Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7051) Parson válasza perfag (#7050) üzenetére


Parson
addikt

No. Mindig van vmi új a nap alatt. Most már ezt is tudjuk. Köszi az infót ! :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#7052) ATM_automata válasza perfag (#7050) üzenetére


ATM_automata
őstag

perfag és Parson: Köszönöm az infókat.

Ezek szerint akkor a SolidWorks az, amit most lehet kapni (ergo ez létezik)?

What else?

(#7053) perfag válasza ATM_automata (#7052) üzenetére


perfag
aktív tag

Nem tudom, hogy keveredtél a dologba, de igen, a SolidWorks létezik, de létezik egy Solid Edge nevű progi is, ami már nagyon-nagyon régen magyar kezelőfelületű, nagyon jó a terméktámogatása és ugyanazt tudja.
Mondom én ezt neked innen :D

(#7054) ATM_automata válasza perfag (#7053) üzenetére


ATM_automata
őstag

Rendszer üzemeltetünk egy cégnél, mi szállítjuk a gépeket és szoftvereket. Az anyavállalattól leszóltak, hogy ez kell ide nekik és ültessenek mellé egy embert :D Most keressük a gépet és a szoftvert az ember alá :D

What else?

(#7055) Atlantis válasza ATM_automata (#7054) üzenetére


Atlantis
veterán

Ha jól értem az ember már megvan...nem lett volna egyszerűbb megkérdezni, ő melyik szoftverhez ért? :)

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#7056) ATM_automata válasza Atlantis (#7055) üzenetére


ATM_automata
őstag

Ez kb olyan, mint a honvédség. :D Ha nem ért hozzá, akkor elküldik tanfolyamra :D (Amúgy természetesen igazad van)

What else?

(#7057) kpityu2 válasza ATM_automata (#7056) üzenetére


kpityu2
őstag

Ez kissé zavaros nekem. Nem arról van szó, hogy az anyavállalat már használ egy rendszert és azt szeretné, hogy az ügyfelednek is meglegyen a progi, hogy megfelelően együtt tudjanak dolgozni?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#7058) motyoka86


motyoka86
csendes tag

Sziasztok!

Ptc Creo 2.0-hoz valaki próbálkozott már efx modult telepíteni?
Előre is köszi!

(#7059) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok

Creo elements pro5 szoftverhez mivel tudok hozzákezdeni, valami segédletet nem tud valaki, lehetőleg magyarul?

PC

(#7060) Atlantis válasza Wasquez (#7059) üzenetére


Atlantis
veterán

Ahol megvetted (vagy a munkáltatód), biztos tartottak oktatást, ha iskolában tanulod, ott is van oktatás, egyéb forrásból származó szoftverekhez meg itt sem fogsz segítséget kapni. Legalább a nevét leírhattad volna helyesen.

motyoka86: Ugyan még nem próbáltam, de nem kéne különböznie az eddigi gyakorlattól.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#7061) Wasquez válasza Atlantis (#7060) üzenetére


Wasquez
senior tag

Köszönöm a kioktatást tanár úr!
PTC - Creo Elements/Pro 5.0 így megfelel?

Nehezen elképzelhető az a verzió, hogy nem járok iskolába, a munkahelyemen volt oktatás, amikor én még nem voltam ott és nem illegális szoftvert szeretnék használni?!

Egyébként meg gondolom, hogy a te gépeden nyilván az összes szoftver teljesen legális!

