Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 15:53:24

LOGOUT.hu

Haladó szintű hálózati témák topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) eziskamu válasza jerry311 (#900) üzenetére


eziskamu
addikt

- Sajan kevés most a kp informatikai fejlesztésekre, ezért is valami kevés portos, de megbízható cuccot keresnék.
- A mostani switchhez nincs firmware (legalább is hivatalosan), nem managelhető, 100-on rendesen müxik, és újraindítás\pihentetés se segít neki, valamint közvetlenül 230-ról megy, szétszedni nem fogom, épp mert most müxik, amúgy se tudnék mit kezdeni vele.
- Elméletileg igazad van, egy nagyobb cisco vagy hp switch elég lenne, csak hülyén van kábelezve az egész épület.
Gondoltam hátha van valami 20k alatt, ami elég megbízható.

[ Szerkesztve ]

(#902) jerry311 válasza eziskamu (#901) üzenetére


jerry311
nagyúr

Itt van pár 20k alatti gigás switch, csak nem tudom mennyire üzembiztosak.
Esetleg ez a switch Aliencomputernél:
TP-Link TL-SG1005D 10/100/1000M 5-Port Switch 1 év garancia 6 840 Ft :DDD

Hülyén van kábelezve? van 100m nél hosszabb kábel, ha nincs akkor még jó lehet. :))

[ Szerkesztve ]

(#903) eziskamu válasza jerry311 (#902) üzenetére


eziskamu
addikt

Nem is a hosszal lenne gond, hanem a kábelcsatorna vastagságával. Köszi, majd nézegetem. TP-linket most inkább nem , de otthonra lehet érdekelne :)

(#904) jerry311 válasza eziskamu (#903) üzenetére


jerry311
nagyúr

Aha. Hát akkor te is meg vagy áldva egy jól megtervezett hálózattal. Viccesek tudnak lenni ezek az ad hoc dolgok. :W

(#905) eziskamu válasza jerry311 (#902) üzenetére


eziskamu
addikt

Ezekről tudtok valamit? :
Linksys SLM2008, SLM2005, SD2008
Netgear GS108,GS105
Zyxel GS-105
Kicsit kilóg a sorból de legalább 2 gigás csatija van
TP-Link TL-SL1226
Csak 1 szem gigás port:
Hewlett Packard ProCurve Switch 1700-8 (J9079A)
Nekem a tudásuk és áruk alapján inkább a lista első felében lévők tetszenének, de az se lenne jó ha 2 naponként resetelni kellene a cuccost.

(#906) eziskamu válasza jerry311 (#904) üzenetére


eziskamu
addikt

Inkább örülök, hogy a hálózatunk a sebességtől eltekintve "jól" üzemel, csak épp amikor tervezték még elég kicsi lehetett az összes adatbázis, most meg napszak és szerencsefüggő, hogy bizonyos művelet 5 perc vagy fél óra.

(#907) jerry311 válasza eziskamu (#905) üzenetére


jerry311
nagyúr

(Sajnos) Nincs tapasztalatom ezekkel a switchekkel. Cisco-val meg HP-val dolgoztam, amik gigabitesek voltak.

(#908) eziskamu


eziskamu
addikt

És a TP-Link TL-SG1008-ről tud valaki valamit?

(#909) eziskamu


eziskamu
addikt

Kihalt a topik. Már mindenkinek működik a hálózata? :)

(#910) jerry311 válasza eziskamu (#909) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja. Volt ma egy kis gond asszimetrikus routing ügyben, de megoldotta néhány static arp bejegyzés. Úgyhogy mostmár eegy naaagy kör a legrövidebb őt két IP közt. :DDD

(#911) dany27


dany27
őstag

hi

egy olyan kérdésem lenne hogy ugye a kereszt kábel az elvileg két eszköz vagy két gép közé szokták használni de jó gép switch közé is.
Az szeretném meg kérdezni h ez lasabb mint ha patch-el kötném össze a gépet a switchel??

