Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22851) István89 válasza vendingo (#22850) üzenetére


István89
tag

Melyik csomagban vagy? Sima digitális csomag? Ha nincs forgalom és nem fogsz utalni se, magyarul csak parkoltatod a számlát, akkor semmit nem kell fizetned, 10 000 Ft pedig jár, csak 5 munkanapon belül kapod meg. Szerintem azt várd meg és 3 hónap múlva mondd fel! Felmondani a számlát írásban vagy személyesen lehet, bár lehet már videóbankon is lehet...

(#22852) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Megnyitottam online a mák számlám nagy nehezen megtaláltam az UniCredites Telebank kódom. Sikerült megemeltetni a limitem erre nem összefossa magát a simple? :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22853) kleinguru válasza INGJOKE (#22852) üzenetére


kleinguru
addikt

Akkor ezért nem tudok én sem vásárolni. Pont most akartam.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#22854) vendingo válasza István89 (#22851) üzenetére


vendingo
veterán

Sima digitális, de kártya díj így is lesz, mondjuk ez a 10 ezer fedezné pár évig.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#22855) RR-13 válasza vendingo (#22854) üzenetére


RR-13
őstag

Akkor meg is tarthatod akár (min. 3 hónapig). :K

[ Szerkesztve ]

(#22856) kleinguru válasza INGJOKE (#22852) üzenetére


kleinguru
addikt

Bármi javulás?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#22857) INGJOKE válasza kleinguru (#22856) üzenetére


INGJOKE
veterán

Reggel próbáltam újra akkor nem ment. Az OTP topicban azt írják hogy hónap elején gyakran szar a simple. Én mára elengedtem majd holnap megint telefonálhatok a kiscsajnak hogy emelje meg a limitet, mert csak ideiglenesen kértem ma 10-ig. :)

(#22858) kleinguru válasza INGJOKE (#22857) üzenetére


kleinguru
addikt

Vajon ha utalok, az átmegy azonnal? Mármint automatikusan fel tudja dolgozni a kincstár?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#22859) .tnm válasza vendingo (#22854) üzenetére


.tnm
addikt

nincs feltétele a 10ezernek? nem kell pl., hogy havonta x összeg érkezzen a számlára?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#22860) vendingo válasza .tnm (#22859) üzenetére


vendingo
veterán

Szerintem nincs. Asszem ha X hónapon belül felmondom a szerződést, akkor vissza kell fizetnem.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#22861) István89 válasza .tnm (#22859) üzenetére


István89
tag

Szelfi nyitás akciós feltételei:

Az új ügyfél lakossági bankszámla megnyitását (Pénzforgalmi Keretszerződés) kezdeményezi GRÁNIT eBank applikáció segítségével szelfi számlanyitás keretében és a számlanyitás során Mastercard dombornyomott, nem dombornyomott vagy GRÁNIT Platinum bankkártyát igényel.

A Bank elvégzi a közvetett ügyfél átvilágítást és 2 munkanapon belül visszajelez az új ügyfélnek, annak sikerességéről.
Amennyiben az átvilágítás/számlanyitás sikeres és a bankszámla megnyitásra kerül, a 10 000 Ft jóváírása 5 munkanapon belül megtörténik az újonnan megnyitott bankszámlán.

Amennyiben a számlanyitást követő 3 hónapon belül a számla megszüntetésre kerül, abban az esetben az ügyfél köteles visszafizetni a 10.000 Ft-ot

[ Szerkesztve ]

(#22862) pictigjis válasza István89 (#22861) üzenetére


pictigjis
senior tag

ingyenpenz, jovo heten nyitok egyet en is

(#22863) pictigjis válasza István89 (#22861) üzenetére


pictigjis
senior tag

ahogy nezem, aki csak a bonuszert nyitna, mint en, a sztart erdemes, mert annal csak 1890 forintot visz el a 10 ezerbol a nem dombornyomott mastercard kibocsatasi dija

(#22864) axioma válasza kleinguru (#22858) üzenetére


axioma
veterán

En utaltam kincstarba ket hete hetvegen, 1-2 perc mulva tudtam allampapirt venni [forint].

