Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 15:53:24

LOGOUT.hu

Haladó szintű hálózati témák topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) abcde22 válasza mtz81 (#9999) üzenetére


abcde22
tag

Optikai kábelek csatlakoztatásához kell használni valami védőfelszerelést?

(#10002) mtz81 válasza abcde22 (#10001) üzenetére


mtz81
tag

Védőszemüveg! Van speciális szemüveg.

(#10003) MasterMark válasza abcde22 (#9998) üzenetére


MasterMark
titán

De miért néztél bele? :F

Switch Tax

(#10004) abcde22 válasza MasterMark (#10003) üzenetére


abcde22
tag

Igazából nem néztem bele, csak bedugtam a kábelt és távol is volt tőlem de valahogy oldalra is kisugarzik ezek szerint. Fáj a szemem.

[ Szerkesztve ]

(#10005) MasterMark válasza abcde22 (#10004) üzenetére


MasterMark
titán

Nem biztos, hogy ezzel van akkor összefüggésben.

De az biztos, hogy szemészetre menjél.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#10006) Oliverda


Oliverda
félisten

Alaplapi gigabites Realtek LAN pár hónapja elkezdte eldobálgatni a kapcsolatot pár másodpercre. Ha kihúztam és visszadugtam a kábelt, megjavult. Átdugtam a kábelt a router másik aljzatába, de nem segített. Pár hete elkezdett random leáállni a gép, mintha valahol túlmelegedés vagy zárlat lenne. Nagy nehezen rájöttem, hogyha manuális leszabályozom 100 megabitre a kapcsolat sebességét, akkor abbahagyja. Kábelt cseréltem, de nem segített. Láttatok már hasonlót? A router vagy inkább az alaplap lehet a hunyó? Most épp nincs sem másik router, sem másik alaplapom amivel tudnám tesztelgetni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10007) bambano válasza Oliverda (#10006) üzenetére


bambano
titán

nincs véletlenül pci-e slotba dugható ethernet kártyád tesztelni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10008) Oliverda válasza bambano (#10007) üzenetére


Oliverda
félisten

Nincs, de, ha lenne is, nem tudnám bedugni, mivel ITX-es a lap, az egyetlen slotjában pedig a VGA van.

USB-s sincs, de körbekérdezek, hátha van valakinél elfekvőben egy.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10009) bigrock válasza abcde22 (#10004) üzenetére


bigrock
addikt

Oldalra nem sugározhat ki, max, ha roncsolt a kábel vége és szétszórja a fényt.
Nézesd meg szemésszel mindenképpen!

(#10010) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Virtuális hálózati kérdéssel (KVM) jó topikban vagyok, vagy inkább másikat kellene keresnem?

El Psy Kongroo

(#10011) MasterMark válasza Véreshurka (#10010) üzenetére


MasterMark
titán

Lehet mindent, max nem tudunk rá válaszolni. :D

Switch Tax

(#10012) Véreshurka válasza MasterMark (#10011) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Okés, akkor bedobom a kérdésemet aztán lesz ami lesz... :)

Egy KVM-en belüli külön hálózatot szeretnék létrehozni ahol egy pfsense osztaná a címeket. Valahogy így gondolnám:
A virtuális pfsense az alap NAT-olt hálózatot kapná az egyik virtuális port-on (tehát ez lenne a WAN oldal), emellé felvennék egy másik portot (LAN oldal) amin keresztül a további VM-ek kapnák a hálózatot a virtuális pfsense-től (mint az internal network Virtualbox alatt). Hirtelen csak annyi a kérdésem, hogy jól rakom-e össze magamban az olvasottakat, és ahhoz, hogy ilyen hálózatot tudjak definiálni a pfsense 2. virtuális portján ahhoz egy xml fájlt kell létrehoznom mondjuk pfsense.xml címmel és ezzel a tartalommal:
<network>
<name>pfsense</name>
<bridge name="virbr%d" stp='on delay='0' />
</network>

Majd a net-create /a/fájl/elérési/útja/pfsense.xml paranccsal definiálom az új virtuális hálózatot (ha jól sejtem ez esetemben virbr3 lesz, mert már van virbr0,virbr1, virbr2), azt elindítom a sudo virsh net-autostart pfsense illetve a sudo virsh net-start pfsense paranccsal és ezt a létrehozott hálózatot adom meg a 2. porton, mint network source a pfsense-nek, majd a többi VM-nek az elsődleges portján? Ha jól értem akkor annak örülök, de lenne még itt egy kis apróság: kíváncsiságból feltettem a Whonix KVM verzióját, és ott is hasonlóan kellett létrehozni a hálózatokat, de ott ezzel a paranccsal: sudo virsh -c qemu:///system net define pfsense.xml, majd így kellett elindítani azt: sudo virsh -c qemu:///system net-autostart pfsense, sudo virsh -c qemu:///system net-start pfsense. A leírás amit követtem a pfsense-hez elég régi (2012-es), így ezért bizonytalanodtam el, hogy lehet azóta már máshogy működik a dolog. Remélem elég érthetően írtam, elég új még nekem a virtualizálás. Tudom, hogy a KVM nem éppen kezdő szint, de egyrészt sokkal fluidabbak a feltelepített oprendszerek, mint virtualbox-on, illetve virtualbox-on valamiért nem akar működni a DNS névfeloldás hasonló felállásban, azon még rágódom kicsit, addig is gondoltam megpróbálnám KVM alatt.

