Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 15:53:24

LOGOUT.hu

Haladó szintű hálózati témák topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) gorlin válasza TR3 (#1300) üzenetére


gorlin
őstag

Köszönöm a válaszokat(Csabee neked is)
Azt szeretném kérdezni hogyha meg akarom kerülni a varázslót mit csináljak?(hogy minél pontosabban be tudjam állítani)
nekem csak az a fontos az internetről senki se érhess el a rendszert ,és jelszó védett legyen ,egy xp pro és egy xp home.Nekem azt irja ki a varázsló hogy figyázzak ha az internetre van kötve közvetlenül a gép akkor bárki megtekintheti a világhálón keresztül .
Nincs file cserélő,csak két gép nyomtatómegosztással

Előre is köszönöm a válaszokat

(#1302) localhost válasza gorlin (#1301) üzenetére


localhost
Közösségépítő

de nincs "közvetlenül" a netre kötve! - nyugalom

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1303) dergander


dergander
addikt

Sziasztok

Nagyon megköszönném ha valaki tudna segíteni...szóval hogy lehet azt Windows Vista x64 SP2-n megcsinálni hogy a netem 5 megabites és szeretném lekorlátozni 1megásra nemtudom h ezt csak progival lehet vagy windowsba valamit átírással de az utóbbinak jobban örülnék ha lenne

Köszönöm

(#1304) localhost válasza dergander (#1303) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Könyörgöm mondd, mi értelme ennek? Fel sem fogom!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1305) dergander válasza localhost (#1304) üzenetére


dergander
addikt

Tudtommal nem azt kértem h véleményt nyilvánitson senki csak h segitsen a problémámom

Amugy ha már kérded letöltés nekem fix egy bizonyos adatátvitel mehet át a sávon ha több akkor a szolgáltató lekorlátoz

inkabb irjatok le h kell net sebességet bekorlátozni

Köszi

(#1306) Alex91 válasza dergander (#1305) üzenetére


Alex91
félisten

Es ha lassabb, ezen mit segit :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1307) localhost válasza dergander (#1305) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Könyörgöm, nem azt kértem, hogy véleményezd a kérdésemet, inkább adnál magyarázatot, hogy mi is pontosan az elérendő cél, hogy ahhoz megfelelő eszközt választhassunk.
De ha neked így könnyebb társalogni, ám tedd : :(

"fix egy bizonyos adatátvitel mehet át a sávon" - ezt már meg sem merem kérdezni, hogyan értendő ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1308) Furious


Furious
tag

Szép napot!
Őszintén szólva, nem néztem végig a témát, mert elég hosszú, de azt szeretném megtudni, hogy ha Belkin Wireless N routerem van, akkor azon hogy tudom megnézni, hogy hányan kapcsolódnak a wifire? mert nincs lejelszavazva, és gyanúsan lassú a net :DDD

Illetve, hogy tudom a router beállításait böngészőből elérni? nem tudom pontosan hogy működik ez, csak egyik ismerősömnél láttam, és érdekelne engem is ez a dolog.

Segítségeteket előre is köszönöm! :))

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#1309) Alex91 válasza Furious (#1308) üzenetére


Alex91
félisten

Eloveszed a hozza kapot kezikonyvet? :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1310) dergander


dergander
addikt

Figyelmet kénék midnenkitöl és csak supportot szeretnék kapni itt mivel itt sokan értenek a gépekhez

Nehezetekre esik adni egy program vagy esetleg egy leírást h lehet a sávszélességet lefixálni....Könyörgöm aki értelmes ember és tud választ adni az adjon már ne véleményt mert a véleménnyel nem oldódik meg a problémam

Köszönöm

(#1311) Furious válasza Alex91 (#1309) üzenetére


Furious
tag

Nem tudom, mert engem is megkértek rá :N
Szóval ha esetleg van vmi alapvető dolog, ami segíthet, akkor azt pls. :))

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#1312) localhost válasza Furious (#1308) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Konkrét kérdésre - konkrét válasz: :C

Hívj egy parancsort és írd be:

ipconfig /all

A listában megnézed: az "ALAPÉRTELMEZETT átjáró" címe valami ilyesmi lesz 192.168.x.y

Ezt a 192.168.x.y címet egyszerűen beírod a böngésződ címsorába (majd Enter) és máris be tudsz lépni a routeredbe.

