Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 15:53:24

LOGOUT.hu

Haladó szintű hálózati témák topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) bambano válasza Bici (#444) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha t-onlányos adsl-es vagy, akkor te is belefutottál az ''új'' tonlány spam védekezési stratégiába.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#452) Rellind válasza jerry311 (#449) üzenetére


Rellind
senior tag

Hi.Köszi az infokat. :R
Az ISP routerhez nincsen sajna hozzáférésem. Akkor egy fain routerrel kiszűrhetem a letöltéseket kiterjesztés alapján.Torrentet is?

(#453) jerry311 válasza Rellind (#452) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát jelen esetben a kiterjesztás alapján az azt jelenti, hogy a link-ben keres a router és ha a megadott szórészlet szerepel benne, akkor megtagadja a letöltést vagy helyette egy weblapot tölt be, ahol szépen kiírja, hogy ez biza nem engedélyezett. És ehhez elég egy fasza kis SOHO / broadband router vagy firewall.
Vagy mondjuk vehetsz egy Cisco ASA-t és akkor meg aztán már kb mindent beállíthatsz :DDD Tiltás mellet még forgalomalakítást is. Szóval mondjuk a munkához szükséges webes cuccok elsőbbséget élveznek az összes többi forgalommal szemben...
A lehetőségek száma végtelen, csak a pénz szab határt.

(#454) Rellind válasza jerry311 (#453) üzenetére


Rellind
senior tag

Konkrétan csak a skype és msn messenger müködését kéne elősegítenem, mert a sok user töltöget a többi meg beszélne a familyvel...ilyenkor beszaggat a video meg hasonló
Még egy kérdés. A szolgáltató modeme után ako dobok egy routert,abbol viszont még menne 1 switchbe és onnan 16-20 gépbe. Ako is egyenlően tudom szétosztani a sávszélességet?

[Szerkesztve]

(#455) cimopata


cimopata
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot illetve segítséget szerték tőletek kérni.
Helyzet: Van egy laptopom amiben Wlan van, az adást a routerem küldi neki amire kapcsolódik mág, UTP kábelen keresztül az aszteli PC-m.
Mindkettő megy frankón a net, de.

Amikor szeretnék hálózatban jáccani a hamachi segítségével már emberekkel akkor egyszerűen nem lát senkit a játék, valamint engem sem látnak.

A turpisság ott jön hogy az asztali PC-vel tökéletesen megy minden udunk árhová csatlakozni a hamachi segítségével, csak a laptoppal nem sikerül.

Viszont belső hálón hamachival látja egymást a 2 gép és akkor még külső emberkék is tudnak csatlakozni a szevrehez. Természetesen csak akkor hogy ha a szerver az asztali PC, és nem a laptop.

Kicsit zavaros bocs.

A lénye hogy a laptomommal külső szerverekre nem tudok kapcsolódni és ők sem rám.

Énszerintem valahol a routerembe kellne beállítani a dolgokat de csak ''alap'' szinten értek hozzá. Gondolom valamit még be kellene állítani a NAT-nál.
(Port forvad, Virtual Serverre gondolok)

Alázattal Cimopata :R :R

(#456) Bici válasza bambano (#451) üzenetére


Bici
félisten

Hááát, nem tonlányos vagyok, de a Tonlány vonalát használja az Interware, és annak a viszonteladója a Siliciumnet. Vagy ilyesmi. :)
Ha egyedül a szolgáltatóm SMTP-je működne, akkor azt mondom OK, mást nem enged. De a gugli, és a jahú is tökéletesen működik... :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#457) bambano válasza Bici (#456) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Nem ismerem a guglimailt, de a webes levelező felületek nem smtp-vel szokták feladni a levelet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#458) Petiu


Petiu
csendes tag

Hello
Ma telepítettem egy Gigabyte wireless switcher-t, és az asztalin megy a net, anyum lenovo gépén is megy, de az én hp-em meg nem. A Hp honlapáról leszedtem a drivereket, meg valami segédprogtamot (alias Broadcom utility), ez van a lenovon is, és látja a hálózatot, de egyszerűen nem csatlakozik rá. A modemet 6os csatira állítottam, meg engedélyeztem a megosztást de semmi... tudtok segíteni?
köszi

(#459) jerry311 válasza Rellind (#454) üzenetére


jerry311
nagyúr

A router, ha nincs QoS beállítva rajta, akkor a minden kérést egyenrangúként kezel. Ha Pistike 1500 szálon tölt, Jószika meg 1 szálon Skype-olna, akkor kb. 1500:1 arányban osztoznak a sávszélességen. Ezért írtam, hogy kezdd a letöltések kiszűrésével (elvégre ez mégiscsak munkahely, töltögessenek otthon!), ha a szűrés kevés vagy nem tetszik, akkor lehet játszani QoS-sel.

