Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 15:53:24

LOGOUT.hu

Haladó szintű hálózati témák topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) shev7 válasza Scaevola (#1500) üzenetére


shev7
veterán

5 Mb/sec vagy 5 MB/s ha utobbi, akkor sokkal magasabb mar nem lesz.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1502) sevadevil7 válasza bambano (#1499) üzenetére


sevadevil7
csendes tag

LANon lenne futtatva.
Windowsos gépek. (XP, Vista, Win7)

(#1503) shev7 válasza sevadevil7 (#1502) üzenetére


shev7
veterán

A LAN az valami uj oprendszer?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1504) Scaevola válasza shev7 (#1501) üzenetére


Scaevola
tag

5MB... ha a bit és bájt között a nagy karakter a különbség. :)
Mennyi szokott lenni a normál sebesség?
S akkor azt mondod, nem is érdemes hiba után kutatni, ill. nincs is hiba?

apex

(#1505) shev7 válasza Scaevola (#1504) üzenetére


shev7
veterán

nagyon idealis korulmenyek kozott, igazan jo minosegu eszkozokon, kabelen elerheto a 9-10 MB/s a tobbi elmegy overheadre. Rengeteg mindentol fugg de azert egy 7 koruli ertek mar jonak mondhato. Probalkozhatsz kabelek cserejevel, de szerintem sokkal tobb nem lesz. Lehet pl, hogy a router az ami ennyit tud.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1506) bambano válasza Scaevola (#1500) üzenetére


bambano
titán

Már hallottam olyat, hogy a hálózati médialejátszóban olyan gyenge a proci, hogy nem képes komolyabb hálózati forgalmat lekezelni. Egy nagyobb hd film feltöltése akár 3-4 órát is elvisz, de kettő alatt ritkán.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1507) FixY67


FixY67
senior tag

Kellene egy kis segítség, mielőtt valamit nagyon elkefélnék.

Még mindig linuxokon... Néhány virtuális gép számára rakok össze egy kis hálózatot (még mindig jáccásiból), amin van többek közt egy DNS is.
Kérdés 1: ha kizárólag olyan címtartományokat és neveket használok, amik lokális használatra lennének fenntartva (192.168.x.x, illetve a 172.x.x.x fenntartott tartománya és valami általam kitalált TLD - mondjuk .vir1lan, .vir2lan), akkor okozhatok-e a hálómon kívül is problémát? Egyelőre nem látom át az egészet és egy írásban azt olvastam, hogy a zone paraméterei közt a "notify"-t off-ra kell állítani a tesztelés idejére, nehogy... - ebből arra következtettem, hogy elrontott paraméterezéssel akár külső name servereket is meg tudok bolondítani. Nagyon remélem, hogy nincs így, de mit lehet tudni...

Kérdés 2: az internet és a fizikai gépeim közt működő tűzfal-routeren dnsmasq fut. Hogy tudom ennek elmagyarázni (egyáltalán el tudom-e), hogy a .vir1lan, .vir2lan címeket ne a szolgáltatóm DNS-ében keresse, hanem a másik, virtuális gépek számára létrehozott szerveren, ellenben az összes többi kéréssel kifelé induljon el? (tudom, eléggé gányolt megoldás)

[ Szerkesztve ]

...

(#1508) Scaevola válasza shev7 (#1505) üzenetére


Scaevola
tag

köszi a választ...
...neked is bambano.

[ Szerkesztve ]

apex

(#1509) FixY67 válasza FixY67 (#1507) üzenetére


FixY67
senior tag

Erre senkinek semmi... ? :O

...

(#1510) FixY67


FixY67
senior tag

Köllötök ti a kutyának! Megoldottam magamtól! :C :DD :))

[ Szerkesztve ]

...

(#1511) Cufter


Cufter
tag

Nem találok hálózati adattárolókkal foglalkozó topikot, ezért ide írom a kérdésem:

Egy olyan hálózati adattárolóra lenne szükségem, amelyik:

1. Olcsó
2. Windowsos hálózati meghajtóként működik, vagyis úgy, mintha egy másik windowsos gép meghajtóját érném el és tudok másik gépen megosztott mappát csinálni róla.
Ez azért fontos, mert számítógéphez alig értő emberek használnák, és ha bármilyen apró pici nehézség adódik (pl jelszót kell beírni, vagy nem default windowsos a felület) akkor nem tudják megoldani.

