Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23751) Akelaus válasza Lauda (#23746) üzenetére


Akelaus
senior tag

Hali! Biztos nem? Ugyanis a könyvjelzősáv is nagyobb lett, és nem csak a Ph. oldala lett nagyobb, hanem az összes olyan oldalé, ami nem képes magát automatikusan beállítani. pl. a fb is 175%-ra állt át. (a Ph is arra állt át)

[ Szerkesztve ]

(#23752) laszlohu válasza Akelaus (#23751) üzenetére


laszlohu
addikt

Szerintem is igazad van, ui az angol nyelvű fórumon többen is ugyanezt jelezték,
pl .:

Unfortunately there is the scaling error again on high DPI.
Everything looks too big, I have to start Chrome in compatiblity mode with DPI scaling off in order to get a normal interface... NOT GOOD.

(#23753) Akelaus válasza laszlohu (#23752) üzenetére


Akelaus
senior tag

Hali!

Tudtam én, hogy nem vagyok hülye. :D
Lefrissített, újraindult és ugyanazok az oldalak betöltése után már nagyobb volt az oldal. Mindent átállítottam CTRL és +/- gombbal, remélem amikor majd javítják a hibát állíthatom megint. :)

[ Szerkesztve ]

(#23754) #22237440


#22237440
törölt tag

Csákó! Ha teljes képernyő módba kapcsolom a böngészőt, akkor miért nem tudom elérni az ablak felső tartalmát (cím mező, fülek, könyvjelző sáv). :W Úgy képzelem elérhetőnek, mint ahogy az op. rendszerben a tálcát lehet elrejteni és ha odateszed a kurzort, akkor megjelenik. Na? :F

(#23755) Viktor77 válasza #22237440 (#23754) üzenetére


Viktor77
titán

Mert itt nem így működik.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#23756) freezespider


freezespider
tag

Tudnátok nekem segíteni, hogy miért indul nehezen a Chrome a gépemen?

(#23757) spidersoft


spidersoft
senior tag

Firefox egyre inkább kezd az idegeimre menni (főleg a facebook miatt... ha kicsit tovább van megnyitva a fb (4-5 óra), akkor mindenféle scripthibákat okoz (nem válaszol, stb), 100%-on pörgeti egy processzormagot, némi görgetés után nem indulnak a gifek, beágyazott videók. CPU: AMD A8-6500, RAM: 16GB (#1). Kipróbálnám a chrome-ot is, de van pár dolog, ami nélkül nehezen tudom elképzelni a böngészést, ezekből egyikre még nem találtam megoldást: fox alatt van egy tree style tabs nevű kiegszítő. Chrome alá csak olyat találtam, ami vagy nem tud strukturált tabkezelést, de beépül a főablakba, vagy tud, de külön ablakban fut. Előbbi hátránya nyilvánvaló, utóbbié az, hogy a főablaktól külön életet él. Elég sok tabot használok, most jelenleg 351db van a listában, ez nálam alsó-közepes szint. Ha 6-700 fölé megy, akkor szoktam nekiállni gyomlálni, de 120-150 alá akkor sem szoktam tudni vinni. Fox nyilván nem tölti ezeket mind be, és nincs is erre szükség: elég, ha akkor betöltődnek, ha ráklikkolok. Chrome nem így működik, de talán orvosság erre a FooTab, ami a chrome indulásakor elvileg blokkolja az inaktív lapokat. Kérdés, hogy néhányszáz tab esetén mennyire működik jól...

Szóval a kérdésem az lenne, hogy nem tudtok véletlenül egy olyan tabkezelőt, ami a főablakba épül be *és* kezel fastruktúrát? Előre is köszönöm a segítséget, további kellemes vasárnapot! :R

[ Szerkesztve ]

(#23758) #22237440 válasza Viktor77 (#23755) üzenetére


#22237440
törölt tag

Nagyon rosszul teszi. :DDD

(#23759) Viktor77 válasza #22237440 (#23758) üzenetére


Viktor77
titán

Jó fej vagyok, kerestem neked egész jó megoldást.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#23760) #22237440 válasza spidersoft (#23757) üzenetére


