Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22751) RR-13 válasza merqree (#22748) üzenetére


RR-13
őstag

Az az "ajánlat" továbbra is a KALKULÁCIÓS Ajánlat, amit az alapján küldenek, hogy milyen díjakkal kell kalkulálni esetedben, hogy miket fogsz igénybe venni.
Amit nem töltesz ki a kalkulációnál oda (is) 0 Ft kerül (azok mellett, melyek valóban 0 Ft-ba kerülnek), és egyébként oda miért írnának díjat, amelyik szolgáltatást úgysem használod majd! :F

Tehát nem gondolom, hogy hazudtál csupán nem jól értelmezted. Ennyi. :U

(#22752) merqree válasza RR-13 (#22750) üzenetére


merqree
őstag

"Az UniCredites panaszod nem jogos.
Talán méltányosságból jóvá fogják írni az sms díjakat, de gondolom nem fogod ezt itt majd megírni."

De, meg fogom írni, akkor is, ha elutasítják. Mert úgy lesz kerek a történet. És az alapján tud más dönteni.

(#22753) balaaa88 válasza RR-13 (#22736) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Hol tudom aktiválni ezt az mTokent egy most nyitott számla esetében?
Beléptem mind az eBank, mind az mBank felületre, de sehol sem találok ilyen menüpontot / módosítási lehetőséget.
(Jelenleg pl. az eBankra történő belépéskor SMS-t küldenek a jelszó megadása után.)

(#22754) Gabis válasza balaaa88 (#22753) üzenetére


Gabis
őstag

Ha jól tudom a belépési sms díjmentes. Az mToken pedig az app-ba való belépés előtt, a nagy mbanking gomb fölött található.

(#22755) balaaa88 válasza Gabis (#22754) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Köszi, sikerült, közben megtaláltam.
Hátőőő. Van még mit reszelni az átláthatóságon.
De működik.
Mostmár az eBank belépéskor is mtoken-t kér. :R

(#22756) balaaa88


balaaa88
aktív tag

Még egy kérdésem lenne - ami valószínűleg egyértelmű -
szóval a képen látható alapértelmezetten beállított SMS értesítők gondolom fizetősek.?
Tehát nyugodtan töröljem őket, ha nem szeretnék ezekért fizetni, illetve ahogy néztem az app-ban is lehet hasonló kategóriájú push üzeneteket engedélyezni. :R

[ Szerkesztve ]

(#22757) RR-13 válasza balaaa88 (#22756) üzenetére


RR-13
őstag

Igen fizetős, érdemes lemondani azonnal, tehát nyugodtan törölhető :K
Igen az appban van kb. mindenhez aktiválható Push értesítő. :K

[ Szerkesztve ]

(#22758) Fifi válasza RR-13 (#22746) üzenetére


Fifi
őstag

"Ahol van Push ott szokott csak általában az sms pénzbe kerülni."

A Raiffeisen Premium Gold 2.0 esetében akár SMS-sel , akár Mobilapp tokennel lépek be, írom alá a megbízást nem számolnak fel díjat.

(#22759) INGJOKE


INGJOKE
veterán

UniCreditnél ha a kártyás vásárlás fel van tólva 500.000-re, hogy lehet ennél nagyobb összegre is feltenni? Nyilván fizetős lesz, mennyi az annyi? :)

(#22760) axioma válasza RR-13 (#22757) üzenetére


axioma
veterán

Nekem ezt anno szerintem mar a nyitasnal kerdeztek, nem utolag kellett mokolni (legalabbis most igy emlekszem).

(#22761) vendingo


vendingo
veterán

Online nyitottam unicreditnél számlát (még nem aktív). Miként tudom beadni a bankváltási igényemet? Online lehet intézni a bankváltást, vagy személyesen kell kérelmeznem?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#22762) RR-13 válasza axioma (#22760) üzenetére


RR-13
őstag

Igen nekem is felhívták a figyelmem, hogy az sms nem díjmentes, de a Push-al kiváltható. :K

(#22763) sweatyy válasza INGJOKE (#22759) üzenetére


sweatyy
csendes tag

Én úgy tudom, hogy a POS limit módosítás díjmentes, de 500 ezernél nagyobb összeghez fel kell hívni a telebankot és ott akármekkora limitet beállítanak. Ezt mondjuk nem értem mért így van.

(#22764) sisi22 válasza vendingo (#22663) üzenetére


sisi22
tag

Ez akkor meg nem jott meg?

Most mar ez van.

