Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 15:53:24

LOGOUT.hu

Haladó szintű hálózati témák topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) ratkaics válasza club1 (#2000) üzenetére


ratkaics
senior tag

Ha esetleg átküldenéd nekem az elérhetőségét a cégnek (PÜ-ben), megköszönném.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#2002) kraftxld válasza ratkaics (#1999) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Linksys - Cisco SRW2008, SRW2016, SRW2024 vagy SRW2048
Ezek eléggé beváltak, van rajtuk gbic optikának, és az áruk sincs annyira elszállva mint egy "rendes" cickónak.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2003) ratkaics válasza kraftxld (#2002) üzenetére


ratkaics
senior tag

Cisco switch-re, csak cisco gbic adaptert lehet tenni?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#2004) kraftxld válasza ratkaics (#2003) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A csatolófelület szabvány, elvileg működik más gyártó cucca is, de én még nem próbáltam, mindig megvettük a hozzá való cuccot, ha beszorzod a szívásfaktort az órabérrel plusz a későbbi esetleges állásidővel hamar megtérül a rendes hozzávaló cucc.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2005) ratkaics


ratkaics
senior tag

Ez C2960_lite és ez C2960_base között. Ezekhez kell még választani SFP-t is optikához ugye? És miben jobbak, mint az SRW sorozatból a 24-portos?

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#2006) kraftxld válasza ratkaics (#2005) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, külön kell még venni hozzá SFP cuccot, annyiban különbözik, hogy ezen van IOS a cisco összes konfigolásával együtt, ellenben ez csak 10/100, a linksys-ek pedig gigabitesek.
Ilyen kategóriájú cisco-t én az ebay-en vennék használtan bagóért, ha meg új kell akkor linksys.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2007) ratkaics válasza kraftxld (#2006) üzenetére


ratkaics
senior tag

Még nem világos az sem, hogy az SFP és GBIC az két külön dolog?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#2008) kraftxld válasza ratkaics (#2007) üzenetére


kraftxld
nagyúr

SPF = miniGBIC (művésznevén gébics :D)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2009) ratkaics


ratkaics
senior tag

Az SRW2024 sem lényegesen olcsóbb mint hasonló képességű a C2960 liteból.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#2010) kraftxld válasza ratkaics (#2009) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mondom, az SRW2024 gigabites.. ha nem kell gigabit akkor lehet másfelé is nézelődni, de manapság már tuti nem érdemes 10/100-as cuccot venni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2011) ratkaics válasza kraftxld (#2010) üzenetére


ratkaics
senior tag

Értem.

Még az sem világos, hogy, hogy pl az optikához milyen nm-es sfp-t kell választani. Az üvegkábel típusa meghatározza a használható hullámhosszt?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#2012) kraftxld válasza ratkaics (#2011) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A multimódusú kábelhez SX kell, onnan tudok kiszúrni, hogy ez általában max 500m-ig szokott menni, a többi pedig monomódusú. Kábeltől is függ, hogy mennyit tud átvinni a modul.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2013) ratkaics válasza kraftxld (#2012) üzenetére


ratkaics
senior tag

Nagyon köszönöm a gyors és profi segítséget! Valószínűleg még foglak zaklatni titeket! :))

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#2014) ratkaics válasza kraftxld (#2012) üzenetére


ratkaics
senior tag

Hali megint!

Hol találok arról konkrét infót, hogy melyik modul melyik kábellel milyen messzire vihető el?
Az üvegszál átmérőjét mi határozza meg ( azon kívül, hogy multi módusú az átvitel, vagy monomódusó)?
Remélem érthetően fogalmaztam...

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#2015) kraftxld válasza ratkaics (#2014) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Melyik gyarto cuccait nezegeted?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2016) ratkaics válasza kraftxld (#2015) üzenetére


ratkaics
senior tag

A Cisco-val szemezgetek (SRW2024), de azért vagyok tanácstalan mert részben használnom kellene egy már meglévő optikai hálózatban szabad ereket. Ezek viszont mind 62,5 mikrométeres erek, az pedig multimodusú, de cisco oldalán a multi SFP-k max 500m-ert írnak, de itt nagyobb szegmenshosszok is vannak. van amelyik 1km felett van. Spéci készülékeket használnak rajta (siemens erősáramú elosztó hálózat). Szóval lehet, hogy nekik jó az a kábel, de szerintem (legalábbis az edigi infóim alapján nekem nem lesz jó).