(#912) kraftxld válasza eziskamu (#897) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez se lenne rossz a sok szutyok helyett, mi a 24-esből raktunk le kettőt sfp modullal, 6 km optikával összekötve, eddig nem volt baj velük

[link]

Ára se olyan horror.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#913) kraftxld válasza dany27 (#911) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kereszt kábelt csak 2 gép közé használj, de amilyen árban mostanában vannak az 5 portos switch-ek, érdemes oda is inkább 2 egyenes + switch kombót választani, hogy később ne legyen szívás.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#914) dany27 válasza kraftxld (#913) üzenetére


dany27
őstag

mi ennek az oka??
Megy a kereszt switch-gép közt is iszen...
am mi az amit h egyenest rakjak a switch közé is ahhoz vmi más fajta switch kell?? mer eddig nem mentek nekem úgy!

[ Szerkesztve ]

(#915) kraftxld válasza dany27 (#914) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Magyarul légyszives...

A switch-ed valószínűleg Auto MDIX-es, ezért lehet kereszt kábelt is használni, de sok szívást kerülhetsz el, ha mindenhová egyenes kábelt raksz, nem össze-vissza mindenfélét.
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#916) dany27 válasza kraftxld (#915) üzenetére


dany27
őstag

jó oké csak azért kérdeztem mert van itthol 2X5m(ezek csak 100megabitesek) cross over kábelom és kéne LAN partyra Gigabites kábel a switchek közé csak mindenhol patchet kapok.
Szóval ha veszek patchet azt is betom rakni switchek közé??
amúgy azt nem értettem hogy mi az hogy amilyen árban vannak az 5portos switchek??
Ezt mér írtad ?? Gondolom ami tudja ezt az Auto MDIX funkciót azokat mind etethetem pathcel is??

[ Szerkesztve ]

(#917) kraftxld válasza dany27 (#916) üzenetére


kraftxld
nagyúr

5 portos gigabit tplink switch 6-7 ezer forint (TL-SG1005D) hozzá gyárilag szerelt gigabites patch kábel mondjuk 500/db

Ha switch van a hálóban akkor mindent patch-el kötünk, kizárólag csak akkor crosslink ha 2 gépet mazzagol az ember szükség esetén.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#918) jerry311 válasza dany27 (#916) üzenetére


jerry311
nagyúr

Van egy tippem, hogy hiába írom le...

Azonos layerek közt kereszt, különböző layerek közt egyenes. Switch: Layer 2. PC: Layer 3.
Gigabit általában elmegy cat5e kábelen, ha válogatós az eszköz akkor cat6.

Tehát ha 2 switchet akarsz összekötni, ahhoz kereszt (cross) kábel kell. Egynél több porton ne kösd össze a switcheket, mert nem lesz jó. (lásd Spanning Tree Protocoll)

Ha AutoMDIX érzékeli, hogy kerezst vagy egyenes kábel, akkor mindegy mit kötsz rá.

(#919) Xpod


Xpod
addikt

Üdv

Felmerült egy kérdésem.

Adott 2 db számítógép.
1. PC Publikus IP-vel rendelkező router mögötti gép.
2. PC helyi kábeltv-re kötött, nem publikus IP-vel rendelkező router mögötti gép.

Rajz

Az 1-es géppel szeretném elérni a 2-es gépet, VNC-vel, vagy valami távoli kapcsolattal.

Amit sejtek, hogy VPN fog kelleni.

A routeren melyik portokat kell kinyitni?
Milyen VPN progit használjak?
A routerenk Linksys WRT54GL-ek, akár állandó kapcsolattal is mehetnek.
A VPN-t hogy állítsam be, hogy tudjak majd mellette netezni is?

Ami lemaradt mindkét gép win XP-s.

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#920) xray_ válasza Xpod (#919) üzenetére


xray_
tag

Gyakorlatilag 2 megoldás közül választhatsz.

1. Kábeltv szolgáltatóval csináltatsz egy portforwardot a te gépedre - az ő publikus IP-címükről a te privátodra (routerére) és még a te is a routeren a te belső címedre (gyakorlatilag gondolom kivitelezhetetlen a KábelTV szolgáltatós rész)

2. VPN, ezzel meg az a gond, hogy a belső gépnek (a KábelTV-s privát címes) kell mindig csatlakoznia a egy külső szerverhez (ami lehetsz te is) hogy egyáltalán elérd.

