Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1301) Kassadin válasza macikos (#1300) üzenetére


Kassadin
addikt

Tök jó hogy már fél éve edzek, és azt se tudtam hogy létezik álló scott bicepsz, ki tudja még mik vannak, amiről nem tudok. Amúgy amilyen kis törpe vagyok, nekem biztos elég lesz a támaszték állíthatósága. ;]

(#1302) Woodslave válasza macikos (#1300) üzenetére


Woodslave
nagyúr

komolyan nem értem, hogy mi a különbség. Azt hittem arra gondolsz, hogy az álló scott padnak a gyakorlatilag vízszintes oldalán csinálod. De ha a simán, akkor nem mindegy? Nálunk ülő van, de én nem ülök a széken, hanem kb- félig--álló poziban vagyok. Mondjuk én is olvastam már hogy a scott xar, de het egy gyaksinak belefér nekem (úgysincs olyan qrva nagy választék) :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1303) macikos válasza Woodslave (#1302) üzenetére


macikos
addikt

Azt is kell nézni, hogy az állónál ugye a felkar van megtámasztva, de úgy, mint az Arm Blasternél:

Tehát ha az álló Scott-pad kvázi tökéletesen betölti a funkcióját, akkor az ülő változata miért is lenne jó? Csak rosszabb lehet. A felkarnak pedig a gravitációs erő iránya miatt az a jó, ha függőlegesen marad, akkor a legnagyobb a terhelés.

[ Szerkesztve ]

(#1304) Tamoo válasza Eagl3 (#1289) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem is ez volt régen scott padon. Szerintem hanyagold, van még elég gyakorlat amit csinálhatsz. Majd ha kellően megerősödik az alkarod talán visszatérhetsz. De amúgy ja, álló scottpad sokkal nyerőbb ahogy írták. Egy idő után én az ülős scottpadot már csak fejfölé nyomáskor vállazni használtam fordítva leülve :DDD

(#1305) brownus válasza headhunter (#1274) üzenetére


brownus
veterán

52 éves?? durva az ember:)

(#1306) Kassadin válasza Tamoo (#1304) üzenetére


Kassadin
addikt

Vagy csak szimplán miért nem edz alkarra?

(#1307) Eagl3 válasza Tamoo (#1304) üzenetére


Eagl3
veterán

Jól van, van álló scott pad is a teremben... még azt lenne jó tudni, hogy francia rúddal (szőken vagy inkább szélesebbik részén fogva, mint amit macikos linkelt Arnoldos képet) vagy inkább egyenes rúddal érdemes bicepszezni?

(#1308) Tamoo válasza Eagl3 (#1307) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Variáld. Egyike edzésen ezt, másikon azt.

(#1306) Kassadin: Szerintem eleinte még nem érdemes alkarra edzeni. Egy darabig elég az a terhelés amit a többi gyakorlatkor kap. Bár lehet ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#1309) macikos válasza Eagl3 (#1307) üzenetére


macikos
addikt

Ilyen nincs, hogy mivel kell. Váltogatni kell.
Szűken fogva a rudat inkább a bicepsz külső fejére jut a terhelés. Természetesen a széles fogás számít a normális, alapértelmezett fogásnak, tehát ezt nem szabad kihagyni az edzésből. A szűk fogás csak kiegészítés lehet. Egyenes rúddal bicepszezve megint más terhelést kap a bicepsz. Így simán a csuklódat mozgatva is láthatod, hogy egyenes rúdnál a belső fej jobban van terhelve.
Aztán az egykezes bicepszről még nem is beszéltünk. Ott is sok dolog van. Beforgatod-e a csuklódat vagy nem. Állva csinálod-e vagy ülve. Ha ülve, akkor sima padon vagy esetleg háttámlás padon, a támlát kicsit hátradöntve, stb.

[ Szerkesztve ]

(#1310) Kassadin válasza Tamoo (#1308) üzenetére


Kassadin
addikt

Értem.

