Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 15:53:24

LOGOUT.hu

Haladó szintű hálózati témák topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) siriq


siriq
őstag

Kineztem magamnak a cisco 2691 router, sajna 3 FA portja lehet max. Valaki tudna ajanlani hasonlo routert amit legalabb 4 FA(routed) portal lehet boviteni es nem horribilis(ebay-en vennem meg)?

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#1252) bambano válasza siriq (#1251) üzenetére


bambano
titán

A 2691-et szerintem bármelyik pc leveri a porba routerként, de ha nem tetszik, sok féle mikrotiket is lehet venni (pl. itt), ami jó routernek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1253) siriq válasza bambano (#1252) üzenetére


siriq
őstag

Amire nekem kell pl. cisco acs, zone based firewall(cisco) stb. Ehez neznek valamit. Ha van 3 FA portja a 2691-nek az jo egy darabig de mivel van par cisco switch is a hazban mar keves lesz a bovithetosege miatt. Esetleg 3000 szeriabol?

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#1254) bambano válasza siriq (#1253) üzenetére


bambano
titán

ha van cisco switch a közelben, akkor trunkolni meg vlanozni kell és akkor elég a 3 interfész.
3000-es szériát nem ismerem, nekem 7201 volt a kezemben legutoljára...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1255) siriq válasza bambano (#1254) üzenetére


siriq
őstag

Koszi. utanna olvastam es tobb helyen emlitik mint lehetseges megoldast. Meg kiderul. Mindig van valami problema hogy nem unatkozzon az ember es ne haladjon ugy ahogy kell. Lehet ez is hatterbe szorul most sajna.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#1256) sti10p


sti10p
senior tag

Sziasztok!
Beírom ide is, mert itt sok szaki van látom, légyszi ha tudtok válaszoljatok: [link]

XY

(#1257) punk17


punk17
aktív tag

Sziasztok!
Egy hatalmas problémába ütköztem. Adott 3 gép. Az első közvetlenül kapja a netet és ez osztja tovább a másik két gépre. A gép feladata net,fájl és nyomtató megosztás de letöltő gépként is üzemel. Ebben egy Intel D945GCLF alaplap dolgozik + egy 10/100 Realtek hálókártya. Az integrált hálókártyával lenne egy nagy probléma. Akármit csinálok nem hajlandó 400kb/s fölé vinni a másolási sebességét. Biztos hogy ezzel a kártyával lesz a baj mivel ha megcserélem a kábeleket a másik gépre egyből 8-10MB/s kezd másolni és tartja is stabilan. Próbáltam már drivert frissíteni, újrahúzni a windwost de semmi nem segít. Ha elkezdek egy fájlt másolni akkor elindul a másolás 12MB és szépen leesik 3-400kBra. A windowst úgy húztam újra hogy a másik hálókártya nem volt bent, de így is ugyan olyan maradt. Csináltam már bios resetet de semmi hatása. Ami viszont érdekes hogy mikor másolok a gép az integrált lanon keresztül akkor nincs a sebeséggel gond stabilan megy 8-10MB/s-t. Hiába állítottam 100Mb Full Duplexre mind2 helyen, nem segített. Esetleg megadta volna magát a lap? Kérlek segítsetek mert már nem tudok mit kitalálni. A gépen Windows XP Prof. SP3 van.

Előre is köszönöm :R .

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#1258) joe2005 válasza punk17 (#1257) üzenetére


joe2005
senior tag

Semmi gond, ha van még pci helyed, bedobsz valami használt 100-500 Ft-os 3com-ot és elfelejtheted az integráltat. Biztos valami realtek csoda van integrálva.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#1259) punk17 válasza joe2005 (#1258) üzenetére


punk17
aktív tag

Igen realtekes az integrált, de sajna csak 1 pci slot van rajta, abban van egy hálókártya és nekem 2 hálókártyára van szükségem.

[ Szerkesztve ]

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#1260) Soja


Soja
aktív tag

Adott 2 gép. A 2 gép routerrel összekötve, és az osztja a netet. Így sajnos a másolás 100Mb-en történik. Mind a 2-ben van gigabites lan kártya (is). Megoldható-e, hogy a 2 gépet még gigabites lanon is összekötöm közvetlenül (nyilván crosslink), és a másolás azon történjen? (sajnos gigabites router anyagilag nem jó megoldás). Illetve honnan fogják tudni a gépek, hogy melyik vonalon menjen a másolás? Ezt lehet konfigurálni, vagy akár a sávszélesség a két vonalon össze is adódhat?

