Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 15:53:24

LOGOUT.hu

Haladó szintű hálózati témák topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) seger válasza cigam (#7999) üzenetére


seger
addikt

Most klónoztam le a rendszert. Nekiállok megnézem mi lehet. Így nem lehet elbarmolni jobban...

(#8002) seger válasza cigam (#7999) üzenetére


seger
addikt

Valószínű a hálókártyánál lesz valami...

(#8003) seger válasza seger (#8002) üzenetére


seger
addikt

Hálókártya alaphelyzetbe állítás nem segített. Viszont a lementett rendszer egy másik hálózaton renben listázza a gépeket....

Szóval nem értem....

[ Szerkesztve ]

(#8004) JHC válasza VeryByte (#7992) üzenetére


JHC
tag

Bocs hogy neked csak most válaszolok, de azért kellett még egy net, mert a régi net-re van kérve fix IP, ami kell a műszaki vizsgáztatáshoz. Ráadásul ez még analóg vonal 2 telefonszámmal, meg még mindig használunk faxot, csak nem tudom minek. Ezen a vonalon 1/20 net van, és ezen osztoztunk az összes géppel. Mivel CashMan-t használunk azért kell nekünk is a sebesség. Ha megy a műszaki vizsga Java webapp van használatban ami belépéskor letöltődik, majd kilépéskor törlődik. Minden adat online kerül tárolásra, a kocsikról készült képek, fékpadi vizsgálatok. Aztán automatán készül kép fékpadon tengelyenként egy vagy ha figyel a BigBrother akkor akár ő is lőhet képet, vagy élő videón néz bennünket. Ez elég sávszél igényes ha folyamatosan mennek a vizsgák. Gyorsítani ezen a vonalon nem tudnak a T-nél, alternatíva nincs.

Ezért kértünk még egy netet, hogy külön váljunk a műszakitól. A telefonos T aszisztens azt mondta, ha át állunk digitálisra (ez mondjuk VDSL) akkor tudnak 50Mbit letöltést prezentálni, de ezen a vonalon nem fog működni a fax, mondjuk mindegy is mert az megmarad a régi vonalon.

Szóval az a terv hogy az 5 műszakival kapcsolatos gép a régi netet használja, mi a többi géppel az újat.

A másik fórumtárs által ajánlott Mikrotik RB3011 kicsit ágyúval verébre, meg az ára is, viszont a Hex az megér egy misét. Meg ez is, mert annyira nem vagyok profi, ezzel könnyebb lenne össze kattintgatni a dolgokat.

Tegnap gondolkoztam, mit lehetne kihozni próbából a jelenlegi eszközeimmel

(#8005) bambano válasza JHC (#8004) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

egyetértünk, most, hogy így leírtad, hogy mire kell, szerintem is rendesebb router kell ide a 3011-nél.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8006) JHC válasza bambano (#7993) üzenetére


JHC
tag

Tegnap gondolkoztam, mit lehetne kihozni próbából a jelenlegi eszközeimmel.

Kicsit nyakatekert de figyeld a kezemet mert csalok.

A régi net modem + Asus RT-18, az új net modemrouter, de ezen az eszközön tuti működik a PPPoE passthrough.

A modemhez kötök egy DIR-600-at, itt default 192.168.1.1 az átjáró címe, és kikapcsolom benne a DHCP-t

A modemrouter után kötöm az RT-18-at, ez osztja a DHCP-t, ezen default 192.168.1.254 az átjáró címe.

A DHCP tartományt beállítom 192.168.1.101-253

A gépeken egyesével DHCP tartományon kívüli fix IP adok 192.168.1.50-100-ig, és az alapértelmezett átjárót annak megfelelően állítom be hogy merre fele menjen ki a netre.

A kérdés az lenne, hogy ez működőképes lehet-e így. Ez csak a saját elmém szüleménye egy darabig nem tudom kipróbálni sem, mert napközben nem érek rá, meg mindenkinek kell a net. Ráadásul van benzinkútunk is, ott meg a kártyás fizetés miatt bármikor kellhet a kártyaterminálhoz a net.

Szívem szerint a Mikrotik Hex-et választanám csak ahhoz meg érteni kellene.

(#8007) bambano válasza JHC (#8006) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tizenezer forintos otthoni alsókategóriás cuccot én nem vennék vizsgaállomáshoz meg kúthoz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8008) JHC válasza bambano (#8007) üzenetére


JHC
tag

Akkor osszál észt kérlek!

