Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#79) ozone válasza GP-Sz (#78) üzenetére


ozone
újonc

''Amit írtál, az teljesen igaz...''

Akkor miért vitatkozol? :)

Az energiamegmaradás törvénye csak egy a sok közül. Én sem azt írtam, hogy az infrapanel úgy működik, mint egy forgóátalakítós villanymozdony, csak arra igyekeztem rámutatni, hogy azért, mert valamit nem ismersz, nem tudsz, az attól még létezhet és működhet.
Némi kis utánajárással megtudható, hogy az infrafűtés a hagyományos fűtéstől abban különbözik, hogy nem konvekciós elven fűti a helyiséget, hanem olyan infravörös sugarakkal, amelyek a levegőn keresztülhaladva azt nem melegítik fel, a tárgyakról részben visszaverődve az emberi szervezetben 99 %-os mértékben elnyelődnek. Ebből kifolyólag alacsonyabb léghőmérséklet és a környező tárgyak magasabb hőmérséklete mellett magasabb hőérzetet biztosítanak. Ezáltal kb. 3-4 Celsius-fokkal alacsonyabb hőmérséklet mellett biztosítják ugyanazt a komfortot. Lényegesen kisebb az üvegfelületek környezeti hőleadása, egyrészt mert az üveg két oldalán kisebb a hőmérséklet-különbség, másrészt az infrasugarak visszaverődnek az üvegfelületről. A konvekciós villamosfűtéssel szemben kb. 30-60 %-os megtakarítás érhető el. Egyes források hátrányként említik, hogy a fűtés kikapcsolásakor a hőmérséklet gyorsabban csökken, és nem kielégítő szabályozás mellett nagyobb hőingadozások léphetnek fel. Ugyanakkor előny, hogy lényegesen rövidebb felfűtési idő szükségeltetik. A referenciaanyagok szerint egy 60 m2-es lakás esetében a hőtárolós fűtés 15-20 kw-os teljesítményigényével szemben infra esetén 5 kW is elegendő (azt már én teszem hozzá, hogy valószínűleg némileg magasabb üzemidővel).
A dolog tehát némileg a mikrosütőhöz hasonlatosan működik, vagyis a behelyezett műanyag edény nem, csak a benne lévő étel melegszik (az edényt az étel melegíti fel) :Y
Vagy mint amikor a téli fagyban, szélcsendes időben kiállsz a napra... Hiába van mínusz 20 fok, hiába fagy keményre a takony, te kellemes melegnek érzed majd a napsütést!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.