(#22865) pictigjis válasza axioma (#22864) üzenetére


pictigjis
senior tag

benne van mar az afr-ben? ez uj, de jo fejlemeny :)

akkor akinek nem megy a simple, ezek szerint be is tudja utalni mar a penzt hetvegen is

(#22866) pictigjis válasza pictigjis (#22865) üzenetére


pictigjis
senior tag

es tenyleg: 1 forintot kuldtem be az egyedi szamlaszamra kozlemeny nelkul (regen kertek bele a nyolcjegyu szamlaazonositot es nevet is), azonnal jott az sms a jovairasrol

aki amugy ingyen utal, annak jo tudni, ha epp lehal a simple

(#22867) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Mivel a simple még mindig vagy megy vagy nem, így maradt az utalás. Köszi az infót hogy az is azonnal teljesül a mák-nál is. Mondjuk az nem olyan jó, hogy először mikor a kártyalimitet emeltettem fel akkor is fél órát vártam és amikor az utalásra vonatkozó limitet akkor is fél óráig kellet telefonálni az Unicreditnek, hogy felvegyék. Tudjuk be annak, hogy péntek este és szombat este hívtam őket, mikor már rég nem volt munkaidő.
Most már jöhet a itt is a bankcsőd. :D(vicc)

(#22868) Manitou


Manitou
addikt

Erste-nél másnak sem megy az átutalás ? Nem írják hogy valalmi karbantartási munka lenne, mégsem működik az átutalás. Rákatintok az új utalás gombra és nem történik semmi.

(#22869) rmehesz válasza Manitou (#22868) üzenetére


rmehesz
tag

Nekem működik ... telefonos applikációban. Legalábbis az utalási adatokat bekéri.

(#22870) rmehesz


rmehesz
tag

Véleményeteket szeretném kérni. Erste-nél van folyószámlám a egtakarításaim pedig ilyen olyan forint alapú portfoliókban (MÁK, Groupama). Szeretném ezek egy részét vmilyen devizára (EUR, USD) átforgatni olyan helyre ahol nagyjából azonnal felhasználható. Azt gondoltam nyitok az Erste-nél egy deviza számlát és valamilyen módon oda utalom a forintot devizára konvertálva.
Szerintetek ez járható út? Illetve ven esetleg ennél jobb megoldás? Van ugyan Revolut kártyám de biztonságosabb helyre gondoltam - nem parkoltatnám ott a pénzt. Viszont lehet, hogy a forint devizaszámlára utalásánál használható? Köszönöm ha van ezzel kapcsolatban meglátásotok.

(#22871) Manitou válasza rmehesz (#22869) üzenetére


Manitou
addikt

Akkor nem globális a hiba, csak valami egyedi eset nálam . Appot nem használok, de lehet kipróbálom azon mi a helyzet . Valami nem ok a webes George-al, mert más menüpontokba kattintva is van gondja.
Kártyával fizettem most ki egy csekket, az ment gond nélkül.

(#22872) Manitou válasza rmehesz (#22870) üzenetére


Manitou
addikt

Én wise-ra utaltam át Ft-ot és ott átváltottam EUR-ra. Majd onnan ment PEMÁP-ba egy része.
Devizaszámlán én is gondolkoztam, de magas a költsége. A wise ingyen van.
Ha van revolutod, akkor én oda is pakolnék át valamennyit. A biztonság viszont felülírhatja az előbbieket és úgy marad a devizaszámla. Én külföldi bankszámlán gondolkoztam, de tényleg csak ilyen kósza gondolat volt.

(#22873) BullZeye


BullZeye
veterán

Van valakinek CIB-nél saját tapasztalata, hogy ha lakásból költöznénk drágább családi házba milyen költségekkel kell számolni egy fedezetcserénél?

Van egy 10milliós hitelem, most járunk a felénél és már ugye élveznénk azt a részt, hogy nem csak a kamatot fizetjük, hanem a tőkét is vissza (fix hitel), tehát nem áll érdekemben megszüntetni, de 5 évet se szeretnék várni az ingatlan cserével.

(#22874) pictigjis válasza rmehesz (#22870) üzenetére


pictigjis
senior tag

miert akarsz ilyen arfolyamon valtani? varj par honapot, sokkal realisabb, hogy innen vissza fog korrigalni az arfolyam. szerintem

(#22875) axioma válasza BullZeye (#22873) üzenetére


axioma
veterán

Ha azt az ingatlant cserelned amelyik a celingatlan is volt egyben - akkor _szerintem_ ezzel megszunik a lakascelusag, nem folytathato. Persze kerdezz hitelkozvetitot vagy a sajatbankodat.

(#22876) tope


tope
addikt

Hol lenne érdemes bankszámlát nyitni?
- Pénz havi szinten 1 alkalommal megy rá (250-300 között)
- Ne legyen havi díja
- ingyenes bankkártyás vásárlás
- átutalás esetén az alap díjat számítsa fel max
- legyen értelmes applikációja (nem akarok mászkálni nyitás után a bankba, de nyitáskor se keljen Pestre felmenni)

CIB Eco az jó, vagy Erste, Budapest Bank, egyéb?

