Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32601) Cs1csó válasza Visormail (#32600) üzenetére


Cs1csó
félisten

Fölösleges kiegészítő. Ott van az Ublock Origin vagy az AdGuard, ahhoz a FilterLists oldalról lehet letölteni szűrőket, akár YouTube specifikusakat is.

(#32602) Lackooo84 válasza Visormail (#32600) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ublock tökéletesen működik most is.

The Truth is out there...

(#32604) Visormail válasza Cs1csó (#32601) üzenetére


Visormail
addikt

Én azt használom, ez az egységsugarú felhasználóknak lett volna, akiknek egy rendes szűrő kezelése űrtechnika lenne.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#32605) btraven


btraven
őstag

Mi változott? Régebben rengeteg fake/hamis találatot adott a google, amiken rossz magyarsággal fordított oldalak voltak találhatóak.
Most is vannak ilyen gyanús találatok, de mindegyik:
Not Found
The requested URL was not found on this server.
Apache/2.4.25 (Debian) Server at gardenex-hu.decorexpro.com Port 80

(#32606) szotadi válasza Lauda (#32603) üzenetére


szotadi
tag

Frissítés után eltűnt a korábban megjelent "Minden könyvjelző"! :)

(#32607) MadGame válasza btraven (#32605) üzenetére


MadGame
senior tag

Jó, akkor megyugodtam, hogy nem csak nálam hülyült meg...

(#32608) itouchfan


itouchfan
senior tag

Sziasztok, Gmail-es biztonsági értesítéssel kapcsolatos kérdésem lenne. Egy szállodai wifi hálózatra csatlakoztam rá, ahol a "szeretné-e hogy a hálózat más eszközei láthassák a gépét?" Kérdésre nem-mel válaszoltam, majd ezt követően 1-2 perccel érkezett az értesítés, hogy gyanús bejelentkezés, vírus veszély és kijelentkeztetett minden fiókomból +kötelező jelszóváltoztatás. Ezután a gépen lefutottam a Windows defendert is + Malwarebytes + Kaspersky, de egyik se talált semmit, ahogy a telefonom se az erre rendelt program (igyekszem biztonságosan használni a gépet, nem torrentezek, nem töltögetek le semmit, csak meló és böngészés). Kérdésem, hogy kell foglalkozni ezzel a Google értesítéssel és a lehetséges vírus veszéllyel, vagy ezt nagy eséllyel a hálózat láthatósági beállítás miatt írta ki (illetve, hogy ez külföldi országban történt).
Köszi szépen előre is, remélem érthető a kérdés. :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#32609) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mi történik manapság, ha nyitva van 2 Chrome ablak is (1x1 és 1xn füllel) és automatikusan bezáródik mind, mikor újraindítom a Windows-t?
Mind a két ablak újra el fog indulni a régi helyén, mikor legközelebb rákattintok a Chrome ikonjára, hogy elindítsam?

Régen ez nem működött (és általában az időben később megnyitott 1 füles ablak jött vissza, nem a sok füles, amin rendezgetve van egy csomó fül kategóriák és fontosság szerint), ezért általában egymás mellett futtatom a Chrome-ot sok füllel az egyik, és az Edge-t egy másik monitoron. De gondolom hatékonyabb lenne csak egyet futtatni (RAM/VRAM használat szempontból). Elég okos már ehhez a Chrome?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32610) Viktor77 válasza janos666 (#32609) üzenetére


Viktor77
titán

Kipróbáltam, igen.
1x1 füles ablak és 1x5 füles ablak. Restart, Chrome, nyílik mindkettő.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#32611) janos666 válasza Viktor77 (#32610) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kösz. :R
Bár most, hogy jobban visszagoindoltam, lehet hogy akkor volt baj, mikor reflexből rákattintottam a sok füleg ablakon a bezárásra, a "kis" ablak nyitva maradt a másik monitoron (ez a padlón van, balra eltolva, diret úgy, hogy ne zavarjon, mikor nem direkt oda nézek), és újra meg akarom nyitni a sok füles ablakot.
De manapság már nem szokásom bezárni a böngészőt (régen még volt értelme, mikor aránylag még érezhető volt a hatása a teljesítményre és nem voltak ilyen jól szabályozhatók az értesítések, így zavarhatta az embert munka/játék/film közben..).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32612) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Vagy egy hete Out of memory hibával nem jönnek be oldalak vagy befagy a Chrome. Memória van bőven, 16GB fele ha használva van. Valami tipp? :F

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#32613) janos666 válasza szabonagyur (#32612) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Windows lapozófile beállítás hogy néz ki?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32614) Lackooo84 válasza janos666 (#32613) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Be lehet állítani valahogy, hogy ramból fusson a Chrome? Van 64GB ramom csak azért kérdezem... Gondolom gyorsabb lenne, mint ssd-ről.