Eagl3: Próbáld ki a fekvepados egykezes bicepszezést, annál undorítóbb bicepsz gyakorlat szerintem nincsen. Nem csak rúd létezik. ;]

(#1311) Jojo5


Jojo5
őstag

srácok,

a mai edzésemen gondolkodom, hogy kéne kivitelezni... mert holnap reggel megyek el balcsira és péntek este tudok legközelebb vasat fogni, de azt se szeretném, hogy az edzések megállás nélkül legyenek a hétvégén és egybekötve jövőhét hétfőtől szóval vasárnap nem akarok súlyzót ragadni...

Mai nap mell nap szokott lenni, de arra gondoltam, hogy lenne-e értelme mellre 2 karra 2 meg vállra 2 gyakorlatot nyomatni ? szóval ilyen teljes testes cuccot... mivel nem csináltam még ilyet és nem tudom, hogy lenne értelme, hogy le is edzem magam, de mindenre jusson is erő :U

5leteket várom szeretettel! :R

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#1312) macikos válasza Jojo5 (#1311) üzenetére


macikos
addikt

Már megint a Balatonra mész? :D Pff.... tökmindegy most hogy edzel :D Inkább gyorsan elmentél volna venni ilyen gumiszalagot, hogy tudjál durrantani majd minden nap a strand előtt :D

Egyébként most a legjobb amit csinálhatsz, az a sok ismétléses, bukásig végzett sorozatok kisebb súllyal.

[ Szerkesztve ]

(#1313) runner 125 válasza Jojo5 (#1311) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerintem hagyd a picsába, mivel mire leérsz Balatonra már részeg leszel. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1314) Jojo5 válasza macikos (#1312) üzenetére


Jojo5
őstag

eddig idén 1x voltam csak lenn, de az is inkább hévíz volt 3 nap a családdal :U

Óóóó még durrantani strand előtt... röhögni fogsz van itthon olyan gumiszalag... :D
de amúgy fekvő is jó ha hepajkodni akarna az ember stb... de most nem ez a lényeg :U

oké, hogy sok ismétlés bukásig meg kisebb súllyal, de 1 kis magyarázat is jöhetne ja meg, hogy izomcsoportonként mennyit bírunk ki ? 2 gyakorlat ahogy mondtam sok kevés ? vagy, hogy képzelted el az egészet ?

runner125: azé' akkor még nem mert egyedül megyek... ők már lenn vannak... de röhögni fogsz, hogy azért nem is maradok vasárnapig és pénteken hazajövök 1 haverommal kocsival mert 3 este is ezekkel a vandálokkal bőven elég lesz... :D
Viszek proteint meg próbálok "fehérjedúsan" kajálni ahogy tudok... :DD (haha milyen hülyén hangzik tőlem aki már jóideje viszi a csirke+rizs kombót magával.... :DDD)

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#1315) Kassadin válasza Jojo5 (#1311) üzenetére


Kassadin
addikt

Szóval megint alkoholizálsz... :(

(#1316) macikos válasza Jojo5 (#1314) üzenetére


macikos
addikt

'szom tudja, egyszer olvastam egy ilyet, hogy ha másnap jól akarsz kinézni, akkor ilyesmi durrantós edzést kell csinálni, hogy sokkold az izmaidat. Tehát jól bedurrannak, de mivel nem egy komplett nagy súlyos edzést csinálsz, ezért nem fáradnak el teljesen, nem ürülnek ki annyira a glikogénraktárak.

Amúgy most jutott eszembe ezzel kapcsolatban egy szakkifejezés: DISZKÓIZOM :D

ÁÁÁÁ B+, sírok: [link]

:DD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1317) BÁ Nutrition válasza macikos (#1316) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

kommentek is faszányosak:DDD

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1318) Jojo5 válasza macikos (#1316) üzenetére


Jojo5
őstag

most nem a jólkinézésről van szó hanem, hogy az edzést, hogy lenne érdemes csinálni/besűríteni egybe... :K

Kassadin: idén nyáron eddig 1x ittam zúzosabban alkoholt azt is a medencés buliban... :U ;)

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#1319) macikos válasza Jojo5 (#1318) üzenetére


macikos
addikt

Nehogy már ne számítson a strandon, hogy jó formában legyél :D

Jó, akkor csinálj egy teljes test edzést, bár én ilyet még nem igazán csináltam, szóval ebben nem tudok segíteni.

