Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22651) SP4C3 válasza myke01 (#22650) üzenetére


SP4C3
veterán

Gondolom notebook.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#22652) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Belefutottam valami vírusszerűségbe szerintem. Eddig soha nem volt gondom ilyenekkel, beállításokban nem látok semmi erre utaló kiegészítőt. :F :U

Elég sokszor ez a fül jön fel, az X-el ugyan bezárható, de új lap megnyitásakor megint előjön. Mac fronton nincs nagy tapasztalatom ilyen férgek kiírtásában, egyéb ötlet?

Mondjuk az imdb oldala sem az igazi.:

:R
T

(#22653) SP4C3 válasza tomi5244 (#22652) üzenetére


SP4C3
veterán

PUP/ADWARE!

Kiegészítőket és a telepített programjaidat nézd át!

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#22654) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Sajnos úgy néz ki ismét gázos a Króm. Egyes egyedül a Youtube-bal van problémám, minden más tökéletesen működik. Maga a főoldal általában problémamentesen betölt. A következő jelenségeket tapasztalom.

1. Bármelyik videót megnyitva 10 alkalomból 3x minden oké. Gyorsan betölt és még időben előre- és hátra is lépkedhetek a videókban.

2. A videó betölt, elkezd játszani. A betöltő csík a videó elején/közepén megáll és nem töltődik tovább, a videó megáll.

3. A videó betölt, elindul, random előrekattintok, mert bele akarok tekerni. Nem tölt, megáll a kép és a töltőbigyó forog.

4. A videó oldala be sem jön, fekete az ablak, a jobb oldali ajánlott videók képei és a kommentek be sem töltenek.

A 2.-4. pontok esetében közös pont, hogy amennyiben valamelyik jelenség bekövetkezik, az kinyírja az egész netelérésem. DNS_PROBE_ERROR_NO_INTERNET hibát kapok bármilyen más weboldalra, amit meg akarok nyitni, vagy akár megnyitott weboldalt frissítésekor. Sőt! Ilyenkor a Firefox is teljesen bekrepál, azon sem megy semmi. Pár perc után megy minden rendesen, kivéve a Youtube.

A fenti hibákat csak és kizárólag a Youtube produkálja és csak Chrome alatt. Teszteltem a dolgot Firefox alatt és mindig minden tökéletesen működött!

A következőket tettem a megoldás érdekében:

1. Háromféle bővítményem van fent. Adblock, Magic Actions for Youtube, Ghostery. Próbáltam a legkülönfélébb módszerekkel letörölni az egyik, majd a másikat. Felrakni az egyiket, letörölni a másik kettőt stb... A hiba mindig megmaradt.

2. Modemet és routert többször kihúztam, újraindítotttam, bár szerintem nem itt lesz a hiba, hiszen tökéletesen működik az internet, csak a króm alatti youtubebbal van problémám.

3. Chrome cache és böngészési előzmények törlése.

4. A rendszer viszonylag friss Windows 10 Enterprise edition. Vírusirtó, bármi más "gyorsító", vagy takarító program nincs rajta.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#22655) #27441408


#27441408
törölt tag

(#22653) SP4C3

A hivatalos kiegészítő letöltőben is vannak ilyen vírusos izék?

[ Szerkesztve ]

(#22656) Nestor16 válasza whbear (#22647) üzenetére


Nestor16
senior tag

Például milyen figyelmeztetést?

Meg az jutott eszembe, hogy arra van valami megoldás, hogy egy kereséshez (tehát valami összetett oldalra) visszalépve ne kelljen megerősíteni az újratöltést? Remélem érthető a kérdés. :R

Üdv, Dávid

(#22657) Lauda válasza Nestor16 (#22656) üzenetére


Lauda
félisten

En is kerdeztem regebben ezt a megerositos dolgot, sajnos nincs mit tenni.

(#22658) SP4C3 válasza #27441408 (#22655) üzenetére


SP4C3
veterán

Elvileg nincsenek, de gyakorlatilag meg előfordulhat... google play store-ban is volt már vírusos app. akkor itt is lehet fertőzött plugin.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#22659) #27441408


#27441408
törölt tag

Sziasztok, a ghosteryn kívül van még , követésblokkoló ami jó is és frissítik is rendszeresen? köszönöm ha valaki segít!

