Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 15:53:24

LOGOUT.hu

Haladó szintű hálózati témák topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) bambano válasza jerry311 (#1100) üzenetére


bambano
titán

szerintem röhögve.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1102) jerry311 válasza bambano (#1101) üzenetére


jerry311
nagyúr

Én majdnem sírtam...

(#1103) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani egy lehetőleg ingyenes korrekt hálózat tervező programot. Szeretnék egy rajzot készíteni amin, rajta vannak a gépek, kábel elvezetés,szerver szekrény. stb.

Köszönöm! :R

(#1104) Henrico


Henrico
tag

Szeretném tanácsotokat kérni...
Adott egy hálózat ami szépen végig megy pár házon... van e mód arra, hogy távolról végig tudjam ellenőrizni szakaszonként, hogy minden rendben van e a hálóval. nincs e szakadás.. akármi... tehát, ha a harmadik házbanm jelzik, hogy nincs kapcsolat, távolról meg tudnám nézni, hogy pl melyik vezeték szakasz halott?

Avagy: Létezik olyan aktív eszköz ami alig fogyaszt és rátéve hubonként egy, tudnám pingelni, és visszaválaszol, ha él a kapcsolat?
Vagy vásároljak használtan valami olcsó routert és azokat aggasszam rá és pingeljem?

Érthető vagyok? :U

(#1105) jerry311 válasza DJ.Gróf (#1103) üzenetére


jerry311
nagyúr

(#1106) jerry311 válasza Henrico (#1104) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha csak layer2 eszközök vannak, akkor simán megoldható. Megpingeled a gépeiket, ha bekerül az ARP táblába a MAC cím, akkor van háló, ha nem akkor hiba van.

(#1107) Henrico válasza jerry311 (#1106) üzenetére


Henrico
tag

Szia!
Éppen ezaz... ha ott a gépe akkor egyszerű... de az a baj, hogy nem mindig vagyok gépközelben mikor amazok be vannak kapcsolva.

(#1108) csili123


csili123
csendes tag

Sziasztok engem olyan dolog érdekellne h 500 gépes hálozatban a a gépeken szeretnék tárhelyet létrehozni minden vinyorol X menyiségű szabad helyet fentartani amit 1db particioként látok és a a userek nem látnak bele ebbe a particioba!Milyen megoldáassal lehetne ezt kivitelezni?
elöre is köszönöm

csili

(#1109) jerry311 válasza Henrico (#1107) üzenetére


jerry311
nagyúr

Vagy ha managed switchek vannak az is jó, azokon már látszik, hogy a port connected vagy sem.

(#1110) jerry311 válasza csili123 (#1108) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szerintem ezt szerveres és/vagy windows részén kérdezd a fórumnak.
Olyat biztosan lehet csinálni windowsban, hogy a usernek nincs semmi joga egy könyvtárra...

(#1111) jerry311


jerry311
nagyúr

Hogy is van ez, a befelé jövő forgalom 2.5 GB, amiből csak 1.5 GB-ot továbbított a tűzfal? (tehát kb. 1 GB-ot eldobott)
Tényleg ennyi szemét jön a neten?

pixfirewall# show interface
interface ethernet0 "outside" is up, line protocol is up
Hardware is i82559 ethernet, address is 000f.248a.72ea
IP address 220.138.12.177, subnet mask 255.255.248.0
MTU 1500 bytes, BW 100000 Kbit full duplex
27440032 packets input, 2544922584 bytes, 0 no buffer
Received 1367703 broadcasts, 0 runts, 0 giants
4 input errors, 0 CRC, 0 frame, 4 overrun, 0 ignored, 0 abort
19020668 packets output, 3909399232 bytes, 0 underruns
0 output errors, 0 collisions, 0 interface resets
0 babbles, 0 late collisions, 0 deferred
0 lost carrier, 0 no carrier
input queue (curr/max blocks): hardware (128/128) software (0/128)
output queue (curr/max blocks): hardware (0/87) software (0/1)
interface ethernet1 "inside" is up, line protocol is up
Hardware is i82559 ethernet, address is 000f.248a.72eb
IP address 192.168.1.1, subnet mask 255.255.255.0
MTU 1500 bytes, BW 100000 Kbit full duplex
19073840 packets input, 3906901512 bytes, 0 no buffer
Received 4676 broadcasts, 0 runts, 0 giants
0 input errors, 0 CRC, 0 frame, 0 overrun, 0 ignored, 0 abort
13727963 packets output, 1535736413 bytes, 0 underruns
0 output errors, 0 collisions, 0 interface resets
0 babbles, 0 late collisions, 0 deferred
0 lost carrier, 0 no carrier
input queue (curr/max blocks): hardware (128/128) software (0/87)
output queue (curr/max blocks): hardware (0/54) software (0/1)
pixfirewall#

(#1113) vante


vante
aktív tag

Olyan kérdésem lenne, hogy routerben van az alap hálózati cím 192.168.0.1 pl, ezzel megy is a hálózati megosztás win alatt, ha szeretnék valamit megosztani. Viszont, ha ezt átírom, pl. 192.168.1.1 -re, akkor már nem találja. De amit visszírom, megint megy :( írjam át, és adjak minden gépnek 1.x -es fix ip címet?