Aki tud segíteni, annak előre is köszönöm.

(#1261) joe2005 válasza punk17 (#1259) üzenetére


joe2005
senior tag

USB LAN adpterrel nem lehet megoldani?

"Have you tried turning it off and on again?"

(#1262) punk17 válasza joe2005 (#1261) üzenetére


punk17
aktív tag

Hát lehet, hogy meglehetne de se pénzem, se kedvem erre költeni mivel router helyet vettem és ahogy látom 3-4k egy olyan adapter amit kicsit kipótolva kijönne egy router. A lap garis szóval ezért nem fogok rákölteni inkább vissza viszem és megnézetem ott. De remélem csak szoftveres probléma, bár nekem nagyon úgy néz ki hogy hardveres lesz.

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#1263) joe2005 válasza punk17 (#1262) üzenetére


joe2005
senior tag

Sajnálom jó kis lapnak tűnik, én is gondolkodtam korábban hasonlóban. De routernek elég lenne egy régi sok pci-s p2 vagy p3-as is.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#1264) bambano válasza punk17 (#1257) üzenetére


bambano
titán

Miért nem kötöd a külső net felé a rosszabb hálókártyát?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1265) punk17 válasza bambano (#1264) üzenetére


punk17
aktív tag

A net USB-n keresztül megy be a gépbe, és ez után osztja meg a netet a másik két gép között.

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#1266) TR3 válasza siriq (#1255) üzenetére


TR3
tag

Persze ha vlan trunk-öket csinálsz, akkor számítanod kell a arra, hogy kisebb lesz a sávszélességed, mintha külön fizikai interfészeket használnál.
Ami a 3600-asokat illeti, itt is attól függ az FE portok száma, hogy milyen network module-okat pakolsz bele (ezekbe csak 1 FE portos modulokat lehet tenni). 3640 - max 4NM, 3660 - max 6 NM + 2 FE port, ha 3660-MB-2FE alaplap van benne.

bambano: "A 2691-et szerintem bármelyik pc leveri a porba routerként"

Na ne már...

(#1267) bambano válasza TR3 (#1266) üzenetére


bambano
titán

Eddig az általam kezelt cisco eszközök közül csak a 7206vxr-rel, a 7201-gyel, meg a nagyobb switchekkel volt jó tapasztalatom. A wifi ap-jaikkal, a pix/asa sorozattal, a pppoe koncentrátoraikkal csak bajom volt. Akárhányszor kihajítottam egy ilyet, mindig javult a rendelkezésre állás.

De ok, legyen igazad, pontosítok: bármely pc, amelyiket én hajlandó lennék odatenni:)

Egyébként csináltam méréseket:
- egy 500MHz-es amd geode alapú zsebgép nekem elroutolt 100Mbit/sec forgalmat.
- egy p3-as dzsunka pc simán kisámfáz szerverként egy 100 megás ethernetet, de lehet, hogy még nagyobbat is, nem volt lehetőségem megmérni
- egy mostani rendes pc (és itt a rendesen van a hangsúly, nem filléres made in dzsunka) simán kitol magából 2.5Gbit/sec forgalmat
- egy mostani rendes pc 20% körüli prociterhelésen nekem elviszi azt a forgalmat, amitől egy 5500-as asa (ha jól emlékszem a nevére), meg még egy pppoe router összerogyott.

Nem beszéltünk még arról, hogy a ciscoval azt tudsz megcsinálni, amit az ios enged, a pc-vel meg bármit. És a pc sokkal olcsóbb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1268) TR3 válasza bambano (#1267) üzenetére


TR3
tag

A routekre vonatkozott a megjegyzés, azok közül is a 2691-re. Nem mondtam semmit a pix/asa-ról, vagy a wifi-ről. Másrészt mivel a 2691 egy elég régen kifutott darab, így szerencsés esetben akár olcsóbban is hozzájuthatsz, mint egy dzsunka pc-hez.
Egyébként mindössze arra céloztam, hogy mivel a 2691-ben már van CEF, így ha egyszer megtanult egy útvonalat, onnantól kezdve amíg a topológia nem változik, nem routol, hanem packet switching van, amit egy ASIC végez, mint a switchekben, nem pedig a router processzora dolgozza fel a csomagokat szoftveresen. Nem vagyok biztos benne, hogy ez lassabb megoldás, mint az általad említett bármilyen pc.
Ami a prociterhelést illeti, van egy 2821-esünk, 2 lan van rákötve gigabiten (egyenként kb. 100 géppel), + internet, 2db E1 + 2db 256k bérelt vonal vpn-nel, qos-sel, acl-ekkel, 2 routing protokollal, 2 és 5% körül mozog.
Nem tudom mi az a bármi amit az ios nem enged, de pc-vel megtudnám csinálni, és routing szempontból különösebben érdekes lehet, de lehet szegényes a fantáziám.

