Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23601) bigdady válasza axioma (#23598) üzenetére


bigdady
nagyúr

A vásárolt állampapír vonatkozásában és annak futamidejéig. Nekem ez pont ezt jelenti hogy addig nincs letétkezelés

(#23602) bigdady válasza RR-13 (#23600) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ez valami akciós pár évig csomag? Annak lehet van jóváírási előírása nem?

(#23603) axioma válasza bigdady (#23601) üzenetére


axioma
veterán

Feladtam. Ha nem akarsz kulonbseget tenni a papirok birtoklasa es a szamla mint termekosszesseg birtoklasa kozott, akkor nyilvan nem latsz kulonbseget.
Tipp: kamatfizetes utan azert preventive utald el amit forintban jovairtak [ha nem eleve csokken/nullazodik a ktg-elojegyzes miatt].

(#23604) bigdady válasza axioma (#23603) üzenetére


bigdady
nagyúr

“Az értékpapírszámla nyitása és vezetése lakossági ügyfeleknél ingyenes.”

De ha nem lesz az ahogy máknàl is lehet bármikor higy nem lesz az akkor pontosan, àtvezetem a kamatot és kész is ahogy írod.
Vagy le is vonhatnak felőlem a 2000 Ft kamatból is 1%-ot (20 Ft). :)
De legyen 1m Ft pmáp is akàr ami 376e Ft hozamot hoz /5 èv, az is csak 3760 Ft/év vagyis kb havi 300Ft

[ Szerkesztve ]

(#23605) axioma válasza bigdady (#23604) üzenetére


axioma
veterán

A hirdetmeny amit linkeltel ezt a mondatot nem tartalmazza, hanem csak azt, hogy lakossagi akciosan 0Ft [nem %, fix forint]. Ha atutalod akkor is a leirt szoveg ertelmezese szerint evente 1 honapra befigyel. Persze lehet hogy nem terhelik be, de leirva ez van.
A reklamanyagra nem neztem ra de nem is hozok arra alapozva dontest. Vagy arra se apellalok hogy tovabbi 6 evig hosszabbitgatjak az ingyenessegi akciot. Akkor ebben is kulonbozunk, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#23606) RR-13 válasza bigdady (#23602) üzenetére


RR-13
őstag

Ez az összefoglalóban is írt Partner Aktív Zéró csomag, és jelenleg 2024. október 31-ig díjmentes nekem az utalás.
Viszont a bank hosszabbít jelenleg is, akiknek lejárt volna április 30-án a kedvezmény.

(#23607) bigdady válasza axioma (#23605) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ott van benne ráadásul pirossal…
a számlavezetés és a letéti is 0 Ft. (*állampapír eladásáig az is piros)
Visszanéztem 2019-től 0 Ft mindkettő :D

[ Szerkesztve ]

(#23608) bigdady válasza RR-13 (#23606) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az jóváírási feltételes én azért nem akartam olyat :N

[ Szerkesztve ]

(#23609) RR-13 válasza bigdady (#23608) üzenetére


RR-13
őstag

Igen, de azt a 75 ezres utalási feltételt nem nehéz teljesíteni, szinte bárhogyan.
Cserébe viszont min. 12 ezret takarítok meg évente, ha a te csomagod nézzük. :K

(#23610) .tnm válasza bigdady (#23597) üzenetére


.tnm
addikt

egyszer számold ki (mondjuk a legutóbbi 3 hónapra), hogy mennyi lett volna az átutalások/csop. beszedések után fizetendő. azt tippelném, hogy a havi 500Ft-ot sem érné el.

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#23611) Game-over válasza RR-13 (#23585) üzenetére


Game-over
aktív tag

Nagyon köszi a részletes leírást, pont ezt kerestem. :)

(#23612) bigdady válasza RR-13 (#23609) üzenetére


bigdady
nagyúr

Csak itt betéti kamatok is vannak. Uniban meg nincsenek így kitermeli a havi 1000 Ft sokszorosát :K

(#23613) bigdady válasza .tnm (#23610) üzenetére


bigdady
nagyúr

Messze több lenne mint havi 1000 :K Pár kávé árát megéri.

