Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 15:53:24

LOGOUT.hu

Haladó szintű hálózati témák topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) DerStauner


DerStauner
senior tag

sziasztok!

a következőben kellene a segítségetek: nálunk kábelen jön be az internet egy kábelmodemba, ami rá van kötve egy d-link router-re, és innét megy szét 2 pc-re kábelen keresztül, és egy laptopra wifi-n keresztül. én sokat szoktam tölteni (főleg felfelé), és eközben játszom. viszont ilyenkor a kedves családtag, gondolván, hogy nekem úgysincs szükségem játék közben internetre, letilt az internetről. és amikor meg befejezem a játékot, elfelejt visszakapcsolni.

kérdésem lenne, hogy hogyan tudnám ezt megakadályozni? abszolút kezdő vagyok ezen a téren (hálózatok). a router beállításain nem kívánok változtatni. van hozzá talán valami program?

(#1402) Magnat válasza DerStauner (#1401) üzenetére


Magnat
veterán

Hi,

mit értesz az alatt, h letilt, hogyan csinálja? (mondjuk ha nem akarsz a routerhez nyúlni, a legjobb az lesz, ha beszélsz a fejével a családtagnak, h ne tiltson le :-) )

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1403) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Sziasztok!
Hozzáértők segítségét kérném hálózati adattárolás és adatmentés témakörében.
Adott egy munkahely max. 10 felhasználóval, akik egy kétlemezes NAS-ra dolgoznak, amiben tükrözött diszk van, lemezmeghibásodás elleni védelemként. Erről minden munkanap végén vagy másnap automatikusan kellene egy mentést készíteni, hogy ha tetszőleges időpillanatban meghibásodik a NAS vagy mindkét lemez elszáll, ne kelljen szerelésre, cserére, adatmentésre várni, gyakorlatilag azonnal rendelkezésre álljanak az adatok. (Ez fontos szempont!) Lehetne rádugott USB vagy eSATA diszk is, de ezeknél kérdéses, hogy pl. lehet-e inaktivitás esetén autmatikus diszkleállítást csinálni és az egymás mellett tárolt másolatok is aggasztanak kicsit.
A megoldásom egy másik, egylemezes NAS lenne, ugyanazon a LAN-on, de mondjuk az iroda (elég nagy) másik sarkában, amire Rsync-en keresztül automatikusan készülne minden éjjel egy inkrementális mentés.
Néztem Synology NAS-oket meg QNAP-ot is, mind a kettőből van szimpi két- és egylemezes verzió, amelyek tudnak egymásra Rsync-elni, az áruk is belefér a keretbe.
Szerintetek jó az elképzelés? Milyen konkrét tapasztalatotok van hasonló mentési megoldásokkal?, Tudtok esetleg alternatívát?
Köszi!

(#1405) Zolix


Zolix
tag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni, van egy routerem és erre kapcsolódik 3 gép kábellal
az egyik viszont piszok lassan kezdett el másolni a többi gépről hálózatban a másik két gép nagyon gyors 10.000Kb/s a 3. viszont max 1.129Kb/s már mindent próbáltam, de semmi változás. Néha megjelenik a hálózati kapcsolatoknál egy internetátjáró ikon de ha eltüntetem akkor is lassú! Enné az ikonnál a beállításoknál megjelent a Utorrent pedig ezen a lassú gépen nem is használom csak egy másikon, honnan tudhat róla?

A hálózat beállítása varázslónál pedig néha úgy akar kinézni mintha internetmegosztásom lenne pedig nincs... legalábbis nem csináltam!

Várom az ötleteket, előre is köszönöm!

(#1406) KicsiUbul válasza molngab (#1404) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Menni fog vele, de a wifi lesz a szűk keresztmetszet.

Értem én...

(#1407) KicsiUbul válasza Oldmobil (#1403) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Jó az elképzelésed. De egy server sokkal egyszerűbb, és jobban managelhető lenne.

Értem én...

(#1408) Oldmobil válasza KicsiUbul (#1407) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Köszi!
Az biztos, hogy egy önálló szerver sokkal sokrétűbb, de egy jó NAS-nál biztos, hogy bonyolultabb telepíteni, üzemeltetni. Sajnos nálunk nincs erre szakember, aki ilyen szinten értene hozzá. Úgy tűnik közben, hogy meg is találtam az eszközöket, egy Synology DS209+II és egy DS109 személyében. Olyan felhasználóbarát magyar nyelvű felülete van, hogy öröm vele dolgozni!

(#1409) Livius


Livius
őstag

[link]
Mi a különbség a T-568A és a T-568B bekötés között? Falban előre bevan már húzva az utp-m, és az egyik végén már van fali ajzat, de a másikra kéne raknom csatlakozót a routerhez. Melyiket alkalmazzam?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1410) And válasza Livius (#1409) üzenetére


And
veterán

Mint az általad is belinkelt képekről kiderül, áramkörileg a világon semmi. Sorban szépen össze van kötve minden pin a túloldalon a neki megfelelővel, a kétféle módszer egyedül az erek színsorrendjében tér el.

