Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 15:53:24

LOGOUT.hu

Haladó szintű hálózati témák topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Sas madár válasza Sopi (#1800) üzenetére


Sas madár
őstag

Sajna ezen túl vagyok,sőt még a regeditben is megkerestem 1 helyen és átírtam de még ez a DNS számítógépnév mindig nem változott meg.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1802) Sopi válasza Sas madár (#1801) üzenetére


Sopi
senior tag

Indítsd el a Parancssort ([Win]+R -> cmd -> OK)
Írd be, hogy ipconfig /all.
Másold be azt, amit kiír a "Windows IP konfiguráció" részhez.
Mi a célod a név megváltoztatásával? Az, hogy a router DHCP osztásánál láthatóvá váljon, hogy melyik gépről van szó?
Üdv: Sopi

(#1803) Sas madár válasza Sopi (#1802) üzenetére


Sas madár
őstag

Pici gép pici butított XP vel van futtatva és céges ruteren is használom,viszont a bejelentkező nevet nem tudom változtatni és warezes névvel jelentkezik be.
Próbálom amit írtál..

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1804) Sas madár válasza Sopi (#1802) üzenetére


Sas madár
őstag

Közben találtam még a neten más javaslatot és a regeditben még egy eldugott helyet és talán megoldódott a név gondom.
Köszi a segítséget.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1805) Sopi válasza Sas madár (#1804) üzenetére


Sopi
senior tag

Szia!
Ha lett megoldása a történetnek, kérlek írd meg / linkeld be, hogy mi is okosodjunk belőle :).
Üdv: Sopi

(#1806) Sas madár válasza Sopi (#1805) üzenetére


Sas madár
őstag

Itt bújt el a huncut.
HKEY_LOCAL_MACHINE ->SYSTEM ->ConrolSet001->Services->Tcpip->Parameters
itt a Hostname ! módosítani.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1807) Sas madár válasza Sopi (#1805) üzenetére


Sas madár
őstag

Közben beesett egy új kérdés.

Virtuális gép van egymás mellet azonos gépen.
Mindkettő elindítássakkor csatlakozik a netre.
Viszont csak az egyik jelenik meg a ruterben rendesen névvel mac címmel.
A másik titokban marad...mi lehet a beállításokban a különbség?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1808) Sas madár válasza Sas madár (#1807) üzenetére


Sas madár
őstag

Valós a kérdés tényleg nem jövök rá mit állítottam be máshogyan rajtuk. :B

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1809) Atapi válasza Sas madár (#1807) üzenetére


Atapi
senior tag

milyen tartományból kap ip cimet az egyik illetve másik gép? nem az van, hogy az egyik gép bridge-elt, a másik natolt hálókártyára van állítva?

(#1810) Sas madár válasza Atapi (#1809) üzenetére


Sas madár
őstag

Ez nagyon jó,szinte semmit nem értettem belőle.

De feltételezem ez nem lehet ugyanis egyetlen, ua. a kártya van a gépben,mivel a két kérdezett bejelentkező virtuális gép ua. a fő rendszerről (XP)

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1811) Atapi válasza Sas madár (#1810) üzenetére


Atapi
senior tag

attol hogy egy hálókártyád van, azt használhatja több virtuális gép. ha a virtuális gép ugy van beállítva, hogy bridge-elt hálókártyája legyen, akkor közvetlenül emulálva van neki a fizikai hálókártya, közvetlenül kommunikál azzal a hálózattal, amire a host os kapcsolódik. ha natolt hálókártya van beállítva, akkor viszont más a helyzet, mert a virtuális szerver igy egy natolt hálózatot emulál neki, vagyis nem közvetlenül azzal a hálózattal fog kommunikálni a virtuális gép, amire a host os kapcsolodik. (vagyis utobbi esetben van még egy belső hálózatod a host os-en keresztül)
kicsit pongyolán fogalmaztam meg a mondókámat, nem tudom mennyire érthető igy. ha elárulod milyen virtualizáló szoftvert használsz, keresek neked doksit az adott rendszer hálózati beállításairól, amiben remélhetőleg bővebben le van írva ez az egész. de előtte megnézhetnéd, hogy az egyes gépek milyen tartományból kapnak ip-t, abból kiderülhetne, hogy erről van-e szó egyáltalán.

