Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 15:53:24

LOGOUT.hu

Haladó szintű hálózati témák topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) OTee válasza bambano (#200) üzenetére


OTee
tag

Pontosa infó csak annyi, hogy BIZTOSAN nem kábelen (telefon= ADSL, koax=kábel)
érkezik, hiszen akkor a villany is feljönne.
Vmilyen helyi kis szolgáltató a templomtoronyba felrakott 1-2 sugárzót és ezen keresztül oszt a falunak vmilyen külső kapcsolatot.(lehet, hogy vmi sima WLAN?! :Y )
Én ígygondolom, de holnapra +próbálok közvetlen kontaktot keresni a hely ISP :DDD -hez és bővebb infót kicsikarni tőle.

Köszönöm: OTee

[Szerkesztve]

''Nekem ne is mondja senki, hogy ne legyek kemény?! Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van, s ne is legyek kemény?! www.gipen.hu Ha IP alapú hőmérő kell, kattints ide

(#202) bambano válasza OTee (#201) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ja, tehát nem nagyvállalati szintű mikró megy oda, hanem helyi isp wifi-n osztja a netet. Akkor lehet, hogy egy jobb linksys router kellene neked, amiben átfaragja valaki az oprendszert. Viszont egy ilyen áthekkelés szerintem bonyolultabb, mint letenni egy egyszerű pc-t, router nélkül és mindent arra kötni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#203) OTee válasza bambano (#202) üzenetére


OTee
tag

Vagyis visszaértünk az elejére! [kép] ME
No majd ha lesz pontosabb infó, jelzem és folytatjuk!

OTee [kép]

''Nekem ne is mondja senki, hogy ne legyek kemény?! Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van, s ne is legyek kemény?! www.gipen.hu Ha IP alapú hőmérő kell, kattints ide

(#204) bambano válasza OTee (#203) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Szerintem ez így elég pontos, én vennék egy epia-t, mivel azt én gyorsabban össze tudnám rakni. Ha tudsz router firmware-t hekkelni, akkor meg egy rendes router a nyerő szerintem, akkor pc se kell hozzá.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#205) Xpod válasza bambano (#202) üzenetére


Xpod
addikt

Végig olvastam amit írtatok, csak azt nem értem, hogy minek kellene a router oprendszerét átfaragni? Ha a gép is és a videórögzító is ethernetet felületet használ, akkor minek még USB-RS232 átalakítóval babrálni?

Még valami, nincs az a PC ami egy routernél kevesebbet fogyasztana.

Szvsz elég ha dyndns-sel eléred a routert, ott pedig egy portforwaldinggal megtudod határozni, melyik gépre csatlakozol. Feltéve ha a netről elérhető a routerted.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#206) bambano válasza Xpod (#205) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Azért, mert azzal kezdte, hogy a fűtését rs232-n keresztül kell vezérelni, olyat pedig az eredeti firmware nem szokott tudni.

Én óvatosan bánnék ezzel a pc fogyasztás dologgal, nehogy kiderüljön, hogy egy router esetleg nagyjából annyit fogyaszt, mint egy jó pc, csak a rendszerhez szükséges egyéb dologgal körberakva már sokkal több, mint egy pc.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#207) OTee válasza Xpod (#205) üzenetére


OTee
tag

A legnagyobb gondom az, hogy a DynDNS-ről hallottam már sok rosszat is.
Regeltem is, de 30 nap után kirúgtak, nem tudtam +hosszabbítani.
Nálam (általam) okosabbnak tartott emberek javasolták, hogy amennyiben nem muszáj, ne használjam, mert nem teljesen +bízható.
Ezért is mondtam a tulajnak, hogy fixIP-t kérjen, kikerülve a DDNS-t.