PC

(#7062) Parson válasza Wasquez (#7061) üzenetére


Parson
addikt

Nekem is jobban tetszik pontosan irva, elvégre ez a neve. :)
Szerintem nincs azzal semmi gond, hogy anyagot keresel hozzá, bár tény, hogy ha se iskola, se oktatás nincs, de van legális a szoftvered, akkor kell, hogy adjanak hozzá vmi support-ot. Szerintem ess neki egy konkrét példának, a tanulópéldák amúgy is elég gyengék és idealizáltak. Konkrét elakadásnál pedig neki lehet ugrani a súgónak meg a PTC knowledge base-nek. Nekem nagyon bevált az autodidakta tanulás, + a youtube-on is rahedli video van fenn.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#7063) Atlantis válasza Wasquez (#7061) üzenetére


Atlantis
veterán

Ebben az esetben meg a kollégák tudnak segíteni és/vagy ott a support. Aki a tilosban jár, legalább maradjon kussban, bár - anélkül, hogy konkrét példát mondanék - az is igaz, hogy a legnagyobb csalóknak/tolvajoknak a legnagyobb a pofája egyéb területeken is. :) ...ezt persze most ne vedd magadra.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#7064) Agent T


Agent T
tag

Atlantis, Parson: Wasquez kihagyott egy e betűt, most tényleg ezen kell lovagolni ? Gondolom ti még véletlenül sem ejtettetek eddig gépelés közben hibákat..... Valaki feltesz egy kérdést és ez az első reakció ezen a fórumon? Ehhez csak gratulálni tudok.
Meg a másik dolog. Kedves Atlantis: ha teljesen véletlenül más helyről szerzi be az adott szoftvert, mert pont a Creo-hoz kéne érteni ahhoz, hogy megkapjon egy munkát (vagy bármilyen más okból), kinek mi köze hozzá? Gondolom te is saját zsebből pengeted ki az általad használt szoftverek árát és ezért vannak ilyen megjegyzéseid másokkal kapcsolatban (és még véletlenül sincs semmi kétes eredetű program a számítógépeden...). Egy egyszerű igen én tudok egy - két gyakorlatot a neten, VAGY nem nekem lövésem sincs ilyesmiről válasz helyett tényleg ilyesmikbe kell belekötni ?

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#7065) Parson válasza Agent T (#7064) üzenetére


Parson
addikt

Kedves AgntT! Én nem lovagolok semmin, ezt a szintű dolgot már az végzi, akinek most ezt irom - remélem nem probléma, hogy pontatlanul irom a nevet, elvégre úgy tűnik tökmindegy... Nem mellesleg pedig a felmerült kérdésre ment válasz is.

Az pedig tökmindegy, hogy Atlantis vagy más hozzászóló mondja-e, de vegyük észre, hogy a lopott szoftverek témája nem erre a fórumra való, ezért fontos, hogy elhatárolódjunk tőle. Részletekbe feltételezem nem kell belemenni, hogy miért, és mi célt szolgál ez és stb...

Egy apróság: ellentmondásokat értelmetlenség leirni: '...kinek mi köze hozzá? Gondolom...' Ha senkinek semmi köze hozzá, akkor te se gondolj semmit...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#7066) perfag válasza Agent T (#7064) üzenetére


perfag
aktív tag

Meleg van, mindenki ideges? :D
Hat éve regisztráltam, első (warez témájú) okoskodásomat Atlantis kitörölte és írt egy dörgedelmes privát üzenetet, hogy fel-is út, le is út ha még egyszer. Itt ezek a szabályok ehhez tartom magam. Miért kell ezen háborogni?

(#7067) Agent T


Agent T
tag

Bocsánatot kérek a jogtalan háborgásomért, nem akarom ilyesmivel teleszemetelni a fórumot, úgyhogy csak két gyors megjegyzés:
Perfag: a warez témák tiltásával semmi gondom, de abban az üzenetben amire válaszoltam, szó sem volt warezről.
Parson: ha ennyi eszed van, akkor már tényleg nem számít hogyan írod le a nevem.

