Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 15:53:24

LOGOUT.hu

Haladó szintű hálózati témák topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) jerry311 válasza sbazsi (#850) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szerintem ezt ezeken az egyszerű routereken nem lehet átállítani.

(#852) sbazsi válasza jerry311 (#851) üzenetére


sbazsi
veterán

és akkor mit tudok tenni?
vagy ne foglalkozzak vele?
a két router mögötti gépek biztonságban vannak?

(#853) jerry311 válasza sbazsi (#852) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szerintem ne foglalkozz vele. Megfogja a router, azzal kell foglalkozni, amit nem fog meg. Úgyhogy víruskergető + tűzfal, oszt' jólvan.
Egy router ad némi védelmet NAT-tal, de mindent arra bízni nem szabad. :))

(#854) supesz


supesz
aktív tag

Hello,

VPN-en keresztül bent vagyok a munkahelyem hálózatába, de nem működik a névfeloldás.
Minden eszköz elérhető IP alapján, de név alapján nem.
Mi lehet a hiba. Gépemen tűzfal nem!
Rúteren keresztül megyek a netre.

supesz

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#855) eziskamu


eziskamu
addikt

Lenne egy problémám:
Adott egy FGSW-2620 -as switch 24 sima + 2 db gigabites porttal (1000base-T)
És egy broadcom 5703 szerverlapra integrált vezérlő (1000base-T szintén)
Ha 10 méteres Cat-6-os gyári patch kábellel összekötöm őket, csak 100-as kapocs jön létre. A switch nem menedzselhető, a hálókártya driverében meg nem lehet kézzel az 1000-es sebességet beállítani. próbáltam már a hálókártyát letiltani, újraengedélyezni, switchet kihúzni, másik 1000-es ethernet portjába dugni
Valaki találkozott már ilyennel? Mi lehet a gond.

(#856) jerry311


jerry311
nagyúr

supesz
kapsz DNS és/vagy WINS szerver beállításokat VPN-en?

eziskamu
Háááát, erős a gyanúm, hogy ez driver probléma. Szvsz ha driverben nem lehet 1000-et állítani, akkor vagy a driver vagy a kártya nem tudja.

[ Szerkesztve ]

(#857) supesz válasza jerry311 (#856) üzenetére


supesz
aktív tag

lehet ez most hülyekérdés, de mire gondolsz?
esetleg arra, hogy mi látok az ipconfig -al DNS elérésnek, mert akkor sajnos azt kell mondanom, hogy a routerem IP-je jelenik meg

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#858) mekszp


mekszp
csendes tag

Sziasztok!

Ethereal (wireshark) nevű progiban a "This frame ACKs a segment we have not seen (lost?)" hibaüzenet mire utalhat? Tudtok ebben segíteni? :F

(#859) jerry311 válasza supesz (#857) üzenetére


jerry311
nagyúr

Egyáltalán milyen VPN?

(#860) supesz válasza jerry311 (#859) üzenetére


supesz
aktív tag

Checkpoint

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#861) newgamer válasza eziskamu (#855) üzenetére


newgamer
aktív tag

Hát hirtelen nekem az lenne az ötletem, hogy egy másik kábellel megnézted már, hogy azzal is csak 100-as a kapcsolat?

(#862) newgamer válasza eziskamu (#855) üzenetére


newgamer
aktív tag

esetleg a switch-el is lehet hiba :W

[ Szerkesztve ]

(#863) Luos


Luos
tag

Halihó,
Van valakinek tapasztalata ezekkel a konnektorba dugható hálózati aljzatokkal, és az ezekből kiépített hálózatokkal?
Elsősorban véleményekre lennék kiváncsi, hogy működik, megéri-e, ilyesmi.
Ha valaki nem értené mire gondolok: [link]

(#864) jerry311 válasza Luos (#863) üzenetére


jerry311
nagyúr

Saját kezű nincs, csak amit a net mond.
Árához képest lassú és nagyobb távolságokra nem jó.
Szvsz akkor már inkább WiFi...

(#865) jerry311 válasza supesz (#860) üzenetére


jerry311
nagyúr

Bocs Checkpoint lelki világában nem vagyok otthon. :(

(#866) Padam


Padam
aktív tag

Sziasztok!

Remélem jó topicban kérdezek. :)

Most kezdtem hálózati termékek értékesítésével foglalkozni és tudásomat szeretném bővítehni és arra gondoltam veszek magamnak pár könyvet.