Előre is köszönöm a válaszokat, és ha elfér itt akkor lehet majd még jönnék hasonló témájú kérdésekkel. :R

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#10013) Doky586 válasza Doky586 (#9991) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tehát nem lehet ?

(#10014) mtz81 válasza Doky586 (#10013) üzenetére


mtz81
tag

Egyszerűen csak akkor, ha van regisztrálva reverse dns is.

(#10015) Kekmen válasza mtz81 (#10014) üzenetére


Kekmen
senior tag

Sziasztok!

Remélem nem lőttem mellé a topikkal. Szóval adott egy ASUS TUF Gaming 550-plus lap, benne egy integrált 2.5 Gbit-es Realtek hálózati vezérlővel. A routerem egy Redmi 2100, Cat5e vezetékkel összekötve, Win 10 64 bit oprendszer 20H2.
A problémám az, hogy az internetem olyan mint a mesében, hol volt, hol nem. Van, hogy 5 percen belül 2-3 alkalommal is megszakad pár másodpercre, van, hogy 1 óráig sincs semmi baja. Szemléltetésnek itt a Qbittorrent kliens grafikonja: [kép]
Már legalább 3 fajta illesztőprogramot kipróbáltam, mindegyikkel ezt csinálta. Mivel volt itthon egy PCIe hálózati kártyám, szintén Realtek, csak 1 Gbit-es, beszereltem. Azzal tökéletesen működik. Szeretnék ötleteket kérni, hogy miért csinálhatja ezt, merre felé keresgéljek?

[ Szerkesztve ]

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#10016) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Telepítettem otthonra egy OpenVPN szervert ezen leírás alapján [link]
Működik is, viszont az a gondom, hogy ha becsatlakozom, akkor az internet forgalom is ezen keresztül megy. Hogy lehetne beállítani, hogy csak az a forgalom menjen a VPN felé, ami az ottani hálózathoz kell, az internet forgalma menjen simán előtte.
Itt az OpenVPN szerver konfig fájl:

port 1194
proto udp
dev tun
user nobody
group nogroup
persist-key
persist-tun
keepalive 10 120
topology subnet
server 10.8.0.0 255.255.255.0
ifconfig-pool-persist ipp.txt
push "dhcp-option DNS 8.8.8.8"
push "dhcp-option DNS 8.8.4.4"
push "redirect-gateway def1 bypass-dhcp"
dh none
ecdh-curve prime256v1
tls-auth tls-auth.key 0
crl-verify crl.pem
ca ca.crt
cert server_DLW0eBbBauvNBBJq.crt
key server_DLW0eBbBauvNBBJq.key 
auth SHA256
cipher AES-128-GCM
ncp-ciphers AES-128-GCM
tls-server
tls-version-min 1.2
tls-cipher TLS-ECDHE-ECDSA-WITH-AES-128-GCM-SHA256
status /var/log/openvpn/status.log
verb 3

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#10017) MasterMark válasza bugizozi (#10016) üzenetére


MasterMark
titán

OpenVPN-AS mint Access Server jobb lett volna. A varázsszó pedig split tunneling.

Switch Tax

(#10018) Log13 válasza Kekmen (#10015) üzenetére


Log13
csendes tag

Ez attól is függhet, hogy hány szálat kezel a torrent program összesen, maga a router mennyit bír és hogy HDDröl vagy SSDröl seedelsz-e.

(#10019) Kekmen válasza Log13 (#10018) üzenetére


Kekmen
senior tag

Ennek semmi köze a torrenthez, a grafikon csak mutatja, hogy egyik pillanatról a másikra megszűnik a net, majd pár másodperc múlva újra működik. Ahogyan írtam is, személtetésnek tettem be a jelenségről. A szoftveres és hardveres környezet ugyan az, de az integrálttal ezt csinálja, a PCIe-el nem. Erre keresem a miértet.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#10020) Kekmen válasza Kekmen (#10015) üzenetére


Kekmen
senior tag

A külön kártyával hiba nélkül lefut a teszt.

