Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10601) TRob1 válasza pethYeti (#10600) üzenetére


TRob1
veterán

Ha 100 napon belül csak 1szer, akkor még mindig jó volt 99szer, vagyis 99%-ban, ahogy mondtam. :P

ui: nálam az utolsó ~160 napban nem omlott. :DDD

ui2: De ha xar a rendszered akkor ne rám vagy a krómra fogd. ;]

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#10602) xrvman válasza spammer (#10597) üzenetére


xrvman
őstag

nem tud annyit mint a downthem all... csak annyi hogy a kiterjesztásek szeint szedi le. Nem elég. Pl olyan kellene hogy egyszerre csak 1 kapcsolat lehet, ha megszakad tudjon folytatni, alapból tudja, de azon az oldalon semelyik sem tudta.

(#10603) God Vazzeg válasza xrvman (#10602) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Itt nézelődj: [link]

(#10604) xrvman válasza God Vazzeg (#10603) üzenetére


xrvman
őstag

köszi, ott is az derül ki nincs még ilyen.

(#10605) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Kicsit memory leaks-es a chrome nem?! :F

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#10606) pethYeti válasza Speeedfire (#10605) üzenetére


pethYeti
addikt

Nekem 2 tabbal van 750-en :) Egyébként nem hiszem, mert ha memory leakes lenne akkor az összes rendelkező memóriát elfogyasztaná. Amúgy tuti flash okozza.

(#10607) hackeeeee válasza pethYeti (#10606) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Alatta írja lebontva is, h mi mennyit eszik.

Véleményem szubjektív...

(#10608) Speeedfire válasza hackeeeee (#10607) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Uhh!
Alap böngésző ~170MB, valamennyi kieg, FB ~175MB, PH ~75MB...plusz a sallangok. :)
Na lol.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#10609) hackeeeee válasza Speeedfire (#10608) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen, a kiegek tudnak kajálni elég rendesen. Én ezért próbálok meglenni kiegészítők nélkül. :)

Véleményem szubjektív...

(#10610) God Vazzeg válasza xrvman (#10604) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Erre gondoltam:

"I've just hooked DM-Bridge (Windows only) to forward all downloads to Firefox, where they're picked up by Firefox's DownThemAll.

How-To:

Install DM-Bridge
Go to the settings page
Select the radio for 'Custom', and use the path to your firefox installation. Don't forget the double quotes around the path, and append "--new-tab %u" to this.
In my case, it now looks like this:

"C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox 4.0 Beta 9\firefox.exe" -new-tab %u
And voila! Using DownThemAll in Chrome: Ctrl + Alt + click a link to forward it to Firefox :)"

(#10611) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Az SDPY-t próbálta valaki engedélyezni flags-ben?

Véleményem szubjektív...

(#10612) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Az meg lehet valahogy csinálni, hogy a keresőablak (CTRL+F) ne tűnjön el, ha oldalt váltok? Nagyon megszoktam már FF alatt, hogy ott marad és, ha váltok oldalt, csak nyomogatni kell az entert az újabb kereséshez, nem megint CTRL+F, enter.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#10613) hackeeeee válasza Dark Archon (#10612) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Itt tudtommal aktuális lapon keres csak.

Véleményem szubjektív...

(#10614) Dark Archon válasza hackeeeee (#10613) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nagy kár.

A másik, hogy jó lenne egy külön címsor és keresőablak... de itt csak címsor van. Meg lehet változtatni? Pluginekkel csináltam ugyan valamit, de az is csak egy ikon, rá kell kattintani, ha lapot váltok, eltűnik. Sőt, már entert nyomva a kereséshez, azonnal eltűnik.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#10615) spammer válasza Dark Archon (#10614) üzenetére


spammer
veterán

Popup-os keresőablak bővítmény van, ami tud több keresőszolgáltatást is kezelni [link] Normál kereső doboz, mint a többi böngészőben szerintem nincs (szerintem nincs rá lehetőség Chromeban). szerk: ja akkor ez lehet olyan, mint a plugines, akkor ez gondolom nem jó neked. Pedig szerintem más megoldás nincs :(

Oldalon belüli keresőablak nyitva tartására nem tudok én sem megoldást, de félmegoldásként használható a type-ahead-find , ezzel nem kell újra megnyitni a kereső ablakot, hanem ahogy gépelsz már keres is az oldalon belül. F3-mal vagy más gombokkat pedig lehet léptetni a találatok között (vannak beállítási lehetőségei, pl. text vagy link keresés stb.)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#10616) Dark Archon válasza spammer (#10615) üzenetére


Dark Archon
addikt

Köszi. Hát ez nekem elég nagy érvágás az én netezési szokásaimmal, úgyis kijött a FF13, visszatérek akkor arra.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#10617) hackeeeee válasza Dark Archon (#10614) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez a külön keresőablak dolog már a megjelenés óta nincs a Chrome-ban, aminek mondjuk Én örülök. Ugye ezért is jött az Instant Search, ami véleménye szerint elég hasznos funkció. :)

Véleményem szubjektív...