#22237440
törölt tag

Tapasztalatom szerint ha csak a Facebook oldalát kellett betöltse hosszas görgetések után, akkor sem birta (az Edgeről ne is beszéljünk), - a Firefoxot már rég nem használom. Ami érdekes a te szempontodból, hogy több100 tab között hogyan találod meg azt amit éppen keresel? Végig kattogtatod a "füleket"? :D Annyi idő alatt nyithatsz egy új lapot és rögtön ott vagy az oldalon, ami fejben van. Vagy könyvjelzőz és könyvjelző kezelőből kattansz az oldalra. Őszintén, nem vágott ki a böngésző többször is az ilyen manővereid végett? :D Cuki a róka, hogy ennyire komálja az oldalakat AMD prockó mellett, de ez szerintem a krómban nem fog működni még bővítményekkel sem. :N Nem hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#23761) #22237440 válasza Viktor77 (#23759) üzenetére


#22237440
törölt tag

Valóban félisten vagy ha hosszútávon beválik. :D Kösz.

(#23762) spidersoft válasza #22237440 (#23760) üzenetére


spidersoft
senior tag

Könyvjelzők használata nehézkes. A tabok állandóan listázva vannak bal oldalt, rá van írva, hogy mi micsoda, nem kell végigkattintgatni ;) Amit meghagyok tabon, az a következők: olyan oldal (fórum/fb/stb), ahova írtam, és választ várok, olyan oldal, ahol nem írtam, de érdekes eszmecsere van, vagy olyan kérdés merült fel, ami miatt magam is írtam volna és várom a fejleményeket, olyan oldal, amit most nincs időm elolvasni, de érdekel, és később el szeretném. Mivel a tree style tabs támogatja a fastruktúrát, így ha egy témában vagyok, keresést nyitok, találatokat nézegetek, megőrzök párat, azok alatt tovább olvasok, stb, ez mind belemegy egy könyvtárszerkezet-szerű fába, amit össze tudok csukni, így egy kutatás/témakifejtés/stb. van, hogy nálam 40-50 tabból áll, de összecsukva, így csak egy sort foglal. No, az ilyeneket kutyakörülményes lenne elkönyvjelzőzni, párhetente, amikor kell megnyitni, újra bezárogatni... elvannak tabon. Mivel a fox a tabot csak akkor nyitja meg, ha rákattintasz (addig elvileg nem foglal számottevő erőforrást), így bármennyi tab sem lassít (jó, 8-900 fölött már minimálisan érezni).

Ha ez nem működik chrome alatt, akkor még mindig felejtős az egész -- talán egyszer megcsinálják, és áttérhetek. Chrome nálam így marad másodlagos böngészőként: ebben nyitom meg azokat a valami miatt fox alatt nem/nem jól működő lapokat, amik chromera vannak optimalizálva (webgl vagy más mókás dolog miatt), illetve a chrome az alapértelmezett böngészőm, pont azért, mert a fox a fő böngésző :D erre az a magyarázat, hogy ha emailben vagy skypeon kapok linket valakitől, vagy egy hírlevélből ki akarok nyitni valamit, akkor ne "lapozzon el" a foxban onnan, ahol épp tartottam, ne nyisson neki új fa-ágat, majd én átteszem, ha akarom, megnézni teljesen jó a másodlagos böngészőben is.

Gondoltam arra is, hogy csak a fb-ot költöztetem át chromera, de nálam az sem megoldható, mert nagyon sok téma onnan indul ki, így vannak fb postok nyitva, amiből csomó guglizás, ebay/amazon/ali/stb. link nyílik, yt videók vannak alatta, tudományos elemzések, miegyéb. fb nálam nem a szelfizésről meg a szerelmetes idézetekből áll: leginkább vicces/érdekes/tudományos dolgok tárházaként tekintek rá. Sajnos az okoseszközök térhódítása miatt legtöbb ismerősöm is átköltözött rá chat-ileg, pedig a skype jobb erre a célra (beépített historyja gyalázat lett, mióta a ms megvette, de sqlite nézegetővel egész használható).

