Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41551) Pancsermeste válasza jano_77 (#41549) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Igen, ahogy belaazallat írja, +0.2V-ot kell beállítani (1.8V az alap, amire jönnek a plusz beállított V-ok.)

-= Pancsermeste® =-

(#41552) jano_77 válasza Pancsermeste (#41551) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ok.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#41553) jano_77 válasza Pancsermeste (#41551) üzenetére


jano_77
nagyúr

Amúgy azt írtad korábban, hogy a Memory frequency-t állítsam: 2x-re. De ott nincs is ilyen opció. :U :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#41554) belaazallat válasza jano_77 (#41553) üzenetére


belaazallat
addikt

És milyen opciók vannak?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#41555) jano_77 válasza belaazallat (#41554) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ott semmi, mert az a System Memory Multiplier (SPD) értékétől változik. Itt van lehetőség 2.0; 2.5; 3.0; 3.2; 3.3; 3.5; 4.0~ és 4.0+ értékek kiválasztására. Ezektől függ, hogy a Memory Frequency értéke hány MHz lesz. Gondolom ennek 800-nak kellene lennie ideális esetben vagy ahhoz nagyon közelinek.
Azokkal az értékekkel, amiket megadtatok, most elindult és most fut a LinX progi.
mikor a körök elindulnak, akkor a CPU magok 100%-os terheltség alatt vannak és 60-64°C között változik a hőm.
Ez normális, elfogadható még?
Amúgy 3.3GHz lett most a proci ezekkel a beállításokkal.
CPU frekit nem kell megnövelni esetleg? :F

SpeedFan-al nézem az értékeket. Van Temp1, 2 és 3. Ezek közül a Temp2 van még 62-65°C-on, a többi normális. De nem tudom mit takar a Temp2 :F

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#41556) jano_77 válasza jano_77 (#41555) üzenetére


jano_77
nagyúr

Jelentem a LinX lefutott hiba nélkül. Most akkor örülhetek!? :F :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#41557) Pancsermeste válasza jano_77 (#41555) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Azért még ne örülj túl korán! ;)
Újraindítva is indul a gép??

Igen, a System Memory Multiplier (SPD) állításával tudod belőni a memória frekijét.
Azért írtam, hogy állítsd 2x-re, mert ezzel kizárható, hogy esetleg a magas memória órajel miatt indul újra a gép.
Az FSB-nek is azért javasoltam kezdetnek csak 220 MHz-et, hogy ez se legyen oka az újraindulásnak, mert ez egy teljesen biztos érték (ekkor a CPU órajel 220x15 lesz, azaz 3300MHz)
Ha így stabil, akkor jöhet az FSB további emelése. Sztem a 250-et is bírnia kell (250x15=3750MHz)
Ha megvan a stabil FSB, akkor ehhez kell kiválasztani a memória szorzót úgy, hogy kijöjjön a ~800MHz. Pl. 220 FSB-nél a 2X szorzó csak 440MHz-et jelent. A 4x szorzó viszont már sok lehet (880MHz) bár szerintem ezt még bírnia kell, de sokat kell vele kísérletezgetni, tesztelgetni.
A lényeg, hogy először a proci/FSB tuningot kísérletezd ki, és ha az már stabil, csak akkor tuningold a memoriát. Ez utóbbinak úgy sincs nagy jelentősége, hasznosabb a proci tuning.

-= Pancsermeste® =-

(#41558) belaazallat válasza jano_77 (#41556) üzenetére


belaazallat
addikt

Az szuper, akkor stabilnak mondható a gép. Teszteld játékokkal is.

Részleteket az előttem "szóló elmondta".

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#41559) Pancsermeste válasza Pancsermeste (#41557) üzenetére


Pancsermeste
őstag

És még valami...
Ha már van egy stabil beállításod, akkor azt mentsd el BIOS profilba, mert tuning közben könnyen előfordulhat, hogy olyan értéket adsz meg amivel nem indul a gép és csak CMOS Clear fog segíteni, így ekkor nem kell mindent újra beállítgatni, csak visszatöltöd profilból.