A rajta lógó wifistákat (téged és az idegeneket) általában a Wireless menücsoportban látod a DHCP Clients menüpont alatt.

További kérdéseidet nem itt a Mélyvízben, hanem itt várják az értelmes emberek :)) vagy esetleg itt

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1313) (Bundás) válasza dergander (#1310) üzenetére


(Bundás)
addikt

:D

Menj be szolgáltatóhoz és kérj 1 megás csomagot az 5 helyett, kérdés megoldva, bár még mindig fenn áll az logikátlanság.

(#1314) Furious válasza localhost (#1312) üzenetére


Furious
tag

Nagyon szépen köszönöm :)

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#1315) dergander válasza (Bundás) (#1313) üzenetére


dergander
addikt

Szoftveresen nincs módja a lefixálásnak?

Más téma:Vettem nem oly rég egy pannon mobil internetet HSDPA van a körzetbe 5 megával jön ha jön viszont a pingelési ideje 75-110közt mozog,namost ezt lehet valahogy csökkenteni vagy nem nálam van a gond hanem a szolgáltató ilyen...

[ Szerkesztve ]

(#1316) TR3 válasza dergander (#1315) üzenetére


TR3
tag

Mobilnetekre általánosan jellemző a nagy késleltetés, a 75-110 közötti ping kifejezetten jónak számít.
Vannak szoftverek a sávszélesség korlátozására (Netlimiter, Traffic Shaper XP, stb). Egy otthoni internetről szóló topicban nagyobb valószínűséggel találsz olyanokat, akik használják ezeket, és tudnak neked segíteni, de a mélyvíz nem erről szól.

(#1317) gorlin


gorlin
őstag

Sziasztok!

nagyon szépen köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget remekül működik minden (két xp-s gép összekötése)viszont van egy kis bajom
ha mondjuk lekapcsolom azt a gépet amin maga a megosztott mappa van ugye a másik gép nem tudja elérni.
Ezzel nincs is gond:) viszont nem azt csinálja hogy szépen kiírja mondjuk 3másodpercen belül(mint a vista) hogy nem található hanem minimum fél percig keresi és szinte lefagy a gép ha visszakapcsolom a másik gépet azonnal " megjavul" és megtalálja .
Azt szeretném kérdezni hogy be lehet e állítani hogy mondjuk 3 másodpercig vagy x másodpercig próbálkozzon csatlakozni és utána jöhet a hibaüzenet ,mert ez engem zavar .Vistán nem találkoztam ezzel a jelenséggel.Remélem megoldható xp-n is.

Előre is köszönöm a válaszokat
Üdvözlettel:Gorlin

(#1318) Magnat


Magnat
veterán

Sziasztok,

van egy gép Xp sp3-mal. Megkértek, nézzek rá, mert nem megy rajta a net. A jelenség: semmiféle adatforgalom nem hajlandó menni a hálókarcsin, még önmagát sem tudja megpingelni, sőt, még a 127.0.0.1 hurokping sem megy (nem találja a célállomást)
-spybot semmit nem talál
-Nod semmit nem talál (bár egy jó ideje nem volt frissítve a net hiánya végett)
-fizikailag két helyen is ki lett próbálva, tehát külső hibaforrás kizárható
-win tűzfalat kikapcsoltam, tuti nem az blokkol
-Nod-ot is kikapcsoltam, ő sem blokkolhat
-msconfigban mindent kikapcsoltam, minden lehetséges processzt kilőttem
-második hálókarcsi bekerült próbaképpen
-létrehoztam egy másik usert, azzal is próbáltam
-dhcp oszt neki ip-t (bár a sok restartból volt 1 v 2 alkalom, amikor korlátozottan jött létre a kapcsolat és akkor nem a tartományba illő ip-je lett, tehát magának adta)
-fix ip-vel is próbáltam
-a naplófileokban sem látok semmi cifrát (kivéve a w32time, ami azért pampog, mert nem tud kinyúlni az időszerverhez, tehát jogos)

VISZONT!

Csökkentett módban hálózattal tökéletesen működik!

Hogy a szöszben tudnám kideríteni, h mi okozza? Semmi kedvem emiatt reinstallt csinálni, de lehet, h végül mégis ez lesz a vége.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1319) Alex91 válasza Magnat (#1318) üzenetére


Alex91
félisten

Valami karos szoftver lesz azon a gepen...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1320) C64


C64
őstag

Sziasztok!