(#22660) bobalazs válasza #27441408 (#22659) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

ublock origin, azt hiszem.

(#22661) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Mi a teendő akkor, ha a google levélfigyelő 0 darab bejövő levél esetén 9 darabot mutat és innentől történik az inkrementálás? :) Néhány napja ez a jelenség kísért és kissé kezd bosszantó lenni.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#22662) #27441408 válasza bobalazs (#22660) üzenetére


#27441408
törölt tag

Az fenn van, azért köszi :)

(#22663) Nestor16 válasza #27441408 (#22659) üzenetére


Nestor16
senior tag

Én még az AdBlockot és a TrafficLightot használom.

(#22624) Hege1234: Nézegetem, nézegetem, de félve használom még csak. :U Leginkább azért, mert ismeretlen. Viszont jónak tűnik, csak ha elkezdem használni akkor csak erre számíthatok, mert a chrome jelszavaim már nem lesznek frissek. Az pedig már egy bevált, megbízható hely, de ennek a programnak sokkal több funkciója van, tetszik. Remélem nem lesz fizetős egyik-másik alap szolgáltatása egy idő után vagy valamelyik helyzetben, pl androidon. Meg az is remélem működik, hogy ha készen vannak a frissített jelszavaim akkor be tudom könnyen importálni a chrome-nak. Szóval mégis csak a jelszavaimról van szó.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dávid

(#22664) bobalazs válasza Nestor16 (#22663) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

A lastpass? Nem hiszem hogy a fő funkcióit fizetőssé tennék, elég régóta kinn van és nem volt rá mutató jel.
A megoldást szerintem az jelenteni ha lastpassből exportálnád a jelszavakat csv-ben és keepassbe beimportálnád. Igy két helyen lenne meg, és offline is elérhető.

(#22665) #27441408 válasza bobalazs (#22664) üzenetére


#27441408
törölt tag

A LastPass-nak már így is vannak fizetős funkciói, ha magát a fő funkciót a jelszó tárolást is fizetőssé tennék szerintem csak maguk alatt vágnák a fát. (én sem hiszem hogy ezt fizetőssé tennék)

Nestor16

köszi, nekem most a disconnect van fenn, eddig bejött.

a lastpass miatt meg ne aggódj én 5 éve használom legalább, szó se volt teljes fizetőssé tételről, a prémium dolgokért fizess az más...

használd nyugodtan,

[ Szerkesztve ]

(#22666) fess


fess
őstag

Sziasztok!
Mostanában a "kijelölés-keresés google keresőmotorral" után mindig ez jön be , sehogyan sem tudom átállítani. Hogyan tudnám újra a google-t használni?

(#22667) #27441408 válasza Nestor16 (#22663) üzenetére


#27441408
törölt tag

A lastpass-generál neked bonyolult jelszavakat, szerintem használd, persze csak jótanács,

(#22668) Lauda válasza fess (#22666) üzenetére


Lauda
félisten

Ha a felsot kitorlod mi tortenik? Lehet valami felmaszott a gepre, egy virusirto futtatas es ezeket melle nem artana: Adwcleaner és Malwarebytes AM.

(#22669) fess válasza Lauda (#22668) üzenetére


fess
őstag

Nem engedi törölni, mert az az alapértelmezett

(#22670) fess válasza Lauda (#22668) üzenetére


fess
őstag

Lefutattam mind a kettőt, vírusírtót is (nod), újraraktam a chrome-ot,de semmi változás

(#22671) Nestor16 válasza bobalazs (#22664) üzenetére


Nestor16
senior tag

Köszi, én is így gondoltam. :) Akkor csak nekiállok szépen és mind a 150 mentett jelszavamat átnézem, megváltoztatom randomra. :)

Köszi mindenki!