-= Pancsermeste® =-

(#41560) skylaner válasza skylaner (#41542) üzenetére


skylaner
senior tag

Sziasztok!

A 8400GS már csak csökkentett módban hajlandó normálisan elindulni.
Sima indítást választva az esetek többségében a windows betöltődése után, de még az asztal megjelenése előtt kék halált ad.
Frissítettem a BIOS-t F14-re, de semmi változás nem történt.
A BIOS képernyő sem tökéletes egy ideje:
KEP1 KEP2

Szétszedtem a 9800GTX-t, az biztos, hogy újra kellene pasztázni.
KEP3 KEP4

Ez okozhatja a VGA hibáját?
Megtisztítás után visszatettem a 9800GTX-t de még rosszabb lett mint volt.

Azt nem értem, hogy a csere 8400GS kártya miért nem működik rendesen, amikor először betettem egy ideig jó volt, majd befagyott de újraindítás után megint használható lett.
De most meg a windows, rendes indítás esetén letiltja a VGA-t mert az hibát jelzett.

Win7 reinstall?
Csak nem tudom, hogyan lehetne kivitelezni ha állandóan kifagy a kép....

(#41561) tyan válasza skylaner (#41542) üzenetére


tyan
senior tag

Nem tudom, hogy a RAM-okat tesztelted-e már. Javaslom, hogy nézd meg ezzel.

(#41562) jano_77 válasza Pancsermeste (#41559) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ok.
Ezt gondolom a Save CMOS to BIOS azaz az F11 gombbal tudom megtenni!?
Amúgy újraindításnál sem volt gond.
Azóta megnéztem azt, hogy 16x213= ~3400MHz és 852MHz a Memory
Minden más úgy, ahogy mondtátok.
Ezzel is lefutott a LinX és nem volt gond.

Amúgy a hőmérséklet tekintetében meddig tekinthető még elfogadhatónak?
70 vagy 75°C-ig - LinX futás alatt persze -, még elmegy? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#41563) skylaner válasza tyan (#41561) üzenetére


skylaner
senior tag

Oké, megpróbálom majd lefuttatni.
Download - Auto-installer for USB Key (Win 9x/2k/xp/7)

Gondolom majd egy pendrivera kell feltenni, és arról bootolni.

(#41564) tyan válasza skylaner (#41563) üzenetére


tyan
senior tag

Pendrive-ról is lehet.

(#41565) Pancsermeste válasza jano_77 (#41562) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Igen, Save CMOS to BIOS azaz az F11 gombbal...

Picit magas a hőmérséklet, de sztem 80 fokig nem lehet gond ilyen melegben és ilyen terhelés alatt elfogadható.
Mondjuk nekem 60 fokra van beállítva a BIOS-ban a CPU hőmérséklet riasztás, és nem szólal meg normál használat (pl. játék) közben.

A 3400MHz még nagyon lightos tuning... csak nem elégszel meg ennyivel!?? :P

[ Szerkesztve ]

-= Pancsermeste® =-

(#41566) jano_77 válasza Pancsermeste (#41565) üzenetére


jano_77
nagyúr

Természetesen toltam volna még feljebb is, de mikor haza értem jött a fekete leves! :O :W
Bedugtam mindent a gépbe, elindítottam és elsőre még el is indult a munkahelyen beállított BIOS-al, de mikor újraindítottam, hogy betudjak lépni a BIOS-ba, akkor már restartolt!?

És innentől kezdve hiába állítok bármit, restart van alap értékekkel!?
Kérdezek vmit, ami lehet baromság, nézzétek el nekem:
Elképzelhető, hogy az itthoni elektromos hálózattal van a gond?
Mert hogy a meló helyen csak az volt más, minden egyéb ugyan az: ugyan az a gép, ugyan azok a perifériák. Illetve nem volt annyi külső adattároló rádugva a munkahelyen mint itthon, de gondolom ez nem befolyásolhatja!?!