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#7068) Parson válasza Agent T (#7067) üzenetére


Parson
addikt

Érvek nélkül nehéz is vitázni... :DDD

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#7069) Atlantis válasza Agent T (#7064) üzenetére


Atlantis
veterán

Ok, elismerem, a néven kár volt rugóznom, a meleg agyamra megy, elnézést. :B

A hozzászólásod többi részéhez: továbbra is azt mondom, aki tilosban jár, legalább maradjon csendben. Ezt értelmezd, ahogy akarod.

perfag: Komolyan? Nem is emlékszem rá. :) Azóta lazultak az elvárások, többek közt emiatt is mondtam le a moderátori "rangomról". Mivel ezt a topicot félig-meddig sajátomnak tekintem, itt még megpróbálok küzdeni a liberalizmus terjedése ellen, egyre kevesebb sikerrel. :) Kezdenek összemosódni a határok, mi fér bele és mi nem.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#7070) Wasquez válasza Atlantis (#7069) üzenetére


Wasquez
senior tag

Teljesen egyetértek ezzel, a fórumozóknak meg kell mondani, hogy miről és hogyan beszéljenek!
Hová jutna ez a világ, ha mindenki azt mondana és úgy ahogyan jónak látja?!
Nekem lenne ezzel kapcsolatban olyan elképzelésem, hogy kellene csinálni listákat, az egyiken kérdések lennének, a másikon meg válaszok, és ezekből lehetne választani!
Sőt be is lehetne számozni őket, és akkor csak a számokat kellene beírni a fórumba! :)

Nem értem, hogy miért érzik emberek, hogy nekik meg kell tanítani másokat fórumozni?!

A legszarabb fórumok azok, amit megpróbálnak a moderátorok agyonszabályozni!
Lásd index fórumok, véletlenül nem teszed ki az írásjelet a mondat végére kitiltanak!

PC

(#7071) Wasquez


Wasquez
senior tag

Az alap dologhoz visszatérve, szerintem igazából senkinek semmi köze ahhoz, hogy én milyen szoftvert használok, Itthon viszonylag ritkán érzek késztetést arra, hogy 3D modelleket csináljak, sokra nem is mennék vele!
Valószínűleg ha szükségem volna rá, akkor sem tudnám megvásárolni!
Két oldala van ennek a dolognak!
Nem akarok az illegális szoftverhasználat mellett állást foglalni, de azért azt is látni kell, hogy ha mindenki megvenné legálisan a szoftvereket, akkor az operációs rendszer és egy szövegszerkesztő megvásárlása is 100000Ft-os nagyságrend, ez nem a magyar pénztárcákra van szabva, ezt a szabályozást, ami jelenleg van, a gazdasági érdekcsoportok verték keresztül, és erősen magukfelé hajlik a kezük ez ügyben, mert nem teljesen normális ez az egész jogdíj, a zenétől, a filmeken át a szoftverekig!

Eleve feltételezik, hogy mindenki szoftvertolvaj, fizetem a jogdíjat a fényképezőgépemben lévő sd kártya után, stb-stb, ez hogyan is van?

PC

(#7072) Imics13 válasza Wasquez (#7071) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Minden valamit magára adó szoftverfejlesztő ad lehetőséget az önképzésre, csak használni kell!
Íme néhány lehetőség SE-hez:
Student version: [link]
Trial version: [link]

Egyszer már az illegális használat, a warez volt topic régebben, én kifejtettem a véleményem:
[link]
[link]

Egy valami biztos, az nem tesz jót a fórumnak, ha a másikat kioktatjuk, leugatjuk... Inkább segíteni kell neki, mert az előrébb visz!

Üdv,
Imics

[ Szerkesztve ]

www.solidedgest.wordpress.com

(#7073) Wasquez válasza Imics13 (#7072) üzenetére


Wasquez
senior tag

Nagyon elkanyarodtunk a témától

Nem az volt a kérdésem, hogy hogyan jussak szoftverhez, mert az van a cégnél, itthon meg nem akarok vele foglalkozni, mert nem értek hozzá!
Nekem az lenne a pontos problémám, hogy esetenként dolgoznom kell vele, de tanfolyamon nem voltam, és nem is valószínű, hogy elküldenek majd!
Azon a határon küzdök, hogy amit nagyon muszáj azt összegányolom vele, de kínlódva, ez így nem zavar senkit a munkahelyemen, csak engem idegesít!

