Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) szab.tam


szab.tam
nagyúr

közben meglett, ami kell:
SCYTHE SLIP STREAM SY1225SL12SL

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#6352) HeavyToys válasza szab.tam (#6351) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Vételeztem egy Chiftec BT-02B típusú M-ITX-es házat. Mivel gyárilag nincs benne hűtés, szeretnék tanácsokat kérni, mivel töltsem fel a szabadon álló 3 ventilátorhelyet.

Hogy lássátok a helyzetet:

Egyben
Bontva

Szóval előre szeretnék egy 8cm-es halk ventit, olyan kell, aminek tényleg alacsony a működési hangja. Hátra pedig vagy egy 6cm-es, aminek hely van, vagy egy 8cm-es, amit nem tudom hogy lehetne felfogatni. Itt is fontos, hogy halk legyen.

Levegő szállítás csak harmadlagos kérdés. Mivel csak egy E350-es AMD-s lap lesz benne, ami amúgy sem forrófejű.

Vagy szerintetek többet érek ha hátra teszek 2db 6cm-es ventit? Tudom, 3 hely van, de a lapon csak 2 ventinek van csatlakozó.

Amiket kinéztem:

60 mm:

NoiseBlocker BlackSilentFan XR1,11dB, 18m³ (1800 ft.)
NoiseBlocker BlackSilentFan XR2,15dB, 24m³ (1800 ft.)

80 mm:

NOISEBLOCKER BlackSilentFan X1 10 dBA,26 m³/h (2000 ft.)

Ha ti más modellt ajánlanátok, azt is szívesen meghallgatom! Segítségeteket pedig előre is köszönöm!

(#6353) Tomi7887 válasza HeavyToys (#6352) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Szia, szerintem jó választás amit irtál. Én is a csendet szeretem és ezekről a ventikről elég jókat írnak.

Tapasztalatból azt mondom, hogy "csak hátra" nem sokat ér, kell "hátra és előre" is. Különben nincs szellőzés.

Szerk.: Grat a házhoz, jól néz ki csupaszon is. :DDD

[ Szerkesztve ]

-

(#6354) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Na végül is vettem kettő ventilátort (Coolink 8cm-es, 12cm-es PWM-esek). Viszont az alaplapi sys_fan csatlakozóra rákötve meg se nyikkannak (Az 3 pines, a ventik 4 pinesek, de rápasszol). Ezért azt csináltam, hogy egy három ágú kábelt rádugtam a CPU fan helyére és abba dugtam bele a két ventit meg a CPU ventit is. Megy is szépen, viszont ha bármi játék elindul rettentő hangosan kezd pörögni. Van valami szoftveres szabályzó erre, ahol az rpm-et be lehet lőni, hogy milyen hőfokoknál mennyire pörögjön? Vagy ilyet csak venti szabályzó vásárlásával lehet elérni?

(#6355) sestertius


sestertius
őstag

Üdv!

Tud valaki ajánlani 120 vagy 140 ventiből olyat, ami 25 mm-nél vékonyabb?
A Scythe SLIM 120x120x12 mm ventijén kívül...
Coolink-ből is csak 80-asnál van 20 mm-es... :U

Köszönet!

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#6356) n00n


n00n
őstag

Az lehetséges, hogy az alaplapi sys fan nem bír el kettő (Coolink 8 és 12 cm) ventit? Mert sokszor el se indul bekapcsoláskor.

(#6357) Tomi7887 válasza n00n (#6354) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Én cpu fanra nem dugnám, pont az általad említett okonál fogva, ha a proci nagyobb terhelést kap, akkor biztosan minden venti elkezd pörögni mint az atom.

Próbáltam már egy korábbi lapomra a három pinre dugni a négypines ventit és ment, de elképzelhető, hogy ez más lapokon nem működik, mint ahogy én tartok attól, hogy több venti egy aljzaton menjen egyszerre.

Ne vedd bántásnak, de lassan elérsz odáig, hogy jobban jársz egy teljes alaplapcserével, sokat ne költs rá.

