzenetére


ABE
őstag

Toshibánál létezik pl. az L40-hez külön XP-s és Vistás BIOS. Pár funkciógomb működése (vezérlése?) eltér XP és Vista alatt annál a gépnél, ezért van kétféle BIOS. Tehát igenis létezik olyan, hogy oprendszerhez illesztett BIOS, max. nem a HP-nél. :)

(#3279) Maxiri válasza ABE (#3278) üzenetére


Maxiri
tag

Értem, de az is csak funkcionalitásbeli különbség és gondolom menne mindkettőn mindegyik oprendszer, csak éppen Space gombbal indulna a gép :) . Ez konstrukciós hiba és szégyelheti magát a Toshiba :)

(#3280) ABE válasza Maxiri (#3279) üzenetére


ABE
őstag

Mindkettőn megy, csak éppen egy-két apró funkció nem működik tökéletesen, ha nem a korrekt BIOS van feltéve. Nem tudom, mennyire konstrukciós hiba, nekem inkább úgy tűnt, hogy eredetileg Vistával akarták nyomatni a gépet, emiatt sokáig nem is volt XP-s driver. Aztán gondolom a sok panasz miatt elérhetőek lettek a driverek és a BIOS XP alá is. No, így jár az a cég, amelyik egy adott oprendszert akar a vásárlókra sózni. :D

(#3281) Maxiri válasza ABE (#3280) üzenetére


Maxiri
tag

Hát igen. Nem vagyok egy liberalista, de azért az ember hadd válasszon magának oprendszert :D . És valahol konstrukciós hiba is, mivel nem gyakori hiba a többi gyártónál.

[ Szerkesztve ]

(#3282) stork13 válasza ABE (#3260) üzenetére


stork13
aktív tag

Köszöntem, ez bevált!

Stork

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#3283) KillHates válasza parandroid (#3241) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszönöm! Az lesz!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3284) KillHates válasza spyduck (#3248) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszi! Hétfőn zaklatom őket!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3285) KillHates válasza Eszleny (#3256) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszönöm! Sikerült utána járnom. Figyelmezetett is, hogy a garancia ma jár le!!! :Y
A gépet ősszel vette a haverom Londonban!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3286) spyduck válasza KillHates (#3285) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az normális, h netezés közben 58 fokos a proci?

(#3287) ABE válasza spyduck (#3286) üzenetére


ABE
őstag

Attól függ.

(#3288) -Solt-


-Solt-
veterán

Sziasztok! Van egy HP nx7400-as gépem, és az a gondom velem, hogy hiába tettem fel a vga (GMA 950) drivert, nagyon gyenge a kép minősége. Élettelenek a szinek, ha megnyitok egy weblapot, akkor pixelesek a képek. Mi lehet a gond? Vagy ennyire gyenge lenne ez a vga? :(

www.smart-bus.hu

(#3289) BluEyes válasza -Solt- (#3288) üzenetére


BluEyes
őstag

Az nx HP-k képe nem egy legenda, de azért a helyzet nem ennyire rossz. :) A felbontásod jól van beállítva, 1280x800 32bit?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#3290) Kirbly


Kirbly
aktív tag

Hali mindenkinek!
A HP6820S gepekrol kinek mi a velemenye? Gondolkodom egy ilyen gep megvetelerol, persze csak ha jol tudom eladni az nx8220-ast :D egeszen pontosan ilyet neztem HPQ 6820s (GR852)

[ Szerkesztve ]

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#3291) -Solt- válasza BluEyes (#3289) üzenetére


-Solt-
veterán

Igen, 1280x800 32 bit :)

Friss winfos van rajta, és úgy halászom hozzá a drivereket, mert nem kaptam hozzá semmilyen setup cd-t. (Notebookstore)

Mi hiányozhat? Gondolom driverhiba miatt ilyen... :)

www.smart-bus.hu

(#3292) Maxiri


Maxiri
tag

Srácok! Az mitől lehet, hogy Vista hibernálás után nem működnek a fényerőszabályzó Fn billentyűk? A többi jó. A BIOS a legfrissebb. Ötlet?