The Truth is out there...

(#32615) janos666 válasza Lackooo84 (#32614) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez milyen kérdés? :DDD Mindig "RAM-ból fut". Betölti magát a RAM-ba az exe a DLL-ekkel, amik kellenek neki, aztán jó alaposan szétterpeszkedik a virtuális memóriában (nálam általában ~2x annyi virtuális memóriát foglal le, mint amennyi fizikait használ).
Annyi ennek a problémás része, hogy a Windows nem enged több virtuális memóriát allokálni, mint a fizikaiRAM+lapozófile. Ezért kell lapozófile. (Linux-on nincs ilyen limit.)
Mikor weboldalt töltesz be, akkor általában az SSD-dről olvas be gyorsítótárazott cuccokat, amikből nincs újabb a szerveren. Ezt sincs értelme "beerőltetni a RAM-ba", mert beolvassa ő, amit betölt, ami nem kell neki, azt pedig nincs sok értelme beerőszakolni másképp az OS cache-be.

Egyébként nemrég tesztelgettem, és egy PCI-e v4.0 4x SSD-vel (Samsung 990Pro 1Tb) már alig lehet észrevenni nem-intektív / real-time dolgok mellett, ha aktívan lapozgat a Windows. Egy PCI-e v3.0 2x-el, ami azt sem "hajtja meg teljesen" (Optane M10 16Gb) már inkább (lassabb pl. egy render benchmark és akadozik a böngészés, akár a Windows asztalon ablakváltás/pakolgatás). Addig csökkentettem a fizikai RAM használható részét statikusan 16Gb lapozófile mellett, míg épp lefutott a benchmark és más sem crash-elt a háttérben.
Látatlanban azt hittem, hogy a ranadom műveletekben és késésben jobb Optane akár nyerhet is, de nem. Többet számított a szekvenciális sebesség. Mondjuk egy high-end Optane 8x slotban és durvább vezérlővel talán nyert volna, de az rohadt drága, olcsóbb a DDR4/5 RAM (már ilyen 16-32Gb méretekben), így irreleváns (legalább is otthonra).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32616) Lackooo84 válasza janos666 (#32615) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Jaj tudod hogy értem. :D Lapozófájlra gondoltam.

The Truth is out there...

(#32617) janos666 válasza Lackooo84 (#32616) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A lapozásról alapvetően az OS dönt. Azt pedig leírtam, hogy Win-en miért kell nagy, vagy dinamikus méretű lapozófile akkor is, ha effektíve üres.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32618) szabonagyur válasza janos666 (#32613) üzenetére


szabonagyur
félisten

Auton tudtommal, nem nyultunk hozza nagyon. De ranezek ujra. Tarhely is van boven.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#32619) pendre54 válasza szabonagyur (#32618) üzenetére


pendre54
addikt

Szerintem eléggé reménytelen ügy, én már hetek óta kílódok vele. [link] Az összes vajákoláson már túl vagyok, ami a neten fellelhető volt ebben a témában, gyakorlatilag eredménytelenül. Rohadt idegesítő tud lenni, hogy akár 5 percen belül, többször is megtörténik.
Most olyan dolgokra kerestem rá, hogy miként lehetne totálisan letörölni a Chrome-ot, hogy semmi ne maradjon, és utánna tisztán telepíteni, de a leírásokban is javasolt, registry szintű törölgetésektől, egy kicsit fázok. Anélkül meg kérdés, hogy csak a RevoUninstaller, CCleaner, stb, szintű takarítás, plusz a rejtett mappák kézi törlése elég lesz e , a teljes gyaluláshoz.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#32621) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Fiam a Bitdefender TrafficLight bővítményt használja.
Ha keresett valamit a Google keresőben, akkor a találatoknál jobb oldalt zöld-piros karikákkal jelezte a webhely minősítését.
Pár hete ez nem jelenik meg.
Ha esetleg valaki használja közületek, mit tapasztal?
Egyébként Edge esetében is ez a helyzet.