(#10618) TRob1 válasza hackeeeee (#10617) üzenetére


TRob1
veterán

Egyetértek. :K

¤ R'n'R ¤

(#10619) Dark Archon válasza hackeeeee (#10617) üzenetére


Dark Archon
addikt

Kivéve, ha csak sokadjára találod meg azt, amit keresel. FF-nél, ha új ablakot nyitok, ott marad a keresőmező kitöltve, így gyorsan tudok újabb keresést csinálni. Az oldalon belüli keresést is visszafejlődésnek érzem. A letöltések megjelenítéséről nem is beszélve. Hogy úgy mondjam, jobban elviselem mégis a FF kínjait, mint megszokjam a Chrome-ét :)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#10620) hackeeeee válasza Dark Archon (#10619) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor itt is nyitsz egy új fület (ctrl+t) és már keresel is. :) Most ha több mindent keresel, akkor hiába szerepel külön keresősáv, úgyis új lapon kell megnyitogatni a találatokat, tehát a lényeg, ha több dolgot keresel, akkor ugyanúgy több lapod lesz megnyitva, nagy valószínűséggel.

Nekem pedig a külön sáv a "régimódi". :) Sokkal kényelmesebb így. Sőt, most egy kisideig használtam 13-as FF-et, abban is úgy kerestem, hogy a címsorba beírtam amit akartam->enter.. :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#10621) spammer válasza Dark Archon (#10619) üzenetére


spammer
veterán

Letöltésekkel mi a gond? Azon kívül, hogy nincs külön kis ablak, de külön lapon (Ctrl + J) ott van az összes. A progresst is mutatja a tálcán, szóval nekem nincs gondom vele.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#10622) Dark Archon válasza hackeeeee (#10620) üzenetére


Dark Archon
addikt

Úgy értettem az új keresést, hogy ugyanazt keresem vagy picit átírom. A te módszereddel újra be kellene gépelni. Egyébként biztos bonyolult lett volna Chrome-ba bekapcsolhatóvá tenni... FF-ben meg, ha akarod használod, ha akarod nem, mivel a címsor is képes keresni, szóval érted :)

1. beírom, mit akarok keresni
2. rákattintok simán az általam gondolt találatra és megnyitom ugyanabban az ablakban
3. ha talált, ennyi, ha nem CTRL+T, Enter

A te verziód:
1. beírod, mit keresel
2. CTRL+katt, amire gondolsz
3. átkapcsolsz a másik fülre
4. ha talált ennyi, ha nem vissza a másik fülre, majd kezded elölről

Akárhogy nézem, a FF módszer kevesebb katt és gombnyomás :) Ha meg meg akarom tartani a találati oldalt, még mindig csinálhatom úgy is. Chrome-nál nincs választásod.

szerk:
spammer: ha már ott tartunk, akkor a könyvjelzők is. Ez a vízszintes listázás egy horror. Könyvjelzőkből kifér 10 Chrome-ban, úgy 50 FF-ben. Letöltéseknél meg nincsen csík. Mióta grafikussá vált a kezelőfelület a számítástechnikában, minden folyamatjelzésre van csík. Sőt, nem is, már DOS-ban is volt karakteres csík. Az ember vizuális, nekem hiányzik.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#10623) DS39


DS39
nagyúr

szerintem az tök sz@r hogy az FF nem törli a keresett szót onnan, mert ha új szót akarok keresni mindig ki kell törölni. én már azt várom hogy instant search legyen a címsor alapból a Firefoxban is.

