Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) Sdi válasza canniball (#3100) üzenetére


Sdi
addikt

Biztos :K, az alsó ventis tápoknál, a ventilátor a tápba fújja a levegőt, ami a hátulsó / általában / méhsejtes lyukakon távozik.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#3102) Peti78 válasza canniball (#3100) üzenetére


Peti78
őstag

Ha alul van a venti, akkor a tápba beszívja a levegőt, ha hátul akkor kitolja. Ez biztos :K

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#3103) Peti78 válasza canniball (#3100) üzenetére


Peti78
őstag

Ha alul van a venti, akkor a tápba beszívja a levegőt, ha hátul akkor kitolja. Ez biztos :K

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#3104) canniball válasza Sdi (#3101) üzenetére


canniball
nagyúr

Úgy értettem, hogy a venti a gép belsejéből szívja a levegőt, keresztül nyomja a tápon és "a hátulsó / általában / méhsejtes lyukakon távozik" a fuvallat. Egyről beszélünk? Mert laurent.nino (ha jól értem a szavait) pont fordítva gondolja.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3105) Sdi válasza canniball (#3104) üzenetére


Sdi
addikt

Az én olvasatom szerint jól gondolja, csak kicsit furcsán fogalmazta meg a dolgot / tolja vagy szívja teljesen mindegy, az a fő, hogy ez befelé történjen a táp belsejébe :) /. Olibácsi pont ezért is bólintott rá.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#3106) canniball válasza Sdi (#3105) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor lehet félreértettem, ezt a "kintről befelelé" megfogalmazást úgy értelmeztem hogy a házon kívülről a ház belseje felé...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3107) Sdi válasza canniball (#3106) üzenetére


Sdi
addikt

Igen, félreértés történt ;)

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#3108) Henk válasza canniball (#3106) üzenetére


Henk
veterán

Azt meg már nem is mondom,hogy az alsó tápos házaknál van olyan ami(lefele fordított táppal) a házon kívülről szívja a levegőt és a ház belsejével kapcsolatba sem kerül. :D
Persze a működési elve ugyanaz.

(#3109) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Én olyan 12cm-es ventillátort keresek a 331-es Elite házba, ami szabályozás nélkül is halk.

Láttam, hogy vannak pl AC ventik, amik PWM-esek, ha jól értem ezeket én tudom szoftveresen szabályozni, igaz? Ami az jelenti, hogy pl 60%-ban maximalizáltatom a fordulatszámát és kész. Jól látom?

Köszönöm,
Rederik

(#3110) nyunyu válasza Rederik (#3109) üzenetére


nyunyu
félisten

Alaplapi BIOSod nem szabalyozza?

Nalam a CPU fan csati ~80%-on, mig a chassis fan csati ~60%-on porgette a SilentBlade II-t.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3111) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

4db 12 cm es 800rpm-es ventit keresek. Hol vagyem?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#3112) Rederik válasza Tothgera30 (#3111) üzenetére


Rederik
tag

Őszintén megmondva még nincs meg a gépem, csak előre tájékozódok, mert a géphez eleve vennék egy plusz házventit.

Egyébként ASUS P5Q alaplap lesz.

(#3113) Tothgera30 válasza Rederik (#3112) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor minek nekem válaszolsz?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#3114) smiti válasza Tothgera30 (#3111) üzenetére


smiti
addikt

Mégis mit szeretnél? Milyen árkategóriában gondolkodsz? Mi lenne az elsődleges szempont? A teljesítménye vagy a halksága?

(#3115) Tothgera30 válasza smiti (#3114) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A halksága lenne a fő szempont! Elé porszűrőket raknék, és őket meg gumi rögzítőkkel fogatnám fel! Én a Nocuták között néztem szét, de elég drágának tűntek!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#3116) aero. válasza Tothgera30 (#3115) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A Nocuták elég profi ventik, nagy légszállítással és csekély zajjal, minőségi termék, ezt meg kell fizetni.

Esetleg nézz szét a Scythe, Arctic Cooling háza táján.

[ Szerkesztve ]

(#3117) smiti válasza Tothgera30 (#3115) üzenetére


smiti
addikt

A Noctua-t azt meg kell fizetni az biztos, de szerintem nem bánod meg, valószínű egy ideig nem kellene a cserén gondolkodnod :K
Ha viszont tudsz kompromisszumot kötni érdemes lehetne Ezt szemügyre venned :K

(#3118) Henk válasza Tothgera30 (#3115) üzenetére


Henk
veterán

Nem tudom milyen porszűrőt akarsz elé,de a legtöbb az nagyon visszafogja a légáramlatot.A halk ventiknek meg általában nincs túl nagy légszállítása.Én is próbálkoztam gyári porszűrővel,de az s-flex(800) nem nagyon érvényesült mellette.Aztán én a halk működés mellett döntöttem így a porszűrő száműzve lett.