Milyen könyvet javasoltok hálózati eszközök megismeréséhez?

Switch, router, voip, KVM kapcsolók és mindenféle egyéb termékek mire valók és mik kellenek bizonyos dolgokhoz.

A segítséget előre is köszi!

(#867) eziskamu válasza newgamer (#862) üzenetére


eziskamu
addikt

A broadcom kártyás és másik számítógép között ugyanazzal a kábellel létrejön a gigabites kapcsolat, de a másik gép és switch között ugyanazzal a kábellel szintén csak 100-as kapcsolat.

(#868) Lucif-R válasza Padam (#866) üzenetére


Lucif-R
senior tag

:F :U

Most kezdtem hálózati termékek értékesítésével foglalkozni
>>> Most igy lehet én olvasom félre de te hálózati termékeket értékesítesz úgy, hogy nem tudod mi az a switch vagy router vagy a voip ? :U Mond kérlek, hogy nem így van.

Milyen könyvet javasoltok hálózati eszközök megismeréséhez?
>>> Hálózati eszköz típusától függ... router/switch/firewall..stb, és persze gyártó függő is. Mennyire mélyen akarod őket megismerni?

Switch, router, voip, KVM kapcsolók és mindenféle egyéb termékek mire valók...
>>> :U Hát ez egy igen csak hosszú lenne de íme nagy vonalakban :

Switch: Azonos IP tartományokat kötünk vele össze, képesek routingot is csinálni azok a switchek amelyek L3-asok.

Router: Különböző IP tartományok közötti kommunikálásra szolgál, illetve a swithceken kialakított VLAN-ok közötti forgalom irányítására, lehetnek tűzfalak, vagy behatolás figyelők vagy akár VPN eszközök is ( mind mind kialakítástól függ hiszen nagy részük már modukáris, SOHO eszközök annyira azért nem )

VoIP: Voice over IP rövidítése, etherneten IP csomagokként továbbított hang átvitelére alkalmas nagy előnye hogy amíg hálózaton belül vagy nincs percdíj ( max adatforgalmi díj ) viszont kiépítésük nem éppen olcsó ( nagyobb, több országban telephelyel rendelkező cégeknek megéri mivel a telephelyek internet összeköttetésén kereszül tudnak telefonálni ami igy sokkal olcsóbb mint egy országon kivüli tarifa

KVM: Keyboard VGA Mouse rövidítése, egy ilyen eszközre fel lehet fűzni számtalan szervert ( vagy akármit amin vannak a fentebb említett csatlakozók ) és igy csak egy db montior egér bill kell 2 vagy több gép !nem! egyidejü desktop eléréséhez ( van belőle, analóg digitális és IP alapú is )

mindenféle egyéb termékek
:U a paletta annyira széles hogy kb körbeéri a földet az Egyenlítő mentén...

és mik kellenek bizonyos dolgokhoz
>>> Bizonyos dolgokhoz valamik meg izék kellenek... :U

(#869) jerry311 válasza Padam (#866) üzenetére


jerry311
nagyúr

kezdetnek: [link]

(#870) bbracing


bbracing
csendes tag

Na sziasztok!
Már keresem egy 10 perce a megfelelő topicot,de nem hiszem ,hogy megtaláltam,ugyhogy
bocs az off-ért,ha eggyáltalán off. :F
Na szóval,tegnap nagyon nagy vihar volt errefelé,és a közelbe belecsapott a villám ,semmi előzmény nélkül ,akkor még csak simán esett..
Én hülye gépeztem,és amikor becsapott a villám,egyszer csak elment az áram,de nem ugy mint általába hogy leáll a gép és ujraindul,hanem az internet kapcsolat megszakadt ,de viszont minden adatom megmaradt..
Aztán amikor elmúlt a vihar,bekapcsoltam a gépem,megfelelően működött ,de a net nem volt jó..
Gondoltam valami központi hiba,néha szokott ilyen lenni..
Ma reggel megint megpróbáltam,de semmi..ezt írja ,mint mindig amikor elmegy a net : Kapcsolódás a WAW miniporton keresztül..
Megnéztem anyum laptopján..és ott ugyanaz az internet,ugyanazzal a modemmel jóvolt..nem értem mi lehet a hiba ,vagy mit lehet ellene tenni? :((
please help mee! :)

(#871) Lucif-R válasza bbracing (#870) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Hát a villám szokott ilyeneket művelni. Van rá esély hogy elkapott valami oszlopot vagy elosztót vagy valamit amin keresztül rámászott a kábelre és adott egy pofont a hálókártyádnak. Hálókárya rendsen működik? ( vezértpult/sajátgép/hw/... ) Próbaképpen esetleg driver le és driver fel, ha nem megy esetleg meg kéne próbálni egy másik hálókártyával. Vagy ha van csavart érpáros kábeled elfekvőben akkor próbálj egy működőképes LAN-t összehozni a laptoppal. Ezzel kb ki lehet szűrni hogy mi a helyzet a hálókártyával.