-

(#6358) Danex válasza n00n (#6356) üzenetére


Danex
addikt

nekem volt már hogy 1 aljzatról ment 4 ventilátor és még 1 mehetett volna rá... irtam a gyártónak (gigabyte), hogy mennyire lehet terhelni a venti foglalatokat nekem azt irták 1A az én 4fanom meg valami 0.76A-volt összesen. (azért volt 4 ventilátor 1 foglalaton, mert csak a CPU_fan-t lehetett hőfok alapján vezérelni)

(#6359) n00n válasza Tomi7887 (#6357) üzenetére


n00n
őstag

Azóta már sys-fanra (nem a cpu fanra, bár ment rajta, csak sajnos a cpu melegedésével nagyon hangosan tekerte a többit is) van dugva és szépen el is indul. De egy 3-4 reboot után már nem.

Alaplap csere nem játszik, nem is az én gépem. A srác meg le van égve...

Danex: Akkor szerintem nem ez a problémám, a két venti 0.14 A össze-vissza. Akkor lehetséges, hogy valami programmal állítottam le. EasyTuner6 (gigabyte alaplapokhoz szoftver)képes ilyenre?

(#6360) Tomi7887 válasza n00n (#6359) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Program csak onnantól tudja vezérleni, ha beléptél a windows-ba, addig nem.

Bár a dolognak nem vagyok nagy szakértője, de csak azt tudom elképzelni, hogy ez azért van, mert nem kap elég feszt az újraindításnál. Jó minőségű tápja van a srácnak?

-

(#6361) n00n válasza Tomi7887 (#6360) üzenetére


n00n
őstag

Nem, ilyen gagyi MSI Industries vagy mi a neve, olyan háza is van.

És egyszer kap, máskor nem? Esetleg valami ötlet mit lehetne ezzel kezdeni?

(#6362) Misua válasza Tomi7887 (#6360) üzenetére


Misua
senior tag

Látom erre is jársz :)

Most hogy új vgam van, kitűztem új kis célt:
Van egy házam XDL Happy-5B
Helyzete:
- előre nem lehet ventit beszerelni :((
- oldalt van egy 8 cm kifelé fújó
- hátúl van hely 2 db 8 cm...de egyenlőre nincs ott semmi

Vga hűtési ötlet: megfordítom az oldalon található ventit, hogy ne kifelé, hanem befelé fújjon. Így pont a vga-ra fog fújni (meg ami arra van :) )
Kifelé fújónak megfelel a tápegység ventije? (remélem hogy táp kifelé fúj, mert ez a téma tök új számomra). Vagy mindenképp majd szerezzek be hátulra plusz ventit...vagy teszt erejéig kibír?
Meg az egész ötletnek van e nagy értelme? hogy hűvösebb legyen bent

[ Szerkesztve ]

(#6363) Matthisa


Matthisa
tag

sziasztok az lenne a kérdésem hogy nem okoz problémát ha az alaplapi rendszerhűtőt 3pinből 2x 3pines kábellel oldom meg "3pin y" , mert megvettem a második 8cmes hűtőt aminek szintén 3pines csatija van!nem bassza szét a lapot?

(#6364) Apollyon válasza Matthisa (#6363) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hi!
Én több mint féléve használom a CPU_FAN-ra rákötve még plusz kettő darab SWIF2-t, így ha felpörög a proci, a másik két venti is.
Tuti nem lesz gáz;)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6365) Tomi7887 válasza Misua (#6362) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Szia :) előbb-utóbb betéved ide az ember :DD

A fontos kérdés elő körben az, hgy kb. hány fok lehet most a házadban (proci foka, alaplap foka) mert ha ezek nagyon melegek akkor érdemes. (Nekem korábban az alaplapom melegedett azért jöttem.)

Abban nem kell gondolkodnod, hogy kifelé-befelé fújó, mert a ventiket így nem különböztetik meg. Az viszont fontos, hogy ha meleg van a házban, akkor hátra kerüljön venti, hogy amennyire lehet, legyen huzat a házadban (az igazi az persze az lenne, ha lehetne előre is, meg hátra is).