Azért itt kérdezem, mert gondolom ebben a topikban sok IT szaki megfordul!
Arra vagyok kíváncsi, hogy a szolgáltatók (internet és webkiszolgálók) mennyi ideig őrzik meg a lekérések logjait? Törvény szerint!

köszi

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#1321) dptr válasza Magnat (#1318) üzenetére


dptr
csendes tag

Szia!

1. nézz körül a szolgáltatások (Vezérlőpult/felügyeleti eszközök/szolgáltatások) között, hogy nincs-e letiltva a "hálózati kapcsolatok", vagy valamely ahhoz kapcsolódó fontos szolgáltatás. (Ha így van, az magyarázat arra is, hogy csökkentett módban miért müxik...)

2. nézz körül a házirendeknél, nincs-e tiltva, vagy blokkolva valamely hálózatos opció. Ez is olyan lehetőség ami mellett csökkentett módban működik(működhet)

Így messziről ezek a tippek vannak...

A megoldásra kell koncentrálni, nem a problémára

(#1322) Magnat válasza dptr (#1321) üzenetére


Magnat
veterán

Szia, köszi a segítséget, sajnos sürgős volt a dolog és nem is volt sok minden s gépen, úh toltam neki egy reinstallt, pedig nagyon érdekelt volna, h mitől csinálja, de már soha nem fog kiderülni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1323) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Hello mindenki !

Segítséget szeretnék kérni az alábbi problémára:
Adott egy gép ADSl internettel. Böngészni lehet rajta meg minden.
A hálózati kapcsolatoknál a helyi hálózat ikonján felkiáltójel látható. A részletezéshez azt írja, hogy nincs kapcsolat vagy korlátozott. IP címet ír hozzá a gép de semmi mást. Ha letiltom akkor megszakad a net. Tehát az ADSL net azon keresztül jön a modetől.
Alatta nagy sebességű ADSL hálózat ikon díszeleg, csatlakozva felirattal.

A probléma az, hogy sok alkalmazás pl: távsegítő (de legutóbb pl egy játék) a helyi hálózat IP címét veszi alapértelmezettnek. Így nem tudok csatlakozni a géphez. Ha az ADSL kapcsolat IP címét adom meg akkor szintén nem tudok csatlakozni a géphez.
A dolog érdekessége, hogy bármelyik IP-t pingelem mindkettő visszapittyeg.

Na akkor ezt hogy lehet kibogozni ?

(#1324) Atapi válasza Freddy TNT (#1323) üzenetére


Atapi
senior tag

a net nem a "felkiáltójeles" kapcsolat felől jön. az adsl az betárcsázos net, pppoe-n keresztül kapcsolódsz, ezt csinálja a "nagy sebességű bla-bla".
a felkiáltójeles kapcsolatnál két esetet tudok elképzelni. az egyik, hogy a modem helyi hálozatos ip-cimet ad a gépnek, és azon a kapcsolaton keresztül tudnád a modemet elérni. a másik lehetőség, hogy a win kioszt egy ip-t magának, mivel nem kap (az utóbbi esetben ezen kapcsolathoz tartozo ip-cimed 169.254.xxx.xxx [ha az emlékezetem nem csal], én ezt tartom valoszinübbnek). ha az utobbi eset áll fent, akkor probáld ki azt, hogy nem letiltod per generál a kapcsolatot, hanem a kapcsolat tulajdonságainál kiveszed a tcp/ip szolgáltatás mellől a pipát.

(#1325) supesz válasza Freddy TNT (#1323) üzenetére


supesz
aktív tag

Hello,

Elég zagyva amit írsz. Mi pontosan a hiba?
Ha ADSL kapcsolatod van és a géped a modemmel van összekötve, akkor a szolgáltatód helpdeskje ingyen és gyorsan ad szöveges felvilágosítást.
Amennyiben speciális problémád van kérlek pontosítsd.
Amennyiben van internet hozzáférésed, akkor rendelkezel érvényes IP-vel, amennyiben nincs ugorj az első pontra!

supesz

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#1326) supesz válasza C64 (#1320) üzenetére


supesz
aktív tag

Erre vajon létezik törvényi szabályozás?
Szerintem nem.
:F

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#1327) supesz válasza Magnat (#1318) üzenetére


supesz
aktív tag

adj neki kézzel IP címet! (remélem érzed mennyire jó megoldás ez!)

