Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32801) OldMike válasza cigam (#32800) üzenetére


OldMike
őstag

Szia!
Megnéztem a toll ikonnal, az alapértelmezett téma van beállítva, és azzal ilyen világoskék. Rengeteg témát megnéztem, de nem láttam nekem megfelelőt, de egyet mégis kiválasztottam a minimalista témák közül, a neve Dark Horizon. Ez egy kulturált, kicsit lekerekített szürke fekete kombináció, a világoskéknél sokszorta jobb.
Köszönöm a segítséget.

42LM660S

(#32802) agent11


agent11
tag

Chrome (Android v119.0.6045.193) esetében már másodszorra (az első eset lehet, hogy már egy éve is volt) történik, hogy a főoldalon a kereső mező és a Discovery között lévő csempék (Tiles, Shortcuts) vagy nem tudom, hogy mi a helyes megnevezésük két sorról egy sorosra változik és scroll-ozni kell benne. Ezek ugye a leggyakrabban látogatott oldalak. Nem tudom kinek szimpatikusabb ez a scroll-ozós megoldás, de engem halálra idegesít.
Nem tudjátok véletlenül hogyan lehet ezt kikapcsolni vagy visszaváltani, hogy ismét két sorba mutassa az oldalak gyors elérését?

(#32803) cigam válasza agent11 (#32802) üzenetére


cigam
félisten

Lefotóznád mire gondolsz?
Nálam megvan a 2 sor:

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32804) agent11 válasza cigam (#32803) üzenetére


agent11
tag

A verziószám stimmel? Kollégáimnak akinek még alacsonyabb a verziószáma, még jó!

(#32805) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Biztos hülye kérdés, de lehet-e valahogy a Chrome-on "gyári visszaállítást" csinálni? Tehát törlés/újratelepítés nélkül teljesen nullázni. Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#32806) zizidor válasza agent11 (#32804) üzenetére


zizidor
senior tag

Én nem használom a Chrome-ot, csak megnéztem, nekem is egy sorban hozta az ikonokat. Bementem a beállításokba, nem állítottam semmit, most két sorban vannak az ikonok. :F (119.0)

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#32807) MadGame


MadGame
senior tag

zizidor, agent11:

Nálam már jó ideje fennáll ez, én egyszerűen bezárok minden lapot, nyitok egy újat és voilá! Nem értem mitől van, de néha kitépem tőle a hajam...

(#32808) Sonja válasza tylerddd (#32805) üzenetére


Sonja
veterán

Beállítások -> Beállítások visszaállítása -> Beállítások visszaállítása alapértelmezettre

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#32809) zizidor válasza MadGame (#32807) üzenetére


zizidor
senior tag

Szuper. Akkor továbbra sem fogom használni. :D

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#32810) agent11 válasza MadGame (#32807) üzenetére


agent11
tag

Sajnos ez nálam nem segít. Próbáltam már a chrome://flags/ beállításokat is, de egyelőre nem tudtam előrébb jutni.

(#32812) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, egy idegesítő hibába futottam androidos chromeon.

Otthoni szerveremen fut a transmission, amit kívülről is elérek ddns-el, az oldalhoz tartozik azonosító+jelszó, évek óta gond nélkül elérem bárhonnan és a chrome magától kitölti az adatokat.

Volt ez így egészen kb múlt hétig, amikortól kintről és bentről is elkezdte üresen feldobni a belépési ablakot, ahová magamtól kell begépelnem mindent.
Automata kitöltés bekapcsolva, azónosító+jelszó elmentve, próbáltam törölni/kikapcsolni mindkét opciót újból, megkérdi, hogy mentes-e, mentse, majd megint üres.
Logoutoltam a chromeon belül a fiókomból és vissza, de továbbra se tölti ki.

A telefonomon és a tabletemen is ugyanez a helyzet, mindkettőn a legfrissebb verzió van fent.
Más oldalnál nem nagyon tapasztaltam ilyet, illetve ez a két oldal sima http, nem pedig https.