OTee

Ps.: Persze még mindig nem tudok mindent, ha lesz bővebb infó, jelzem.
Mindenekfelett pedig köszönet, hogy rámszánjátok az időt! :C :C :C
Éljen a PH! :R

''Nekem ne is mondja senki, hogy ne legyek kemény?! Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van, s ne is legyek kemény?! www.gipen.hu Ha IP alapú hőmérő kell, kattints ide

(#208) bambano válasza OTee (#207) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ahhoz, hogy megtalálj egy gépet, nem kell feltétlenül dyndns szolgáltatás. Más járható út a port knocking pl, vagy egy web szerver rendszeres lekérdezése és még sorolhatnám. De biztosan rámenne akár két napja is egy rendesebb programozónak, hogy megcsináljon egy dyndns-t 0-ról :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#209) bambano válasza OTee (#207) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Most láttam ilyet: [link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#210) legiaap


legiaap
nagyúr

Sziasztok!
Lehet rosz helyen keresgélek,de nem tudom hova írjak.
Nemrég vettem egy laptopot és szeretnék venni bele ilyen netkártyát a T-mobilnál,csak nem tudok erről szinte semmit se.
Nem tudom hogy mennyibe is kerülnek,meddíg elég egy ilyen kártya,szóval semmit se tudok róla.
Csak annyit tudok,hogy van ez a HSDPA rendszer,ami 23 városban érhető el. Ezt szeretném kihasználni,mert a lakótársaim valahogy elfogyasztják előlem a netet teljesen.
Szóval aki ért az ilyenhez a légyszi írjon már nekem vagy irányítson olyan helyre ahol értenek hozzá.Köszi

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#211) Lortech válasza OTee (#207) üzenetére


Lortech
addikt

Ha nem használod, törölnek. Használni kell folyamatosan. Bő fél éve használom több ip-n is, a legkisebb problémát sem tapasztaltam velük. De ha fix ip van, akkor úgyis mind1.

bambano: egy router max. fogyasztása - még egy wifi-snél is - az 5-15W kategória. Ez még egy Epia rendszernek is becsületére válik. Trükközni kéne ehhez: közel nulla venti, minimális fogyasztású háttértár, flash alapú vagy legalább egy 2,5''. WI-FI kártya pedig abba is kéne adott esetben. Arra a fránya fűtésre kéne valami értelmes megoldást kitalálni. Hajlok a VIA rendszer felé én is mostmát, a router + pc wake on lannal - csak a fűtéshez - már túl bonyolultnak tűnik.

Ja igen, most beugrott egy kérdés. A fűtést vezérelnie, felügyelnie kell a pc-nek folyamatosan, vagy csak akkor ha állítgatni akarod, akkor van a PC-re szükség?

Thank you to god for making me an atheist

(#212) Eperfa válasza bambano (#208) üzenetére


Eperfa
tag

nemtudom, nálam dyndns van belőve, mondjuk nem múlik rajta az életem,d e eddig mindig elérhető volt
(amúgy a rotueremmel update-eltetem és tökéletesen működik)

mondjuk ez elég off, a témához annyi h én a helyében nem tökölnék routerrel (sztem sokkal bonyolultabb lesz a soros port miatt pl), a via meg sztem drága ide, egyszerűen egy pIes is megoldja sztem, főleg h úgyis linuxról beszélünk. nem hinném h az számottevően többet fogyasztana. neadjisten egy pInoti :)

(#213) Eperfa válasza Lortech (#211) üzenetére


Eperfa
tag

így hogy mondod, winyó se kell, egy usbs pendrive pedig biztosan kevesebbet eszik mint egy winyó. miel a gép állandóan megy, linux lesz rajta, és minimális terheltség, így úgyis csak elenyésző lesz a winyóra(pendrive) írások száma.

(#214) Jester01


Jester01
veterán

Alacsony fogyasztású ötlet: egy sima pc vinyó nélkül ami mondjuk óránként bekapcsol és megnéz egy távoli szerveren lévõ parancsfájlt. Ebben aztán lehet fûtésvezérlõ utasítás is, vagy akár a gépet is utasíthatod, hogy maradjon bekapcsolva. Egy fûtésnél szerintem az óránkénti gyakoriság megfelelõ lehet.

Jester

(#215) OTee válasza Lortech (#211) üzenetére


OTee
tag

Szia!