(#3119) Tothgera30 válasza smiti (#3117) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az ára kiváló, de az 1000rpm, és a 22 dB elriaszt...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#3120) Tothgera30 válasza Henk (#3118) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mindenképpen szeretnék elé szűrőt, mert így tiszta por a belseje!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#3121) Tothgera30 válasza aero. (#3116) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Sajnos elég magas az ára!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#3122) Henk válasza Tothgera30 (#3120) üzenetére


Henk
veterán

Akkor viszont felejtsd el a halk ventiket mert azok semmit nem fognak érni.Esetleg ha a fém porszűrőt veszed ami persze nem túl hatékony,de valamivel több mint a semmi.Esetleg próbáld ki harisnyával,hogy milyen.

(#3123) aero. válasza Tothgera30 (#3120) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Lehet, hogy bizarr ötlet, de a legjobb porszűrő a harisnya, kellő levegőt enged át és mefogja a port.

Ja, most nézem Henk is ezt ajánlotta :)

[ Szerkesztve ]

(#3124) Tothgera30 válasza Henk (#3122) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én is fém porszűrőre gondolltam! A harisnyát már ajánlottátok régebben!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#3125) Henk válasza Tothgera30 (#3124) üzenetére


Henk
veterán

Hát próbáld ki,de az a fémháló elég szolidan szűr.Viszont a hangját kicsit megvariálja a ventinek ahogy a levegőt átpréseli azon a sűrű rácson.

(#3126) aero. válasza Henk (#3125) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

pont ezt akartam írni, hogy az meg jó nagy hangot fog adni neki :B

szabályzásra nincs lehetőség? akár speedfannal, akár pwm?

(#3127) Peti78 válasza Tothgera30 (#3124) üzenetére


Peti78
őstag

Csatlakozom Henk-hez. Alacsony fordulatú venti elé ne tegyél porszűrőt. Mert teljesen lefogja a ventit. A házba így is úgyis bemegy a por, ha havonta egyszer kitakarítod, az bőven elég.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#3128) Henk válasza aero. (#3126) üzenetére


Henk
veterán

A szabályzással mit érne el?Vagy ezt nem teljesen értem mire írtad.
Peti78: nem rossz dolog a szűrő mert azért sok mocskot megfog csak kompromisszumot kell kötni.Ha kell a szűrő akkor kell egy nagy légszállítású venti és akkor oda a halk működés.

(#3129) Tothgera30 válasza Henk (#3125) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Sokkal hangosabb lessz?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#3130) aero. válasza Henk (#3128) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

hát mondjuk ha sokallja a nocutát, scythe-t, ac-t meg hangosnak találja akkor be is lehetne fogni mondjuk 80%-ra, és akkor mögé egy standard porszűrőt, harisnyát, ezzel ki lehet egyezni, kérdés hogy mennyit enged át.

Géptakarítás meg ajánlott havonta, ugye. :U

(#3131) Henk válasza Tothgera30 (#3129) üzenetére


Henk
veterán

Sokkal nem,csak ad neki egy más hangot ahogy süvít a levegő.De ez nagyban függ a légszállítástól mert egy kis légszállítású ventinél ez aligha észrevehető.
aero.: meglehet próbálni,de az AC asszem 1000rpm-en megy.Ha azt még szabályozza meg szűrő is kerül rá akkor megint sehol nem lesz szerintem.
A másik,hogy hangosnak találja az AC-t az adatlap alapján,az meg minden csak nem mérvadó.

[ Szerkesztve ]

(#3132) aero. válasza Henk (#3131) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

olyan 800rpm még tűrhető, de a szűrés/magas légszállítás/halk üzemmód nem az olcsó kategória jellemzője.

(#3133) Peti78 válasza Henk (#3128) üzenetére


Peti78
őstag

A halk működés kritériumát figyelembe véve értettem veled egyet :K

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#3134) Henk válasza aero. (#3132) üzenetére


Henk
veterán

A halk üzemmód és a magas légszállítás együtt semmilyen kategóriának nem jellemzője.Legalábbis én még nem találtam rá,pedig nem csak az olcsó kategóriában keresgéltem. :N

(#3135) Peti78 válasza Henk (#3134) üzenetére


Peti78
őstag

Ezzel kapcsolatban azt kívánom elmondani, hogy ez a ventim azonos fordulatszámon egy cseppet sem hangosabb attól a Noctua p12-től. Éppen pár napja néztem meg. Kíváncsi lennék, hogy a Noctua 1600 Rpmen milyen hangot adna ki magából. :K