Ezért kellene hozzá magyarnyelvű oktatóanyag, hogy el tudjak indulni vele!
Néztem a tutorialokat, de az nem arról szól, ami nekem kellene!
A főiskolán ACAD 2000-et használtunk, amikor elkezdtem foglalkozni vele, azok voltak a gondok, hogy magamtól nem tudtam, hogy ne a rajzlapra rajzoljak, meg egyáltalán hol kell egy vonalat húznom!
Miután kb fél órát beszélgettem egy hozzáértő emberrel, egy hónapon belül szerszámot rajzoltam vele, mindent meg tudtam oldani, természetesen nem profi módon, mert arra ennyi idő kevés!
Nekem most is az a gondom, hogy hol a kocsikulcs, nem az, hogy hogyan kell kézifékes fordulót csinálni!
Az a gond, hogy aki valamit régóta használ, az elfelejti, hogy aki most kezdi, annak semmi nem egyértelmű, és az első lépéseket szájbarágósan részletesen el kell magyarázni!
Ha el tudok indulni, akkor hamar kitalálok dolgokat, de hol induljak neki??
Jelenleg a wildfire 5.0 leírásából próbálgatok valamit, de azt mondják, hogy az nagyon más a Creo-hoz képest, ezt én nem tudom megítélni, egyenlőre tudok belőle profitálni valamit, még nem találtam különbséget!

PC

(#7074) Atlantis válasza Wasquez (#7073) üzenetére


Atlantis
veterán

Annak idején ezt a topicot azért hoztam létre, hogy olyan kérdésekkel foglalkozzunk, amikre egy egyszerű Google-keresés nem ad választ.... Nem tudom, ismerted-e, de kiindulásnak szerintem ez nem rossz. Nem is nehéz megtalálni régi barátunk segítségével.

Téma részemről lezárva.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#7075) Sraff


Sraff
tag

Sziasztok!

ProE WF 4-ben lehet-e az egérgörgetés irányát (zoom) változtatni? Ha igen, akkor miként?

Sraff

(#7076) Atlantis válasza Sraff (#7075) üzenetére


Atlantis
veterán

Tudtommal nem, bár az is igaz, hogy ilyen igény se merült fel még pályafutásom során sosem. Van olyan CAD-szoftver, amelyikben meg lehet ezt változtatni?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#7077) tisvol válasza Atlantis (#7076) üzenetére


tisvol
aktív tag

Igen:) Autodesk Inventor. Én se tudtam eddig, de az új kollégénak igénye volt ez, és igen, lehet változtatni.

Üdv:T.

(#7078) Atlantis válasza tisvol (#7077) üzenetére


Atlantis
veterán

Mik vannak...dolgozni nem lehet vele rendesen, de ilyen mókusvakító cuccok vannak. :) Tipikus Autodesk termék. :)

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#7079) Wasquez válasza Atlantis (#7078) üzenetére


Wasquez
senior tag

Neked komoly érdekeltséged van a Creo-ban?
Részvényes vagy netalántán? :)

PC

(#7080) #06658560 válasza Wasquez (#7073) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ok, hogy neked azt kell elmagyarázni, hogy egy rajzhoz, kihúzáshoz melyik ikonra kattintsunk, csakhogy ilyen mértékü szájbarágásra nekünk meg idönk nincs. Erre vannak jó kis tanfolyások, leginkább a disztribútoroknál, olyan 200k+ HUF +ÁFA összegekért. Meg neten egy halom könyv fellelhet majd minden rendszerhez, tutorialok tömkelege.