A fűtést időnként ellenőrizni, illetve távolról vezérelni kell.
Magyarul: A tulaj gondol 1et és úgy dönt, holnap leruccan a kecóba az új bnővel.
Mivel kint olyan hideg van, hogy a jégimaci is szivatóval indul, bee kéne fűteni, ne a hideg nyaralóba (telelőbe) érkezzenek.
Otthoni gép indít, ssh-telnet v. akármi fűtés beizgat 25 fokra=mehet másnap az eksön.
A gond inkább a nettel lesz, már látom, vmi 56szorosan NAT-olt WiFi elérés lesz, 384/128
és a publikus IP-ért is könyörögni kell!
Vmi belső hálóra lesz ráakasztva, és ezt kell majd kívülről elérnem! LOL [kép]
Szóval van min agyalogni.
Holnap elmegyek a helyszínre, és utána beszámoilok a fejleményekről.
Addig is köszi a segítséget mkinek!!!!!!!!!!! [kép] [kép]

OTee [kép]

''Nekem ne is mondja senki, hogy ne legyek kemény?! Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van, s ne is legyek kemény?! www.gipen.hu Ha IP alapú hőmérő kell, kattints ide

(#216) Xpod válasza bambano (#206) üzenetére


Xpod
addikt

Most akkor lehet én értettem rosszul. Nem úgy van, hogy egy PC-nek az RS232-re van a rákötve a fűtés? Mert akkor egy hálókarin keresztül távoli asztallal lehet szabályozni a PC-t, a PC-vel a fűtést.

A fogysztásal nem akarok vitázni, de ha tudsz linekt adni olyan PC-ről ami max 20W-ot fogyaszt, akkor kérlek adj. Akármennyire is agyoninegrált a cucc, és bármennyire keveset is vesz fel a körítés, a felvett áram szerintem akkor is több lesz, mint egy router-é.

[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#217) bambano válasza Xpod (#216) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

[link]
ugyanitt találsz még sokat.

Van az a lehetőség, hogy pc, távoli asztal, stb, ami nem rossz gondolat, csak lehet, hogy sokat zabál. Ehelyett lehet, hogy egy sima internet megosztó router (ha nem is a legegyszerűbb), képes a soros portot elérhetővé tenni úgy, hogy ssh-val bemész a routerre és onnan piszkálod a soros portot minicommal. Persze ehhez le kell cserélni a routerben az oprendszert.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#218) róland


róland
veterán

SOS!!!

Nagyon sürgősen kellene tudnom, hogy hogyan kell beállítani egy D-Link modem-ASUS WL-520g router-számítógép triót, hogy elérhető legyen az internet. (A hiba valószínű, a router beállításainál van.)

Válaszokat előre is köszönöm!

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#219) shev7 válasza róland (#218) üzenetére


shev7
veterán

Ha adsl, akkor a router konfigfeluleten pppoe kapcsolat tulajdonsagait kell beallitani, ha kabelnet, akkor a dynamic ip-t kell kapcsolatnak valasztani, es megadni az eddig netre kapcsolodo gep maccimet (parancssorban ipconfig /all -ra kijon)

De ez azert nem olyan mely viz :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#220) róland válasza shev7 (#219) üzenetére


róland
veterán

ADSL

Tehát PPPoE, de előtte egy ipconfig /all azon a gépen, amelyik korábban a netre csatlakozott, s leírni a MAC címet. Mi kell ezután?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#221) Egon


Egon
nagyúr

Adott egy helyi háló, 3 db géppel, egy Ovislink router LAN portjaiba dugva. A 3. gép egy notebook (HP nx6310), amire rendkívül lassú a file-másolás. Mi okozhatja ezt? Kábelt már cseréltem.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#222) Egon válasza Egon (#221) üzenetére


Egon
nagyúr

Még annyit, hogy ping megy rendesen, jó sebességgel, a net is megy a maximummal (2 MBit), legalábbis az általam legkorrektebbnek tartott sebességmérő szerint.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#223) Egon


Egon
nagyúr

#221-222-re valaki? :F

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#224) meone válasza Egon (#223) üzenetére


meone
tag

Szerinterm ott a notebook oprendszerével lesz valami bibi. Ha a net normálisan megy a notebookon is.

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#225) Chieftec válasza Egon (#223) üzenetére


Chieftec
őstag

Halokari beallitasainal Speed&Duplex settings?