Hirtelen ezek jutottak eszembe.

Ja igen VPN:
openVPN, Hamachi?.

A windows olyan, ahogyan Bill Gates szeretnél látni a számítástechnikát, a Linux meg olyan mint amilyennek te!

(#921) Xpod válasza xray_ (#920) üzenetére


Xpod
addikt

Az első megoldásod sajna nem járható. (De a cég szívesen ad publikus IP-t havi 1000 pénzegységért.)

Az hogy a belső hálós gépnek kell egy külsőre csatlakozni nem gond, mert van egy publikus IP, amihez portforward után lehet csatlakozni.

Épp most nézegettem, hogy lehet lesz egy harmadik megoldás, mégpedig a két router közötti VPN, csak a firmwareket kell kicsit frissíteni.

Bár a gépek közötti kapcsolatnak most jobban örülnék.

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#922) Xpod válasza Xpod (#921) üzenetére


Xpod
addikt

Nah működik.

Legalábbis az egyik oldalon.

Az én megoldásom:
A Linksys WRT54GL routerre VPN képes firmware-t raktam.
Eddig a routerre kötött hálózatól csatlakoztam fel rá VPN-en keresztül és működik.

Az otthoni gépen most már csak egy VPN kapcsolatot kell létrehozni és mehet a VNC.

1 fontosabb megjegyzés.

Windows VPN kliens 619-es error. - Hibás felhasználói név / jelszó. (De hogy ezt miért nem tudták odabiggyeszteni a hibaüzenethez.)

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#923) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Sziasztok!
Kérdésem a következő lenne.
Tartomány alatt dolgozunk a cégnél és minden ember minden gépen be tud jelentkezni a nevével. De minden gépen ilyenkor egy csupasz profil jön létre a felhasználónak.
Szeretném megoldani ,hogy egy elmentet asztal beállítás,ikonok,esetleg a levelezés is tárolodjon egy központi helyen,ahhona azt be tudja hívni a gép. És így minden gépen a megszokott asztal jöjjön fel. Lehetséges ez?
köszönöm

(#924) Xpod válasza Xpod (#922) üzenetére


Xpod
addikt

Help!
F1!

VPN továbbra is.

A routerren bekapcsoltam a VPN szervert, beállítottam. DynDNS-el elérhetővé tettem.
A VPN router UPC előfizun van, pesten.
A szüleim gépe kábeltv hálózaton van, vidéken. (belső hálózatnak minősül.)
A routerre kötött gépemen betudok jelentkezni a VPN-re, de a szüleim gépéről nem.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#925) eziskamu válasza Xpod (#924) üzenetére


eziskamu
addikt

A routerre kötött gép a router Wan portjára volt kötve? Úgy lehetne betesztelni legbiztosabban. Nem tudom már hogy hívhják azt a WAN üzemmódot, amikor nem pppoE (nem tom a UPC mit használ), hanem meg lehet adni a wan port IP címét kézileg, és adott alhálóra egy másik címre állítod a kliens gépet, és megpróbálsz becsatlakozni a vpn hálózatba róla. Ha így megy akkor lehet, a UPC tilt bizonyos portokat, ha nem megy, elcseszted a beállításokat.

[ Szerkesztve ]

(#926) eziskamu


eziskamu
addikt

Gyerekek, mjég mindig ugyanazzal a szerencsétlen switchek szenvedek. Az normális, gogy a 24+2-es switch 2 gigabites portjába dugott eszköz nem látja egymást (pontosabban az egyik a szerver lenne, a másik meg a kliens, és nem kap ip címet dhcp-n keresztül, nem megy át a kérés vagy mi) ?
Csak akkor müxik a dolog, ha az egyik gigabites csatit szabadon hagyjuk, és a kihúzott eszközt a 24 darab 100-as csati egyikébe dugjuk .

(#927) Lucif-R válasza eziskamu (#926) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Nem lehet hogy azok a portok csak uplinkre vannak, mármint hogy a két port között nincs kommunikáció hanem a két port van arra hogy két ilyen másik portal kommunikáljon ( lehet hülyeség mert switchekben annyira nem vagyok otthon csak tipp ) amúgy WireSharkal tudod nézni a kicsi csomagocskákat amik gyünnek és akkor szépen látni fogod hogy van e DHCPzés vagy nincs.

