Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 15:53:24

LOGOUT.hu

Haladó szintű hálózati témák topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) bambano válasza nyema (#1642) üzenetére


bambano
titán

az otthoni felhasználásra vásárolt, otthoni szolgáltatási szerződésben nem engedélyezik, hogy továbbszolgáltasd és mások a rendelkezésre állási illetve a sebesség paraméterek is.

az üzleti szerződéssel vásárolt net meg nem otthoni, de az ára sem. ugye érzed a különbséget a 80 megáért havi bruttó 4500 forint meg a 12x ekkora sávszélességért 222x ekkora díj között?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1652) nyema válasza bambano (#1651) üzenetére


nyema
csendes tag

a 80 megás net 4500 ft ért csak kacsa!
azaz nem kacsa mert ennyibe kerül csak nem 80 megát ad. speedtesten ha mérsz közel ott van, de a tényleges letöltés, adatforgalom az 7-8 mega között elvész! Amit én írtam, egy GIGÁS garantált net optikán havi egymillió plusz áfa ez már bérelt vonal és azt csinálsz vele amit akarsz.

(#1653) FixY67 válasza nyema (#1652) üzenetére


FixY67
senior tag

a tényleges letöltés, adatforgalom az 7-8 mega között elvész

Ezt lefordítanád magyarra? ;)

...

(#1654) grabber válasza DJackson (#1650) üzenetére


grabber
addikt

Az elsőhöz:
Kétféle is van.Az egyik a képek mappa,abban látok mindent,csak ha meg akarom nyitni a képeket,akkor a képmegjelenítőben nincs jogosultságok jelenik meg.
A másik a dokumentum mappa.Abba be se tudok lépni,mert nincs engedélyem.

Második:
Csináltam magamnak dns címet,amit a routerben be is állítottam és elméletileg működik.Gondolom ilyenkor nem kell a program gépre,mert a router de a nat és a portforwarding nem megy.Azt se tudom melyik menüpont.
TP-LINK WR941N a routerem

(#1655) DJackson válasza grabber (#1654) üzenetére


DJackson
tag

elsőhöz:
a hálózat típusát home-ra tetted? Jelszavas megosztást kiakpcsoltad?

másodikhoz:
google alapján láttam forwarding menüt. De ha nincs akkor virtual server, nat, esetleg a firewall-nál keresd, de ez utóbbit nem hiszem. szabályokat lehet ott megadni, belső ip-re lehet portot nyitni tcp ésvagy udp protokollra. Ha megleled te mindkettőre nyisd.

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#1656) nyema válasza FixY67 (#1653) üzenetére


nyema
csendes tag

úgy értem hogy a tényleges letöltési sebesség az nem 80 mega hanem csak max 8 mega, ezt az értéket én a http://speedtest.hdsnet.hu n mértem. ez a digi hivatalos sebességmérő oldala.

(#1657) FixY67 válasza nyema (#1656) üzenetére


FixY67
senior tag

Szerintem te kevered a mértékegységeket... a névleges, max. sávszél 80Mbit/sec. Amit mérsz, az szerintem 8MByte/sec, ami közelítőleg megfelel a 80Mbit-nek.

Nekem 20Mbites van, ez napközben 2.6MByte/sec sebességű letöltést szokott produkálni, ilyenkor eset úgy 1.8-2.2 között.

...

(#1658) localhost válasza nyema (#1642) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nyemácska kérem ilyen stílussal mássz ki a mélyvízből, vár a locsi-pocsi gyerekmedence!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1659) bambano válasza nyema (#1652) üzenetére


bambano
titán

nyilván neked megalapozott információid lehetnek arról, hogy nálam itthon mennyivel megy a digi...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1660) vtechun válasza nyema (#1652) üzenetére


vtechun
veterán

A 80 megabites net ilyen a gakorlatban.