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#1328) supesz válasza localhost (#1307) üzenetére


supesz
aktív tag

:DDD

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#1329) Freddy TNT válasza Atapi (#1324) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Kössz !
A második verzió volt a helytálló. Kivettem a pipát a TCP/IP-nél és helyreállt minden. :C :R

(#1330) Endruboy007


Endruboy007
tag

Sziasztok! Nem tudom, hogy jó helyre írok, nem értek annyira a hálózatokhoz!

Egy olyan gondom lenne, hogy van egy PC-m, ami be van dugva egy wifi routerbe, a router meg persze be van dugva a modembe!
Van egy notebookom, amin wifin keresztül használom az internetet!

Eddig ha kellett valami fálj az egyik számítógépről a másikra akkor a hálózati helyek ikon alatt tudtam elérni a másik számítógép megosztott mappáját, és onnan tudtam ide-oda másolgatni a fájlokat!

Most viszont lenne egy olyan gondom, hogy újra raktam a windowst a notebookomon és a hálózati helyeknél nem látják egymást a gépek...nem tudok ide-oda másolgatni fájlokat a hálózaton...már össze-vissza gányoltam sztem mindent...de nem sikerült beállítani!

Esetleg valakinek van valami ötlete?

Köszi!

Üdvözlettel: Endruboy

(#1332) DBob válasza voga34 (#1331) üzenetére


DBob
őstag

Erre a válasz nem ennyire egyértelmű. Én itthon az összes gépen nem használok tűzfalat sok-sok éve, és egy ideje vírusirtót se.
De én kifejezetten ügyelek rá hogy gyanús dolgokat nem futtatok, mindenhol maximális biztonságra törekszem, és betartatom ezeket a család többi tagjával is.

Így itthon nincs spywares gép, nincs trojan, nincs semmi se linuxon, se windowson. A maradékot meg ki tudja szűrni a router tűzfala.

Ennek ellenpéldája, amikor minden védelem ellenére vannak olyan userek akik minden lehetséges exploitot beszívnak, pár havonta kell újrarakni a gépet, és utána is csak pár napig tiszta a rendszer mert vmi botnet része lesz a gép.

Döntsd el te hova tartozol, és cselekedj belátásod szerint.

(#1333) Atapi válasza Endruboy007 (#1330) üzenetére


Atapi
senior tag

ezt nézted már?

(#1334) Endruboy007 válasza Atapi (#1333) üzenetére


Endruboy007
tag

Köszi, majd olvasgatom, aztán próbákozok...de valami ilyesmi van leírva a a súgaban is :)

Üdvözlettel: Endruboy

(#1335) halesz89


halesz89
csendes tag

Sziasztok
Tippeket kérnék hogy miért van az ha játszok valamilyen játékkal amint elindul a játék rá pár percre megszakad a net, ha nem játszok minden rendbe, de például usb wifi-vel megyek fel a router-re akkor nem szakad meg. Én valami beállításra gondolok valami nem jó jah és új a windows, másik háló kártyát nem probáltam még, tippeket kérnék hogy router-be kéne beállítani vagy itt a hálozati kapcsolatoknál.
Válaszotok előre is köszönöm.

(#1337) DBob válasza voga34 (#1336) üzenetére


DBob
őstag

"Honnan tudod mi a gyanús? A www.virustotal.com-on egy adott file-t végig lehet nézetni vagy 30 fajta víruskeresővel-és néha még ez után sem derül ki, fertőzött-e az állomány.
Pl. 30-ból 15 szerint az, 15 szerint tiszta-hát akkor mit gondoljak?"

Hogy honnan tudom mi a gyanús? Kevés softwaret töltök le netről. Firefox pl, pidgin, mirc, m$ servicepackok és updatek, stb. Mind olyan aminek van hivatalos és karbantartott oldala. Ezeket nem minősítem gyanúsnak, bár természetesen lehetne.
Viszont gyanús alapból ha warez, mindenféle OMG ITS FREE TAKE IT DAMMIT oldalról származó fájl, emailben vagy im programokon át terjedő fájlok vagy ha olyan helyről van szó ami noscript szerint (amit melegen ajánlok mindenkinek aki picit is biztonságban akarja érezni magát) jópár, az aktuális laptól eltérő scriptet szeretne futtatni.
Ugyanis a "gonosz dolgok" többsége már nem fájlokban terjed, hanem egyéb formában. Az elmúlt 20-30 évben az emberekben valamelyest kialakult a gyanú hogy az ilyen-olyan fáljokat nem mindenki futtatja le gondolkodás nélkül, ellenben ha a weboldal próbál becsempészni valamit azt nem látja senki se.
Meg fájlok ellen Virustotal jó barátunk, és ha ő azt mondja hogy a programok 50%-a által fertőzött a cucc, akkor azt én már nem futtatnám.