[ Szerkesztve ]

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#10021) Log13 válasza Kekmen (#10020) üzenetére


Log13
csendes tag

rengeteg a hibalehetőség, sok kérdésre válasz kell, pl:
-mikor volt a legutóbbi stabil állapot, mi változott ami miatt ez a jelenség bekövetkezett?
-direktbe van kötve a PC és router, milyen speed/duplex kapcsolat alakul ki, esetleg hardcoded módban is jelentkezik (autoneg off)?
-driverek frissessége (bios, chipset,lan), legutolsó hivatalos oldalon lévővel is fennáll?
-router firmware upgrade volt?
-hálózati topológia, hány eszköz van a routerre van kötve, többi eszközön folyamatos az internet, csak ez a gép érintett, routeren lévő másik porton is ugyan úgy rossz?

hirtelen ezek jutnak eszembe.

(#10022) snorbi82 válasza Log13 (#10021) üzenetére


snorbi82
senior tag

És egy hülye ötlet. Vírus kergeto?
Sorry nem neked. :R

[ Szerkesztve ]

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#10023) mtz81 válasza bugizozi (#10016) üzenetére


mtz81
tag

"Redirect gateway"-t kell kikapcsolni

(#10024) bugizozi válasza mtz81 (#10023) üzenetére


bugizozi
őstag

Azt a sort vegyem ki a config fájlból?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#10025) rekop válasza bugizozi (#10016) üzenetére


rekop
senior tag

A szerver konfigban írd át ezt:
push "redirect-gateway def1 bypass-dhcp"
erre:
push "route 10.8.0.0 255.255.255.0"

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10026) Kekmen válasza Log13 (#10021) üzenetére


Kekmen
senior tag

Köszi, a chipset frissítésen kívül ezeken már túlestem. Most megcsináltam, de az sem segített. A routert kiiktattam, közvetlen a kábelmodemmel kötöttem össze, ugyan az. Egyébként amikor azzal volt összekötve, a wifi tökéletesen működött. BIOS legfrissebb, lan legfrissebb. Levontam a konklúziót, szar a hálókártya. Vicces mert pont a 2.5 Gbit miatt választottam egyrészt, gondolva a jövőre. Na mindegy, vagy gariztatom, vagy majd veszek a jövőben egy 2.5 Gbit-es PCIe kártyát, ha már az lesz a szűk keresztmetszet. Köszönöm még egyszer a tippeket. :)

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#10027) rekop válasza rekop (#10025) üzenetére


rekop
senior tag

Illetve kell még egy bejegyzés a szerver konfig fájlban, ha a LAN-od 192.168.1.0/24, akkor:
push "route 192.168.1.0 255.255.255.0"

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#10028) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Krimpelő fogót keresek, olyat ami levágja a nyitott végű RJ-45 csatiból kilógó érvégeket. Van normál fogóm, csak béna levagdosni sniccerrel.
Kínálat van bőven, csak fárasztó annyi képet végig nézni.
Van erre valamilyen szabvány elnevezés?
Keresek ugyanilyen csatit is, kábelt is, boltot is.

(#10029) mtz81 válasza májkimiki (#10028) üzenetére


mtz81
tag

Nem jó az olyan fogó, szívás vele dolgozni.
Hosszabbra blankolod, rendezed, és oldalcsípővel méretre vágod, utána krimpeled. A méretre vágott rövid vezetékeket nehéz rendezni, és a rendezés után nem lesznek egyforma hosszúak.
Hidd el, már több ezret krimpeltem.

(#10030) mtz81 válasza bugizozi (#10024) üzenetére


mtz81
tag

Rakj elé egy #-et. (Utána szóköz)

(#10031) bambano válasza mtz81 (#10029) üzenetére


bambano
titán

a kérdést figyelmetlenül olvasók kedvéért a kérdezőnél a munkafolyamat a következő: hosszúra blankolja, berakja a dugóba, krimpeli, méretrevágja.

ehhez keres olyan szerszámot, ami az utolsó lépést egy menetben végrehajtja a krimpeléssel.
amit még ő lehet, hogy nem tud, de elmondom: ha nem vágja elég rövidre a kábelt, akkor némelyik aljzatba nem lehet bedugni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10032) 4Grider válasza bambano (#10031) üzenetére


4Grider
nagyúr

Engem akkor egész pályafutásom során rossz dugókkal szívattak (max. néhány tucat ezer lehetett), mert soha nem volt olyan dugóm, amin keresztül tudtam volna tolni a hosszúra vágott ereket. Bőven egy fél élet után derül ki számomra, hogy van ilyen...

(#10033) bambano válasza 4Grider (#10032) üzenetére


bambano
titán

a gyengék elbuknak! Chuck Norris minden dugón át tudja tolni a kábelt...

:) :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10034) MaCS_70 válasza 4Grider (#10032) üzenetére


MaCS_70
félisten

Basszus, van ilyen???