(#1812) Sas madár válasza Atapi (#1811) üzenetére


Sas madár
őstag

Virtual PC -t használok,és már kezdem kapisgálni .
Tehát lehet,hogy az egyik virtuálisom az alapgépen belüli külön hálózathoz csatlakozik azért nem látni a routerben külön gépként.

Megnézném ezt a tartományos dolgot is de hol keressem. :B
Még az ip kialakulása nem tiszta.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1813) Atapi válasza Sas madár (#1812) üzenetére


Atapi
senior tag

simán nézd meg a gépek ip cimét. ha abbol a tartományból van, amin a router csücsül, akkor bridge-elt a kártya (pl router 192.168.1.1, gép meg 192.168.1.x, ahol x=2..254), ha valami más a tartomány, akkor meg natolt.

itt van angolul egy cikk a virtual pc beállításáról, képekkel illusztrálva. ahogy nézem kicsit máshogy hivják náluk a dolgokat. ha jol érelem, akkor a "Shared Networking (NAT)" beállítás jelenti a natolt hálózatot, amikor nem közvetlenül a fizikai kártyát fogja használni a virtuális gép, ha valamelyik adaptert állítod be, akkor bridge-elve közvetlenül a külső hálózathoz fog hozzáférni.

(#1814) Sas madár válasza Atapi (#1813) üzenetére


Sas madár
őstag

Azért érdemes kérdezni mert tényleg ott van az angol oldalon amit írtál még végig kell böngésznem de arról van szó amit az elején is írtál NATolt a hálózat.

[ Szerkesztve ]

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1815) Sas madár válasza Atapi (#1813) üzenetére


Sas madár
őstag

Ugyanígy valós gépnél is működik ez?
Ott is be tudod így állítani a net kapcsolatodat NATra ?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1816) shev7 válasza Sas madár (#1815) üzenetére


shev7
veterán

Marmint arra gondolsz, hogyha lehetoseged lenne NAT-ra alliani a kapcsolatot, akkor a gep nem jelenne meg a router kliensei kozott? Ez nem igy mukodik. NAT-olasnal van egy eszkoz ami osszekapcsolja a ket halozatot. A kulso halozat szamara o egy kliens, a belso halozat szamara a gateway. Ez az eszkoz mindenkeppen megjelenik a kliensek kozott.

Virtualis gepnel a natolast a host gep csinalja. O az aki megjelenik klienskent a routerben.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1817) Sas madár válasza shev7 (#1816) üzenetére


Sas madár
őstag

Értem.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1818) Sas madár


Sas madár
őstag

ÚJ
Mi lehet a gond szerintetek?
Usb-s wifi telepítve és látja a hálózatot a routert elérem de valami miatt a megnyitott mozilla nem lel semmilyen keresésre,de nem írja,hogy kapcsolat nélküliben lenne.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1819) Magnat válasza Sas madár (#1818) üzenetére


Magnat
veterán

Nézd meg, h ip alapján bejön-e bármi. Ha igen, akkor dns probléma.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1820) adamcs88


adamcs88
csendes tag

Sziasztok!

Itthon digi internet van bekötve nekünk, és biztosan tudja mindenki, hogy milyen módszerekkel szokták a kábeleket bevinni a lakásba.. Nálunk az a helyzet, h az ajtón fúrtak egy lyukat és ott húzták be az utp kábelt.

Mivel ajtót cseréltünk, így le kellett vágni a kábel végét és kihúzni, majd a falon fúrtunk az új ajtó mellett lyukat és dugtuk át.

Mivel utp kábelt már csináltam többször is így azt megoldom, csak az a kérdésem lenne, h úgy rá lehet-e tenni az rj-45-ös csatlakozót, hogy a másik vége be van dugva? Ahhoz sajnos nem férünk hozzá, meg nem is tudjuk hol van a rack szekrény, gondolom le is van zárva így nem sok esélyünk lenne kihúzni..

Tehát a kérdés akkor mégegyszer az, h meg lehet-e csinálni a kábelt úgy (rá lehet-e tenni a csatlakozót), h az egyik vége be van dugva?

Előre is köszi!

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#1821) FishAir


FishAir
senior tag

Beírom ide is, mert a win 7-es topic lehet nem a legjobb hely neki:

Igen meghajtó betűjelet adok és mindig csatlakozzon bepipálva, a különböző hitelesítési adatok nincsennek bepipálva.

