Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) Henk válasza Vasinger! (#3750) üzenetére


Henk
veterán

Csak a pwm-est próbáltam, de gyanítom, hogy a fix 1200-es pont olyan mint a pwm 1200 rpm-re szabályozva.

(#3752) zodo válasza Vasinger! (#3749) üzenetére


zodo
nagyúr

Jó lesz az, meglátod. :K
Amúgy a Coolink dobozán 6 év vagyis 60 hónap van feltüntetve, mint a honlapon.

[ Szerkesztve ]

(#3753) Henk válasza zodo (#3752) üzenetére


Henk
veterán

Valóban 60 hónap, de az 5 év. ;)
A bolt is annyit adott rá ahol vettem.

(#3754) zodo válasza Henk (#3753) üzenetére


zodo
nagyúr

Valóban, 5 év.

(#3755) zodo válasza Vasinger! (#3749) üzenetére


zodo
nagyúr

Hogy konkrétummal is szolgáljak.
Hdd lesz a gyenge láncszem, ő a "leghangosabb". :)

(#3756) Vasinger! válasza zodo (#3755) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát érdekes ez a kis teszt, csak én nekem teljesen más a házam szellőzési rendszere, így nincs sok összehasonlítási alapom. De azért köszi. :R

De ezt minek is off-ba tenni? :F

(#3757) zodo válasza Vasinger! (#3756) üzenetére


zodo
nagyúr

Sejtettem, hogy nem ilyen a te házad felépítése és szellőzése, de gondoltam megmuttatom mit tud a coolink meszebbről, alacsonyabb fordulatszámon a gyárival szemben, mindezt síri csendben.
Elvileg csak a hdd-re vonatkozó rész az off. :)

[ Szerkesztve ]

(#3758) englide


englide
csendes tag

Érdemes böngészni az oldalunkon, szemfülesek, türelmesek és gyorsak előnyben! :)

www.englide.hu

(#3759) sz.j válasza zodo (#3747) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Most vettem egy Coolink Swif2 120P -t ,ami pwm-es, de ilyet még nem hallottam, hogy nem hallom csak a szelet"

Most már csak az a kérdés, hogy ez a "halkság" teljes fordulaton (1200rpm) vagy leszabályozva (PWM) "hallható"?!?

:U

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3760) DeKol válasza Zájec (#3576) üzenetére


DeKol
csendes tag

Szia!

Ilyet hol lehet kapni #3576?

(#3761) Henk válasza sz.j (#3759) üzenetére


Henk
veterán

A pwm-es 1700 rpm-en megy full-on, ott már értelemszerűen nem halk. De 1100-1200 rpm-ig nagyon korrekt hangja van, felette azért már megjön. Sőt szabályzóval még 2000rpm körül is megy.

(#3762) sz.j válasza Henk (#3761) üzenetére


sz.j
nagyúr

"A pwm-es 1700 rpm-en megy full-on, ott már értelemszerűen nem halk...."

Ezért is kellett volna a #3747 hsz-ba beírni, hogy ezt a "halkságot" kb. milyen fordulat mellett hallja, mert az evidens, hogy leszabályozva szinte mindegyik venti halk(abb).

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3763) Henk válasza sz.j (#3762) üzenetére


Henk
veterán

De én becsületesen bele írtam. :D
Amúgy azonos fordulaton is halkabb mint jó néhány társa, legalábbis amihez szerencsém volt.

(#3764) Tamas7


Tamas7
tag

Sziasztok lehet hülye kérdés, de hol lehet nagy ventiket beszerezni? Mint pl az AEROCOOL házakban vannak??

(#3765) zoli03 válasza Tamas7 (#3764) üzenetére


zoli03
őstag

Például itt vagy még ezt a kettőt találtam: ezt és ezt.

(#3766) Tamas7 válasza zoli03 (#3765) üzenetére


Tamas7
tag

köszönöm! :R

(#3767) Sareth válasza Henk (#3763) üzenetére


Sareth
senior tag

Szia Henk! és mindenki...