(#22877) Agaba


Agaba
csendes tag

Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni. Jelenleg a CIB-nél bankolok, de az utóbbi időben tapasztalt rendszerkihagyások miatt érlelődik bennem a váltás gondolata.
Erste bankban gondolkodom, de egy dolog visszatart. Rendszeresen töltök cib debit kártyáról revolut-ra és nem szeretném hogy a debit kártyás top-up plusz kötségbe kerüljön (ugye ersténél a hitelkártyás töltésnél biztosan keletkezik kamat/költség), de mi a helyzet debit oldalon ott is a 4829-es MCC kóddal könyvelnek, ugyanugy pos terminálból való kpfelvétnek számit?

(#22878) pictigjis válasza Agaba (#22877) üzenetére


pictigjis
senior tag

a 4829-et csak hitelkártyánál bünteti az erste

(#22879) RR-13 válasza tope (#22876) üzenetére


RR-13
őstag

Az összefoglalót javaslom átolvasni. :K
Az általad leírt elvárásoknak az UniCredit Partner Aktív Zéró BM-nál "igényelhető" csomagja, és a CIB Eco szintén a BM-nál igényelhető csomagja felelne meg legjobban.
(bár mostanában (is) a CIB elektronikus csatornáival volt jó pár gond.) :U

[ Szerkesztve ]

(#22880) tope válasza RR-13 (#22879) üzenetére


tope
addikt

UniCredit-et az orosz érintettsége miatt alapból kizárom, és többen is írjátok, hogy a CIB-nek is van pár baja...
Raiffeisen-nél meg vagyok, és na, az is orosz érintettségű, pont ez a bajom... :(

[ Szerkesztve ]

(#22881) RR-13 válasza tope (#22880) üzenetére


RR-13
őstag

Még az esemény kitörése előtt volt eszük az UniCreditnél, ha pl. ezt elolvasod, láthatod.:K
Meglepte az elemzőket az UniCredit, és elállt az Orosz bankvásárlástól.
Persze ez semmit nem jelent jelenleg..., én kivettem a pénzem nagy részét a bankból, és pár tízezret hagyok csak benn mindig a következő hónapokban, mert nem szeretnék meglepetést, de attól még, hogy "van" érintettsége nincs velük gond.

Akkor én nem javaslok egy bankot sem jelenleg. :(
A Budapest Bank nemsokára MKB Bank, és nagyon drága.

[ Szerkesztve ]

(#22882) Agaba válasza pictigjis (#22878) üzenetére


Agaba
csendes tag

Köszönöm, tehát akkor ha jól értem debit esetében nincsen plusz terhelés, mint ahogy a cib sem terhelt semmit ilyen esetben?

(#22883) pictigjis válasza Agaba (#22882) üzenetére


pictigjis
senior tag

így van, betéti kártyával nincs semmilyen költség, eddig sem volt

(#22884) tope válasza RR-13 (#22881) üzenetére


tope
addikt

CIB Eco az jó lenne végülis, legalább egymás mellett is van itt Szolnokon a 2 bank, egyszerű lesz a váltás ha személyesen kell :D
Mondjuk az a jó kérdésem felmerül, bankváltás esetén a számlán lévő pénzt mennyibe fog kerülni átvinni az új bankba...
AXA esetén, mikor megszüntettem, ingyen átutalták az újra, nyilván ilyet elképzelni se tudok most majd...

(#22885) tope válasza tope (#22884) üzenetére


tope
addikt

0,3%-ba kerül, maximum 6.000 Ft a megszüntetése... (utalási díj)
Nyilván kell 1 új számla amire utalnám.
Átgondolom hogy váltsak-e, és ha igen, hová...
Azért nem szeretne senki gondolom úgy járni mint a Sperbankosok...

(#22886) bazsimano


bazsimano
őstag

per pillanat teljesen ingyenes folyoszaml a cib es az unicreditnel van csak, ugye?
melyiket lehet leggyorsabban megnyitni? :R

(#22887) RR-13 válasza bazsimano (#22886) üzenetére


RR-13
őstag

Talán a CIB ECO BM számlát közvetlen a BM felületről indítva online, ha működik ott. :U

(#22888) bazsimano válasza RR-13 (#22887) üzenetére


bazsimano
őstag

megcsinlatam...az unicredit sajnos nem johet szoba, mert 12 honapon belul volt ott szamlank a CSOK miatt...
meglatjuk hogy milyen gyorsan keszitik el.
azt jol gondolom, hogy ha beutalom minden honapba a kotelezo osszeget akkor utana vissza is utalhatam :D :R

(#22889) RR-13 válasza bazsimano (#22888) üzenetére


RR-13
őstag

Persze, akár 2 perc múlva is, mert az oda utalt összeg hétköznap azonnal könyvelődik, de amúgy már a hétvégi utalást is azonnal tovább utalhatod.
Az a lényeg, hogy beérkezzen a minimum elvárt utalási összeg, jóváírásként. :K

(#22890) axioma válasza bazsimano (#22886) üzenetére


axioma
veterán

Raiff is teljesen ingyenes ha teljesited a havi feltetelt, es nem kersz egyes nemkotelezo szolgaltatasokat. Mondjuk en egyelore nem gondolom hogy csodbe mennenek, de lehet masnak kizaro ok. Elonye, hogy nem kell a bankmonitoros ko:r, onmagaban ingyenes a feltetelek eseten, sot ajanloi bonuszt is lehet szerezni hozza.

