Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22951) SP4C3 válasza tope (#22949) üzenetére


SP4C3
veterán

Hardware-es gyorsítást kapcsold ki, vagy rakd fel azt a drivert amit videókártyáddal kapott driver telepítőlemezen találsz. :U

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#22952) lybra


lybra
csendes tag

Üdv!

Érdekes hibajelenség jelentkezett nálam nemrég. Be vagyok jelentkezve a google fiókomba, valamit beírok a keresőbe és lőn csoda, átvált angolra a találati oldal, valamint jelzi nekem, hogy lehet bejelentkezni a google-ba!! :F
Ha a "képekre" vagy "hírekre" kattintok, mintha mi sem történt volna, magyarra vált és a jobb felső sarokban látom is, hogy be vagyok jelentkezve! Ez is új fícsőr?! Mert nagyon nem tetszik....

Találkozott ilyesmivel valaki? Roppant bosszantó a dolog! :(((

[ Szerkesztve ]

(#22953) lybra válasza lybra (#22952) üzenetére


lybra
csendes tag

:W :W ....végül a Malwarebytes megoldotta a dolgot. AutoconfigURL merénylet volt! :U

(#22954) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok.. Nemrég váltottam Firefoxról, és tökre bejött a Chrome.
Kb 2 hete van fent és rendbe is volt.. Most bekapcsolom a gépem és ezt írja ki. MInden előzmény nélkül persze..
Ez mitől lehet?[m3g waitfor multiple objects]

[ Szerkesztve ]

(#22955) Bali27


Bali27
addikt

Restartoltam és elindult.... Nem tudom mi lehetett de már jó

(#22956) MK VII


MK VII
veterán

Sziasztok...
Egy két napja kezdte a chrome, hogy másodpercekre teljesen kifagy, kiakad.. Illetve nem is kifagy, mert érzékeli a kattintást vagy a görgetést, de csak olyan 5-10 mp múlva végzi el, viszont akkor mindent.
Legtöbbször akkor jön elő amikor ablakot váltok vagy betöltődik egy új ablak és azonnal nem reagál semmire..
Facebook közben random csinálja. Sorozatosan akadozik..
Úgy képzeljétek el mint amikor p egy online játéknál elmegy a net egy pillanatra és nem nem történik semmi, viszont aztán meg minden egyszerre..
Nem jövök rá, hogy miért van.. Friss Win 8.1 van telepítve (kb 1 hete raktam fel) Samsung 850 EVO 250GB SSD.
Van rá valami megoldás? Egyáltalán böngésző hiba vagy a win szarakodik?

[ Szerkesztve ]

(#22957) bobalazs válasza MK VII (#22956) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom de elég idegesítő lehet, jártam már úgy én is.
Valami windows update volt, mostanában?
Ilyenkor jön jól egy macrium reflect free képfájl, amiből visszadobható a rendszer 3 perc alatt.

(#22958) MK VII válasza bobalazs (#22957) üzenetére


MK VII
veterán

Sosem frissítek semmit a Windows-on.. Már telepítésnél kikapcsolok minden frissítést..
X, hogy miért csinálja.. Eddig semmi gondom nem volt vele sosem..

(#22959) MK VII


MK VII
veterán

Illetve még annyi, hogy a videók sokszor nem jelennek meg facebook-on.. Vagy a gifek nem töltődnek be.. Kockás sötétségre omlik össze minden ami videó vagy gif..
Aki esetleg már belefutott ebbe és sikerült megoldania az kértem írjon.
Köszi.

Most elindítottam egy videót a facebook-on belül. Ez fogadott..

Teljesen összeesett a kép...

[ Szerkesztve ]

(#22960) haxiboy válasza MK VII (#22956) üzenetére


haxiboy
veterán

Görgetősdit nekem is csinálja... :K Ez biztosan valami új feature-.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22961) MK VII válasza haxiboy (#22960) üzenetére


MK VII
veterán

Dugják fel a fjúcsörjüket. :Ddd

[ Szerkesztve ]

(#22962) etejedu


etejedu
őstag

Halhó!
Shockwave flash szarakszik velem, konkrétan összeomlik és így kb semmit nem enged megnyitni. Win10 telepítéssel sem jó. Tanácstalan vagyok! Nem szeretnék váltani ha nem muszáj. Valaki ötlet?

(#22963) haxiboy válasza etejedu (#22962) üzenetére


haxiboy
veterán

Tiltsd le a flasht...csak kockázatot jelent....