[ Szerkesztve ]

(#23614) pictigjis


pictigjis
senior tag

tenyleg csoda, nekem is mukodik a granit app

a kartyagyartashoz atutalt penz tovabbra is a szamlan, nem tortent semmi

10 ezres jovairasnak nyoma sincs. jo kis jatekpenznek tunt a 10+8 ezer, de tul sok idobe es levelezesbe fog kerulni megszerezni...

[ Szerkesztve ]

(#23615) RR-13 válasza bigdady (#23612) üzenetére


RR-13
őstag

Miért mondod, hogy UniCreditnél nincs betéti kamat :F
Márpedig betéti kamat is van. :K
Jó, nem termeli ki, a havi 1.000 Ft sokszorosát, de nem azért mert nincs náluk kamat, hanem azért, mert nekem nincs annyi pénzem benn.

[ Szerkesztve ]

(#23616) pictigjis válasza RR-13 (#23615) üzenetére


pictigjis
senior tag

az ilyen 0,01 százalékokat ne nevezzük már betéti kamatnak, mert kiröhögteted magad

(#23617) RR-13 válasza RR-13 (#23615) üzenetére


RR-13
őstag

A nincstől több a 0,01% is. :U

(#23618) bigdady válasza RR-13 (#23615) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hagyjál már 0,01% kamat? :DDD Az a nincs kategória. 10M ft sem hoz egy ezrest sem egy év alatt ennyin :)
Gránit 3% körül volt már egy éve is békeidőben. Már 500e Ft lekötése is kitermeli a havi díjat, afelett meg csak hoz minden

[ Szerkesztve ]

(#23619) RR-13 válasza bigdady (#23618) üzenetére


RR-13
őstag

Senki nem mondta, hogy ér valamit, de akkor is van, ahogy a többi banknál is ez a jellemző.., nem az UniCredit egyedisége ez a semmit érő kamat, de van, és csak ennyi volt a lényege a Hsz-nak.

Egyébként lekötésnél 0,1% a kamat de nektek az is semmi, nekem meg mindegy, mert nem kötök le 500 ezret sem. :U

[ Szerkesztve ]

(#23620) pictigjis válasza RR-13 (#23617) üzenetére


pictigjis
senior tag

nagyon cuki, hogy még a válasz gombot is mennyire kerülöd, de attól még sajnos kiröhögteted magad. vannak dolgok (egyeseknél elég sok), amiket nem kéne ám erőltetni

(#23621) bigdady válasza RR-13 (#23619) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igazad van, van kamat, de csak jogilag (0,1%-is semmi nem csoda nem kötsz le) :)
Uniban tartasz pénzt? Ha 500e Ft-od van ott akkor már ugyanott vagy mint én csak nem fizeted ki havi 1000 Ft-jával hanem nem keresed meg, és még kötelezően oda is kell irányítanod jövedelmet. Ha több pénzed van mint 500e Ft akkor meg már buksz is az unicrediten, csak erre akartam utalni. Nem minden a 0 Ft-os havi díj, pláne akinek van 500e Ft-ja, ami azért nem egy eget verő megtakarítás valljuk be :)

[ Szerkesztve ]

(#23622) RR-13 válasza bigdady (#23621) üzenetére


RR-13
őstag

Nem kell odairányítani a jövedelmem kötelezően, mert a havi 75 ezres utalási feltételt bármilyen utalással lehet teljesíteni, tehát "főleg" nem kell odairányítani.
Nem tartok benn 500 ezret, és bankban nem is fogok már.
A Gránitban ezek után meg akkor sem tartanék benn 500 ezret sem, ha bankban a lekötés a cél. :N

"Nem minden a 0 Ft-os havi díj"
Az nem minden, de itt nem csak a havidíj 0 Ft. :U
A bankkártya éves díja mindig díjmentes, nem csak az első 1 vagy 2 évben, és ugye az utalások, csop. beszedések is díjmentesek még.