(#226) Egon válasza Chieftec (#225) üzenetére


Egon
nagyúr

Próbáltam 100 MBit full duplex-t és automatikust, semmi sem változott.

Szerk.: egyébként a lassú másolás úgy néz ki, hogy inkább szinuszosan változik a másolás sebessége, a max. az egy normálisnak mondható 5-6 MByte/sec, a min. meg ennek a töredéke.

[Szerkesztve]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#227) Egon válasza meone (#224) üzenetére


Egon
nagyúr

Én telepítettem rá ugyanazt a nem legális XP-t, ugyanúgy, ahogy az asztali gépekre.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#228) Egon


Egon
nagyúr

#221-222-226-ra még valaki?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#229) Chieftec válasza Egon (#228) üzenetére


Chieftec
őstag

Szimplan 2 gep kozott probaltad mar?

(#230) Egon válasza Chieftec (#229) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#231) Gus


Gus
aktív tag

Uraim!
Tudna valaki segíteni nekem?
Adott egy W2K szerver DHCP-vel. Hová kell bemásolni az indító állományokat, hogy egy HDD nélküli kliens PXE boottal el tudjon indulni róla.
Nem tanálom sehol az infot. :(
Köszönöm.

(#232) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Egy hálózatos kérdéssel zaklatnám a nagyérdeműt. :R

Itt a munkahelyemen nagy mennyiségű adatot mozgatnánk egyes gépek között. (Geofizikei mérési adatok tömörítve) Ez sokszor többszáz 50 megás rar file-okat jelent. 70-80 GB adat vagy több is egyszerre.
A hálózat egy egyszerű SMC routeren (7004 VBR) keresztül megy ill. a gépek int. 10/100-as hálókártyáin.
A Total commanderrel másolgatva kb. 1500 -2500 kbyte/s sebességgel mennek az adatok ami persze több órás (egész éjszakás) átküldési időt jelent. Ez a sebesség persze meg sem közelíti az elméleti maximálist. 2000 kbyte nagyjából 16 Mbit ha jól számolom.
A gépek jellemző irodai masinák 1,7-es és egy 3 GHz-es Cela, 2,4-es P4, ill. egy új D820-as Pentium. Sajnos minegyik csak int. 10/100-as hálókártyás.

Az volna a kérdés, hogy ez a sebesség reális-e ettől a hálózattól ill. van-e mód gyorsítani rajta a hardverelemek cseréje nélkül is (esetleg szoftveresen?) vagy csak úgy menne? (Gigabites kártyák, gigabitesrouter)

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#233) Xpod


Xpod
addikt

Volt némi időm így kiválogattam néhány fontosabb protot.

ftp-data 20/tcp File Transfer [Default Data]
ftp 21/tcp File Transfer [Control]
ssh 22/tcp SSH Remote Login Protocol
telnet 23/tcp Telnet
smtp 25/tcp Simple Mail Transfer
domain 53/tcp Domain Name Server
domain 53/udp Domain Name Server
tftp 69/tcp Trivial File Transfer
http 80/tcp World Wide Web HTTP
pop2 109/tcp Post Office Protocol - Version 2
pop3 110/tcp Post Office Protocol - Version 3
sftp 115/tcp Simple File Transfer Protocol
imap 143/tcp Internet Message Access Protocol
irc 194/tcp Internet Relay Chat Protocol
ipx 213/tcp IPX
https 443/tcp http protocol over TLS/SSL

A teljes 1024 alatti, úgynevezett ''well-known-ports'' lista itt található meg. [link]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#234) Chieftec válasza Hun'reeth (#232) üzenetére


Chieftec
őstag

16Mbit magyon keveske.. Milyen kabeleket hasznalsz? Amugy sztem kifizetodo lenne egy gigabites switch(router maradhat). Ennek a par gepnek nem kell annyira komoly cucc, 10K bol megusznatok.

(#235) Hun'reeth válasza Chieftec (#234) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Az UTP kábeleken ez van:
TYPE CM 24 AWG UTP CAT.5 :F

De nem hiszem, hogy a router fogná vissza a sebességet. Akkor meg hiába csak a gigaswitch a hálókarik attól még 10/100-asok maradnak.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#236) Chieftec válasza Hun'reeth (#235) üzenetére


Chieftec
őstag

Hm, minden gep kozott ekkora sebesseg van? Ja sry nem is kerdeztem, nem teljesen lehettem itt..