Viszont szerintem inkább a jó megjelenésre kellene rámenni. Tehát durrantás (lábaz tilos), szénhidráttöltés, strand előtt durrantás majd fél-1 óra fekvés magasra felrakott lábbal, stb. mintha csak egy verseny lenne :D

[ Szerkesztve ]

(#1320) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Megint vissza jött a nagy meleg, szar edzések kezdete.:(

(#1321) Jojo5 válasza macikos (#1319) üzenetére


Jojo5
őstag

ha hiszed ha nem lesz*rom, hogy hogyan nézek ki a strandon holnap... :U
nem kérkedni akarok, de a nagy átlagot azért kinézetben nem nehéz verni... :U a terminátorokkal illetve a genetikai mutánsokkal meg úgysem szállhat szembe az ember... :)

naja én se csináltam még szóval szopó... :D mert nem tudom, hogy lenne értelme... :))

lol magasra rakott lábakkal fekvés stb... :DDD

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#1322) ForexGuru válasza Jojo5 (#1321) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

te is genetikai mutáns vagy itt sok emberhez képest :K
pl én :O

(#1323) Tamoo válasza Jojo5 (#1321) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én valami ilyesmit pörgetnék le:
mellre pozitív pad 2sorozat nem nagy súllyal 20ismétlés
egyenes pad 2sorozat ugyan így
(magas ismétlésszámmal mindent)
bicepszre állva franciarúddal 4sorozat
kalapács 4sorozat
4sorozat csigás letolás koncentrálva
oldalraemelés 4sorozat
hátra valamilyen evezés gépen
mellhez húzás csigás gépen

(#1324) Jojo5 válasza Tamoo (#1323) üzenetére


Jojo5
őstag

és szerinted végig 20 ismétléseket nyomassak?
csiga nincs itthon meg a hátra lehet, hogy húzodzkodok a fán majd párat vagy vmi :U most evezni meg ilyenekre tuti nem lenne erőm főleg ha vállra szeretnék még hátsó deltára meg bicóra még edzeni

amúgy köszi! :R

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#1325) Ijk válasza Jojo5 (#1311) üzenetére


Ijk
nagyúr

Úristen kimarad 2 edzés a héten most mi lesz? Tönktemegy több hónapos munkád;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1326) Tipo16V


Tipo16V
aktív tag

pfuu extraszar mai nap.
beiratkozás suliba 4óra várakozással, reggel fél9-től fél 4ig egy tenyérnyi kalács volt bennem meg egy mekis pisztáciás frappé ;] hazaértem, kaja, aztán egy nagy kávé, fel kondiba, melledzés...hazaértem....szédülök,és zúg a fülem...
ma összvisszegy tányér tésztát meg egy fél csirkecombot ettem....most meg nem vagyok éhes...

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#1327) Jojo5 válasza Ijk (#1325) üzenetére


Jojo5
őstag

pontosan ettől félek én is... :( hidd el van az a szarkajálás meg bulis hét ami meglátszik az ember testén amikor hazaesik... :DDD :K

Tipo16V: az a pisztáciás frappé jó ? :U

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#1328) Sotho válasza macikos (#1303) üzenetére


Sotho
őstag

Az ülő (ferde) Scottnál az alsó pontról a súly megindításához kell nagy erő. Jó gyakszi ( Larry Scott rémlik? ) :K
Szerintem álló ülő Scott váltogatva jó illetve a Scott pados bicepsz gép ami teljes tartományban ugyanazzal a súllyal terhel na az gyilkos tud lenni.

(#1329) ForexGuru válasza Sotho (#1328) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

"Scott pados bicepsz gép"
csak ez miatt várom hogy ujra egerbe edzek :DDD

(#1330) Ijk válasza Jojo5 (#1327) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem kell szétcsapni magad, akkor semmit nem épülsz le.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1331) Tipo16V válasza Jojo5 (#1327) üzenetére


Tipo16V
aktív tag

félve vettem meg, de meglepően jó :K
olyan min egy habos fehérje turmix, mogyoródarabokkal. már olyanszinten voltam éhes, hogy nem kivántam a kaját:/ de a rohadt melegbe vmi hideg jolesett.
Ijk nem kell magad szétcsapni.... lemész egy baráti társasággal, és nem iszol mi? :U kinéznek....