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22964) etejedu válasza haxiboy (#22963) üzenetére


etejedu
őstag

Köszönöm a választ!
Most töröltem mérgemben de valószínűleg itt még súlyosabb problémák lesznek, mert az origin továbra is használhatatlan és a gametracker is összeomlik firefox alatt, pedig mindkettőt újratelepítettem és a steamnél sincs minden rendben.

[ Szerkesztve ]

(#22965) SP4C3 válasza MK VII (#22959) üzenetére


SP4C3
veterán

Hardware-es gyorsítást tiltsd le és próbáld úgy. :U

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#22966) freezespider


freezespider
tag

Segítsetek már légyszi!

Kb. 2 hete majd meghal a laptopom. Chrome -ot használok, de csak akadozik mindegyik weboldal. Ha szöveget írok, másodpercekkel később látom a betűket amit beírtam.
Bal alsó sarokban mindegyik oldalnál azt írja, hogy várakozás a szerverre!

Előre is köszi a segítséget!

(#22967) SP4C3 válasza freezespider (#22966) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem mindegy, hogy LAG-olsz vagy szimplán rossz a neted. Chrome-ot próbáld újratelepíteni és korrektül beállítani. Esetleg légy közelebb a wifi router-hez. :K

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#22968) freezespider válasza SP4C3 (#22967) üzenetére


freezespider
tag

Nincs gond a nettel, és a Chrome -mal sem volt gond, de a biztonság kedvéért pár napja újra telepítettem.
Ennek ellenére gyakorlatilag szinte áll a gépem.

(#22969) haxiboy válasza freezespider (#22968) üzenetére


haxiboy
veterán

Itt valószínüleg vagy valami komolyabb szoftveres gond van, vírus, akármi, ezt egy OS reinstallal tudod kideríteni. Ha meg hardveres a gond, ez lehet akár egy hibás memóriamodul, haldokló ssd/hdd, vagy akár túlmelegedés miatt Throttling.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22970) fokukac


fokukac
nagyúr

elővettem a régi notimat, amit kb. havonta egyszer kapcsolok be.
A Chrome elkezdte aláhúzogatni a szöveget, amit írok, pedig elvileg kikapcsoltam a helyesírás-ellenőrzőt, ki van pipálva a beállításokban...
Mit lehet ilyenkor tenni? :F

A többi gépen, amit használok, nincs ilyen probléma.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#22971) freezespider válasza haxiboy (#22969) üzenetére


freezespider
tag

Most megnéztem HD Sentinellel, de állítólag az SSD rendben van :U
Az OS reinstallt, hogy tudom csinálni?

(#22972) haxiboy válasza freezespider (#22971) üzenetére


haxiboy
veterán

Beraksz egy tetszőleges operációs rendszer telepítőt a gépbe. És. Újra telepíted 0-ról hátha valamit mégis sikerült összeszedni.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22973) brugo


brugo
aktív tag

Megvaltoztattam a jelszavamat (password) es nem ajalja fel az elmenteset ( a beallitasoknal be van pipalva, hogy mentse el ) linuxon futok. Mit tehetek ?

[ Szerkesztve ]

(#22974) freezespider válasza haxiboy (#22972) üzenetére


freezespider
tag

Köszi a segítséget!
Nem nagyon merek hozzányúlni, mert minden céges rajta.

(#22975) #22237440


#22237440
törölt tag

Sziasztok. Többször is feltűnt nekem. A böngésző önálló döntéseket hajt végre. Pontosabban töröl egész könyvtárakat a könyvjelzőkből. Persze könyvjelző backup-ból vissza hozom/hoztam sokszor, de már idegesít ez a bug vagy mi. Valaki járt már így rajtam kívül vagy a hibát nálam keressem? De hol? Mi lehet az okozója és hogyan tudom kiküszöbölni? Nagyon jól jönne néhány hasznos tanács. Nagyon sok munkám és rengeteg eltelt időm eredményei a könyvjelzők. Egyszer ne vegyem észre hogy törölődött és azt sem fogom tudni, mit és honnan kell újra keressek. Nem akarok belegondolni, mert bemálnázok.

(#22976) #22237440 válasza #22237440 (#22975) üzenetére


#22237440
törölt tag

Üdv. A Windows 10-et követően az Edge érdekesebb lett? :D Azért nagyon örvendenék egy jó szónak az alábbi bejegyzésem kapcsán. :U Nagyon szépen köszönöm előre is.