(#32622) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#32621) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia amiket ki lehet próbálni:
- a kiegészítő újratelepítése
- a többi kiegészítő letiltása mellett tesztelni
- frissíteni a böngészőt

(#32623) junior11 válasza GEPESZ66 (#32621) üzenetére


junior11
veterán

Múlt hónapban is ezt kérdezted, az akkor tanácsoltakat kipróbáltad?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#32624) GEPESZ66 válasza junior11 (#32623) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Igen.
Sajnos semmi sem változott.
Letöröltem, újratelepítettem.
A Norton-t kipróbáltam, ott jó.
Szereti a gyerek, ha látja előtte, ha esetleg valami pirossal van jelölve, így rá se kattint.
Nálam a Kaspersky-nél is rendben van.
Lehet meg kell várni, míg a bővítményből kijön egy frissebb verzió.

[ Szerkesztve ]

(#32625) zizidor válasza GEPESZ66 (#32624) üzenetére


zizidor
senior tag

Letöltöttem, kipróbáltam. DuckDuckGo-nál, Bing-nél működik, Google-nél nem. Valószínűleg a Google megváltoztatta az oldal szerkezetét és ezt a fejlesztők még nem követték le.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#32626) #91856384


#91856384
törölt tag

Sziasztok.

Tegnap Windows-t telepítettem és felkerült rá a legújabb Chrome.
Ma vettem észre, hogy a Win10 startmenübe bekerültek Google dolgok (Youtube, Documents, Tables, GMail, etc).
Ezt vajon a legújabb Chrome csinálja?

Illetve fura módon eltünt a beállításoknál a cookie blokkoló rész vagy csak én nem találom.
Eddig be tudtam állítani melyik domain sütiket ne tárolja vagy éppen melyiket törölje kilépés után.
Most csak annyit látok, hogy a harmadik fél sütiket tudom blokkolni. [kép]

(#32627) #91856384 válasza #91856384 (#32626) üzenetére


#91856384
törölt tag

Update:

Közben kiderült, hogy a cookie blocker rész átkerült a "chrome://settings/content/siteData" részbe, ezért nem találtam.
De megvan, szóval ebben nincs változás.

(#32628) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Sziasztok.
Az miért van, hogy küldenek egy linket, megnyitom, kattintok valami részre benne, és bezárja az ablakot a chrome?

Töröljem az előzményeket?

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#32629) SP4C3 válasza IntelKiller7 (#32628) üzenetére


SP4C3
veterán

Valószínűleg rosszindulatú link? Küldd át privátban.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#32630) IntelKiller7 válasza SP4C3 (#32629) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Atlag instagram link. Vagy barmi mas egyeb oldal. Random csinalja. :DDD

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#32631) SP4C3 válasza IntelKiller7 (#32630) üzenetére


SP4C3
veterán

Kiegeszitoket nezd meg.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#32632) Bubaaa


Bubaaa
aktív tag

Srácok,olyan problémám van,hogy böngészgetés közben ha nyomom a visszanyilat,nem akar reagálni rá. van hogy 5x-6x meg kell nyomni,hogy visszamenjen az előző oldalra. Elösször azt hittem az áruházak oldalaival van a gond (möbelix,mömax,jysk,ikea) de ma kipróbáltam az edge nem csinálja,tehát ott normálisan működik. Tud erre valaki valami megoldást? Illetve más is tapasztalt már ilyet?

(#32633) Bubaaa válasza Bubaaa (#32632) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Bocsánat,az lemaradt hogy mindez win11 alatt,és a chrome verziója
117.0.5938.149

(#32634) Bubaaa válasza Bubaaa (#32633) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Viszont most ahogy rámentem hogy megnézzem a verziót frissített.
Verzió: 117.0.5938.150 re. Talán most megszűnt a hiba...