Induláskor mindig kiírja, hogy nem tudta csatlakoztatni a meghajtókat és piros x-el vannak a meghajtók az intézőben vagy total commanderben. Ha rájuk kattintok egyből megnyitja őket nem kér semmi felhasználó nevet semmit, mert a hitelesítő adatok kezelőbe be van állítva a NAS. Ha csinálok egy batch filet net use parancsokkal és berakom a startupba, akkor megy. Utólag kiderült, hogy a net use kér felhasználónevet és jelszót. Csak akkor azt nem értem minek van az a hitelesítő kezelő vagymi. :F

Na most van egy másik gép, annál nincs hálózati meghajtó csatlakoztatva. A hitelesítő kezelőbe ugyanúgy be van állítva minden, de ha belépek a hálózatokba és ott a NAS-t el akarom érni, akkor mégis kér jelszót. :F

iDontcare

(#1822) club1 válasza adamcs88 (#1820) üzenetére


club1
veterán

Elméletileg sem levágni, sem feltenni nem lehet az RJ45-ös dugót akkor, amikor a patch kábel másik fele fel van dugva az aktív hálózati elemre. Mivel mind levágáskor, mind patchelésnél (utóbbinál különösen!) rövidre zárod az összes eret. Gyakorlatilag pedig ezt mi lustaságból többször is megtettük, és még egy switch portunk sem szállt el tőle.

(#1823) ghostie


ghostie
tag

Adatkorlátos mobilnethez keresek olyan egyszerű tűzfal programot amivel korlátozható, hogy csak bizonyos programokat engedjen ki a netre.
Pl. egyszerűen bekattintható, hogy az explorer, vagy a skype kommunikálhat kifelé és más programokat nem enged (így az automatikus frissítést és más programokat sem).
Jó lenne ha mindez freeware lenne.
Tudnátok valami ajánlani?
Köszi.

(#1824) x123456 válasza ghostie (#1823) üzenetére


x123456
aktív tag

Az általam ismert legegyszerűbben kezelhető darab a ZoneAlarm free változata, de régebben okozott meglepetéseket (pl. volt olyan, hogy nem lehetett leállítani miatta a gépet)

(#1825) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok. Szeretném a segítségeteket kérni egy probléma megoldására. Adott egy intézmény ahol vannak mellékek, és adott egy Canon MF8100 típusú "mindenegybe" gép. :) A bejövő vonalat bedugtam a fax-ba és external-t meg a telóba, így a teló a faxon keresztül kommunikál. Kifelé tudok intézni hívásokat, de melléken nem elérhető. Milyen beállítást kéne alkalmaznom? Használati utasítás nem elérhető a neten :S

Köszönöm előre is.

(#1826) TR3 válasza KaiotEch (#1825) üzenetére


TR3
tag

MF8180-assal találkoztam eddig, azon át kelett állítani a receive mode-ot Fax/Tel-re, mert alapból FaxOnly-n van (menu -> fax settings -> receive mode).

(#1827) miklos4567


miklos4567
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos nem vagyok otthon ezekben a dolgokban ezért kérem a segítségeteket.
Szeretnék regisztrálni egy .com kiterjesztésű domain-t, de a honlap szervere Magyarországon lenne. A domaint is egy külföldi cégnél regisztrálnám.
Jelent ez esetleg problémát? Ingyenes DNS szolgáltatást nyújt a regisztrátor cég, de nem igazán tudom, hogy ez hogy működik. Tudnátok segíteni ebben?

(#1828) shev7 válasza miklos4567 (#1827) üzenetére


shev7
veterán

az hogy mi a domain, meg hogy hol van a szerver annak semmi koz nincs egymashoz. Remelem ez volt a kerdes :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1829) club1 válasza miklos4567 (#1827) üzenetére


club1
veterán

Nem jelent problémát, ha a DNS rekordot te tudod szerkeszteni (és ált. így van). Ilyenkor a DNS rekordban beállítod, hogy a www.sajatdomained.com milyen fix ip című webszerverre mutasson, és oda fog mutatni...

(#1830) miklos4567 válasza club1 (#1829) üzenetére


miklos4567
csendes tag

Köszönöm!

Ez az amit nem értettem, hogy honnan fogja tudni, hogy pontosan hol helyezkednek el az oldal összetevői.

