Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19401) LamaCube válasza F_Zolee (#19400) üzenetére


LamaCube
addikt

Okés :) Köszi

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#19402) belaazallat válasza LamaCube (#19399) üzenetére


belaazallat
addikt

"A HPET (High Precision Event Timer) egy nagyfelbontású hardveres "időmérő", amit az Intel és a Microsoft fejlesztett ki. A megoldás korábban Multimedia Timer néven futott, ezt csak az újabb operációsrendszerek tudják igénybevenni, a régebbi rendszerek és hardver elemek a régi, kisebb felbontású, RTC névre hallgató megoldást használják. A HPET-et általában multimédia stream-ek szinkronizálására használják, amelyeknél a lejátszás így gördülékenyebb. A HPET segítségével a processzor különböző utasításkészleteinek (pl.: RDSTC) igénybevétele alacsonyabb."
Ha van ilyen opció a BIOS-odban,akkor legyen engedélyezve (enabled)."

[link]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#19403) LamaCube válasza belaazallat (#19402) üzenetére


LamaCube
addikt

:R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#19404) -Solt-


-Solt-
veterán

Urak!

Hűtést ( H80-ra ) cseréltem a cpu-n, összeraktam a gépet, és nem hajlandó elindulni. Bekapcsol, de még a BIOS-ig sem jutok el és le is áll.

- csatlakozásokat megnéztem
- már csak egy ram modullal próbálom

Az létezhet, hogy a cpu túlmelegszik ( nem illeszkedik a hűtés rendesen ) és ezért pár másodperc után le is kapcsol az egész?

www.smart-bus.hu

(#19405) F_Zolee válasza -Solt- (#19404) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem tudom ennél, hogy van a bekötés de a cpu hűtő pinre kötöttél be ventit? Lehet azért nem akar elindulni, mert nem érzékel ventilátort. Ez csak tipp..

(#19406) -Solt- válasza F_Zolee (#19405) üzenetére


-Solt-
veterán

Igen kötöttem...

A jelenség pontosan úgy néz ki, hogy elkezd betölteni, már megjelenik az ahci bios, majd leáll...

Nem találtam az mx2-t, és valami több éves zalman pasztával kentem be...

Létezhet, hogy rossz hővezetés miatt túlmelegszik ilyen hamar és lekapcsol? Természetesen jó kis 4ghz- tuning alatt van a cucc! :)

www.smart-bus.hu

(#19407) F_Zolee válasza -Solt- (#19406) üzenetére


F_Zolee
veterán

Attól, hogy nem mai a hűtőzsír még nem fog felforrni a gépezet, hogy egyből le is kapcsoljon. Azt még kipróbálhatod, hogy visszateszed a régi hűtőt és úgy nézed meg, hogy megy-e egyáltalán. :F

(#19408) bolcsodal válasza -Solt- (#19406) üzenetére


bolcsodal
addikt

Esetleg eltörted a foglalatot, vagy túlhúztad és recseg valami? CMOS clear után megpróbálkoznék egy BOOT-tal... :U

They drew first blood....

(#19409) -Solt- válasza F_Zolee (#19407) üzenetére


-Solt-
veterán

Száraznak tűnt nagyon a paszta, csak már lusta voltam másikkal bíbelődni. Hővezetes alatt meg nem csak a paszta hibábájára gondoltam, hanem egy esetleges rossz összeszerelésre is...

A lényeg az, hogy ennyi idő alatt felmelegedhet-e a proci annyira, hogy lekapcsoljon.

www.smart-bus.hu

(#19410) -Solt- válasza bolcsodal (#19408) üzenetére


-Solt-
veterán

Milyen foglalatra gondolsz? Nem hinném, hogy túl húztam, mert csak kézzel tudtam meghúzni a csavarokat.

Igen, ha gép közelben leszek, akkor a cmos clear lesz az első amit megpróbálok.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#19411) malwy válasza -Solt- (#19409) üzenetére


malwy
senior tag

Q9550 kizárt dolog, hogy ennyire felmelegedjen 4 sec alatt. Pláne, hogy egy venti lepüli, stb.
Tekintve, hogy E8400 huzamosabb ideig el tud menni hűtő nélkül idle-ben, egy egybetokozott két wolfdale-nek minimum a bios-ig el kell jutnia.