[ Szerkesztve ]

(#1269) bambano válasza TR3 (#1268) üzenetére


bambano
titán

Ha elég hosszú az acl-ed, attól fejreállhat a router...
A cef addig jó, amíg rájössz, hogy annyira teljesen mindegy, hogy 80% vagy 95% szabad prociidőd van...
A cisco radius kliensével nekem voltak gondjaim, érdekes dolgokat csinált backup radius esetén... A cisco ospf implementációja nem teljesen kerek...
A router redundancia protokollt levédetni disznóság volt.
Közel sem lehet olyan jól scriptelni egy routert mint egy linuxot.
dhcp, tftp szervert sokkal egyszerűbb adminisztrálni, ha linuxos.
Az autonegotiation elég gyakran nem működik megfelelően.
pc alkatrész azért szokott kéznél lenni, cisco elég ritkán.

Abban igazad van, hogy én innen nem fogom tudni megmondani, hogy te mit tudsz vagy nem tudsz ciscoval meg pc-vel:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1270) DBob válasza bambano (#1267) üzenetére


DBob
őstag

Egy ilyen pcengines lap (mert feltételezem arról beszéltél) milyen körülmények közt vitte neked a 100mbitet?
Nekem m0n0wall van fennt egyiken, másikon winxp. A m0n0wallal rendelkező gép épp nincs üzemben, de várja hogy jöjjön a digi (ami már ki van építve de hűség miatt nem akarunk belelépni még) vagy az optinet. A megszakítás alapú buffer űrítést használod vagy a pollingot?
A másik amin xp van torrentkliensként funkcionál most. Sajnos csak 6.5mb/s amit ki tudok belőle venni maximumként. Persze nehéz megállapítani hogy mert usb-s hddről nem tud gyorsabban másolni (usb azért jól terheli a gépeket, nem beszélve arról hogy ez csak egy "turbo 486"os.), vagy utorrent mellett kifullad.

(#1271) bambano válasza DBob (#1270) üzenetére


bambano
titán

Igen, alix alaplap. Feldugtam az egyik kártyáját az otthoni pc-mre, a másikat egy másik gépre, beállítottam routingot és töltöttem http-vel.
Alap mezei debian, ahogy a telepítő megadta, nem kavartam én azzal semmit. Kizártnak tartom, hogy a linux pollozzon bármit is, ami megszakításosan is üzemelhet, de ezt nem néztem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1272) DBob válasza bambano (#1271) üzenetére


DBob
őstag

A polling elvileg kevésbé terheli a cput, cserébe valamelyest növeli a pinget...én mondjuk ezt nem tapasztaltam.
Mostanság egy neoware eon 3000-ret raktam be routernek szintén m0n0wall-al. Épp megüti a gép a minimális követelményeket. Egy 300mhz-s geode gx1 van benne, mellette két realtek 8139. Nem épp jó kombó, de az egyik integrált, pci slotban pedig csak ezt ette meg. Pollingot használva 1.8 mb/s volt a max sebesség, de instabil lett eléggé. Viszont a cpu szinte terheletlen maradt. Hagyományos megszakításos módszert alkalmazva ugyebár max terhelés, és max 1.4 mb/s sebesség. Meg nem túl stabil így se. Nem jöttem rá miért van az hogy egyszer csak megáll, és elérhetetlen egy kis ideig lanról. Mikor rendbe jön a kapcsolat, utána logból semmit nem látok. Ettől függetlenül egy adsl-re tökéletes cucc ez is ;)

(#1273) TR3 válasza bambano (#1269) üzenetére


TR3
tag

Ha elég hosszú az acl-ed, attól fejreállhat a router...
Nem tudom, még nem sikerült olyan hosszú acl-t írnom.

