Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#403) Gery15


Gery15
addikt

Lenne pár kérdésem tuning téren, szeretném kicsit jobban bele ásni magam. Ehhez szükségem lenni némi infóra. :B
Először is miért van az, hogyha be van lőve 100MHz-re a CPU Basce Clock mégsem kerek számot ír a CPU-Z? pl 40x100MHz=4000MHz, de erre 3990-et ír és a Bus Speed is 99.76MHz már ezt is droppolja a lap? Szarakodtam én a 100.1 meg 100.02 stb beállítássokkal, de semmi vagy felé lőtt nagyon vagy hiába egyezne az érték ez ilyen?

CPU VRIN Loadline Calibration
CPU VRIN Protection alapértelmezett 325.0mV
DDR CH(A/B) Voltage Pro - 250.0mV
CPU VRIN Current Protection
CPU VRIN PWM Switch - 350.0KHz
DDR CH(A/B) PWM Switch - 250.0KHz

CPU VRIN External Override
CPU RING Voltage
CPU System Agent Voltage
CPU I/O Analoge Voltage
CPU I/O Digital Voltage
PCH Core
PCH IO

i5 4670k procim van. Eddig úgy tuningoltam, hogy csak a vcore-t állítottam illetve a szorzót. 4,4GHz meg van 1,255v-on linx stabil 20 kör, prime több mint 1,5 óra után leállítottam... majd 2,5 óra Grid 2. Szóval stabil. Ami viszont érdekes és ezért is érdekelnének a fent leírt feszek, mi mit csinál, mert ha csak youtubeozok vagy filmet nézek netezek bármi akkor néha villan egyet a képernyő és feldobja, hogy az AMD illesztőprogram leállt, de minden megy tovább aztán egyre sűrűbben villan be. VGA nincsen húzva így, azt kizárnám és próbáltam béta illetve régebbi driverrel semmi ugyan ez van. Biztosan a tuning miatt 4,3GHz-es beállításon pl semmi ilyesmi hiba.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

HyperX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.