Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41301) jano_77 válasza sz.j (#41298) üzenetére


jano_77
nagyúr

sikerült...köszi :R
én voltam a balga, mert a formázásnál nem vettem ki a pipát a Gyorsformázás mellöl. :W
Sikerült frissítenem a BIOS-t. :C :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#41302) chatran válasza pmheros (#41300) üzenetére


chatran
őstag

Ilyen. Ha jól emlékszem 4 éve vettem, úgy tudom még garanciális.

(#41303) sz.j válasza jano_77 (#41301) üzenetére


sz.j
nagyúr

És miért kellett formáznod?
Esetleg "átformáztad" másra, mert eredetileg (gyárilag) a pendrive-k FAT32-re vannak formázva .....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#41304) pmheros válasza chatran (#41302) üzenetére


pmheros
senior tag

bár egy nagy gyártó komoly terméke a tápod, azért én a helyedben mégis kipróbálnám egy másikkal táppal a konfigod, hogy úgy jelentkezik-e a hiba.

nem vagyok tökéletes

(#41305) codec válasza chatran (#41299) üzenetére


codec
senior tag

Próbáld ki 1 rammal. Csinálj bios resetet, próbáld fix-re beállítani az mch, cpu, ram feszeket.
Pci-e frekit fixáld 100-ra. Táp csatlakozókat mozgassad meg.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#41306) chatran válasza codec (#41305) üzenetére


chatran
őstag

Kösz a választ, megpróbálom majd. Ma kb 10-edszerre sikerült elindítani a gépet. Vagy egyáltalán nem adott képet vagy boot előtt fagyott ki. Még mikor a Biosban voltam, akkor is kifagyott.

(#41307) versionen válasza chatran (#41306) üzenetére


versionen
csendes tag

Van nekem is egy P35-DS3R alaplapom, ezenkívül még néhány gigabyte alaplap.
Soha nincs velük semmi probléma.
Rendszeres portalanítás kell.
A konkrét probléma oka esetleg a processzor pasztázásával kapcsolatos, nem adja át a hőt a hűtőbordának. Ilyen esetben a kezdődő nyári melegben már a leírt hiba léphet fel.
Fagyás, rossz boot, stb.
Másik lehetséges hiba az elem meghalt, lemerült.
Meg kell nézni hogy az elem mennyi feszültséget mutat, 3.00 V a minimum, ha kevesebb cserélni kell.

[ Szerkesztve ]

(#41308) chatran válasza versionen (#41307) üzenetére


chatran
őstag

Kösz a tippeket! Csak a gép elindításakor jelentkeznek a problémák, ha már betöltött a win a gép teljesen stabil. Aida nem mutat szélsőséges prochőmérsékleteket. Ezek nem zárják ki a processzor pasztázási tippedet?
Az elem feszültségét hol tudom megnézni?

(#41309) versionen válasza chatran (#41308) üzenetére


versionen
csendes tag

Az alaplapból ki kell pattintani a gombelemet, valamilyen vékony végű szerszámmal, csavarhúzó, hegyes kés, stb...
Voltmérővel meg kell mérni, az új elem 3,15 V körül szokott lenni.
A lemerült pedig 3,00 V alatt van.
A gombelem kivétele után default, alapbeállításra áll vissza a bios.

[ Szerkesztve ]

(#41310) Thrawnad


Thrawnad
senior tag

Hali!
Van egy Gigabyte GA-EP35-DS3 as deszkám. Nem akarom a saját cuccát feltenni xp alá, de kellene valami ami figyeli a proci hőfokot. Tudtok valamit ajánlani?
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#41311) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Sziasztok. Platformváltás után vagyok, lga775-öt cseréltem le 1155-re. A régi gépet egyik ismerősömnek adtam oda, viszont nála már nem áll fel a rendszer, a biosig sem jut el . A lap egy giga ep35-ds3 egy q6600-as cpu-val. Összeraktam, bedugtam minden előlapi dolgot, de csak addig jut el a dolog, hogy pörögnek a ventillátorok, világít a power led. Kép viszont nincs a monitoron, és a speaker sem sípol, hogy valami baj lenne, de a bootot jelző egy sípolást sem adja ki. Vga-ból már többet is belepróbáltunk, tehát valószínűleg nem azzal van a baj.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#41312) Thrawnad válasza hülyegyerek (#41311) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Próbálj egy bios resetet.
Elem ki két érintkező rövidrezár, 10 ig elszámolsz.
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#41313) Lucas Kane válasza Thrawnad (#41310) üzenetére


Lucas Kane
tag

Én a SpeedFan -t használom.