(#1831) OddMan


OddMan
őstag

Akadt egy kis gondom és eddig nem sok mindent találtam google-ben.
A 802.3ad gyakorlati megvalósításáról szeretnék kérdezni.
Kaptunk egy QNAP NAS szervert ami ismeri a 802.3ad szabványt. A switch amire a NAS- van patch-elve 2 db Cat6 ftp kábellel szintén ismeri a 802.3ad szabványt.
A gondom az, hogy amikor a NAS-t és a switch-et összekötöm, akkor szerintem szórási vihar alakul ki és lehal az egész hálózat. Jelenleg a QNAP NAS csak Failover módban működik.
Nem tudom mennyire számít, de a NAS-on és az adott switch-en kívül a többi eszköz nem támogatja a 802.3ad szabványt.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#1832) TR3 válasza OddMan (#1831) üzenetére


TR3
tag

Lehet hülye kérdés, de is be konfiguráltátok a switchet, hogy működjön rajta a linkösszefogás, vagy csak összedugtátok és kész? Csak mert az általam ismert switchek nemigen szokták bekapcsolni maguktól, attól, hogy támogatják.
Annak hogy a többi eszköz nem ismeri a 802.3ad-t nincs jelentősége.

(#1833) OddMan válasza TR3 (#1832) üzenetére


OddMan
őstag

A switch-en csak annyit állítottam, hogy azt a 2 port-ot amire a NAS csatlakozik össze trunk-öltem. :B
A switch típusa: TP-LINK TL-SG2224WEB 2.0 Software Version: 1.3.6 Build 20080409

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#1834) TR3 válasza OddMan (#1833) üzenetére


TR3
tag

Azon a switchen mást nem is igen tudsz állítani, úgyhogy akár működhetne is. Qnap nas-t még nem láttam közelről, így nem tudom megmondani, hogy azzal mi baj lehet.

(#1835) nagypasztor


nagypasztor
tag

Üdv! Segítséget szeretnék kérni abban, hogy hogyan tudok távoli asztali kapcsolatot létrehozni a windows xp-n, az interneten keresztül, mert segítséget szeretnék nyújtani, de valahogy nem akar létrejönni a kapcsolat. A tűzfal beállításait ellenőriztem és engedélyeztem, a sajátgépben a dolgokat bekattintottam, de valami még hiányzik, mert azt írja ki a kapcsolódáskor, hogy "nem léphet be a fiók korlátozásai miatt"...
Mindkét gépben megcsináltam a beállításokat.
Valakinek ötlete? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1836) Atapi válasza nagypasztor (#1835) üzenetére


Atapi
senior tag

probáld ki a teamviewer-t, van portable verziója, amit telepiteni sem kell csak futtatni, és kb minden beállítgatás nélkül megy. gyorsabb megoldás, mint végigsz**ni, hogy hol van most a gubanc.

(#1837) Evilangel válasza nagypasztor (#1835) üzenetére


Evilangel
tag

Az nem lehet, hogy a másik gépen nincs jelszó beállítva? (de a teamviewer tényleg jó)

[ Szerkesztve ]

(#1838) nagypasztor válasza Evilangel (#1837) üzenetére


nagypasztor
tag

Igazad van! Sikerült úgy elindítani, hogy jelszót adtam meg a másik gépen, mert nem volt beállítva! Köszönöm mindkettőtöknek!

(#1839) Boca válasza nagypasztor (#1835) üzenetére


Boca
csendes tag

A kérdés kicsit bonyolult, és sokrétű.
Néhány fontos szempont:

Interneten keresztül nem igazán ezt részesíteném előnyben, de ha akarod akkor:

http://support.microsoft.com/kb/925876/hu

itt részletesen taglalja a beállítási lehetőségeket.

A gondok:

Tűzfal beállítások, router mögött lévő gépek natolása, adott gép házirendje, jogosultsági szintek stb...

Egyszerű megoldások:

Ha a segítséget kérőnek van jogosultsága távoli segítség kérésre, akkor ez egyszerűen kivitelezhető az xp beépített lehetőségével

Az előttem szólók írták a teamviewer-t | talán ez a legegyszerűbb megoldás

http://www.teamviewer.com/download/TeamViewer_Setup.exe

A run lehetőséget választva mindkét gépen megúszod a telepítést (ha többször előfordul a segítség igény akkor érdemesebb telepíteni)

Használata pofonegyszerű, ha kell segítség a http://teamviewer.com oldalon megtalálod

[ Szerkesztve ]

(#1840) nagypasztor válasza Boca (#1839) üzenetére


nagypasztor
tag

Azt modtad, hogy neten keresztül nem ezt választanád. Van valami jobb megoldásod, mert én csak ezt ismertem? Szívesen veszem, ha leírnád!