Mi lehet a problémája?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#32813) zizidor válasza Zirowe (#32812) üzenetére


zizidor
senior tag

Lehet hogy szigorítottak a működésen, és a sima http már nem elég. Support szerint:

Ha az űrlap kitöltésekor nem jelennek meg javaslatok, akkor:
- Lehetséges, hogy a webhely nem elég biztonságos ahhoz, hogy megkapja az adatokat a Chrome-tól.
- Ha a webhely biztonságos, akkor lehet, hogy a Chrome nem tudja azonosítani az űrlap bizonyos mezőit.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#32815) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Édesanyám pc-jén egy nagyon fura hibát tapasztalok. Van internete, sok dolog megy, de néhány weboldalt nem tud megnyitni, DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN hibát ír a chrome (edge és firefox is). Ugyanezeket a weboldalak minden más eszközön bejönnek. Van ötletetek, hogy mi lehet a gond?

(#32816) Zirowe válasza zizidor (#32813) üzenetére


Zirowe
nagyúr

De vajon ez a változás most történt?
Mert eddig évekig nem volt baja.

Néztem, hogy lehet-e hozzáadni az oldalt a megbízható oldalakhoz, de androidon nem találtam ilyen beállítási lehetőséget.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#32817) zizidor válasza Zirowe (#32816) üzenetére


zizidor
senior tag

Szerintem elkezdték nagyon tolni a https-t. Én régóta a Bitwardent használom jelszó tárolónak, az is tud automatikus kitöltést, de ha pl. a saját NAS-ra https helyett sima http-vel próbálok csatlakozni, az is visszakérdez, hogy ez így nem biztonságos, biztosan ezt akarom?

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#32818) zizidor válasza petyus_ (#32815) üzenetére


zizidor
senior tag

Van esetleg valami észrevehető közös jellemző a nem működő címekben?
DNS hibát több minden okozhat: malware, ami blokkol egyes oldalakat; böngésző bővítmények; VPN, hibás DNS beállítás a hálózati kapcsolatnál, néha még az is, ha a gép rendszerórája pontatlan.

Elsőként azt kéne megnézni, milyen DNS-t használ a gép (parancssorban: ipconfig /all).
Utána azt, hogy a problémás weboldal elérhető-e böngészőn kívül (még mindig parancssorban: ping a-problémás-weboldal.com). Ha így megy, akkor a böngészőkben kell keresni a problémát.

Érdemes megpróbálni a szolgáltatói helyett egy biztonságos DNS-t. Ezt a böngészőkben külön-külön be kell állítani. A beállításoknál a keresőbe beírod hogy "DNS", úgy általában könnyű megtalálni, aztán az "automatikus választás" vagy a "jelenlegi szolgáltató" helyett kiválasztani vagy bemásolni ezek közül valamelyiket:

https://dns.google/dns-query
https://1dot1dot1dot1.cloudflare-dns.com/dns-query
https://security.cloudflare-dns.com/dns-query

Én a harmadikat használom, az eleve blokkolja a malware-terjesztő weboldalakat.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#32819) petyus_ válasza zizidor (#32818) üzenetére


petyus_
senior tag

Nekem totál randomnak tűnik hogy mi jön/nem jön be. DNS-t már korábban beállítottam a routeren (1.1.1.1 és 8.8.8.8), a ping nem jutott eszembe, most sajnos nem vagyok gépközelben, de majd megnézem.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#32820) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Laptopom Crhome böngészőjében futottam bele, hogy a PH lapcsalád oldalai több lapon nyitva vannak, de ahogy átlépek egy másik lapra újra be kell jelentkeznem, mert automatikusan kiléptet a váltásnál. Mobilon, tableten tökéletesen működik.
Mit kell beállítani ahhoz, hogy bejelentkezve maradjon minden lapon?
Válaszokat előre köszönöm.

(#32821) Zaji válasza Zaji (#32820) üzenetére


Zaji
őstag

Meg is találtam a megoldást.

(#32822) somnia válasza Zaji (#32821) üzenetére


somnia
őstag

Ügyes vagy!
Arra nagyon vigyázz, nehogy valahol kikotyogd a megoldást...szopjon vele más is!

(#32823) Zaji válasza somnia (#32822) üzenetére


Zaji
őstag

Jogos, bocsánat.

chrome://settings/cookies A harmadik féltől származó cookie hozzáadása.
Itt kell hozzáadni a PH-t és már működik is.

(#32824) trialboj


trialboj
őstag

Mindenféle kisebb nagyobb fekete pixel formájú glitchek jelennek meg youtube videó nézése közben a képernyőn.
Nem szeretnél letörölni az egész chromeot, lehet valahogy csak a youtubehoz tartozó összes cachet és egyéb adatot törölni, hátha megoldja
köszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#32825) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Használjátok a NextDNS-t?
Vagy mást célszerű használni?
Telefonon állítólag inkább ezt a DNS-t érdemes használni, mint bármilyen egyéb biztonsági szoftvert.
Illetve elég a telefonon a böngészőben ezt beállítani, nem pedig a telefon beállításainál megtenni ezt?