-

(#6366) Misua válasza Tomi7887 (#6365) üzenetére


Misua
senior tag

Hali.
Te aztán korán kelsz :P
A pontos CPU/Lap fokokat csak hétfőn tudok közölni, mivel vidéken leszek hétvégén.
De ha jól emlékszek, akkor a cpu/alaplap/merevlemez olyan 26-30 fok körül voltak.

Én a vga miatt akartam ezt a dolgot, mivel alapjáraton +43-44 fok, viszont furmarkkal már +85...ha jól emlékszel 5750-s furmark alatt nálam max + 83 volt, alpjáraton pedig + 48.

Mondjuk a +85 sem sok...mivel nem a furmarkkal fogok játszani egyfolytába :D
Amugy a vga-t meg is tuningoltam picit (hogy olyan legyen mint az OC verzió, mely 1500 fttal drágább 775/1000 >800/1050) - hőfok nem változott semennyitt. Tovább tuningolni meg nem igen fogok - minek...hogy procit cseréljek :))

Így első körben szerinted van-e értelme babrálni a géppel? Megéri-e? Lesz e eredmény attól hogy hűvösebb lesz pár fokkal bent?

(#6367) Tomi7887 válasza Misua (#6366) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Á, dehogy.. sajnos nem akkor kelek, legalább egy órával előtte :O

Ha igaz az a 26-30 fok, szerintem az pont ideális.

Nekem a lapom hőmérséklete 45C fölé ment, és arra már a saját programja is vinnyogott, ezt egyébként nagyban elősegítette az, hogy a vidkártya hűtése meg passzív volt és a levegő egyáltalán nem mozgott a házban.

Szerintem ha nem éri el a 35-40 fokot nem igazán érdemes babrálni. A hűvösen szerintem tovább tartanak az alkatrészek, dehát ez nemcsak számítógépekre igaz, hanem bármi másra is.

Szerintem hosszú távon érdemes olyan házat venni, ami nagyobb, stabilabb, kevésbé rezeg és jól szerelhető ventillátorral.(Ezt csak azért mondom, mert nekem nagyon hasonló volt mint a tiéd, lecseréltem és most látom a különbséget.)

[ Szerkesztve ]

-

(#6368) Misua válasza Tomi7887 (#6367) üzenetére


Misua
senior tag

Akkor hétfő este kiírogatom a pontos adatokat alapjáraton és Prime 95 Blend alatt.

Lehet hogy akkor nem is babrálok semmit...csak tudod ültem tegnap a gép elött...és semmi kedvem nem volt játszani...ikább babrálnék valamit. ;]
Pedig szoktam külföldre járni, ahol kilóra adják a legújjabb játékokat, van vagy 20-30 db melybe még bele sem néztem :P (asszem 600 ft/db, de ha ötöt veszel, hatodik ajándékba) :)) .

(#6369) Tomi7887 válasza Misua (#6368) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Mindenképpen nézd meg előbb, addig nem érdemes ezzel piszkálódni.

Hát, ja néha a játékok nem elegek szórakozni.

Ha mégis vennél, szerintem most a coolink ventijei elég olcsók és halkak is. Az igazi légszállítást viszont inkább a 12cm vagy nagyobb kategória adja.

-

(#6370) Matthisa


Matthisa
tag

nem tudna vki postai úton hozzám juttatni egy ilyen kábelt?neten megrendelem ,olcsó de a szállítás az k drága!

(#6371) sestertius válasza Matthisa (#6370) üzenetére


sestertius
őstag

Megnézem, van-e nálam pluszba /tudtommal van/, aztán mivel úgyis megyek hamarosan Debrecenbe, oda adhatom...

