Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32101) Cs1csó válasza AtHoS (#32100) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia kiegészítők vannak? Mert azokat is lehetne törölni, tiltani tesztelni. HA nem ez a gond és tényleg a szinkronizacio akkor azt kell "kigyomlalni" a Google fiók központba a szinkronizált elemeket lehet törölni. Amit mi denkeppen érdemes törölni:
- beállítások
- kiegészítők
- témák stb. tehát bármilyen módosítás
Csak ezeket szabadna meghagyni :
- könyvjelzők

(Ha nem külső jelszokezelőt használsz akkor ugye a jelszavakat is meg lehet tartani)

Ezek után megint tesztelni. Ha jó akkor lehet telepíteni a kiegészítőket tiszta telepitessel (rrklamblokkolonak Ublock Origin)
Majd belakni de közben többször is teszt hátha valami beállítás visszajön.
A Facebook sütiket ,(cookie) is érdemes elfogadni.

(#32102) AtHoS válasza Cs1csó (#32101) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No igen, egy AdBlock kieg volt rajta, amit leszinkronizált (piros stop táblában fehér tenyér). Azt leszedtem, de anélkül is problémás volt sajnos. Kapott utána egy Ublock Origin-t pluszban bekapcsolt Aguard listákkal (kivéve a social media listát), de a probléma maradt ezt követően is (Edge is kapott ugyanolyan beállítású UO-t, ezt követően is rendben volt a játék)

Azt gondoltam CTRL+F5 újraépíti a sütizést face-nél, de lehet törölni kellene minden hozzá tartozót. Plusz nem tudom ezek a játékok saját sütiket is használhatnak? Mert akkor lehet kompletten törölni kellene az összes sütit, aztán majd összegyűlnek idővel.

Sajnos sok időm nem volt foglalkozni vele, de legalább Edge alatt tudja használni a játékokat.

Téma nincs, csak UO kieg

De akkor lényegében Chrome beállítások és sütik amik befolyással lehetnek ilyen szinten a weboldalakra?

read-only mode on the forum

(#32103) Cs1csó válasza AtHoS (#32102) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen. Ez mind befolyásolhatja. Még a gyalulás előtt lehetne minden kiegészítőt törölni és/vagy letiltani böngészőt újraindítani majd tesztelni a játékot.
HA így meg akkor egyenként lehet engedélyezni a kiegészítőket. Az UO legyen csak egyedül és ne legyen az AdBlock azt kukázd.
Filterek közül elegendőek ezek:
- AdGuard Base, AdGuard Annoyances, AdGuard Tracking Protection,
De mivel ezek előfordul, hogy nem tökéletesek reklámszűrésre ezért esetleg még ezt kiegészíteni az EasyList-el.

Amint kiderül, hogy letiltott kiegészítőkkel fut a játék majd után a többi kieg engedélyezésével is fut végül jöhet az UO - azt utoljára hagyd és jó lenne újratelepíteni azt is tehát törlöd majd böngésző restart aztán mehet fel az alap filterekkel amiket írtam fentebb.

Mivel Facebook-os játék ezért a "Social Media Filter" is probléma forrása lehet hiába másik böngészőben fut ezzel a filterrel.

(#32104) AtHoS válasza Cs1csó (#32103) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Lehet átugrottad, de írtam, hogy egyetlen kieg van csak a böngészőben, az pedig az UO. Nincs semmi más és ugye szinkronizált AdBlock törlése után egyetlen kieg nélkül sem lépett tovább a játék.

A Social Media filter-t szintén írtam, hogy azt nem kapcsoltam be Adguard listák közül, a többit bekapcsoltam az alapértelmezett UO filterek mellé

Ezek lettek pluszban aktiválva UO-ban
- AdGuard Base
- AdGuard Tracking Protection
- AdGuard URL Tracking Protection
- AdGuard Annoyances

Edge estében is pont ugyanezek és fut velük a játék, tehát nem ezek okozzák, bár UO nélkül sem futott Chrome-ban

Szóval akkor marad a sütik teljes törlése, mert nem tudnék olyan beállítást mondani, amit "elrontva" ilyet produkáljon a böngésző. Ott sérült lehet egy süti...szerintem. De majd valamikor, addig is itt lesz az oldalon "emlékezetem", mert mire odakerülök tuti feledésbe fog menni nálam :DDD

read-only mode on the forum

(#32105) Viktor77 válasza AtHoS (#32104) üzenetére


Viktor77
titán

Próbálj egy portable Chrome-ot.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#32106) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Üdv!