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#3136) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Én konkrétan eddig a Coolink SWIF2120P-t nézegettem a procihűtőre! Ha valaki tudna hasonlót ajánlani, csak 3-pin-es változatban, és olyan 800rpm körül, akkor tökéletes lenne! Porszűrőt mindenképp rakok eléjük, mert a légszállítás annyira nem lényeges (úgy is P182-be, vagy HAF 922-be lessz, bár utóbbinál cserélni kell a nagyokat), tehát a lényeg hogy egy kicsit mozgassa a levegőt. Bár azt Arctic-ból van normál és prociravaló is olcsón, vagyis ha veszek 4 darab 3pin-est, és egy pwm-est, akkor még mindig 5000 forintnál tartok, és erre jön a két csomag ventirögzítő, és végül a 2-3 darab porszűrő ver. 01/ver. 02.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#3137) Henk válasza Tothgera30 (#3136) üzenetére


Henk
veterán

Ez a Coolink venti jól néz ki,legalábbis a színe.Az mit jelent,hogy egy venti procira való? :B
Nem minden cpu hűtőn van pwm-es venti,nagyon sokat adnak ki 3 pin csatis ventivel.Nekem a 2-es fajta porszűrő volt,de az nagyon durván megfogta a ventit,egy SilenX-el próbáltam 1100rpm-es,10 cm-ről már nem is éreztem,hogy megy a venti.
Peti78: szerintem semmilyen hangot nem adna ki mert úgy tudom,hogy Noctua-ból 1300rpm-es a legnagyobb. :DDD
De lehet,hogy rosszul tudom.

(#3138) Tothgera30 válasza Henk (#3137) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az alaplapon ott a procinak való pwm, jobb ha arról megy az!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#3139) Henk válasza Tothgera30 (#3138) üzenetére


Henk
veterán

Nagyon sok cpu hűtő van amit olyan ventivel árulnak amin 3 pines csati van.Ugyanúgy dughatod a cpu fan-ra csak a pwm funkció nem fog működni.Ettől még működik és elég sok ilyen hűtő létezik.

(#3140) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Megtaláltam a tökéletes ventit.

- Vízálló
- Porálló
- Halk
- Sokat szállít
- PWM

Csak az árát figyeljétek. 7300 Huf :Y

(#3141) Peti78 válasza Henk (#3137) üzenetére


Peti78
őstag

Persze, tudom, hogy 1300 a legnagyobb, de lényeg azon volt, hogy a Zalman sem hangosabb 1300-on. :))
Tothgera30 Most akkor mi a fontos? mert mintha azt olvastam volna, hogy a "halksága" Erre kinézel magadnak huszonakárhány dB-s ventiket. Nem lesz ez így jó :)
Az Akasha meg menjen a francban az árával. :DDD

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#3142) Tothgera30 válasza Henk (#3139) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én ragaszkodnék a pwm-es procihűtőhöz.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#3143) Tothgera30 válasza Peti78 (#3141) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A halksága, de ajálatokattudsz írni! Mert az előbb az volt hogy az adatlapján látható adat, nem mérvadó!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#3144) Lamellus válasza Tothgera30 (#3143) üzenetére


Lamellus
tag

Itt egy teszt 35 ventillátorról.

(#3145) Peti78 válasza Tothgera30 (#3143) üzenetére


Peti78
őstag

Nem tudok ajánlani semmit, mert te mindenképpen porszűrőt szeretnél tenni elé, és ez megöli az egyébként halk ventik légszállítását. Azt is mondhatnám, hogy így felesleges is ventit tenned bele. Ami porszűrővel is jó légszállítást nyújt, az meg nem halk.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#3146) Henk válasza Vasinger! (#3140) üzenetére


Henk
veterán

Ez a venti ugyanannyit szállít mint az AC pwm-je csak az AC nagyobb tartományban szabályozható.Az adatlapja szerint halkabb,de ez megint kétséges.A porállóság jó dolog,az,hogy a fröccsenő víznek ellenáll legfeljebb egy vízhűtéses házban előny. :D
Ja és,hogy 6-7x annyiba kerül mint az AC,hát...
Ezért már nyújthatnak valamit.

(#3147) DarPet


DarPet
tag

A 3 pines ház ventillátorokat lehet szoftveresen szabályozni?
Persze mindegyik az alaplapra van kötve, ami egy Ga-MA78GM-UD2H. A ventik pedig 8cm-es zalmanok és egy 12cm-es zalman.

(#3148) aero. válasza DarPet (#3147) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

ha az alaplap támogatja, akkor igen, Speedfan nevű programmal.

(#3149) DarPet válasza aero. (#3148) üzenetére


DarPet
tag

Hátő... elvileg változik a sebesség hőmérséklettől függően... meg az overdrive-ban is lehet, de csak a procit meg az északihíd venticsatlakozójára kötött ventit...

(#3150) aero. válasza DarPet (#3149) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Manuálisan lehet a speedfannal, próbáld ki, %-ban adja meg, ha leviszed 0-ra és nem áll meg az adott venti akkor a lapod nem engedi, ezesetben szoftveresen nem lehet szabályozni, csak a lap tudja hő szerint.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.