(#237) Horvi


Horvi
őstag

Hali!

Van nékem egy SMC WBR14T-G routerem. Fenn van hozzá a legújabb firmware is. Fix IP-s kábelnetes kapcsolatom van. A hálóval nem is lenne gond csak a nettel. Beállítottam a tűzfalat a routernél meg minden de mégis ieneket tapasztalok amikor megnézem a routernek a logját:
-Smurf
-IP Spoofing
-TCP SYN Flood
-UDP Flood
-Scan
-Smurf
Ezeket olyankor szoktam tapasztalni ha pl megy vmilyen fájlcserélő kliens. És ezektől mindig lehal a net. Szal így nem jönnek be az oldalak meg iesmi. Aztán már csak a router restart segít. A kérdésem az lenne h találkozott már valaki ilyen ''támadásokkal'' és ha igen akkor mit lehetne ellene tenni? Ill. h a routernél mit állítsak át ami esetleg segíthetne? A segítséget előre is köszönöm!
Üdv : Horvi



[Szerkesztve]

Hello darkness, my old friend...

(#238) goldeye


goldeye
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kis gondom. Valószínűleg én vagyok a hülye, csak az kellene tudni miért... :)
Adva van egy asztali gép, abba jön be alaplapi kátyán a kábeles net. Van benne még két 10/100-as és egy wifi kátya. Be is lett rendesen állítva, a céges laptoppal ha wifivel csatlakozok megy a net, ha rádugom fixen megy a net, látok minden belső hálón is.

De ha bármi mást akarok rádugni a 10/100 kártyára akkor még a linkled sem jelenik meg.
Próbáltam egyenes kábellel, kereszttel. Több géppel. (azért van most benne két kátya, hogy nem e a 10/100 kátya a rossz). Gyakorlatilag mindent kicseréltem már.

A laptoppal továbbra is vígan, de mással nem.. Azért a PC körében én ennyire nem támogatom a monogámiát...

Van valakinek ötlete?

(Minden gépen XP fut, a kártyák rendesen fel vannak telepítve. Ha közvetelen dugom a kábelmodemet a harmadik gépbe, azzonnal jön a linkled, ha keressztel kötöm össze a laptoppal, azzonal jön a linkled. Ha az asztali gépemmel... semmi... )


HELP mert felrobbanok!!! :W

Goldeye

Goldeye

(#239) bambano válasza Hun'reeth (#232) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az a router egy hulladék, nekem is olyan van. De többet kellene elviselnie. A kérdés az, hogy a diszkek bírják-e a tempót. Mert ha 3-4 gépről elkezded egy gépre tolni az adatokat, akkor lehet, az az egy diszk nem fogja bírni.

Egy 5 portos dlink gigabit switch mostanában nincs 18 rugó, egy gigás ethernet pc-be 7-8 rugó között van. Fontold meg, hogy nem veszel-e 40-50 rugó bruttóért rendes hálózatot, persze csak miután megmérted, hogy a diszk mennyit bír.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#240) bambano válasza Horvi (#237) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Utoljára 2000-ben teszteltem olyat, hogy frissen installált gagyi oprendszert feldugtam kábeles netre. 20 perc alatt döntötték le. Manapság kevesebb ideig tart. Tehát reális az, hogy folyamatosan támadnak mindenkit, pontosabban scannelik a hálózatot.

Azt külön meg kellene vizsgálni, hogy a fájlcserét nem képzeli-e támadásnak a router. Elvileg ha több kliensnek feedelsz, mert ritkább anyag van nálad, azt érzékelheti synfloodnak vagy másnak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#241) bambano válasza Hun'reeth (#235) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Javasolt megoldás: fellapozod a prohardveren az alaplap teszteket, amelyikben van alaplapi hálózati teszt. Ott le szokták írni, hogy milyen progival (nttcp vagy valami ilyesmi neve van) és hogyan tesztelnek, azt kipróbálod te is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#242) Horvi


Horvi
őstag

Hali!