Van például itt HP-n megjegyzett keresési előzmény.
Ezeket hol lehet törölni? Ha egy hirdetőre keresnék egyből bedob pár javaslatot.

(#32107) Lauda válasza Grave_444 (#32106) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Ráhúzod a kurzort, majd shift + delete.

(#32108) Grave_444 válasza Lauda (#32107) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Köszi! :) Más mód nincs? Ha túl sok dologra kerestem stb, akkor egy örökkévalóság mindent törölgetni. Ez csak azon a bizonyos eszközön törli vagy az egész Google fiókomban?

(#32109) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok
chrome előzményeket vissza tudom nézni egy adott dátumra?
2020 szilveszteri malacsültem jól sikerült és annak a receptjét keresném vissza :Y

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#32110) Viktor77 válasza Bacusuz (#32109) üzenetére


Viktor77
titán

Jobb felül a 3 pontos menü, ott előzmények. De ez így lassú lenne, a bal alsó sarokban ki fogja dobni, hogy a myactivity oldalon több találat lehet. Rányomsz, lesz ott egy kereső, beírod amit szeretnél és görgetsz sokat lefelé. Egy idő után, ha a végére érsz kiírja legalul, hogy milyen dátumnál keres épp (ez megy visszafelé az időben), én 2020 május 1-nél untam meg.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#32111) Bacusuz válasza Viktor77 (#32110) üzenetére


Bacusuz
őstag

szia nálam a bal alsó sarok üres, fent van pár lehetőség de ez nincs benne

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#32112) Lauda válasza Grave_444 (#32108) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom kipróbálni, mert nekem szükségem van rájuk, az automatikus kitöltésű űrlapadatok törlése nem szedi ki? Még sosem próbáltam, csak tipp.

(#32113) Lauda válasza Bacusuz (#32111) üzenetére


Lauda
félisten

Oda a keresőbe beírod, hogy malac, vagy recept, amire kb emlékszel és talán előbb meglesz.

[ Szerkesztve ]

(#32114) Viktor77 válasza Bacusuz (#32111) üzenetére


Viktor77
titán

Nekem ott kidobja ezt:

Navigálj el oda manuálisan (valahol a fiókod alatt lesz).

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#32115) Grave_444 válasza Lauda (#32112) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Viszamenőleg nem merem törölni. Mindegy is, igazából jó az a módszer is, amit írtál.

(#32116) mikk2000 válasza Bacusuz (#32109) üzenetére


mikk2000
őstag

Késő bánat, de a jövőre tekintve érdemes könyvjelzőzni am érdekel.

(#32117) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

Ma reggeltől fagyogat, valamit frissített is, meg van hogy kilép. Más programok gond nélkül mennek közben, feladatkezelővel kilövöm, ha lefagy, és elindítom újra, de random idő múlva újra lefagy. Ryzen 1-es gép, 8gb ram, (néha kiírja, hogy kevés a ram). Nálam lehet a gond, vagy a Chrome bolondult meg?

Friss: teszteltem ramot AIDA-val, procit, cache-t, stb., a gép stabil.

[ Szerkesztve ]

(#32118) mikk2000 válasza aquark (#32117) üzenetére


mikk2000
őstag

Mi írja ki hogy kevés a ram, a chrome vagy a windows?

(#32119) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Sziasztok!

Chrome használata közben olyan problémám van, hogy amikor a Windows automatikusan hátteret vált és ezzel együtt az asztal és stb színeit is hozzá igazítja, akkor a megnyitott Chrome ablakok össze vissza ugrálnak pár másodpercig.

Korábban volt már ilyen problémám, de réges régen és nem tudom anno mi segített. Hardveres gyorsítást már kikapcsoltam, egyszerűen más ötletem nincs.

IGP és GPU drivert csak végső esetben akarok rollbackelni.

Chrome verzió: Version 108.0.5359.125 (Official Build) (64-bit)

Üdv,
Gergő

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#32120) mikk2000 válasza Gergosz2 (#32119) üzenetére


mikk2000
őstag

Nekem sose vált "automatikusan" hátteret a Windows. Háttérkép mint bejelentkezőkép van új, de az asztal stb színére ez nincs hatással. Valószínűleg nálad valamiféle témaváltás lehet aktiválva, amibe a Chrome belehal. Kérdés hogy mióta áll fenn ez a probléma?