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#2017) kraftxld válasza ratkaics (#2016) üzenetére


kraftxld
nagyúr

62,5 mikronon max 275m lehetséges.
[link]
Ez a gébics kell az SRW2024-hez ami multimódusú.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2018) ratkaics válasza kraftxld (#2017) üzenetére


ratkaics
senior tag

Értem, köszi!

És mi lenne a megoldás arra, hogy esetleg egy kilóméter körüli távolságokra is el lehessen vinni? Csak kisebb kábellal (monomódusú)?

Azok a MHz-ek mit jelentenek az egyes kábelekkel megtehető távolságnál?

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#2019) kraftxld válasza ratkaics (#2018) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Rendesen stabilan csak monomódusú kábellel tudsz átvinni ekkora távolságot.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2020) ratkaics válasza kraftxld (#2019) üzenetére


ratkaics
senior tag

Értem.
Ismét nagyon köszönöm a segítséget!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#2021) rigo88


rigo88
aktív tag

üdv
oracle vm virtuabox.
fut a debian szerver rajta, de a gépről nem tudom hogy kell megpingelni (elérni)
ha valaki már használta, biztos tudja, hogy mi a kérdés és mi a válasz :)
gép ip 192es, fizikai router 192es (a végük 0.1-0.255) dhcpszerverrel, virtuabox host only network interface 192es. (56.1 a vége) ám a debian a dhcpszerverről 10.os címet húz magának. látja a routert, látja a gépet, fordítva gépről a virtual debian szerver nem megy.
amit próbáltam:
- debiannak kézzel 192es címet adni átjáróval stb.
- csináltam 2 network interface-t, routoltam, átjáróztam stb.
- pingeltem minden létező címet.
amit nem szeretnék:
- 10.os címet adni az összes itthoni eszköznek ami a hálózaton van :)

köszi előre is az ötleteket! én egyelőre kifogytam, és nincs is már kedvem szórakozni vele.

boldog karácsonyt!

Dirr

(#2022) kraftxld válasza rigo88 (#2021) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A host only hálókártyán csavarj egy kicsit. VMware workstationnál én pl a bridged-et használok, így minden gép látja a virtuális gépet.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2023) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Sziasztok!

Meglehet oldani The Dude progiban, a dinamikus IP címek felügyeletét.
Konkrétan van egy pár RouterBoard (MikroTik) amin ADSL kapcsolat van.
A Dude csak IP alapján tud konnektálni az adott routerhez? Nincs valami más lehetőség? A routerboardon elég sokféle kapcsolatot be lehet állítani, kérdés, hogy a Dude képes-e valamilyen más lehetőségre?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#2024) kiscsatho


kiscsatho
csendes tag

Sziasztok!
Hatalmas segítségre lenne szükségem. Van egy házidolgozat amit meg kéne írnom, azonban fogalmam sincs merre induljak el. A beadási határidő holnap van, viszont már a témát sem sikerül értelmeznem. Ha valaki irányt mutatna, esetleg írna 1-2 linket a témával kapcsolatban, azt megköszönném.
A feladat leírása :
A konfigurációs állományban szereplő IPv4 és IPv6 címek megfeleltetése.
Interneten utánna nézni a lehetőségeknek, és alkalmazni a saját adatokra!
Terjedelem minimum 4 max 6 tartalmi oldal (előlap, tartalomjegyzék, irodalom jegyzék nélkül).Formai követelmények megfelelnek a szakdolgozati követelményeknek!
HIR-en megtekinthető mindenki számára.Fájlnév: sajat_nev_ip6.pdf (.doc, .docx)Értékelés szempontok:
Fomai követelmények betartása: 5pont
Elmélei összefoglalás: 15pont
Számítások, levezetések: 15pont
Pontos források megjelölése: 5pont

(#2025) Bandi18


Bandi18
tag

Sziasztok

Szügségem lenne egy olyan tool-ra amivel fel tudom deríteni SNMP-vel a hálózaton lévő PC-ket, nyomtatókat, servereket. Tudok valamit ajánlani? Lehetőleg ingyeneset. Köszi

(#2026) tomy_cz válasza tomy_cz (#2023) üzenetére


tomy_cz
senior tag

A megoldás dyndns :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#2027) suni100


suni100
csendes tag

Sziasztok!