A cef addig jó, amíg rájössz, hogy annyira teljesen mindegy, hogy 80% vagy 95% szabad prociidőd van...
Aha, ha te mondod, akkor én is elhiszem...

A cisco radius kliensével nekem voltak gondjaim, érdekes dolgokat csinált backup radius esetén...
Sajnálom, hogy nekem nem, bár régen használtam radiust, mivel a mostani munkahelyemen tacacs van.

A cisco ospf implementációja nem teljesen kerek...
Konkrétan? Bár nekem nem hiányzik, azon kívül, hogy nyílt szabvány nem sok pozitívumot tudok mondani róla.

A router redundancia protokollt levédetni disznóság volt.
Azt hittem egy routerről beszélünk, nem a ciscot fikázzuk...

Közel sem lehet olyan jól scriptelni egy routert mint egy linuxot.
...vagy a linuxot dícsérjük. De egyébként milyen hasznos scripteket írnál egy routerre?

dhcp, tftp szervert sokkal egyszerűbb adminisztrálni, ha linuxos.
Routeren dhcp-t legfeljebb soho környezetben, vagy ideiglenes megoldásként futtatunk, aki nem az magára vessen. De egyébként sem az a nagyon bonyolult dolog.
Milyen tftp szerver???

Az autonegotiation elég gyakran nem működik megfelelően.
Nekem kb ugyanannyi autonegotiation problémám volt hp-vel, vagy d-linkkel, mint ciscoval.

(#1274) bambano válasza DBob (#1272) üzenetére


bambano
titán

"A polling elvileg kevésbé terheli a cput,": ez a mondás, figyelembe véve, hogy az interruptos megoldással van egy szövegkörnyezetben, szakmailag nem állja meg a helyét.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1275) DBob válasza bambano (#1274) üzenetére


DBob
őstag

És a "miértet" is kifejted?

(#1276) Szandi19


Szandi19
csendes tag

Helló!

A pocket lost (nem igazán tudom mi az), az már a saját gépemnél "elkezdődhet"?
Belejátszat a router is?
Egy külön hálókártya jobb lehet mint egy integrált?

(#1277) TR3 válasza Szandi19 (#1276) üzenetére


TR3
tag

Ha packet lossra gondolsz, annak kb kismillió oka lehet. Pl. okozhatja hibás hálókártya, hálókártya driver, hálókábel, router, modem, rossz minőségű adsl kapcsolat, stb.
Nincs igazán érezhető különbség a legtöbb integrált és külön hálókártya között.

(#1278) bambano válasza Szandi19 (#1276) üzenetére


bambano
titán

A mostani alaplapok között nem ritka, hogy az integrált hálókártya külön pci buszon van, ami előnyös lehet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1279) siriq


siriq
őstag

Azert nem kell haborunkak kirobbania. Igaz, most hirtelen sok infot kap az ember ami hasznos. Az en meglatasom hogy ha valaki cisco dolgokat tanul, akkor semmi ertelme mas dologba invesztalni a penzet. (amugy a Tigaznal is egy 28xx router megy, mint fo egyszseg, belso info). Ugy latom akkor 3xxx szeriara orientalodok. Lesz meg kerdesem csak most eleg sok minden kozbe jott es nem nagyon erek ra sajna megint.
Amugy nalam fontos az hogyha teljesen at allok, akkor lehetoleg max sebbeseggen oldjam meg a trafic flow-t . Eleg sok gep van a hazban(6-7 pc + wireless nyomtato). Mindekinek fontos hogy a megfelelo beallitasok mellett fusson. Lassan a szokasos 3 layers modon epitem fel a dolgot vegen. Most egyelore marad a core es distirbution egyben(azert annyi zsem nincs, hogy hazilag megoldam, meg ugy sem, hogy a lakotarsam voip cuccokat akar berakni. Rendes tole hogy vesz par teljesen ugy dolgot)

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#1280) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Mai nap súlyos problémába botlottam aminek megvolt az előzménye.

Szóval vihar volt nemrég áramszünetekkel együtt. Ez betett a modemnek és a routernek. (Legalábbis azt hittem hogy csak ezeknek. A modemet usbről használom mert azzal még nem sikerült cseszni semmit. Viszont routert cserélték. Tegnap nagy boldogon bekötöm a routert mondom minden fasza lesz. Az is lett de még mennyire. A nagy gépbe az utp random módon működik. Ha bedugom akkor vagy elkezd világítani vagy nem. Ha működik is akkor is csak korlátozott kapcsolatot jelez. A kis Optiplex G1 még ennyit se csinál. Villog csak folyamatosan egyenletesen. Aztán próbál csatlakozni és sikerült is neki. Elkedi azonosítani aztán minta bele se lenne dugva a kábel. Csináltam már velük mndent. Kaptak bios frissítést. Újraraktam a rendszereket. Driver frissítés. Jah igen. Miután beleraktam egy hálókártyát a gépbe gond nélkül ment.