WTF!?! :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#41567) belaazallat válasza jano_77 (#41566) üzenetére


belaazallat
addikt

"Elképzelhető, hogy az itthoni elektromos hálózattal van a gond?"

Igen. Lehet probléma földelés hiánya, föld hurok, kóboráram a vezetékben.

De próbaként, minden "fölösleges" adattárolót húzzál le.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#41568) Pancsermeste válasza jano_77 (#41566) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hát, az nagy szívás lenne, ha az elektromos hálózattal lenne gond....
Ilyenről még nem hallottam, ám lehetséges. A táp gyanúsabb lenne, ha nem FSP-ről lenne szó... bár ezeknél is előfordulhat gyengébb minőségű alkatrész..

Munkahelyen is próbáltad áramtalanítás után indítani? Mert az még kihívás szokott lenni a P35-ös lapoknak.

-= Pancsermeste® =-

(#41569) belaazallat válasza Pancsermeste (#41568) üzenetére


belaazallat
addikt

Én saját bőrömön tapasztaltam meg, milyen a rossz elektromos hálózat. Fél év alatt 3 vadi új vidkarit kellett garanciáztatnom. Vidkari memória hiba, széteső kép.

Villanyszerelő a túlfeszültségvédős elosztóban mért 270V-ot. Terhelésre megugrott fesz a hálózatban.
Szünetmentes tápegységgel kivédhető, azóta emiatt nem cseréltem videó karit. (kop-kop)

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#41570) Pancsermeste válasza belaazallat (#41569) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Én panelben lakom, ahol igen csak nagy lehetne a fesz. ingadozás, de hála istennek elég stabil, semmi problémám nem volt még vele.
Olyan túlfeszvédős elosztókról viszont hallottam már, amitől sorra hullottak el a gépek...

Jut eszembe...

jano_77: - nem használsz véletlenül túlfeszültségvédős elosztót?
Esetleg szünetmentes tápot? (egyes aktív PFC-s tápok nem szeretik, ha nem szép szinuszos jellel etetik)

-= Pancsermeste® =-

(#41571) jano_77 válasza Pancsermeste (#41570) üzenetére


jano_77
nagyúr

panelben lakom szintén és van egy villámvédelemmel ellátott elosztó, abból van ellátva a gép is, pont azért, hogy ne lehessen baj ha esetleg ide csap a villám!?
lehet, hogy ez a gond?!? :F :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#41572) Pancsermeste válasza jano_77 (#41571) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nos, kicsi a valószínűsége, de ha a hiba következetesen fennáll, úgy azért érdemes kipróbálni anélkül is.

-= Pancsermeste® =-

(#41573) jano_77 válasza Pancsermeste (#41572) üzenetére


jano_77
nagyúr

ok, megnézem majd úgy is, hogy átdugom másik elosztóba.
az szerinted mitől lehet, hogy a explorer.exe 4GB-t foglal le a létező 6GB ramból?!?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#41574) Pancsermeste válasza jano_77 (#41573) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Az nem lehet... hol nézed ezt? :F

-= Pancsermeste® =-

(#41575) belaazallat válasza Pancsermeste (#41574) üzenetére


belaazallat
addikt

figyelem, nem az iexplorer.exe-t nézte! az explorer.exe egy rendszer file.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#41576) Pancsermeste válasza belaazallat (#41575) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Éppen ezért értetlenkedem...

-= Pancsermeste® =-

(#41577) jano_77 válasza Pancsermeste (#41576) üzenetére


jano_77
nagyúr

Feladatkezelő ----> Folyamatok ----> explorer.exe (jelenleg csak 16 552 K, de mikor írtam, akkor 3 993 568 K volt) :Y
hidd el én sem értem.....elképzelhető, hogy a WoT online játék miatt volt annyira magas? most még nem megy.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#41578) Pancsermeste válasza jano_77 (#41577) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nem tudom sajnos, én még nem is hallottam ilyenről... de létező probléma, mert a NET tele van ezzel a problémával.
Microsoft fórumon se adtak semmi konkrét választ.