Először is elnézést ha nem a megfelelő topicba írok, ha így van akkor légyszi irányítsatok át megfelelőre.
A következő lenne a kérdésem. Kiderül hogy egy ismerősömnek a nevében valaki hamis e-mail-eket küldözget, mint tudjuk egy e-mail feladóját nem túl nehéz hamisítani.
A fejlécből viszont már látszik az eredeti feladó is. Kérdésem ha ez alapján megvan az IP hogy honnan lett elküldve a levél akkor annak segítségével meghatározható-e esetleg a MAC címe is a gépnek.
Mert a IP-vel önmagában nem megyek sokra főleg ha nyilvános helyről küldözgeti a leveleket, viszont egy esetleges rendőrségi feljelentésnél a hatóságok a MAC cím alapján esetleg ki tudják nyomozni hogy pontosan kié is a gép, ami már bizonyító erejű lehet.

Előre is köszi a segítséget!

(#2028) Tosee válasza suni100 (#2027) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

A hatóságok IP cím alapján is utána tudnak járni a feladónak! Majd ők kiderítik, a szolgáltatótól, hogy adott időpontban, milyen MAC címre osztották ki azt az IP címet (szolgáltató csak a hatóságoknak ad ki ilyen jellegű bizalmas információt)! Ezek alapján már be tudják azonosítani helyet, és az előfizető nevét is!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2029) suni100 válasza Tosee (#2028) üzenetére


suni100
csendes tag

Igen, azt természetesen tudom, hogy nekem nem adnak ki ilyen információt, csak érdekel hogy egyáltalán lehetséges-e ezt kideríteni valami módon.
Ez olyan esetben is működik ha mondjuk egy olyan IP-ről történet a dolog ami pl egy nyilvános wifi-hez tartozik? Mert akkor ha jól sejtem csak a wifi router IP-je fog látszódni. Viszont ha ilyen esetben is kideríthető lenne a MAC az nagyon jó lenne. Mert ugye ilyen esetben a tettes valószínűleg laptop-ot használt és a laptop-ok többségét a garancia érvényesítéséhez a gyártónál regisztrálni kell névvel és címmel, innentől meg csak a gyártót kell megkérdezni kihez is tartozik az adott eszköz.
Aztán persze az egész nem ér semmit ha valami nyilvános gépet is használ... De remélhetőleg nem figyel oda mindenre minden alkalommal...

(#2030) club1 válasza suni100 (#2027) üzenetére


club1
veterán

Csatlakozok az előttem szólóhoz, többnyire a MAC address távolról nem deríthető ki.
Az IP alapján rendőrségi megkeresésre a szolgáltatók ki fogják adni (a rendőrségnek) a kérdéses IP címhez a jogsértés időpontjában tartozó előfizetőt.
Ha ügyes az illető, és nyilvános helyről küldözgeti mindig az emaileket, akkor a MAC address-e ugyan a nyilvános helyen meglesz (ha meglesz), de nem létezik olyan MAC address nyilvántartás, ami alapján az illető aztán azonosítható lehetne. (A hardvereket nem köti egyetlen nyilvántartás sem személyekhez.)
Ráadásul a mac address az esetek elég nagy részében simán átírható egy másikra, azaz ha még ügyesebb az illető, akkor így soha nem kapják el.

(#2031) suni100 válasza club1 (#2030) üzenetére


suni100
csendes tag

Akkor esetleg még az a lehetőség jöhet szóba (ha nem hamisított a MAC is) hogy az alapján a gyártót kideríteni és nála talán regisztrálva van a kártya a géppel és a tulajdonos nevével és címével. Legalábbis nekem a Toshiba laptopnál ez szükséges volt a gari érvényesítéshez. De gondolom erre elég kicsi az esély hogy sikerrel járjon a dolog...