A korábbi nyűglődések és folyamatos segítség kérések után végre eldöntöttem és lerendeltem két Scythe Kamakaze ventit. Eredetileg ahogyan ajánlottad is a Scythe S-Flex-et terveztem a CM Elite 335-ös házamba de aztán csak a kék ledes verzió lett belőle ;)

Picit tartottam a dologtól de megmondom őszintén nem bántam meg a döntést. A doboz egy flottul összerakott kis ventit tartalmazott aminek csak a beszerelésével nem voltam megelégedve de ez csak apróság. A csomagban volt egy 3 tűs tápcsatlakozó és egy (molex-átalakító) is + a rögzítőcsavarok. A hozzá adott poti már csak hab volt a tortán.
Szóval a beszerelést követően kíváncsian vártam milyen hangja (fénye) lesz de meg mondom őszintén 800-1200 rpm-ig nagyon meg vagyok vele elégedve. Teljes fordulaton (1600 rpm) már a két ventinek van hangja de még talán így sem vészes, és végül is erre a fordulatra csak a kíváncsiság hajtott. Ilyen sebességen nem fogom használni mert már így is huzat van a szobában (és nem mellesleg kék fényáradat) ;)

Mi mondhatnék még? Csúszócsapágyas, és gyári adatok szerint valami ilyesminek kell lennie a zajszintjének: 14,00 ~ 31,84 dB(A) (±10%). Ezt majd holnap laboratóriumi körülmények között lemérem.

Mindent összevetve így elsőre nagyon meg vagyok elégedve és aki egy csendes, potis, kék ledes minőségi ventire vágyik annak bátran ajánlom a Scythe Kamakaze-t.

Még egyszer köszönöm a segítséget.

Most már csak egy jó CPU hűtő és egy előlapi szabályzó hiányzik és teljes a kép.... ;)

[ Szerkesztve ]

(#3768) Henk válasza Sareth (#3767) üzenetére


Henk
veterán

Én most vettem egy Scythe szabályzót, szerintem nagyon profi. Igaz nem volt olcsó meg van benne egy pár olyan funkció amit nem használok, de megérte. Mondjuk egyszerűbb modellt néztem ki, de azt nem tudták rendelni.
Milyen proci hűtőre gondoltál?

(#3769) Sareth válasza Henk (#3768) üzenetére


Sareth
senior tag

Na felkeltetted az érdeklődésem a szabályzóval. Mondanál egy tipust? Megnézném.
A proci hűtőre még mindig a CM Z600-as a legeséjesebb, bár azzal ilyesztgetnek hogy nem fog beférni a házamba. Én alapból valami egyszerűre gondoltam amihez nem kell szétkapni az egész gépet de ezt nem nagyon fogom megúszni.
Ahogy olvasgattam a teszteket a Z600 elég jól domborít, bár a Scythe-nek is van egy pár ami szerintem az én céljaimhoz elegendő lenne. Szóvál várom a véleményed :R

[ Szerkesztve ]

(#3770) Henk válasza Sareth (#3769) üzenetére


Henk
veterán

Én egy Scythe Kaze Server-t vettem. Ezzel már nem csak manuálisan lehet állogatni a ventiket hanem bizonyos hőfokhoz egy fordulatot rendelsz és akkor ennek függvényéban szabályoz. Mondjuk ez tök jó dolog, de én pont nem erre használom. Először egy Kaze Master-t néztem ki.
A Z600 valóban jó, de az eleve egy passzív hűtő. Jó nagy darab, egyes lapokban a ramokkal lehet probléma, hogy nem fér el. Pláne ha ventit is tervezel rá. Nem tudom nálad mi az első számú szempont a hűtővel szemben. Mert ha a E8400-re lesz akkor lehet egy kissebb is elég lenne.

(#3771) Sareth válasza Henk (#3770) üzenetére


Sareth
senior tag

Igen a E8400-re kellene és a csendesség miatt akartam passzív hűtőt. Mondjuk végülis nekem nem kell tuningra, csak a gyári nem is tetszik és a proci meg megérdemel ennyi áldozatot. Miket ajánlanál? Lehet passzív és ventis is, figyelembe véve a házam méretét és az igényeimet.

A Scythe Kaze Server tudásilag nekem sok lesz de délután utánna nézek ;)

(#3772) Henk válasza Sareth (#3771) üzenetére


Henk
veterán

Alapvetően nem vagyok híve a nagy cpu hűtőknek. Egy c2d-ra, főleg ha tuning sem lesz szerintem a Xigmatek S1283 a favorit. Egy hátrányát érzek, hogy nem túl halk a ventije, azt lehet érdemes lenne cserélni. Persze itt választhatsz olyat ami szimpatikus. A CM hyper 212+ is jó lehet.Ha passzívan akarod akkor pedig a Z600 vagy Scythe Ninja2 bár ezek elég nagyok nem tudom mennyire férnek el. Aztán ha nem akarsz rá sokat költeni akkor az alacsonyabb kategóriából az AC freezer 7pro.
Én sem használom ki a Server-t, de csak ezt tudtam rendelni a többit Scythe-ot nem. Legalábbis feketében meg 5,25"-ban csak ez volt az adott boltban.