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#6372) zazahoho


zazahoho
őstag

hali
lehet én vagyok láma,de nem igen találok 14-es pwm-s ventit :U armageddon hőtőre kéne,és a 12-as nem jó rá,sajnos ezt vásárlásnál benéztem :W,ha valaki tud kérem ossza meg velem

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#6373) DeaTHeX


DeaTHeX
tag

van egy raidmax scorpio házam, hátul van 2db 8as, + oldalt szintén egy 8as venti, és előre lehet tenni 4db 8as ventit! Sztetek megérné? Csak mert akkor jó nagy huzat lenne bene, a zaj annyira nem zavar, csak ne búgjon

AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz ; FORTIS 5 ARGB; ASUS ROG STRIX B450F GAMING II ; 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z RGB CL16 (4x8GB); ASUS TUF 3070TI 8GB ; Samsung NVMe M.2 500 GB SSD ; WD 500GB Sata II; WD 1TB Sata II, WD 2 TB SATA II, CORSAIR RM650x

(#6374) Brutforsz válasza zazahoho (#6372) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A múltkor én is kerestem - csak házhűtőnek - ilyet, kis hazánkban egyet találtam, de ez neked megint nem lesz jó, mert 12-es rögzítési helyei vannak (egyébként amit külföldön láttam 14-es PWM-est, azok is mind ilyen kialakításúak voltak).

Ahogy néztem, az Armageddont a tesztekben is 3-pines 14-es ventilátorokkal nyomatják.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#6375) zazahoho válasza Brutforsz (#6374) üzenetére


zazahoho
őstag

köszi ,de nem jó,sajnos a felfogatás miatt,lehet ezt veszem majd sajna nem pwm-s de akkor meg kell alkudni.armageddon hűtő felfogatása speciális íme

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#6376) Tomi7887 válasza DeaTHeX (#6373) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Szia, szerintem előre és hátra fontos, hogy legyen, mert anélkül nem igazán van huzat. Az oldalsó inkább csak keveri.

Előre egy 8-as nem árt meg, azért négyet előre egy kicsit túlzásnak érzem xDDD

[ Szerkesztve ]

-

(#6377) DeaTHeX válasza Tomi7887 (#6376) üzenetére


DeaTHeX
tag

az a jó h iszonyat hűvős húzás nélkül is minden alkatrészem (max 20-30 fok, terhelésnél is húzva, cpu 40-45, vga 65, lap 50, vinyó 27) ezért kérdeztem h mennyit dobna, egyébként szten párba fogok venni bele

AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz ; FORTIS 5 ARGB; ASUS ROG STRIX B450F GAMING II ; 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z RGB CL16 (4x8GB); ASUS TUF 3070TI 8GB ; Samsung NVMe M.2 500 GB SSD ; WD 500GB Sata II; WD 1TB Sata II, WD 2 TB SATA II, CORSAIR RM650x

(#6378) Tomi7887 válasza DeaTHeX (#6377) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Nekem a lapod hőmérséklete soknak tűnik, még akkor is ha húzva ennyi!

Mindenképpen tegyél bele, amúgy a többi korrekt érték nagyon!!

Azt korábban is irtam másnak, hogy azért gondold meg, hogy hány darab pár ezerforintos cuccot teszel bele, mert akár másik házra is érdemes lecserélni, ha nem vagy elégedett a szellőzéssel.

-

(#6379) Brutforsz válasza Tomi7887 (#6378) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Szerintem az alaplap-hőmérsékleti értéket hibásan méri az érzékelő, nekem is hasonló Gigabyte alaplapom van, és ha csak a processzort terhelem maximálisan, akkor nekem is 50 fokot mér a lapra, miközben az ilyenkor legjobban melegedő alkatrész, maga a processzor csak 40 fokos. Pedig nálam a házban van huzat is rendesen - 3 befelé, 2 kifelé irányított 12-es ventilátornak köszönhetően.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#6380) eight


eight
senior tag

Üdv :)

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Szükségem lenne egy ventire, ami 60x60mm-es és kb. 15mm magas. Fontos lenne, hogy sokáig halk legyen (folyadékcsapágyas vagy golyós), viszont az szinte elhanyagolható hogy levegőböl mennyit mozgat meg, ha 600rmp-vel éppen csak kavirnyálja a levegőt az már tökéletes lenne.