(#1114) joe2005 válasza vante (#1113) üzenetére


joe2005
senior tag

192.168.0.x et kell adni, vagy a routert átírni 192.168.1.1 és a gépeket is egy tartományba kell beállítani.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#1115) TR3 válasza jerry311 (#1111) üzenetére


TR3
tag

Ezt így nehéz eldönteni, ha minden jól működik, akkor nagyon nem érdemes vele foglalkozni. Hacsak nem 515-ös pixed van, mert annak volt egy hibás szériája, aminél bizonyos terhelés felett, az e0 interfész nem továbította a csomagokat, és a tiédhez eléggé hasonló statisztikákat produkált.

(#1116) Veron


Veron
őstag

Sziasztok!
Itt is felteszem a kérdést, ha nem baj. Egy másik helyen is megkérdeztem, de nem igazán tudtak mit mondani rá.
Szóval: egy ismerősömnek akadtak gondjai otthon a LAN-jával.
A probléma a következő: adott egy router (két portja A és B), valamint két PC (#1 és #2), és a router meg a végpontok között fali kábel. Az A-ra dugva #1 és #2 is hibátlanul működik, és B-re dugva csak #2. Tehát nem lehet #1-et B-n használni. A nagy baj az, hogy ennek a helye a B port végpontjánál lenne, azaz abban a szobában nem működik, ahol kellene Router reset nem segít!
Van valami ötletetek? Elég furcsa hiba, és akárhogy filózom rajta, nem jövök rá mi lehet.
A segítséget előre is köszönöm! :R
Veron

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1117) bambano válasza Veron (#1116) üzenetére


bambano
titán

a router csatlakozói között fel lehet cserélni a kábelt bontás nélkül is...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1118) bambano válasza jerry311 (#1111) üzenetére


bambano
titán

simán... pl. csellón rengeteg broadcast kérés is jön, arp, netbios szolgáltatással kapcsolatos dolgok, stb. Minden hálózaton folyamatosan futnak ssh-n keresztüli jelszó kitalálgató programok, portscanek, stb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1119) Thusor


Thusor
őstag

Sziasztok!

Nekem egy olyan jellegű problémám van, hogy a http://www.hulu.com címen szeretnék videókat nézni. De ezt csak amerikai ip címmel lehet megtenni. Próbáltam már többféle módszerrel amerikai ip-t beállítani, de nem sikerült. Próbáltam a Hotspot shildet, Hide ip-t, valamint azt is, hogy az Internet Explorer 8-ban beállítottam egy amerikai proxy-t, de egyik sem segített.

Van valamilyen más ötletetek, hogyan tudnék amerikai ip mögül netezni?

Előre is köszi a segítségeteket.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1120) supesz válasza Thusor (#1119) üzenetére


supesz
aktív tag

Viccen kívül?! Sehogy.
Az Internet szolgáltatódtól kapsz egy IP-t, azt nem kerülöheted ki.

supesz

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#1121) supesz válasza Veron (#1116) üzenetére


supesz
aktív tag

Mit csinál az #1-es gép a B csatin? Mi a tünet?

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#1122) Veron válasza supesz (#1121) üzenetére


Veron
őstag

Egészen pontosan ilyenkor a hálózati kapcsolatoknál az állapotra limited or no connectivity-t ír, kimenő forgalom van a csomagszámláló szerint, bejövő pedig nincs. A javítás gombra kattintva meg: limitált a kapcsolat, ezért nem sikerült megújítani az IP címet. (azt hiszem ezt írja, nem emlékszem rá pontosan)

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1123) Veron


Veron
őstag

és az #1-es gép -mint kiderült- nem csak a B csatin, hanem egyik csatin sem működik. mindenhol ugyanazt a hibajelenséget produkálja, amit az előző hsz-ben leírtam.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1124) Veron válasza Veron (#1123) üzenetére


Veron
őstag

a #2-es gép, meg a router összes portján hibátlanul megy. valami ötlet esetleg? :(

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1125) joe2005 válasza Veron (#1124) üzenetére


joe2005
senior tag

Kábel csatlakozó nem sérült B kábel esetleg nincs szakadás, vagy 1 gép hálókártyát cserélni kellene?