(#41314) hülyegyerek válasza Thrawnad (#41312) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Cmos reset megvolt elemmel is, jumperral is...Nagyon zavar, hogy semmilyen hangjelzés nincs, mivel vagy lap, vagy táphiba lesz...
Alaplapi elem nem lehet lemerülve, vagy akkor el se indulna ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#41315) Thrawnad válasza hülyegyerek (#41314) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Lehet lemerülve, ha zárlatot csinál akkor nem indul a bios, és hasonló az eset.
CMOSCLR jumper jó helyen van? Az még ilyen kis trükkös.

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#41316) hülyegyerek válasza Thrawnad (#41315) üzenetére


hülyegyerek
addikt

2 db pin van neki, szóval azt nehéz elrontani. Akkor érdemes lenne egy új elemet venni, hátha ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#41317) pmheros válasza hülyegyerek (#41311) üzenetére


pmheros
senior tag

ez az "összeraktam, bedugtam" ez már most felvet egy alapvető kérdést. A "régi gépet" nem egyben adtad oda mint írtad?

milyen táppal és ram -mal menne, ha menne ?

nem vagyok tökéletes

(#41318) hülyegyerek válasza pmheros (#41317) üzenetére


hülyegyerek
addikt

A ház maradt nálam, az összes többi cucc egyben maradt.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#41319) pmheros válasza hülyegyerek (#41318) üzenetére


pmheros
senior tag

hát ha a táp is ugyanaz maradt és nem megy, akkor a házból kiszerelve ráindítani,az még egy próbát megér (mint utolsó lehetőség).

nem vagyok tökéletes

(#41320) hülyegyerek válasza pmheros (#41319) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Meg fogom próbálni, ha úgy se lesz jó, akkor beszerzek egy új lapot.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#41321) versionen válasza hülyegyerek (#41311) üzenetére


versionen
csendes tag

Nem jól van összeszerelve a pc.
Olyan nincsen, hogy szétszerelésig minden jól működik, másik házban meg sehogy sem.
Mindent szétszedni és összerakni újból.
Az alaplapban videokártya és 1 db memória modul legyen, semmi más ne csatlakozzon.
Így indulni kell az alaplapnak, csippantania kell egy rövidet.
Ha nem indul, akkor az alaplap megsérült a beszerelés alatt, pl a csavarhúzó beleesett.

(#41322) hülyegyerek válasza versionen (#41321) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Ki fogom próbálni, de sajna csak vasárnap tudok megint átmenni buherálni.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#41323) kenand válasza Thrawnad (#41310) üzenetére


kenand
veterán

Speedfan, vagy RMclock

(#41324) Mankó válasza hülyegyerek (#41316) üzenetére


Mankó
veterán

Elem nem játszik szerepet, attól a gépnek el kellene indulnia, max megállna a memória leszámlálása után.
Szedd ki és asztalon rakd össze. Csak lap, memória, proci, meg egy vga legyen bekötve és úgy próbáljad. Ha így sem akar, akkor másik táppal is próbáld ki. Ha így elindul, akkor a táp lesz neki kevés, vagy valahol letestel(t).
Egy külön speakert is tegyél rá (azt a két pineset), ne a házét használd!

(#41325) jano_77


jano_77
nagyúr

Tudna nekem vki BIOS beállításában segédkezni? Nem vagyok otthon a témában sajna. :(

Advance BIOS future:
HDD S.M.A.R.T. Capability ?!?
Limit CPUID Mx to 3 ?!?
No-Execute Memory Protect ?!?
CPU Enhanced Halt (C1E) ?!?
CPU Thermal Monitor 2(TM2) ?!?
CPU EIST Function ?!?
Init Display First ?!?