(#32635) Viktor77 válasza Bubaaa (#32632) üzenetére


Viktor77
titán

Nálam is vannak ilyen oldalak.
Pl. [link]
Itt egy cikkre kattintás után most pl. nem tudok 2 kattintás alatt visszajutni a főoldalra, de sokszor 3-4 is kell.
Mivel nem minden oldalon csinálja, így gondolom, nem nálam van a hiba.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#32636) Bubaaa válasza Viktor77 (#32635) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Nálam most működik elsőre,valószínű a 150végű verzió megoldotta. Neked melyik verzióval csinálja ezt?

[ Szerkesztve ]

(#32637) Viktor77 válasza Bubaaa (#32636) üzenetére


Viktor77
titán

Ó, nekem már sok-sok hónapja (talán év?) csinálja.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#32638) Sonja válasza Viktor77 (#32635) üzenetére


Sonja
veterán

Ezen az oldalon egy hírdetés van videó formában az oldal alján, amire a fókusz kerül, ezért nem tudsz visszamenni egyől. Ha zavar, akkor az uBlock saját szűrőkbe add hozzá ezt:
hu.motorsport.com##.video-player

Utána már jó lesz.

Ui.: Ez minden videót letilt. Ha szokott ott lenni nem hírdetéses videó is, akkor azt nem fogod látni!

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#32639) Viktor77 válasza Sonja (#32638) üzenetére


Viktor77
titán

Igen, az elöbb kipróbáltam blokkolás nélkül, hátha az kavar be, így láttam.
De köszi, megoldotta a problémát. :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#32640) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!

Facebook oldal görgetésekor van, hogy egy idő után nem töltődik be a további tartalom. Fehér alapon szürke dolgok várakoznak, de semmi. Előzmények, az egész és mindenkori törölve lett, de akkor is csinálja. Sebesség, ping rendben van a speedtest szerint.
Valami megoldást tudtok erre a kissé bosszantó anomáliára?
Edge alatt betöltődnek a tartalmak, még sok görgetés után is, igaz, van hogy várni kell pár másodpercet de töltődik a további tartalom.
Windows 10, friss Chrome.

[ Szerkesztve ]

(#32641) Cs1csó válasza xrvman (#32640) üzenetére


Cs1csó
félisten

Próbáld ki a Social Fixer böngésző bővítményt.

(#32642) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Azt hogyan lehetne megoldani, hogy amikor el akarok menteni egy könyvjelzőt (a jobb felső kis csillaggal), akkor a könyvjelző listából ("History"-ból) sokkal többet mutasson egyből?

THX!

(#32643) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Melyik a legjobb youtube videóletöltő bővítmény?

(#32644) Lackooo84 válasza huan (#32643) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A prémium ;]

The Truth is out there...

(#32645) MadGame válasza huan (#32643) üzenetére


MadGame
senior tag

Igaz, hogy nem bővítmény, hanem SW, de én 5K playert használok ilyenre: leszedi YT-ról a videót meg zenévé is át lehet alakítani, amit leszedsz.

(#32646) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Miért szopat a mobil (androidos) chrome?
Beírom, hogy obi.hu és nem az oldalt nyitja meg, hanem a kersőben ad találatot. Legfrisebb chrome. Nálatok is ilyen?
Nem sok ilyen talán még az auchan.hu, ami mostanában ilyet csinált.

(#32647) zizidor válasza huan (#32643) üzenetére


zizidor
senior tag

Én az Ant Video Downloadert szoktam használni. Elég ütős, ki is tiltották a Chrome webstore-ból, a készítő honlapjáról lehet letölteni. Más böngészőkhöz (FF, Opera, Edge) simán letölthető, de kell hozzá egy natív kliens app telepítése is.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#32648) zizidor válasza Sanyi.mTs (#32646) üzenetére


zizidor
senior tag

Kipróbáltam, ezt csinálja. Tegyél elé egy www-t, akkor egyből betölti.
Amúgy nem tudom miért, én a Brave-et használom, az nem csinálja.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#32649) Viktor77 válasza Sanyi.mTs (#32646) üzenetére


Viktor77
titán

Nálam nyitja rendesen.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#32650) w.miki


w.miki
veterán

Youtube nálam nem engedett videót megnyitni, mert van fent adblock. Nálatok is csinálja?
Aztán másodikra már engedte, de előtte kiírta, hogy hirdetésblokkoló nem engedélyezett :F
Vajon letiltják a blokkereket a store-ból is? :F :F

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.