"Have you tried turning it off and on again?"

(#1126) Veron válasza joe2005 (#1125) üzenetére


Veron
őstag

a kábel azért nem valószínű, hogy rossz, mert B-n a #2-es működik. hálókártya cserét még nem eszközöltem, de az #1-es (rossz) gép az A-n hibátlanul megy.

remélem még követhető a jelölésrendszer!

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1127) joe2005 válasza Veron (#1126) üzenetére


joe2005
senior tag

#2-es gép #1-es gép kábeleivel megy?

"Have you tried turning it off and on again?"

(#1128) Veron válasza joe2005 (#1127) üzenetére


Veron
őstag

hibátlanul. és az #1-es gép a #2-es kábeleivel is.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1129) Veron válasza Veron (#1128) üzenetére


Veron
őstag

belátom kicsit zavaró a sok jelölés, ezért készítettem egy rajzot.
leegyszerűsítve a probléma: az #1-es gép a saját kábelével egyik router portban sem működik, másik kábellel más portban (B) viszont jó. a #2-es pedig bármelyik kábellel, bármelyik portban tökéletes.
az #1-est más kábellel a saját portjában (A) még nem próbáltam, ahogyan egy másik hálókártyát sem tettem még bele.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1130) supesz válasza Veron (#1123) üzenetére


supesz
aktív tag

Azért ez már egészen más helyzet!
Ha egyik aljzatban sem működik, a másik gép meg mindekttőben, akkor a fali csatlakozó, router és router-falicsati közti kábel nem lehet hibás! ebből kell kiindulni.
Akkor mi lehet?!
Lehet a fali csati után eső kábel és a géped hálókártyája.
Mindegyik cserélhető tehát rajta!
Nézd meg először másik kábellel, majd egy másik kártyával.
4 variáció lehetséges.

supesz

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#1131) bambano válasza Veron (#1129) üzenetére


bambano
titán

Az nem lehet, hogy az első gépben gigabites kártya van, a másodikban meg 100 megás?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1132) Veron válasza bambano (#1131) üzenetére


Veron
őstag

és ez miért lenne baj? a router 100-as, de kétlem, hogy akármelyik kártya gigás lenne.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1133) Veron válasza supesz (#1130) üzenetére


Veron
őstag

a fali csati utáni kábel sem valószíná, hogy rossz, mert #2-es gép átcipelve a másik szobába, az A porton, az #1-es gép kábeleivel (fali és az utáni) működik.
a hálókártya meg azért sanszos, hogy jó, mert az #1-es cipelve a #2-es szobájába, teljesen jól működik.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1134) bambano válasza Veron (#1132) üzenetére


bambano
titán

Bocs, de nem tudom most fejből, hogy az ethernet protokollban a sebességegyeztetés hogyan működik és milyen érpárakat használhat hozzá. Előállhat egy olyan helyzet (csak tippelek), hogy a gigás kártya azért nem megy, mert olyan érpár szakadt a falikábelben, amit a 100-as kártya nem akar használni.

Elég misztikus a problémád, elég misztikus ötletek estek be a fejembe:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1135) supesz válasza Veron (#1133) üzenetére


supesz
aktív tag

Az előbb azt írtad, hogy az #1-es gép sehol sem működik! :(((
Akkor tisztázd még egyszer kérlek, mert most összezavarodtam egy kicsit. :F

Elképzelhető, hogy rosszak a kötések a falicsatidban. Ahogy dugdosod a kábelt, úgy meg-megmozdul ettől néha jó néha rossz.
Nem ártana kimérni a falicsatikat!

supesz

[ Szerkesztve ]

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#1136) Veron válasza supesz (#1135) üzenetére


Veron
őstag

nem azt írtam, hogy az #1-es nem működik sehol. ill. ha igen, akkor sorry, én is kezdek belezavarodni. szóval: van két PC, egyik a dolgozószobában, a másik meg a nappaliban. a gépek meg a router -ami egy wifis D-link- között fali kábel. na a nappaliban a gyengébb gép van, a dolgozóban az erősebb. a nappaliban a gyengébb jól megy, míg az erősebb a dolgozóban egyáltalán nem.kicseréltem a kettőt, azaz a gyengébb ment a dolgozóba, ott az is megy. a kábelek maradtak. ezzel párhuzamosan az erősebb ment a nappaliba, de ott az is ment. eddig a helyzet az, hogy az erősebb nem megy a dolgozóban. és csak ott nem. visszavittem, és most a fali kábel másik végét, a router végén lévőt csesztettem. azaz, a router különböző portjába dugdostam, azt a kábelt, aminek a végén a dolgozóban az erős van. és egyik portban sem működik. tehát a dolgozóban az erősebb gép, a router bármely portjába dugva nem működik. holott egy másik szobában ez a gép is jó, a gyengébb meg bármelyik szobában bármilyen kábellel életre kell.
remélem jól leírtam, kicsit kacifántos, de nem tudom tömörebben sajnos. :(