[ Szerkesztve ]

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#22765) sifarr válasza vendingo (#22761) üzenetére


sifarr
senior tag

Online nyitottam unicreditnél számlát (még nem aktív). Miként tudom beadni a bankváltási igényemet?
Azt a számlanyitással egyidejűleg kellett volna igényelni. Mivel még nem aktív, megpróbálhatod felhívni az ügyfélszolgálatot, és megkérdezheted, hogy pótlólag ezt is igénybe veheted-e. Nem biztos/valószínű, hogy menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#22766) RR-13 válasza Fifi (#22758) üzenetére


RR-13
őstag

Az sms-el történő tranzakció jóváhagyás is díjmentes a Rafinál?
Amikor az appban megadsz egy utalási megbízást, akkor is sms-el lehet csak jóváhagyni, vagy alkalmazáson belül biometrikus azonosítással?

(#22767) pictigjis válasza RR-13 (#22766) üzenetére


pictigjis
senior tag

választható. és természetesen díjmentes, csak az általad nagyban ajánlgatott unicredit ennyire ... :)

(#22768) axioma válasza RR-13 (#22766) üzenetére


axioma
veterán

Csak az ingyenes szamlamozgas-ertesitoket kapom sms-ben, a jovahagyasok jonnek push-ban, fuggetlenul attol hogy a webes vagy az appos inditotta el (ez a default, es ujjlenyomat jo, de ha nem vagy belepve az app-ba akkor 1x kell a belepes miatt, 1x a tranzakcio megjelent adataira kulon).

(#22769) RR-13 válasza pictigjis (#22767) üzenetére


RR-13
őstag

Te nem is Fifi vagy! :U
Én nem ajánlgatom az UniCreditet, és 100x választanám most is az UniCreditet, mint a Rafit.

"csak az általad nagyban ajánlgatott unicredit ennyire"
És még a CIB Bank, az Erste Bank, a Budapest Bank, és az MKB, és a K&H is, stb. :W
(ha valamelyiknél már díjmentes a Tr. jóváhagyó sms, akkor majd kijavít valaki, köszönöm.)

Ha már ismét engem vegzálsz, akkor legyél kicsit objektívebb.

[ Szerkesztve ]

(#22770) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Milyen változások lesznek az Unicredinél 05.01-től? Mi érint minket? :)

(#22771) pictigjis válasza RR-13 (#22769) üzenetére


pictigjis
senior tag

kh prémium csomagról tudok még beszámolni, ott sincs semmi ilyesmi, hogy tranzakció jóváhagyó sms-ért fizetni kéne, szóval valószínűleg a többi infód is pont ennyire aktuális

(#22772) RR-13 válasza pictigjis (#22771) üzenetére


RR-13
őstag

Bankokat soroltam fel, nem csomagokat. Tehát a KH-ra sem érvényes általánosságban, hogy a Tr. jóváhagyó SMS díjmentes lenne, de köszönjük a "kiegészítést".
Megjegyzem, hogy amíg nem néztél utána az összes felsorolt banknál, addig talán nem kellene valószínűsíteni sem, hogy az én infóim mennyire aktuálisak. :N

(#22773) Fifi válasza RR-13 (#22769) üzenetére


Fifi
őstag

Itt volt tudta a választ, így előbb kaptál választ a kérdésedre. Ez miért baj? :U

Lehet, hogy már öreg vagyok, de ha lehetne kerülném azokat a platformokat, amik teljesen átterelik az embert a mobil használatra.

Persze rengeteget használom, mert a fintech cégeknél szinte nincs is más, de jobban szeretem, ha van választási lehetőség. Ha úri kedvem úgy tartja, akkor nagy monitor előtt ülve bankolok, ha valami éri az okostelefonom, akkor még SMS fogadására gyorsabban beüzemelek egy készüléket, mint mobilappot telepítek ... a lényeg, hogy egyelőre van választási lehetőség, mindenki az igényének megfelelő mellett dönthet.

(#22774) RR-13 válasza INGJOKE (#22759) üzenetére


RR-13
őstag

A POS napi vásárlási limit telecenteren módosítható vagy bankfiókban személyesen napi 500.000 Ft-nál magasabb összegre:

A legideálisabb szerintem az számlaegyenleg erejéig történő napi POS limit beállítása, ami elérhető.
Viszont van "maximum" beállítható napi POS limit is, de az függ a a készpénzfelvételnél megadott limittől, mivel limitpárok alapján adható meg, választható a napi POS vásárlási limit összege.
Lehet egyébként napi 1 millió, vagy akár napi 5 millió is.