(#928) kraftxld válasza DJ.Gróf (#923) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, roaming profilt kell használni.
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#929) kraftxld válasza eziskamu (#926) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nincs VLAN konfigolva?
Esetleg a gigabit portok csak uplink funkciót tudnak.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#930) kraftxld válasza eziskamu (#925) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha a router wan portjára dugja a gépet akkor nem igazán jut előre...

Szerintem egy hamachi-t (esetleg logmeint) kellene belőni, hogy mindkét gép automatice felcsatlakozzanak, majd így egy alhálózatra kerülnek, így közvetlenül láthatják egymást.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#931) eziskamu válasza kraftxld (#930) üzenetére


eziskamu
addikt

Azt csak tesztelés szempontjából írtam, hogy legalább a routeren keresztül tud-e jutni minden, nem-e blokkolja még valamelyik portot, és biztos nem a szolgáltató zavar be, de vpn-hez hülye vagyok. Ilyet amúgy már csináltam, hogy egyik helyi hálóból natolt a másikba a router.

Saját problem: Vlan nincs beállítva, eleve nem is managelhető. A gigabit portokról nem sok mindent írtak, csak hogy gigabitesek.
Ha ez normális, hogy az uplink portok nem látják egymást rendben van, azzal még együtt tudok élni. Csak sajna már egy porton is problémái vannak a gigabittel, van amikor a két port csak 100-on megy (ha a másik 24 port majdnem mind be van kötve, és mennek is a csatlakozott eszközök, ilyenkor meg meg se nyikkan egyik gigabit ethernet port sem, vagy menet közben dobja el a kapcsolatot)

[ Szerkesztve ]

(#932) kraftxld válasza eziskamu (#931) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pl láttam már olyan switchet, ami 24+2 portos volt, de ha a gigabites portokat használni akartuk, akkor a 23,24-es portot nem lehetett. Pontosan milyen típusú is ez a switch?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#933) eziskamu válasza kraftxld (#932) üzenetére


eziskamu
addikt

FGSW-2620 , asszem planet márkájú.

(#934) eziskamu


eziskamu
addikt

Újból átfutottam a manuált (a v3-ashoz és a többi alváltozathoz valót), de a duplexitáson és a helyes kábelezésen kívűl nincs más tanács bennük, csak az, hogy áram kell a működéséhez, és hogy víz alatt, és kint az Antarktiszon ne használjuk :) .

(#935) kraftxld válasza eziskamu (#934) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, én is elolvastam, de csak ilyen hülyegyereknek való infó volt benne, hogy csavart miképp lehet belehajtani a rack rail-be.

Esetleg egy másik 24+2-es switch-el ki kellene próbálni, ha azzal is rossz akkor máshol van a hiba, ha meg jó akkor a Planet switched a hibás.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#936) eziskamu válasza kraftxld (#935) üzenetére


eziskamu
addikt

Nincs másik sajna, csak egy sima 24-es, azzal eddig, kopp-kopp nem volt gond, és ennek a 24 csak 100-as csatijaival sem. Inkább tesztelem ezt a 23-24-es port dolgot, hátha ezzel is olyan gondok vannak.

(#937) Xpod válasza eziskamu (#925) üzenetére


Xpod
addikt

Szia

Bocsi, de most tudtam internet közelbe lenni.

A routerre kötött gép a LAN portra van kötve, ezzel 90% hogy tudok csatlakozni, a szüleim gépével meg kb ugyanennyi, hogy nem. (Időnként sikerül.)
A UPC sem PPPoE, hanem sima DHCP. (Az amit te mondasz sima satic addressel meg lehet oldani.)

Az az érdekes számomra, hogy időnként sikerül csatlakozni. Néha meg 619 és 651-es hibát dob a win. (Kapcsolat felépítési hiba, illetve Szerver nem elérhető.)

Amint lesz időm ismét foglalkozni vele (1-2 nap múlva), megkérem egy barátomat, neki sikerül-e a csatlakozás.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#938) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok, későn vettem észre ezt a "mélyvíz" topicot, és már nyitottam egy témát:

"Reverse Proxy kellene" címmel...
Kérlek benneteket adjatok tanácsot, még senki nem szólt hozzá...