Integrated Peripherals:
SATA AHCI Mode ?!?
SATA Port0-1 Native Mode ?!?
Legacy USB Storage Detect ?!?
Onboard H/W LAN ?!?
SMART LAN ?!?
Onboard LAN Boot ROM ?!?
Onboard SATA/IDE Device ?!?
Onboard SATA Ctrl Mode IDE vagy AHCI?!?
Onboard Serial port 1 ?!?
Onboard Parallel port ?!?

Power management setup:
ACPI Suspend Type S1(POS) vagy S3(STR) ?!?
Soft-off by PWR-BTTN ?!?
PME Event wake up ?!?
Power on by ring
HPET Support ?!?
HPET Mode ?!?
AC Back function ?!?

PC Health Status:
CPU smart FAN mode Voltage, PWM vagy Auto ?!?

Sajnos nem értek ennyire a számítógép lelkéhez, ezért fordulok hozzátok, hogy mely pontoknál milyen beállítást érdemes alkalmazni!? P35-DS3 alaplapom van (rev2.0)

Köszönöm előre is a tanácsokat :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#41326) hülyegyerek válasza Mankó (#41324) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Asztalon meg se nyekken úgy, hogy nincs rákötve a bekapcsológomb...házban meg még mindig fennáll az hogy bekapcsolás uán csak a ventik pörögnek, valamint az állaptjelző kerek világítanak, amúgy se kép, se pittyegés...

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#41327) sz.j válasza jano_77 (#41325) üzenetére


sz.j
nagyúr

bocsi, elnéztem ....

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#41328) Karma válasza jano_77 (#41325) üzenetére


Karma
félisten

Privátban már elküldtem, de bedobom hátha valaki másnak is hasznos: rövid válaszaim a felsorolt opciókról.

“All nothings are not equal.”

(#41329) jano_77 válasza Karma (#41328) üzenetére


jano_77
nagyúr

Beállítások után a gép nem ad jelet a TV irányában.
Elindul, ventik pörögnek, gép "búg", de nincs semmi kép?!?
Esetleg vki tudja, hogy mitől lehet ez, melyik beállítás okozhatta?!?
Gomb elemet már kivettem, áramtalanítottam, vártam 1-2 percet, majd vissza, indít, de továbbra sincs kép!?
Segítsen aki tud, mert szét robbanok a dühtől! :W
És nem Karma-ra vagyok dühös, hanem csak is magamra!!!

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#41330) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Egy hete írtam egy gépről, amelyik összerakva nem adott képet, valamint a speaker sem adott semmilyen hangot. Azóta összeraktam az asztalon úgy, hogy csak egy ram modul, proci, és vga volt benne, de úgy sehogy sem akart bekapcsolni. Cseréltem a lapban elemet, de nem javult meg.
A vga-t áttettem az én gépembe, működik. A gépemből a tápot áttettem ebbe, szintén semmi javulás...
Ezek szerint tuti, hogy az alaplap sérült meg a múltkori kiszerelés során.
Ha valakinek esetleg van még ötlete, szívesen fogadom. Azért elkezdem az eladó lapokat böngészni....

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#41331) jano_77 válasza hülyegyerek (#41330) üzenetére


jano_77
nagyúr

Sajnos az a helyzet, hogy nálam egyik pillanatról a másikra lett se kép-se hang! :-(
Elindul a gép, de nincs semmilyen pittyenés, semmi jel a TV-n!?
Vki esetleg tapasztalt már ilyet?!?
Gomb elem már el lett távolítva több percre, majd vissza tettem, de smmi változás. :F (teljesen új elemről van szó egyébként)
Minden ugyan úgy van bekötve mint korábban, tanácstalan vagyok, de ami a nagyobb baj, hogy Karma fórumtárs is az!?!

Van esetleg vkinek bármilyen használható ötlete?!?