(#7081) Atlantis válasza Wasquez (#7079) üzenetére


Atlantis
veterán

Bárcsak lenne benne komoly érdekeltségem...akkor nem kéne dolgoznom vele. :) Ez se tökéletes, de szerintem az egyik legjobb, bár vannak olyan szakterületek, ahová nem ezt ajánlanám én se.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#7082) Wasquez válasza #06658560 (#7080) üzenetére


Wasquez
senior tag

Ezt te honnan raktad össze?
Kértem én olyat, hogy valaki szájbarágjon?
Én egy egyszerű kérdést tettem fel, hogy van e valami magyarnyelvű oktatóanyag ehhez a programhoz, vagy, hogy hogyan érdemes nekikezdeni a megtanulásnak!?
Ehhez képest meg mindjárt szoftvertolvajnak lettem kikiáltva!
Vissza sem olvastál, hogy mit szeretnék, nem kértem, hogy mindenki az én oktatásommal foglalkozzon!
Ismerve a magyar munkaadókat, csak úgy szórják a pénzt az oktatásra! Főleg, hogy ilyen filléres téma!
Nem fognak elküldeni tréningre, mert nem vagyok tervező, viszont a mérőgépre kell modellt kiszednem, koordinátarendszert rárakni, meg méregetnem a darabon, és ha már foglalkoznom kell vele, akkor szeretnék belemélyedni!

PC

(#7083) Ferink


Ferink
tag

Sziasztok!

Nyári gyakorlatot kezdtem a héten, és a ProE WF4-ben kellene rajzolgatnom. A cégnél hideg-alakító szerszám tervezéssel foglalkoznak.

Azt szeretném kérdezni nincs e valakinek jó oktató anyaga, segédlete amiből a felületmodellezést el lehet sajátítani ProE környezetben (lehetőleg magyar)?

Az alaksajátosságokkal való rajzolással, szereléssel, 2D rajzkészítéssel nincs komolyabb problémám, de a felületmodellezéssel idáig még nem foglalkoztam (egyetemen se tanultuk még).

[ Szerkesztve ]

(#7084) #06658560 válasza Wasquez (#7082) üzenetére


#06658560
törölt tag

Na, haladunk. Sértödöttségedben lassan már le is írod, hogy mi kellene, s így talán már fog valaki tudni ajánlani valamit.

Egyébként prekoncepciód remekül van más irányában neked isfeltételezed, nem olvastam el amit írtál. elolvastam. Értlemezve. S nem értettem, hogy a következö linket miért nem ismered:google. Ha már a felkiáltójelekkel "kiabálni" olyan nagyon jól megy.

"Nem fognak elküldeni tréningre, mert nem vagyok tervező, viszont a mérőgépre kell modellt kiszednem, koordinátarendszert rárakni, meg méregetnem a darabon,"
Megmondod a tervezönek, hova helyezze el a modellt, hogy a nullpont ott legyen, ahol neked kell, megcsinálja. Az ö dolga.

Amúgy azt sem értem, a következö oldalak fellelése miért oly nehéz autodidakta módon:
Proe esetleg CAD

(#7085) Parson válasza Wasquez (#7073) üzenetére


Parson
addikt

Hello. Ha a Creo Elements/Pro 5.0-t szeretnéd használni, ahhoz jó lesz a Pro/ENGINEER Wildfire 5.0 anyaga (Mivel a kettő kvázi egy és ugyanaz = pusztán átnevezés történt és csak datecode a különbség), amit fentebb irtál, hogy abból próbálkozol.
A 'Creo' (csomag) az, ami 'merőben' új...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#7086) Imics13


Imics13
tag

Srácok,

Ha valakit érdekel, akkor üresedés van a graphitnál:

[link]

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#7087) Wasquez válasza Imics13 (#7086) üzenetére


Wasquez
senior tag

Részletenként válaszolnék akkor.

Na, haladunk. Sértödöttségedben lassan már le is írod, hogy mi kellene, s így talán már fog valaki tudni ajánlani valamit.

