Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32251) kezo0 válasza Sanyi.mTs (#32248) üzenetére


kezo0
addikt

Most nincs előttem, de szerintem a jobb felső sarokban a három pöttyön kattintva, a lehulló menüben van ilyen lehetőség.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#32252) Sanyi.mTs válasza kezo0 (#32251) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

valóban :R
3 pötty jobb fent > előzmények > Mostanában bezárt résznél

Sőt, a fentieknél látható, hogy ez megcsinálható billentyű kombinációval: ctrl+shift+T

[ Szerkesztve ]

(#32253) csako válasza Sanyi.mTs (#32248) üzenetére


csako
veterán

Lehet rosszul emlékszem, de a fül mellett kattintva jobbal egy másik menü jön elő, amiben benne van a visszanyitás.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#32254) Sanyi.mTs válasza csako (#32253) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Ez az, amit kerestem

(#32255) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Történt valami a legújabb frissítés óta, hogy ez a böngésző rendszeresen újratölti a megnyitott oldalakat?

mintha egy 1 gigás androidom lenne, néhány óra se telik el és az 5 megnyitott weboldalat újratölti ha PC-n rámegyek, elég kellemetlen

[ Szerkesztve ]

(#32256) G.ERIK


G.ERIK
csendes újonc

Szép estét! Nincs valami progi vagy kiegészítő ami 2-3 soros könyvjelző sávot is enged?

(#32257) zoli03


zoli03
őstag

Sziasztok!

Hogyan tudom beálllítani, hogy a címsorba gépeléskor az előzmények között is keressen a Chrome?

köszi

(#32258) Luissimo


Luissimo
veterán

Google Chrome verzioja,

Kérdésem, miért jelenik meg fekvő módban a lapokon alul ez az egyébként x-el bezárható, de mindig ujranyíló a "reklámsor" , valami beállítási gikszer amit nemtalálok vagy miez egyáltalán?

Köszi,
Lui

(#32259) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

laptopon chrome alatt beállítások/nyelvek/Google fordítót nem tudom bekapcsolni.
ennek használatához bővítményt kellene telepíteni?

[ Szerkesztve ]

(#32260) edeleny


edeleny
őstag

Sziasztok. Tanácsot, segítséget szeretnék kérni.

Adott egy okostelefon, Androidos.
Rajta egy Chrome böngésző. Ugye a kezdőlapon ott a Google kereső, alatta pár gyorselérés gomb, alatt meg egy ajánlott hírfolyam lefelé görgetve.

Na most nekem ezzel a hírfolyammal van bajom.
Szerettem , a kis színes híreket átnézni, ha jól emlékszem az érdekteleneket oldlalra húzással lehetett törölni is.

Mostanában elkezdtek megjelenni olyan híroladalak, amiket semmiképp nem szeretnék felkeresni, de mégy csak a listában látni se.
De se beállítani, hogy azt az oldalt nem kérem, se az adott oldalt tiltani nem tudom.
Lenne erre valami beállítási mód,ogy egy -egy híroldal semmiképp nem jelnhet meg?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#32261) Rick4 válasza edeleny (#32260) üzenetére


Rick4
félisten

Gondolom a google accountodon belül lesz egy érdeklődési kör, hírfolyam, és hasonló preferencia beállítás, ott kellene keresgélni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#32262) edeleny válasza Rick4 (#32261) üzenetére


edeleny
őstag

Ezt én is gondoltam!
De nem ezzel van a baj!
Régebben egy egy ajánlást el tudtam húzni oldalra, és törölni, ha nem tetszett.
Most már nem lehet válogatni az van amit bead.
És még ezzel sem volt baj, amíg olyan hírfolyamokat, oldalakat promózott, amiket szívesen olvasok!