(#1411) Livius válasza And (#1410) üzenetére


Livius
őstag

Akkor már csak azt kéne tudni hogy ami a falban már bevan kötve a másik oldalon az milyen sorrendű, mert így akkor 50% az hogy csinálok egy fordított érpárt a másik végén.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1412) And válasza Livius (#1411) üzenetére


And
veterán

Ha a 'túloldalon' következetesen kötötték be a csatlakozókat, akkor legfeljebb vesztesz egyetlen darab krimpelhető csatlakozót plusz néhány centi kábelt (na puff neki), de utána az összes bekötésed megfelelő lesz. Ha szerencséd van, akkor elsőre sikerül, öröm-boldogság.

(#1413) bolvar


bolvar
senior tag

üdv
egy olyan kérdésem lenne hogy tulaja lettem egy asus eeepc 1101ha-nak és szeretnék rendszert tenni rá.külső dvd hiányában gondoltam lan-ról is meglehetne-e oldani valahogy ezt?csak hát mivel még sose próbáltam így segítségre szorulok:D
előre is köszönöm a felvilágosítást:D
üdv bolvar

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#1414) Veron válasza bolvar (#1413) üzenetére


Veron
őstag

hi!
Linuxot meg lehet oldani, bootolható pendrive-ról szerintem el lehet kezdeni a telepítést és webről le tudja szippantani az installt.
itt van egy kis segítség: [link]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1415) Livius


Livius
őstag

CAT5-ös kábelt hány méter után kell erősíteni?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1416) Hunter2 válasza Livius (#1415) üzenetére


Hunter2
addikt

120m 2 aktív eszköz között ha arra gondoltál mi a max kábelhossz.

Erre tudtok ondani valami okosat? [link]

(#1417) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Sziasztok!

Ezt az otthoni hálózatot szeretném kiépíteni, ami két gépből és egy psp-ből állna (ezért kell a wifis router, hogy tudjak psp-vel is csatlakozni netre)

A modem és a router közé milyen kábel kell? (kék)
A gép és a router közé? (zöld, piros)

(#1418) Livius válasza Balázs1621 (#1417) üzenetére


Livius
őstag

Ez nem színtől függ. UTP patch kábel kell.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1419) Balázs1621 válasza Livius (#1418) üzenetére


Balázs1621
senior tag

A gép és a router közé nem mehet crosslink?
Mert csak az van itthon, megpróbáltam a modem és a gép közé kötni ott működött...talán a router és a gép között is működne.

[ Szerkesztve ]

(#1420) Livius válasza Balázs1621 (#1419) üzenetére


Livius
őstag

Ha inteligens a router vagy a gép LAN-ja akkor megoldja azzal is, és menni fog.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1421) Balázs1621 válasza Livius (#1420) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Köszi a segítséget! :R

(#1422) Xpod


Xpod
addikt

Üdv

A következő problémába futottam bele.

Adott egy D-link dfl-800.
Ebben kellene egy port forwardot létrehozni, de úgy, hogy a bejövő és a célport nem azonos.

Kb erről lenne szó:
WAN1_IP : 1.2.3.4
Bejövő port: 1111

Cél_gép_ 10.0.0.20
Cél_port: 2222

Átolvastam a kezelési útmutatóját a tűzfalnak, de nem sikerült az alapján megcsinálnom.
Ha tud valaki légyszíves segítsen.

Eddig ezt próbáltam.

Service

name: Port_map
Protocol: tcp&udp
src port: 1111
dst port: 2222

IP rule

Rule ----- SRC interface ---- SRC network------ Dst interface -------Dst Network -----Parameter
SAT ------- any ------------------ all-nets -------------- core ------------------ Cél_gép ---------- Port_map
NAT -------- lan ------------------lannet -----------------any --------------------all-nets ------------all_tcpudp
Allow ----- any ------------------all-nets -------------- core ------------------ wan1_ip ---------- Port_map

Az biztos, hogy ami a kezelésibe benne van, SAT fejezetben példa alapján nem megy. :(

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#1423) Hunter2 válasza Xpod (#1422) üzenetére


Hunter2
addikt

olyat keress hogy virtual server.

(#1424) Xpod válasza Hunter2 (#1423) üzenetére


Xpod
addikt

Igen, oda vannak bepakolva és ott adtam hozzá a szabályokat, de nem megy.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#1425) Bonzo válasza PG989 (#1048) üzenetére


Bonzo
tag

Ismerős a helyzet. Én a TOR-t használtam erre. LINK

Jópofa dolog, egy próbát megér.