Feltettem egy egyszerű kérdést, szerintem elég egyértelmű volt.
"Sziasztok

Creo elements pro5 szoftverhez mivel tudok hozzákezdeni, valami segédletet nem tud valaki, lehetőleg magyarul? "

Egyébként prekoncepciód remekül van más irányában neked isfeltételezed, nem olvastam el amit írtál. elolvastam. Értlemezve. S nem értettem, hogy a következö linket miért nem ismered:google. Ha már a felkiáltójelekkel "kiabálni" olyan nagyon jól megy.

Visszautalnék az előző pontra, ha elolvastad volna, akkor nem írtad volna azt amit az első reagálásodban írtál, mégpedig azt, hogy senkinek nem lesz ideje engem az alapoktól oktatni.
Kért valaki ilyet, mert én nem!

A felkiáltójel a magyar nyelvben egy általánosan használt írásjel, a nem kijelentő, nem kérdő és nem óhajtó mondatok végén használatos! A mondanivaló nyomatékosítására szolgál. Nem a fórumokra lett kifejlesztve, és semmi köze sincsen az iromány hangerejéhez, amiről te beszélsz, az a Volume írásjel, de azt nem használtam!

"Nem fognak elküldeni tréningre, mert nem vagyok tervező, viszont a mérőgépre kell modellt kiszednem, koordináta-rendszert rárakni, meg méregetnem a darabon,"
Megmondod a tervezőnek, hova helyezze el a modellt, hogy a nullpont ott legyen, ahol neked kell, megcsinálja. Az ö dolga.

Az a szerencse, hogy te nálunk dolgozol, és tudod, hogy itt mik a szokások, nyilván a tervező dolga, hogy a mérőgéphez feltegyen nekem egy koordinátát a modellre, meg az összes gépes megmunkáláshoz feltegye a koordinátát mindenki igénye szerint?!

Amúgy azt sem értem, a következö oldalak fellelése miért oly nehéz autodidakta módon:
Proe esetleg CAD

Amúgy nem értem, hogy miért nem csak ennyit írtál, ebben van használható információ, a többi csak felesleges kioktatás!

Az első hozzászólásban mindjárt megtalált egy nyelvész, hogy nem írom helyesen a nevét a programnak. Hát nagy segítség volt!

Én is kezdjek el azon lovagolni, hogy te ezeket a szavakat nem írtad helyesen:
Sértödöttségedben
isfeltételezed
Értlemezve
következö

Gépész vagyok, nem nyelvész, ezek engem nem érdekelnek, mert ennek a topicnak nem ez a célja!

Eddig talán egy ember volt itt, aki baszogatás nélkül a kérdésem lényegére válaszolt.

PC

(#7088) Wasquez válasza Parson (#7085) üzenetére


Wasquez
senior tag

Köszi!

Ez hasznos infó, mert nem volt teljesen egyértelmű, hogy mi történt itt a szemléletváltás közben az átnevezésekkel kapcsolatban?!
Olvasgattam cikkeket, ahol volt valami kitérő a verziókra, de nem volt egyértelmű, hogy a Creo pro 5 most akkor teljesen új, vagy a pro e utódja még?

Így most már el tudok indulni, csak közben sajnos kinyomtattam a wf3-hoz is egy anyagot, ami semmire sem jó ezek szerint.

Ezért kérdeztem inkább itt, de lehet, hogy nem kellett volna?!

PC

(#7089) boecce válasza Wasquez (#7087) üzenetére


boecce
tag

>>>>""Gépész vagyok,""
Én is... És ezért döbbenek meg azon, hogy Te egy másik alkalmazásban , (szoftwerben, modellben) várod a mérendő darabod nullpontját.. Lehet hogy sok mindent nem tudok , de pl arról sem tudok hogy a felhasználó önállóan, saját belátása szerint határozza meg akár mérés, akár megmunkálás céljára egy geometriai alakzat (jelen esetben a modelled) egy célszerűen felhasználható pontját, amihez vonatkoztatva további teendőket elvégezzen.
Nyilván, arra az esetre, ha saját célomra készítek egy modellt, ami alapján később pl. mérés avagy megmunkálás történik, már a modell kezdeténél megpróbálom a későbbi pozicionálástól megkímélni magam, de ez sok esetben annyira szubjektív, hogy ha a modell után mások dolgoznak vele, az ő saját szakértelmére van bízva, hogyan áll neki.
Arról az apró finomságról meg még nem is esett szó, hogy még az az eset is fennáll, hogy a modelleden lesz egy (tervező által) kitüntetett koordináta rendszer, amit a modellestül lefordít egy rendszer a mérőgéped számára, de a fordításnál esetlegesen keletkező hibákat nem is észrevéve, hibás mérést építesz fel!!