(#1661) vtechun


vtechun
veterán

win7 alatt tudtok valami módszerrt arra, hogy gép bekapcsoléása után automatikusan csatlakozzon ADSL-re ?

(#1662) grabber válasza vtechun (#1661) üzenetére


grabber
addikt

Csinálsz egy parancsikont az adsl kapcsolatról.Majd ezt bemásolod a start menü indítópult menübe.

(#1663) FixY67


FixY67
senior tag

Egy kis remote desktop probléma...
Tudna valaki tippet adni?

...

(#1664) FixY67 válasza FixY67 (#1663) üzenetére


FixY67
senior tag

Akkor válaszolok magamnak: netbios-os névfeloldás kellett neki. Megcélozta a x.x.255.255 címen a 137-es tcp portot, én meg az x.x.1.3 címen akartam beengedni a gépre, ami természetesen nem tetszett a csomagszűrőnek.

...

(#1665) grabber válasza DJackson (#1655) üzenetére


grabber
addikt

Home-ra raktam azon is volt és ki kikapcsoltam a jelszavas megosztást,de akkor sem használt.

[ Szerkesztve ]

(#1666) modemshop válasza nyema (#1633) üzenetére


modemshop
csendes tag

Szia!

Ha a lakossági netet szeretted volna továbbszolgáltatni, szerintem, az több okból is kétséges:

- Szerződésszegés.
- Garantált sávszélesség.

Valóban 80/25 megát kapsz, sőt, néha még többet is, de gondolj bele abba, hogy ez nem garantált sebesség. Ebből 8/4 mbitet garantálnak, és nem fognak foglalkozni veled, ha efölött van a sebességed. Azaz, ha 10/5 mbittel megy, nem tehetsz semmit. Gondolom, nem kell nagyon részleteznem, hogy mi történik, 10/5 mbittel, ha 10 ember felé szétosztod. Ha 100/100-as béreltvonali internetre gondoltál, annál már természetesen más a helyzet. Arról már lehet (és szabad is) szolgáltatni. Wifin megoldható hogy szétoszd, profin is megépíthető a hálózat, bár egyelőre a 802.11n technológia nagy távolságon nem működik megfelelően (nagy távolság alatt az 5km-nél többre gondolok). Kis távolságon, 2-3 Km-en, 802.11n-el elérhető kb. 140 mbit. 5 Ghz-es szabad frekvenciatartományban 802.11a-val el lehet érni 30-40 mbit/s-et. Ha wifi hálózatépítésben kell segítség, írj bátran!

üdv

[ Szerkesztve ]

(#1667) siriq válasza grabber (#1665) üzenetére


siriq
őstag

Hasznald a jo oreg "win 2003-s megosztasi stilust". Guest acc engedelyez majd a local security policy-nel keresd meg a sharing and security model for local acc... en at szoktam allitani guestre de menni szokott annelkul is. Password ki van kapcsolva akkor nem lehet problema. Amugy csak hogy jo legyen a megosztasnal beallitom a guest-t is hozza(mappahoz).

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#1668) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Sziasztok egy kérdés!

Van nékem egy Rampage Formula alaplapom, dual gigabites marvell yukon vezérlővel, ami tudja elvileg a TEAMing funkciót, ez a gyakorlatban egy sima "Static Link aggregation". Ez XP alatt tökéletesen fut, de WIN 7 alatt hogyan tudnám megoldani hogy mennyen, mivel ez sokkal olcsóbb mint venni egy olyan routert ami tudja a dinamikusat (tudom h egyik redundáns, de most nem az a lényeg:) )???

előre köszönöm a választ!
üdv!

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#1669) siriq válasza CocooN-z (#1668) üzenetére


siriq
őstag

Talan ez segit. [link]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#1670) CocooN-z válasza siriq (#1669) üzenetére


CocooN-z
őstag

Segítet bizony, este próbálom is! Köszönöm!

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#1671) benjamyn


benjamyn
csendes tag

Segítség!!!!!!!!!!!!