Aztán mostanába elkezdett bednai, majd elment odáig, hogy oylan oldalak vannak az ajánlottak között, ahol nem jártam, nem fogok, és nem is akarok, mégha a téma érdekelne is.
Nevezzük nevén a gyereket:
telerakta az Origó, és más propagandaoldal dolgaival!
Mondom nem rég még egyszerűen ha be is rakta az Origo-t, tudtam törölni, most meg ott figyelnek a baromságok, inkább kikapcsoltam!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#32263) edeleny


edeleny
őstag

De ha már így feléledt a topic!
Szintén ujkeletű probléma:

A kezdőlapon van néhány gyorselérésű gomb (link). 6 db. használom is mind a hatot!
Most ezzel egyidőben ez is megbolondult.
Ezek ugye a leglátogatottabb oldalak. Na most randomban elkezdi beadogatni olyan oldalak linkjeit, ahol max 1x voltam. Leginkább a keresési előzményeket. Két éve rákerestem, hogy lila kerékpár, most dobja a leglátogatottabbak közé.Ha a baromságokat törlöm, vissza áll az eredeti hat.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#32264) Luissimo


Luissimo
veterán

Erre a 32258-ra valaki tudna válaszolni esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#32266) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Sziasztok!
Hogyan lehet bállítani, hogy egy oldalon belüli szöveget kijelölök, jobb klikk, keresés, akkor ne egy oldalso keresőablak jelenjem meg, hanem uj lapon nyissa meg, mint eddig? Mátol így van, nem állítoztam el semmit, megőrjít!

(#32267) Viktor77 válasza Grande Ale (#32266) üzenetére


Viktor77
titán

Neked is: [link]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#32268) Grande Ale válasza Viktor77 (#32267) üzenetére


Grande Ale
őstag

Igen, kikapcsoltam már, köszönöm!
Az az érdekes, hogy a gép többi fiókjában ugyanez a verzió, és azoknál új ablakot nyit, nem ezt...

(#32269) codec


codec
senior tag

Üdv!
Chrome youtube használatkor a CPU kizárólag 1 magot használ, de azt 100%-on a többihez minimális terhelés (1-2%) tartozik. Hol lehet a több mag használatát engedélyezni Chrome-on belül? (Vagy a lejátszásért felelő bővítmény cpu használatát?)

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#32270) Cs1csó válasza codec (#32269) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, milyen oprendszer melyik build-je, a Chrome melyik build-je, milyen CPU, VGA?
Mert ha Windows 10-11 és friss build, friss Chrome egy nem túl régi procival akkor mennie kellene automatikusan.

(#32271) codec válasza Cs1csó (#32270) üzenetére


codec
senior tag

Szia!
i5 10400f, ASUS CERBERUS 1050Ti 4GB, Win 10 pro az elérhető legutolsó frissítésekkel. (Az hiszem: Windows 10 22H2)

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#32272) Cs1csó válasza codec (#32271) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezen futnia kellene. Remélem jön valaki okosabb.

Esetleg a Chrome alaphelyzetbe állítása vagy újratelepítése? Letiltott kiegészítőkkel is próbáld ki hátha valami bezavar.

A beépített EDGE is kvázi Chrome, az hogy fut teszteld már le.

[ Szerkesztve ]

(#32273) codec válasza Cs1csó (#32272) üzenetére


codec
senior tag

Azzal minden rendben, és a firefox-al is. Ezért gondoltam, hogy van valami beállítás amit manuálisan kell elvégezni.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#32274) Cs1csó válasza codec (#32273) üzenetére


Cs1csó
félisten

Végső esetben - főleg ha van szinkronizált fiókod - a böngésző újratelepítését is kipróbálnám és először ALAP beállításokkal sőt akár még bejelentkezés nélkül, kvázi "szűz" állapotban.

(#32275) mikk2000 válasza codec (#32273) üzenetére


mikk2000
őstag

Nincs ilyen mese beállítás. Ha akadásmentesen lejátssza neked a videókat akkor szerintem ne foglalkozz vele kivéve ha nagyon unatkozol, arról nem beszélve, hogy nyilván jelentősen besegít a videókártya a dekódolásba, tehát a cpu-nak annyira nincs sok dolga vele.