(#22775) batyus086


batyus086
csendes tag

Sziasztok!
Olyan magyar bankszámla érdekelne aminek lehetőleg egyáltalán nincs, vagy nagyon minimális a fenntartása. Nem tudjátok véletlenül, hogy a MagNet Banknál van-e ilyen számlacsomag? Mert mintha régebben lett volna.

(#22776) RR-13 válasza Fifi (#22773) üzenetére


RR-13
őstag

Alapból nem baj, de ő meg tudja, hogy miért írtam ezt neki... és nem is írtam, hogy baj, csupán tényként közöltem, hogy ő nem Te vagy. :B

Jól írtad, mert mindenki úgy csinálja a banki dolgait, ahogy jól esik.
És itt jön be az is, hogy nem kötelező az UniCreditet választani sem, ott van a CIB a sok hibával együtt is pl.
Én sem véletlen hagytam ott őket, és nagyon jó döntés volt, október óta nem jártam úgy, ahogy a napokban a CIB banknál lévő ügyfelek.

(#22777) axioma válasza batyus086 (#22775) üzenetére


axioma
veterán

Mi a cel a szamlaval? Mi mas tortenne rajta?

(#22778) RR-13 válasza INGJOKE (#22770) üzenetére


RR-13
őstag

Az Aktív Partner Zéró csomagot érdemben negatívan nem érinti a változás. :N

Sőt:

Az UniCredit Bank a 2022. május 01. hatállyal érvénybe lépő hirdetményével, a korábbi hirdetményében leírt 2022. április 30. napjának, mint a kedvezményes idő utolsó napjának idejét: 2022. október 31. napjáig - fél évvel - meghosszabbítja azon ügyfeleknek, akiknek egyébként a kedvezmény 2021. április 21. napja előtt a számla megnyitásával együtt lett beállítva.

Vagyis a hirdetményükkel összhangban, és a jogot arra, hogy a kedvezményt meghosszabbíthatják, éltek is vele, és ez azt jelenti, hogy mi, akik 2021. április 21. után kötöttük a szerződést, nekünk is vélhetően hosszabbításra fog majd kerülni a fenti gyakorlat alapján a kb. 3 év kedvezményes időszakunk, ami jelenleg pl. nekünk 2024. október 31. napja lenne. :C

Ez egyelőre azt is jelentheti akár, amit korábban az Erste Bank csinált a gyakorlatban, hogy a Privilégium "L" csomag kedvezményes idejét 6 hónappal hosszabbította meg "folyamatosan", a csomag megszüntetéséig, ami kb. +2 év volt az eredeti kedvezménylejárathoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#22779) batyus086 válasza axioma (#22777) üzenetére


batyus086
csendes tag

Vásárolnék róla elsősorban webshopokból, illetve rokonnak is küldenék róla néha pénzt, de a havi bevétel nagyon minimális ami rámenne, mert a fizetést másik bankszámlára kapom.

(#22780) vendingo válasza sifarr (#22765) üzenetére


vendingo
veterán

Figyelmesen olvastam mindent, az opciók között nem láttam bankváltási lehetőséget. Nem nagy tragédia, mert semmi lényeges nem volt ami számítana.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#22781) sifarr válasza vendingo (#22780) üzenetére


sifarr
senior tag

Figyelmesen olvastam mindent, az opciók között nem láttam bankváltási lehetőséget.
Nem véletlenül! Nem igazán szeretik ezt a bankok, csak munka és macera van vele. Nem is szokták felhívni rá a figyelmet.
Viszont aki külön kéri, annak egy külön megbízást és meghatalmazást kell "aláírnia", hogy a bank eljárhasson a régi banknál.
Nem ismerem az Unicredit számlanyitási eljárását. Mivel te külön nem szóltál, ők sem forszírozták. :N

(#22782) RR-13 válasza RR-13 (#22778) üzenetére


RR-13
őstag

A fenti Hsz-ben mellékelt képen lévő 215 Ft-os minimum stb. díj valami elírás lehet, de a hosszabbításról itt van a hirdetmény eleje:

Vagyis érdemi díjemelés nincs a csomagban.

(#22783) .tnm válasza RR-13 (#22746) üzenetére


.tnm
addikt

van, hónapok, ha nem évek óta. és ha nem ér el neten keresztül 5 percen belül, akkor sms-t küld. a megerősítő sms mindig ingyenes. (de nem minden számlacsomaghoz kérhető, valahol kötelező a push, ott gondolom nincs fallback hagyományos sms-re)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#22784) vendingo válasza sifarr (#22781) üzenetére


vendingo
veterán

Annyira nem lényeg, elvileg nincs semmi olyan a régi bankomnál ami hátrányként érne. Örülök annak is, hogy a pénzem kitudtam menteni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#22785) balaaa88 válasza RR-13 (#22757) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Köszi, töröltem is. :R

(#22786) cocka válasza RR-13 (#22769) üzenetére


cocka
veterán

CIB Bank

CIB-nél nincs is tranzakció jóváhagyó SMS.

