Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-24 01:04:21

LOGOUT.hu

Sokféle HDD tesztet láttunk már, viszont megbízhatóságra - ami talán a legfontosabb - szinte sehol nincs ''megbízható'' és átfogó statisztika.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#702) solika


solika
tag

sziasztok!

hát, eddigi tapasztalataim:

- quantuum 120 mb-os vinyó 386-os majd 486-os gépben. ez utóbbiban elég sok rázkódás érte, na onnantól sokasodott rajta a badsector-ok száma. amúgy jó vinyó volt.

- quantuum 1 gb-os, ő az ide csatlakozó hibája miatt hótt meg. ahova hordtam cd-t írni, ott megreccsentették mikor kivették a keretükből. még sokáig ment így is, mert egy vastagabb papírdarabkát ékeltem a panel és a csati közé, de sajna nem tartott örökké (kb 1-2 évet ment még).

- vele egy időben lett egy 10 gigás quantuum is, annak az elektronikája egyszerűen elégett, hatalmas fénnyel és sistergéssel (mint mikor egy gyufa meggyullad). :DD ez egyébként állítólag szériahiba volt 10 gigás quantuum-oknál...

- nos, ezután jött egy 30 gigás quantuum, istenien tette a dolgát, majd eladtam egy jó barátomnak, aki egy fél éve rakta félre (gépestől, merthogy vett egy új machine-t).

- eztán jött a "csoda": 120 gb-os ata maxtor (6Y120L0). jelenleg is gépemben van, kb 6 éve vettem, használtan! hd sentinel (aki szerint 591 napja megy:) ): hőfok 38°, teljesítmény 92%, kondi 91% (3 hibás szektor - néhány dühösebb gépberúgás miatt - és felpörgési hiba - sajna ez utóbbi ma is előfordult a progi szerint, pedig ez amúgy a szar táp miatt lehetett, hiszen a másik 2 vinyónál is írja).

- maxtor 250 gb (6L250R0) ata-s (kb 2 éves lehet, nem emléxem pontosan :D). sentinel szerint 418 napja megy, hőmérséklet 40-41° (hűtve kb. 36° környékén mozog), teljesítmény 90%, kondi 100%.

- seagate ST3500320AS 500 gigás, a rettegett 7200.11-es széria. kb fél éves lehet (sentinel szerint 133 napot ment eddig), hőfok 33° ventivel (venti nélkül kb. 34-36°) teljesítmény 100%, kondi 91% :O mondjuk csak felpörgési gondok voltak vele.

valószínű, h táphiba lehetett a felpörgetési hibák oka, mivel tápcsere óta megszűntek a hibák (lefagyások, vga nem indult el, stb), kivéve szegény 120-as maxika, akinek elvileg ma is volt ezzel gondja.

- fiam gépében egy szintén "nem mai csirke" 20 gigás quantuum megy, kicsit magas csapágy- vagy motorhanggal. sentinel adat nem áll rendelkezésre, arra nem raktam fel.

- laptopom toshiba vincsije kb 90 napot megy még el. :O:O:O sok bad és rengeteg 8-900 gyenge szektor... szerintetek egyetlen erősebb ütődés okozhat ennyit? sentinel szerint több lépcsőben történhetett.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.