[ Szerkesztve ]

(#23623) bigdady válasza RR-13 (#23622) üzenetére


bigdady
nagyúr

Gránitban is grátisz ezek, ezért írtam.
Akkor jogilag nem jövedelmet hanem átutalást kell oda irányítani mindegy hogy hívjuk, mert ott az sincs. Nyilván kényelmes azt és nem kell vele szórakozni
Kicsit hirtelen azt hittem a spórolós topikban vagyok nem a bankiban :) Persze mindenki ott bankol ahol akar és neki jó, sok féle lehetőség van, neked 500e Ft nélkül az uni jó ha utalgatsz rá havonta és úgy utalsz cserébe utalsz ingyen, de nem termel pénzt a bankod, nekem jó a havi 1000 és pénzt tartok rajta és még termel is és onnan költöm ingyen ugyanúgy én csak rávilágítottam nem minden a 0 Ft :R

[ Szerkesztve ]

(#23624) pictigjis válasza pictigjis (#23614) üzenetére


pictigjis
senior tag

Tisztelt...!

Meg tudom erősíteni, hogy a bankkártyája gyártása elindult.
A 10.000 ft jóváírásnak utána nézek, ehhez kis türelmét kérem.
Hamarosan visszajelzek Önnek.

Tisztelettel:

...
Lakossági értékesítési referens

Az év UX megoldása 2021
Az év bankja 2021 (3. hely)
Az év fenntartható bankja 2021 (3. hely) Az év mobilbanki megoldása
2021 (3. hely) Az év lakossági ajánlata 2021 (3. hely)

(ez a sablon aláírás külön zseniális :D)

(#23625) .tnm válasza bigdady (#23613) üzenetére


.tnm
addikt

akkor vagy valami nepper lehetsz, vagy olyan havi jövedelmed van, hogy privát bank is elérhető lenne máshol számodra. havi 1 milliós utalásnál jön ki pont ezerre az egy ezrelékes díj

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#23626) bigdady válasza .tnm (#23625) üzenetére


bigdady
nagyúr

333e ft utalás tr illetéke már 1000 Ft. Vagy lehet másról beszélünk
Vagy 4 db ATM felvét is teljesen nulla díj havonta. Pl 167e Ft-ot felvenni havonta már 0,6% illetékkel is 1000 Ft lenne azonnal mindegy melyikeket nézzük.

[ Szerkesztve ]

(#23627) Ereshkigal válasza pictigjis (#23624) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Az év leglassabb bankját kihagyták az aláírásból. :D

(#23628) .tnm válasza bigdady (#23626) üzenetére


.tnm
addikt

aha, akkor az a kérdés, hogy miért nem Bajnok-ban vagy

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#23629) RR-13


RR-13
őstag

Valaki elrontotta az összefoglaló szövegét, a képek eltűntek belőle, és azt nem én "követtem" el. :U

[ Szerkesztve ]

(#23630) vacs válasza RR-13 (#23629) üzenetére


vacs
veterán

Valaki, valószínűleg egy modi beleszerkesztett ma 10:16-kor.
Ha kérnéd, hogy topikgazda legyél, akkor te is tudnád szerkeszteni!

(^)(>.<)(^)

(#23631) merqree válasza RR-13 (#23629) üzenetére


merqree
őstag

Meg kitörölted azt, hogy hogyan kell a bankkártyát másik címre postáztatni, mivel azt én írtam meg screenshottal együtt....

Nem is személyeskedés ez, hanem kicsinyesség. Ami nem engem minősít.

[ Szerkesztve ]

(#23632) RR-13 válasza merqree (#23631) üzenetére


RR-13
őstag

Egy másik, az új érdeklődőknek fontosabb képre cseréltem az összefoglaló tartalmát, és nem csak azon változtatás volt 2022. március 13-án!