(#3293) ABE válasza Maxiri (#3292) üzenetére


ABE
őstag

Vista hiba. Nekem is volt ilyen problémám még Toshibával Vista alatt, és ahogy láttam a neten, nem egyedi hiba. Egyelőre nem találtam rá megoldást, talán SP1 majd javítja. Valószínűleg az a hiba, hogy az Fn gombok driverét kilövi a Vista hibernáláskor, és visszatéréskor már nem indítja újra. Talán manuálisan újra lehetne indítani az Fn gombokért felelős cuccot, bár még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#3294) ABE válasza ABE (#3293) üzenetére


ABE
őstag

Bocsánat, azt kihagytam, hogy nálam egyetlen Fn billentyű sem működött hibernálás után, ezért írtam, hogy ott lehet a gond. Mondjuk az is elképzelhető, hogy nálad más probléma van, ha csak a fényerőszabályozás nem működik. :F

(#3295) Klemice


Klemice
senior tag

egy honlapon láttam egész jó áron hp pavilion notikat, egyik ismerősöm vett is egyet
felfigyeltem hogy renew és asis kategóriák
amit kinéztem az asis a leírás után nekem az jött le hogy használtak illetve javított gépek lehetnek, jól jött le a dolog vagy valamit félreértelmeztem?

(#3296) ABE válasza Klemice (#3295) üzenetére


ABE
őstag

Jól jött le. :)

ASIS rövidített leírása:

Az ASIS besorolású termékek jogilag használtak, nem rendelkeznek a hp 1, 2, vagy 3 éves nemzetközi garanciájával és támogatásával, valamint a Microsoft valamely operációs rendszerének szoftverlicenszével sem. Ezek a termékek vagy beszámításos, vagy visszavásárlásos üzlet miatt váltak a program részévé, illetve elõfordul, hogy garanciális esetek, vagy cseregépek voltak. A HP minden ASIS kategóriájú gépet az újraértékesítés elõtt letesztelt és ha szükségesnek látta tökéletesen felújított.

[ Szerkesztve ]

(#3297) Maxiri válasza ABE (#3293) üzenetére


Maxiri
tag

De az a poén, hogy a többi Fn gomb működik. Csak a fényerőállító nem :D . Ezért furcsálom Én is :) .

(#3298) Klemice válasza ABE (#3296) üzenetére


Klemice
senior tag

na akkor ilyen gépet se veszek már értem miért olcsóbb ... 300 helyett 200 elég csábító volt

(#3299) Webmatyi


Webmatyi
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, hátha valaki jártas az alábbi probléma megoldásában.

Adott egy használt HP Omnibook XE3. Rendszerjelszóval védett, tehát minden bootolás előtt be kell írni a jelszót. Ez az opció a BIOS-ban módosítható, meg kell adni a régi jelszót, majd megadni egy újat, vagy üresen hagyni, ha nem akarsz jelszót. Én az utóbbit szerettem volna, hogy ne legyen jelszó. Én beállítottam az "üres" jelszót a BIOS-ban. Következő induláskor újra kér a gép jelszót, viszont sem üresen hagyva, sem a régi jelszóval nem enged el még a BIOS-ig sem. A gép tehát abszolút használhatatlan. A probléma nem egyedi, több helyen felmerül külföldi fórumokon, de nekem valami hazai megoldás kellene. Ha valaki találkozott már ezzel a problémával és tudja rá a megoldást, akkor légyszi küldjön nekem egy emilt a webmatyi@freemail.hu címre. Előre is megköszönöm a segítséget és némi anyagi juttatást is fel tudok ajánlani annak, aki kihúz a kakiból!

Remélem akad egy guru, aki vágja a dolgot!

Üdv mindenkinek!

Don't eat yellow snow!

(#3300) Thom!


Thom!
veterán

drivelock állandóan eljön..mióta behalt a gyári winyó, és kicseréltem egy jobb, nagyobb Samsungra?

h lehet eltűntetni? hp nx6110

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.