(#32276) csako válasza codec (#32269) üzenetére


csako
veterán

A hardveres gyorsítás be van kapcsolva?
Minden videónál csinálja?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#32277) codec válasza csako (#32276) üzenetére


codec
senior tag

Igen, be van kapcsolva, és nem mindig csinálja, nehezen tudom beazonosítani melyik videóknál. Okát se látom a 100% hoz közeli terhelésnek, ez csak videó lejátszás, és nem valami core2-ről van szó.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#32278) csako válasza codec (#32277) üzenetére


csako
veterán

Esetleg lehet azoknál valamiért az AV1 kodeket használja (jobb klikk a videón, statisztikák menüpont és akkor megjelenik a videón az infó róla), amit persze nem tud gyorsítani a videokarid, vagy még a 4K/magas felbontás is okozhatja, ha auton is azt adja be.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#32280) totyika93


totyika93
tag

Sziasztok!
Időközönként ha új linket nyitok meg vagy akár csak megnézek egy képet bedob egy új oldalra a "https://n.wigglewurm.com/" url-el.
Frissítés megvolt,Nod32 valamint malwarebytes futtatása is de nem segített megoldani a problémát.
Mi lehet a megoldás?

(#32281) Big M


Big M
tag

Sziasztok!
A Google Maps Chromeban nem működik megfelelően pár napja: nem tudok belekattintani, nincsenek oldalsó panelok, útvonaltervezés, stb se működik. Inkognitó módban működik. Cache törlés, reinstall megvolt, nem segített.
Van valami tippetek, mi lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#32282) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Asztali böngészőben hol lehet beállítani hogy, ha több ablak is meg van nyitva, akkor a jobb felső sarokban lévő bezáró X megnyomásakor kérdezzen rá, hogy biztos ki akarok lépni, amikor több ablak is meg van nyitva?
Jelenleg több megnyitott ablaknál is kérdés nélkül kilép.

(#32283) edeleny


edeleny
őstag

Segítség kellene

Lehet nem ide való!
Telefont szeretnék cserélni.
De a Gmail jelszevam nem tudom. Megszoktam, hogy az összes eszközön automatikusan tölti ki.
Hogy , vagy hol lehet megnézni, mert a beállítások- jelszavak-nál csak az enyém nincs!
Két telefon- asztali PC- laptop. Egyik sem mutatja, de mindenhol be tudok lépni.

Sőt!
Android TV, YouTube, mindenhol ez van, de nem tudom kibányászni sehonnan!

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#32284) mikk2000 válasza edeleny (#32283) üzenetére


mikk2000
őstag

Ennek sok köze a Chrome böngészőhöz nincsen, de először is az nem pusztán a gmail, hanem az egész google account (fiók) jelszava, a hozzá kapcsolódó tonnányi szolgáltatással. Tehát ha mást nem is, de ezt az egyetlen dolgot meg kellene jegyezni vagy felírni, rögzíteni.

Ha valóban te vagy a tulajdonosa a fióknak, akkor a hivatalos utat megpróbálhatod:
[link]

(#32285) edeleny válasza mikk2000 (#32284) üzenetére


edeleny
őstag

Köszönöm a segítséget.

Megoldottam!
Egyrészt a Google fiókból, fiók kezelés, meg lehet nézni.

Másrészt, "csaltam" egy kicsit, a fiam gépén (PC) én vagyok a vendég, az enyémet minden további nélkül mutatja! Az övét nem! 😁 Az nálam van!

Egyébként jogos, a fél életünk ehhez van kötve, illene megegyezni!

Van olyan topic, ahol a Google -android párosról tudnék kérdezni?

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#32286) mikk2000 válasza edeleny (#32285) üzenetére


mikk2000
őstag

A google fiók kezelésnél a jelszót max módosítani tudod, a jelszó megadása után.

Ezt a vendéges dolgot nem értem, de ha neked segített, akkor jó.

Az hogy a firefox "lazán"' bánik a jelszavakkal az akkor lesz gáz, ha majd fizetnek a google accounthoz csatolt bankkártyáddal orrba-szájba. A google account a legkényesebb, hiszen sokan azzal jegyeztetnek meg más jelszavakat is, plusz ott van még a kétlépcsős hitelesítés réme is, ami jó eszköz arra, hogy malőr esetén ne tudjunk belépni a saját fiókunkba, ezzel minden hozzáférést elveszítve.