(#460) jerry311 válasza Bici (#456) üzenetére


jerry311
nagyúr

A google secure SMTP-t használ, az biztos nincs szűrve. Tippelem a yahoo is.

(#461) Bici válasza jerry311 (#460) üzenetére


Bici
félisten

Egen, lehet, hogy ezért működnek azok. Majd mégeccer felhívom a szolgáltatómat, hátha másik csóka veszi fel a telót, és értelmes választ kapok. Talán megoldják, hogy működjön az inbox is..

bambano: A gugli kínál pop3, és SMTP elérést is, ha valaki nem akar a webről levelezni, akkor ez ne legyen akadály. A yahoo is ugyanígy, csak az nem olyan erőszakos, hogy átírja a feladót a saját címére.

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#462) futár


futár
aktív tag

Hali!

A probléma, amire megoldást várok a következő.
Switch és hálókártya közötti kapcsolatnál, ha DNS-t, és átjárót is tudok pingelni, akkor ez a kábelhibát kizárja /crosslink, patch/? Legalábbis azt gondolom, hogy ha a kábelt rosszul szereltem volna, akkor nem tudnék kommunikálni? Szerintem a szerver beállításánál lehet probléma nem pedig kliens oldalon. Jól gondolom? Ebben várok segítséget.
:D

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#463) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Igazából nem nagyon tudtam eldönteni,hogy hova írjak,remélem azért a témával kapcsolatos :)
Szal Győr NET ADSL-em van,viszont olyan gondom van,hogy bizonyos oldalakat (Miskolci Egyetem,Kecskeméti Főiskola) weblapját nem tudom elérni,más pedig igen. Miért van ez? Lehet a szolgáltatónál ilyen hiba?

(#464) Xpod válasza Darth_Revan (#463) üzenetére


Xpod
addikt

Ha minden más megy akkor nagy eséllyel a szolgáltatónál van a gond.

futár:
A ping csak azt bizonyítja hogy jó sorrendbe kötötted be a vezetékeket, attól ,hogy megy a ping még a beállítások nem biztos hogy jók, illetve nem garancia arra sem, hogy a vezeték megbízhatóan van bekötve, értsd csomagok elveszhetnek, a NEXT és FEXT miatt, illetve egyéb tényezők is közrejátszhatnak.

[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#465) futár válasza Xpod (#464) üzenetére


futár
aktív tag

Köszi, de időközben megoldódott a probléma. Egyébként tudsz abban segíteni, hogy milyen szakirodalomba olvassak bele, ha hálózatépítésre adnám a fejem?
:D

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#466) Xpod válasza futár (#465) üzenetére


Xpod
addikt

Könyvet most hirtelen nem tudok, de itt a PH!-n van x+1 hálózatos topic, ami elég egy otthoni hálózathoz, és az első hozzászólásokban elég sokminden van leírva, belinkelve..

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#467) futár válasza Xpod (#466) üzenetére


futár
aktív tag

Elkezdtem olvasni az elejétől. Köszi.
:R

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#468) rdi válasza Darth_Revan (#463) üzenetére


rdi
veterán

a domain névfeloldással is lehet gond.

Fej! Tor! Potroh!

(#469) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Sziasztok!