[link]

Token által generált kód van, QR kód van meg push üzenet.

Push üzenet esetén gondolom úgy működik, hogy ha nem tudja elküldeni, mert nem vagy netre csatlakozva vagy pl. sima nyomógombos telefonod van, akkor SMS-ben küldi. Természetesen ingyen. Mivel a push küldés kezdetekor a rendszer még nem tudhatja, hogy SMS-re lesz szükség.
Ugyanígy műxik a Gránit bank is. Hátrány, hogy vagy 45 másodpercig tart, mire felfogják, hogy SMS-t kell küldeniük.

Amit viszont nem értek, hogy ez a trágya rendszer pl. a Gránit esetén miért nem jegyzi meg, hogy mit küldött el sikeresen utoljára? Ha SMS-t, akkor a következőt is küldje SMS-ben. Az appban úgy is vissza lehet állítani, hogy iSMS-t (pusht) küldjön.

(#22787) cocka válasza Fifi (#22773) üzenetére


cocka
veterán

Hmm.. én mondjuk annyira nem érzem magam öregnek, de az okostelefon-mizériából nagyon szívesen kivonom magam. Faékegyszerű mobiltelefon legyen már elég.

CIB-nél megoldom ezt hard tokennel, így prímán ki lehet kerülni az összes létező appal kapcsolatos baromságot és vígan be tudok lépni, amikor az apphasználók nagyja masszívan anyázik. Többi bankhoz képest a Google Playen az értékelésük (mikor legutóbb néztem) 2.9. K&H-nak meg valami 4.7-8 körüli. Szóval ez azért sokat elárul.

Fintechet meg megoldottam úgy, hogy csak Wise legyen. Mivel azt kizárólag weben is meg lehet nyitni és nem akar mindenáron appot letöltetni, csak mint opciót kínálja fel.
A szívás ennél az, ha skippeled az oktondifont, akkor kénytelen vagy a kétlépcsős baromság miatt SMS-t kérni, mert más opció nincs.

Szóval eddig nekem a CIB megoldása tűnik a legszimpatikusabbnak, de sajnos havi díjat kell érte fizetni.

(#22788) RR-13 válasza cocka (#22786) üzenetére


RR-13
őstag

Akkor a CIB-nél más szolgáltatáshoz kapcsolva emlékeztem fizetős SMS-re. :K
Régebben sem lehetett SMS-el jóváhagyni tranzakciókat, akinek nem volt withKey?

(#22789) cocka válasza batyus086 (#22775) üzenetére


cocka
veterán

Hát elvileg van, de vannak hülyeségei. Kártyadíjat havonta vonnak meg van asszem minimum egyenleg vagy minimálforgalom, ami ha nem ér el egy bizonyos összeget, akkor fizetni kell.. tehát ez afféle játszadozás a számlavezetési díj fogalmával, mert nem mondják, hogy számlavezetési díjat vonnak, de a lényege az. Most mittomén ha elvárják, hogy a látra szóló egyenleged mindig x összeg felett legyen, az lényegében burkolt számlavezetési díj, mert ha többet költesz az elvártnál, máris jön a "bünti".

Szóval Magneték elég sajátosan értelmezik a díjaikat.

(#22790) cocka válasza .tnm (#22783) üzenetére


cocka
veterán

De van. Gránit digitális.. és mint írtam kb. 45-50 mpet kell várni egy SMS-re. Természetesen, ha "naplózó" üzeneteket igényelnék pénzért, azt már nem lehet SMS-ben kérni. Ezért nem engedi beállítani a "csak SMS" értesítést az appban.

(#22791) fatal` válasza cocka (#22786) üzenetére


fatal`
titán

Már megszűnt az SMS, online kód vagy mi lett helyette (még nem használtam). Tavaly még volt SMS (ha nem ment a push valamiért), nem mkellett érte fizetni.

Tranzakcióról lehet (lehetett?) SMS-t kérni, az fizetős (volt?).

[ Szerkesztve ]

(#22792) cocka válasza RR-13 (#22788) üzenetére


cocka
veterán

Szerintem előtte se, mert előtte meg easy token (kódgenerálás tranzakciókhoz) volt és jelszó (belépéshez).