Reggel addig röhögtünk a főnök ''viccén'' amig rá nem jöttünk, hogy amit mondott, az a napi feladat!!

(#7090) boecce válasza boecce (#7089) üzenetére


boecce
tag

""hogy a felhasználó önállóan,""
helyesen így:
hogy a felhasználó NEM önállóan,

Reggel addig röhögtünk a főnök ''viccén'' amig rá nem jöttünk, hogy amit mondott, az a napi feladat!!

(#7091) Wasquez válasza boecce (#7090) üzenetére


Wasquez
senior tag

Vegyük azt az esetet, amikor a tervező felveszi a koordináta-rendszert a darab középpontjába, majd a megmunkálás során mindent elmunkálnak a külső beállási felületeken, innen, hogyan kellene beállni?

Ezt nem én találtam ki, a PowerINSPECT-nél volt az elődöm képzésen, és ő is így csinálta.
Abból, hogy a modellen mondjuk áthelyezem a síkot a felfekvő síkra, és mondjuk két furatközéppont felezésére, ebben hol a hiba?

Nem kötekedni akarok, mert nem vagyok profi benne, ha van valami elvi tévedés a dologban, az érdekel, de eddig még nem tapasztaltam ebből gondot?!

PC

(#7092) boecce válasza Wasquez (#7091) üzenetére


boecce
tag

Abban az esetben , ha semmiféle modell nem áll rendelkezésre akkor meg sem tudnád mérni???????????. Ezen már csak az tudna továbblépni aki a feladatot kiszabta, és aki alkalmazott a képességeid és a betanítási lehetőségek ismeretében

[ Szerkesztve ]

Reggel addig röhögtünk a főnök ''viccén'' amig rá nem jöttünk, hogy amit mondott, az a napi feladat!!

(#7093) Parson válasza Wasquez (#7088) üzenetére


Parson
addikt

Nincs mit. Akkor leirom a tuti kedvéért.

Pro/E Product Family:

...

Pro/E 2001 (és ezen belül Datecode-ok = alverziók - itt a datecode még valóban datecode volt, vagyis pl '2005030' )

Pro/E Wildfire (és ezen belül Datecode-ok - itt már C000, C010, stb a prerelease, F000 az initial release és M010-től pedig az 'éles' datecode-ok)

Pro/E Wildfire 2.0 (és ezen belül Datecode-ok)

Pro/E Wildfire 3.0 (és ezen belül Datecode-ok)

Pro/E Wildfire 4.0 (és ezen belül Datecode-ok)

Pro/E Wildfire 5.0 (M060-ig) ->

Creo Product Family:

Creo Elements/Pro 5.0 (M070-től) - Pro/E Wildfire 5.0 átnevezve

Új szoftverként:

Creo Parametric 1.0

Creo Parametric 2.0

Valahogy így néz ki a PTC Product Calendar-ban is (igaz, ott sokkal többminden van részletezve)... ha van hozzáférés, érdemes meglesni.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#7094) Imics13 válasza Wasquez (#7087) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Sztem ezt nem nekem akartad címezni, hanem Kopinak! :N

Ettől függetlenül szívesen elolvastam!

Ami a lényeg, hogy Solid Edge-ben tudnék segíteni, de az nem pálya neked, így kénytelen leszel elviselni a creo-s kollégák stílusát, ha kell a segítségük!