(#32121) Gergosz2 válasza mikk2000 (#32120) üzenetére


Gergosz2
veterán

Témaváltás vagy nem, nem tudom mi a neve. Félóránként vált hátteret a Windows, és a háttérkép domináns színéhez igazítja a színeket.

Nagyjából november vége / december eleje óta csinálja megint. Nagyjából akkor jött egy Dell Command updateben IGP / GPU driver update.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#32122) aquark válasza mikk2000 (#32118) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

A Chrome. Egy gépújraindítás úgy látom segített. (pár napja megy a gép, nem kapcsolom ki, mert akkor nem lehet visszakapcsolni a monitort...)

(#32123) mikk2000 válasza Gergosz2 (#32121) üzenetére


mikk2000
őstag

Nekem nem vált félóránként és meg vagyok nélküle. Nem lehet hogy valami vírus szórakozik? Amúgy ha magad is írod hogy akkortájt jött ki igp update akkor egy rollback amit nem szeretnél lehet segítenie ezen a nem túl valóságos problémán.

(#32124) MadGame


MadGame
senior tag

Sziasztok!

msn.com-on van egy kis játék. Egy kis fát kell nevelni, bejelenteni az aktuális időjárást stb. Eddig működött rendesen, a kezdőképernyő bejön, de amint átváltanék radarra (hőmérséklet, csapadék stb.), akkor a következőt dobja be.

Mitől lehet ez? :F Már Ccleanerrel tisztítottam mindent, magában a Chrome-ban is töröltem a sütiket és társait, de nem jutottam eredményre.
Van valakinek valami ötlete? :R

[ Szerkesztve ]

(#32126) Rick4


Rick4
félisten

Srácok, két böngészőt használok, balról egy firefox, jobbról egy chrome. A chrome alsó része képtelen rázárni rendesen a tálcára, úgy kell minden indítás után lehúznom. Lehet ezt bárhol állítani?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#32127) MadGame válasza MadGame (#32124) üzenetére


MadGame
senior tag

Megjavult. Azért köszi...

(#32128) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok,

Konkrétan tiszta ideg vagyok, a Chrome miatt... :W :W :W (A legfrissebb verziót használom)
"Mindössze" annyi a bajom, hogy már harmadszor csinálja meg velem azt, hogy nem kevés idő ráfordítással rendbeteszem a sok éve gyűlő könyvjelzőimet (töröltem ami már nem aktuális és felesleges, átrendeztem a mappákat), erre másnapra visszatölti az egész kuplerájt, ahogy volt, mikor nekiálltam rendbetenni. :W :W :W
Van erre valami trükk, vagy beállítás, hogy ne szívasson??? :F :F :F

(#32129) Cs1csó válasza Clemi (#32128) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, a böngészőben megnyitod a google fiókodat és ott keresed meg a böngésződ "tartalmát" tehát a könyvjlezőket, és egyéb szinkronizálandó tartalom ott van felsorolva ott lehet elvileg törölgetni és mivel az a "központ" ezért az lesz az alap ha majd szinkronizálásra kerül a sor. Bár ha egy szinkronizált böngészőben rendet teszel kattintasz a szinkronizálásra és úgy marad ezután egy másik eszközön is megnyitod és kattintasz a szinkronizálásra ahol még régi állapot van akkor az új állapot szerint kellene azon a böngészőn is szinkronizálni a tartalmat.
A google fiók beállítását pl. ha be vagy jelentkezve a böngészőben és behozol egy google.com oldalt akkor ott a jobb felső sarokban lesz sok kicsi pont - egy menü felület - a profilképed mellett és arra kattintva nézz szét a beállítások között.

(#32130) Clemi válasza Cs1csó (#32129) üzenetére


Clemi
veterán

Kikapcsoltam a szinkronizálást a könyvjelzőknél, még időm se volt megtalálni, hogy hol tudom a mentett chrome adatokat törölni és a szemem láttára tette vissza a már törölt könyvjelzőket..... ezt most vajon honna és miért? :F :F :W :W

(#32131) Hawk1979


Hawk1979
őstag

Sziasztok. Win 10 64bit, Chrome legfrissebb, minden tuti, de a youtube betöltés közben kidob a böngésző :) Ez Wtf? Uninstall, újratelepítés, és ugyanez.

Edge is....