Van valami megoldás? Vagy az alaplapi csatlakozókat elfelejthetem?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1281) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
LEnne egy érdekes kérdésem, lehet túl triviális, mert nem találtam róla infót.
Mi is az a cat6 kábel a cat5-höz képest?? Azt nem értem, h a cat5 miért nem alkalmas hivatalosan a gigabitre. Tudtommal sima rézből van a vezeték, namármost ez, mint vezető miért nem alkalmas a nagyobb sávszélességre? Mitől függ egy vezető sávszélessége?

És miből van a cat6, ha nem rézből? Vagy miben különbözik a kettő, mert ez nekem úgy fest, mintha csak marketing maszlag lenne.

A jeltovábbitás (nem értek hozzá, előre szólok) tudtommal úgy zajlik, h időegység alatt kiküldünk adott számú jelet, nem? Namost tudtommal ez függ az adóban lévő frekigenerátortól, h milyen sűrűn van jel a csatornán.
De hogyan tud bekorlátozni egy vezető? Mi a vezető sávszélessége?

mod: nem a vevőtől függ ez sokkal inkább? H képes-e fogadni a jeleket az adott frekvenciával.
Elvégre ha csökkentem a digitális jel hosszát (időben), akkor sűrűbben tudom küldeni a csatorna azonos terhelése mellett, nem? És a 100%-os terhelés sejtésem szerint az állandó feszültség - 5V talán. Vagyis az 1-es (kettes számrendszerben ugye). 0%-os terhelés meg a folyamatos 0.
De ennek sztem marhára nincs köze a vezetőhöz, csak a digitális jel hosszához.
Primitív példa: ha pölö a jeleket 2 másodpercenként küldtem eddit a csatornára, de megnövelem a frekvenciát kétszeresére, akkor 1 másodpercenként fogok jelet küldeni, vagyis kétszeresére nőtt a sávszélesség. :C

Ez így eléggé gagyi, de remélem érthető! :)

[ Szerkesztve ]

(#1282) TR3 válasza Teasüti (#1281) üzenetére


TR3
tag

"ha pölö a jeleket 2 másodpercenként küldtem eddit a csatornára, de megnövelem a frekvenciát kétszeresére, akkor 1 másodpercenként fogok jelet küldeni, vagyis kétszeresére nőtt a sávszélesség."

És akkor majd észreveszed, hogy a kábel egyik végén még értelmes jelek mentek be, a másikon meg egy értelmezhetetlen maszlag jött ki, mivel a való világban léteznek olyan dolgok is például mint csillapítás, áthallás és hasonló gonoszságok, amik a frekvencia növelésével csak rosszabbak lesznek. Ezek pedig elég konkrétan le vannak írva a Cat szabványokban, hogy milyen értékeknek kell megfelelni a kábelnek az adott minősítéshez. Ahhoz hogy ezt elérjék, pedig némi változtatást kellett eszközölni a cat5-höz képest, pl más a csavarások száma egy adott hosszon, más az egyes ereken lévő burkolat anyaga, meg ilyenek.

(#1283) Teasüti válasza TR3 (#1282) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Na, kezdem kapisgálni. Köszi a választ!

És ez a cat6 ez más anyagból van? Vmi kjó vezető?
Burkolat az miért számít? Van egyszer a vezető anyag, meg van az árnyékolás. A burkolat az csak mechanikai védelemként szolgál, nem?
Ha visszaemlékszek a fizika órákra, akkor nekem egy vezetőnél elsősorban az ellenállás jut eszembe, de ez azonos anyagnál lecsökkenthető a hengeres alakú vezető külső felületének növelésével (egyszerűség kedvéért az átmérő növelésével), mivel a töltés a vezető külső felületén utazik. (akinek ez újdonság, annak jó tudnia, h az elektromos vezetők lehetnének akár üregesek is :) - SZVSZ az OFC kábel parasztvakítás)
Szóval ha kisebb az ellenállás, akkor javulnak az általad említett paraméterek is, nem? Vagy rosszul gondolom?