Sok sikert!

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#7095) Parson válasza Imics13 (#7094) üzenetére


Parson
addikt

Igazán bevezethetnék már ide is a Like gombokat ! :D

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#7096) Wasquez válasza Imics13 (#7094) üzenetére


Wasquez
senior tag

Elnézést, megnéztem a linket, amit beraktál, és feltehetően ennek köszönhetően lett rossz helyre címezve!

PC

(#7097) Wasquez válasza boecce (#7092) üzenetére


Wasquez
senior tag

Úgy van, mivel a gyártás is modell alapján történik, és egy b-szplájn vagy Bézier görbe megmérése egy 3d-s, nem sík, nem derékszög, nem párhuzamos, felületen gyakorlatilag lehetetlen, semmit nem tudsz megmérni, meg méret sincsen, mivel rajz sem készül mindenről!
Formaadó elemeket kell mérnem, és nem szaladgálhatok állandóan a tervezőkhöz!
Egy koordinátát fel tudok rakni, ezzel már csak fura daraboknál van gondom, de néha össze kellene szerelnem dolgokat, hogy meg tudjam egyben mérni, és nem hiszem, hogy ezt magamtól kis időráfordítással meg tudom fejteni.
Ezért kell a tanuló anyag, hogy mi jó hozzá, legalább azt tudjam, hogy melyik az eleje, meg melyik a hátulja, aztán már tudok próbálkozni a részletekkel!

PC

(#7098) Wasquez válasza Parson (#7093) üzenetére


Wasquez
senior tag

Köszönöm a fáradozásodat!

PC

(#7099) #06658560 válasza Wasquez (#7087) üzenetére


#06658560
törölt tag

Látom, hogy a nyelvészethez valóban nem értesz, az óhajtó mondatok végén ugyanis felkiáltójel áll. Ahogy a felkiáltó, felszólító mondatok végén is. A te mondataid pedig nem óhajtóak voltak, s a felkiáltójel nem nyomatékosít.

A szövegértést megérte volna kicsit alposabban tnaulnod, mert akkor megértetted volna azon mondatomat is, hogy amennyiben leírod mi kell, akkor menne könnyen a célnak megfelelö tananyag.

A sértödöttség szóval kapcsolatosan megemlítem, küldj egy hosszú ö billentyüt a klavimra, amelyiket a német rendszer is ertelmezni tud- ascii kódokkal sem hajlandó megtalálni a hosszú ö-t és ü-t. A nyelvészet egyébként nem célja a topiknak, ellenben a megfelelö hangnem használata igen. Fentebb leírtakból következöen a felkiáltójelek minden mondat végén sormintaként használata nem a megfelelö hangnemet jelzi.

A linkjeimet feltételezem ezen a szinten, ha valaki ide eltalál már önállóan képes kigooglezni.

"Az a szerencse, hogy te nálunk dolgozol, és tudod, hogy itt mik a szokások, nyilván a tervező dolga, hogy a mérőgéphez feltegyen nekem egy koordinátát a modellre, meg az összes gépes megmunkáláshoz feltegye a koordinátát mindenki igénye szerint?!"

Igen, értelmes helyeken a tervezö úgy bazs péklapáttal a modelljébe belekontárkodók kezére, hogy két hónapig gipszben lesz. Az ellenörzéshez megmondja midnenki a tervezönek mi kell neki, az felveszi a megfelelö referenciákat, aztán abból kell dolgozni.Jó pár cégnél volt már dolgom modellek ilyen-olyan átadásával kapcsolatban, a konstruktör feladata mindig a méréshez, ellenörzéshez, gyártáshoz fontos elemeket megadni a modellben. S nem csak feladata, felelössége is, hogy jól adja meg.

(#7100) Wasquez válasza #06658560 (#7099) üzenetére


Wasquez
senior tag

Meggyőztél, teljes mértékben igazad van.
Mindenben!

PC

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.