(#1426) Hunter2 válasza Xpod (#1424) üzenetére


Hunter2
addikt

A célgép tűzfalán kinyitottad a portot?

(#1427) Xpod válasza Hunter2 (#1426) üzenetére


Xpod
addikt

A célgépen egyenlőre nincs tűzfal. A belső hálózatból teljesen jól elérem, csak a netről nem.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#1428) Xpod válasza Xpod (#1422) üzenetére


Xpod
addikt

Megvan a megoldás. A logikának ha ellentmond az ember, akkor a d-link eszközöket egyszerűbb beállítani.

A titok pedig a következő, a services objektumoknál, hozzáadott portnál a source port nem a tűzfalra vonatkozik, hanem a csatlakozást kezdeményező gépre. A destination port pedig nem a szerver, hanem a tűzfal kinyitni kívánt portja.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#1429) Oliverda


Oliverda
félisten

Hello!

Tud valaki olyan progit amivel max. valós sávszélességet tudok mérni két eszköz (IP cím) között? Pl. gép <-> router/AP

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1430) Xpod válasza Oliverda (#1429) üzenetére


Xpod
addikt

Én a legegyszerűbben úgy csinálnám, hogy egy megfelelően nagy méretű (pl 100MB) file-t elkezdenék total commanderrel másolni egyik gépről a másikra. Az kiírja az átviteli sebességet. Ettől valósabbat nem tudom mivel tudnál mérni. (TC-ből van portable, kell hozzá 2 pendrive, meg egy méretes file. Egyszerű file megosztás a 2 gépen és kész is.)

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#1431) Xpod válasza Balázs1621 (#1419) üzenetére


Xpod
addikt

Szabvány szerint, crosslink kell a router és a modem közé. A gép és a router közé viszont patch kell.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#1432) Oliverda válasza Xpod (#1430) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, ez két gép között működik de a router-re vagy AP-ra nem tudok másolni. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1433) TR3 válasza Xpod (#1431) üzenetére


TR3
tag

A szabvány szerint pont fordítva van. Ha mégis másképp működik az azért lehet, mert az újabb eszközök automatikusan felismerik a kábel típusát. Ha otthoni routernek nevezett izéről van szó, akkor meg azért működik patch kábellel, mert ott egy beépített switchre dugdosod rá a gépeket.

(#1434) TR3 válasza Oliverda (#1432) üzenetére


TR3
tag

Nincs olyan progi, ami ezt így általánosan meg tudja oldani neked. Az adott eszköztől függ, hogy egyáltalán tudsz-e rajta csinálni ilyen jellegű sebességmérést. A legtöbb belépő szintű cucc nem képes erre, de például linuxos linksyseken, amiknek a firmware-je tartalmazza a ttcp utilt megvalósítható.

(#1435) Oliverda válasza TR3 (#1434) üzenetére


Oliverda
félisten

Úgy tudom hogy az eszközeim Linuxosak. Ovislink WL5460 és 70. Ezekkel működne a módszer?

Részlet a logjából:

0day 00:00:26 (none) syslog.info syslogd started: BusyBox v1.00-pre8 (2009.10.23-09:03+0000)
0day 00:00:26 (none) kern.notice klogd: klogd started: BusyBox v1.00-pre8 (2009.10.23-09:03+0000)
0day 00:00:26 (none) kern.warn klogd: Linux version 2.4.18-MIPS-01.00 (root@localhost.localdomain) (gcc version 3.3.3) #384 �� 10�� 23 17:08:13

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1436) Xpod válasza TR3 (#1433) üzenetére


Xpod
addikt

Igaz, elszúrtam. Tényleg a modem és router közé kell patch.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#1437) TR3 válasza Oliverda (#1435) üzenetére


TR3
tag

Őszintén szólva nem tudom, még sosem találkoztam ilyen eszközökkel. Ha be tudsz jelentkezni a routerbe telneten vagy ssh-n keresztül, és találsz benne olyat hogy epi_ttcp, akkor menni fog a dolog. Én még csak linksys wrt54g-n próbáltam ki, ott a usr/sbin könyvtárban van.

(#1438) bambano válasza Oliverda (#1429) üzenetére


bambano
titán

igen, iperf vagy ipperf. minden oprendszerre létezik, egy darab exe.
másik lehetőség: elolvasol pár alaplaptesztet a ph!-n, ott le szokták írni, hogy mivel tesztelik az ethernet kártyákat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1439) RexpecT


RexpecT
addikt

Lenne egy kérdésem.A MAC cím 12 vagy 6 bitből áll?Mert eltérő infókat találtam :S...

(#1440) wnix válasza RexpecT (#1439) üzenetére


wnix
senior tag

48bit vagy 6byte.