A legegyszerűbb az lenne, ha egy olcsó pct rákötnék hálózatra, de erre nincs mód.

Remélem van ilyen kütyü.

Köszi

(#1512) FixY67 válasza Cufter (#1511) üzenetére


FixY67
senior tag

Mennyi az az "olcsó" forintosítva?

Amit én tudnék javasolni, az előfordulhat, hogy 50000Ft körül érne véget - attól függően, hogy mi az, ami rendelkezésre áll hozzá.

Ami a legegyszerűbb, az egy router USB porttal + egy USB-s külső diszk, amiben notebookos vinyó van. A performanciája olyan-amilyen...

...

(#1513) Cufter válasza FixY67 (#1512) üzenetére


Cufter
tag

35e max.
Usb-s winchaster van, uh érdekel ez a megoldás is. :)
Milyen router tudná windowsos megosztott meghajtóvá tenni a winchestert?

(#1514) FixY67 válasza Cufter (#1513) üzenetére


FixY67
senior tag

Én egy Asus WL500g Premium (V1 - ez már nincs forgalomban, a V2 meg a látszat ellenére gyengébb :( ) típust használok, de nem a gyári fw van rajta.
Ami biztos: a performanciával lehetnek gondok, én nagyon lassúnak éreztem, amikor kipróbáltam.
Valamelyik routeres topic-ban próbálj érdeklődni szerintem.

...

(#1515) proradeon


proradeon
őstag

Udv!

Tegnap ra'vettem magam, hogy a D-Link 360T tipusu modemem firmware-e't update-elem, mivel mindenhol csak azt la'ttam, hogy csak pa'r kattinta's az ege'sz. Ez i'gy is volt, D-Link FTP-je'rol letoltottem updater-t. Osszekotottem egy UTP-vel a gepet es a modem-et. Gep IP-je 192.168.1.2 volt modeme' meg persze a gya'ri 192.168.1.1 . Az updater ezt az IP-t ke'rte, meg a telnet jelszot. Szepen meg is adtam neki, elrontani nem igazan lehetett. El is kezdte update-elni, erre negyede'ne'l elsza'llt "TFTP timed out" error uzenettel. :O
Azota teljesen elerhetetlen a modem halozaton keresztul, csak a power led vilagit rajta. Google-ztam a modemmel kapcsolatba erre a hibauzenetre, de egyetlen egy embert talaltam akinek ezt a hibauzenetet dobta ki, de ez semmit nem segitett rajtam.

Ugye jol gondolom, hogy ez a modem ve'gleg agyhalott ... tehat --> KUKA? :F

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#1516) sonar


sonar
addikt

Lenne egy komoly kérdésem.
Mivel távolról kell használnom néha gépemet ezért a routeren csináltam egy portforwardot az 5000-ről a 3389-re ami a RDS portja a local gépen. Viszont ha bekapcsolom a gépet ez a port egyből nyitva lesz. Kérdésem, hogy ez mekkora biztonsági kockázatot rejt magában?
A local gépen elvileg a tűzfal csak az rds kérésket engedélyezi.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1517) DJackson válasza sonar (#1516) üzenetére


DJackson
tag

ha nem lenne nyitva a port, akkor hogy tudnál rds-t használni?

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#1518) sonar válasza DJackson (#1517) üzenetére


sonar
addikt

Sehogy, de csináltam ugyanezt torrentnek és torrent portját nem mutatja nyitottnak.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1519) DJackson válasza sonar (#1518) üzenetére


DJackson
tag

úgy nézted, hogy futott a torrent kliens? Gondolom pl restartoltál, és ha engedélyezve van az rdp az auto elindul, de a torrent nem biztos. Hogy megtudja hogy nyitva van-e egy port kapcsolatot kér rajta, ekkor több lehetőség van. 1: a tüzfal blokkolja, ekkor nem lehet kommunikálni. (timeout) 2: nem blokkolja a tüzfal, de semmilyen progi nem fogadja az adott porton a kapcsolatokat (refuse) 3: tüzfal nem blokkol, és van a porton progi (success) . Csak az utolsó esetben mondja, hogy a port nyitva van.

jó példa erre pl ez a [link]

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#1520) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Sziasztok!