Üdv, Dávid

(#22672) Lauda válasza fess (#22669) üzenetére


Lauda
félisten

Allitsd be a masikat alapertelmezettre es ugy torold ki, ha ezt meg nem probaltad. :K

Egy kis segitseg: EasyDialSearch Removal From Chrome/Firefox

Remove Search.easydialsearch.com redirect (Free Guide)

[ Szerkesztve ]

(#22673) MadGame


MadGame
senior tag

Chrome inkognitó mód: másnál sem jeleníti meg normálisan a FB-ot?

(#22674) #27441408 válasza Nestor16 (#22671) üzenetére


#27441408
törölt tag

Szívesen :)

(#22675) fess válasza Lauda (#22672) üzenetére


fess
őstag

Végre sikerült.
regeditben kutakodtam a chrome után, ott a "DefaultSearchProviderSearchURL" értékét átírtam 0-ra, így már enged keresőmotort választani.

(#22676) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Valaki esetleg tud segíteni abban, hogy a görgetés néha miért ugrik? Más böngészőnél nem csinálja...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22677) whbear válasza V.Stryker (#22676) üzenetére


whbear
senior tag

Egyik gépemen nekem is ezt csinálta mióta default a finomgörgetés. Én tiltottam a flags-ben és azóta jó.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#22678) Viktor77


Viktor77
titán

Az vajon mitől lehet, hogy ha megyek egy oldalra (akár a PH! is), betöltődik, aztán ha mozgatom az egeret akkor villog a kép (de csak a weboldal része, a könyvjelzők, címsor, tabok jó, nem az egész kijelző villog). Ha legörgetek a lap aljára, akkor el is tűnik.
Ahogy észrevettem, bizonyos oldalelemknél történik ez, ha üres részre viszem a kurzort, akkor jó. Ha kattintgatok párat egy üres részen, akkor megjavul.
A legutolsó frissítés óta csinálja, azelött jó volt, és Firefoxban nem történik ilyen, így gyanítom, a Chrome hibája.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22679) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!

Tegnap már Youtube topikban megkezdtem az érdeklődést az alábbi problémával kapcsolatban:
Ha youtube-ra videót töltöttem fel, akkor totál meghalt a net. (feltöltés ment, de más oldal nem töltődött be egy eszközön sem).
Ezután kipróbáltam Firefox-szal is, mivel tavaly év végéig azt használtam, és akkor is töltöttem fel egy videót, és akkor még nem volt ilyen problémám.
És a böngészőváltás meg is hozta az eredményt: feltöltés mellett is használható maradt a net. Igaz, hogy kicsit lassabb volt, de betöltődtek az oldalak, youtube videólejátszás is ment, szóval minden ok volt.
Szóval a kérdésem a következő lenne: mitől van az, hogy ha Chrome alatt töltök fel videót, akkor teljesen használhatatlan lesz a net?

(többször is próbáltam, mindig ugyan az lett az eredmény)

#KeepFightingMichael

(#22680) V.Stryker válasza whbear (#22677) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mármint hol tiltottad? :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22681) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Mióta van smooth görgetés ebben a böngészőben :F
Ma vettem észre.

(#22682) bobalazs válasza V.Stryker (#22680) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

chrome://flags

(#22683) whbear válasza V.Stryker (#22680) üzenetére


whbear
senior tag

chrome://flags itt megkeresed a finomgörgetés vagy smooth scrolling menüpontot és kikapcsolod.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#22684) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm. Közben meglett. :R Mondjuk sokkal jobb nem lett.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22685) DR|FTK|NG válasza AeSDé Team (#22681) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Nem régóta.

Engem (nagyon) idegesít. Hogyan tudnám kikapcsolni?

(#22686) Viktor77 válasza whbear (#22677) üzenetére


Viktor77
titán

Most én is letiltottam, és úgy néz ki az én problémámra is ez a megoldás. De nem akarom elkiabálni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22687) AeSDé Team válasza DR|FTK|NG (#22685) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Írd be a címsorba hogy:
chrome://flags
Itt Finomgörgetés néven tudod letiltani.