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#1441) RexpecT válasza wnix (#1440) üzenetére


RexpecT
addikt

Jah igen elírtam :S.6 vagy 12 bájtra gondoltam.Köszi szépen :R .

(#1442) trebron86


trebron86
tag

üdv mindenkinek!

Valaki tudna segíteni?
Ma reggel 8h-tól kb félóránként próbál megfertőzni egy cím msql trójával!
a címet beírtam googléba port nélkül és chinából jön!

Ha rossz helyre írtam a problémám akkor kérlek benneteket hogy irányítsatok jó helyre.
ha valaki tud segíteni vissza vágni (védekezésem eddig tökéletes) akkor kérem privit írjon és minden részletet leírok!

köszönettel: Norbi

u.i.: bocs a helyes írási hibákért nekem nem megy a nyelvtan,de ki nem s***ja le ... ha minden a [B]matek[/B]!!!

(#1443) Csabee. válasza trebron86 (#1442) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Az komoly! Tűzfalad van? Lehet vmi spywaret szedtél össze, próbáld meg törölni az inernetről is az ideiglene sfájlokat csinálj virusvizsgálatot meg féregírtást!

Üdv: Csabee.

(#1444) trebron86 válasza Csabee. (#1443) üzenetére


trebron86
tag

igen van isec (kasper 9,0,0,459)
modem (inviteles de tüzfala van)
alaplapom kártyáján is van tűzfal ezek mind aktívak és még is félóránként ír a kasper hogy észlelt fenyegetés x.x.x.x:x ről msql troja vagy msql worm (vagy egyiket vagy másikat írja) de a cím mindig u.a. csak a portot váltja!

u.i.: bocs a helyes írási hibákért nekem nem megy a nyelvtan,de ki nem s***ja le ... ha minden a [B]matek[/B]!!!

(#1445) bambano válasza trebron86 (#1444) üzenetére


bambano
titán

És nálad van fertőzhető msql szerver?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1446) djbahool


djbahool
senior tag

Sziasztok!

Adott egy novelles belső hálózat (minden gépen XP fut), aminek egyetlen gépén van internet elérés, proxy-n keresztül.
Az lenne a kérdésem, hogy megoldható-e (és ha igen akkor hogy), hogy a belső hálózat többi gépe is elérje a világhálót (pl. azon a gépen keresztül, amin van internet elérés)?
(ja, és nem remote desktop vagy vnc-re gondolok, hanem hogy pl. valami kis progit feltenni arra a gépre, ami eléri a netet, és az pedig elösztja a többi gépnek)

(#1447) scramble


scramble
csendes tag

Helósztok. Tudtok nekem olyanban segíteni, hogy a suliban kaptam egy olyan feladatot, hogy a WPA2-es wifit törjem fel. Adtak is egy olyan laptopot, amin be van állítva ez a wifis net. Szóval nekem olyan módszer kéne, ahogy mondjuk a rendszerleíró adatbázisból (regedit) vissza tudnám nyerni a jelszót.
Köszi. A válaszokat el tudjátok küldeni nekem: scramble@freemail.hu

Piros pontjaim - aki vette a fáradtságot! :( - http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=scramble&submit=

(#1448)



addikt

Sziasztok, ide is beírom, hátha itt jobban tudtok segíteni.

Ekkéne

Scramble: lol :D

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1449) válasza (#1448) üzenetére



addikt

Nah megpróbálom kicsit összeszedettebben.

Az a bajom, hogy a win7 ezt az otthoni csoport dolgot erölteti, ami nagyon kényelmes lenne ha a laptopon is win7 lenne. De nem az van.

1. A PC-m látja a laptop filejait, ez a rész ok.
2. A laptop is látja a PCt, illetve az azon megosztott mappákat.
3. Van egy könyvtár zenékkel a PC-n, azt sikerült tökéletesen megosztani a laptoppal.
4. Van egy könyvtár filmekkel, azt ugyanúgy próbáltam megosztani, mint a zenéset, de a laptop csak a mappákat látja, magukat a film fileokat nem.
5. Van egy teljes particióm, azt nem engedi a hagyományos megosztással megosztani, mint az előző két mappát, így speciális megosztással próbálkoztam. A laptop látja a particiót és a főkönyvtárában az összes mappát, de a mappákba már nem tudok belépni, mert nincs engedélyem.
6. A mappákat úgy osztottam meg, hogy tulajdonsáfok/megosztás/hozzáférés engedélyezése --> everybody
7. A munkacsoportok neve sem egyezik (a laptopon MSHOME a PC-n Workgroup) de gőzöm sincs hol tudom ezeket megváltoztatni. :F
8. A tököm tele van már vele.

+1 A PCn win7 van és kábellel csatlakozik a routerbe, a notin Vista van és wifin megy a jel

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1450) válasza (#1449) üzenetére



addikt

solved :R

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.