(#872) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Decemberben megyek ki Angliába, Londonban dolgozni, kezdetben raktárfeltöltőként. Miután jobban megy a nyelv (elég jól beszélek, csak ugye ha az ember nem használja, hajlamos a felejtésre) akkor szeretnék a szakmámban, rendszergazdaként elhelyezkedni. Nézegettem az állásokat és nagyon tetszenek, mert mindig is szerettem ezt csinálni. A problémám az, hogy kicsit félek a mély víztől, mivel eddig csak egy rokonom cégénél tartottam karban 5 Win gépet, mennyire fog menni ez idegen környezetben. :S Ezért úgy döntöttem, hogy a hátralévő időt szeretném maximálisan tanulással tölteni. Tudnátok ajánlani anyagokat ehhez, nézegettem könyveket a neten, de valami félelmetes árak vannak. Szóval olyan szakirodalomra, tananyagra van szükségem amely segíti egy rendszer üzemeltetését. Előre is köszi!

(#873) jerry311 válasza n00n (#872) üzenetére


jerry311
nagyúr

Könyvet nem tudok mondani, de javaslom erősen készülj fel Active Directory-ból, meg Windows szerverekből. Sajna az 5 gépes praktikák és szokások általában nem működnek 500 gépen...

(#874) VaZso


VaZso
senior tag

Hogyan tudnám lekérdezni, hogy egy adott IP-cím vélhetően mely város közelében helyekedik el az országban?

Egyes reklámhirdetésekben olyan szépen meg tudják csinálni, de én nem találtam olyan helyet, ahol viszonylag precízen utána lehet nézni az IP hovatartozásának...

Remélem, tudtok segíteni.
Bocsánat, hogy nem teljesen idevágó a kérdésem.

(#875) localhost válasza VaZso (#874) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Pl itt
de a google IP locator vagy IP location szavakra is talál még!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#876) VaZso válasza localhost (#875) üzenetére


VaZso
senior tag

Köszönöm a választ. A google-n kerestem, de sok közülük hülyeségeket írt és pl. valami egzotikus városba helyezett az amúgy magyarországi IP-m alapján...
Ezért is kérdeztem, hátha valakinek "bevált" már valamelyik.

A legjobb egyébként ez volt. Az általam próbált szolgáltatókat megtalálta, ill. a lehetőségekhez mérten pontosan behatárolta a várost... Hátránya, hogy elviekben napi 8 lekérdezést engedéyez, de az általam próbáltak közül véleményem szerint a legjobb.

(#877) zUlU53 válasza VaZso (#876) üzenetére


zUlU53
tag

Üdvözlök minden, a témában jártas embert!

A segítségetekre-tanácsotokra lenne szükségem az alábbiakkal kapcsolatban:
Van egy irodánk uszkve 6 asztali géppel, és 2 notebokkal, illetve 2 nyomtatószerverre kötött A0-s plotterrel, lézernyomtatókkal, fénymásolóval. A rendszer jelenleg úgy néz ki, hogy bejön az internóta kábel, innen egy Linksys WRT54GL osztja az igét a notebookok számára a levegőbe, majd egy kábel egy 16-os szviccsbe torkollik, és osztogatja szanaszét az internetet. Jelenleg a 16-ból 8 van kihasználva (6 asztali gép nomeg a két nyomtatószerver). Az egyik gépen van most egy közös mappa, ahol mindenki mindent pakolgat. Hogy ne kelljen annak a gépnek állandóan mennie, az az ötlet vetődött fel, hogy lehetne-e valamilyen olyan minimalista szervergépet összerakni, ami
1. üzembiztos, zöröghet 0-24-be
2. mezei, vindózon szocializálódott max. advanced-nak nevezhető user is elboldogul, és rendbe tudja szedni
3. távoli eléréssel is rendelkezik

Tuti, hogy nem szakszerűen fogalmaztam, ha valamit kihagytam, kérlek jelezzétek, de csak finoman, mondom, a témában elég szűz vagyok.
Mindennemű segítséget előre köszönök.

bocs VaZso, rossz gomb, nem Neked ment válasz, ahogy látod.