Erről beszélhetsz, akkor nézzük is részletesen mi történt:
15591. Hsz. Itt a képernyőképednél írt megjegyzést, én nem is írtam az összefoglalóba akkor sem. (mutassam meg azt is?)
15593. Hsz.
15595. hsz.

Itt csak képernyőmentésről volt szó, amit pontosan idézek:

"Alul írott "merqree" a mai napon szabad akaratomból úgy döntöttem, hozzájárulok ahhoz, hogy "RR-13" Topikgazda a "Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat" topic összefoglalójában elhelyezheti az általam készített képernyő mentést, és a kép beküldőjeként megnevezzen.
:R "

A fentiekhez képest ez egy kicsit sarkítás volt:
"azt én írtam meg" :(
Esetleg meg tudod mutatni azt a hsz-t, amiben bármit is írtál, hogy mit írjak az összefoglaló szövegében a képedhez?

A fentiekhez képest pont az ellenkezőjét kérted:

"Úgy értettem, hogy nem kell megemlíteni engem. De, ha Te szeretnéd odaírni a nevemet, akkor nem fogok bíroságra szaladni. :)
Ha megemlítesz, akkor köszönettel tartozom!"

Most akkor én vagyok kicsinyes, vagy te túloztál :F

Egyébként jelezhetted volna korábban is, hogy hiányzik a képed, és fontosnak tartod, hogy ott legyen.
Nem világos számomra, hogy miért most jelezted 37 nappal később... :U

[ Szerkesztve ]

(#23633) merqree válasza RR-13 (#23632) üzenetére


merqree
őstag

Nahát, privátot osztottál meg? :D

(#23634) RR-13 válasza merqree (#23633) üzenetére


RR-13
őstag

Te miről beszélsz, privátot linkkel :F
A fönti összes idézett Hsz. az itteni Topik része, és nyilvános. :U

(#23635) Kalandor válasza RR-13 (#23629) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én szerkesztettem bele az OTP topik linkjét. A képek nem tűntek el, csak az URL jelent meg helyettük, de már ott van mindhárom kép.

(#23636) bigdady válasza .tnm (#23628) üzenetére


bigdady
nagyúr

Pont ezért :D Mert ott nem ingyenes az utalás és atm felvét, csak a pluszban

[ Szerkesztve ]

(#23637) RR-13 válasza Kalandor (#23635) üzenetére


RR-13
őstag

Igen, és ezt a: "A topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):" a szöveget felcserélted. :K

A link beleszerkesztése jó ötlet volt, azt korábban azért hagytam ki, mert úgy nem látszott, hogy az "OTP" az OFF.
Köszi, hogy javítottad a kép link hibáit. :K

(#23638) pictigjis válasza pictigjis (#23624) üzenetére


pictigjis
senior tag

és megjött a 10-es is

(#23639) RR-13


RR-13
őstag

kb. 10 perce megérkezett a 10 ezer jóváírás a szelfis nyitásért.
Már csak a kártyát várom, hogy elkészüljön. :U

(#23640) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Szeretnék külföldre fizetni kártyával. Stripe-ot használ az oldal bármi is legyen az. Úgy tudom létezik virtuális bankkártya, amire csak annyit töltök, amennyit levásárlok, és így nem tudják ellopni a pénzem a kártya adatok megszerzésével. Ez van az MKB-nál is?

Buliban hasznos! =]

(#23641) .tnm válasza bigdady (#23636) üzenetére


.tnm
addikt

De Te a digitális-nak a kondícíóival számoltál. A sima bajnok-nál 1millió-nál lesz 1000 ft az utalás díja. És a kp felvét is csak 0.3%, nem 0,6%. Azaz 333ezer felett lesz több, mint ezer. Ráadásul a havi két, összesen max 150ezres ingyenes felvétel után, ha ez az elsődleges bankszámlád és ide nyilatkozol.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#23642) bigdady válasza .tnm (#23641) üzenetére


bigdady
nagyúr

Csak illetékkel számoltam.
Bajnok pluszban nincs az sem. Vagyis ha nem bajnok pluszban lennèk ezek a tranzakciók más banknàl alapból vannak és már ezek bármelyike eléri a havi 1000 Ft díjat. ( (banki díjakról még szó sem esett)