[ Szerkesztve ]

(#32132) mikk2000 válasza Clemi (#32128) üzenetére


mikk2000
őstag

Én egyáltalán nem használok Chrome-ot profillal, pont azért, mert ez a "majd mi kitalálunk mindent helyetted" ez nem mindig működik megfelelően. Mert teszem azt van két windows PC, mindkettőn Chrome, szinkronizált könyvjelzőkkel mondjuk 2000-el. Egyiken kitörlöm a felét. Most honnan dönti el hogy akkor kitörli a másikból is a felét, vagy visszaszedi a másikból a kitörölteket?

(#32133) mikk2000 válasza Hawk1979 (#32131) üzenetére


mikk2000
őstag

Szarul működik a géped, tehát nem a Chrome vagy az edge a rossz. Első körben videókártya frissítést próbálj. Ha nem segít, kezd el tesztelni a gépedet hardveresen hol a hiba, kezdve egy memória teszttel.

(#32134) Clemi válasza mikk2000 (#32132) üzenetére


Clemi
veterán

Profilt használok, mert a munkahelyen más adatokat mentek a böngészőbe.....
Nos, a privát profilomban kikapcsoltam a kedvencek szinkronizálást, kijelentkeztem a profilomból, majd töröltem a google oldalán a mentett adatokat (mindent), utána bejelentkeztem a profilomba, ismét rendbe tettem a könyvjelzőket, utána bekapcsoltam a szinkronizálást és megint visszatöltött mindent.
Ez még hagyján, de az Edge (ahová a microsoft fiókommal vagyok bejelentkezve) ugyanezt csinálja, oda is a google könyvjelzőket tölti be. Tuti én rontok el valamit, de vajon mit és hol a hiba?

(#32135) mikk2000 válasza Clemi (#32134) üzenetére


mikk2000
őstag

Az edgébe a google könyvjelzőit tölti be? Az szép. :Y

Az oké hogy az edge is már chromium alapú, de hogy a chrome-ban létrehozott könyvjelzőket kiszedje magának felhatalmazás nélkül az érdekes lenne. Annyi lehet, hogy az edgét nem nagyon használtad eddig, és induláskor felajánlotta hogy tudja importálni a könyvjelzőket és te ráböktél hogy "igen" (böngészők importálással szoktak kezdeni) és erről megfeledkeztél.

Akkor téged már dupla AI szivat, a google, meg az MS, ezek ketten együtt hát...

(#32136) Clemi válasza mikk2000 (#32135) üzenetére


Clemi
veterán

Valami piszkosul szívat az biztos. :W Megint visszatöltött mindent, mindkét böngésző, ráadásul egy csomót már duplán vagy triplán jelenít meg.... egyszerűen nem értem, hogy honnan szedi vissza, mikor kitöröltem a google.com oldalon mindent, a böngészőből mindent, minden eszközön kijelentkeztem és leálltottam a szinkronizálást, majd a törlés után kapcsoltam vissza. A gépen kitöröltem a sütiket, a temp mappákat (a CCleanerrel teljes takarítást csináltam) böngészőt bezártam.... és a szemem láttára jelennek meg a bejegyzések a kedvenceknél. Először az üres mappa, amit ha azonnal kitörlök, pár mp múlva megint ott van... és így tovább. Asszem feladom! Ilyen a világon nincs, hogy kitörölhetetlen valami.

(#32137) mikk2000 válasza Clemi (#32136) üzenetére


mikk2000
őstag

Próbáld meg kihúzott netkábellel is, mert akár az is lehet helyben rakoncátlankodik valami, amit mi a szinkronizálásnak vélünk.

(#32138) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Ezt pár napja tapasztalom a Chrome-ban, hogy weboldalak "ikonjai" ilyen furcsa színűben jelennek meg:

Ez esetben pl. a YouTube és PH! ikonja is más színű, mint kellene lennie. Ez lehet, hogy csak valami Chrome hiba, vagy gyanakodjak az IGP-re? Másnál jött elő ilyesmi mostanában?

Szerk.: Vagy itt egy frissebb, a YT ikonja rózsaszínre váltott a PH! ikonja meg vissza váltott sárgára:

De ha rájuk megyek az egér mutatóval, mindegyik egyből visszavált az "eredet" színére. De aztán egy idő múlva megint elmásznak a színek...
Mitől lehet ez szerintetek?

THX!