Köszi,
J.

(#939) eziskamu válasza joysefke (#938) üzenetére


eziskamu
addikt

Az mi is, az kell a rejtőzködéshez :) ?

(#940) bambano válasza joysefke (#938) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

reverse proxyt apache-ból, esetleg squid-ból szokás csinálni.

szerintem nem is fog, mert ha gyűjtőtopicban kapsz választ, azt valószínűleg később is megkeresi más, ha ilyen problémája van, az egyedi topicok meg eltűnnek a süllyesztőben,

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#941) bambano válasza eziskamu (#926) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Szerintem előfordulhat, hogy rossz portsebességre állnak be és ezért nem megy... Esetleg a géped hálózati kártyái nem kompatibilisek a switch-csel.

Eszerint úgy kellene működnie, ahogy írod.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#942) joysefke válasza bambano (#940) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hali, igen, közben már énis elkezdtem bohóckoni az Apache-val.

üdv
J.

(#943) eziskamu válasza bambano (#941) üzenetére


eziskamu
addikt

Most azt csináltam, hogy a 23-as portra csatlakozott egy laptop, a 24-esre a helyi háló (a régi csak százas switch) és az egyik gigás csatira a gépem (gigabites kapcsolattal), az összes többi port pedig üres volt. Most ment minden frankón, és ha a laptopot átraktam a másik gigabites portra, nem történt semmi baj és mindkét gép látta a régi switchre kapcsolódó servert.
Azt nem néztem, hogy egymást látják-e.
De mondom a régi switchel nincs semmi gond, pedig majdnem minden portja használatban van (kihúztam a nem használt csatlakozásokat, és így pont felfér minden egy darab 24 portos switchre, az előtt mindkét switch használatba volt) .
Ezek után nem tudom, éredemes-e venni egy új gigabites porttal (uplinkkel) rendelkező switchet, mert vagy ez a mostani nem bírja a terhelést, vagy a helyi hálóval van valami gond. De ha nincs sok cucc bekötve a szerver is megy stabilan gigabites kapcsolattal (3 nap folyamatosan). Tehát a szerver és a gépem is volt már direktbe kötve gond nélkül (külön), és szívtam már két másik gigabites számítógéppel, mert nem látták egymást. Van amikor meg egyik gigabites port sem él, áramtalanítás után.

[ Szerkesztve ]

(#944) joysefke válasza bambano (#940) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Most ezek vannak bent a httpd.conf -ban.

ProxyRequests off
ProxyPass /service http://127.0.0.1:8081/service
ProxyPassReverse /service http://127.0.0.1:8081/service

ezzel szépen megy is a proxy funkcionalitás.
Én filterezni is szeretnék. hogyan tegyem meg apache-val?

J.

(#945) MikySoft


MikySoft
tag

Sziasztok!

Előre is elnézést ha már volt erről szó, de nincs kedvem X oldalt átnyálazni.

A következő kérdésem lenne:

Adott egy hálózat, 10 géppel. A router egy Linksys WRT300-N.
Végignéztem a szoftverének a beállításait, de nem találtam arra vonatkozó írást, hogy le lehet-e tiltani az egész internetet a hálón (tehát csak az internetet, a hálózat maradjon).

Próbálkoztam, hogy leválasztom az adminkezelőben a netről a routert, de visszacsatlakozásnál problémák adódtak, így ez a megoldás kilőve.

Létezik-e olyan program, ami mondjuk elfut egy router elé helyezett kis szervergépen (Amiben két hálózati csatoló van. Egy a DSL input, másik a router output utp kábelnek), és webes módon tudnám engedélyezni, illetve letiltani az internet-hozzáférést.

Iskolákban szoktak ilyet alkalmazni többek között (pl.: dolgozatnál).