Terayon TJ 715 kábel modemel (FIBERNET) és UTP kábellel nem tudok hálozati kapcsolatot létesíteni. Egyáltalán nem "látja" a gép a modemet. Eddig USB csatlakozás volt, de szeretném a netet megosztani egy TP-LINK Wifi Routerrel. Tud vaaki segíteni?!

(#1672) Hunter2


Hunter2
addikt

Tudtok nekem olyan routert mondani ami tud csomag alapú priorizációt?
Arra kéne hogy torrent mellett is lehessen webezni illetve http alapon letölteni illetve normális ping-el játszani. szóval az ilyen vállalati 200k-s routerek kiestek.
Létezik egyáltalán ilyen SOHO kategóriában?

Van itthon egy TL-460R-es routerem amiben van IP alapú priorizációde az meg valamiért nem működik a Motorola Surfboard kábel modemmel, egyszerűen nem kap ip-t. Erre esetleg valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#1673) Alex91 válasza Hunter2 (#1672) üzenetére


Alex91
félisten

Nem kell oda priorizacio, lodd be jol a klienst!

Hivd at Pistiket a szomszedbol, hogy allitsa be a routered...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1674) Hunter2 válasza Alex91 (#1673) üzenetére


Hunter2
addikt

Kösz az építő jellegű hozzászólást. :W
Ülj le egyes!!
Kicsit vissza vehetnél a fiatalos lendületből, ha jól sejtem a 91 ott a születési éved lesz. :U

[ Szerkesztve ]

(#1675) Alex91 válasza Hunter2 (#1674) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem idosebb vagyok, mint te, de ez lenyegtelen :).

A lenyeg, hogy lodd be jol a kliensed, es ha nem ertesz a routerhez, akkor hivj valakit, aki ert hozza...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1676) Hunter2 válasza Alex91 (#1675) üzenetére


Hunter2
addikt

Na akkor most hagyjuk a kort ez mindegy is.

"A lényeg, hogy lődd be jól a kliensed,"

Több gép van, ha az én gépemen menne egyszerűen lelőném.

", és ha nem értesz a routerhez, akkor hívj valakit, aki ert hozza"

A lényeg hogy értek a routerhez, már nem egyet konfigoltam fel és mind működik is szépen . Itthon van egy már említett TP-link TL-460 és egy D-link DI-604. A 604-essel minden gond nélkül megy a net , ugyanazokkal a beállításokkal a TP-linkel nem.
Ja egyébként ez a szakmám. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1677) Alex91 válasza Hunter2 (#1676) üzenetére


Alex91
félisten

MAC clone kell a modemhez?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1678) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

Céges laptoppal rendelkezem és valami olyan elvetemült vpn klienst raktak fel rá, amivel ha digitális aláirás nélkül csatlakozok netre (legyen az itthoni kábel vagy usb-s mobilnet) nem nyit meg semmit. Amint vpn-re csatlakoztam akkor meg csak ugyanazt a korlátozott hálót látom, mintha bent lennék az irodában.
Nem lehet szerintetek ezt valahogy kikerülni? Ha saját netet használok rajta magán célra itthon, nyaraláskor stb, akkor ne korlátozva tudjak netezni; elég bosszantó.
Ha tud valaki segiteni, akkor megnézem mi a program pontos neve.

Köszönöm

Impossible is nothing

(#1679) Hunter2 válasza Alex91 (#1677) üzenetére


Hunter2
addikt

nem. Próbáltam a sajátjával meg azzal is ami a dlink-ben van egyikkel sem ment.