(#10624) TRob1 válasza Dark Archon (#10622) üzenetére


TRob1
veterán

Vazz, de sokkal többször fordul elő hogy újat akarok keresni és nem ugyanazt, akkor meg mindig törölni kell a szót/szavakat? De xar. ;]

ui: csík :O
Én vhogy inkább látom hogy áll a letöltés, ha számszerűsítve van (mint android akkukijelzés, ott is falnak megyek ha vkinek egy vékony csík jobban tetszik, mint hogy hány százalékos a töltöttség)

Ezt az 50-et meg nem értem. Nem csak a legfontosabbakat érdemes odatenni a gyorsabb elérés érdekében? Vagy jobb 50et odazsúfolni és keresgetni hogy épp mi kell?? :F Fura

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#10625) hackeeeee válasza Dark Archon (#10622) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha CTRL+kattolok a találatra, akkor nem kell új fület nyitnom. :N Rábökök a találatokra, amit azt hiszem, hogy jó, és keresek újra. :)

Tehát:

1. beírom címsorba amit keresek
2. megnyitom az általam jónak gondolt találatokat CTRL+katt-tal
3. keresek újra, az 1. lapon, ha akarok

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#10626) Dark Archon válasza DS39 (#10623) üzenetére


Dark Archon
addikt

Belekattintasz a keresősávba és elkezdesz gépelni... belekattkor ugyanis kijelöli a tartalmat, ami benne van, szó szerint semmivel nem kerül többe kitörölni.

TRob1: hát én gyakrabban keresek ugyanarra, ha pl. venni akarok valamit.

hackeeeee: de így még nem tudod, hogy amit találtál, az jó-e, tehát a 4. lépés, hogy átkapcsolsz arra a fülre :P

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#10627) hackeeeee válasza Dark Archon (#10626) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor meg nem nyitom meg a fülön, megnyitom a találatot, elolvasom, ha nemjó, visszázok, és olvasok tovább. :)

Vagy a lusták nyomnak egy backspace-t. :)

Véleményem szubjektív...

(#10628) Dark Archon válasza hackeeeee (#10627) üzenetére


Dark Archon
addikt

Na és itt jön a képbe az, hogy jó, megnyitod simán a találatot, azon belül mondjuk még 2-3 oldalon át kell verekedned magad (pl. egy árgépes találat esetén), majd mégse találod meg azt, amit kerestél, nem jó az árgép, újra a találati lista érdekel. Ekkor már semmit nem ér a vissza, el is felejtetted, mit kerestél :) Nekem meg csak egy katt a nagyítóra.

Node mivel eltérő a netezési szokásunk, szerintem ezt folytathatnánk napestig, nekem így kényelmesebb :)

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#10629) hackeeeee válasza Dark Archon (#10628) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:))

Véleményem szubjektív...

(#10630) gatto_ válasza Dark Archon (#10628) üzenetére


gatto_
senior tag

Jogos! Én veled értek egyet. Pár napja tértem át Operáról Chrome-ra de ez a külön keresőablak nekem is hiányzik. Semmi más de ez igen.

(#10631) hackeeeee válasza gatto_ (#10630) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez is főként csak azért van így, mert megszoktad, hogy ott van. Szerintem. :)

Én annak idején, amikor migráltam FF-ről, még asszem a 7-es verzió környékén, pár nap alatt megszoktam, hogy nincs külön kereső, sőt, amikor még FF-eztem, akkor sem használtam, mert a címsorba beírtam amit kerestem->enter.

Ezek után, számomra az instant search maga volt a felüdülés, amikor belekerült a chrome-ba. :)

Véleményem szubjektív...

(#10632) gatto_ válasza hackeeeee (#10631) üzenetére


gatto_
senior tag

Persze... megszoktam, és jó lenne ha legalább egy olyan bővítmény lenne ami használható erre. Bár a keresési oldalra visszaugrásra, 3-4 oldalra navigálás után a sok vissza gomb helyett jó megoldás, jobb klikk a vissza gombon, és kiválasztod az előzmények közül a keresést. Erre most jöttem rá. :D Pont szidni akartam, mert az Operában van lefelé mutató nyilacska a visszánál ami ugyanezt tudja. :)

(#10633) myke01 válasza gatto_ (#10632) üzenetére


myke01
senior tag

Ez egy hasonló kereső-box , de mégsem ugyanaz ,mint a FF-os ,és Operás .....ez van .
(Érdekes én meg FF-hoz nem találok olyant , ami úgy műxik ,mint a Chrome-os címsor :D )

[ Szerkesztve ]

(#10634) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Üdv!

Letöltéskezeléssel lenne problémám nekem is.
A gond, hogy ha megpróbálok Chrome-ból megnyitni egy letöltött fájlt, azt mappaként akarja megnyitni.
Kerestem letöltéskezelőket, de semmit sem találtam, a legtöbb netes ajánlás már nem is létezik, a Simple Get és a Downloaders meg nem működik egyáltalán, vagy nem nyitják meg a letöltéskezelőt, vagy a háttérben indíttatják a letöltést, ami megint nem jó, hisz nemcsak nem látom a letöltési állapotot, de célmappát se tudok választani letöltés előtt.