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdvözlettel,
MikySoft

(#946) Zoldier válasza MikySoft (#945) üzenetére


Zoldier
csendes tag

Hello,
hirtelenjében két megoldást tudnék javasolni:
- telepits egy tűzfalat a gépek és a router közé (vagy használd a routerben lévőt), és ha nem akarsz netet szolgáltatni, tiltsd a kimenő forgalmat
- telepits proxy szervert a gépek és a router közé (sokkal elegánsabb, és jobban paraméterezhető, de bonyolultabb a beállitása is)

Biztos van más lehetőség is, de szerintem ezek a legkézenfekvőbb (csaknem)ingyenes megoldások.

(#947) MikySoft válasza Zoldier (#946) üzenetére


MikySoft
tag

Köszönöm a tippet. Egy próbát megér.

A router belső tűzfala sajnos alkalmatlan a feladat ellátására, a proxy szerver meg körülményesnek találom egy kicsit. Kerestem egy csomót olyan program után, amivel weben tudom tiltani és engedélyezni az internetet, de nem találtam. Azt hiszem beszélek egy programozó ismerősömmel, hogy írjon egyet. Végülis nem nagy dolog. Az output hálózati csatolóról leválasztja a DNS-t, és kész. Mindezt webes felületen, pl. egy apache2 webszerver segítségével. Aztán hogy a gyakorlatban is ilyen egyszerű-e...hát. Majd kiderül.

Mindenesetre ha van valakinek ilyen, vagy ehhez hasonló programja, légyszíves írja be.

Köszönöm

Üdvözlettel,
MikySoft

(#948) Rival


Rival
aktív tag

Egy kis segítség a "hasonló cipőben evezőknek" ( :) ):

Adott egy Linksys SD2008 8 portos, 10/100/1000-es switch. A mai nap reggeléig tökéletesen végezte a feladatát (kevesebb, mint 1 éves), ám ma azt tapasztaltam, hogy a hálózatomban zavar támadt. Az Intel PRO/1000CT alapú integrált adapterrel nem tudtam gigabites sebességgel csatlakozni a switch-hez. A hálózaton található D-Link NAS ezzel szemben tudott.

Első próbálkozásom: az adapter beállításai között fixre állítottam a sebességet (Auto-negotiate 1000Mbps). Ekkor azt jelezte, hogy be sincs dugva a kábel. Kapcsolatot csak 100Mbps Half Duplex módban sikerült elérnem. Érdekes... Kipróbáltam másik kábellel: semmi változás. Mivel előző nap cseréltem tápot, visszatettem az előzőt: semmi változás. Driver frissítés: semmi változás. Portok felcserélése a switch-en: semmi. Összekötöttem a kártyát közvetlenül a D-Link tárolóval, és egyből gigabites sebességen próbált volna IP címet szerezni, tehát a hiba a switch-ben keresendő.

Azután ráakadtam pár topikra a neten, melyeken szídják ezt a switch szériát (SD2005 és SD2008), mint a bokrot. Persze ez engem nem vígasztalt, nem kerültem közelebb a megoldáshoz, vasárnap lévén nem tudtam hirtelen másik switch-et szerezni. Azután találtam egy topikot, ahol valaki eljutott a szétszedés fázisáig. Kiderült hogy a Linksys a kondenzátorokon spórol(t), így rossz minőségű alkatrészek kerülnek(tek) bele.

Szétkaptam én is, és valóban az egyik kondenzátor kipukkant. 470uF/25V. Akárhol kerestem a polcon heverő rossz alkatrészeimen, nem találtam ilyet, csak 3 darab 220uF/25V-os példányt egy rossz Linksys routerben. Több sem kellett, párhuzamosan bekötöttem a három 220uF-ost a rossz 470-es helyére, és láss csodát, tökéletesen muzsikál a szerszám.

Persze gari ugrott, de mivel elég bizonytalan volt a hiba, nem volt kedvem köröket futni a nagyker szervizével.

Nagy az öröm, de a Linksys monnyon le! ... :W

(#949) kraftxld válasza MikySoft (#947) üzenetére


kraftxld
nagyúr

DHCP-vel rossz gatewayt kell adni a klienseknek aztán már nincs is net, de helyi háló az van :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#950) MikySoft válasza kraftxld (#949) üzenetére


MikySoft
tag

Erre gondoltam én is, de sajnos ilyenkor egy pillanatra megszakad az egész net.
Az meg elég idegesítő, mert közben menne a munka a helyi hálón.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.