(#32826) cigam válasza GEPESZ66 (#32825) üzenetére


cigam
félisten

opendns, adguard,... 12 egy tucat belőle.
Ha globálisan állítod be, probléma lehet az adware programokkal, szolgáltatásokkal.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32827) GEPESZ66 válasza cigam (#32826) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Akkor csak a Chrome-ban állítom be a telefonon.
Az opendns-ingyeneset itt tudom beállítani:
[link]
Az adguard-nak is van ez az ingyenes része?
A NextDNS 300 ezer lekérdezést engedélyez ingyenesen.
Ez normál netezés mellett elég lehet?

(#32828) cigam válasza GEPESZ66 (#32827) üzenetére


cigam
félisten

Az adguard-nak is van ingyenes DNS szűrője.
Fogalmam nincs, egyéni ficam kérdése. Szerintem bele lehet férni. Othon a Pi-hole 15 eszköz 15362 kérését szolgálta ki 10nap alatt. Az AdGuard DNS 30 napos statisztikája:
Szóval én lazán beleférnék.

De próbáld ki, és meglátod, hogy nálad meddig elég.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32829) GEPESZ66 válasza cigam (#32828) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ránéztem.
Ha csak Androidon a Chrome böngészőben állítom be, akkor mit kell beírnom a DNS-hez.
Nincs egyedi cím, mint a NextDNS esetében?
Mert ugye úgy azonosítja a fiókot.

(#32830) cigam válasza GEPESZ66 (#32829) üzenetére


cigam
félisten

Attól függ mit akarsz szűrni. Szerintem ne csak "ránézz" olvasd is el. Nem túl hosszúak magyarázatok, és a legtöbbje magyarul van.
[link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32831) GEPESZ66 válasza cigam (#32830) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Holnap átolvasom ezt is.

(#32832) cigam válasza cigam (#32830) üzenetére


cigam
félisten

Az kimaradt, hogy kattints a method2-re, és ott platformonként mutatja a DNS beállításokat, ill. a routeres szakaszban mutatja az ip címeket.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32833) GEPESZ66 válasza cigam (#32832) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ahogy írtam, én csak a böngészőben állítom be akkor a DNS-t.
Az Adguard esetében melyik szűrőket állítsam be?

Én csak ezeket engedélyeztem eddig:
Adguard szűrő
Steven Black
Hufilter

Amúgy melyik lehet a jobb, Next vagy Adguard?

(#32834) cigam válasza GEPESZ66 (#32833) üzenetére


cigam
félisten

Neked kell tudni, miket akarsz szűrni.
Nem szűr semmit: AdGuard DNS will not block ads, trackers, or any other DNS requests.

Kiszűri a reklámokat és követőket: AdGuard DNS will block ads and trackers.

Kiszűri a reklámokat, követőket, a felnőtt tartalmakat: AdGuard DNS will block ads, trackers, adult content, and enable Safe Search

Hoghogy csak ezeket engedélyezted? Hol? Hogyan?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32835) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.
A segítségeteket szeretném kérni.
Egy pár oldalon ilyen furán jelenítődik meg az oldal. Hogyan tudom megcsinálni hogy lássak minden betűt?
Mert így csak akkor tudom hogy mi van oda írva ha kijelölöm az egészet....
Kép a problémáról: [link]

Ui.: Tuti hogy a Chrome-ban van valami problémám,mert pl. Firefox,Edge-ben normálisan megjelenítődik.
Köszönöm a segítségeteket előre is.

[ Szerkesztve ]

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#32836) GEPESZ66 válasza cigam (#32834) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az Adguard fiókba beléptem,s a beàllítasoknál választottam ki ezeket.
A NextDNS-nél is belehet állítani,hogy melyik szűrőt engedèlyezem.

(#32837) MadGame


MadGame
senior tag

Sziasztok!

Van, hogy nektek is így nyitja meg a Chrome magát Androidon? (Nyilván smiley nélkül :) )
Ha a lapok négyzetrere megyek felül, akkor pedig a második képet látom. Ha egy linkre nyomok, akkor új lapon nyitja meg + marad az "eredeti" kezdőképernyő.