Következő felvetésem támadt.
Adott egy munkahelyi hálózat ahol a gépek munkacsoportokban vannak összeköttetésben egymással.
Az ip cím pk 192.168.1.x ez ügyebár 0-255 ig megy ha jól emléxem.
Mi van akkor a az adott ip cím tartomány elfogy? vagyis pl 300 gép van a hálózatban.
Hogy lehet ezekre is kiterjeszteni mert ha megváltoztatom az IP-t 192.168.x.x akkor már nem fogják a gépek ide oda egymást látni.
A kérdésem az lenne, hogy mi annak a megoldása, hogy ennyi gép lássa egymást mindenfelé oda-vissza teljessen.
Amikor belegondoltam ha az ip cím tartomány megváltozik nem láétják.
Hiába tennék be még egy eszközt az nemtudom menynire megoldás erre a gondra.
Aki tud segíthet.
Üdv

(#470) gex75 válasza ticzi01 (#469) üzenetére


gex75
tag

Látni fogják egymást ha átirod a subnetet is. Mondjuk 255.255.0.0-ra

Első csapat : 192.168.1x/255.255.0.0
Második csapart : 192.168.2.x/255.255.0.0

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#471) Cs.-Istvan


Cs.-Istvan
csendes tag

Nem off., ezért belinkelném [link] ide is a kérdésem, hátha valaki már csinált ilyen hálót és lennének jó tanácsai hozzá.

Thx. :B

- Olympus E-510 - Debian lenny - GO - http://freedigital.hu

(#472) burgatshow válasza futár (#465) üzenetére


burgatshow
veterán

Andrew S. Tanenbaum - Számítógéphálózatok

Azt hiszem most a 4. kiadásnál jár mellesleg én is ebből tanulok az egyetemen. Kezdetnek és alapozásnak jó. :) Sok sikert.

(#473) gex75 válasza Cs.-Istvan (#471) üzenetére


gex75
tag

Ilyen hálózatoknál érdemes egy kicsit komolyabb gyártókban gondolkozni mint a lnksys - Cisco, Aruba, Trapeze ezek gyártanak ilyen eszközöket - a linksys otthoni hálózati eszközöket gyárt több-kevesebb sikerrel.

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#474) bambano válasza ticzi01 (#469) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Nagyjobb subnet kell, én a 255.255.0.0-t első nekifutásra nem javasolnám, mert az túl nagy és később még kellhet másra is.
Jó lesz neked a 255.255.252.0, ez 192.168.0.0-tól 192.168.3.255-ig kb. 1000 gépre jó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#475) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Köszi szépen midnenkinek!ű
Megnéztem és a Szubnerk alapból nálunk is 255.255.0.0 akkor elvileg így jó mindjárt ki is próbálom.
Felmerült még egy hálózatos kérdésem.
Adott egy belső hálózat és van egy külső adsl meg pl egy router utánna, most csak pár gépen van net, dde , hogy tudom rátenni az egész hálózatunkra ha nicsn egy szervergép mivel jelenleg munkacsoportos móka van, vagyis van egy 2003 de még az nem állt át domainre.
Ha erre még irnátok pár javaslatot nagyon köszi midnnekinek!

(#476) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Sziasztok!

Megnéztem és nem látja vagyis
192.168.27.155
192.168.28.155
Vagyis csak eggyel növeltem meg az értéket és máris nem látta a hálózatot.
Miért?

(#477) Lortech válasza ticzi01 (#476) üzenetére


Lortech
addikt

Ezt most hogy? Milyen maszkkal ? Milyen a hálózati infrastruktúra? Mi nem lát mit? Pontosabban próbáld meg leírni a problémát, és hogy miben várod a segítséget, mert te biztos érted, csak (nekem legalábbis) nem jön át.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#478) rdi válasza Lortech (#477) üzenetére


rdi
veterán

:DD

szerintem ez nem olyan súlyú téma, hogy itt kellene feltenni, de mind1.

Csak példaként én pl. ebbe a topikba nagyon ritkán írtam eddig is, mert ennyire profinak azért nem tartom magam.

Fej! Tor! Potroh!

(#479) Lortech válasza rdi (#478) üzenetére


Lortech
addikt

Egy hálózatszegmentálás valóban nem igényel feketeöves hálózati szakit, dehát túlságosan mély dolgok eddig sem voltak itt, kb. lett még egy hálózati problémamegoldós topik.

Thank you to god for making me an atheist

(#480) ticzi01 válasza Lortech (#477) üzenetére


ticzi01
aktív tag

255.255.0.0 az alhálózati max
fentebb volt egy kérdésem hogy leeht bőviteni a hálót ha pl több mint 255 gépünk van
erre irták ezt a maszkot de nekünk alapból is ezvolt de eszerint simán be kelett volna venni a ként fentebbi ip változást nem?