Én ugyan csak hobbista vagyok sokszor hobbiszerszámokkal, de az ezres nagyságrend azért összejött az évtizedek alatt -- de olyan dugóval még én sem találkoztam, aminek ne zárt hüvelyben végződne a csatornája.

Viszont sokszor kívántam már ilyet sűrű káromkodások közepette... :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10035) MasterMark válasza MaCS_70 (#10034) üzenetére


MasterMark
titán

Ilyen. Nem lehet vele elrontani, ha rossz hosszúságra vágná valaki a szálakat előre, vagy nem tolja be tövig.

szerk.: Minden képet amit találok rosszul van bekötve, de ez ne zavarjon meg senkit. :DDD

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#10036) korcsi válasza 4Grider (#10032) üzenetére


korcsi
veterán

xintylink EZ rj45

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#10037) MaCS_70 válasza MasterMark (#10035) üzenetére


MaCS_70
félisten

Bámulatos, hogy mire nem képes az emberi elme!

Köszönöm!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10038) májkimiki válasza bambano (#10031) üzenetére


májkimiki
őstag

Olyan aljzataim vannak, amelyeknek a homlok vége nyitott. Bármilyen hosszan kitudom belőle tolni az érvégeket. Látom szemmel, ha nem jó a szin sorrend és kihúzom, javítom.
Hagyományos esetben, krimpelsz, kábelteszter, levág, újra próbál, amíg jól nem illeszkednek a szinek.
YT.on láttam ilyen fogót. Vennék, ha találnék. Néha kell szerelnem, de akkor rohadtul kikezdi az ujjaimat az erek rendezése és elhibázom többször a sorrendet.

(#10039) MasterMark válasza májkimiki (#10038) üzenetére


MasterMark
titán

Izé, nem random szokás beledugni a simába se. Sőt mivel átlátszó ezért mindig látod krimpelés előtt, hogy jó-e a sorrend.

Switch Tax

(#10040) májkimiki válasza korcsi (#10036) üzenetére


májkimiki
őstag

Ott a pont, erre gondoltam.

(#10041) májkimiki válasza MasterMark (#10039) üzenetére


májkimiki
őstag

5-ből 3-at elszúrok, hiába egyengetem. Néha kell szerelnem, de inkább áldozok rá. Mert nagyon kényelmes.

(#10042) MasterMark válasza májkimiki (#10041) üzenetére


MasterMark
titán

Ez nem az eszközök hiábja. :)

Beledugod, megnézed jó-e, végig ér-e, és csak utána krimpeled rá. Ha nem jó, akkor ugyanúgy kihúzod és átrakod jó sorrendbe.

De tény, hogy ezzel könnyebb lehet, bár nem láttam ilyet még élőben.

Switch Tax

(#10043) májkimiki válasza MasterMark (#10042) üzenetére


májkimiki
őstag

Van Amazonon is.
[link]

(#10044) Tamy válasza MasterMark (#10035) üzenetére


Tamy
senior tag

"Minden képet amit találok rosszul van bekötve, de ez ne zavarjon meg senkit. :DDD"

Olyan nincs, ami el is igazítja helyettem a megfelelő sorrendben? :)) :))

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#10045) snorbi82 válasza Tamy (#10044) üzenetére


snorbi82
senior tag

Uhh nekem volt, hogy kellett volna egy olyan gép, amit csak oda teszek és megcsinálja. :D
3 napig nem csináltam mást, csak krimpeltem. Este nem éreztem a kezem. Utána meg rack szekrény... A végén az volt a jó, hogy csak 4-nél krimpeltem el. A főnököm mindig mondta, hogy mit sírunk ez könnyű meló. Mikor a 2.at csinálta, jöttek a kérdések: hogy bírod ezt csinálni egész nap... :D
Szóval én is azt mondom, hogy nem kell ilyen kilógós, de ki mit szeret. :)

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#10046) M@no válasza MasterMark (#10035) üzenetére


M@no
tag

Nem tudom már hány éve krimpelgetek, de eddig én se találkoztam ilyen csatival. :D

(#10047) #26944512


#26944512
törölt tag

Sziasztok!
Valószínűleg rossz topicba írok, de tanácsot szeretnék kérni valakitől aki jártas egy bizonyos témában (weboldalak, anonimitás). Privátban írnám meg. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#10048) MasterMark válasza #26944512 (#10047) üzenetére


MasterMark
titán

Ez mindegyik témában rosssz, és nem fogsz tudni teljesen anonim lenni a neten...

Switch Tax

(#10049) #26944512 válasza MasterMark (#10048) üzenetére


#26944512
törölt tag

Köszönöm, TOR-al sem?

[ Szerkesztve ]

(#10050) MasterMark válasza #26944512 (#10049) üzenetére


MasterMark
titán

Nem, mert ha te vagy az egyetlen aki TOR-t használ, akkor az ugyanolyan feltünő.

Switch Tax

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.