(#3773) aram01


aram01
nagyúr

szevasztok milyen ventit kéne rápattintani az elit 335-ös oldalára? szerintem valami kis fordulatú elég lenne,félek a nagyobb sebességűtől nagyon berezonálna az oldallap

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3774) Sareth válasza aram01 (#3773) üzenetére


Sareth
senior tag

aram01 - A műanyag kürtő helyére gondolsz?

Amúgy pl. az én CM Elite 335-ös házamból kiszedett gyári ventije tökéletes lenne pl. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3775) Sareth válasza Henk (#3772) üzenetére


Sareth
senior tag

Néztem a Scythe Kaze Server-t és nagyon profi cucc. Szerintem számomra ez sok is lenne, ezért nekem a Kaze Master is tökéletesen megfelelne - mint neked alapfelálláskor. Nem tudom te hol nézted de én itt találtam. Megkérdezhetem hogy mennyire volt bonyolult beszerelni?

CPU hűtő - Köszönöm az alternatívákat a hűtőkre. Még futok egy kört a helyi boltban a Z600 ügyben de szerintem nem fog beleférni. Az említett oldalon a Scythe Ninja2 csak decemberben lesz beszerezhető szóval végül is ráérek a választással. Amúgy tetszenek a Xigmatek S1283 és a CM hyper 212-rő szóló teszt eredmények.... pffff egyszóval nem lesz könnyű a választás :F. Esősorban majd próbálok olyat ami bele is fér a szerény házikómba és amit én is bele tudok majd operálni probléma nélkül. Jól lett volna megúszni a dolgot alaplap kiszerelés nélkül de majd valahogy majdcsak megoldom.

Szerinted hűtőpasztát (zsírt) rendeljek külön? Szükséges az ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

(#3776) Henk válasza Sareth (#3775) üzenetére


Henk
veterán

Én nem a CM-tól rendeltem, de ahol én vettem ott csak a Server beszerezhető, a Master bizonytalan. Még azt sem tudták megmondani, hogy mikorra várható egyáltalán. A beszerelése semmi szaktudást nem igényel. Bedugod egy 5,25"-ös helyre és oldalról 4 csavarral rögzíted. Ja de elötte rádugod a kábeleket, 4-et a ventikhez meg egyet a tápra. Van hozzá leírás és meg is van számozva mi hova való, pofon egyszerű. Mondjuk én a hőmérséklet szenzorokat nem kötöttem be mert csak + vezetékek lennének és amúgy sem mér hitelesen hiszen max a hűtőbordára tudod tenni.
A Xigma hűtője a gyári Intel bepattintós felfogatással van, nem kell kivenni hozzá a lapot. A paszta attól függ milyen hűtőt veszel, de a komolyavbbakhoz már normális pasztát adnak. Illetve ha nem vagy maximalista akkor az a pár fok amit esetleg egy csúcs paszta hozna elhanyagolható.

(#3777) Sareth válasza Henk (#3776) üzenetére


Sareth
senior tag

Hát ha tényleg csak ennyi hogy „bedugom és kész” akkor remek. Már csak az kérdéses - hogy nekem most a ventik csatija az alaplaphoz vannak csatlakoztatva. Speed Fan 1 és Speed Fan 2. A BIOS-ban tudom is állítgatni őket és valahogy az alaplaphoz adott EPU-6 Engine-el is. Gondolom a szabályzó akkor most ezt kiváltaná mert a ventik végét akkor ehhez kell majd csatlakoztatni. Ha jól gondolom :B

(#3778) Henk válasza Sareth (#3777) üzenetére


Henk
veterán

Innentől manuálisan tudod majd vezérelni azzal, hogy tekergeted a potit. A lapra nem lesz dugva semmi, a bios vezérlését is kiváltod a szabályzóval. Csak arra kell figyelni, ha minden ventit innen szabályozol akkor ne felejtsd el feljebb tekerni ha indítassz valami olyan programot vagy játékot amitől melegedni kezd a gép.

(#3779) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!
Karácsonykor feltupírozom kicsit a hűtési rendszert a házamban.
A gyári 12-es 800rpm-es CM ventik helyett Coolink SWIF2 1201 kerül bele 2db,illetve két SWIF2 120P egy ilyen szörnyre.
Illetve még vmilyen Seasonic beles Corsair táp fogja megkoronázni az egészet.

Mit gondoltok?Halk és hatékony lesz az új hűtőrendszer? :F

Kösz a választ!