(#481) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Esetleg tud valaki oylan vírusirtót amit meg lehet adni honnan vegye a frissítést?
Free AVG nem tudja avast megint nem mindegyik csak proxin keresztül max

(#482) fero02 válasza ticzi01 (#481) üzenetére


fero02
veterán

NOD32 tudja.

(#483) Lortech válasza ticzi01 (#480) üzenetére


Lortech
addikt

Láttam a fentebb hsz-ed. Jól látod, /16-os maszkkal a 192.168.x.y gépeknek látniuk kell egymást, feltéve hogy jó a kapcsolat közöttük, és mindkét oldalon ez a maszk. Ennyi infóból csak annyit lehet mondani, hogy valamit elszúrtál, az meg nem sok.

Thank you to god for making me an atheist

(#484) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Sziasztok!

Még felmerült bennem valami.
Mi van akkor ha több domaint csinálok?
Akkor lehet ugyanolyan ip cím feltéve ha a két azonos IP című gép más-más domainbe tartozik?
Lehet nem ide jött 2003alatt hogy lehet másod domaint csinálni?
A simát sikerült megoldani betrenni a gépeket scak még ha másik kéne akkor talán így összelehetne fűzni őket.
Jól látom.
Egyenlőre csak elméleti síkon érdeklődöm.

(#485) Genji


Genji
őstag

Sziasztok!

Következő a problémám:
Egy multinál dolgozok, net nincs letiltva, proxyn keresztül jön. A probléma annyi h főnök minden hónapba lekéri ITtől ki mennyit internetezett, nos ebben a versenyben nem jó vezetni. :DDD Totál sügérként kérdezem: el lehet kerülni vhogy a mérést? Ha pl más proxyn keresztül (egyáltalán lehet?) próbálok netezni? Olthatatlan ph függőségem kielégítése végett kérdezem... :R

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#486) Genji válasza Genji (#485) üzenetére


Genji
őstag

amúgy bocs az offért, nem volt ötletem hova tegyem...

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#487) Xpod válasza Genji (#485) üzenetére


Xpod
addikt

Sajna ezt nem tudod kikerülni, mert a proxy-n keresztül megy minden internetes forgalom Esetleg ha másik proxy is van a cégnél. Annyit tudsz csinálni, hogy ha WiFis a géped, keresel egy másik hálózatot, persze ekkor azért tiltsd le a céges hálót, mert ha rajtad keresztül jutnak be a céghez, akkor azért nem fognak megdícsérni. :)

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#488) Genji válasza Xpod (#487) üzenetére


Genji
őstag

wifi nincs szal az kilőve. nincs vmi progi amit háttérbe futtatok és nem látja a rendszergazdi h mennyit garázdálkodok a 80as porton? :O

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#489) Aranytaltos válasza Genji (#488) üzenetére


Aranytaltos
csendes tag

nincs de ha ilyesmivel szorakoznal akkor meg a kirugasodat is elokeszited megeri? munkanelkuli segely nem sok ehenhalashoz eleg.

Nem ertek mindenhez de vannak olyan reszek amihez jol

(#490) Genji válasza Aranytaltos (#489) üzenetére


Genji
őstag

Tájékozódni csak szabad nem?

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#491) jasonka


jasonka
aktív tag

Mivelhogy ez itt "mélyvíz" - és nem tudok úszni - :) :) :) igyekszem röviden kérdezni:
Telefonos ADSL-em lesz - amely egy egyvonalas ISDN-vonal egyik analóg portjára csatlakozik - (a másikon természetesen az analóg telefonkészülék van).
Az ISDN egy Intracom Netmod "dobozon" jön be.

Kérdés: kell-e külön splitter, vagy az Intracom Netmod dobozban "eleve" benne van már a szűrő ?

( Bocs, ha marhaság a kérdés...)

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#492) shev7 válasza jasonka (#491) üzenetére


shev7
veterán

sztem kell szuro. Tovabbra is analog vonalra rakod ra, ahol kulon kell valasztani a hang es az adatatviteli savot szerintem :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#493) Tipe


Tipe
tag

Ebben a topic-ban biztos megfordul számtalan a témához nálamnál sokkal jobban értő ph!-s. Ha tudtok please help: [link] :R

Előre is köszönet!