[ Szerkesztve ]

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#1332) Tamoo válasza Jojo5 (#1324) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én csak támpontnak írtam a 20at. Annyi kell hogy szétdurranj :DDD Nekem általában 12-16, attól függ milyen gyakorlat/milyen súly. A lényeg, hogy mindent sikerüljön bedurrantani. Amúgy jó ez a teljes testedzés. Néha jólesik.

(#1333) Ijk válasza Tipo16V (#1331) üzenetére


Ijk
nagyúr

Lehet ésszel is inni. Pénzt spórolsz, és nem megy gatyára a másnapod. Nem tudom miféle divat ez, hogy fél évre való mennyiséget öntenek le pár este alatt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1334) Tipo16V válasza Ijk (#1333) üzenetére


Tipo16V
aktív tag

nekem ne mondd,én nagyon ritkán iszok, akkor is veszek egy olcsó pezsgőt, és keverem nergiaitallal, a többiek meg úgyis kínálnak a drága piákkal:D
és sose iszom hányásig/ másnaposra magam, pont annyit h jólérezzem magam. :P

[ Szerkesztve ]

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#1335) Tamoo válasza Ijk (#1333) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én meg úgy vagyok általában, hogy vagy sokat vagy semmit. A semmi az azt jelenti, hogy egy sör legyen a kezemben, hogy ne b@sztassanak :DDD (de nem szoktam rendszeresen, csak alkalomadtán)

(#1336) ForexGuru válasza Tamoo (#1335) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

alkalomadtán --> hétvégénte ;]

(#1337) Jojo5 válasza Ijk (#1330) üzenetére


Jojo5
őstag

ígyekszem nem szétcsapni magam, de volt már olyan, hogy tököm se figyelt oda és 1 gáré leitatott jó így hülyén hangzik, de a végén úgy berúgtam, hogy este ha csak 1 korty is lement volna még akkor rókakomát keresek... vicces de másnap nem volt bajom a dehidratáción kívül... :U
a spórolás megvan mert a buliba nem hiszem, hogy veszünk bármit is én meg a 3 estére viszek 1 jäegert meg 1 metaxát csak, hogy nehogy ingyen élőnek nézzenek...
de haver ilyet mond, hogy napi 5 rongyot számoljak... :Y mondom mivan ? mire ? hát, hogy ha kaja stb... mondom a lófaszt viszek kis kaját avval 1-2. nap kilőve 3. napra meg veszek valamit és 4. nap délbe jövünk haza há nehogymá' napi 5k-t el kelljen herdálnom... jó, hogy végigmelóztam a nyaram, de nem azért, hogy eligyam/bulizzam... :U

Tamoo: az a baj, hogy én is így álltam a dolgokhoz, hogy akkor most rendesen bebulizzuk magunkat az éjszakába és mindent bele vagy semmi... ez a leülök meginni 1 sört kategória sohase játszott nálam... csak most, hogy több mint 1 este lesz ezekkel a vadállatokkal lennt így egymás után ezért is nem szeretném magam lenullázni elhiheted...

Tipo16V: nah akkor majd bepróbálom valamikor :K ez az energiaital keverés nekem sohase tetszett nem tudom miért, de egyszer vettünk valami vodkát és energitallal ittuk 1 csajszival emlékszem, hogy már bemenni is nehezemre esett a szórakozóhelyen... :(

szerk-Tamoo: én is piramisba tolom, hogy 16-8 ismétlés nő a súly csökken az ismétlés 10-2-ig de így kis súlyossal még nem babáztam... szóval nem tudom, hogy kéne :D

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#1338) #11527168


#11527168
törölt tag

macikos, ijk köszi, ki fogom próbálni a 45 fokost a normál pad előtt.

(#1339) Tamoo válasza ForexGuru (#1336) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Abból én már kinőttem... (sajnos ;] :DDD)

(#1337) Jojo5: Nem kell itt a szöveg, ha olyan a társaság úgyis elkap a gépszíj. Jó az néha, persze van egy határ. (amit akkor ismersz meg, ha már párszor átlépted :D) 3nap alatt meg nem amortizálod le magad. Lehet úgy érzed, de 1-2edzés és minden a régi.