-= Pancsermeste® =-

(#41579) jano_77


jano_77
nagyúr

Az elképzelhető, hogy BIOS verzió miatt nem tudom húzni a gépet? :F
Legfrissebb F14-es van fent.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#41580) belaazallat válasza jano_77 (#41579) üzenetére


belaazallat
addikt

Mivel a melóhelyen sikerült a tuning, ezért nem hinném, de hogy kizárjuk, mint hibalehetőséget, egy próbát megér.

Tedd fel az eggyel korábbit!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#41581) jano_77 válasza belaazallat (#41580) üzenetére


jano_77
nagyúr

Az fordult meg még a fejemben, hogy feszültségingadozás?
Mert a gép ugyan az volt bent a cégnél is. Csak a környezet más.
Vagyis az elképzelhető, hogy otthon - panel, valszeg még alu vezetékekkel -, nem megfelelő az elektromos hálózat és ez okozhat effajta anomáliát illetve online játékból való folyamatos kifagyást? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#41582) belaazallat válasza jano_77 (#41581) üzenetére


belaazallat
addikt

Ezzel kapcsolatban már reagáltam a (#41567) hsz-ben.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#41583) jano_77 válasza belaazallat (#41582) üzenetére


jano_77
nagyúr

Bocsi, igazad van :B

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#41584) VIT


VIT
csendes tag

Sziasztok!
Leírnám ide is a problémám, hátha valakinek van valami ötlete!
Van egy gépem P35 lap,q6600, 2*2Gb, 9800gtx+!
Nos 3 évvel ezelőtt tuningoltam akkor könnyedén vitte a 3ghz-et!
Most újra meg akartam tuningolni és egy pici Fsb állítás után is újraindul az alap értékekkel!(Hasonló a problémám mint Jano fórumtársnál)
Olyan mint amikor régen túl húztam a procit olyan értékre amit már nem bírt el!
Annyi változott, hogy most már WIN7 64Bit van, akkoriban meg Xp-m volt!
Kérlek ha tudtok segítsetek!
BIG THX :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#41585) belaazallat válasza VIT (#41584) üzenetére


belaazallat
addikt

Először is az alapok:

Pontosan melyik P35?
"2*2Gb" ez gondolom 2x2GB akart lenni, na de márka név, órajel, időzítések? :F

3 éve pontosan milyen beállításokon ment a konfig?

3 év alatt az oprendszeren kívül változott valami a konfigban?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#41586) VIT válasza belaazallat (#41585) üzenetére


VIT
csendes tag

Szia!
Először is köszönöm, hogy foglalkozol a problémámmal!
A lap P35 Ds3, memoria ha jól emlékszem OCZ 2x2GB kit 5-5-5-15 800Mhz!
A beállítások ugyan azok voltak mint most Fsb 266 x 9 (2.4 ghz) 1.325V!
Csak az oprendszer lett más!Már gondolkoztam, hogy felrakom az xp-t és megnézem csak hát ugye a rengeteg játék stb... Meg hát mások mondták, hogy az oprendszernek nem lehet köze hozzá!

(#41587) belaazallat válasza VIT (#41586) üzenetére


belaazallat
addikt

"A beállítások ugyan azok voltak mint most Fsb 266 x 9 (2.4 ghz) 1.325V!"

Ez az alap beállítása, és tuning beállítások? Mit mire módosítottál biosban?

Vagy nem jól értettem meg a problémádat, és most az a baj, hogy sikertelen tuning után, bármit állítasz és újraindul a gép alap beállításokkal?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#41588) VIT válasza belaazallat (#41587) üzenetére


VIT
csendes tag

Ezek az alap beállítások!
Amint hozzányúlok a Fsb-hez vagy bármihez és mentem, resetel a gép és visszaáll minden az alapra!Alap beállításokkal elindul, csak Én szeretném megint kicsit felturbozni a gépet ezért akarom megint a procit húzni kicsit!