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#41332) pmheros válasza hülyegyerek (#41330) üzenetére


pmheros
senior tag

ha nincs benne ram, sípol ? vagy az se ?

az alaplap procifoglalatában érintkező nem sérült ? proci ki-be próba

#41331) jano_77
ha csak bios -t buheráltál és mást nem, akkor a gombelemes témának működnie kell. De húzz ki minden "madzagot" a gépből nehogy valahonnan is áramot kapjon, és utána vedd ki az elemet, ne egy percre , hanem ötre

nem vagyok tökéletes

(#41333) Alexel


Alexel
csendes tag

Sziasztok!
Tanácsol szeretnék kérni tőletek, mert ilyen témában nem vagyok otthon.
Az alaplapom egy GA-EP35C-DS3 (F2-es BIOSsal és Core 2 Duo E8400-al), amivel tökéletesen meg is vagyok elégedve, de a jelenlegi videókártyámat (GF 9600GT) szeretném egy újabbra lecserélni (Radeon 6770-re gondoltam), de hiába kerestem a neten, nem sikerült biztos választ találnom hogy megfelelően működne-e. Olvastam hogy egyes esetekben a PCIe 2.1-es kártyáknál (a 6770-es is ilyen tudtommal) időnként problémák vannak a PCIe 1.0 slot kapcsán, bár állítólag a BIOS frissítés megoldhatja a helyzetet.
Nem tudjátok, működne a jelenlegi BIOSsal, vagy frissítenem kellene F4-re? Esetleg felejtsem el, keressek másik kártyát?

(#41334) jano_77 válasza pmheros (#41332) üzenetére


jano_77
nagyúr

igazából ki volt húzva minden, plusz van a tápon egy plusz 0/1 kapcsoló, az is le volt kapcsolva, ki is vettem az elemet, de most azért megteszem újra.
Annyit próbáltam még az első elem eltávolítás előtt, hogy a CLR_CMOS tűpárt zártam rövidre csavarhúzóval - állítólag ugyan azt éri el ez a beavatkozás, mint az elem eltávolítás!?
Esetleg ekkor sérülhetett meg az alaplap?!?

illetve még csináltam olyat, hogy csak az SSd volt felcsatlakozva miután frissítettem a firmware-t, majd win7 telepítő lemezzel indítottam el. Ekkor azonban már nem csinált semmit, nem volt semmi jel!?
Mást nem csináltam vele. :U :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#41335) jano_77 válasza pmheros (#41332) üzenetére


jano_77
nagyúr

vissza tettem az elemet, újra rákötöttem a tápot illetve a TV-t, majd bekapcsoltam és elindult, pittyent - rögtön meg is örültem, de túl korai volt, mert abba sem hagyta a pittyegést!? Most folyamatosan monoton pittyegést ad ki magából, de kép továbbra sincs?!?
Ezt én nem értem, mi a szar lehet a géppel?!?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#41336) hülyegyerek válasza jano_77 (#41335) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Minden pittyegés jelent valamit...[link]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#41337) jano_77 válasza hülyegyerek (#41336) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nekem Award BIOS van es ezek kozul az ismétlödö pittyegest produkàlja. RAMokat megnéztem rendesen a helyükön vannak. 2x, 2x1GB ram van a gépben. 2x1 Super Talent (régi) ill 2x1 Kingston HyperX (most vett hasznàltan, eddig müködött) . Ùjakat kivettem, de ugyan ugy sipolt tovàbb!

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#41338) pmheros válasza jano_77 (#41337) üzenetére


pmheros
senior tag

amit én tennék:
-kivenném az összes ram -ot, és abból csak egyetlen modult tennék vissza. (lehetőleg egy alapfeszes 1,8V -os modul legyen) Majd újból áramtalanítanék, elem ki megint ki egy 5 percre.
Ha így beindult akkor, a másik ugyanolyat be lehet tenni mellé.

nem vagyok tökéletes

(#41339) Thrawnad válasza jano_77 (#41337) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Régi trükk:
Vedd ki a memóriákat fogj egy sima A4 es papírt tépj le egy kicsit és a memória érintkezőket dörzsöld végig vele. Meglátod mennyi oxid lejön rólla. Időnként segít.

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#41340) Mankó válasza hülyegyerek (#41326) üzenetére


Mankó
veterán

Asztalon úgy tudod elindítani a gépet, hogy csavarhúzóval összezárod azt a 2 pint, amire bekapcsológomb van kötve.