Kis/közepes súllyal 20-as ismétlések nekem nagyot tudnak durrantani. Egy teljes testedzésnél ez meg nyerőbb mint elmenni a "végletekig". Szerintem.

pezsgő energiaitalt meg a lányok isznak. Maximum. Na meg attól csak a fejed fáj ;] Amúgy meg a társaság számít, nem a pia. Csak általában a társaság piál. Ördögi kör.

[ Szerkesztve ]

(#1340) Jojo5 válasza Tamoo (#1339) üzenetére


Jojo5
őstag

én meg hála égnek sose voltam olyan társaságban akik minden hétvégén berúg... mondjuk ez pont olyan, de nem is állok olyan közel hozzájuk csak osztálytársak és mivel az eddigiekkel nem jártam el nagyon bulizni ők meg valahogy nagyon a szívemhez nőttek szóval nem sértem meg őket avval, hogy nem megyek le hozzájuk... :U év közben így is hallgatom eleget, hogy miért nem megyek velük ki meccsre meg bulizni stb...
Szóval nálam ez a határ keresés van még jelen...jó persze tudom nagyjából hol van, de vagy megugrom vagy nem.. és most "diéta" alatt nem szívesen rontanám az esélyeimet... :U :D

szerk: most nézem a hszem számát >1337>LEET VAGYOK.... :)) :DD

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#1341) Bibby


Bibby
addikt

Ha nem lenne muszáj engem airbus-szal sem tudnának a balcsiról hazacibálni. :O

Ελευθερια η θανατος

(#1342) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Sziasztok
egy rövid kis kérdésem, intenzív has edzésre valami jó programot / videót tudtok mutatni?

Ez mennyire jó? [link]

Üdv: Csabee.

(#1343) #11527168 válasza Tamoo (#1339) üzenetére


#11527168
törölt tag

+1 :R

Szerintem is nyugodtan lehet bulizni, inni is (de nem rendszeresen) semmi baja nem lesz attól senkinek. Nem kell besavanyodni. Én is 20-as ismétlést nyomnék eggyel kevesebb gyakorlattal testrészenként.

Amúgy múlt hétig én is nyaraltam, buliztam, leszartam, hogy mit eszek és komolyan mondom k*rvajól érzem magam. Jót tett, sokkal jobban ment ma az edzés és valahogy teltebb, szálkásabb vagyok.

(#1344) macikos


macikos
addikt

Én paraszt vagyok, világosítsatok már fel: miért jó energiaitallal inni az alkoholt?

(#1345) Csabee. válasza macikos (#1344) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Mert sokak azt hiszik "menő" :) De van akinek szimplán ízlik, van aki meg követi a "divatot" ...

Üdv: Csabee.

(#1346) szőröscica válasza macikos (#1344) üzenetére


szőröscica
addikt

Azt mondják, hogy nagyon durván egészségtelen

(#1347) Kassadin válasza szőröscica (#1346) üzenetére


Kassadin
addikt

Alkohol: irtja a szürkeállományod, égetett szesz tele van cukorral.
Energiaital: szintúgy tele van cukorral.

Mértéktelenül minden egészségtelen.

[ Szerkesztve ]

(#1348) macikos válasza Csabee. (#1345) üzenetére


macikos
addikt

Ennyi? Azt hittem van valami konkrétabb oka.

(#1349) nepszter1 válasza macikos (#1344) üzenetére


nepszter1
addikt

Hát van oka amugy ugye az alkohol lejjebb viszi a vérnyomásodat , az energia ital meg föl és ezért lehet elég hamar beállni szóval meghülyül a szervezeted , amugy meg kurva veszélyes.

Én így tudom .

(#1350) Kassadin válasza nepszter1 (#1349) üzenetére


Kassadin
addikt

Ha jól rémlik még energiaitalos korszakomból(szerencsére már lejöttem róla :D), akkor azokra is rá van írva, hogy alkohollal nem szabad keverni, de hogy miért, na azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.