"Így itthon nincs spywares gép, nincs trojan, nincs semmi se linuxon, se windowson
Ha nem használsz keresőt, ezt honnan tudod? Lehet, hemzsegnek a kártevők, csak kereső híján nem buknak le."

Ha kártevők jelennek meg a gépen, annak nyoma van (kivétel a rootkit, az macerásabb). Ismeretlen fáljok futnak, automatán induló programok listáján ismeretlen nevek vannak, popupok tömkelege árasztja el a gépet, "nem emlékszem hogy kértem volna" toolbarok jelennek meg a böngészőkben, kijelentkeztet az msn, stb. Hogy csak a leggyakoribbakat említsem. Ha más nem, akkor lassul a gép és az internet elérés, mert valami botnet részeként spamel vagy dosol a gép. Ez a konkrét gép ahol ülök, anyám és húgom területe. Másfél éve lett vásárolva a lap, akkor került rá xp. Azóta is olyan sebességgel működik mint mikor felinstalláltam. Ennél több "bizonyíték" számomra nem kell. Jah és persze ami a legfontosabb: nem futtatok gépet rendszergazdaként. Se saját linuxot, se ezt a windowst. Így még ha a megfelelő nevelés ellenére is húgom vagy anyám valami olyasmibe fut bele ami fertőzéssel járna, rendszerfáljokhoz nem fér hozzá semmi.

"Döntsd el te hova tartozol, és cselekedj belátásod szerint.
A mai torrentes, p2p-s világban még van értelme a kérdésnek? Van még hova tartozni, ha nem a letöltők közé?"

Mint említettem, softwaret nem igazán töltök le. Nincs mit. Amire szükségem van el tudom érni legális módon. A video és zene letöltés (én még ide sorolnám az ebookot is nálam) pedig szerencsére nem érintett még fertőzésekkel amik miatt aggódni kéne...egyelőre.

De mint írtam előbb is, ez az én véleményem, hozzáállásom. Szerencsére eddig bejött. Hosszú hosszú idők teltek el azóta hogy valami fertőzést kaptak el a gépek.

(#1338) Magnat válasza supesz (#1327) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

kézzel kiosztott ip címmel sem működött.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1339) xtech2


xtech2
tag

Üdv mindenkinek!

Nagyobb távolságú összekötésben tudna vki segíteni nekem? Mail-ben is érdekel.

Két épületet kellene összekötnöm, a probléma hogy közvetlen rálátás nincs. Esetleg egy köztes ponttal tudnánk megoldani ami mindkét helyről tisztán látszik. Ez esetben a köztes pont az egyik épülettől ~800méterre míg a másik épülettől ~2,5Km-re van!
Stabil kapcsolatra lenne szükség és minimum valós 25Mbit/sec sebességre, persze jobb lenne a még gyorsabb.

5let hogy ezt mivel lehetne kivitelezni?

(#1340) Strezi


Strezi
őstag

Sziasztok ide is bedobom, hátha :D

Következő lenne a problémám: otthoni hálózatom két gép, Netgear WiFi router és rákötve egy DNS 323 file/torrent szerver meg egy kábelmodem. Namost minden frankón ment, de most átváltottam témobil 3G-re amit egy Web'n'Walk USB modemmel használok az egyik gépről.
Ha a gépen konnektálok a modemmel, akkor wan net, de levág a Wifi-ről. Ha fordítva csinálom, akkor meg elveszik a net hozzáférésem.
Hogyan lehet megcsinálni, hogy a kettő egyszerre menjen? Valamit a route paranccsal, eddig jutottam, de nem akar összejönni...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1341) Sanyix


Sanyix
őstag

hi! Egy bizonyos TCP porton érkező kapcsolatokat kéne egy socks5-ös proxyra küldeni, erre kéne valami program. Ezek a kapcsolatok egyébként egy online játékból jönnek, saját protokoll. Erre tud valaki valami programot?