[ Szerkesztve ]

(#32139) Rick4 válasza Clemi (#32136) üzenetére


Rick4
félisten

Ha a böngészőben leállítottad a szinkronizálást, egész biztos, hogy nem fog visszaszinkronizálni... Csinálj már ugyaninnen egy printscreent, és tedd be a képet.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#32140) Sonja válasza SunMount3r (#32138) üzenetére


Sonja
veterán

Igen, nálam! :K Ráadásul én Linux alatt és nVidia kártyával. :U Fogalmam nincs, mi lehet a gond.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#32141) Clemi válasza Rick4 (#32139) üzenetére


Clemi
veterán

A sorrend úgy volt, hogy leállítottam a szinkronizálást, töröltem a google.com oldalon a fiókomban mentett minden Chrome adatot, töröltem a felesleges könyvjelzőket, majd visszakapcsoltam a szinkronizálást.... most is be van kapcsolva.

De most megcsináltam ismét:

Most töröltem megint a szemetet és visszakapcsolom a szinkronizálást, minden más eszközön kiléptem és töröltem az adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#32142) Rick4 válasza Clemi (#32141) üzenetére


Rick4
félisten

Ha leállítod a szinkronizálást, lényegtelen, mit csinálsz a google oldalon, nem fogja rászinkronizálni. A böngészőben beállítod a neked megfelelő listát, és elmented pl az asztalra. Utána már meglesz a megoldás...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#32143) mikk2000 válasza SunMount3r (#32138) üzenetére


mikk2000
őstag

Tegyél föl egy hónappal korábbi chrome portablét. Ha azzal is azt csinálja, akkor igp vagy valami más, ha azzal jó akkor a chrome baja.

(#32144) SunMount3r válasza mikk2000 (#32143) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az nem kavar be a jelenlegi Chrome telepítésembe? Értem, hogy "portable", de azok is bele tudnak túrni a registry-be, meg a Chrome meglévő file-jaiba, ha úgy akarják.

(#32145) mikk2000 válasza SunMount3r (#32144) üzenetére


mikk2000
őstag

A portable azt jelenti hogy semmibe nem szól bele, azért "portable". Ahová telepíted, abba a könyvtárba piszkálhat bele csak. De ha 1000% biztosra akarsz menni feleslegesen, akkor előtte csinálhatsz rendszervisszaálítási pontot, és utána meg helyreállítod.
Megnézheted más böngészővel is.

(#32146) Clemi válasza Clemi (#32141) üzenetére


Clemi
veterán

Úgy tűnik, ezzel a módszerrel, hogy minden más eszközön kiléptem ebből a fiókból és ezzel együtt töröltem az eszközön tárolt fiók adatokat, majd az asztali gépen is kijelentkezve és kikapcsolva a szinkronizálást, utána a google.com oldalon a tárolt adataimat, utána az asztalin rendrakás, és szinkronizálás visszakapcsolása után megállt a már törölt adatok visszatöltése (már egy órája nyugi van). Érdekes módon az Edge is lenyugodott, ott is csak a tisztítás utáni eredmény maradt, nem töltött vissza semmit, bár annál is ugyanúgy ki kellett lépnem minden más eszközön és törölni a tárolt adatokat.

(#32147) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok,

Chrome böngészési előzmények visszaállítására létezik működő módszer? Néhány nappal ezelőtt vettem észre, hogy csak kb 3 hónapra visszamenőleg vannak meg az előzményeim, az előtte lévő sok-sok évnyi előzmény hiányzik. (kerestem volna valamit, amit korábban már megnéztem, így derült ki) Szándékosan biztosan nem töröltem az előzményeket, hiba csúszhatott a gépezetbe, vagy benéztem valamit valamikor.

A google/gmail fiókkal való szinkronizáció már réges-régen be van kapcsolva, a jelszavak kivételével mindent oda szinkronizálok. Van rá esély, hogy a google cloud-ból ezek helyreállíthatóak, és ha igen, hogyan tudom megtenni?

Köszönöm segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#32148) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Ismertek valami bevált kiegészítőt a weboldalak fix nagyítására? Olyanra gondolok, aminek meg tudom adni, hogy az összes oldal 125%-on jelenjen meg.
FireFox-on ezt használom, ugyanez van Chrome-ra is, de nem jól működik, pl Facebookon az értesítések panel kilóg a monitorról. Ugyanaz az oldal FF-en jó...

Köszönök minden segítséget!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#32149) mikk2000 válasza csabyka666 (#32148) üzenetére


mikk2000
őstag

A chrome alapértelmezett nagyító miért nem jó?

Három pötty menü / nagyítás

(#32150) Viktor77 válasza csabyka666 (#32148) üzenetére


Viktor77
titán

CTRL+görgő? Minden weboldalnál egyszer be kell állítani, de aztán megjegyzi.

Csinálni kell. Kész. Pont.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.