Egyébként így néz ki amit cserélni kéne, (természetesen az oldalát majd én levágom)

Az esetleges választ előre is nagyon szépen köszönöm :R

(#6381) DeaTHeX válasza Tomi7887 (#6378) üzenetére


DeaTHeX
tag

igen azért akarok én is egy kis + légmozgást mert gyanús nekem is a lap hőmérséklete

AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz ; FORTIS 5 ARGB; ASUS ROG STRIX B450F GAMING II ; 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z RGB CL16 (4x8GB); ASUS TUF 3070TI 8GB ; Samsung NVMe M.2 500 GB SSD ; WD 500GB Sata II; WD 1TB Sata II, WD 2 TB SATA II, CORSAIR RM650x

(#6382) torboszlo


torboszlo
csendes tag

Sziasztok érdeklődnék
GIGABYTE GA-P55-UD3L-alaplap
INTEL Core i5-760 2.80Ghz 1156 BOX
ezekhez milyen hűtő ventilátort vegyek a procihoz konkrétan?

(#6383) torboszlo


torboszlo
csendes tag

Sziasztok érdeklődnék
GIGABYTE GA-P55-UD3L-alaplap
INTEL Core i5-760 2.80Ghz 1156 BOX
ezekhez milyen hűtő ventilátort vegyek a procihoz konkrétan?

(#6384) Brutforsz válasza torboszlo (#6382) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Javaslom, a kérdésed itt, a CPU-hűtők vásárlásával foglalkozó topikban tedd fel. Egyébként borítékolom, hogy a CoolerMaster Hyper 212+-t fogják javasolni. :)

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#6385) torboszlo válasza Brutforsz (#6384) üzenetére


torboszlo
csendes tag

ok köszönőm azért

(#6386) Misua válasza Tomi7887 (#6369) üzenetére


Misua
senior tag

Hellóka!

Nos, 30 percni netezés után alapjáraton:
Alaplap: 30
cpu: 27
gpu: 42
merevlemez: 28

Fél órás Prime 95 blend alatt:
Alaplap: 36
cpu: 49
gpu (furmark): 85
merevlemez: 33

Egészen jó eremények. Hát így már nem is tudom, hogy lenne e nagy értelme a babrálásnak..mert most már más szemszögböl nézem a dolgokat (nem mindenáron bütykölni valamit :) )
Ráadásul nálam csak 8 cm-s ventiknek van hely és csak hátul (2 db), elöl semmi...nem tom lenne e nagy értelme (eredmény) az egésznek a végén.

(#6387) Tomi7887 válasza Misua (#6386) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Sokan irigylik ezt így tőled. Jobb ha nem bántod és inkább megelégedsz vele, csak a zajt növelné. Igazi értelme a 12-eseknek van, de azoknak is csak melegben.

Ez van, maradt a játék. ;) :DD

-

(#6388) DeaTHeX válasza Tomi7887 (#6387) üzenetére


DeaTHeX
tag

Én csak a lap hőmérsékletét irígylem, de majd barkácsolok vmit az északi és a déli hídra is valamit, az a baj a vga-m még túl új ahhoz h megmoddingoljam a hűtését

AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz ; FORTIS 5 ARGB; ASUS ROG STRIX B450F GAMING II ; 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z RGB CL16 (4x8GB); ASUS TUF 3070TI 8GB ; Samsung NVMe M.2 500 GB SSD ; WD 500GB Sata II; WD 1TB Sata II, WD 2 TB SATA II, CORSAIR RM650x

(#6389) Misua válasza Tomi7887 (#6387) üzenetére


Misua
senior tag

Egyettértek...szerintem is jó minden ahogy van :)

Kínomban megtuningoltam a procit is...vagyis megkerestem azokat az értékeket, melyeknél nem kell plusz feszt adni (x2@x4) 3,2 > 3,5 Ghz.