Persze nem ez a profilom, szal javítsatok ki, ha tévedek!

(#1284) bambano válasza Teasüti (#1283) üzenetére


bambano
titán

A kábelnek több paramétere is van, amelyik függ a frekvenciától, tipikusan a csillapítása. Minél nagyobb a frekvencia, annál nagyobb a csillapítás. A kábelnek van valamennyi egyenáramú csillapítása, ez a legkevésbé bosszantó, van kapacitása és induktivitása is, e két utóbbi szeret rendesen beleköpködni az átviteli jellemzőkbe.

A cat6-ban a kábel fizikai kialakítása olyan, hogy nagyobb frekvencián is képes elegendően jó paramétereket hozni az átvitelhez.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1285) Atapi válasza Teasüti (#1283) üzenetére


Atapi
senior tag

az áram nem csak a vezető külső felületén folyik (pl egyenáram a teljes keresztmetszeten folyik), de az igaz, hogy a behatolási mélység függ a frekvenciától. másképpen fogalmazva: a frekvencia növekedésével az áramutak kiszorulnak a vezető belsejéből a külseje felé. ezt hivják szkin hatásnak.

(#1286) TR3 válasza Teasüti (#1283) üzenetére


TR3
tag

"SZVSZ az OFC kábel parasztvakítás"

Nem, nem az. Ha mondjuk egy jobbfajta erősítő és hangfal közé ofc-t raksz sima kábel helyett, akkor elég jól hallható kölönbség van a kettő között.

(#1287) mh197


mh197
senior tag

Sziasztok!

Remélem ez itt egy egyszerű kérdés lesz:

Van egy digikábel net előfizetésem (ritmo)
Kaptam egy modemet egy MAC címmel. Akapott modem szar, szakadozik random, digi nem hiszi el, nem cseréli.
Van egy másik modemem, ezt szeretném helyette használni, utorrent megy rendesen, de DNS-t nem talál. Az új modemet a digi nem regisztrálja be, mert mert.. :W
Mit lehet tenni? Hogyan, és miket állítsak be, hogy ugyanannak lássa a saját modemem, mint a tőlük kapottat?
Az ő modemjük webstar epx2203 , az én modemem motorola sb5100e (nem hacckelt firmware-es, hanem a gyári sima)

Segítséget előre is köszönöm! :R

(#1288) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Egy "rejtélyes" dologgal találkoztam minap, és nem igazán tudom mi okozhatja, remélem lesz itt valaki, aki tud magyarázatot adni a dologra.

Adott WLAN mikrohullám 2,4Ghz nyílvános háló(teljesen nyílt, nincs semmilyen titkosítás stb). Az IP-ket DHCP osztja ki(mindig ugyanazt amúgy)

Ha automatikus IP lekerésre ill automatikus DNS-re van állítva ÉS A GÉPNEVEM(számítógép neve a windowsban) FIRE-MACHINE, akkor nem jó IP-t oszt ki! :F
(nem azt, ami a szolgálatatónál a MAC címemhez van rendelve)
Bármely más számítógépnév esetén a megfelelő IP kerül kiosztásra... :F

Valaki találkozott már ilyen esettel?

Fire.

UI: a szolgáltató nem használ olyan azonosítást, amiben szerepe lenne a gépnévnek(WNS példul), azaz két azonos nevű gép is lehet az adott tartományban...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1289) bambano válasza mh197 (#1287) üzenetére


bambano
titán

Írd meg nekik, hogy mit tapasztaltál és írd bele a levélbe, hogy a másolatot elküldted a fogyasztóvédelemnek is. Szerintem a motorola jobb modem, azt megértem, hogy idegen modemet nem akarnak beengedni a rendszerbe, de a korrekt eljárás az lenne, ha kicserélnék a saját lomjukat.

Illetve láttunk már olyat, hogy ilyen viharos időben totál elromlik egy modem a túláramtól... :)

#1288: igen, láttunk már ilyet, hogy az xp elküldi a gép nevét is a dhcp szervernek és más már volt belépve ezzel a névvel. Egyébként elég parasztos megoldás.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1290) Teasüti válasza Atapi (#1285) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah, h ez is függ a fekitől... Ahha.
Jólvan, középsulis fizikával ennyi tellett... :))
Nekem ott még azt mondták, lehetne üreges is a madzag. :R
Bár lehet volt köze vmi 220-hoz, meg vmi 50 hz-hez. :K

Amúgy ez a téma egy az egyben megegyezik pölö az adsl technológiával?