[ Szerkesztve ]

-Houston van egy kis problémánk. - Aham, és akarsz beszélni róla?

(#878) jerry311 válasza zUlU53 (#877) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem kifejezetten háűlózatos probléma... :D
Lehet ilyet, sőt inkább ilyet mint az egyik gépet terhelni ezzel.
Pl innen választasz egy office konfigot, amibe belerakatsz még egy vinyót meg egy RAID kártyát.
RAID-et bekonfigolod RAID 1-re. Felrakod rá a Windowst és egy ugyanolyan gép lesz mint a többi, mintha a mostani érnéd el. Tehát semmi extra szerveres beállítás nincs.
Csak a remote desktopot engedélyezni kell.
Végül levenni róla a billentyűzetet, egeret, monitort és berakni egy sarokba. :DDD

(#879) Lucif-R válasza zUlU53 (#877) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Hát ha csak ennyit kell hogy tudjon akkor egy lowend gépet összeraktok ( használtdarabokból nagyon olcsón megúszható, de ne gány alkatrszekből legyen ) , adtok neki egy windows-t azt annyi. Ugyan azt fogja csinálni mint ami a mostani ami mindig ment. Távoli elérésre meg be lehet lőni rajta az RDP-t. Igy ha a routeren beállítjátok a satikus portot ( ne normál RDP legyen ha lehet - biztonsági okokból ) keresztül majd kivülről is elérhetitek RDP-n keresztül.

szerk.:

Jerrybácsi gyorsabb volt :DDD És igaza van garanciás dolgok sem hülyeségek :U :D

[ Szerkesztve ]

(#880) maci25


maci25
aktív tag

Szuasztok

Lehet kicsit szokatlan a kerdesem de nekem mar kivan a hocipom menyibe kerulnek a routerek+hozza egy halozati tarolo.....
Viszont van egy folosleges laptopom. Lehet ebbol routert csinalni?
Azt mar halotam ,hogy linux csodakra kepes meg hasonlok,de en valami olyanra gondoltam ,hogy valamek routernek a firware rakni fel a laptopra.
Velemenyeket varok .

(#881) maci25


maci25
aktív tag

Sziasztok
Lehet kicsit szokatlan a kerdésem de nekem mar kivan a hocipom menyibe kerülnek a routerek+hozzá egy hálozati tárolo.....
Viszont van egy fölösleges laptopom. Lehet ebböl routert csinalni?
Azt már halotam ,hogy linux csodákra képes meg hasonlok,de en valami olyanra gondoltam ,hogy valameik routernek a firware rakni fel a laptopra.
Velemenyeket varok .

(#882) jerry311 válasza maci25 (#880) üzenetére


jerry311
nagyúr

Elég egyszer kérdezni. Semmivel sem lesz gyorsabb, ha kétszer...

Ha a laptopnak van 2 hálózati kártyája, akkor lehet belőle router + hálózati tár. Egy hálókártyával legfeljebb hálózati tár.

Ez általában linuxból vagy BSD-ből elkészíthető, akár 1 floppyval (cd-vel).
Pl: freesco

Sima router firmware-ek nem fognak semmit sem csinálni a laptopon. Ezek olyan rendszerek melyek csak azokat a hardvereket ismerik, amik a routeben vannak amihez készült a firmware.

(#883) kalló


kalló
aktív tag

szisztok!
valaki tudja hogyan lehet belőni automatikusra a vpn csatlakozást ikszpíben?
előre is köszi

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#884) jerry311 válasza kalló (#883) üzenetére


jerry311
nagyúr

Kattintasz jobb gombbal és bepipálod a felugró menüben.

(#885) zUlU53


zUlU53
tag

Tisztelt nálam biztos okosabb Emberek.