I will become what I deserve.

(#494) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Sziasztok! Hozzáértőktől szeretnék érdeklődni. Következő a problémám: Kb 2éve van ADSL előfizetésem, akkor egy Huawei MT800u-T modemet kaptam, ami működik is. Általában én használom a netet, tervbe van router, de most úgy van megoldva, hogy a szomszéd szobában van a lányom gépe, és ha internet kell neki, átjön, és a szekrény mögött lévő kábelt bedugja a modemben, az enyémet kihúzza. Ez is működik. Kb 2-3 hete gépet bővítettem, egy Gigabyte alaplap került a gépembe Realtek 8111 típusú, integrált hálókártyával. Mióta a gép bővítve lett azóta szívok az internettel. Először úgy véltem a szolgáltatónál van a hiba, de a lányom gépét próbálgatva ott minden működik. Tehát, következő a jelenség: Rengeteg a 404-es hiba, tehát nem jön be a lap. Többször kattintva hirtelen beugrik. Ha feljelentkezek egy weblapra, kis idő után kiírja, hogy nem vagyok bejelentkezve, jelentkezzek be. Félig betölt egy lapot, aztán csak tölt-tölt, de semmi nem történik. Mióta ezt a hozzászólást írom, a terminal.hu-t még nem bírta betölteni a másik lapon. Ami érdekes, hogy letöltéskor stabil és gyors. Böngészéskor viszont az agyamra megy. Már visszavettem a hálókártya sebességét 10 Mbitre, hátha az a hiba... megpróbáltam másik kábellel, ugyanolyan szar. Firefoxban fel van telepítve a forecastfox plugin, ami mutatja az időjárást. Állandóan csak a csíkot látom, hogy keresi a kapcsolatot a szerverrel....Másik gépen ugyanezzel az ADSl kapcsolattal semmi gond nincs. Nem sok mindent értek a dolgokhoz, de kezd az agyamra menni. Nincs valami ötletetek, mi lehet a gond?

(#495) Khaal


Khaal
őstag

Most váltottam másik szolgáltatóra és 1-ről 4 mbitre, de azóta ötpercenként leesik nullára a sávszélem. A t-com szerelő azt mondta túl hosszú a kábel ehhez a sebességhez és 595 ohmos ellenállás értékről beszélt. Valaki esetleg meg tudja mondani emellett kb. mekkora sebességre számíthatok maximum ezen a vonalon? Most 4mbites csomag van, ez olyan 3500/240 körül megy is, csak ötpercenként leszakad. Elképzelhető, hogy mondjuk 2,5mbiten stabil lesz? Az egyel kisebb csomag már 1600/192-es, nekem a már kevés lenne. Segíthet egy másik modem beszerzése? Most D-Link DSL-360R van, úgy hallottam ez elég ócska darab. Vagy bele kell nyugodnom, hogy túl távol vagyok a központtól s csak ennyire futja nálunk.

(#496) pityu_18


pityu_18
csendes tag

Sziasztok!Kellene nekem egy hatalmas segítség!A mai nap vásároltam egy TP-LINK TL-WR542G típusú wifi routert!A gondom az hogy azt mondja hogy a WAN portra dugjam a modemtől érkező vezetéket ekkor egyik gépen sincs net(2 gépet akarok összekötni egy asztalit vezetékkel és a laptopot wireless-en keresztül)ha ezt a kábelt atdugom az elosztó portokra akkor az asztalin lesz net de a laptop továbbra se kapcsolódik a nettre!A dolog szépsége még hogy a laptopon kiírja hogy észleli a hálózatot és kiváló a jel de amikor fel a akarok lépni a netre azt írja a pl:mozilla Nincs kapcsolat!Ez mitől lehet,mit kell beállítanom!A segítséget köszönöm! :O

(#497) mezis válasza pityu_18 (#496) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! Én két évvel ezelőtt üzemeltem be egy Gigabyte WiFi routert ADSL modemhez:
- Modem a WiFi WAN portjához csatlakozik (RJ45-ös nem telefon !kábel)
- Asztali ("drótos" csatlakozású számítógépen az ETHERNET vezérlő beállítása a WiFi
routerhez való csatlakozáshoz: TCP/IP címet azonos subnet-be (nekem a gyári beállítás
szerint az ADSL modem a 192.168.1.1 lokális IP címen érhető el, a WiFi router
a 192.168.1.254 címen érhető el, így az asztali PC kaphatja pl. a192.168.1.2 címet),
az átjáró pedig a 192.168.1.254 lesz). (Nekem ez az IP cím DNS címnek is működik,
de én a T-Online-ét szoktam beállítani, amit elérul nekem a WiFi router "WAN Status"
menüje.)