Azelőtt meg jelszó (belépéshez) és aláírási kódszó (tranzakciókhoz)

Ezelőtt meg nem voltam CIB-es. :DDD

Tulajdonképpen nem rémlik, hogy a CIB-nél bármikor is szükség volt tranzakciók jóváhagyásához SMS-re.

Lehetett kérni naplózó SMS-eket, de az meg a kutyát nem érdekli. Most mit szemeteljem tele a SIM kártyámat vagy a telefont? Kb. addig volt jó, míg ingyenes volt, aztán már mindig idegesített úgyhogy kompletten lemondtam, de tudtommal még mindig rendelhető, ha akarsz.

(#22793) fatal` válasza cocka (#22792) üzenetére


fatal`
titán

Tulajdonképpen nem rémlik, hogy a CIB-nél bármikor is szükség volt tranzakciók jóváhagyásához SMS-re.

Nem volt ilyen (bár én is a jelszó + aláírási kódszó időszak óta vagyok CIB-es, de szerintem előtte nem sokkal léptek be egyáltalán a lakossági piacra).

(#22794) cocka válasza fatal` (#22791) üzenetére


cocka
veterán

A naplózó SMS-ek mindig mindenhol fizetősek.

Már megszűnt az SMS,

CIB-nél ahogy az előző hsz.-emben írtam, lehet, hogy soha nem is volt csak a naplózók.

Tavaly még volt SMS (ha nem ment a push valamiért), nem mkellett érte fizetni.

Gránitnál most is van. Pedig masszívan kampányoltak, hogy mostantól csak iSMS lesz így meg úgy. Hál istennek maradt a sima SMS is. Először elküldi push-ban, de mivel 90%-ban nincs kedvem az emulátorban nézegetni az üzenetet, marad az SMS. Ha meg már megnyitom az emulátort, akkor már ott nézem meg az egyenlegemet is, akkor meg már mindegy. Utalásnál is ugyanúgy SMS jön, 50 másodperces push üzenetes gyökölés után.

(#22795) cocka válasza fatal` (#22793) üzenetére


cocka
veterán

Hmm.. nem tudom mikor lehetett az, szerintem 2002-3 környékén, mert már több éve létezett, amikor 2006-ban számlát nyitottam náluk. Halál pontosan emlékszem a napra, mert MTV ostroma másnapján nyitottam. :DDD

(#22796) fatal` válasza cocka (#22794) üzenetére


fatal`
titán

CIB-nél ahogy az előző hsz.-emben írtam, lehet, hogy soha nem is volt csak a naplózók.
Kizárólag SMS nem volt soha. Ami megszűnt azt a push üzenet helyett lévő megerősítő SMS-re mondom, online kódot kellett regisztrálni január 31-ig (ha jól emlékszem, a határidő nem biztos).

#22795: CIB bank volt Magyarországon korábban, de először csak vállalati szolgáltatásaik voltak.

[ Szerkesztve ]

(#22797) .tnm


.tnm
addikt

https://telex.hu/gazdasag/2022/03/02/vegelszamolas-indul-a-magyar-sberbanknal

Sberbank becsődöl, OBA alapján fizetnek.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#22798) vendingo válasza .tnm (#22797) üzenetére


vendingo
veterán

Ilyenkor mi van azokkal, akiknek pl valamilyen hitele volt náluk? Én minuszoltam a számlám, mert nem tudtam mennyi pénzem van náluk, így nagyobb összeget raktam revolutra, hogy tutira menjek.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#22799) merqree válasza vendingo (#22798) üzenetére


merqree
őstag

A tartozást ki kell egyenlíteni

(#22800) tahepa


tahepa
senior tag

Kérnék egy kis segítséget.
Egy nyugdíjas idős külföldön élő ismerős házaspár eddig a Sber bank ügyfele volt ide kapták a magyar nyugdíjukat.
Most hogy a Sber bank befejezi hazai működését az ismerősömék mihez kezdjenek?
Nyitniuk kellene egy új bankszámlát egy magyarországi bankban és oda átirányítani a pénzüket a Sber bankból és oda kellene kérniük a további nyugdíjukat...de melyik bankban tudják ezt megoldani ?
Az USA-ból nem lenne kifizetődő csak ezért hazaugrainuk , online meg nem megy mert nem hazai adóilletőségűek. ( pl. Cib bank -ot nézve)

Mi a teendő ezek után? Milyen tanácsot tudok adni nekik?

Előre is köszönöm a válaszokat. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.