(#1680) Alex91 válasza Hunter2 (#1679) üzenetére


Alex91
félisten

Erdekes, gondolom firmware is frissitve.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1681) Hunter2 válasza Alex91 (#1680) üzenetére


Hunter2
addikt

Routeren igen, a szolgáltató kábel modemét meg inkább nem hekkelném ha nem muszáj meg úgy tűnik nincs is hozzá firmware.

meroly

Próbálj meg egy másik böngészőt telepíteni hátha csak az IE miatt ilyen (azt tudják group policy-ből szabályozni)
Vagy lehet hogy csak a proxyt kéne kinyomni az explorernél.
Milyen VPN kliens ez egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#1682) Hunter2 válasza meroly (#1678) üzenetére


Hunter2
addikt

Ha úgy van megcsinálva mint a régi melóhelyemen akkor az a probléma hogy mikor otthon használnád a netet akkor is a céges proxyn akar kimenni ami ugye ne elérhető ezért nem jön be semmi. Ha kiveszed a pipát akkor nem a proxyn akar majd kimenni és otthon is fogsz tudni netezni.

[ Szerkesztve ]

(#1683) meroly válasza Hunter2 (#1682) üzenetére


meroly
veterán

Sajnos ezt már próbáltam, sőt automatikus konfigurációs parancsfájl is van beirva, ha kiveszem és a beállitások automatikus észlelését pipálom, akkor se jó :(
Mozilla régebbi verziója, ami nem igényelt telepitést egy darabig vette az akadályt, de most már az se megy. Az a baj, hogy telepiteni se enged semmit a gépekre.
Pillanat és megnézem a gépen, csak be kell kapcsolnom.

Check Point NGX - ezt irja mikor tárcsázom.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#1684) Hunter2 válasza meroly (#1683) üzenetére


Hunter2
addikt

Hát szerintem ezt így látatlanba a távolból nem fogjuk tudni megoldani. A gép kap ip-t meg minden csak épp a web nem megy? Pingelni tudod az oldalakat?

(#1685) meroly válasza Hunter2 (#1684) üzenetére


meroly
veterán

Hogy mit csinálni? Bocs, de nem vagyok egy nagy hálózatos guru :B
Hát elvileg a mobilnet betárcsáz és kiírja hogy csatlakoztatva, aztán meg a tálcán a hálózati ikon egy pillanatig földgömbös (vista), majd a földgömb eltűnik és csak helyi, azt írja. Majd betárcsázok vpn-el és akkor földgömbös lesz, de ugye minden le van tiltva ami az irodában is.
Most itt van mellettem a gép, úgyhogy ha van ötlet, mondjátok csak.
Pingelek én ha elmondod mi az :K

Impossible is nothing

(#1686) Hunter2 válasza meroly (#1685) üzenetére


Hunter2
addikt

parancssorba beírod hogy ping www.index.hu
De az az igazság hogy kéne találnod valami arcot aki ért ezekhez a dolgokhoz mert helyileg kicsit könnyebb megoldani, ha egyáltalán meg lehet.

[ Szerkesztve ]

(#1687) meroly válasza Hunter2 (#1686) üzenetére


meroly
veterán

Hát a cég informatikusát ismerem személyesen is, de kicsit furán venné ki magát, ha tőle várnám a megoldás - főleg hogy ő állította be a VPN-t :DDD

Impossible is nothing

(#1688) meroly válasza meroly (#1678) üzenetére


meroly
veterán

Esetleg másnak valami ötlet így online-ban?

Impossible is nothing

(#1689) FixY67 válasza meroly (#1683) üzenetére


FixY67
senior tag

Ha nem tudod letiltani a Checkpoint indítását, akkor elég esélytelennek tűnik a dolog.

...

(#1690) meroly válasza FixY67 (#1689) üzenetére


meroly
veterán

Megnéztem, nincs az indítópultban és a program settings-jében sincs semmi erre vonatkozó beállítás. Registrybe nem szívesen matatok, meg a gép úgyse engedi. :(

Impossible is nothing

(#1691) FixY67 válasza meroly (#1678) üzenetére


FixY67
senior tag

CD-ről tudsz bootolni? Ha igen, akkor javasolnék pl. egy Ubuntu LiveCD-t.
Céges védelmet céges gépen nem jó megkerülni egyébként.