[ Szerkesztve ]

(#8009) bambano válasza JHC (#8008) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

megint?
egy 3011-es javaslatot már kaptál tőlem, de ahol ennyire számít a minőség, oda ahx4 alatt nem tennék semmit.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8010) Gyurka6 válasza bambano (#8009) üzenetére


Gyurka6
őstag

már a 3011-es ára is infarktust okozott (majdnem)

Gyurka

(#8011) JHC válasza Gyurka6 (#8010) üzenetére


JHC
tag

Nos az árra, vagy inkább az árkategóriára annyit, hogy eddig egy DIR600 vitte az egész céget, néhány olcsó TP-Link switch-el társaságban tavaly nyárig, csak kezdett lehalni a Dlink, mert már megette a kenyere javát, aztán kellett valami normális, így lett az RT-18 is.

(#8012) bambano válasza Gyurka6 (#8010) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tekintettel arra, hogy ez szaktopic, nem bulvár, nem akarok őszinte véleményt írni :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8013) JHC válasza bambano (#8009) üzenetére


JHC
tag

Nem az árral van bajom, mert nem tétel, ami kell megvetetem és kész.

Az én szakmám autószerelő. A beosztásom raktáros, hidraulikus(munkahengerek, tömlőgyártás), tachográfos, tartalék benzinkutas.

Nekem a RouterOS a nagy falat, és semmi kedvem annyit tanulni hogy ezt töviről-hegyire beállítsam.

Az én területem a PC hardware. A hálózatot másra hagynám ha lenne kire. Egy egyszerű routert beállítok, UTP kábelt is tudok krimpelni, a műhelyt, meg az egyik irodát is én kábeleztem a lehetőséghez mérten, ahogy ésszerűbb volt, mert csak teljes kirámolással lehetne rendesen megcsinálni.

Ha lenne időm szívesen lerajzolnám a hálózati térképet, akkor láthatnád, hogy nem kell annyi lyuk amennyi az ahx4-en van. Az ahx4 tudása, teljesítménye IDE olyan, mint ha Wordpad-hoz i7-8700-at és 16GB RAM-ot ajánlana valaki.

Ha lenne kapacitás a cégnél kihúzni egy új UTP kábelt a legmesszebb lévő géphez, akkor nem kellett volna a fórumba sem írnom, mert a LAN kábelek dugdosásával, le tudtam volna választani a gépeket, bár le kellett volna mondanom a műszakis gépek távmenedzselésről, de ez legyen a legnagyobb gond,

Ha esetleg azért ajánlottál ennyi slotos eszközt mert azt gondoltad, hogy minden gép külön kábellel jut az elosztóhoz akkor el kell keserítselek, mert 14 gépre a fő switchen kívül még 5 darab van. Azért ilyen mert mindig toldva van a rendszer. Megcsinálnám szívesen de rá van szarva felsőbb részről, mert hiszen működik.

[ Szerkesztve ]

(#8014) bambano válasza JHC (#8013) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

figyi, ez jó hozzáállás, akkor szépen befáradsz a mikrotik topicba, kikeresed bacus fórumtárs neve mellett a privát linket, és megbeszéled, hogy csinálja meg helyetted.

hozok egy példát, hogy miért ajánlottam az ahx4-et: együk fel, jössz a 4-es úton, döcög előtted egy kamion és előznél. milyen autóval próbálnád inkább: 1 literes ecoboost ford mondeóval vagy az 5 literes v8-as mustang gt-vel?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8015) JHC válasza bambano (#8014) üzenetére


JHC
tag

Oké köszönöm.

Nos ha aktuális lesz a dolog, és megakadok, majd fel veszem az illetővel a kapcsolatot.
Gyakoroltam egyébként a RouterOS-sel, de nem olyan jó mint a TP-Link demója, mert ott minden eszközhöz az adott felületet kapod demóként, itt a Mikrotik-nél meg szerintem egy valamilyen eszköz felülete van kitéve, ráadásul nem is enged mindent állítani. Tudom a Logout-on volt Mikrotik-es írás, mert néztem is akkor, csak nem vetettem bele magam komolyan, mert akkor még nem voltak ilyen gondjaim. Próbálok majd kihámozni belőle némi infót, mert ha nyomkodok valamit, azért szeretem tudni mit is csinálok,