Alexel: Gond nélkül kell működnie PCI-E 1.0-ás slotban is az újabb kártyáknak. Lefele kompatibilisek a slotok. Amikor megjelentek a 2.0-ás kártyák, akkor is volt mizéria, hogy majd akkor lapot kell cserélni a vga-hoz :Y , de nem volt semmi probléma a használat során. Azaz én nem találkoztam ilyen esettel.

[ Szerkesztve ]

(#41341) jano_77 válasza Thrawnad (#41339) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszi mindenkinek a jó tanácsokat!
Jól éreztétek, tényleg a RAM-okkal volt a gond!

Valahogy ugyanis kimozdult a helyéről, ezt nem vettem észre! :U

Ma reggel felkeltem, megnéztem a gépet, meg a RAM-okat és észre vettem, vissza nyomtam rendesen a helyére és láss csodát, elindult és kép is van. :DD :))

Nagy köszönet (#41336) hülyegyerek fórumtársnak a link-ért, sokat segített a hiba felismerésében! THX! :R

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#41342) jano_77


jano_77
nagyúr

:F Azt meg tudja mondani nekem esetleg vki, hogy melyik a legfrisebb és legjobb BIOS verzió, ami jó az SSD-hez illetve az AHCI módhoz?
Nekem jelenleg az F14 van fent, de tegnap láttam, hogy van vmi 15D is?
Gáz ha azt nem tettem fel a win telepítése előtt?!?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#41343) jano_77


jano_77
nagyúr

Bocsi, de lejárt az időm, mire elolvastam egy leírást az SSD beüzemeléséről. :B
Szal az lenne a kérdésem, hogy olvastam, hogy a Gigabyte-es alaplapoknál mindenképp szükség van a saját AHCI driverre a normális működéshez!?

Ezt honnan tudom leszedni?
Elvileg leszedtem minden legfrisebb drivert az alaplaphoz kb 1,5-2 hete.

Ha már telepítettem az SSD-re a win-t, de kiderül, hogy ez a driver mégsincs fent, akkor hogyan tudom utólag telepíteni?!?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#41344) Karma válasza jano_77 (#41343) üzenetére


Karma
félisten

Ha nem lenne valami legalább alapszintű driver a Windowsban, akkor egyszerűen nem is látta volna az SSD-t a telepítő. A Windows7 szerencsére jóval több SATA vezérlőt ismer, mint az XP anno :)

Hogy ad-e valamit esetleg valami hivatalos driver hozzá, nem tudom (lévén nem vagyok Gigabyte tulaj), de ha van ilyen, akkor a gyártó honlapján ott szokott figyelni; lefuttatod, újraindítod a gépet, és jó eséllyel kész.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#41345) Mankó válasza jano_77 (#41343) üzenetére


Mankó
veterán

P35-DS3P-s alaplapom volt és kezdetben nem volt fent csak a Win 7 AHCI drivere és azzal is ment gond nélkül. Aztán próbálgattam, hogy melyik driverrel a jobb és arra jutottam, hogy az IRST driverrel volt a leggyorsabb tesztek alatt és a mindennapi használat során is. Az eltérés viszont minimális, szóval nyugodtan maradhat akár a Win 7-esé is.

(#41346) jano_77


jano_77
nagyúr

Érdemes feltenni az ITT található 15D jeű firmware-t?!?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#41347) Mankó válasza jano_77 (#41346) üzenetére


Mankó
veterán

Ha a jelenlegi jól működik és nincs vele bajod, akkor én nem kínlódanék helyedben egy béta biossal.

(#41348) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Bekapcsoltam az asztalon úgy, hogy semmi nem volt rákötve, de sajnos még mindig se kép ,se hang. Most már tuti, hogy lap, vagy cpu probléma.
Azt hiszem, veszek egy használt lapot...

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#41349) Mankó válasza hülyegyerek (#41348) üzenetére


Mankó
veterán

És ha proci? Környéken ismerőshöz elvihetnéd egy próbára a procit, hogy tutira mehess.

(#41350) Alexel válasza Mankó (#41340) üzenetére


Alexel
csendes tag

Köszi, akkor megnyugodtam. Reméltem hogy működni fog, csak aztán említette egy haver, hogy hallott ilyen esetben problémáról, ezért elbizonytalanodtam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.