(#23763) maki12 válasza Akelaus (#23751) üzenetére


maki12
senior tag

Igen, nem vagy egyedul. :U :(

HTC U11 & Nikon D5300

(#23764) Criminal017


Criminal017
őstag

Múltkor valaki azt kereste, hogy lehet egy ablakfület elhalkítani. A flags fül alatt van erre lehetőség, ezt kell beütni a keresősávba: chrome://flags/#enable-tab-audio-muting Majd bekapcsolni.

Eredmény:

[ Szerkesztve ]

(#23765) mis69 válasza Criminal017 (#23764) üzenetére


mis69
tag

Szia!
Nem tudsz egy ilyen állítási lehetőséget arra hogy jobb egérgomb megnyitás új lapon és oda is ugorjon?

(#23766) Criminal017 válasza mis69 (#23765) üzenetére


Criminal017
őstag

Sajnos nem, de érdemes a chrome://flags/ részt átböngészni, hátha.

(#23767) KFORboy válasza KFORboy (#23732) üzenetére


KFORboy
senior tag

???

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#23768) Criminal017


Criminal017
őstag

Megjelent a "leginstabilabb" verzió Androidra, a Canary: [link]

(#23769) Sonja válasza mis69 (#23765) üzenetére


Sonja
veterán

Tabs to the front! ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#23770) KFORboy


KFORboy
senior tag

Asztalin csak nálam van az, hogy YouTube furcsán kisebb méretű videóképet ad "Mozi módban" ?
(Az egy fokkal jobban széthúzott de nem teljes képernyős mód)

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#23771) donjohnson válasza KFORboy (#23770) üzenetére


donjohnson
addikt

használd a ctrl + egérgörgőt és megváltozik a mozi mód mérete.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#23772) #22237440


#22237440
törölt tag

Persze, persze. Mielőtt továbblépnék nagyot nézek és felteszem a kérdést: Mi van?! :))

(#23773) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok!

Napokban kezdtem el tapasztalni azt a hibát, hogy videók, illetve gif-ek lejátszásakor (főleg Facebook-on, de elvétve Youtube-on is találkozom vele) pár másodpercig fekete elmosódott pixelek jelennek meg kb. a lejátszott gif vagy videó tetejétől a közepéig. Olvastam, hogy a hardveres gyorsítás kikapcsolásával ez orvosolható. Erre más megoldás nincs esetleg? Mi okozhatja ezt? Más böngészőknél nem tapasztalom ezt a hibát.

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#23774) Ferenc. válasza Crvsh3R (#23773) üzenetére


Ferenc.
tag

Szia! Ez nálam is jelentkezik már mióta új számítógépem van, a videókártya drivert folyton frissítem mikor van új verzió, a chrome is már 54. verzió azaz legfrisebb, de a probléma továbbra is fent áll.. pár másodpercig a videó és gif elején pixeles feketeség van, aztán "kitisztul" és látni normálisan a videót/gifet. Én se értem mi lehet a gond, minden a legfrisebb verzió.

(#23775) Ferenc.


Ferenc.
tag

Én pedig azért is írok, mert kérdezném, hogy vannak honlapok amik nem jönnek be mert ezt írja:

"Az Ön kapcsolata nem privát

A támadók megpróbálhatják ellopni adatait (például jelszavakat, üzeneteket vagy hitelkártyaszámokat) innen: hu.wikipedia.org"

Ha rámegyek a speciálisra, néha volt olyan hogy mégis tovább a nem biztonságos oldalra, de most olyan lehetőség sincs, egyszóval például most a wikipédiát nem tudom böngészni.. pedig nem hinném, hogy az kártevőt tartalmazva, s máskor volt már ilyen a facebookal is, meg több más oldallal, s nem értem mi ez.
Hogy lehet ezt megoldani, hogy mindig, minden honlap jöjjön be? S hogy ne akadályozza a betöltést a chrome ezzel az ön kapcsolata nem privát kiírással.. Köszönöm.

(#23776) KFORboy válasza Ferenc. (#23775) üzenetére


KFORboy
senior tag

Chrome önkényesen blokkol oldalakat, olyan oldalakat amik a Google szája ízének valamiért nem tetszik.