Az első 19-es (linuxos) verzió óta csinálja ezt, Chrome és Chromium egyaránt.

A lényeg az lenne, hogy letöltés után egyből meg tudjam nyitni a fájlt, ne kelljen keresgélnem a fájlkezelőben.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#10635) God Vazzeg válasza Rickazoid (#10634) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Letöltöd, és alul megjelenik, mikor végzett rákattintasz és mi történik? Csak mert nálam tökéletesen működik, Kubi 12.04 64 biten :U

(#10636) Rickazoid válasza God Vazzeg (#10635) üzenetére


Rickazoid
addikt

Rákattintok, bejön a fájlkezelő és kiírja, hogy a hely nem egy mappa.

Oh, hogy a jó *! Mindegy, a fájlkezelőm nem hajlandó megnyitni, most néztem Firefox és Opera alatt is ez a jelenség. Tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#10637) xrvman válasza God Vazzeg (#10610) üzenetére


xrvman
őstag

Áhhá, okés kipróbálom, köszi.

(#10638) Kassadin


Kassadin
addikt

Ave! Minek köszönhető, hogy amikor elindítom a chrome-t, kettőt hoz be a kezdőoldalból? Nem kimondottan zavaró, csak érdekes, eddig nem volt ilyen. :DDD

(#10639) TRob1 válasza Kassadin (#10638) üzenetére


TRob1
veterán

Véletlen nincs beállítva 2szer az Adott oldal vagy oldalak megnyitása-hoz?

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#10640) Kassadin válasza TRob1 (#10639) üzenetére


Kassadin
addikt

És tényleg, csak nem tudom, hogy sikerült, mert én ilyet eddig nem állítottam be. Köszi a rajzot, aranyos. :D

(#10641) TRob1 válasza Kassadin (#10640) üzenetére


TRob1
veterán

:DD

Féltem hogy anélkül nem veszed észre a 2 sort. :P

¤ R'n'R ¤

(#10642) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok!

Hol lehet beállítani, hogy a webes tartalamakat (pl. PDF, Word) egyből nyissa meg, és ne kínálja fel a letöltés lehetőségét? Sehol nem találtam.

Köszi. :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#10643) Dark Archon válasza SpongyaBob (#10642) üzenetére


Dark Archon
addikt

Alul letöltéskor az ikonon van egy kis nyilacska, azon belül a menüben, hogy az ilyen file-okat mindig nyissa meg.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#10644) SpongyaBob válasza Dark Archon (#10643) üzenetére


SpongyaBob
veterán

:R

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#10645) artiny


artiny
őstag

Használtam olyan bővítményt amivel ha kijelöltem valmi szöveget kijött egy buborék ami felajánlotta,hogy milyen oldalon keresve nyisa meg majd a kijelolt szoveget pl imdb,youtube,..
De volt egy hátránya ,hogy a progri nem csak ezt tudta,hanem nem kellett lapoznom a google találatok kozott és ezzel voltak a gondjaim..mivel befagyott stb...Speed page vagy vlami iylesmi volt a neve

De az elso funkcioja hianyzik,valki tud ilyet mondani?

(#10646) pethYeti válasza artiny (#10645) üzenetére


pethYeti
addikt

Én ezt használom.

(#10647) artiny válasza pethYeti (#10646) üzenetére


artiny
őstag

:K köszi ez jó lessz :D

(#10648) westcoastog


westcoastog
veterán

Mi a csuda lett a krómmal? (win7-en és win8-on egyaránt, ugye szinkronizálok is.)
A hangkártyám a stereo hangforrást felkeveri minden hangszóróra, eddig így tette ezt a chrome-ban flash videókkal is, ma nézem csak stereo-ban szól minden, ez miért van, ie10 alatt meg minden flottul megy. :F

(#10649) alfa20


alfa20
senior tag

sziasztok,
valakinek van ötlete miért vannak gondjaim a videó lejátszással a Chrome-val, vannak olyan videók amit elindít, de nem tudom kitenni teljes képernyőre, vagy nem tudok beletekerni?
Pl:ezen az oldalon lévő videót el sem tudom indítani.
rendszer: win7, 64bit, Chrome v19.0.1084.56

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#10650) TRob1 válasza alfa20 (#10649) üzenetére


TRob1
veterán

Nálam simán megy:

(20as beta Chrome, "saját" flash tiltva, adobetól feltelepítve külön, silverlight is telepítve, win7 64bit)

¤ R'n'R ¤

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.