...

(#1692) meroly válasza FixY67 (#1691) üzenetére


meroly
veterán

Erre már én is gondoltam, elvileg a bios-hoz hozzáférek. Vagy pendirve-os bootolás? Az se lenne rossz, nem?

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#1693) Hunter2 válasza meroly (#1690) üzenetére


Hunter2
addikt

futtatásba írd be hogy msconfig, ott is letudsz lőni indításkor induló programokat.

(#1694) meroly válasza Hunter2 (#1693) üzenetére


meroly
veterán

Hozzáférés megtagadva. :O

Asszem marad a CD-ről vagy usb-ről bootolás. Ilyenkor szerintetek látom a gép meghajtóját vagy pendrivera "dolgozzak"?

Impossible is nothing

(#1695) meroly válasza meroly (#1694) üzenetére


meroly
veterán

Másnak esetleg valami ötlet, javaslat, bármi?

Impossible is nothing

(#1696) CocooN-z válasza CocooN-z (#1670) üzenetére


CocooN-z
őstag

Sikerült megoldanom a problémámat, összejött a Teaming. Köszönöm szépen:siriq

Node: Miből állapítom én azt meg, hogy Statikus, avagy Dinamikus link aggregációról beszélünk e? ( ez de vicces magyarul :) )

Csakmert: Ha kihúzom, egyik lant (alaplapból, bár sztem mind1) , a másikon folytatja!!! véletlenül nem pont ezt NEM KÉNE TÁMOGASSA a statikus link? és a Dinamikus pont ebből jobb (redundancia)? Nekem egy Dir-615 van, ami sztem ezt tuti nem támogatja.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#1697) TR3 válasza CocooN-z (#1696) üzenetére


TR3
tag

Ugyanazt tudja a statikus és a dinamikus is. Annyi a különbség, hogy a dinamikusnál nem kell manuálisan konfigurálni az összevonást, csak bekapcsolsz az adott portokon valamilyen protokollt, jellemzően lacp-t, ami ezt megcsinálja helyetted. Ha kiesik valamelyik link, a többinek ugyanúgy kell működni tovább mind a két típusnál.

(#1698) CocooN-z válasza TR3 (#1697) üzenetére


CocooN-z
őstag

Értem, eddig azt hittem, hogy a statikus annyira buta, hogy ha kihúzom, vagy kihúzódik az egyik akkor meghal az egész háló teaming.

Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#1699) gabranek


gabranek
aktív tag

Nekem lenne egy olyan problémám, hogy van egy helyi hálózat switchekkel, amire rá van dugva egy router ami dhcp szerverként is üzemel és a netet is továbbosztja a hálózatra. Eddig ez tök egyszerű dolog. Viszont az egyik hálózati végpontra van rakva egy másik router, aminek nem a netosztás a feladata, hanem egyszerű switchként funkcionál (azért router mert szükség van wifire is a hagyományos utp mellett).
Ha jól gondolom ennél a 2-ik routernél ki kellene kapcsolni a dhcp funkciót, hogy az ezen lógó gépek az első számú routertől kapjanak ip címeket? És így a helyi hálózatot is láthatják?
Valaki ezt pontosan le tudná írni nekem, hogy hogyan kell beállítani a routereket?
Egyáltalán ha wifin csatlakozik egy gép a routerre, akkor az utp hálózatot is elérheti? Vagy csak az internetmegosztás lehetséges?

Előre is köszönöm a segítséget.

田中れいな

(#1700) siriq válasza gabranek (#1699) üzenetére


siriq
őstag

Hali

Melo utan vagyok sajna, de van 1-2 otletem, hogy konnyen meg lehessen csinalni. A masik hogy itthon ki is tudom probalni neked, Ha nem felejtem el, akkor par nap es irok. Bocs, csak joparan hivnak hogy csinaljam meg ezt meg azt,

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.