Üdv, Balázs

(#3780) aram01 válasza Sareth (#3774) üzenetére


aram01
nagyúr

igen annak a helyére szeretnék valamit :K
a te ventid egy kicsit nagy lenne nekem oldalra ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3781) Sareth válasza Henk (#3778) üzenetére


Sareth
senior tag

Köszönöm az infókat :R

aram01 - Jó az oda hidd el ;)

[ Szerkesztve ]

(#3782) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Mennyivel rosszabb vagy jobb egy manuális szabályzásu ventiszabályzó, ilyen tekergetős.

Ill, amit is is linkeltek, ami elektronikus ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3783) Gorneck válasza Core2duo6600 (#3782) üzenetére


Gorneck
titán

Semmivel...a kinézetért és a nevéért fizetsz...mondjuk már találkoztam olyan panellel ami elég érdekes hangokat hozott ki a ventiből vagyis annak motorjából...Zalman bármelyik tekergetős megoldását nagyon tudom ajánlani...

Gorneck#1239

(#3784) koxes


koxes
tag

hali
80-as ventit keresek, 20dB vagy az alatt , 100m3/h vagy fellti teljesítménnyel, és 80-120fokos üzemi hőmérsékletre létezik ilyen ? :)

(#3785) Sareth válasza Henk (#3778) üzenetére


Sareth
senior tag

Hát Henk ezt benéztem. A Scythe, Kaze Master 5,25-ből már csak ezüst színűt találtam ígyhát marad az Ace vagy a Server, de mivel az utóbbi picit többet tud és nem is jelentős az árrés valószínűleg az marad ;)
Te amúgy kihasználod? Van is a gépben 4 venti?

[ Szerkesztve ]

(#3786) Henk válasza koxes (#3784) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem ilyen venti nem létezik. 80-as ventik ekkora légszállítással nem igazán rendelkeznek, ilyen hang mellett meg pláne nem. Egy példa: a Scythe S-flex SFF80D 2800rpm-en megy és 68m3/h-t szállít, mindezt 32dBA mellett. Pedig ez az egyik leghalkabb típus. Ráadásul ennél magasabb fordulaton már sokkla hangosabbak a ventik. A hőmérsékletről nem is beszélve, oda nem tudom milyen venti kéne ami bírná. Hova kéne? Mert ez nem egy átlagos felhasználás. :)
Sareth: én is így jártam, kénytelen voltam a drágábbat venni mert a többi nem volt. 6 venti van a gépemben, igaz 2 le van kapcsolva csak akkor megy ha kell. De mind rá van kötve a szabályzóra Y elosztókkal.
De ha neked csak 2 van akkor lehet elég a kicsi szabályzó. A 3,5" helyre szerelhető, az csak 2 ventit tud vezérelni.

[ Szerkesztve ]

(#3787) Sareth válasza Henk (#3786) üzenetére


Sareth
senior tag

A hat venti az hogy jött össze? Nekem úgy néz ki meglesz a négy szóval most már indokolt is a Server szabi. A 3,5-nem tetszik úgyhogy rááldozom azt a kis töbletet.

(#3788) Henk válasza Sareth (#3787) üzenetére


Henk
veterán

2 van elöl, 1 a cpu hűtőn, 1 hátul meg 2 a ház tetején. A 2 felső mondjuk nem megy, csak akkor indítom el ha valamiért nagyon indokolt. Szabályzóra meg úgy kötöttem, hogy a 4 poti közül 2-re van 2db kötve egy elosztóval. Amúgy a 3,5"-os nekem sem tetszik.

(#3789) old gray válasza Henk (#3788) üzenetére


old gray
addikt

"a 4 poti közül 2-re van 2db kötve egy elosztóval"

Ez az elosztó érdekelne engem. Vajon tudnék egy ilyennel egy alaplapi pwm-es csatira 2 pwm-es ventit tenni, ill. szabályozná is mind a kettőt? Vagy ez csak 3 eres? :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#3790) Laci4 válasza Sareth (#3767) üzenetére


Laci4
senior tag

Halli!

Neked bizonyos fordulatokon nincs egy halk, magas hangú nyüszítés, sívítás?
Mert nekem volt.. pl mondjuk 850nél, de 890nél megszünt.. aztán mondjuk 1100-nál, de 1000nincs..(ezek csak példa értékek, nem emlékszem pontosan.. most meg nagy a zaj,nem hallanám) :C

(#3791) Henk válasza old gray (#3789) üzenetére


Henk
veterán

Igen ez 3 tűs, ezzel a pwm nem fog menni. Én kereskedelmi forgalomban még csak ilyet láttam. Illetve létezik 4 tűs, amit pl. a Coolink swif2 120P-hez adnak. Ezzel tudsz egyszerre 2 pwm-es ventit kötni a cpu fan-ra és működik is a vezérlés. Én használtam egy darabig így. Viszont ilyet külön még nem láttam sehol.
Laci4: milyen szabályzód van ami produkálja ezt a jelenséget?