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#1342) Sanyix válasza Sanyix (#1341) üzenetére


Sanyix
őstag

megtaláltam, delegate a neve.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#1343) herrLeon


herrLeon
tag

Sziasztok. Keresek egy hálózat tesztelö programot, ami nem csak 1 rövid tesztet futtat le, hanem hosszabban vizsgálja a stabilitását. Ismer valaki ilyet?

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#1345) LYRI


LYRI
tag

Sziasztok!

Érdekelne egy olyan probléme, hogy egy kollégiumba vagyok ahol az internetelérésnél levan tiltva nagyon sok netes alkalmazás portja. Szóval ilyesmikre gondolok mint pl. játékokkal nemlehet online csatlakozni meg torrentek de az nemlenyeges. Nemtudjatok megoldhato hogy valahogy tudjak jaccani, valami progival kiengedni a portokat? Nekem csak egy lyuk van a falon ahova betom dugni az utp kabelt és ra a gepet. Köszi.

(#1346) ArchElf válasza LYRI (#1345) üzenetére


ArchElf
addikt

1) Kell keresned egy olyan portot/protokolt, ami nincs tiltva,
2) kell egy interneten lógó gép a hálózaton kívül,
3) egy proxy programmal ki tudsz menni a netre azon gépen keresztül.

Persze ez már azt fogja jelenteni, hogy a sebességed nem lesz ugyanaz, mint ha közvetlenül csatlakoznál, ráadásul a ping is magas lesz (ami elég rossz kezdet egy netes játékban, persze csak ha ez ott számít).
Egyébként torrentben bármilyen portot lehet használni, plusz be kell állítani a kötelezőre protokol titkosítást, és nagy valószínűséggel menni fog a dolog (minimum passzív módban).

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1347) Plavix


Plavix
tag

Sziasztok!

Két pont között szeretnék wifi kapcsolatot létrehozni. A távolság 20 Km., és (elméleti) rálátás van a 2 pont között. (Elméleti alatt azt értem, hogy nincs akadály - illetve nem lenne - a parabolák között.) Vagy meg se próbáljam?! Nincs kedvem 40 ezerért játszani. :K Köszönöm!

Ezt a választ kaptam a Pro-n: Bah! A még el nem fogadott 802.11y szabvány kültéri kapcsolatra is max 5000m!
Wifivel ezt nem fogod megoldani! Tanácsért meg menj a mélyvízbe.

Nos! Átjátszókra nem gondolok. A segítséget nagyon megköszönném! Üdv!

Weblap készítés, domain adás-vétel.

(#1348) Magnat válasza Plavix (#1347) üzenetére


Magnat
veterán

Nekem úgy rémlik, h azabszolút rekord is kevesebb ennél, de mégha ennyi is, stabil sosem lenne ... ahol dolgozom, itt még a párszáz méteres távolságokatis inkább lézerrel lövik át, mert kevéssé érzékeny az időjárásra ... szal azt mondom így látatlanban, h ha nagy szerencsével még sikerülne is, akkor sem lenne 7/24...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1349) joecontra


joecontra
addikt

Üdv!

Az ETTH alapú internetszolgáltatásról tud valaki pár dolgot mondani?
Előnyök, hátrányok, specifikumok stb.
Megköszönném.

Üdv,

J

(#1350) And válasza Plavix (#1347) üzenetére


And
veterán

A rálátásnak nagyon is gyakorlatinak kell lennie, különben teljesen esélytelen a dolog. Vannak speciális kültérre szánt wifi-eszközök, minimalizálandó a kábelveszteséget, amelyeket az erősen irányított (nagynyereségű) antennák közelébe lehet telepíteni. Ilyen linket bizonyára lehet 2,4GHz-re is tervezni, de én inkább az 5GHz-es sávot (802.11a, esetleg 802.11n, utóbbi dual polar-os parabolával) választanám, mert kevésbé zsúfolt, és arra a rövidebb hullámhossz miatt könnyebb nagyobb nyereségű (~ 30dBi) paraboloidot találni. Arra azonban készülj fel, hogy valamirevaló eszközökkel nehezen fogsz beleférni 40 ezerbe (végpontonként esetleg).
#1348: Ez biztosan rosszul rémlik: itt pl. 382km-t emlegetnek, ami már vagy kétéves rekord. Igaz, itt aztán nem szempont a stabil átvitel, nekik mégis 3 Mbps-t sikerült elérniük ;).

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.