Van jópár olyan oldal, amivel semmi baj nincs, mégis tíltólistán van és sehogy se tudod benyitni króm alatt...
Ezért másodkézben jó ha van egy Mozilla is a gépen.

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#23777) david5745 válasza maki12 (#23763) üzenetére


david5745
tag

Sikerült már negoldást találni a problémára vagy végleg ilyen marad ???
Én nem tudtam hogy ez a "förmedvény mód" frissítéssel jött letöröltem már vagy 6x és újra feltettem maradvány fájlokat eltávolítva tiszta telepítés volt de akkor sem de mostmár legalább tudom az okát. Ez így nagyon ronda :O

(#23778) maki12 válasza david5745 (#23777) üzenetére


maki12
senior tag

Azt olvastam hogy későbbi updateba lesz benne a mi dpi felbontasunk és akkor újra a régi lesz. :) Addig sajnos ilyen marad.

HTC U11 & Nikon D5300

(#23779) MadGame


MadGame
senior tag

Google Play vajon miért nem akarja frissíteni a Chrome-ot? Nálam még szept.16-i verzió van és nem is érzékeli, hogy lenne új.

(#23780) donjohnson válasza MadGame (#23779) üzenetére


donjohnson
addikt

töröld le és töltsd le újra a play áruházból.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#23781) MadGame válasza donjohnson (#23780) üzenetére


MadGame
senior tag

Deeee nem írja a play áruház, hogy jelent volna meg új szept. 16 óta... :) Itt gépen látom csak, mobilon nem jelzi. Nem hiszem, hogy a Chrome-mal van gond, hanem az áruházzal inkább, nem?

(#23782) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Másnál is teljesen más méretezést kezdett el használni a Chrome?

Tegnap még minden a megszokott méretű volt, most meg minden nagyobb lett. Értsd a tartalmak, meg a könyvjelző sáv is.

Verzió: 54.0.2840.71 m (64-bit)

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#23783) alitak


alitak
senior tag

Sziasztok, nemrég telepítettem újra a gépen (Linux Mint 18), viszont azóta a Chrome mindent "elfelejt", ha újraindítom a gépet. A böngésző azonnal szól, hogy jelentkezzek be a fiókomba, meg az összes rendszerbe újra be kell jelentkeznem. Ez valami Chrome beállítás lehet? A rögzített füleket megjegyzi.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#23784) NB2 válasza Gergosz2 (#23782) üzenetére


NB2
aktív tag

Igen...
Minden oldalt nyomok le 80%-ra, úgy normális...

(#23785) Lauda válasza Gergosz2 (#23782) üzenetére


Lauda
félisten

Nalam minden a regi.

(#23786) david5745


david5745
tag

Esetleg méretezési problémára előzőző verzió feltudom tenni vagy automatikusan le fogja frísiteni ??? :)

(#23787) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Sziasztok! Újraindítás óta Win7-en fura a Chrome. Felnagyobbodott az egész, nem az oldal, ami megvan nyitva, hanem maga a fejléc és a betűk. Ezt mivel tudom visszacsinálni?

(#23788) benfolds válasza tomiii. (#23787) üzenetére


benfolds
őstag

nálam is ez van. a beállításokban levettem a nagyítást 80%-ra, de a könyvjelzősáv továbbra is "túlméretes".

(#23789) benfolds válasza benfolds (#23788) üzenetére


benfolds
őstag

itt megy a témázgatás, eddig úgy tűnik, hogy a material designnal jött ez az új feature. :((

(#23790) tomiii. válasza benfolds (#23789) üzenetére


tomiii.
aktív tag

váhh fasza. Sikerült innen kicsipegetni a megoldást. A parancsikonos trükk bevált. Az agyam eldobom, minek kellett hozzányúlni. Kibírhatatlan volt. :R

(#23791) benfolds válasza tomiii. (#23790) üzenetére


benfolds
őstag

nálam nem működik...a könyvjelzősávod is visszaméretezte normálra?