(#19412) -Solt- válasza malwy (#19411) üzenetére


-Solt-
veterán

1.3675-t kap, Llc enabled. Ha rosszul érintkezik a hűtő akkor is elképzelhetetlennek tartod?

www.smart-bus.hu

(#19413) F_Zolee válasza -Solt- (#19412) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha ennyire agyalsz a hűtésen miért nem cseréled vissza? :)

(#19414) -Solt- válasza F_Zolee (#19413) üzenetére


-Solt-
veterán

Mert a Ninja-t elvitték, ráadásul még otthon sem vagyok! :D Infókat gyűjtök, hogy, ha hazaérek legyen miből "sakkozni"... ne akkor kelljen vakarnom a fejem, hogy mit kéne még kipróbálni... :)

Attól tartok ez nem lesz egyszerű menet...

www.smart-bus.hu

(#19415) F_Zolee válasza -Solt- (#19414) üzenetére


F_Zolee
veterán

Hát ha csak az a hűtőd maradt akkor nincs más, mint azt levenni és újra feltenni. Nem igazán lehet ilyen esetben okosat mondani szerintem. :F

(#19416) Loha válasza -Solt- (#19406) üzenetére


Loha
veterán

A hűtő CPU blockját úgy raktad fel, hogy a belőle kijövő csövek a tetején legyen, ne az oldalán, mert a block nem négyzet alakú, hanem téglalap, és ha nem jó irányban rakod fel, nem fekszik fel a proci kupakjára rendesen.

(#19417) -Solt- válasza F_Zolee (#19415) üzenetére


-Solt-
veterán

Lelki megerősítést vártam arra, hogy igen, az ahci boot alatti 7-8 másodperc alatt igenis képes annyira felmelegedni tuning mellett, hogy lekapcsoljon... :))

Mivel, ha nem ez a gond, akkor szar van a palacsintában... most közben néztem a bios jelzések jelentését, és közben feltűnt, hogy hoppá, nem is hallok csipogást amikor indítok... ez valami táp ellátási zavarra utal...

Ha ehhez hozzáveszem, hogy az első indítás után a winfos logó megjelenésénél egy nagyon halk pukkanás kíséretében állt le a gép, akkor bizony gyomor idegem keletkezik! :D

Bár gondolom, ha valami elszállt volna, akkor se kép, se hang nem lenne... :F

www.smart-bus.hu

(#19418) -Solt- válasza Loha (#19416) üzenetére


-Solt-
veterán

Erre fejből nem emlékszem, de ránézek majd. Köszönöm az ötletet. ( az lehet gond, ha csak az egyik ventit dugtam be? )

www.smart-bus.hu

(#19419) F_Zolee válasza -Solt- (#19417) üzenetére


F_Zolee
veterán

Amíg nem cseréltem le a vgamat addig nekem se csipogott a gép bekapcsolásnál. Előző se volt rossz szóval azt nem tudom, hogy akkor mihez köthető ez a csipogás. A mostaninál már mindig jelez bekapcsoláskor. Amúgy próbálhatnál bios resetet majd, hogy legalább azt kiderítsd megy-e még egyáltalán.

(#19420) Loha válasza -Solt- (#19418) üzenetére


Loha
veterán

Az semmiképpen, mivel szerintem legalább 5-10 percet elmegy a cucc bármilyen venti nélkül is, ha megy a pumpa, mire annyira felmelegszik a víz, hogy túl sok legyen...
Szerintem tuti, hogy a CPU blokkot kell elforgatnod, és addig ne is próbáld beindítani újra, amíg le nem szeded a prociról. LGA775-re csak kétféleképpen lehet felrakni (nem 4), az a lényeg, hogy a Corsair felirat ne vízszintesen legyen, hanem függőlegesen, tehát a csövek vagy alul, vagy felül jöjjenek ki, de SZVSZ jobb ha felül, mert akkor nem marad bent buborék.

[ Szerkesztve ]

(#19421) -Solt- válasza F_Zolee (#19419) üzenetére


-Solt-
veterán

Eddig nekem csipogott egyet amikor bekapcsoltam, azért tűnt most fel, hogy most meg néma csend van. A ventik felpörögnek, bejön az alaplap logója, elkezdődik az ahci bios, felsorolja a kütyüket ami benne van ( ssd, vinyó, cd ) majd amikor tovább menne, akkor leáll...

Ha hazaértem szétkapom az egészet, kikapom az elemet belőle ( olyat is olvastam már, hogy akár az is lehet a ludas ilyen hibára ), összerakom rendesen, oszt meglátjuk mi merre hány méter... egy működőképes FSP tápom van tartalékban, esetleg még rápróbálok arra is, ha nagyon nem jutok előrébb...