Van nékem egy SMC WBR14T-G routerem. Fenn van hozzá a legújabb firmware is. Fix IP-s kábelnetes kapcsolatom van. A hálóval nem is lenne gond csak a nettel. Beállítottam a tűzfalat a routernél meg minden de mégis ieneket tapasztalok amikor megnézem a routernek a logját:
-Smurf
-IP Spoofing
-TCP SYN Flood
-UDP Flood
-Scan
Ezeket olyankor szoktam tapasztalni ha pl megy a DC. És ezektől mindig lehal a net. Szal így nem jönnek be az oldalak meg iesmi. Aztán már csak a router restart segít. A kérdésem az lenne h találkozott már valaki ilyen ''támadásokkal'' és ha igen akkor mit lehetne ellene tenni? Ill. h a routernél mit állítsak át ami esetleg segíthetne? A segítséget előre is köszönöm!
Üdv : Horvi

Hello darkness, my old friend...

(#243) Dior


Dior
csendes tag

Hali!

Lécci segítsen valaki! Családi házba szeretnénk az internet bevezetni.ADSL net lenne,amit szeretnénk 5 helységben használni.Az elképzelésünk szerint a falakban vezetnénk el a kábeleket,ahol a villany is lenne.Járható út ez? Hogyan lehetne ezt a gyakorlatban megoldani,egyátalán milyen kábel kell hozzá? Wireless megoldást nem szeretnénk.Sajnos láma vok ezen a téren,ezért kérnék segítséget.
:R

(#244) Dior válasza Dior (#243) üzenetére


Dior
csendes tag

:U

(#245) Chieftec válasza Dior (#243) üzenetére


Chieftec
őstag

Hali

Kell hozza:

-router
-falba fali UTP kabel
-fali csatlakozok, ennek akkor hely kell mint egy sima konektornak, eleg sok fele letezik azt valasz amelyik tecci

Nalunk ugy van megolddva, hogy van (mondjuk a te esetedben) 5 db fali csatlakozo azokban a szobakban ahol kell. Iletve a kabel masik vegen meg 5 osszeszedve mondjuk egy olyan helyre ahol nem zavar a modem switch stb..

(#246) Dior válasza Chieftec (#245) üzenetére


Dior
csendes tag

szia,

pontosan milyen UTP kábel kell?met olvastam,hogy van 8 erese, 9 eres. Cat5, Cat6.

(#247) Chieftec válasza Dior (#246) üzenetére


Chieftec
őstag

Hm, 9 eres UTP rol en meg nem hallottam.. Cat5E vagy Cat6 tipusu kabelt kell venned.

(#248) bambano válasza Chieftec (#247) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Van, a menedzselhető kábelezéshez szokás használni. Szerintem a fehér holló kicsit gyakoribb Magyarországon, mint ez, de nekem van belőle.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#249) kymco


kymco
veterán

Sziasztok!
Van egy két céget összekötő (fizikailag egy telephely) elég bonyolult hálózat. Évek alatt egymástól függetlenül fejlesztve, toldva-foldva, most kényszerből összekötve :(
A gond, hogy az adatok számos switch-en, HUB-on kajtatnak, és az az érdekes, hogy egy bizonyos unix szervert használni tudja a felhasználó, de az ugyanarra a switchre kötött w2k szerverrel nem tud dolgozni. A hiba vsz abban van, hogy az adatok számos eszközön mennek át, de érdekes a különbség...
Pingelve mindkét szerver látható, de csak a unix kezelhető...
Igaz, a kliensek terminál emulációval dolgoznak a unixon, a w2k szervert pedig alapvetően file szerverként használnánk....
Ez lehet az oka a két szerver különböző viselkedésének?

www.refujvaros.hu

(#250) amdkiller


amdkiller
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, lehet hogy baromság:

Adott egy laptop WIFI-vel! Tud-e és ha igen hogyan, másik ilyen laptop csatlakozni hozzá, esetleg több is, egy kisebb WLAN létrehozására?
Tehát tud-e önmaga hub,switch, router lenni 1 laptop??

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.