Eret vágok lassan, de biztosan. Történt ugyanis, hogy irodánkban a hálózat eddig állt egy wi-fis routerből, aztán mögé kötve egy 16-os switch, hogy kiszolgáljon 6 gépet és egy saját kis nyomtatószerverről dolgozó plottert. A d-link router nyugdíjba lett küldve néminemű jelgyengeség folytán, helyette egy Linksys router lett, ami konkrétan 3 falon keresztül, gyakorlatilag bárhol a szinten üzembiztos jelet produkál. Internet is lett rajta, a switch lelkesen szétosztja.
Alapvetően nem tudom elképzelni, hogy a dolognak köze van ehhez, de amióta ez a router van fenn, a gépek nem látják egymást, illetve a gépeken lévő megosztott nyomtatókon sem tudunk nyomtatni. Mi lehet a probléma? Addig nem akarok nekiállni bűvészkedni a hálózati beállításokban, amíg valaki okos meg nem mondja, hogy milyen analógia alapján próbáljam kiszűrni, hogy mi lehet a probléma...
S-o-s, aki tud, segítsen! Válaszaitokat előre is köszönöm.

-Houston van egy kis problémánk. - Aham, és akarsz beszélni róla?

(#886) zUlU53 válasza zUlU53 (#885) üzenetére


zUlU53
tag

Egy kis kiegészítés: van egyetlen gép, amit rendületlenül el tudunk érni bármelyik gépről, pingelve. Egymás között pedig nem is eredményes a pingelés, pedig az ip címek dhcp-vel vannak kiosztva, szögre ugyanaz az oprendszer (xp), és a szép sorban való kiosztás mégsem megy. Ideges vagyok. Picit.

-Houston van egy kis problémánk. - Aham, és akarsz beszélni róla?

(#887) jerry311 válasza zUlU53 (#886) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nincs valami elbaszott tűzfal beállítás azon a LinkSys izén?

Szvsz ez inkább LinkSys topicba való...

[ Szerkesztve ]

(#888) zUlU53 válasza jerry311 (#887) üzenetére


zUlU53
tag

Deh, úgy néz ki, hogy az lesz a baj, tegnap már végső kétségbeesésembe visszakötöttem a jó öreg d-linket, és láss csodát, mindjárt lett hálózat... (Kár hogy azon iszonyatosan gyenge a wi-fi, és egyébként is szereti eldobni az internet jelet, ezért kellett új. Az új f**zányosan fogja a jelet, erős a wi-fi, internet van is minden gépen, de legalább a belső hálót öli meg :DDD )

Ballagok is át vele valami linksys-es topicba.

Köszi azért a meglátást.

[ Szerkesztve ]

-Houston van egy kis problémánk. - Aham, és akarsz beszélni róla?

(#889) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Proxyval és portokkal kapcsolatban van problémám. Elnézést kérek hogy ide írom, de a rendes skype fórumon nem hinném hogy erre kapok választ.

Ha a skype ad egy portszámot, hogy a bejövő hívásokra melyik port van használva, akkor mindenre azt használja? Azért érdekelne, mert a skype az megy, az msn meg nem. Lehetne használni azokat a portokat amit a skype?

(#890) opr


opr
veterán

Üdv!
Lenne egy elég összetett hálózatokkal kapcsolatos kérdésem.
Jelenlegi helyzet:
Van két egymástól elég távoli munkakörnyezet vpn-ben összepakolva. 'A' helyen vannak a serverek, meg néhány kisebb gép, 'B' helyen vannak a munkaállomások, amiknek elég fontos a működésük. 'A' helyen egy windows server 2003 a tartománykiszolgálója A és B-nek egyaránt.
A probléma: néha szakad a net A és B között, így akik a B helyen vannak nem tudnak bejelentkezni, nem látnak semmit, és nem tudnak dolgozni. Ezért gondolkodtam egy olyan megoldáson, hogy B helyen valamilyen altartoménykiszolgálót kéne létrehozni(feladat: tartománykiszolgálás, dhcp, dns), ami tagja a tartománynak, de B helyen dolgozók oda jelentkeznek be. Így be tudnának jelentkezni, és dolgozni.
Erre valakinek valami megoldása, tippje, hogy hogy tudnám megcsinálni?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#891) bambano válasza zUlU53 (#885) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem lehet, hogy a hálózatod arra épít, hogy valamelyik pc a dhcp kiszolgáló, a régi dlinkben ki volt kapcsolva a dhcp, a linksysben meg nem? és ettől pár szolgáltatás átterelődik a linksysre, aminek nem kellene ottlenni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#892) opr válasza opr (#890) üzenetére


opr
veterán

#890-re valaki? :U

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#893) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Sziasztok!