(#22688) Nestor16 válasza Nestor16 (#22671) üzenetére


Nestor16
senior tag

Nos, végre sikerült a jelszavaim nagy részét karbantartanom, megváltoztatnom. Bő 3 nap. Elég szívós egy munka. :DDD

Most még olvastam a LastPass-ról itt egy két cikkben és hozzászólásaiban és a KeyPass-t ajánlják legtöbben, majd még lehet azt is kipróbálom hogyan működik, hogy felhőmbe mentsen és szinkronizáljon is. Egyelőre ez is jó. Egyébként én nem azért paráztam, hogy az egyéni hibák mennyire jönnek elő egy ilyen külső megoldásnál és azért van pár, ami nehezen ment.

A másik dolog, amit még írtak az a kétlépcsős azonosítás. Ez valóban jó ötlet a fontos helyek biztonságára nézve. A google accountom pont egy ilyen, meg is néztem és telószám alapján működik is, viszont az a kérdésem, hogy ez mit takar:
Üzenetküldési és adatátviteli díjak vonatkozhatnak rá.

Minden egyes azonosításnál az SMS árát ki kell fizetnem? Azért ezt kétlem, mert az OTP-nél is ingyenes tudtommal.

Üdv, Dávid

(#22689) bobalazs válasza Nestor16 (#22688) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Sms rendszerrel nem használtam még kétlépcsőst, de email-essel igen, na az biztos nem kerül semmibe.

(#22690) Nestor16 válasza bobalazs (#22689) üzenetére


Nestor16
senior tag

Persze, csak a gmail a fő accom. :D
Plusz praktikusabb lenne az SMS.

Üdv, Dávid

(#22691) csako válasza Nestor16 (#22688) üzenetére


csako
veterán

Tuti nem kell fizetni érte, de beállíthatod a kódgenerátort is.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#22692) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

chrome://flags/

Material design in the browser's top chrome

material beállítás

Így fog kinézni a chrome májusban?

(#22693) DR|FTK|NG válasza AeSDé Team (#22687) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Köszönöm, így már jó. :K

(#22694) donjohnson válasza AeSDé Team (#22687) üzenetére


donjohnson
addikt

nekem is jobb így. köszi!

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#22695) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!

Pár napja vettem észre, hogy nem tudok elmenteni weboldalakat. Megjelenik alul a letöltés, de ~4kb-nál megáll és nem történik semmi. Sokféle oldalt próbáltam, egyikkel sem megy.
Más böngészőből ugyanezeket az oldalakat le tudom menteni.
Van ötletetek?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#22697) #27441408 válasza MadGame (#22696) üzenetére


#27441408
törölt tag

Kb mikor lesz minimum 1 stabil béta belőle?

(#22698) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Postolom ide is, mert az XP-s topic kevésbé pörgős mostanában...

Produkál valamelyikőtöknél kékhalált a Chrome WinXP-n? Pár napja telepítettem egy egymagos gépet, nem akartam a 7-est ráerőltetni, mert korábban az volt rajta, és eléggé lassúcskán ment.
Mindegy is, XP-vel szépen fut, de a tulaj ma hívott, hogy facebookozás közben nem küldi el az üzeneteket, meg kékhalált dob. Egyelőre csak a Chrome-ot használta, javasoltam neki, hogy Mozillával is nézze meg.

Fura, mert nálam atomstabilan ment a gép, csak valami szoftveres gubancra tudok gyanakodni, ugye a Chrome feldobja mindig, hogy meg fog szűnni a frissítés XP-re, de igazából tanácstalan vagyok, egy pillanatra sem éreztem bizonytalannak a gépet nálam...

Szerintetek?

Köszi a segítséget előre is!

MOD: Most hívott, hogy a Mozillával is kéket dob, szóval passzolom...

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#22699) SP4C3 válasza csabyka666 (#22698) üzenetére


SP4C3
veterán

Tudtommal Chrome már nem támogatja az xp-t, de meg tudom herbekelni.

Ezesetben memóriát érdemes megnézni, illetve újratelepíteni (mégegyszer).

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#22700) SP4C3 válasza SP4C3 (#22699) üzenetére


SP4C3
veterán

És tényleg áprilisig még hivatalos a support.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.