( BIOS jelzések )

www.smart-bus.hu

(#19422) -Solt- válasza Loha (#19420) üzenetére


-Solt-
veterán

Most, hogy így mondod, tuti, hogy a Corsair felirat nem függőlegesen van, mert a kinézet miatt ( :B :B ) úgy forgattam, hogy vízszintesen legyen... úgy szebb... :DDD

Köszi a segítséget, ezzel fogok kezdeni...

www.smart-bus.hu

(#19423) F_Zolee válasza -Solt- (#19421) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nálam is furcsa jelenségek voltak már. Megjött az új vga. Mondom csinálok azért egy bios resetet...erre a win már be se akart tölteni. Mikor jött volna a logó újraindult. :W Mindennel próbálkoztam már de aztán kiderítettem, hogy a hdd smart miatt állt be. Ha kikapcsoltam akkor működött tovább. :F

(#19424) -Solt- válasza F_Zolee (#19423) üzenetére


-Solt-
veterán

Ne is mond... kezdek öreg lenni ezekhez a baszakodásokhoz... :K

www.smart-bus.hu

(#19425) -Solt- válasza Loha (#19420) üzenetére


-Solt-
veterán

Uram!

Önnek volt igaza!!! Köszönöm az ötletet!!! Szinte hozzá sem ért a cpu blokk a proci 95%-hoz!! Megfordítottam, és így szó nélkül elindult... :R :R

www.smart-bus.hu

(#19426) malwy válasza -Solt- (#19425) üzenetére


malwy
senior tag

:) :C

(#19427) F_Zolee válasza -Solt- (#19425) üzenetére


F_Zolee
veterán

Hát akkor az elég jól illeszkedhetett ha 95%ban nem ért oda. Látod csak az kellett, hogy leszedd.

(#19428) -Solt- válasza F_Zolee (#19427) üzenetére


-Solt-
veterán

A cpu blokk talpán kb 2 milliméteres csík volt pasztás... a cpu-n meg érintetlenül volt a maradék. Mindezt úgy, hogy a csavarok megvoltak húzva rendesen.

A manualban természetesen egy szó nincs arról, hogy LGA775-re csak kétféleképpen fekszik fel rendesen! :S

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#19429) cool13


cool13
őstag

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene. Megoldható hogy az alaplapi hangkártyán, egyszerre menjen az optika és a hátsó zöld csatlakozós hangszóró kimenet? Én csak vagy ezt, vagy azt tudom bekapcsolni, a Realtek HD Audio Manager-ben. Lap: GA-EP45-DS3

[ Szerkesztve ]

(#19430) -Solt-


-Solt-
veterán

Másik nyűgöm...

Van egy P45-DS3 lapom is. Okosan addig csomagolgattam ide-oda, hogy majd eladom, amíg a nagy rakosgatásban kb egy új szélesen belenyúltam a cpu foglalatba, és elferdültek a kis tűk... :( Lehet ezzel még kezdeni valamit, vagy kuka?

www.smart-bus.hu

(#19431) belaazallat válasza -Solt- (#19430) üzenetére


belaazallat
addikt

Lehet. Az apróban van, aki direkt ilyen hibákkal foglalkozik.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#19432) Loha válasza -Solt- (#19425) üzenetére


Loha
veterán

Na örülök, hogy sikerült, hát igen sajnos sehol egy szóval nem írják, hogy LGA775-re nem rakhatod fel csak úgy random, sőt ahogy a leglogikusabb lenne, pont úgy nem szabad feltenni... :)) Még szerencse egyébként, hogy nem tépted meg a csavarokat, mert akkor baj is lehetett volna belőle... :U

[ Szerkesztve ]

(#19433) -Solt- válasza belaazallat (#19431) üzenetére


-Solt-
veterán

Utána nézek, köszönöm.

@Loha: Már csak abbab bízom, hogy a lekapcsolásig eljutott procim nem degradálódott...

Egyébként mégegyszer köszönöm! Nem tudom, hogy magantól erre mikor jöttem volna rá. :)

www.smart-bus.hu

(#19434) -Solt-


-Solt-
veterán

Na az új hűtéssel nekiláttam újra egy kis tuningnak. LLC Enabled, minden teljesen alapon és eddig 8.5 x 440-ig jutottam. H80-l alapon 35 fok körüliek a magok, 30-40 perc prime után kb 46-48 fokig "melegszenek"! :)

www.smart-bus.hu

(#19435) Loha válasza -Solt- (#19434) üzenetére


Loha
veterán

SZVSZ IntelBurnTest -et vagy LinX-et toljál a procinak minél több memóriával, ezek már 5-10 percen belül jelzik, ha vmi gond van a procituninggal, nem kell órákig szarakodni a prime-al...