(#1841) joecontra


joecontra
addikt

Üdv!

Modem és hálózati kártya (PC) közé melyik kábel kell? UTP keresztkábel vagy UTP patch kábel?

J

(#1842) localhost válasza joecontra (#1841) üzenetére


localhost
Közösségépítő

patch

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1843) Atapi válasza joecontra (#1841) üzenetére


Atapi
senior tag

az attól függ milyen modem. régi adsl modemek között voltak kereszt kábellel működők is...

(#1844) adyh


adyh
tag

Sziasztok!
Olvasgattam a topicot de nem találtam ERRE pontos választ.
Biztos vagyok benne hogy tudtok segíteni mert ezt a részét ahogy olvastam mindenki alapvetőnek tartja :)
De nekem egyenlőre még nem világos :)

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#1845) joecontra válasza localhost (#1842) üzenetére


joecontra
addikt

Köszönöm!

Atapi
D-Link DSL 360R

Üdv,
J

(#1846) bisztriz2


bisztriz2
csendes tag

Sziasztok

XP sp3 frissítése után újraindítok,majd utána a hálózati cím lekérésénel megáll a tudomány.Előtte semmi baj nem volt.Mit tegyek?

SEGÍTSÉG!!!

(#1847) MasterDeeJay

Hali Mindenkinek!

Arra keresem a megoldást hogy hogyan találhatok meg hibát egy viszonylag nagy hálózatban (kb 200 gép és rengeteg switch). A hibák leginkább fizikai kábelhibák (agyontaposott kábel záraltos vagy szakadt) és pl hurokba kötés (upt kábel visszakötik véletlen a dupla fali aljzatba). Ezek a hibák igen gyakran okozzák azt hogy használhatatlan lesz az egész hálózat, gyakorlatilag csomagvesztés minden fele vagy rosszabb esetben semmi nem működik. Ilyenkor egyenként kell a fő swichekről lehúzkodni mindenkit mire meglesz melyik részleg okozza a hibát, de ez időigényes és ilyenkor is csak szűkíteni tudom a hiba helyét mire eljutok addig a pontig amelyik irodából indult az egész hibajelenség. (rosszabb esetben ez egy órát is igénybe vesz)

Tehát szoftveres vagy hardveres lehetőséget keresek ezeknek a hibáknak a felderítésére.
A fő swichek-en csak csomagvesztés jelenik meg hibakor de minden fele, a kisebbeknek meg nincs se felületük se ip címük.
Egyáltalán milyen módon lehet olyan hálózatot létrehozni ami képes egy ilyen hibát teljesen problémamentesen lekezelni (vagy legalább a rossz részeket letiltani). Jelenleg egyetlen kábel hibája miatt lehal 200 gép.

Válaszokat előre is Köszönöm!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1848) kraftxld válasza MasterDeeJay (#1847) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Első körben a switch-ek értelmesre való lecserélésével kell kezdeni (Linksys-től fölfele, lehetőleg mind azonos gyártótól, és manage-olhatóak), aztán lehet elkezdeni érdemben okoskodni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1849) MasterDeeJay válasza kraftxld (#1848) üzenetére

Sajnos a legnagyobb baj az hogy abból kell gazdálkodnom ami van, azaz 10+ éves többször javítottakkal aminek a felületük egy vicc. (nemrég sikerült a hubokat lecserélni, de még így is van pár darab 10mbit-es őskövület) Párat lehet hogy ki lehetne cseréltetni, de az összeset kizárt.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1850) kraftxld válasza MasterDeeJay (#1849) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor sajna IJ kártya.
Pedig 24 portos régi 10/100-as high end cisco-kat és hp procurve-okat bagóért szoktak osztogatni.
Az meg egyébként már rég rossz, hogy ha a cégnél van lóvé 200+ gépre, de normális switch-re nincs. Szét kell rugni a hálót, majd mondani, hogy összehalt teljesen, venni kell rendes cuccot, nem toldozni. Hosszútávon mindenki jobban jár.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.