A problémám a következő: kénytelen vagyok proxy mögül netezni, ami csak egyetlen porton enged ki, és tiltva van a pop3 valamint smtp protokoll is. Kérdésem az lenne, hogy valamiféleképpen lehet e ezeket a default portokat forwardolni/routolni, hogy tudjam rendesen használni a Mail-t? :) - OSX 10.6.2-t használok -

Előre is köszi!

(#1521) FixY67 válasza TonTomika (#1520) üzenetére


FixY67
senior tag

Ha az a proxy tisztességesen meg van csinálva, akkor nem.
A kísérletezésről meg lebeszélnélek, ha odafigyelős a rendszergazdátok.
(egyébként meg webmail...)

...

(#1522) TonTomika válasza FixY67 (#1521) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Hmm én azt hittem, ha a saját gépemen átírom, az nem fog látszani, hogy milyen protokollt használok, csak az adatfolyam. (Gondolom a torrent miatt van letiltva sok minden.) VPN-el egyébként megoldható a dolog, (torrent is) de csak levelezés miatt nem akarok rá előfizetni, bár nem értem, hogy egy ilyen dolgot mint a pop3-as levelezés miért kell letiltani. :F Webmail marad akkor mint szükségmegoldás...csak jobb lett volna kikerülni, mert nem igazán szeretem, legalábbis nekem kényelmesebb egy rendes levelező progi 3db címhez. :)

Köszi a gyors válasz!

üdv!

[ Szerkesztve ]

(#1523) FixY67 válasza TonTomika (#1522) üzenetére


FixY67
senior tag

Sok oka lehet annak, ha letiltják a külső levelező rendszerek használatát. Pl. nem árt rákérdezni/utánanézni, hogy a web-es levelezést mennyire támogatják házon belül, mert van ahol fizikailag nincs letiltva, de ettől függetlenül tilos a használata.

...

(#1524) sityuka80


sityuka80
tag

Sziasztok.

Adott két asztali PC.
Egyiken nemrégiben váltottam win7-re de a nyomtatómnak (utólag derült ki) nincs drivere hozzá.HP Laserjet 1000.
Másik gép Xp.
Hálózatba vannak kötve routeren keresztül.
Áttettem xp-s gépre a nyomtatót.
Ott működik de a másik géphez (win7) nem tudom hozzáadni.
Állandóan drivert keres de ugye nincs.
Tudok én valamit kezdeni ezzel a problémával?
Válaszotok köszönöm.

(#1525) DJackson válasza sityuka80 (#1524) üzenetére


DJackson
tag

telepítsd a nyomtatót hálózati nyomtatóként. Először az xp-n a nyomtatót osszd meg, illetve ha nincs, kapcsold be a fájl-ás nyomtatómegosztást. Ezután a w7en hálózati nyomtatót telepíts, és tallózd be az xp-s gépen lévő nyomtatót. Ekkkor nem kell majd dugdosni, és tudsz mindkét gépről nyomtatni, ha w7ről akarsz akkor viszont menni kell az xp-nek is.

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#1526) sityuka80 válasza DJackson (#1525) üzenetére


sityuka80
tag

Szia.

Én is így próbáltam csak amikor win7-re telepíteni akartam a nyomtatót nem találtam hozzá drivert.

köszi
üdv.

(#1527) DJackson válasza sityuka80 (#1526) üzenetére


DJackson
tag

én még csak xp-xp felállást csináltam, de azt több100x már.. és akkor elég az egyikre feltelepíteni cd-vel, a többihez nem kellett driver. Csak betallózza, és kb 10 mp alatt kész is az hálózati nyomtatás. Ezekszerint xp-n lévő nyomtatót nem ilyen egysszerü w7-re vinni? :F

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#1528) badbull1 válasza sityuka80 (#1526) üzenetére


badbull1
csendes tag

próba/ötlet:
xp re doc image writer s az egy valós nyomtatóra irányítva, az image writer megosztása az xp -n s feltelepítése w7 re .......