[ Szerkesztve ]

(#3792) Laci4 válasza Henk (#3791) üzenetére


Laci4
senior tag

Nem revoltec ;) (zalman)
De amúgy is tárgytalan, mert nincs a szabályzóra kötve... saját potija szabályoza.. VR szabályzású.. legalábbis TT-éknál így híííják :U

Én arra tudok gondolni, hogy a ledek nincsenek rendesen lesűlyesztve.. pontosabban van egy aminek kicsit kilóg a feje, van ami kicsit beljebb van, van ami kb szintben van... lehet ezek adnak hangott...

Bár most nem sikerült összehoznom.. nagyon halk hang amúgy..szinte nem is hallani, hanem érezni.. mint a régi tv.ék sorfrekijét lehetett anno..asszem...
'Tod, én is már ott tartok, hogy a winyók motorját is hallom, ha le van tekerve a rendszer :)) :W

[ Szerkesztve ]

(#3793) koxes válasza Henk (#3786) üzenetére


koxes
tag

egy kandalló kiszellőztetésére kellene.
akkor mondjuk 80asba ami 20dB-es és a leg több levegőt nyomja ?

(#3794) Henk válasza koxes (#3793) üzenetére


Henk
veterán

Talán ezek vannak 20dBA környékén: Noctua, Scythe (2000rpm-es)
Viszont abban nem vagyok biztos, hogy ekkora hőt bírnak, legalábbis üzembiztosan. Oda lehet valami szerver venti kéne vagy vannak fém ventilátorok. Mondjuk ilyennel nem igen találkoztam még, elvétve lehet találni. Ezek viszont nem arról híresek, hogy halk lenne a működésük.

(#3795) Vasinger! válasza DeKol (#3760) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Mondjuk itt. :)

(#3796) Sareth válasza Henk (#3788) üzenetére


Sareth
senior tag

Az akkor az a 6-os felhozatal igen komoly lehet. Nálam ebből 3 fog funkcionálni (elől, hátúl és a majdani CPU hűtőn). Egy negyedik is megoldható lenne a ház oldalán de szerintem azt nem bojgatom meg ;)

Alap esetben ha a négyes szabályzót veszem az hány ventit tud lekezelni? Szükséges az elosztó az én 3-as ventim esetében?

A 3,5”-ös ben akkor megegyezik a véleményünk ;)

(#3797) Henk válasza Sareth (#3796) üzenetére


Henk
veterán

A 4-es szabályzó értelemszerűen 4-et tud vezérelni. :DDD
Neked nem kell semmilyen elosztó még marad is egy üres potid mert csak 3 venti lesz rákötve. Nekem azért kellettek mert mind a 6-ot rákötöttem a 4 potira. Nem túl egészséges, de ettől szerintem nem lesz semmi baja. :B
Mondjuk attól függ milyen cpu hűtőt veszel mert lehet szerencsésebb lenne ha azt a lap szabályozná.

[ Szerkesztve ]

(#3798) Sareth válasza Henk (#3797) üzenetére


Sareth
senior tag

Arra is van lehetőség hogy a lap szabályozza. Az ASUS P5Q3 tudja ezt :K

A lekezelést úgy értettem hogy mennyi csati lesz majd rajta - de mikor már elküldtem az üzit jöttem rá hogy hülyeséget kérdeztem ;)

Hát tényleg nem túl egészséges a dolog, de tán csak nem lesz baja ;)

A CPU hűtő még érlelődik. Olvasgatok és némileg verem a fejem a falba hogy kis házat vettem, és egyik hűtő sem megy bele ami tetszene :F

(#3799) Henk válasza Sareth (#3798) üzenetére


Henk
veterán

Hát a kis ház eléggé leszűkíti a lehetőséget, de azért lehet találni. Neked szerintem nem kell olyan brutális teljesítményű. Meg kell mérni pontosan mekkora fér el és utána keresgélni.

(#3800) Sareth válasza Henk (#3799) üzenetére


Sareth
senior tag

Az lesz a hétvégi projekt ;)
Ha megvan a méret majd sírok segítségért :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.