(#19436) -Solt- válasza Loha (#19435) üzenetére


-Solt-
veterán

Jogos, csak eddig ezeket nem használtam, mert a Ninja nem bírta szusszal! :)

www.smart-bus.hu

(#19437) Ronin- válasza Loha (#19435) üzenetére


Ronin-
senior tag

ez az esetleges memória hibázásokat is kihozza ?

(#19438) Loha válasza Ronin- (#19437) üzenetére


Loha
veterán

Ha elég sok MB-ot állítasz be, akkor igen.
4GB ramnál 3072+ MB, 8GB-nál 6144+ MB
Gép sebességétől függően 10-20 hibátlan futás után, ami 30-90 perc kb. beton stabilnak kell lennie a gépnek.

[ Szerkesztve ]

(#19439) LamaCube


LamaCube
addikt

Sziasztok!

Konfigom az adatlapomon. 3.8-ra van húzva a proci alapfesszen. (400X9.5) Eddig 2x1 giga ramom volt, most 4x1 gigára bővítettem. Sok helyen olvasom, hogy ilyenkor az északi híd feszültségét (MCH core) emelni kell, mert gondot okoz. A kérdésem, hogy mennyivel emeljem meg a feszt? Instabilitást nem tapasztaltam eddig. Bár játékban random fps laggjaim vannak, amik eddig nem voltak jellemzőek. Lehet-e az "alacsony" feszültség a hiba?

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#19440) Ronin- válasza Loha (#19438) üzenetére


Ronin-
senior tag

értem, köszi. és ha valami hiba van,azt hogy jelzi ?! vagy egyből kékhalált kapok ?

[ Szerkesztve ]

(#19441) hoby36


hoby36
senior tag

Üdv!Pár napja vettem egy ASUS Xonar DX/XD/A hangkártyát.Mindig a pc indításnál az van,hogy a gép nem találja.Újraindítás után pedig működik.Win 7 64 bit rendszerem van.Ez a kártya egy PCI Express x1 csatlakozóba megy.Alaplapom Gigabyte GA-EP45-DS3P.Lehet vagy kell valamit állítani?Vagy mit csináljak szerintetek?

A logikában semmi sem véletlen!

(#19442) eladohardver válasza hoby36 (#19441) üzenetére


eladohardver
őstag

szedd ki tedd be csekkold h jól ál e, a slotban.

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#19443) hoby36 válasza eladohardver (#19442) üzenetére


hoby36
senior tag

Próba megvolt,de változatlan.Lehet PCI Express x4 foglalatba kellene raknom?Lehet egyáltalán ennél az alaplapnál?

A logikában semmi sem véletlen!

(#19444) hoby36 válasza hoby36 (#19443) üzenetére


hoby36
senior tag

PCI E 8X-ben működik rendesen!

A logikában semmi sem véletlen!

(#19445) Gery15 válasza hoby36 (#19441) üzenetére


Gery15
addikt

Mind a két portba próbáltad?

HyperX

(#19446) hoby36 válasza Gery15 (#19445) üzenetére


hoby36
senior tag

Igen.A másik portba volt egy wifi kártya és az sem működött ilyenkor.

A logikában semmi sem véletlen!

(#19447) Gery15 válasza hoby36 (#19446) üzenetére


Gery15
addikt

De csak a hangkártyát tedd be és úgy nézd meg.

HyperX

(#19448) hoby36 válasza Gery15 (#19447) üzenetére


hoby36
senior tag

Úgy is volt és nem jó.

A logikában semmi sem véletlen!

(#19449) Gery15 válasza hoby36 (#19448) üzenetére


Gery15
addikt

Próbáld ki esetleg másik lapban a hangkártyát, ha ott sem megy akkor a hang karival van valami, ha ott megy hibátlanul akkor pedig a lappal... (szvsz)

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#19450) hoby36 válasza Gery15 (#19449) üzenetére


hoby36
senior tag

Amióta a pci e 8x-be raktam működik.A lappal lehet valami gáz talán.

A logikában semmi sem véletlen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.