(#1529) Ultram3jor


Ultram3jor
senior tag

Üdv mindenkinek!
Miért van az, hogy a gépem és a notim között hálózaton belül, wlanon keresztül csak maximum 600kb/s-el tudok másolni gépről notira, fordítva meg max 50kb/s-el? Amikor a gépről indítom a másolást az első 10-15% megy 6-7MB/s között, de utána belassul... A notimat most vettem, eredeti rajta minden, a driverek naponta frissülnek (legalábbis a gép szerint), a gépemen "egyéni, tuningolt" xp van, viszont a másik notira amin ugyanaz az xp van mint a gépemen normálisan megy az adat... valaki vmi ötlet?

Üdv, Dávid

(#1530) shev7 válasza Ultram3jor (#1529) üzenetére


shev7
veterán

erre nagy valoszinuseggel senki nem fog tudni valaszolni. A "tuningolasnak" siman lehet mellekhatasa. Valami olyanba nyultak bele ami megboritja a halozati forgalmat.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1531) Ultram3jor válasza shev7 (#1530) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

több éve használom, soha nem volt vele gondom. Tuningolás alatt azt értem, hogy beletettek pár frissítést, progit (java, pdf olvasó, mozzila), és kiszedtek pár hasztalan dolgot (teszem azt pl: buboréktippek óra mellett, dokumentumokat start menüben etc)...
Közben rájöttem, hogy hülye vagyok, mert a wifi "only b" volt, ergo 11mbit/s max... áttettem b & g-re, 800-1200kb/s-el másolt... letiltottam a wifit a francba és kábellel kötöttem össze a notit és routert, 5mb/s a 120mb/s helyett (jó, elméletben 120mb/s)

Üdv, Dávid

(#1532) shev7 válasza Ultram3jor (#1531) üzenetére


shev7
veterán

"kiszedtek pár hasztalan dolgot" itt a lenyeg.... siman lehet, hogy mellekhataskent nagyon elbarmolnak valamit.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1533) Ultram3jor válasza shev7 (#1532) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

mint már írtam, másik gépre megy normálisan a másolás. Eredeti xpsre is, 2 perce próbáltam ki (igaz, az pc volt és nem noti). Router lehet ludas? Lehet, hogy a wifije rossz? Akkor meg a másik notira se menne a másolás. Nem értem én ezt.. és pont ezért írtam hszt.

Üdv, Dávid

(#1534) badbull1 válasza Ultram3jor (#1533) üzenetére


badbull1
csendes tag

találkoztam már én is ilyennel
megoldást nem találtam/kerestem de valsz a noti hálókártyája v. drivere a ludas
nálam oprenderupgrade után eltünt a probléma

(#1535) Ultram3jor válasza badbull1 (#1534) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

hmmm... ok, 2 nap múlva visszatérek :) köszi! ;)

Üdv, Dávid

(#1536) sityuka80 válasza badbull1 (#1528) üzenetére


sityuka80
tag

Szia.
Hogyan tudom valós nyomtatóra irányítani a Microsoft image writerét?

üdv.

(#1537) badbull1 válasza sityuka80 (#1536) üzenetére


badbull1
csendes tag

szia közben megnéztem én is de nem ok az ötlet ... sima portátirányításra gondoltam hátha .... de ennél az eszköznél ez nem lehetséges mert akkor is fájlba ír s nem lehet egyből nyomtatóra küldeni ...
további reménynek : hátha találsz olyan win7 es nyomtót illesztővel mely kompatibilis a nyomtatási nyelvezete a fizikai nyomtatóddal s azokon már működne a portátirányítás vagy esetleg valami szoftveres "nyomtató szervert" keresel amire akad megoldás (inkább fizetősek) autoprin néven googlizve ....

(#1538) Speederer


Speederer
senior tag

Lenne 1 Packet Tracer-es feladatom. :)

Módosítani kell a PC5 számítógép IP címét 192.168.66.1 -re, úgy hogy a PC5 tudjon pingelni minden számítógépet.
[link]

Vki tudna érdemi infót adni hozzá?