(#32838) Chrystall


Chrystall
senior tag

Valaki nem tudja hogy meglehetne azt csinálni, hogy Youtbe-ból az Inspect-tel kiszedni az ajánlott részt, elmenteni a műveletet, és utána ha használom a Youtube-ot a kiszedett részek már nem lesznek benne? Itt ugyebár az a kihívás, hogy a Videók oldala mind külön címmel megy. Valahogy úgy kellene, hogy ne az oldalt vegye alapul az automatizáló, hanem az elemet ID-jét vagy valami hasonló, és ahol olyat talál szedje ki automatikusan. Hogyan lehetne ezt megcsinálni? Elegem van hogy időről időre undorító videókat dob fel a Youtube.

(#32839) zizidor válasza Chrystall (#32838) üzenetére


zizidor
senior tag

Segíthet, ha a fiók-beállításoknál törlöd a Youtube előzményeket. A jobb oldali ajánló rész blokkolható pl. uBlock bővítménnyel. A "saját szűrők" lapra ezt kell hozzáadni:
www.youtube.com###secondary

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#32840) iwillforget


iwillforget
lelkes újonc

Tudja valaki, hogy hogyan lehet visszaállítani a Chrome-ot a normál verzióra? Ez a 13-i verzió nagyon ratyi. Hiába töltöttem le novemberit, azt írja, hogy már megtalálható a legújabb verzió. Hát, tudom, baszd ki, azért akarom felrakni a régit... -.-

(#32842) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Adott egy weboldal, ahol korábban is, és most is különböző PDF formátumban lévő dokumentumok megtekintésére van lehetőség. PRTSCR, nyomtatás, semmi ilyen nem opció.

Korábban, TEMP/THUMB/CACHE vagy hasonló átemeneti fájltárolóból ki lehetett menteni az éppen megnyitott PDF állományt.

Ez viszont mostanra nem működik. HIába keresek rá adott "generált PDF név"-re, még csak nem is találom a meghajtómon.
Tudtok valami áthidaló megoldást mondani, akármilyen böngészőre?

Köszönöm.

(#32843) Chrystall válasza zizidor (#32839) üzenetére


Chrystall
senior tag

Ennél nekem hatékonyabb megoldás kellene.

(#32844) F-ECT$


F-ECT$
titán

Mikor bezáródik a Chrome, akkor az Előzmények között nem csak a böngészési előzmények jelennek meg, hanem a legutóbbi bezárásnál még nyitva lévő lapok is. Ez viszont egy idő után eltűnik (vagy egyszeri megnyitás után tűnik el). Elő lehet még ezt varázsolni valahogy később?

Dive ever, work never.

(#32845) neo81 válasza iwillforget (#32840) üzenetére


neo81
senior tag

Én tegnap letelepítettem a Chrome-ot és utána fel a legújabb verzióját, de akkor az új szkinnel indult.
Ma megcsináltam ugyanazt, de ma már a régi szkinnel jött be. (120.0.6099.110-es verzió)

Lehet, hogy többen reklamáltak az új szkin miatt és ezért az új telepítéseknél már visszarakták a régi kinézetet.

[ Szerkesztve ]

(#32846) iwillforget válasza neo81 (#32845) üzenetére


iwillforget
lelkes újonc

Köszönöm, megpróbálom.

(#32847) MadGame válasza MadGame (#32837) üzenetére


MadGame
senior tag

Esetleg? :F

(#32848) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Chrome alá milyen (akár fizetős) hirdetésblokkolót ajánlotok? Adblock Plus-t használok jelenleg, de ennek van prémium díja, így alapból nem szűr mindent. Köszönöm!

ps: Ha fizetős, akkor viszont legyen patent és irtson ki minden zavaró körülményt!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#32849) junior11 válasza tylerddd (#32848) üzenetére


junior11
veterán

Szia, uBlock Origin és Adguard szokott ajánlva lenni (én is ezeket használom, külônböző böngészőkben).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#32850) Visormail


Visormail
addikt

Üdv!

A 119-től a "mentés és megosztás" amiben a QR kód létrehozása lehetőség is van, már nem jelenik meg az oldal címe mellett, hanem a ... menübe került át [link]
A chrome-ban nincs semmilyen nézet testreszabás mint a firefoxban, ahol át lehet tenni ikonokat?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.