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1137) Veron válasza bambano (#1134) üzenetére


Veron
őstag

értem, de szerintem simán 100on menne a gigás is, és nem kellene behalni. de tuti nem gigás kártya, egy sima, mezei PCI 100-as szerintem. szerintem, mert nem az enyém, hanem haveré, csak azért írom E/1-ben mert így könnyebb.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1138) joe2005 válasza Veron (#1136) üzenetére


joe2005
senior tag

Utolsó ötlet, mivel a többiek még nem mondták, tehát:
#1-es,#2-es gépet vidd be a routerhez, egy jól működő akár 1 m-es kábellel próbáld ki mindegyik gépet, mindegyik csatiban.
Továbbra is a kábelkötésre, vagy a kártyára gyanakszom, lehet hogy az erősebb gép csatlakozójával van a gond.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#1139) bambano válasza Veron (#1137) üzenetére


bambano
titán

Milyen alaplap van a két gépben? Ez csak akkor érdekes, ha alaplapra integrált hálózati kártyát használsz.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1140) Veron válasza bambano (#1139) üzenetére


Veron
őstag

úgy tudom nem integrált, de erre fény derül holnap.
joe2005: a kábeles megoldást is holnap ejtjük meg.
köszönöm mindenkinek, ha van info szólok.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1141) lorcsi


lorcsi
veterán

vezetékesen csatlakozom a wrt54GR routeremhez, tegnap hirtelen elment az áram és azóta felvillan a xp-ben hogy ip ütközés van :F. ezt akkor is csinálja ha lehúzom a utp kábelt
hol és mi lehet a gubanc ?

(#1142) jerry311 válasza Veron (#1123) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha az #1-es gép nem megy egyik porton sem, akkor miért a routerben és a hálózatban keresed a hibát? Elég egyértelmű, hogy a géppel van a gond. :U

(#1143) Veron válasza jerry311 (#1142) üzenetére


Veron
őstag

az #1-es gép be van dugva egy portba a routerbe egy kábellel, ami a falban megy. odamentem a routerhez átdugom egy másik portjába, és ugyanúgy nem megy. de ha kihúzom a fali csatlakozóból, átcipelem a másik szobába, és az ott lévő kábellel prtóbálom megy, akkor megy.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1144) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Portnyitáshoz kéne egy kis help! Adott egy "Conceptronic C54BRS4" típusú multifunkciós router, és egy kábelmodem.

A gondom a következő: eddig DSL internetem volt, de eléggé megdrágult, és kábelesre váltottam. A DSL nettel frankón be tudtam lőni a portot a torrent-nek és a DC-nek (hogy aktív legyek), de ezzel a nettel egyszerűen nem sikerül. Van valami külön trükkje?

Így cselekedtem:
Portnyitás a routeren (192.168.2.202-es gép fele, 1415-os port (TCP-UDP egyaránt)), a gép ip-jét fixáltam a már említett 192.168.2.202-re, átjárónak megadtam a router ip-jét, és a 2 DNS címhez beírtam amit a router dobott ki.
Namost, ugyanezt csináltam DSL netnél is, és akkor jó volt kapásból. Most is tölt, de a torrent pofázik, hogy a 1415-ös port nincs nyitva - magyarán passzív módban vagyok.

Jah, a kapcsolódás típusát természetesen átraktam PPPOE-ről Dinamikus IP-re, de hát net az ugye van...

Meg a router is kapott egy hardveres resetet, hogy ne zavarjon be a régi beállítás, de eredménytelen...