(#8016) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Az lehet egy router halálának kezdete, h nem működik benne a DHCP csak kb 5 percig? Cisco fsp892 az alany, ha atdugom egyik privát tartományoa portbol a másikba, valamennyit jó, de utána lehet. Csere után megint jó valameddig.!?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#8017) crok válasza Flowtation (#8016) üzenetére


crok
nagyúr

Gyere át ide, dobj némi konfigot is (sh run | s dhcp) és megnézzük.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8018) Flowtation válasza crok (#8017) üzenetére


Flowtation
őstag

Ok, de configot nem tudok adni., mivel csak korlátozott hozzáférésem van, szal semmi cli cucc. Sulis hálózatról van szó...

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#8019) crok válasza Flowtation (#8018) üzenetére


crok
nagyúr

Ja, ugyanaz a router mint eddig? OK.
Pedig jól jönne mert lehet csak kifogyott a DHCP pool
nem feltétlen azért mert a gép sok hanem mert valaki
MAC-et fake-el, jó sokat.. és kifogyott a pool.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8020) Flowtation válasza crok (#8019) üzenetére


Flowtation
őstag

Értem, közben írtam a másik topicba, folytassuk ott.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#8021) zoli121


zoli121
aktív tag

Sziasztok!

Mikrohullámon jön a net 25mbit/sec-el. A problémám a következő.

Böngészőből való letöltés esetén 1-1.5MB/s-el tölt csak lefelé. Ugyan ezt a fájlt letöltésvezérlőből (Pl: flashget) letöltve 2.5-3MB/s -el jön lefelé. Torrent esetén is 3MB/s körül van. Ha egy külső program használja a sávszélességet akkor is max 1.5MB/s. Wifi letöltés esetén is ez a sebesség. Hol lehet a gond?

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#8022) crok válasza zoli121 (#8021) üzenetére


crok
nagyúr

Altalaban a programokban: mas TCP windowt hasznalnak, a torrent data meg altalaban UDP, ugy kuld hogy nincs igazabol szabalyozas, ha kiesett chunk van keri ujbol. A mikro net kesleltetese baromi nagy altalaban egy "sima" nethez kepest, igy a BDP is kicsi lesz, keves adat lesz ACK nelkul "a levegoben".

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8023) Doky586 válasza zoli121 (#8021) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor ne böngészőből töltögess, hanem másold át a linket letöltésvezérlőbe... :C

(#8024) bambano válasza crok (#8022) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a tcp window mérete linuxon kernel paraméter, tehát minden program ugyanazt használja.

a különbség oka lehet az, ha a flashget többszálon tölt le, a böngészője meg nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8025) crok válasza bambano (#8024) üzenetére


crok
nagyúr

A több szál természetesen valid point.
De a másik.. Biztos? Én úgy tudom hogy minden programba bele lehet írni milyen stack paramétereket kérjen de ha nincs megadva semmi csak kér egy socket-et és ott a sysctl meg a /proc/sys/net/ipv4/* default értékei. Van erre valami dokumentációd? Azért kérdezem, mert iPerf-et sokszor használok és elég jól ismerem, ott eleve felparaméterezem a session-öket ahogy nekem tetszik, az xChariot is magának paraméterezi fel a stack paramétereket a mérésekhez - szóval sicher nem a kernelparamétereket használom. Meg pl. a Chromium source-ban is "0" van megadva, tehát az OS értékét fogja felvenni. De akkor az iPerf meg az xChariot? Hogy állíthatok be "majdnem bármit" - root nélkül - mégis? Bár ő nem is írja hogy linux-ot használ.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8026) bambano válasza crok (#8025) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem keverjük az applikáció saját bufferét, annak méretét a kernel tcp window mérettel, illetve a kernel bufferek méretével.
ezeket linuxon rootként lehet állítani, vagyis userként nemigen fogod applikációs programból farigcsálni. ebben is különbözik az iperf meg a króm, hogy az iperfet néha rootként használja az ember, a krómot meg sose.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8027) crok válasza bambano (#8026) üzenetére


crok
nagyúr

Sose futtatom az iPerf-et rootként. Mégis át tudom írni, és mégis azt látom a capture-ben amit beírtam. Ezért kérdezem.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8028) bambano válasza crok (#8027) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

na megnéztem pontosabban :)
a setsockopt-tal lehet bufferméretet állítani a kernelben beállított határok között.
a tcp window méretből viszont csak a kezdőt lehet beállítani, ha egyáltalán be lehet, mert azt menet közben változtatja a kernel. a window méret maximuma a socket buffer mérete.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8029) crok válasza bambano (#8028) üzenetére


crok
nagyúr

Akkor világos!