[ Szerkesztve ]

(#23643) .tnm válasza bigdady (#23642) üzenetére


.tnm
addikt

sima bajnok-ban sincs illetékfizetés. csak a díj. törvény szerint az illetéket a bankok fizetik, nem az ügyfél. van olyan bankszámla, ahol ezt egy-az-egyben áthárítják az ügyfélre. a bajnok csomagok nem ilyenek. 300ezer ft utalása után, a hónap végén 300300 Ft-tal lesz kevesebb a számládon. (illetve még pár ft látraszóló kamatot is jóváírnak itt is)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#23644) bigdady válasza .tnm (#23643) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én bajnokot szóba se hoztam. Annyit rtam pluszban nincs. 150e Ft egenleget kell tartani és akkor 990 Ft/hó

(#23645) .tnm válasza bigdady (#23644) üzenetére


.tnm
addikt

hagyjuk, próbál neked az ember segíteni, hogy olcsóbban bankolj, de nekem nem fáj.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#23646) bigdady válasza .tnm (#23645) üzenetére


bigdady
nagyúr

990 Ft-ba kerül korlátlan ingyenes minden, ez is nagyon olcsó hiszen csak 167e Ft-t felveni egy hónapban ATM-ben is már ennyi, csak ha 0,6% tr illetéket számolom (150e ingyenes felett, vagy második bankban). Mint írtam betéti kamatokban többszörösét megtermeli a bank havonta így nekem korrekt egy ezresért minden igényem ki van elégítve :R

[ Szerkesztve ]

(#23647) axioma válasza bigdady (#23646) üzenetére


axioma
veterán

Neked jo, csak ettol me'g jelezzuk a tobbi olvasonak h ez tisztan penzugyileg nem optimalis.

(#23648) RR-13 válasza inf3rno (#23640) üzenetére


RR-13
őstag

2015. évben még volt VISA internet-kártya az MKB-nál, de jelenleg ilyen már nincs, és semmi, ami ezt kiváltja. :(
Amit javaslok az a kártyás internetes fizetési limit átállítása a fizetés előtt, és akkor max. csak annyi összeget tud levenni, amit fizetni szeretnél. :K
És ezt követően még érdemes a limitet úgy hagyni, majd 24 órán belül úgyis kiderül, hogy próbálkozik-e még, mert gondolom értesítés jön a sikertelen fizetésről is.

[ Szerkesztve ]

(#23649) bigdady válasza axioma (#23647) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mutass akkor egy optimálisabb bankot ahol 990 Ft-nál olcsóbbra jön ki korlátlan utalás, 4 atm ingyenes kp felvét havonta, nincs tr illeték, nem kell jövedelmnek beérkeznie a számlára mert elég csak 150e Ft-ot rajta tartani, és van annyi betét kamat is hogy kitermeli a 990 Ft-ot (netán ennek többszörösét) :U

Ui: ha nem megy, jöhet akár jövedelem beérkezős is ilyen, bár nekem az nem jó, de szerintem olyan sem lesz...

[ Szerkesztve ]

(#23650) sifarr válasza bigdady (#23649) üzenetére


sifarr
senior tag

Ui: ha nem megy, jöhet akár jövedelem beérkezős is ilyen, az sem lesz...
Rafi Gold 2.0. (nem akciós mint a Uni és a CIB ingyenes számlája). A leírását megtalálod az összefoglalóban. Ingyenes. Kártyadíj sincs, ha levásárolsz évi 500 ezret.
Mivel a Gránitnál betétet is tartasz, ezért a Gold kombinálva egy kincstárszámlával minden tekintetben kedvezőbb a szóló gránitos megoldásnál.
De ha neked a Gránit kényelmesebb, akkor használd azt! Viszont nem optimális megoldás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.