Ötlet valakinek? Én kifogytam...köszi előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1145) bocitehen


bocitehen
csendes tag

Sziasztok,

nem tudom jo helyre irok-e, de mivel vegelkeseredesben vagyok megprobalom... :) kerestem mar a problemara a ph forumon belul, kaptam is egy kerdest, de nem volt valasz...

kovetkezo a problema: van egy ADSL internet amire egy wired adsl router csatlakozik es ez ossze van kotve egy wireless normal routerrel hogy legyen wireless halozat (tudom marhasag, de ez van... elottem valaki ezt muvelte...)

mindket routert reset-eltem, majd beallitottam a szolgaltatotol kapott adatokat az ADSL routeren, es engedelyeztem mindket routeren a DHCP-t, minden egyeb "disabled")

az internet megy minden gepen, bejonnek az oldalak, de pl. a yahoo-n bejelentkezes utan nem lehet megnezni a maileket... kattintok... loading... s azzal annyi...

vagy pl van egy asp-ben irt site, azon valamit ki akarok listazni, kilistazza az elso tizet, mikor nyomnam hogy next semmi... azaz loading...

vagy pl nem tudok a mobile.de-n keresni...

de van egyetlen egy laptop, amin mukodik, bar lassan, de legalabb mennek...

mindegyik laptop ugyanazt a beallitast kapja, gyanakodtam h vmi virus van a hatterben, leformaztam a vinyot az egyikben, ujraraktam a rendszert... de csak nem megy...

most szerencsetlenek ha meg akarjak nezni a mailjuket bedugnak egy mobil internet kutyut, s azon mennek a dolgok...

hol lehet a problema? miben kulombozik egy 3tier oldal egy normaltol, mar ugy ertve h HTTP/HTTPS protokollon jonnek be nem?

(#1146) csabyka666


csabyka666
addikt

Hali!

Véleményem szerint semmiképpen sem vírus van a dologban, hanem valami ütközés a két kütyü között. Akkor előről:

Ugyebár ADSL net, akkor kell egy modem (vagy ha ilyen kombo cucc, akkor modem+router). Először nézd meg úgy, hogy a wireless részét kihagyod, tehát csak simán dróton teszel rá egy notit vagy egy asztali gépet. Ha akkor jó minden, és úgy megy, ahogy kell, akkor eddig stimmel a dolog.

Akkor ha jól lértem, akkor a másik routert te AP-ként akarod használni...? Mert ha igen, akkor át kell állítani (bár általában azon szokott lenni) AP módba a készüléket.
Amúgy az a személyes tapasztalatom, ha ilyen AP-s dolgokkal próbálkozik valaki, akkor egy sima wifis router kevés szokott lenni ide. Multifunkcióssal célszerű próbálkozni...én is szívtam hasonlóval a nyáron.

Remélem, tudtam segíteni.

Sok sikert!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1147) Veron válasza bocitehen (#1145) üzenetére


Veron
őstag

Hi!
Nem tudom, hogy menynire befolyásolja, de ha tényleg AP-ként akarod használni, akkor nem kell, hogy az AP DHCP-vel kiossza az IP-ket.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1148) bocitehen


bocitehen
csendes tag

Megvan a megoldas...

PPPoE kapcsolaton keresztul az ethernet csomag maximalis merete nem 1500, hanem 1492, mert mint kideritettem kell PPPoE-nek meg 8byte... hogy erthetobb legyen: http://adsl.cutw.net/mtu.html

szoval a wireless routerben atalitottam az MTU erteket 1492-re... es lass csodat... minden mukodik...

ha valakinek nem allithato a routerben ez az ertek akkor oprendszerben kell allitani igy:
http://help.expedient.com/broadband/mtu.shtml

az egyik laptopon azert ment mert vmi "tuning xp" van rajta, es lehet hogy ez is be volt tuningolva, ami egyebkent marhasag, mert minel nagyobb annal jobb, ezert is utalom az ilyen barkacs xp-ket...

(#1149) modemshop válasza PG989 (#1050) üzenetére


modemshop
csendes tag

Elképzelhető, hogy a Putty egyszerűen bezáródik ilyenkor. Nekem ha megszakad a net egy "Network error: Software caused connection abort" üzenetet dob. Ha telnetelek vele, akkor van hogy ki sem ír ilyet, csak eltűnik, ha megszakadt a kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#1150) modemshop válasza bocitehen (#1148) üzenetére


modemshop
csendes tag

Ha jól értelmezem a Wired router LAN portját kötötted össze a Wireless AP/router WAN portjával. Namármost.. Ha így történt, javasolok egy jobbat:

- A Wireless routerben kapcsold KI a DHCP-t,
- Kösd össze a Wired router egyik LAN portját a Wireless router LAN portjával.

Végeredmény:

- Egy router oszt ip-t, erről megy minden,
- Egy IP tartományba kerül mindegyik gép, probléma nélkül eléred az egyik routerre kötött gépeket a másikról,
- Kevesebb fejfájás.

Üdv :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.