(#22977) net91


net91
senior tag

Sziasztok,
Van egy olyan problémám, hogy annak ellenére, hogy folyamatosan be vagyok jelentkezve a fiókba, a
beállítások:
-Googgle irányítópult,
-Chrome szinkronizáló résznél azt írja ki, hogy az utolsó szinkronizáció egy éve volt.

Több száz könyvjelzőm van mégis a fenti pontnál csak kettőt jelez.
Miért??????

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#22978) SP4C3 válasza net91 (#22977) üzenetére


SP4C3
veterán

Érdekes, dátum/idő jól áll? mármint a system idő és dátum helyesen van beállítva?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#22979) net91 válasza SP4C3 (#22978) üzenetére


net91
senior tag

Igen, az pontos.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#22980) joydrv


joydrv
tag

Üdv!

Van a Chromnak egy olyan tulajdonsága, hogy megjeleníti a kezdőlapon a nyolc leggyakrabban használt oldalt. Véletlenül innen kiikszeltem az egyik kedvenc oldalamat.
Hogyan lehet visszaállítani, illetve hol tárolja a kizárt oldalak listáját? Gondolom csak onnan kellene kivenni és akkor újra feltenné a többi közé.

:F :DD

(#22981) Hunmugli


Hunmugli
aktív tag

Elnézést a zavarásért, nincs más ötletem, hogy hol tehetném fel a kérdésemet.

Hogyan tudom megoldani, hogy másolásvédett legyen egy adott szöveg egy honlapon? Legalábbis annyira, hogy ne lehessen megkapni semmilyen módszerrel sem, még txtben sem, kivéve, ha én vagyok a szerkesztő? (Nyilván a szövegfelismerők ellen nem lehet védekezni, de a többi ellen igen.)

Kaptam pár megoldást, de ezek nem járhatóak:
- képként, vízjellel felrakni: nem lehet utána szerkeszteni egyszerűen,
- egy másolásvédő "szkript". Azért van idézőjelbe írva, mert nem tudom pontosan, mi ez. A készítő szerint egy szkript. Arról van szó, hogy nem enged kijelölni szöveget az oldalon. Sajnos azonban könnyen kijátszható, pl elemvizsgálatával/a honlap html lementésével, utána pl docxba való átkonvertálásával. De azért mutatok egy példát, amin jól látszik, hogy nem lehet kijelölni a szöveget (tartalomtól tessék elvonatkoztatni!): [link] Nem tudom, mennyire van igazam, de szerintem itt inkább egy szöveg feletti láthatatlan valamiről van szó, semmint szkriptről, de ki tudja.
- licensz használata: ezt még megfontolhatom. Lényegében arról lenne szó, hogy bizonyos feltételek mellett lehessen csak felhasználni a tartalmat, mint pl a CreativeCommons. Erről valaki esetleg tud valaki információval szolgálni?

Igyekeztem a neki való helyre feltenni a kérdést, de ilyet nem találtam. Úgyhogy várom a válaszokat :)

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#22982) adika4444 válasza Hunmugli (#22981) üzenetére


adika4444
addikt

Nem webfejlesztős topik, de: ezt nézd meg... De sok értelme nincs, mert hogy ugye a megjelenítéshez mindneképp letöltődik a gépre az oldal, tehát akinek nagyon kell kinyerheti a szöveget... Viszont az egyszerű Vérpistikék ellen jó megoldás a tartalomlops elkerülése végedt, cserébe lehet akinek bosszantó hogy nem tudja pl. lementeni a szöveget...

üdv, adika4444

(#22983) MurdR


MurdR
veterán

Sziasztok.

Az asztali gépemen egyes oldalak (mint pl a PH!) az esetek többségében meghülyül, és görgetés után elkezd villogni a tartalom, vagy random a lap aljára ugrik, visszatekerés után pedig van hogy minden eltűnik az ablakból. Ez mi a franctól lehet? AMD VGA-m van, ha ez számít FF,-nél nem tapasztaltam ilyen hibát.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#22984) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Hogyan lehet a Google Chrome cache-jéből kitörölni néhány url címet, hogy ne ismerje?
köszönöm

(#22985) Viktor77 válasza MurdR (#22983) üzenetére


Viktor77
titán

Feljebb volt már sokszor. A finomgörgetést kapcsold ki.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22986) MurdR válasza Viktor77 (#22985) üzenetére


MurdR
veterán

Összefoglalóban nem találtam, meg pár hsz-t visszaolvastam, átsiklottam rajta szerintem.
No de ez megoldotta a problémát, köszi.
Ez igazából a VGA miatt van?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#22987) Viktor77 válasza MurdR (#22986) üzenetére


Viktor77
titán

Nem tudom, mert sokunknak előjött, más-más konfigokon.
Amúgy meg nem hiszem, mert (ha jól emlékszem) 50-es verzió (de lehet 49) elöttig is be volt kapcsolva, és akkor jó volt.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22988) myke01


myke01
senior tag

Frissült a Chrome 51-re , de én semmi változást nem veszek észre a kinézetet illetően . Nem arról volt szó ,hogy az 51-essel jön a material design ?