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#1539) RAiN91


RAiN91
őstag

Hali!
Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnék ip-t változtatni?
Nem fix az ip-m, kéne változnia, de már 1 hónapja ugyan az az ip-m.
Nem modemes. Valami köze lehet a digihez, mert ezt írja a whatismyip.com-on: pool.digikabel.hu...
A net a hálókártyához van rendelve, tehát más hálókártyán nem is megy, csak ezen, átírni nem tudom.
Köszönöm

(#1540) FixY67 válasza RAiN91 (#1539) üzenetére


FixY67
senior tag

Ha arról az IP címről beszélsz, amit a szolgáltatódtól kaptál, akkor sehogy.
Ha belső cím, akkor meg tudni kellene, hogy milyen op.rendszert használsz.

...

(#1541) RAiN91 válasza FixY67 (#1540) üzenetére


RAiN91
őstag

Windows7-et használok.
Nem sokat értek a témához.
Ha windowsban nézem az ip-t, akkor más az ip, mint ha a whatismyip-ről nézem.
Egyszerűen: annyit szeretnék, hogy kívülről más ip-t lássanak.

[ Szerkesztve ]

(#1542) FixY67 válasza RAiN91 (#1541) üzenetére


FixY67
senior tag

Ha a külső nem változik, akkor nem sokat tehetsz. Illetve kérdés, hogy miért akarod megváltoztatni? Ha a túl nagy bejövő forgalom miatt, akkor esélytelen, hacsak a szolgáltatódat nem tudod rávenni a cserére. Ha azt akarod, hogy az általad látogatott oldalak/szerverek más címen lássanak, arra kitalálták már a proxy-kat, de ezek használata komoly biztonsági kockázatot jelenthet.

...

(#1543) RAiN91 válasza FixY67 (#1542) üzenetére


RAiN91
őstag

Igen, azt szeretném, hogy az oldalak más ip-t lássanak.

(#1544) FixY67 válasza RAiN91 (#1543) üzenetére


FixY67
senior tag

google -> public proxy vagy anonymizer proxy
de még1x mondom: nem egy életbiztosítás a használatuk!

[ Szerkesztve ]

...

(#1545) RAiN91 válasza FixY67 (#1544) üzenetére


RAiN91
őstag

Vírusok miatt?
Ez tehát más ip-t ad böngészésnél. Ez így ok, de még van egy probléma.
Azt gondolom nem lehet így megoldani, hogy egy póker szoftver más ip-t lásson.

[ Szerkesztve ]

(#1546) FixY67 válasza RAiN91 (#1545) üzenetére


FixY67
senior tag

Többek közt azért, mert átmegy rajtuk a böngésződ teljes hálózati forgalma és sohasem tudhatod, hogy mire fogják felhasználni az így megszerzett infokat, ahogy azt sem tudhatod, hogy mit tesznek bele az általad nézegetett oldalak kódjába az esetleges reklámokon túl...

...

(#1547) RAiN91 válasza FixY67 (#1546) üzenetére


RAiN91
őstag

Akkor ez felejtős. Azért köszönöm.

(#1548) RAiN91


RAiN91
őstag

Találtam egy program, a neve Hide my ip 2010. Ezzel sikerült megváltoztatni az ip-t, a what is my ip mást lát. Ez megbízható? Proxyval oldották meg a cserét?
Vajon a póker progik, játékok is más ip-t látnak?

(#1549) FixY67 válasza RAiN91 (#1548) üzenetére


FixY67
senior tag

A programot nem ismerem, de a hálózatos ismereteim szerint ez is csak úgy tudja valóban eldugni az IP-det, ha proxy-t használ.
Egyébként egyszerű: nézd meg, a what is my ip által mutatott cím kié/mié! Abból kiderülhet.
Valószínűleg annyival több az általam javasolt megoldásnál, hogy nem csak a böngésződ forgalmát irányítja egy proxy-ra, hanem valamennyi IP alapú kommunikációd átirányításra kerül.

...

(#1550) RAiN91 válasza FixY67 (#1549) üzenetére


RAiN91
őstag

Értem.
Fizetős cucc, de majd utána nézek mennyire megbízható. Azt hogyan tudnám ellenőrizni, hogy nem csak a böngészésnél vált ip-t?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.