- Böngészővel bejelentkezés a WiFi routerhez (http://192.168.1.254)
- WiFi router biztonsági beállítása: menedzselés csak LAN-ról, Login name,
password elállítása a gyári default-ról.
- WiFi routeren a PPPoE kapcsolat beállítása: (internet hozzáférés bejelentkezési
azonosítója, jelszava)
- WiFi router tűzfalának beállítása (lehet, hogy minden tiltva).

Ekkor a "drótos" PC-ről már az internet elérhető kell, hogy legyen.

Ha nem hemzsegnek a környéken WiFi-s "internet vadászok", akkor rövid időre megkockáztathatod a laptopot titkosítatlan WiFi kapcsolattal beállítani
(TCP/IP pl. lehet a következő 192.168.1.3, átjáró mint a drótoson: 192.168.1.254).

- Aztán a WiFi kapcsolat titkosítása: SSID-t valami zagyva alfanumerikus kódsorozatra,
titkosítás: javaslom a WPA-PSK/TKIP ezt is az SSID-hez hasonlóan. (Ezt párhuzamosan
a WiFi routeren, laptopon azonosra.

- Lehet még a csatornával (1-11) (frekvenciával) kísérletezni: kevésbé zsúfoltat, kisebb
zajút keresni.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

A mai nap vásároltam egy TP-LINK TL-WR542G típusú wifi routert!A gondom az hogy azt mondja hogy a WAN portra dugjam a modemtől érkező vezetéket ekkor egyik gépen sincs net(2 gépet akarok összekötni egy asztalit vezetékkel és a laptopot wireless-en keresztül)ha ezt a kábelt atdugom az elosztó portokra akkor az asztalin lesz net de a laptop továbbra se kapcsolódik a nettre!A dolog szépsége még hogy a laptopon kiírja hogy észleli a hálózatot és kiváló a jel de amikor fel a akarok lépni a netre azt írja a pl:mozilla Nincs kapcsolat!Ez mitől lehet,mit kell beállítanom!A segítséget köszönöm! :O

[ Szerkesztve ]

mezis

(#498) Aranytaltos válasza jasonka (#491) üzenetére


Aranytaltos
csendes tag

Az adsl nem igy lesz bekotve. Rendeleskor kell jelezni ISDN vonal van akkor adnak egy olyan splittert ami arra valo. A bejovo vonalra kell kotni es onnan az ISDN NT es Router. Az NT funkcioja az ISDN T0 csatlakozasbol csinalni ISDN S0-t ami 4 vezetekes ha bovitett NT akkor ket plusz Analog vonalat. Olyan mint egy PS/2-USB atalakito kozelitoleg.

- t-com vonal ---- ISDN 2 eres --- splitter --- ISDN portjaba --- NT --- telefonok
splitter --- LAn portjaba ---- Gep/Router

[ Szerkesztve ]

Nem ertek mindenhez de vannak olyan reszek amihez jol

(#499) -royalflush-


-royalflush-
tag

sziasztok!
lehet nem ide tartozik,de megkérdezem:
nem tapasztalt valaki T-online-os ADSL-en sebesség csökkenést,
gondolok itt fel és letöltésre egyaránt...nálam már lassan 3 hete a negyede a normálisnak
(kb 4Mbs)...a T nél aztmondták kijavitják de semmi.....azt is mondták ha nem változik visszaraknak egy kissebb csomagba....ez röhej :(((

( Nikon D200 ) ( ThinkPad E520,win7 ) (iphone 5s )

(#500) whitewolf5


whitewolf5
csendes tag

Üdv!

Terminal Servicehez hasonló progi létezik-e amivel windows serverre több felhasználóval be lehet jelentkezni de nem függ a licence től : találtam VNCt de nincs multiuseres változata. Valakinek van egyéb megoldása?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.