(#2032) club1 válasza suni100 (#2031) üzenetére


club1
veterán

Az én Toshiba laptopom hálókártyájára a mac address lookup Intel-t ad vissza. Gondolod, hogy a rendőrség megkeresi az Intelt, az Intel visszajelzi nekik, hogy a Toshibának adták el a chip-et, majd a rendőrség a Toshibához fordul?
Még emberölés esetén sem hiszem...

(#2033) suni100 válasza club1 (#2032) üzenetére


suni100
csendes tag

Hát igen, ettől tartottam én is... Szóval akkor szerinted is kb 0 az esélye annak hogy ha nem otthonról csinálja a dolgot akkor megtalálják... Köszi a segítséget, mindenesetre egy próbát megér, hátha arra nem gondolt hogy valaki komolyabban is utána jár a levelek valódiságának...

(#2034) rigo88 válasza kraftxld (#2022) üzenetére


rigo88
aktív tag

igen, aztán ezt csináltam. és jáó lett :)

Dirr

(#2035) killbull


killbull
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem valaki hozzáértőhöz! Adott egy win7 ultimate 64bit. Olyan problémám van hogy ha bekapcsolom a gépet és miután betöltött mindent, felcsatlakozok a netre (PPPoE Digi) hogy a kapcslat sebessége csak 100Mbps os. A hálókártyám Gb es, és ha csinálok egy diagnosztikát akkor átáll Gb esre és sokkal stabilabb meg úgy szemre is látszik egy kis gyorsulás. Hogy lehetne azt megcsinálni hogy ne kelljen diagnosztikálnom folyton hanem alapból 1 Gbps osra álljon be rögtön?

A választ előre is köszönöm! :)

(#2036) need


need
addikt

Sziasztok...

Elvagyok keseredve és nem tudom honnan induljak el...!win 7 alatt simán megvan osztva HD tartalmak ezt remekül kezeli a multimédiás lejátszóm!

Példa...Ha megy a gép és éppen van egy kis seed elindítom a multimédiás lejátszót szépen megy a film lejátszás hálózaton keresztül! Valami különös oknál fogva a router és a sz.gép között bontja a net kapcsolatot!
Lényegében a seed és a lejátszás ugyan arról a vinyórol megy!
Ha leállítom a seedet kijavítom a hálózati hibát utána újra csak bontja a router és a gép között a net kapcsolatot!
80/25 digis netem van...

Vegyük sorba ami idáig tettem!Van másik hálókártyám azzal is ez volt
A router nem egy gagyi kimondottan a vezetékes sebességre van kiélezve! nevem alatt a típus
Cat 6 kábeleket használok!

Mennyire hardver vagy softver hiba ez?
Merre induljak el a hiba keresésbe?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#2037) superecneB


superecneB
őstag

Tanácsot szeretnék kérni azzal kapcsolatban, hogy adott egy pékség - irodája - melyben 3 PC működik egy switch-be bekötve illetve egy accespointról kapják a netet, de ez mellékes.
Amit el szeretnénk érni, hogy ha például egy adatbázist módosítok az egyik gépen az dinamikusan módosuljon a másik gépen is, ne mindig elmentem - átküldöm ott megnyitom dolog legyen, hanem legyen egy közös hely amiről megnyitva mindig az aktuális dolog van. Láttam mostanában ilyet, hogy hálózati winchester. Ezzel meglehetne ezt a dolgot oldani, hogyan működik ez?
Mert a másik megoldás ami triviális, a szerver közbeiktatása, de az irodában kb. egy tollat sem lehet leejteni nem hogy egy szerver gépet berakni, a Microsoft Server 2003-at meg még életemben nem is láttam szóval nem biztos hogy számomra járható út lenne.

(#2038) joe2005 válasza superecneB (#2037) üzenetére


joe2005
senior tag

NAS, a részleteket a gúglizva megtalálod, de adok pár linket.
árak
freenas én ezt állítottam be egy 386-os pcből és benne lévő vinyóval tökéletesen működik. Előny lehet, hogy nincs 10 kliens korlát.
Egyébként e nélkül, ha kinevezel egy gépet főgépnek és az összes fontos fájlt odateszed és mindenkit megkérsz, hogy onnan nyissa meg és mentse a munkáit, már megy is minden a kívánságnak megfelelően.