(#22891) bazsimano válasza axioma (#22890) üzenetére


bazsimano
őstag

ott van a felesegem szamlaja :) csak ugye nekem ott csak meghtalmazasom van a szamla felett :) es most kell egy olyan szamla aminek en vagyok a tulaja...ezert kellett gyorsan egy uj.
nem tudom mennyi ido lesz...mar mindent megcsniltam a bm-nel...megvolt az online nyitas...most akkor varakozok...
van infotok hogy nagyjabol mennyi ido? :R :R

RR-13 igen koszi a megerositest :R

(#22892) RR-13 válasza bazsimano (#22891) üzenetére


RR-13
őstag

Lehet délutánra meglesz már, max holnap talán. :K

(#22893) axioma válasza bazsimano (#22891) üzenetére


axioma
veterán

A helyzetet ertem, de amugy semmi akadalya hogy egy bankban sajat bankszamlad is legyen meg egy masik felett full meghatalmazasod, konkretan nekem van ilyen a Raiff-ban cska nem a ferjeme hanem szuloe a masik aki mar nem internet-kepes es igy engem felhiv a bankfiokba rohangalas helyett.

(#22894) tope


tope
addikt

CIB ECO 25.000 Ft számlanyitási promóció.
Erről valaki tud írni, hogy konkrétan mi a feltétele, hogy ezt meg is kapja az ember?
Nem derül ki valami, és biztos vagyok benne hogy van valami sumákolás, mert nehogy már csak úgy kapj már 25.000 Ft-ot...

(#22895) István89 válasza tope (#22894) üzenetére


István89
tag

Le van írva, 15 munkanapon belül megkapod a pénzt, ha ECO vagy ECO Plusz számlacsomagot megnyitod pl. mobilapplikáción keresztül. Valamint ne legyél CIB-es. Ez a leglényegesebb. Aztán ha 1 évben belül felmondod vagy ők felmondják vagy csomagot módosítasz, akkor visszakérik a pénzt.

Amennyiben az Üzletfél részére a 3.4 pontban szereplő jóváírás megtörtént, a jóváírás teljes
összegét köteles a CIB Bank részére visszatéríteni, ha a promóció keretében nyitott CIB ECO / ECO Plusz Bankszámlára vonatkozó szerződést annak megkötésétől számított 1 éven belül:

3.8.1. az Üzletfél felmondja, vagy
3.8.2. az Üzletfél módosítja eltérő bankszámlára váltás miatt, vagy
3.8.3. a CIB Bank az Üzletfél súlyos szerződésszegése miatt felmondja

A jóváírás teljes összegének CIB Bank részére történő visszafizetése a számlaszerződés
felmondásával vagy a bankszámlaváltással egyidejűleg esedékes

Amúgy az Intesa Sanpaolo-nak (itthon CIB) Oroszországban és Ukrajnában is van bankja, ha ez kizáró ok, akkor a CIB-nek is ki kell esnie. :(

[ Szerkesztve ]

(#22896) bazsimano válasza István89 (#22895) üzenetére


bazsimano
őstag

kivancsi vagyok, hogy ez arra is ervenyes aki bm-en keresztul nyitja meg...

(#22897) István89 válasza bazsimano (#22896) üzenetére


István89
tag

3.7 pont alapján szerintem nem, de majd kijavítanak, ha rosszul értelmeztem. :)

(#22898) bazsimano válasza István89 (#22897) üzenetére


bazsimano
őstag

ott a pont, akkor szerintem sem :)))

(#22899) tope válasza István89 (#22895) üzenetére


tope
addikt

Most hívott bankmonitoros, elvileg itt ajánlás kell hogy 25.000 Ft-ot kapj, így-úgy, de nem csak annyi hogy nyitsz 1 számlát...
Szóval nem kap csak úgy az ember ingyen 25.000 Ft-ot...
Majd felhívom a CIB-et is...

bazsimano: nem, nem tértünk erre rá

[ Szerkesztve ]

(#22900) bazsimano válasza tope (#22899) üzenetére


bazsimano
őstag

azt nem mondta hogy mennyi ido alatt nyitjak meg a szamlat? :D:D:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.