(#41589) belaazallat válasza VIT (#41588) üzenetére


belaazallat
addikt

PCI-E frekvenciát tudod fixálni 100MHz-re?

Feszültség értékek nincsenek auto beállításon ugye? Memória vissza van osztva?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#41590) VIT válasza belaazallat (#41589) üzenetére


VIT
csendes tag

tudom fixálni , nem segített!A fesz értékhez nem nyúltam egyenlőre, lehet auton van, azt majd megnézem!A memo-t természetesen visszaosztottam, hogy 800mhz körül maradjon!

(#41591) belaazallat válasza VIT (#41590) üzenetére


belaazallat
addikt

Clear Cmos volt már?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#41592) VIT válasza belaazallat (#41591) üzenetére


VIT
csendes tag

Az amikor kiveszem az elemet?Az még nem volt!

(#41593) jano_77


jano_77
nagyúr

Okozhat problémát a HD 7770 kártya PCI-E 3.0 csatoló felülete az én 2.0-ás alaplapommal? Ezt sajnos nem figyeltem és most nem lenne pénzem új lapra vagy új kártyára. :(

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#41594) belaazallat válasza VIT (#41592) üzenetére


belaazallat
addikt

Táp áramtalanít, elem kivesz, érintkező rövidre zár. próbáld meg és írd meg, történt-e javulás!

(#41593) jano_77

Nem! A csatlakozók mind a kártyán, mind az alaplapon visszafele kompatibilisek.

Valamint ha ez lenne a probléma, akkor a cégnél sem működött volna a tuning. Kizárásos alapon az otthoni elektromos hálózattal lehet probléma. Ezt már többen többször leírtuk.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#41595) jano_77 válasza belaazallat (#41594) üzenetére


jano_77
nagyúr

Én most éppenséggel nem a tuning miatt kérdeztem.
Egyszerűen csak a jövőre nézve, hogy mondjuk a VGA-m emiatt tönkre mehet-e vagy ilyesmi.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#41596) belaazallat válasza jano_77 (#41595) üzenetére


belaazallat
addikt

Értem. Viszont akkor is ugyan az a válasz. :)

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#41597) VIT válasza belaazallat (#41594) üzenetére


VIT
csendes tag

Sajnos semmit nem segített!
Egy kérdés, a biosban nincs véletlenül egy olyan beállítási lehetőség, hogy ha bármilyen érték megváltozik, ő saját maga resetel és visszaállít mindent?
Még erre tudok gondolni, meg a Win7-re!

(#41598) belaazallat válasza VIT (#41597) üzenetére


belaazallat
addikt

Tudomásom szerint nincs ilyen.

Én inkább arra tippelnék, hogy túl nagy terhelést okoz a proci a lapodnak, és valamelyik kondi esetleg kezdi megadni magát, ezért nem működik a tuning.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#41599) VIT válasza belaazallat (#41598) üzenetére


VIT
csendes tag

Hát köszönöm, még próbálok kérdezgetni, hátha valakinek eszébe jut valami, de igazából már ott vagyok, hogy kipróbálom Xp-vel is, csak hogy megnyugodjak :)

(#41600) Pancsermeste válasza VIT (#41599) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Újraindulás lehet oprendszer függő (pl. nem megfelelő driver), de ebben az esetben még nem kellene alap beállításokkal újraindulnia.
"A beállítások ugyan azok voltak mint most Fsb 266 x 9 (2.4 ghz) 1.325V!"
Ha semmi mást nem változtatsz, csak az FSB-t állítod 267 vagy 265MHz-re, akkor sem tartja meg a beállításokat? Mert ha nem, akkor tuti, hogy amikor belépsz a MIT menübe, akkor ott nincs minden alapon, valami érték beragadt, amit nem bír, és amíg nem változtatsz rajta, akkor mindig újra fog indulni.

-= Pancsermeste® =-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.