[ Szerkesztve ]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#2039) club1 válasza joe2005 (#2038) üzenetére


club1
veterán

Persze azért nem ártana tudni, milyen adatbázisról - esetleg mögöttes szoftverről - van szó... Egy csomó fájl/adatbázis egyszerre csak egy gépről írható/módosítható...

(#2040) kraftxld válasza club1 (#2039) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, főleg ha kell hozzá valami adatbázis progi (SQL, Firebird stb) akkor a NAS nem valami jó megoldás.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2041) kraftxld válasza superecneB (#2037) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A szokásos igények vannak lóvé meg hozzáállás zéró :)
Egy SBS2011-et már elég jó áron lehet lőni szerverestől pár hónap mulva, ezt elég egyszerű belőni, és rengeteg pluszt nyújt a cégnek. Ha nincs rá lóvé akkor vagy a korábban említett NAS megoldás lehet, de leginkább tudni kellene pontosan mik a progi követleményei.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2042) joe2005 válasza club1 (#2039) üzenetére


joe2005
senior tag

A cég típusa és a leírtak alapján, excel-ben vannak az adatok szerintem. Különben nem lenne értelme menteni, átküldeni és megnyitni, bár ez is furi megoldás.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#2043) Badb0y


Badb0y
addikt

Kérdés: Hogy lehet gyorsra megoldani :)

Szeretnék bluray filmeket úgy nézni, hogy a multimédia lejátszó rá van kötve routerre, de a routeren keresztül egy tárhelyről játssza le a filmeket.

Jelenlegi felállás egy asus wl500w és rá van kötve az usb portra egy winchester, ami sambs, torrent kiszolgáló.
A probléma ezzel, hogy erről nem tudja lejátszani a 40Mbit/s-es bluray filmeket akadásmentesen, illetve amikor samban keresztül akarok másolni adatokat, ilyen jó esetben 4 MB/s a sebesség, ami 40-50GB-os állományoknál katasztrofálisan lassú.

Tehát a kérdésem, mivel lehetne ezt a sebességproblémát megoldani? NAS ? Ha igen, akkor miylen kell, hogy nekem röpüljenek az adatok. Nem kell nekem, hogy wifin, a kábel is jó nekem, de nekem másoljon marha gyorsan. Gigabites a router egyébként.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#2044) kraftxld válasza Badb0y (#2043) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nas kell neki, a routerek usb portja katasztrofális sebességű.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2045) Badb0y válasza kraftxld (#2044) üzenetére


Badb0y
addikt

Értem, tudtok ajánlani olyat, ami megfelelne? Vagy a kérésem csillagászati árakat takar ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#2046) kraftxld válasza Badb0y (#2045) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hány vinyót akarsz belerakni, mennyi a keret? De ez inkább a NAS topikra tartozik...

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2047) Badb0y válasza kraftxld (#2046) üzenetére


Badb0y
addikt

Ok, gyere át oda légyszi.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#2048) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Szeretném egy gépen a teljes hálózati forgalmat monitorozni és kiíratni egy log fájlba folyamatosan. Hogyan tehetném ezt meg?
Az op. rendszer Windows XP.

Romani ite domum.

(#2049) TomyLeeBoy


TomyLeeBoy
tag

Üdv.

Addott egy hálózat (adsl -> router -> switch -> gépek/wifi-ap).
DHCP-vel kapják a routertől a gépek az ip-t, így neteznek.
Egy gép van a hálózaton, amire egy kis extra igény lenne:
A hálózaton lévő megosztott adatokat el kellene érnie, de az internetet nem.

Milyen módszerrel lehetne ezt kivitelezni?

Az idő sebessége: 1s/s

(#2050) club1 válasza TomyLeeBoy (#2049) üzenetére


club1
veterán

1., Rögzíted a géphez kiosztható IP címet a DHCP kiszolgálón (routeren).
2., Ehhez az ip címhez tűzfal szabályt csinálsz a routeren, miszerint tiltott neki minden WAN felé próbálkozása.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.