net.ipv4.tcp_rmem
első érték: min rcv buffer érték a socket-nek
második érték: alap rcv buffer érték új socket létrehozásakor (ha nincs elég memória akkor a minimum-ot mindenképp megkapja)
harmadik érték: max. rcv buffer
És ezek közt játszik a kernel - ha kell.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8030) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Tudtok ajánlani megbízható céget, aki hálózat komplett telepítésével foglalkozik? Kompletten a kábelezéstől a Wi-Fi setupig. Privátban is jöhet, sokat segítene. :R

(Ha rossz topik, akkor irányítsatok a megfelelőbe kérlek)

[ Szerkesztve ]

(#8031) bambano válasza Chosen (#8030) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Londonban? Ártándon?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8032) Chosen válasza bambano (#8031) üzenetére


Chosen
addikt

Bp

(#8033) zoli121 válasza Doky586 (#8023) üzenetére


zoli121
aktív tag

Wifin és más külső programnál is ez a helyzet :)

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#8034) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Sziasztok!

Van egy elég butyuta hálózatom itthon. Router1, alatta Roter2 és Pc1, Router2 alatt Router3 és Router3 alatt Pc2 és Pc3.

Egy olyat szeretnék kivitelezni hogy az alsó 2 gépről a Pc1-re küldök pár soros szövegeket automatizálva. Mi lenne ennek a legegyszerűbb kivitelezési módja? Netes megoldás is érdekelhet, mert később Androidos appnál is szükségem lesz az elküldött szövegekre.

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#8035) LiteCross91


LiteCross91
aktív tag

Sziasztok!
Nem találtam sehol egyértelmű választ, így hozzátok fordulok. Van egy ddns címem, amit a router szépen frissít is. Meguntam ezt a hosszú címet és szeretnék magyar domain-t bérelni és azt szeretném, ha a domain a ddns által tárolt címre mutatna.
Mondtok kérlek olyan domain szolgáltatót, ahol ez megoldható és esetleg jó áron is van?

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#8036) 4Grider válasza LiteCross91 (#8035) üzenetére


4Grider
nagyúr

Változó ip címre nem mutathat A rekord.

(#8037) bambano válasza 4Grider (#8036) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

irreleváns válasz.

az eredeti kérdésekre a válasz: bármelyik és cname.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8038) LiteCross91 válasza bambano (#8037) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Akkor sztem ezt fogom választani, mert egész olcsó: cpanel
És itt a beállításokban betudom álltani a cname-t (kanonikus név)?

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#8039) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Ha egy sima soho routert AP módban üzemeltetek (wan ki, dhcp ki,fix ip), akkor erre tudok kötni egy másik soho cuccot, ugyanúgy AP-ként? Magyarán hogyan tudom megoldani egy végpontból két router AP-ként való üzemeltetését, már ha lehet ilyet?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#8040) VeryByte válasza Flowtation (#8039) üzenetére


VeryByte
őstag

Miért ne tudnál?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#8041) Flowtation válasza VeryByte (#8040) üzenetére


Flowtation
őstag

Nem csináltam még ilyet, de sajnos másképp nem tudom megoldani, gondoltam rákérdezek előtte.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#8042) LiteCross91 válasza bambano (#8037) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Mostmár van domainem. Beléptem az admin felületre. De nem egészen tiszta, hogy kellene beállítani. Tudnál segíteni? Ez van a CNAME-nél: cPanel

Tehát én csak annyit szeretnék, hogy ha bírom, hogy "litecross.hu", akkor az azt jelentse, hogy "xyz.ddns.net".