(#22989) laszlohu válasza myke01 (#22988) üzenetére


laszlohu
addikt

De jó neked, mert én pont most töltöttem le a stabil ágon ubuntun,
de ezt töltötte le :

Verzió: 50.0.2661.102 (64-bit)

[ Szerkesztve ]

(#22990) myke01 válasza laszlohu (#22989) üzenetére


myke01
senior tag

Windowson ez van : Verzió: 51.0.2704.63 m

(#22991) fecsu válasza laszlohu (#22989) üzenetére


fecsu
csendes tag

Nálam most frissített a Linux Mint erre: Verzió: 51.0.2704.63 (64-bit)

(#22992) Sonja válasza myke01 (#22988) üzenetére


Sonja
veterán

Kicsit változott azért. :) Kisebbek és szürkék lettek az ikonok, illetve szürke lett az állapotsávon látható link feliratok. Szögletesek lettek a fülek, nincsenek lekerekítve. Ja, és ha előhívjuk Shift+ESC kombinációval a feladatkezelőt, eltünt a bal alsó sarokból a komplett memória fogyasztásra ugró link, ami eddig a chrome://memory volt. Ez is eltűnt. :(

Szerk.: Most látom, hogy ha a könyvjelző eszköztáron lévő egyik mappára rákattintok, akkor a szürke háttere animál, és utána nyitódik. :U

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#22993) laszlohu válasza fecsu (#22991) üzenetére


laszlohu
addikt

Köszi, valóban volt fáziskésés, linuxra később jött 1 nappal.

(#22994) sszemtelen


sszemtelen
őstag

Sziasztok!

Az mitől lehet hogy bármilyen videót akarok kirakni Chromeba teljes képernyőre, akkor a Chrome először mintha leugrana a tálcára kicsibe, majd utána teszi csak ki nagyba? Roppant zavaró.. tegnap délután kezdte el, én nem módosítottam semmit, és bővítményt sem telepítettem. Lehet hogy volt valami hülye frissítés?

Köszi! :)

(#22995) Csolt válasza sszemtelen (#22994) üzenetére


Csolt
tag

Szia!

Furcsaságokat tapasztalok pár napja én is. Néhány YouTube videó közben teljesen meghal a Chrome, másodpercekre lefagy, nem akarja betölteni, de némelyik videót meg gond nélkül játssza le FullHD minőségben 60 fps mellett. A gif-ek betöltésekor is ki-ki fagy néhány másodpercre.

Valami félresiklott a legutóbbi frissítéssel?

(#22996) Hawk1979 válasza myke01 (#22988) üzenetére


Hawk1979
őstag

about://flags
Anyagszerű megjelenés a böngésző felső részén Mac, Windows, Linux, Chrome OS
Beállítja az anyagszerű megjelenést a böngésző felső részén. #top-chrome-md

(#22997) bobalazs válasza Hawk1979 (#22996) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

chrome://flags/#top-chrome-md
material-ra kell állítani.

(#22998) Hawk1979 válasza bobalazs (#22997) üzenetére


Hawk1979
őstag

Lehet nem nekem szántad, mert én ugyanezt linkeltem csak Magyarul Chrome-ban :) :DDD

(#22999) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Lehet nálam van a hiba de van 2 szlovén oldal amit nem fordít le a böngésző... Automatikus fordításra van állítva, és a többi szlovén oldallal megbirkózik frankón fordít is de ez a kettő nem jön össze de még az a figyelmeztető szöveg sem jelenik meg hogy " Az oldal fordítása folyamatban van..."

bolha.com

avto.net

Lehet hogy a com/net végződés zavar be ? :F régebben gond nélkül működött ezen a két oldalon is a fordítás

[ Szerkesztve ]

Lumia 950XL

(#23000) bobalazs válasza ZsoltG60 (#22999) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Jobb gombot nyomtam az bolha.com oldalon és ott volt a translate to opció.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.