Marad a játék :) ...ha érdekel Stalker COP (sejtem hogy igen) akkor tudok ajánlani egy eszméletlen jó módot...teljesen más forgatókönyv, új frakciók, vagy 90 izgalmas küldetés, és egyébb-egyébb...csak 1 gond van vele - oroszul az egész :P

[ Szerkesztve ]

(#6390) Tomi7887 válasza DeaTHeX (#6388) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Még mielőtt barkácsolnál fogadd meg a kolléga véleményét és olvass utána egy kicsit, hátha hasonló a problémád és csak nem méri rendesen a lapod amikor terhelve van..

-

(#6391) szepsy


szepsy
senior tag

Tettem be egy + ventit fentre.
Véleményetek szerint, hogy lenne célszerű elrendezni?(szív/fúj)
Szvsz jó ,hogy a 2. befele fúj, mert az 1. azért felfogja HDD tartó.(szvsz)

Lehet az odalsó 4.-nek kifele kellene szívnia?
Fentről (2.) jön a friss, abból kap a cpu hűtő is, lentebb a VGA is, aztán meg szívja a meleget.(4.)
Más vganál könnyebb, mert el van takarva a borda, de ez a 480 fűt befele rendesen :S

(#6392) DeaTHeX válasza szepsy (#6391) üzenetére


DeaTHeX
tag

sztem ami föntről befele tolja a levegőt az nem szükséges, de mérd le az adatokat és rögtön kiderül h h a jobb

AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz ; FORTIS 5 ARGB; ASUS ROG STRIX B450F GAMING II ; 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z RGB CL16 (4x8GB); ASUS TUF 3070TI 8GB ; Samsung NVMe M.2 500 GB SSD ; WD 500GB Sata II; WD 1TB Sata II, WD 2 TB SATA II, CORSAIR RM650x

(#6393) Antarctica


Antarctica
tag

Sziasztok!

Esetleg valakinek van tapasztalata az alábbi házventivel kapcsolatosan?

http://www.noctua.at/main.php?show=productview&products_id=25&lng=en

(#6394) crazyzozy


crazyzozy
tag

Sziasztok!

Van egy Cooler master 690 házam.szeretnék bele csendes ventilátorokat.Milyen típust ajánlanátok? :)

(#6395) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Mi a véleményetek a Scythe új üdvöskéjéről, a Scythe Kama Flow 2-ről? 12-esben az 1400-as verzióra lennék kíváncsi, hogy muzsikál. Hasonló, mint az S-FLEX, erős motorhang?

(#6396) Tomi7887 válasza Antarctica (#6393) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Ha csak annyit tud, amennyit a linken irnak róla, akkor: meg kell venni!! :DD

Sajnos még nem jutottam hozzá, hogy kipróbálhassam.

-

(#6397) Danex válasza DeaTHeX (#6377) üzenetére


Danex
addikt

próbáld kicsit alulfeszelni a dolgokat, nekem is 50fok volt az alaplap crysis2 után, majd levettem a kis tuningot, illetve egy programmal (asus EPU 6)-al alulfeszeltem a cuccost, fura de 50 fok helyett 37-38 lett crysis2 után

(#6398) szeruuu


szeruuu
csendes tag

hali
antec 3 speed ventiről mit gondoltok milyen?
12cm-s-ek
hali

Üdv.

(#6399) jcvd


jcvd
tag

Sziasztok!

Tanács kellene. Most rakok össze egy Sandyt, új ház, CM Elite 430, és hűtés kellene bele.

Sokat hallottam a Coolink Swif2 1201 ventikről. Gondoltam ezekből veszek hármat, egyet beteszek hátra, egyet oldalra, egyet pedig ráteszek a procihűtőre, ami Thermalright HR-01.

Szerintetek ez így elég lesz? Valami tanács?

(#6400) Mans20 válasza jcvd (#6399) üzenetére


Mans20
addikt

Oldalra szerintem felesleges,előre meg hátra a jó,néztem én is ezt a házat,én még előre raknák egy ventit az író alá,és akkor az pont befúj a procihoz,csak ahhoz rack kell,Nálad 4x4 tűs cpu kábel hogy ér el a lap tetejéig?elég hosszú a kábel?

Ja hogy annak csak 3 hely van elől,akkor oda venti nem megy.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.