(#23792) tomiii. válasza benfolds (#23791) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Nálam csak új tab megnyitásakor van könyvjelzősáv, ha ez számít és igen, az is visszaállt.

[ Szerkesztve ]

(#23793) benfolds válasza tomiii. (#23792) üzenetére


benfolds
őstag

az a problémája egyébként, hogy a képernyő 125%-ra van állítva, amit az új frissítéssel nem vesz figyelembe a chrome. visszatettem 100%-ra, így a chrome többé-kevésbe azt hozta, amit korábban win 125%, chrome 110%-on, viszont úgy meg minden más túl pici volt. remélem kiadnak egy frissítést...

(#23794) laszlohu


laszlohu
addikt

Nagyon durván el lett cseszve az új adobe flash player :

Adobe Flash Player - Verzió: 23.0.0.205

teljes képernyős módból normál módba átváltáskor lefagy ubuntun

(#23795) rankesz


rankesz
veterán

Nem tudja valaki hogy androidon be lehet úgy állítani hogy full immersive módban (tehát ertesítési sáv nélkül) fusson a chrome? Régen ehhez GravityBox-ot használtam, de most nincs root a telefonon

(#23796) csako válasza rankesz (#23795) üzenetére


csako
veterán

Esetleg ez az app segíthet

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#23797) beherit


beherit
tag

Sziasztok!

Mikor elindítom a chrome-ot villan egyet az ablak. Utána működik minden rendesen, de elég zavaró a szememnek. Azt vettem észre, hogy ha a hardware-es gyorsítást kikapcsolom akkor nem csinálja, de úgy meg néhány oldal nem olyan gyors.
A többi böngésző, firefox, edge nem csinálja.

Windows 10, intel hd 3000, 9.17.10.4229 driver, szerintem ez jó.

Csak arra vagyok kíváncsi, hogy a géppel van valami gond vagy most ilyen a chrome?

amor fati

(#23798) david5745 válasza tomiii. (#23790) üzenetére


david5745
tag

Nekem nem müködik te pontosan hogy csináltad DPI s dolog be vagy ki van pipálva mert én prbáltam mind a ketőtt de tök mindegy neki ??? A win 125% os al oldalak pedig 110% vagy 125% így volt mindig is(években mérhetően több gépen és oprendszeren) eddig nem volt vele baj de most valami nagyon undormány ha így marad még a végén explorer lesz a vége :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23799) laszlohu válasza beherit (#23797) üzenetére


laszlohu
addikt

Ez az Intel VGA - k sajátossága, ez platformfüggetlen, mind linuxon, mind windowson előjön.

(#23800) benfolds válasza david5745 (#23798) üzenetére


benfolds
őstag

be kell pipálni, hogy figyelmen kívül hagyja a win-es beállítást a chrome. nálam sem működik amúgy, én is pont azokat a beállításokat használtam eddig 24" monitoron, amit te írtál.

egyébként úgy tűnik, hogy marad a dolog:

Sorry for the confusion. There’s a Windows setting that allows you to change the size of text and other items on your desktop to be smaller or larger (“scaling”). Prior to Chrome 54, Chrome displayed only at 100% scale even if you had adjusted your computer’s scaling to be larger at 125% due to bugs in the way Chrome handled scaling.

In Chrome 54, we've fixed many of these bugs and re-enabled support for 125% scale. As a result, Chrome's UI (i.e. icons, address bar, etc.) will appear larger than before when your system is set to 125% scale because it is now displaying properly. If you're seeing large UI and you didn't intend for your system to be at 125% scale globally, you can change it back to 100% as follows:
On Windows 7, go to Control Panel > Appearance and Personalization > Display ("Make text and other items larger or smaller") and click the radio button next to "Smaller"
On Windows 8, go to Control Panel > Display and drag the slider underneath "Change the size of of all items" so that it reads “Smaller.”
On Windows 10, go to Settings > System > Display and drag the slider underneath "Change the size of text, apps, and other items" so that it reads 100%.
If you’d like to further adjust your zoom settings specifically in the way Chrome displays websites, you can set your page zoom settings by going to chrome://settings > show advanced settings > web content > adjust your page zoom to what you’d prefer.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.