A következő kérdésem lenne:
A cégnél szeretnék egy másik helyiségbe hálózatot beálítani, csak az a gond, hogy fúrni nem lehet több ok miatt....
A kérdés , hogy tudom odavinni wifin?
Access point kell hozá? Pl beszerzek belölle 2 egyik felére másik felére és már megy is a utánn egy switch és kész.
Netán egy router is megoldaná ezt a problémát ha domainban vannak a gépek?
Netán ha más ötletetek van erre azt is szivesen fogadom köszi.

(#894) ticzi01 válasza ticzi01 (#893) üzenetére


ticzi01
aktív tag

Up a kérdésnek!

(#895) Lucif-R válasza opr (#890) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Ha csak rövid ideig van NET hiány akkor egy jól beállított VPN kapcsolat magától vissza kell hogy épüljön kb abban a percben és ebben az esetben nem kell másodlagos kiszolgáló. Ha viszont tovább tart és csak dns meg dhcp akkor talán érdemes csinálni még egy service-t.

ticzi01: ---lan1-----wifirouter--| | | | |--wifiap---router-----lan2---

lan 1 legyen a "fő" hálózat a másik meg kiterjesztett része, amúgy se állpadló/éllmennyezet se más kábelcsatorna nem áll rendelkezésre ?

(#896) opr válasza Lucif-R (#895) üzenetére


opr
veterán

Az a gáz, hogy nem csak rövid ideig szokott net hiány lenni, egyébként amint visszajön a net, azonnal visszaépül, csak ez néha sok idő, ami sok kiesett munkaóra :(
A baj meg az, hogy nem csak dns és dhcp, azok már vannak külön, de be kell jelentkezni a tartományba (Active Directory) ahhoz, hogy hozzáférj a többi géphez. Mivel a munka úgy megy, hogy sokan dolgoznak egy gépre, illetve cserélnek rajta keresztül adatot, ezért mindenképpen kell egy helyi gép, ami tartománykiszolgáló, és oda jelentkezünk be, hogy helyileg tudjunk dolgozni. Ezen túl viszont hozzá kell férnünk a tőlünk távol levő gépekhez is, mert azokon is van sok cucc stb.
Szal sajnos mindenképpen kell, azt nem tudom, hogy hogy csináljak itt egy olyan tartományt, amibe ha bejelentkezel, akkor ugyanúgy része maradsz a 'régi' tartománynak is :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#897) eziskamu


eziskamu
addikt

Csak nem jön össze hogy működjön rendesen a gigabites része a switchünknek, pedíg még Taiwannal is leveleztem, de már másodjára kérték el a sorozatszámát, mert megfeledkeztek az első levelemről. Mondjuk itt van egy szép kis külkereskedelmis kollegina, hátha jobban szót ért velük, mert az én angolom szegényes, de nem hiszem hogy nem értették volna meg, hogy csak 100-on tud kapcsolat létrejönni, gigabiten nem.

Nem tudtok olyan megbízható (24/7 üzem, de ahogy nézem az otthoni cuccokat is sokan használják így, warez/lopez/rulez ;] ) 4-5-8 portos gigabites switchet, amire ha rákötök 3 másik 24/12 portos switchet, és mondjuk 30-40 gép lóg a hálón munkaidőben,de más időpontokban is jópáran, attól nem dobja el a hálót az a switch? Csak mert mégis legalább nem egy 100 megabites kapcsolaton lógna a 3 switch, hanem mindegyikre biztosan jutna külön 100 Mbit. Na meg még magamat meg egy kollega gépét rákötném a gigabites részre, had élvezkedjünk ;] . Na jó nem is, csak ő lassan tud számlázni, én meg lassan tudok menteni.

[ Szerkesztve ]

(#898) eziskamu válasza eziskamu (#897) üzenetére


eziskamu
addikt

up

(#899) eziskamu válasza eziskamu (#898) üzenetére


eziskamu
addikt

up

(#900) jerry311 válasza eziskamu (#897) üzenetére


jerry311
nagyúr

Cisco Catalyst vagy ott vannak még a HP ProCurve switchek is feleannyiért mint a cisco-k. Valóban "ipari" felhasználásra, nem úgy mint a kiskerben kapható 3k HUF-os gigabites izék.

A mostani switch hibáinak szvsz három oka lehet: alulmáretezett táp vagy hűtés, szoftver hiba: memory leak.
Ha meleg akkor próbáld hűteni. Ha van hozzá friss firmware akkor azt telepíteni.

Ha jól értem, akkor pl egy 48 portos Cisco 3650-es simán elvinné az összes gépet. (vagy egy HP)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.