(#32287) edeleny válasza mikk2000 (#32286) üzenetére


edeleny
őstag

Háát...
Zártam már ki magam a Gmail-ról!
Rémálom a Google-val levelezni!

Nyilván arra kell gondolni, hogy mindig mindenki az összes Google szolgáltatást használja.
Nálam nincs hozzárendelve bankkártya. Viszont a telefonra szépen küldözgeti a kétlépcsős dolgokat!

Van egy PC, asztali gép, ami úgymond az "enyém". Ez a fő számítógép. A Chrome-ba én vagyok belépve, a Gmail nálam nyílik meg! A telefonom ezzel szinkronizál! Így akármit csinálok az én jelszavam nem jeleníti meg. (A telefonomon se)
DE
Vendégként a család többi tagjának a Gmail-ja benne van a Chrome-ba, az ő jelszavukat megjeleníti.

A fiam PC-én ugyan ez a helyzet, csak az a gép az ő telójával van összekötve, alapértelmezettként ő jelentkezik be a Chrome, Gmail-ba Ott az ő jelszava nem jelenik meg, de mivel én is léptem már be onnan, az enyémet megjegyezte... , most vagy :), vagy :(

"A google fiók kezelésnél a jelszót max módosítani tudod, a jelszó megadása után."

Most vagy szerencsém volt, vagy nemtudom, de jelszóváltoztatás előtt ki írta a mostani jelszót! A jót, mert kipróbáltam....

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#32288) Parson válasza edeleny (#32287) üzenetére


Parson
addikt

Azért annyit helyesbítsünk, , ha már szó van róla, hogy a Google szerverek a központi tárhelyek, azokon tárolt fiókadatokkal / gmail-lel / naptárral, stb szinkronizálnak az végponti eszközökön futó alkalmazások, és nem az eszközök egymással. Csillagpontos kiépítésre kell gondolni, nem sorba kapcsolt eszközökre.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#32290) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok! Valamiért a win10 alatt a storéból letöltött TikTok akadozik vagy le is fagy.

Ehez alapból az Edge van csatolva és onnan nyillik meg a TikTok.

Kérdésem az lenne hogy meg lehet azt csinálni, hogy a letöltött TIKTOK a Chromból induljon?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32291) szasanyi


szasanyi
félisten

Tegnap volt egy teljes Win11 re-install, és a Chrome legújabb változatának telepítése. A korábbiaktól eltérően hiába telepítem hozzá az adblokker (vagy plus) kiegészítőt, nem blokkolja a YT hírdetéseket ami meg az őrületbe kerget. Mi lehet a probléma, mi erre a megoldás?

(#32292) csako válasza szasanyi (#32291) üzenetére


csako
veterán

uBlock Origin

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#32293) szasanyi válasza csako (#32292) üzenetére


szasanyi
félisten

:R

(#32294) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Használja valaki az internet archive downloader bővítményt?

(#32295) Atomantiii válasza Atomantiii (#32294) üzenetére


Atomantiii
őstag

Már nem érdekes, közben rájöttem.

(#32296) Anagy


Anagy
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan segíséget szeretnék kérni, hogy valamiért az alábbi weboldalt: https://www.jacksonsart.com/ nekem a Chrome németül veszi fel ... holott rendes angol nyelvű kellene, hogy legyen a weboldal eredeti szövege.

A böngésző beállításokban - Nyelvek - Google Fordító - A Google Fordító használata ki van kapcsolva. A böngésző alapnyelve az magyar. Minden más weboldal rendesen, eredeti nyelven hozz be a Chrome. Olyan, mintha csak ezt az 1 weboldalt - valamiért a default angol helyett mindig németre lefordítja ...

(#32297) Rick4 válasza Anagy (#32296) üzenetére


Rick4
félisten

A bal felső sarokban a germany/eur feliratra kattintva állítsd át united kingom, canada régióra, és mindjárt angol lesz.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#32298) Kékes525


Kékes525
félisten

Hol lehet beállítani, hogy újraindításkor az előző megnyitott füleket töltse be?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32299) Sonja válasza Kékes525 (#32298) üzenetére


Sonja
veterán

#31539

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#32300) Kékes525 válasza Sonja (#32299) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.