Kérlek segítsetek! :B

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#8043) bambano válasza LiteCross91 (#8042) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem értek a cpanelhez, én megcsináltam minden hasonló cuccot magamnak...

de a magam esze szerint azt írnám bele, hogy www.litecross.hu cname xyz.ddns.net.
és ugyanezt az összes többire.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8044) LiteCross91 válasza bambano (#8043) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Teljesen jogos. Megkérdeztem és még nem él a litecross.hu domain, vagy nem frissültek a névszerverek. Úgy működik, ahogy mondod. Egy probléma van, hogy a litecross.hu -ra ez nem működik, csak a www.litecross.hu- ra. Ezt megoldom egy átirányítással. A litecross.hu-t a www.litecross.hu -ra és sztem meg is vagyunk. Köszi a segítséget! Hogy érted, hogy megcsináltad magadnak? Leírod tömören? Nagyon érdekel ez a téma.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#8045) seger


seger
addikt

Nem hiszem el, hogy egy hálózat felderítés problémára mindenhol csak azt lehet olvasni, hogy telepítsd újra a wint.....

(#8046) crok válasza seger (#8045) üzenetére


crok
nagyúr

Hogy néz ki ez a te hálózatod azzal a 18 géppel? Egy switchen lóg mind vagy hogy kellene ezt elképzelni? Milyen hálózati eszközökről beszélünk mi itt most? Ment ez valaha tökéletesen? Ha igen mi változott mióta nem jó? Egy alhálózatban / szórási tartományban vannak ezek a gépek? DHCP-n kapnak dinamikus vagy előre megadott IP-t vagy teljesen statikusan belepatkoltak az IP-k a gépeken? A "LAN" kapcsolat a Win tűzfal szerint otthoni hálózatnak vagy munkahelynek vagy publikusnak van felvéve? Tűzfalon be van-e engedve az SMB? Felderíthetőség be van-e kapcsolva? A másik helyen (mert írtad hogy másik hálózaton máködik) milyen beállítások nem ugyanolyanok mint ahol nem működik? Workgroup? Homegroup? Egyeznek a gépeken? Számítógép tallózó szolgáltatás fut? Wifi-s gépek vannak itt amik nem mennek? Kliens izoláció van-e bekapcsolva? A többi gép IP-jét látod az arp -a parancs kiadásakor (már ha egy alhálóról beszélünk)? Ha név szerint pingeled a gépeket feloldja a neveket IP-re? Van válasz? Vagy legalább ARP válasz (már ha egy alhálóról beszélünk)? Mennyire homogének a gépek? Van-e külön vírusírtó/tűzfal/et cetera rajtuk, esetleg olyan, ami eltérhet egymástól (mittudomén egyik pakk gépen NOD másikon Kaspersky..)? DNS cache törlést csináltál-e? TCP stack resetet csináltál-e?

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8047) seger válasza crok (#8046) üzenetére


seger
addikt

Ping névvel, van válasz. Egy sagemcom router és tplink switch-ek. Egyik napról a másikra jött. Tűzfal csak a defender. De kikapcsolva is ugyan ez. Fix ip-k vannak. Magánhálózat. Mindig ez volt. Másik gépen is az van ahol listáz

[ Szerkesztve ]

(#8048) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

Egy érdekes problémával találtam magam szemben.
Adott 2 subnet, az egyik 192.168.1.0 /LAN /a másik 192.168.2.0 WIFI
A két subnet között megadott körülmények között biztosított az átjárás.
Pl a hálózati nyomtató elérése engedett.

A nyomtató Ip címe 192.168.1.2
A lan hálózatból megy rendesen, ezzel nincs gond.
Azonban a Wifi hálózatból már érdekesebb a helyzet.

A saját laptopom /Win 10/ tud nyomtatni rá, és a weblapja is bejön, a dhcp től a 192.168.2.0 tartományból kap
ip címet a laptop.

Viszont van 2 másik laptop Win 7 el, ami bizony nem tud nyomtatni, és a weblapja sem jelenik meg és a pingre sem válaszol a nyomtató, a laptopok ugyanarra az AP re vannak kapcsolódva.
Innen azt gondolom, hogy a Win 7 házatáján van valami gubanc, de mi ?

Korábban amikor egy subneten volt minden, akkor ment rendben.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#8049) 4Grider válasza Core2duo6600 (#8048) üzenetére


4Grider
nagyúr

A leírásod alapján működnie kell a két win7-es gépnek is. Persze csak akkor, ha tényleg minden úgy van, ahogy leírtad.

Ugyanaz az átjáró a 3 db 192.168.2.0-án lévő gépen?

[ Szerkesztve ]

(#8050) Core2duo6600 válasza 4Grider (#8049) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.