(#1291) DBob válasza Teasüti (#1290) üzenetére


DBob
őstag

Lehet is. Bár ilyeneket csak távvezetékeknél alkalmaznak jobbára. Meg elvontabb hangfalkábeleknél.

(#1292) Atapi válasza Teasüti (#1290) üzenetére


Atapi
senior tag

ennek a témának (már ha arra gondolsz, amit felvetettem) kb semmi köze nincs az adsl technologiához, legfeljebb a kábelméretezésbe szolhat bele, másba nem nagyon.

(#1293) yimm


yimm
aktív tag

Üdv.

Ha valaki tud segíteni azt megköszönném. Az lenne a problémám hogy adott egy upc-s 30/3 megás net. Wifi-s routert használok (TP-LINK WR841ND ). Ha lan kábelen keresztül van összekötve a géppel,akkor jön full sebességel , viszont a wifi-n keresztül csak fele sebességel jön a letöltés. A router és a gép közt max 1-2 méter a távolság.

Van valakinek valami ötlete mi lehet a gond ?

(#1294) DBob válasza yimm (#1293) üzenetére


DBob
őstag

A két gép közti távolságnak ehhez köze nincsen.
A vezetéknélküli hálózat járulákos többletterhelését már nem bírja a routered.

Vagy a letöltéseid utp-n át intézed és csak böngészgetsz wifin, vagy veszel új routert.

(#1295) votinka


votinka
csendes tag

Sziasztok.
Segítségre lenne szükségem.
Következő a problémám:
Van egy Edimax BR-6104KP print serveres routerem, ami sajnos nem tudja a vezeték nélküli hálózatot.Van még egy Conceptronic ap-m is.Az lenne a kérdésem,hogy a kettőt össze lehetne e hozni úgy,hogy 3 gépen tudjam használni vezeték nélkül a netet(adsl,mindhárom gépben van wlan kártya), valamint egy nyomtatót is tudjak használni úgy h rákötöm az edimax-ra. Légyszi ha valaki tud segítsen a beállításokban és összekötésben részletesen.Köszönöm előre is.
Üdv

(#1296) TitiRii


TitiRii
senior tag

sziasztok
egy elég érdekes problémába futottam bele.
adva van egy kisebb hálozat 4 géppel
linksys wrt54-gl routerrel, dd-wrt szoftverrel.
mindegyik gépen távoli asztal, minden géphez más port van hozzá rendelve a routeren a távoli azstal portjához, igy elvileg host:portszám bármelyik gépre rá lehet állni.
node, nem megy mindegyikre, csak 1 re.
nmapal lekérdezve a hostot azt mondja hogy :"1" es port ami müködik: open
"2" port ami már nem jön be: filtered
a maradék 2 port meg még csak meg se jelenik az nmapban.
a vicc az hogy azon a gépen jön be a távoli asztal, ahol van anti virus, tüzfal és anty spyware, a többin még win tüzfal is ki van kapcsolva.
elöfordulhat hogy az isp blokol bizonyos portokat?

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#1297) Csabee. válasza votinka (#1295) üzenetére


Csabee.
nagyúr

a Wifis routert simán belekötöd a sima Edinax-odba. és bekonfigurálás után megoldható a gondod.

Üdv: Csabee.

(#1298) gorlin


gorlin
őstag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni hogy hogy lehet elérni hogyha megosztok két xp-s gép között mondjuk egy mappát a világhálóról véletlenül se lehessen elérni csak a belső hálón?

Köszönettel:Gorlin

(#1299) Csabee. válasza gorlin (#1298) üzenetére


Csabee.
nagyúr

tűzfalat használsz! és nem osztod meg a hdd-d semmilyen fájl cserélőn, gondolok itt limewire..dc..stb...

Üdv: Csabee.

(#1300) TR3 válasza gorlin (#1298) üzenetére


TR3
tag

Az xp-s megosztás eleve így működik, hacsak nem módosítod a beállításait. Windows tűzfal > Kivételek > Fájl- és nyomtatómegosztás > Szerkesztés > Hatókör módisítása. Itt választhatsz, hogy bármely számítógép vagy csak a saját hálózaton lévők érhessék el, de megadhatsz egyéni listát is.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.